Πρέμιερ Λιγκ: Η Λίβερπουλ έδειξε τον δρόμο στον Ολυμπιακό!

Πρέμιερ Λιγκ: Η Λίβερπουλ έδειξε τον δρόμο στον Ολυμπιακό!

Αφορά τον αγώνα ΚΑΡΝΤΙΦ - ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ


Με δύο πέναλτι του Τζέραρντ (34’, 46’) και ένα γκολ του Σουάρες (84’), η Λίβερπουλ κέρδισε με 3-0 την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ μέσα στο «Όλντ Τράφορντ» λίγες ημέρες πριν την αναμέτρηση των «κόκκινων διαβόλων» με τον Ολυμπιακό στο ίδιο γήπεδο για τους «16» του Τσάμπιονς Λιγκ. Με δέκα παίκτες από 77’ η Γιουνάιτεντ λόγω αποβολής (λανθασμένης) του Βίντιτς, έχασε πέναλτι στο 78’ ο Τζέραρντ.

Την πρώτη της νίκη στο «Όλντ Τράφορντ» μετά το 2009 πήρε η Λίβερπουλ η οποία πήρε μεγάλη νίκη με 3-0 στην έδρα της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και μείωσε στους 4 τη διαφορά της από την κορυφή, ενώ έχει και παιχνίδι λιγότερο!

Κακό παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο, με τη Λίβερπουλ να είχε μπλοκάρει την ομάδα του Ντέιβιντ Μόγιες και στο 33’ κατάφερε να πάρει προβάδισμα με πέναλτι του Τζέραρντ μετά από χέρι που έκανε ο Ράφαελ (γλίτωσε την αποβολή).

Πρέμιερ Λιγκ: Η Λίβερπουλ έδειξε τον δρόμο στον Ολυμπιακό!Ο Ρούνει έχασε μεγάλη ευκαιρία στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου για την ισοφάριση και στην επανάληψη, οι «κόκκινοι» πέτυχαν γκολ από τα αποδυτήρια, καθώς στο 46’ κέρδισαν νέο πέναλτι και ο Τζέραρντ νίκησε ξανά τον Ντε Χέα, δίνοντας προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του Μέρσεσάιντ.

Στο 50’ η Γιουνάιτεντ διαμαρτυρήθηκε για πέναλτι σε χέρι του Τζόνσον στην περιοχή, με τον Κλάτεμπεργκ να συνεχίζει το παιχνίδι. Οι γηπεδούχοι παρόλα αυτά ήταν απογοητευτικοί, καθώς δεν μπορούσαν να δημιουργήσουν μεγάλες ευκαιρίες για να επιστρέψουν στο ματς και στο 77’ η Λίβερπουλ κέρδισε νέο πέναλτι (ανύπαρκτο) αλλά και την αποβολή του Βίντιτς, με τον Τζέραρντ όμως να αστοχεί, χάνοντας την ευκαιρία για να σημειώσει χατ-τρικ.

Αυτό ωστόσο δεν πτόησε τη Λίβερπουλ, η οποία έχασε μεγάλη ευκαιρία με τον Σουάρες στο 83’ (ο Ντε Χέα έκανε μια από τις αποκρούσεις της χρονιάς), και ένα λεπτό μετά ο Ουρουγουανός κατάφερε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα του Ισπανού γκολκίπερ, διαμορφώνοντας το τελικό 3-0.

Σίγουρα αυτή η ήττα δημιουργεί άσχημο κλίμα για τον Ντέιβιντ Μόγιες λίγες ημέρες πριν τον επαναληπτικό με τον Ολυμπιακό στο «Όλντ Τράφορντ».

Αντίθετα, η Λίβερπουλ δείχνει πως βρίσκεται σε τρομερή κατάσταση, μείωσε στο -4 την διαφορά της από την Τσέλσι έχοντας και παιχνίδι λιγότερο και είναι ζωντανή για την κατάκτηση του πρωταθλήματος.

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Ντε Χέα, Ράφαελ, Εβρά, Κάρικ, Τζόουνς, Βίντιτς, Μάτα (87’ Φέρντιναντ), Φελαϊνί (76’ Κλέβερλι), Γιανουζάι (76’ Γουέλμπεκ), Φαν Πέρσι, Ρούνεϊ

Λίβερπουλ: Μινιολέ, Τζόνσον, Φλάναγκαν, Σκρτελ, Άγκερ, Χέντερσον, Τζέραρντ (87’ Λούκας), Στέρλινγκ (72’ Κουτίνιο), Στάριτζ (90’+2’ Άσπας), Σουάρες




Στοιχεία για τον αγώνα: ΚΑΡΝΤΙΦ - ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ
1Χ2OverUnder1X
7.505.001.251.352.303
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
6.502.601.551.601.85
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
5.502.202.106.00

Σχολιασμός

27 σχόλια:

στις 16/03/2014 17:32
έχει και φανάρια ο δρόμος

?

