Football League: Νέα απώλεια για Ολυμπιακό Βόλου, έμεινε στην κορυφή η Νίκη (video)

28/4/2014 01:22
Εκτός των θέσεων που οδηγούν στη Σούπερ Λιγκ παρέμεινε ο Ολυμπιακός Βόλου, καθώς η ομάδα της Μαγνησίας έμεινε ισόπαλη 1-1 με τον Ηρακλή, χάνοντας ξανά πέναλτι στις καθυστερήσεις! Παρέμεινε πρώτη με 11 βαθμούς η Νίκη, 1-1 με Φωστήρα, ακολουθούν με 10 Κέρκυρα και Ηρακλής Βόλου που ήρθαν ισόπαλοι 1-1. Πλησίασαν τα Χανιά, 2-0 τον Αιγινιακό.

Την ευκαιρία να επιστρέψει στην κορυφή της ειδικής βαθμολογίας των πλει-οφ έχασε ο Ολυμπιακός Βόλου, ο οποίος έμεινε στο 1-1 με τον Ηρακλή, γνώρισε 4η συνεχόμενη βαθμολογική απώλεια και πλέον βρίσκεται στην 4η θέση και στο -2 από την κορυφή.

Οι Βολιώτες πήραν προβάδισμα στο 15’ με αυτογκόλ του Σαβίδη, ωστόσο στο 27’ ο Αρβανίτης άφησε την ομάδα του με δέκα παίκτες, καθώς δέχθηκε δεύτερη κίτρινη για χέρι στη μικρή περιοχή.

Ο Πορτουλίδης εκτέλεσε εύστοχα από την άσπρη βούλα για το 1-1 του Ηρακλή, ο οποίος είχε μεγάλη χαμένη ευκαιρία στην επανάληψη με τον Χιονίδη για την ανατροπή. Στις καθυστερήσεις ο Ολυμπιακός Βόλου κέρδισε πέναλτι με τον Μόνχε, ωστόσο ο Κριστομπάλ νικήθηκε από τον Χουάντεσον, με αποτέλεσμα το 1-1 να μείνει μέχρι το φινάλε της αναμέτρησης!

Παρέμεινε στην κορυφή η Νίκη

Το νικηφόρο σερί της Νίκης Βόλου σταμάτησε στην έδρα του Φωστήρα, καθώς οι δύο ομάδες έμειναν στο 1-1, σκορ που ωστόσο επέτρεψε στους Βολιώτες να παραμείνουν στην κορυφή.

Ο Φωστήρας πήρε το προβάδισμα στο 20’ με τον Γκίνο, ωστόσο η Νίκη απάντησε στο 60’, με τον Ανιέτε να ισοφαρίζει σε 1-1.

Στους 12 βαθμούς η Νίκη Βόλου, με τον Φωστήρα αντίθετα να μένει στην τελευταία θέση μαζί με τον Ηρακλή.

Έναν βαθμό λιγότερο έχουν Ηρακλής Ψαχνών και Κέρκυρα, οι οποίες μοιράστηκαν το βαθμό της ισοπαλίας (1-1) στην Εύβοια, ενώ από την άλλη τα Χανιά επικράτησαν με 2-0 του Αιγινιακού και μπήκαν στο κόλπο για την 3η θέση, φτάνοντας τους 7 βαθμούς.