Ζήτησε συγνώμη στον κόσμο ο Σαββίδης,  «ντου» οπαδών στην προπόνηση.

Ζήτησε συγνώμη στον κόσμο ο Σαββίδης, «ντου» οπαδών στην προπόνηση.

Αφορά τον αγώνα ΠΑΟΚ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ


Ο Ιβάν Σαββίδης ζήτησε συγγνώμη στον κόσμο του ΠΑΟΚ για την ήττα της ομάδας με 4-1 από τον Παναθηναϊκός στον τελικό του Κυπέλλου. Απολογήθηκε για τα επεισόδια του ημιτελικού η ΠΑΕ, «ντου» οπαδών στην προπόνηση.

Μέσω γραπτής δήλωσης που αναρτήθηκε στην ιστοσελίδα του ΠΑΟΚ, ο Ιβάν Σαββίδης ζήτησε συγνώμη σε όλους τους οπαδούς της ομάδας που βρέθηκαν στην Αθήνα για τον χαμένο τελικό με τον Παναθηναϊκό για το Κύπελλο Ελλάδας.

Παράλληλα τόνισε πως οι δεσμεύσεις του για το μέλλον του συλλόγου δεν αλλάζουν, ενώ ευχαρίστησε τον κόσμο για την στήριξη του.

Αναλυτικά η δήλωση του Ιβάν Σαββίδη:

«Οφείλω μια προσωπική συγγνώμη προς τον κόσμο του ΠΑΟΚ και ιδιαίτερα προς όλους όσους ταξίδεψαν από όλα τα μέρη του κόσμου στην Αθήνα για τον τελικό Κυπέλλου.

Είναι κρίμα που δεν τα καταφέραμε και που δεν γιορτάσαμε την κατάκτηση ενός τίτλου. Είναι σκληρή, ιδιαίτερα επίπονη και ακριβή αυτή η εμπειρία, ωστόσο θα ήθελα να ευχαριστήσω για ακόμη μια φορά τους φίλους της ομάδας για την υπομονή και για την απόλυτη αφοσίωσή τους, η οποία σίγουρα θα ανταμειφθεί πολλαπλά.

Οι δεσμεύσεις μας προς τον κόσμο του ΠΑΟΚ δεν αλλάζουν.


Ιβάν Σαββίδης»

Τα «έψαλαν» στους παίκτες

Ζήτησε συγνώμη στον κόσμο ο Σαββίδης,  «ντου» οπαδών στην προπόνηση.Περισσότεροι από 100 οπαδοί του ΠΑΟΚ βρέθηκαν στη Νέα Μεσημβρία προκειμένου να τα… ψάλλουν στους παίκτες και το τεχνικό επιτελείο για τη βαριά ήττα στον τελικό με τον Παναθηναϊκό.

Μάλιστα όπως αναφέρουν οι πρώτες πληροφορίες, αρκετοί παίκτες αποδοκιμάστηκαν με πρώτο τον Δημήτρη Σαλπιγγίδη, με αποτέλεσμα οι περισσότεροι να αποχωρήσουν από τις εγκαταστάσεις, αρνούμενοι να προπονηθούν.

Όσοι παρέμειναν στη Νέα Μεσημβρία ακολούθησαν ειδικό πρόγραμμα στο γυμναστήριο χωρίς να βγουν στον αγωνιστικό χώρο

«Δεν ήταν εκτεταμένα τα επεισόδια»

Ενώπιον της Πειθαρχικής Επιτροπής της ΕΠΟ βρέθηκαν οι άνθρωποι της ΠΑΕ ΠΑΟΚ προκειμένου να απολογηθούν για τα όσα έγιναν στον ημιτελικό Κυπέλλου με τον Ολυμπιακό στην Τούμπα.

Οι δύο νομικοί της ασπρόμαυρης ΠΑΕ, Αχιλλέας Μαυρομάτης και Λάμπρος Μπίρδας και ο υπεύθυνος ασφαλείας κ. Πλιάτσικας προσπάθησαν να αποδείξουν ενώπιον της Επιτροπής ότι τα γεγονότα ήταν μεμονωμένα και δεν δικαιολογείται η κατηγορία των εκτεταμένων επεισοδίων.

Η απόφαση αναμένεται να βγει την Τετάρτη και ο επίσημος ΠΑΟΚ αισιοδοξεί πως θα μπορέσει να αποφύγει μια βαριά τιμωρία.




Στοιχεία για τον αγώνα: ΠΑΟΚ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
1Χ2OverUnder12X2
1.354.356.251.751.701.112.56
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
1.752.406.001.801.65
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
3.101.803.0017.00

Σχολιασμός

31 σχόλια:

στις 28/04/2014 18:29
Ιβάν αν είχες Twitter θα σε έπρηζα ώσπου να αλλάξεις τερματοφύλακα :))

στις 28/04/2014 18:39
Δηλαδή ρε Ιβαν αν σου πηδήξω τη γυναίκα και πω συγνώμη,όλα ο.κ?