στις 16/03/2014 17:32
den pirazei to mono pou thelo einai na fygei auto to gelio ipokimeno pou exei katastrepsei ta panta

στις 16/03/2014 17:37
3 penalti re paidia?

oute sthmeno na htan

στις 16/03/2014 17:39
ΕΤΣΙ Γ...ΕΙ ΤΟ ΛΙΜΑΝΙ!!!!!!

στις 16/03/2014 17:40
ΜΠΡΑΒΟ ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ ΣΕΙΡΑ ΤΟΥ ΘΡΥΛΟΥ!!!

στις 16/03/2014 17:44
Ενας -ένας παιδιά να πάρουμε και μεις σειρά...Ετοιμάσου πουτανίτσα γιά άλλο λιμανιάτικο γαμήσι.....

στις 16/03/2014 17:45
ο οσφπ θα προκριθει στην παραταση

στις 16/03/2014 17:50
επειδη ειδα ολο το ματσ...! Εαν η unidet παιξει οπως σημερα οχι μονο δε θα χασει ο ολυμπιακος αλλα μπορει και 2 να βγει....! Ανυπαρκτοι παικτες.... ανυπαρκτος προπονητης ανυπαρκτοι τα παντα......! ι unidet φανηκε ομαδουλα........!!

Ξερω οι αντιολυμπιακοι θελετε να χασει και να μεινει εκτος ο Ολυμπιακος..... κατααλαβαινω...!

Αλλα εαν παιξει η unidet οπως σημερα.. ο ολυμπιακος θα περασει!

στις 16/03/2014 17:56
Μπραβο στην Λιβερπουλ για την νικη της! ο ρεφερη ομως χαλασε το παιχνιδι..το 2 πεναλτι ητανε καθαρη βουτια

στις 16/03/2014 17:58
Armenos, 3 στα 3 έγραψες λάθος το united. Φιλικά στο λέω... Για να ξέρεις πως να το γράψεις την Τετάρτη!!

Και γω το ειδα όλο το ματς, πραγματικά αν παίξει έτσι η γιουνάϊτεντ τον διασυρμό από τον γαύρο δεν το γλιτώνει!!

ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ!!! ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΚΑΙ ΒΑΘΥΤΕΡΟ ΛΙΜΑΝΙ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ!!!

στις 16/03/2014 18:08
erxetai deuteri poutsa apo ton 8rilo

στις 16/03/2014 18:09
Liverpoolara to prota8lhma krinete apo ta podia to paixtwn mas exoume mesa thn city kai thn chelsea ama den xasoume 8a to sukwsoume gia auto zw gia na se dw prwta8lhtreia sto nhsiiiiiiiiiii

στις 16/03/2014 18:09
etsi re liverpoulara...mas anoigeis ton dromo gia tous 8...:)

στις 16/03/2014 18:10
mezzox sto limsni oxi sto nhsi..ok?

στις 16/03/2014 18:17
imperator κλαίω!!! ΩΡΑΙΟΣ!!! ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑ

στις 16/03/2014 18:18
Κακό κλίμα στην Manchester, αντιθέτως στον Ολυμπιακό επικρατεί καλό κλίμα και αισιοδοξία μετα το 2-0 και την κατάκτηση του πρωταθλήματος φυσικά. Θρύλε, άρπαξε αυτή την ευκαιρία και πάμε στους 8!

στις 16/03/2014 18:18
ΣΤΟ ΝΗΣΙ ΕΝΝΟΕΙ ΤΗ ΒΡΕΤΤΑΝΙΑ ΡΕ -apol-7... ΠΟΙΟ ΛΙΜΑΝΙ?

στις 16/03/2014 18:27
barkallon xaxaxa file tora psila gramata einai auta xaxa!! alla exeis dikio!

στις 16/03/2014 18:29
ε αφού είστε μαλάκες και πιστεύεται στο γαύρο εγώ παίζω 1000 ευρώ στην μαντ. με όποιον γουστάρει (δηλ. αυτός παίζει και το χ και την ισοπαλία). ολα νόμιμα σε συμβολαιογράφο με προσ μύνημα. Αντε να σας δώ κιρίζια

στις 16/03/2014 18:34
nib zreste gauroi esei poutsa tha fate

στις 16/03/2014 19:27
αυτο; δεβ ηταν διαιτητης ηταν ο 12 πεχτηα της λιβερπουλ ημαρτον

στις 16/03/2014 21:41
ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΚΟΤΟΥΛΕΣ? ΚΑΝΕΙΣ?

στις 16/03/2014 22:40
Η Μαντσεστερ και Μίλαν φέτος είναι για τα ΜΠΑΖΑ με όλη την σημασία της λέξης!

στις 17/03/2014 00:14
θα ξεσπάσουν στον threelo οι μπέμπηδες.

στις 17/03/2014 02:16
kai apo tis 2 pio nteforme omades tis eurwpis,o gauros klirwthike me tin mia.oi kwlofardoi tou eleous..

στις 17/03/2014 02:31
ksipnate ree,kai poy exase h united sta aridia ths!!!thn poytana ths eyrophs perimenei,na spaei to rekor tou 7-0 ths gioubentous

στις 17/03/2014 13:32
Etsi, pame gia protathlima fetos

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.