Λάζαρος: «Ήρθα στην ΑΕΚ για πρωταθλητισμό»

Λάζαρος: «Ήρθα στην ΑΕΚ για πρωταθλητισμό»



Παίκτης της ΑΕΚ είναι και επίσημα ο Λάζαρος Χριστοδουλόπουλος. Ο διεθνής Έλληνας άσος υπέγραψε για 2+1 χρόνια και στις πρώτες του δηλώσεις ανέφερε ότι ήρθε για πρωταθλητισμό.

Ολοκληρώθηκε η μετακίνηση του Λάζαρου Χριστοδουλόπουλου στην ΑΕΚ. Ο Έλληνας εξτρέμ υπέγραψε διετές συμβόλαιο με δικαίωμα επέκτασης για έναν ακόμα χρόνο και εν συνεχεία ανακοινώθηκε η απόκτηση του.

Την ίδια ώρα, η περίπτωση του Τζολέον Λέσκοτ δυσκολεύει, μετά την παρέμβαση της Πεσκάρα, που επιθυμεί την απόκτηση του. Παρόλα αυτά, στην «Ένωση» αισιοδοξούν πως θα καταφέρουν να αποσπάσουν το «ναι» του ποδοσφαιριστή.

Η ανακοίνωση και οι δηλώσεις του Χριστοδουλόπουλου:


Λάζαρος: «Ήρθα στην ΑΕΚ για πρωταθλητισμό»  «Η ΠΑΕ ΑΕΚ ανακοινώνει την έναρξη συνεργασίας με τον Ελληνα διεθνή ποδοσφαιριστή, Λάζαρο Χριστοδουλόπουλο, ο οποίος υπέγραψε διετές συμβόλαιο με δικαίωμα επέκτασης για έναν ακόμα χρόνο.

Ο Λάζαρος Χριστοδουλόπουλος γεννήθηκε στις 19 Δεκεμβρίου του 1986 στα Διαβατά της Θεσσαλονίκης και ξεκίνησε την επαγγελματική του καριέρα το 2004 με τη φανέλα του ΠΑΟΚ. Το καλοκαίρι του 2008 μεταγράφηκε στον Παναθηναϊκό, όπου αγωνίστηκε για 4,5 χρόνια και από τον Ιανουάριο του 2013 συνέχισε την καριέρα του στην Ιταλία με τα χρώματα της Μπολόνια. Από το 2014 αποτέλεσε ποδοσφαιριστή της Ελλάς Βερόνα, ενώ πέρυσι έπαιξε δανεικός στη Σαμπντόρια.

Εχει αγωνιστεί στις «μικρές» Εθνικές ομάδες (Nέων και Ελπίδων) και υπό τις οδηγίες του Ότο Ρεχάγκελ στις 5 Φεβρουαρίου 2008 φόρεσε για πρώτη φορά τη φανέλα της Εθνικής ανδρών στον φιλικό αγώνα στη Λευκωσία εναντίον της Τσεχίας.

Εκτοτε έχει αγωνιστεί 28 φορές (ένα γκολ) με την Εθνική μας ομάδα της οποίας αποτέλεσε βασικό στέλεχος στην τελική φάση του Μουντιάλ της Βραζιλίας.

Ο Λάζαρος Χριστοδουλόπουλος θα φοράει για τα επόμενα 2+1 χρόνια τη φανέλα της ΑΕΚ με το νούμερο 7».

«Ήρθα για πρωταθλητισμό»


Λίγη ώρα αφότου υπέγραψε το συμβόλαιό, ο Έλληνας εξτρέμ έκανε τις πρώτες του δηλώσεις ως παίκτης της «Ένωσης».

«Είμαι πολύ χαρούμενος που ολοκληρώθηκε αυτή η μεταγραφή, γιατί η ΑΕΚ είναι μια μεγάλη ομάδα, με τεράστιες φιλοδοξίες και θέλω κι εγώ να βοηθήσω να επιστρέψει εκεί που ανήκει.
Το ταλέντο του Έλληνα δεν το βρίσκεις εύκολα. Πρέπει να το συνδυάσουμε με τη δουλειά και να τα παντρέψουμε αυτά τα στοιχεία με τον ρυθμό. Η θητεία μου στην Ιταλία με έχει βοηθήσει αρκετά στο παιχνίδι, στο πώς να προσέχω το σώμα μου και στο τι θέλω και πρέπει να κάνω μέσα στο γήπεδο
».

Όταν ερωτήθηκε, δε, αν στόχος του είναι να κάνει πρωταθλητισμό με την ΑΕΚ, δεν το σκέφτηκε καθόλου και απάντησε χαρακτηριστικά: «Πρωταθλητισμός; Γι’ αυτό ήρθα».



Ομάδες που αφορά: ΑΕΚ, ΜΕΤΑ

Σχολιασμός

30 σχόλια:

στις 28/08/2016 00:53
Prwtathlitismo leei OXAXAXAXAXAOXAXAXAXAXAXAXOXAXAXAXAXAXA ffff

στις 28/08/2016 00:55
Auto pou apolamvanw kathe fora stis metagrafes twn allwn omadwn einai oi paparies pou lene oi podosfairiste(ή telospantwn pou tous lene na poun).