στις 28/04/2014 18:53
μπαοκια χαλαρωστε..τυχατε στα ντουζενια μασ...ο γαυροσ θατρωγε 5-6..δεν μπορουσατε να κανετε τιποτα αλλο

στις 28/04/2014 18:54
μερικεσ φορεσ απλα δεν παιζετε ο αντιπαλοσ

στις 28/04/2014 19:00
ti les mwre kai esy egines kai mpartsa axaxaxa ere ti akoume as htan natxo kai klaus kai tha sou elega egw twra omws dn allazei tha ta poume sta play off zeles!oso gia esena savvidh ase ta logia kai fere paixtes giati o zelas me paidakia kai me anyparktous se diesyre allaxe tous olous pare kefalia giati pali tritodeyterous mas vlepw

στις 28/04/2014 19:18
paoole xalarwse agori mou mhn prosgiotheis anwmala...

στις 28/04/2014 20:00
μακαρι μπιλμπαο γιατι οι παναθηναικοι πηραν πολυ αερα μετα το κυπελλο

στις 28/04/2014 20:45
a re vazelakia pirate ena kypello apo ton pethameno kai nomizete oti ginate kai yperomada...eipame...eisate kalyteroi apo paok alla oxi kai apo ton olympiako...kserw oti vathia mesa sas xerete oti lete vlakeies kai oti eiste eti fotos makria apo ton olympiako..opws kai na to kanoume o olympiakos exei perasei pleon se allo epipedo kai den sas theorei sovarous antipalous esas para mono tis megales evrwpaikes omades...exou kai i epityximeni poreia tou fetos sto champion leuage

στις 28/04/2014 20:51
ama hsoun kaluteros apo ton paok esu re papara tha pernouses teliko!o paok to exase apo apousies oxi epeidh einai kalyteros o zelas

στις 28/04/2014 22:27
mangas πολυ ευκολα ξεχνας τις 3αρες...που εισαι και ετη φωτος μπροστα...

στις 28/04/2014 22:27
ti les re papara pou htan 22 pioi areianoi htan 30 re oti na nai kala!nai re na nikhsoun giati

στις 28/04/2014 22:36
o paok ekane thn megalyterh psile kai tote o vazelos eixe paixtarades giauto dn eipan tpt

στις 28/04/2014 22:41
kala re ta lewforeia koitas h ta eishthria ti tha akousw allo!posa katevasan oi areianoi gia pes mas

στις 28/04/2014 22:42
den thn epesan aplws tous apodokimazan kai kala tous ekanan tpt dn egine

στις 28/04/2014 22:53
kai sou lew pes mou ta eishthria pou kophkan ston arh kai meta mila 24 htan kai o paok 25 giauto asto

στις 28/04/2014 23:08
Η ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΤΟΥ ΠΑΟΚ ΚΑΛΕΣΕ ΤΟΝ ΟΠΑΔΟ ΤΙΣ ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ ΝΑ ΤΟΝ ΦΙΛΟΞΕΝΕΙ ΣΤΗΝ ΤΟΥΜΠΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΞΗΣ ΚΑΘΩΣ Η ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΤΙΣ ΙΣΠΑΝΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΤΟΥ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΕ ΤΗΝ ΕΙΣΟΔΟ ΣΤΟ ΜΑΔΡΙΓΑΛ ΔΙΑ ΠΑΝΤΟΣ ΛΟΓΟ ΤΙΣ ΜΠΑΝΑΝΑΣ ΠΟΥ ΠΕΤΑΞΕ ΣΤΟΝ ΝΤΑΝΙ ΑΛΒΕΣ, ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ Η ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΤΟΥ ΔΙΚΕΦΑΛΟΥ ΣΕ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΗΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΠΙΤΡΕΠΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΛΕΣΕ ΤΟΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΟΠΑΔΟ ΑΝ ΤΟ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΣΤΗΝ ΤΟΥΜΠΑ ΟΥΤΩΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΒΡΙΣΚΕΤΕ ΣΕ ΟΙΚΟΙΟ ΠΕΡΙΒΑΛΟΝ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΡΟΠΟΝΗΣΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΟΠΑΔΟΥΣ ΤΟΥ ΠΑΟΚ ΣΤΗ ΡΙΨΗ ΜΠΑΝΑΝΑΣ!

στις 28/04/2014 23:27
h alhtheia einai!

στις 29/04/2014 00:01
bre gelio me thn banana sto bartsa... thn efage kai meta ektelese xaxaxa pethana leme wraiosssssssss

στις 29/04/2014 00:47
Vazelakia to kipelo sas to dwsame giati einai megalo na to valete ston pato sss kai sto mouni tis mana sas emeis ta play off theloyme kai tha sas gamisoume

στις 29/04/2014 01:46
are paidia katheste kai vrizeste gia ta stimena. an o paok tha vgei prwtos sta plei of kai tha einai oloi eyxaristimenoi.

