21+

Βίμποργκ - Νόρτζελαντ

22/10/2023 17:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 528
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 193 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Βίμποργκ - Νόρτζελαντ στις 1/11/2023

• Θεατές: 5354
90+9'

Δίκαιη νίκη για την ομάδα Νόρτζελαντ μετά από μία καλή εμφάνιση

90+9'

90+9'

5354 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+8'

Κατοχή: Βίμποργκ: 38%, Νόρτζελαντ: 62%.

90+8'

Η ομάδα Βίμποργκ εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

90+8'

Ο Martin Frese επιστρέφει στο γήπεδο.

90+7'

Ο Alassana Jatta από την ομάδα Βίμποργκ είναι σε θέση οφσάιντ

90+7'

90+7'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Martin Frese να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

90+6'

Κίτρινη κάρτα για τον Martin Frese

90+5'

90+5'

Ο Martin Frese είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

90+4'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Serginho, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

90+4'

90+4'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Martin Frese υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Serginho

90+3'

Η ομάδα Βίμποργκ έχει την κατοχή της μπάλας

90+3'

Η ομάδα Νόρτζελαντ εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

90+2'

Η ομάδα Βίμποργκ εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

90+2'

Ο Rocco Ascone απομακρύνει τη μπάλα

90+2'

Η ομάδα Βίμποργκ εκδηλώνει επίθεση

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 5'

90+1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jakob Vester από την ομάδα Βίμποργκ ανατρέπει τον Rocco Ascone

90'

Ο Nigel Thomas σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Andreas Hansen ελέγχει την φάση

90'

Κατοχή: Βίμποργκ: 36%, Νόρτζελαντ: 64%.

89'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Benjamin Nygren από την ομάδα Νόρτζελαντ ανατρέπει τον Serginho

88'

87'

Ο Mario Dorgeles δίνει τη θέση του στον Lucas Hey

87'

Ο Marcus Ingvartsen δίνει τη θέση του στον Rocco Ascone

87'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jeppe Groenning από την ομάδα Βίμποργκ ανατρέπει τον Benjamin Nygren

86'

86'

86'

Η ομάδα Νόρτζελαντ κατάφερε να σκοράρει το αποφασιστικό γκολ στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού!

85'

Ο Zan Zaletel δίνει τη θέση του στον Jakob Vester

85'

Ο Isak Steiner Jensen δίνει τη θέση του στον Nigel Thomas

85'

Κατοχή: Βίμποργκ: 35%, Νόρτζελαντ: 65%.

85'
Γκολ

ΤΟ ΓΚΟΛ ΜΕΤΡΑΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ! - Αφού είδε ξανά τη φάση, ο διαιτητής αποφασίζει ότι το γκολ για την ομάδα Νόρτζελαντ μετράει κανονικά.

84'

VAR - ΓΚΟΛ! Ο διαιτητής σταμάτησε το παιχνίδι. Γίνεται έλεγχος του VAR, πιθανό γκολ για την ομάδα Νόρτζελαντ

83'
ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ!

Γ Κ Ο Ο Ο Ο Ο Λ- Ο Marcus Ingvartsen από την ομάδα Νόρτζελαντ νικάει στον αέρα τον αντίπαλο του και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

83'

Ο Marcus Ingvartsen χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

83'

Καλή ενέργεια από τον Marcus Ingvartsen ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

83'

Η ομάδα Νόρτζελαντ εκδηλώνει επίθεση

83'

Η ομάδα Νόρτζελαντ έχει την κατοχή της μπάλας

83'

82'

Ο Andreas Hansen κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

82'

81'

Η ομάδα Νόρτζελαντ εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

81'

81'

Ο Benjamin Nygren απομακρύνει τη μπάλα

81'

81'

Η ομάδα Νόρτζελαντ είναι ευχαριστημένη με το αποτέλεσμα σε αυτό το σημείο.