στις 28/08/2016 01:10
Ο μαριν ειπε οτι θα παρει τιτλους με τον φετινο ολυμπιακο ρε μπουχεσα τι θα παρει το γιουροπα;

στις 28/08/2016 10:11
ΠΟΙΟ EYROPA ΒΡΕ Giorgos_paokara?ΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΤΟΥ ΚΑΡΑΜΠΕΛΑ ΘΑ ΠΑΡΕΙ.ΑΤΙΤΛΟΣ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ Ο ΓΑΒΡΟΣ.ΤΟ ΜΟΝΟ ΕΠΑΘΛΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΡΥΣΟ ΠΕΟΣ.ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΥΤΣΟ Ο ΓΑΒΡΟΣ.

στις 28/08/2016 10:28
Αυτο λεω και εγω μακαρι να υποβιβαστη κιολας

στις 28/08/2016 11:10
Α καλα....

Α ΚΑΛΑ....

Η ΑΕΚ νομιζει οτι επιασε κελεπουρι? Ο Λαζαρος τουλαχιστον ξερει οτι μπορουν να πανε για τιτλο...

στις 28/08/2016 13:19
μαλλον θελει να πει ηρθε στην αεκ γτ δεν εβρισκε ομαδα αλλη.

στις 28/08/2016 15:03
TSIPOUKADORE ME MIA POUTSA JIPNAS STO STOMASOU KAI TIN IDIA KIMASE TRASEJOUAL XAXAXAXAXAXAXQAXAXAXAXA

στις 28/08/2016 15:05
KALOS O LAZAROS TOU LIPOUN KATI ESIMA GIA NA BGI STIN SUNTAJI

στις 28/08/2016 15:05
ENSIMA

στις 28/08/2016 15:08
RE MALAKES MPAOKAKIA SAS EXOUME TRELANI STIN POUTSA KAI SXOLIAZETAI TON GAMIASAS

στις 28/08/2016 16:30
ΟΤΑΝ ΘΑ ΣΑΣ ΚΑΡΦΩΝΟΥΝ ΟΙ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΙ ΣΤΑ ΝΤΕΡΜΠΙ ΚΑΙ Ο ΛΑΖΑΡΟΣ ΚΑΙ Ο ΑΛΜΕΙΔΑ ΜΕ ΜΠΑΛΙΕΣ ΑΠΟ ΠΑΤΙΤΟ,ΜΑΝΤΑΛΟ,ΜΠΑΚΑΣΕΤΑ ΤΟΤΕ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΓΡΑΦΕΤΕ...ΤΑ ΛΕΜΕ ΣΤΗΝ ΕΝΑΡΞΗ ...(ΑΝ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΠΟΤΕ...)

στις 28/08/2016 16:31
ΠΕΡΥΣΙ ΜΕ ΡΟΣΤΕΡ ΣΧΕΔΟΝ Β' ΕΘΝΙΚΗΣ ΤΟΝ ΗΠΙΑΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΤΡΕΙΣ ΣΤΟ ΟΑΚΑ...ΜΟΚΟ..

στις 28/08/2016 16:34
swsta!ta karfwnan xthes me ton apollon kwtalamarias AXAXAXAXAXAXA a re provata pou ta vriskete kai ta lete....Diladi aekaki pisteueis oti tha parete prwtathlima fetos???Apantise mou se parakalw

στις 28/08/2016 16:49
Xaxaxaxa den apantas e???xexexexe oute oi idioi den tolmate na xestomisete tetoia kouventa afou xerete oti to kazo kai to xleuasma pou sas perimenei meta tin apotyxia sas tha nai asymforo.

στις 28/08/2016 17:50
ΣΙΓΑ λαζαρε προσεχε τη χωριστρα και το καλσον και συ λαζο νουμερο 1?τον κωλο σου φετοσ θα εχεις νταμπλ οχι αυτο που νομιζεις αλλα πεντρεισον γιου νοου?

στις 28/08/2016 17:56
Lazo koita ta xalia sou pou an den se paizei h diaitisia se gamane oloi kai meta klapsourizeis den exoume omada kai theloume metagrafes. Papara fetos pou tha sou ton ksexilosoume ton kolo na dw ti tha les gamw to mpourdelolimano sou arxidi

στις 28/08/2016 18:03
κανενας λαζαρε δεν ριχνη απο το θρονο τον ολυμπιακο κατσε στη χανουμησες να δης ποσα μυα τρωτε απο τον θρυλο.