στις 29/04/2014 03:00
kyrioi οπαδοι του παοκ να μαθετε να χανετε λιγα λογια εσυς την κανατε την ομαδα ρεαλ ο αθανασιαδης ειπε ειμαστε αντρες με τον ολυμπιαλο ας μας πη τη εγινε με τον παο ηταν ολοι κοτες οσο για τον γεοργιαδη σαν προπονητης δεν λενε τετοια πραγμσατα κερδισατε τον ολυμπιακο με τα εκτροπα και πατε να τους σουβλισετε τους εξαγριομενους φιλαθλους και η λιβερπουλ εχασε μπροστα στους οπαδους χωρις να βγαλη κανενας τσι μουδια βαλτε μυαλο γιατι γληγορα θα διαλυσετε ολα αυτα προς γνωση και συμορφωση.

στις 29/04/2014 03:49
Η αστυνομια εδωσε 22000 εισητηρια στον καθενα. Πως γινεται να πηρε ο παοκ 25000; αν και ειμαι παοκτσης σε βρισκω λιγακι υπερβολικο φιλε

στις 29/04/2014 08:00
Mr. Savidis kai Alafouzos me to na spernete ti dihonoia metaxy ton ellinkon syllogon to mono poy petyhate akomi mia fora einai na exypireteite ayto to vromiko systima stin Ellada. eyge!

στις 29/04/2014 08:14
@kamariza εγω συμφωνω οτι ο Αθανασιαδης ειχε πει μαλακια τοτε... Οταν το ειδα στην TV ενιωσα ντροπη.

Εν τω μεταξυ τι κ αν ο Αρης ειχε κατεβασει 30χιλιαδες ατομα; πρωτον ειναι ασχετο! Και δευτερον, αν τα εισιτηρια που διεθεταν ηταν τοσα, θα ειχαν γινει και αυτα sold out κ απο ΠΑΟΚ κ απο ΠΑΟ.

Μη λετε ασχετα τωρα...μαθετε να επιχειρηματολογειτε λογικα - τα ανηλικα θα βοηθηθουν και στο μαθημα της Εκθεσης...

στις 29/04/2014 09:41
http://www.youtube.com/watch?v=OGhe8-Uz98Q

στις 29/04/2014 11:04
ΤΣΑΚΩΘΕΙΤΕ ΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΚΑΝΑ ΑΤΡΟΜΗΤΟ ΣΤΟ CHAMPIONS LEAGUE.... ΛΑΙΚΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ ΒΛΕΠΩ.

στις 29/04/2014 11:22
a re apogonoi...ti allo 8a diavasoume edw mesa apo esas.....eseis mas exete kanei mpartsa pou asxoliste akoma mazi mas.....kapoioi egrapsan an itan klaus stin apostoli 8a ta legame...re zwa ta axasta pou exase o salpi sas..den sas ekanan...anti na vgeite na peite nai ok xasame,eixame tis eukairies mas apla omws den eixate k ligo TYXI....eimai PANATHINAIKOS...alla 8a pw k auto sto prwto eixame para polu ti tuxi mazi mas wste na min dextoume gkol.....alla re mpougatses to poustaki sas o klaus..pou vgeike k elege oti to kupelo einai gia antres...mega provato k auto...k mesa na itan....ti 4 pou fagate den 8a tin glutwnate...k eixame k emeis akoma kapoies faseis wste na 3efugei k teleiws to skor

στις 29/04/2014 21:18
μεγαλο κριμα...αξιζει ενα μπραβο στην ομαδα του παοκ απο τους γκουχου φιλαθλους γκουχου ..αλλα οι φιλαθλοι του μονο αυτη η λεξη δεν ειναι ...

στις 29/04/2014 22:42
ena kypelo de mporoyme na feroyme stin salonika. rezilikia.palta mazemena stin omada mas.mono opadiliki poylane karagiozides.ston teliko ta dineis ola gia ola,oxi na exeis apoysies logo karton.

moy 8eloyme kai sentoni stin toympa,uefa kalitera. den exoyme omada gia champions league.-

στις 30/04/2014 01:30
kai i koutsi maria apo alexandroupoli pire to leoforio kai pige a8ina na se dei re MPAOK, kai ti na di? krima pragmatika

στις 30/04/2014 09:38
Οι φίλαθλοι θα είναι πάντα εκεί για την ομάδα, όπου κ αν παίζει. Η ομάδα δεν εγγυάται κύπελλο απλά επειδή 22χιλιάδες παοκτσήδες αποφάσισαν να κατέβουν Αθηνα.

Μια αξιοπρεπής εμφάνιση θα αρκούσε.

Δεν ήμασταν σε καλή βραδιά.

Προσωπικά στεναχωριέμαι για το Σαλπιγγίδη, κακώς τα ακούει.

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.