81'

80'

80'

80'

Ο Jean-Manuel Mbom από την ομάδα Βίμποργκ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

79'

Ο Adamo Nagalo από την ομάδα Νόρτζελαντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

79'

Ο Jean-Manuel Mbom από την ομάδα Βίμποργκ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

79'

Ο Isak Steiner Jensen σουτάρει προς την εστία αλλά ο Andreas Hansen μπλοκάρει

79'

78'

78'

Ο Ibrahim Osman είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Christian Rasmussen

78'

Ο Ibrahim Osman είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

78'

77'

Ο Kian Hansen απομακρύνει τη μπάλα

77'

76'

Ο Alassana Jatta σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Andreas Hansen ελέγχει την φάση

76'

Το αμυντικό λάθος του Mario Dorgeles μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

76'

76'

Ελεύθερο για την ομάδα Βίμποργκ

76'
Πέναλτι

Μετά από εξέταση του VAR, ο διαιτητής αποφάσισε να παραμείνει στην αρχική απόφασή του και να μην καταλογίσει πέναλτι για την ομάδα Νόρτζελαντ!

75'

VAR - ΠΕΝΑΛΤΙ! Ο διαιτητής σταμάτησε το παιχνίδι. Γίνεται έλεγχος του VAR, πιθανό πέναλτι για την ομάδα Νόρτζελαντ

75'

75'

Η ομάδα Νόρτζελαντ έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

74'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jeppe Groenning από την ομάδα Βίμποργκ ανατρέπει τον Daniel Svensson

73'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Jean-Manuel Mbom ανέτρεψε τον Ibrahim Osman από πίσω και δόθηκε φάουλ

73'

Η ομάδα Νόρτζελαντ ξεκινάει αντεπίθεση

72'

Ο Kian Hansen από την ομάδα Νόρτζελαντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

72'

72'

Ο Andreas Schjelderup δίνει τη θέση του στον Benjamin Nygren

71'

70'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Nicolas Buergy από την ομάδα Βίμποργκ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

70'

Ο Srdjan Kuzmic κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Andreas Schjelderup.

70'

70'

Μεγάλη χαμένη ευκαιρία! Ο Serginho από την ομάδα Βίμποργκ αστοχεί από πλεονεκτική θέση. Σπατάλησε την ευκαιρία.

69'

Ο Anosike Ementa δίνει τη θέση του στον Alassana Jatta

69'

Ο Renato Junior δίνει τη θέση του στον Serginho

69'

Ο Mario Dorgeles από την ομάδα Νόρτζελαντ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Renato Junior

68'

Παίκτης της ομάδας Βίμποργκ επιχειρεί μακρινό γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή

68'

Ο Martin Frese απομακρύνει τη μπάλα

68'

67'

67'

Ο Jeppe Groenning κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

67'

67'

66'

Η ομάδα Νόρτζελαντ κατάφερε να σκοράρει το σημαντικό πρώτο γκολ. Μπορεί να χτίσει πάνω σε αυτό;

65'

ΑΥΤΟΓΚΟΛ! Ο Jean-Manuel Mbom στέλνει τη μπάλα στην εστία της ομάδας του!

65'

65'

Ο Zan Zaletel επιστρέφει στο γήπεδο.

65'

64'

64'

64'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Zan Zaletel να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

64'

63'

Ο Andreas Schjelderup από την ομάδα Νόρτζελαντ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

63'

Ο Daniel Svensson από την ομάδα Νόρτζελαντ εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

63'

Ο Srdjan Kuzmic απομακρύνει τη μπάλα

62'

61'

Ο Zan Zaletel από την ομάδα Βίμποργκ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

61'

Ο Daniel Svensson από την ομάδα Νόρτζελαντ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

61'

Το σουτ του Ibrahim Osman μπλοκάρεται

61'

60'

Ο Oliver Bundgaard Kristensen από την ομάδα Βίμποργκ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

60'

60'

Κατοχή: Βίμποργκ: 37%, Νόρτζελαντ: 63%.