στις 28/08/2016 20:17
lazo1 & mangas01 ΠΟΥΤΣΑ ΠΟΥΤΣΑ ΠΟΥΤΣΑ ΠΟΥΤΣΑ ΠΟΥΤΣΑ ΓΚΟΛ ΚΑΙ ΞΥΛΟ ΣΤΟΝ ΠΟΥΣΤΑΡΑ ΤΟΝ ΘΡΥΝΟ.ΟΙ ΤΣΙΜΠΟΥΚΟΔΡΟΜΙΕΣ ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΩΡΙΣ ΓΑΒΡΙΕΛΕΣ ΦΕΤΟΣ.ΟΙ ΚΑΜΗΛΙΕΡΗΔΕΣ ΤΗΣ ΕΡΗΜΟΥ ΤΟΥ ΙΣΡΑΗΛ ΣΑΣ ΑΝΟΙΞΑΝ ΤΟ ΚΟΛΟΣΟΥΦΡΙΔΙ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑ ΛΙΓΟ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΤΟΥΣΑΤΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΑΡΠΟΥΖΑΔΕΣ ΤΗΣ ΑΡΟΥΚΑ.ΘΑ ΚΛΑΝΕΤΕ ΜΠΑΜΙΕΣ ΟΛΗ ΤΗΝ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΤΟ 2017 ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΟΙ GAY.ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΦΩΤΙΑ Η ΚΟΛΟΤΡΥΠΙΔΑ ΣΑΣ.

στις 28/08/2016 20:20
mangas01 ΒΡΕ ΒΛΗΜΑ ΕΔΩ Η ΚΟΥΛΑ ΟΜΑΔΑ Β' ΕΘΝΙΚΗΣ ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ

ΕΛΗΞΕ ΣΑΣ ΕΣΠΑΣΕ ΤΗΝ ΠΑΡΘΕΝΙΑ ΤΟΥ ΚΟΛΟΥ ΣΑΣ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ (ΠΟΥ ΘΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΤΕ ΚΑΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΓΙΔΙΑ) ΚΑΙ ΕΧΥΣΕ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΗ ΚΟΛΑΡΑ ΣΑΣ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΚΥΠΕΛΛΟΥ.ΣΑΝ ΣΕ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΣΑΣ ΠΗΡΑΝ ΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ.ΕΙΣΤΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΥΤΣΟ ΒΡΕ ΠΡΟΒΑΤΑ ΓΑΒΡΟΙ!!!!ΜΠΕΕΕΕΕΕ

στις 28/08/2016 20:21
ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΕΙΤΕ ΓΑΒΡΙΕΛΕΣ ΠΑΝΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΡΑΤΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΠΟΥΤΣΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΩΤΕ ΘΑ ΞΕΧΙΛΩΣΕΙ Η ΚΟΛΟΤΡΥΠΙΔΑ ΣΑΣ.

στις 28/08/2016 20:34
Η ΑΕΚ το πηρε το κυπελλο επειδη η διαιτησια ηταν 50-50 και διαιτητης ο σιδηροπουλος αλλιως θα βαζανε κανα γιαχο και θα τον περνανε οπως με τον αστερα που εβαλε το κολοχερο του ο μανιατης πανω στην γραμμη του τερματος και δεν σφυριχτηκε τιποτα και πανηγυριζαν τα πουστρακια

στις 28/08/2016 20:36
Ομαδα του κολου τιποτα δεν αξιζετε περνετε ολα με τα κορακια και μετα πανηγυριζετε. Ηθελα να ξερα ρε πουστη δεν τα βλεπετε ρε;;

στις 28/08/2016 21:37
ρε πουστροεφηβοι του θρηνου δεν εχετε καταλαβει ακομα τι πουτσους θα φατε?πολυ χαλαρους σας βλεπω αντε σφιχτε λιγο τις κωλαρες σας δεν γουσταρουμε να γαμαμε ξεχιλωμενους δεν εχει διαιτησια φετος ρε μαλακισμενα δεν τοχετε παρει χαμπαρι ακομα?

στις 28/08/2016 22:42
Χωρις τα λεφτα του τσαμπιονς λιγκ πως να πληρωσει ΕΠΟ και διαιτησια

στις 28/08/2016 23:26
Xaxaxaxa apla tragikoi...gia to aekaki apeuthunotan to minima m alla ta mpaokakia thiktikan kai to piran proswpika afou pisw apo ta logia mou fwtografithike episis kai i katastasi pou epikratei stin omadoula tous(alitheia exei parei kanena prwtathlima o paok pote???)Anti na vreizete kai na sykofantite(giati mono auto xerete na kanete enilikoi paoktzides...tromara sas),apantiste kalytera poios einai o stoxos tis omadas sas fetos...mipws einai to prwtathlima???... gia na xeroume kai emeis me poion tha gelame kata ti diarkeia tis xronias....

στις 29/08/2016 02:53
mangas01...Re vlaka gaurogay,ti grafeis to aekaki?AEKARA legetai me 2 poutses persu kai h mia sto KUPELLO.Poutsa kai ksulo me 50/50 diaithsia gia prwth fora meta apo to 1925.

στις 29/08/2016 11:37
Manga milas gia xalia tin stigmi pou esi eisai xiroteros tin fimase tin poutsa pou efages apo tin hapoel?

στις 29/08/2016 11:39
Kai o PAOK exei parei 2 kathara protathlimata esi posa kathara protathlimata exeis parei

στις 29/08/2016 11:39
Kanena.

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.