60'

59'

Καλή ενέργεια από τον Andreas Schjelderup ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

59'

Το παιχνίδι έχει χαμηλό ρυθμό καμία από τις δύο πλευρές δεν έχει πάρει την πρωτοβουλία

59'

58'

58'

57'

56'

Ο Srdjan Kuzmic τιμωρείται για σπρώξιμο στον Martin Frese

56'

55'

54'

54'

54'

54'

Ο Lucas Lund Pedersen κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

53'

Το σουτ του Oliver Villadsen μπλοκάρεται

53'

Ο Zan Zaletel απομακρύνει τη μπάλα

53'

52'

52'

51'

51'

50'

50'

50'

50'

Κατοχή: Βίμποργκ: 40%, Νόρτζελαντ: 60%.

49'

Ο Adamo Nagalo κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

49'

Ο Srdjan Kuzmic κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

49'

48'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Srdjan Kuzmic από την ομάδα Βίμποργκ ανατρέπει τον Andreas Schjelderup

48'

48'

47'

47'

Ο Oliver Villadsen απομακρύνει τη μπάλα

47'

Ο Lucas Lund Pedersen από την ομάδα Βίμποργκ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

47'

47'

Ο Srdjan Kuzmic σταματά επιτυχώς το σουτ

46'

46'

46'

46'

46'

Ο Jamie Jacobs δίνει τη θέση του στον Jakob Bonde

46'

45+2'

Οι δύο ομάδες δεν έχουν πολλές διαφορές στο πρώτο ημίχρονο

45+2'

45+2'

45+2'

45+1'

45+1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jeppe Groenning από την ομάδα Βίμποργκ ανατρέπει τον Andreas Schjelderup

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 1'

45'

45'

Κίτρινη κάρτα για τον Anosike Ementa

45'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Anosike Ementa υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Jeppe Tverskov

44'

44'

44'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Ibrahim Osman από την ομάδα Νόρτζελαντ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

44'

Η σέντρα από τον Martin Frese από την ομάδα Νόρτζελαντ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

43'

43'

43'

Ο Srdjan Kuzmic από την ομάδα Βίμποργκ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

42'

41'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jamie Jacobs από την ομάδα Βίμποργκ ανατρέπει τον Jeppe Tverskov

41'

41'

Ο Daniel Svensson από την ομάδα Νόρτζελαντ εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

40'

40'

Το σουτ του Mario Dorgeles μπλοκάρεται

40'

Κατοχή: Βίμποργκ: 41%, Νόρτζελαντ: 59%.

40'

40'

40'

39'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Jeppe Tverskov, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

39'

39'

39'

38'

38'

37'

Καλή ενέργεια από τον Renato Junior ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

37'

36'

36'

Ο Ibrahim Osman από την ομάδα Νόρτζελαντ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

35'

35'

Ο Zan Zaletel κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Ibrahim Osman.

35'

Κατοχή: Βίμποργκ: 43%, Νόρτζελαντ: 57%.

35'

35'

Ο Isak Steiner Jensen από την ομάδα Βίμποργκ δεν πιάνει καλά το σουτ και η μπάλα φεύγει μακριά από την εστία

34'

34'

34'

33'

33'

Ο Daniel Svensson από την ομάδα Νόρτζελαντ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

33'

32'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jean-Manuel Mbom από την ομάδα Βίμποργκ ανατρέπει τον Mario Dorgeles

31'

31'

Ο Jamie Jacobs από την ομάδα Βίμποργκ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Marcus Ingvartsen

30'

Κατοχή: Βίμποργκ: 45%, Νόρτζελαντ: 55%.

30'

30'

30'

Ο Anosike Ementa κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Adamo Nagalo.

29'

Ο Ibrahim Osman από την ομάδα Νόρτζελαντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

29'

29'

Καλή ενέργεια από τον Isak Steiner Jensen ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

29'

Ο Renato Junior τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

28'

Η ομάδα Βίμποργκ ξεκινάει αντεπίθεση

28'

Ελεύθερο για την ομάδα Νόρτζελαντ

27'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Zan Zaletel από την ομάδα Βίμποργκ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

27'

Ο Jean-Manuel Mbom από την ομάδα Βίμποργκ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

27'

Ο Daniel Svensson σταματά επιτυχώς το σουτ

27'

Το σουτ του Isak Steiner Jensen μπλοκάρεται

26'

26'

26'

26'

Ο Daniel Svensson από την ομάδα Νόρτζελαντ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

25'

Κατοχή: Βίμποργκ: 42%, Νόρτζελαντ: 58%.

25'

25'

24'

24'

24'

24'

Ο Oliver Villadsen κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Renato Junior.

23'

23'

22'

22'

22'

Ο Nicolas Buergy από την ομάδα Βίμποργκ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

22'

21'

21'

21'

21'

20'

Ο Marcus Ingvartsen από την ομάδα Νόρτζελαντ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Jean-Manuel Mbom

20'

Κατοχή: Βίμποργκ: 44%, Νόρτζελαντ: 56%.

20'

Καλή ενέργεια από τον Mario Dorgeles ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

19'

19'

18'

18'

17'

17'

Ο Adamo Nagalo σταματά επιτυχώς το σουτ

17'

Το σουτ του Anosike Ementa μπλοκάρεται

16'

16'

16'

16'

Η σέντρα από τον Oliver Villadsen από την ομάδα Νόρτζελαντ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

15'

Κατοχή: Βίμποργκ: 39%, Νόρτζελαντ: 61%.

15'

Ο Mario Dorgeles κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

15'

14'

Ο Oliver Villadsen από την ομάδα Νόρτζελαντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

14'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Martin Frese από την ομάδα Νόρτζελαντ ανατρέπει τον Anosike Ementa

13'

Ο Martin Frese από την ομάδα Νόρτζελαντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

12'

12'

Ο Anosike Ementa από την ομάδα Βίμποργκ είναι σε θέση οφσάιντ

11'

11'

11'

10'

Ο Ibrahim Osman από την ομάδα Νόρτζελαντ είναι σε θέση οφσάιντ

10'

10'

9'

9'

9'

Ο Anosike Ementa από την ομάδα Βίμποργκ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

8'

8'

8'

Το παιχνίδι αρχίζει ξανά με ελεύθερο

7'

Το παιχνίδι σταματάει για μία στιγμή, καθώς η μπάλα βρήκε στον διαιτητή.

7'

7'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Daniel Svensson από την ομάδα Νόρτζελαντ ανατρέπει τον Jamie Jacobs

6'

Το σουτ του Andreas Schjelderup μπλοκάρεται

6'

6'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Oliver Bundgaard Kristensen από την ομάδα Βίμποργκ ανατρέπει τον Oliver Villadsen

5'

5'

5'

4'

4'

4'

3'

3'

2'

Ο Lucas Lund Pedersen απομακρύνει τη μπάλα

2'

2'

Καλή ενέργεια από τον Ibrahim Osman ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

1'

1'

1'

Συννεφιασμένος ο καιρός αυτήν τη στιγμή.

1'

Ο αγωνιστικός χώρος είναι σε φανταστική κατάσταση σήμερα και οι παίκτες απολαμβάνουν την επιφάνεια.

1'

Η ομάδα Νόρτζελαντ είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

1'

0'

Καλησπέρα σας από το Energi Viborg Arena, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

• Η ομάδα Νόρτζελαντ έφερε ισοπαλία στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες στη διοργάνωση Σούπερ Λίγκα.
    Σημείο: X με απόδοση 3.60 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες της ομάδας Νόρτζελαντ, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Σούπερ Λίγκα).
    Σημείο: Under με απόδοση 2.02 στον ΟΠΑΠ

ΔΑΝΙΑ: Σούπερ Λίγκα