Euro 2016: Η Πορτογαλία το σήκωσε στο «σπίτι» των Γάλλων!

Euro 2016: Η Πορτογαλία το σήκωσε στο «σπίτι» των Γάλλων!



Τι και εάν έχασε από νωρίς τον Ρονάλντο με τραυματισμό; Η Πορτογαλία του Φερνάντο Σάντος άντεξε την πίεση της Γαλλία, πήγε στο ματς στην παράταση και εκεί με «κεραυνό» του Έντερ (109’) πήρε τη νίκη με 1-0, κατακτώντας το πρώτο ευρωπαϊκό της ιστορίας της μέσα στο Παρίσι.

Το 2004, η οικοδέσποινα Πορτογαλία έχασε το ευρωπαϊκό από την Ελλάδα, όμως δώδεκα χρόνια μετά το θύμα έγινε θύτης! Με… συνταγή Φερνάντο Σάντος, οι Ίβηρες κέρδισαν με 1-0 την Γαλλία στην παράταση και κατέκτησαν το τρόπαιο μέσα στο «σπίτι» των «τρικολόρ»!

Οι Πορτογάλοι έχασαν από νωρίς τον Κριστιάνο Ρονάλντο με πρόβλημα τραυματισμού, όμως δεν «λύγισαν». Με τον Ρουί Πατρίσιο να πραγματοποιεί ματς καριέρας, η ομάδα του Φερνάντο Σάντος κράτησε το 0-0 έχοντας σύμμαχο την τύχη, αφού στο 90+2’ ο Ζινιάκ έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι.

Το πρώτο 0-0 σε τελικό Euro ήταν γεγονός και όλα κρίθηκαν στην παράταση. Εκεί, η Πορτογαλία ισοφάρισε τα δοκάρια με απευθείας φάουλ του Γκερέρο, όμως στο 109’ ο Έντερ με σουτ-«κεραυνό» έξω από την περιοχή, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Γιορίς, δικαιώνοντας τον Σάντος για την επιλογή του να τον ρίξει στο ματς, βγάζοντας χαφ (Ρενάτο Σάντσες).

Η Γαλλία δεν βρήκε ποτέ απάντηση και η Πορτογαλία έγραψε ιστορία, κατακτώντας το πρώτο ευρωπαϊκό της ιστορίας της. Μάλιστα τα κατάφερε, τερματίζοντας 3η στη φάση των ομίλων και έχοντας μόλις μια νίκη σε 90 λεπτά (κόντρα στην Ουαλία).

Το ματς:


Euro 2016: Η Πορτογαλία το σήκωσε στο «σπίτι» των Γάλλων!Το παιχνίδι ξεκίνησε με το χειρότερο τρόπο για την Πορτογαλία, αφού στο 8’ ο Παγιέτ έπεσε με δύναμη πάνω στον Κριστιάνο Ρονάλντο και ο Πορτογάλος σωριάστηκε στο έδαφος με πρόβλημα στο γόνατο. Ο σούπερ σταρ της Πορτογαλίας προσπάθησε να συνεχίσει όμως αυτό δεν ήταν δυνατόν και στο 25’ έδωσε τη θέση του στον Κουαρέσμα.

Ο τραυματισμός του Ρονάλντο επηρέασε τους Ίβηρες και στο 10’ η Γαλλία «άγγιξε» το 1-0, με τον Ρουί Πατρίσιο να διώχνει σε κόρνερ τη ψηλοκρεμαστή κεφαλιά του Γκριεζμάν. Η ομάδα του Φερνάντο Σάντος κατάφερε να «παγώσει» το ρυθμό και η επόμενη καλή στιγμή των Γάλλων ήρθε στο 34’, με τον δραστήριο Σισοκό να επιχειρεί το σουτ εκτός περιοχής και τον Ρουί Πατρίσιο να σώζει ξανά την εστία του.

Η Πορτογαλία δεν επέτρεψε στους οικοδεσπότες να δημιουργήσουν άλλη φάση, αλλά παράλληλα δεν κατάφερε να απειλήσει με αξιώσεις μέχρι το φινάλε του πρώτου μέρους. Η εικόνα του αγώνα δεν άλλαξε στην επανάληψη. Η Γαλλία είχε την υπεροχή και προσπαθούσε να βρει τον τρόπο για να διασπάσει την πολυπρόσωπη πορτογαλική άμυνα.

Στο 58’ ο Ντεσάν έριξε στο ματς τον Κομάν αντί του Παγιέτ και στο 66’ ο άσος της Μπάγερν έβγαλε «συστημένη» σέντρα για το κεφάλι του Γκριεζμάν, ο οποίος δεν μπόρεσε να ευστοχήσει από πλεονεκτική θέση. Δέκα λεπτά μετά, ο Ρουί Πατρίσιο έδιωξε σωτήρια το σουτ του Ζιρού μέσα από την περιοχή, ενώ η απάντηση της Πορτογαλίας ήρθε στο 80’. Ο Νάνι έκανε τη σέντρα-σουτ, ο Γιορίς απομάκρυνε με το ένα χέρι και στη συνέχεια μπλόκαρε το ψαλιδάκι που επιχείρησε ο Κουαρέσμα.

Euro 2016: Η Πορτογαλία το σήκωσε στο «σπίτι» των Γάλλων!Όσον αφορά τις κινήσεις στη «σκακιέρα» των δύο προπονητών, ο Σάντος είχε ήδη ρίξει στο ματς τον Μουτίνιο, ενώ στο 79’ επέλεξε να βάλει «καθαρό» σέντερ φορ, βάζοντας τον Έντερ στη θέση του Ρενάτο Σάντσες. Στον αντίποδα, ο Ντεσάν αντικατέστησε τον Ζιρού με τον Ζινιάκ και ο τελευταίος λίγο έλειψε να γίνει ήρωας, αφού στις καθυστερήσεις σημάδεψε το δεξί δοκάρι του Ρουί Πατρίσιο. Νωρίτερα (84’) ο Πορτογάλος γκολκίπερ είχε γλιτώσει την ομάδα του διώχνοντας εντυπωσιακά το δυνατό σουτ του Σισοκό. Το 0-0 έμεινε μέχρι το φινάλε (πρώτος τελικός που λήγει χωρίς γκολ) και ο αγώνας οδηγήθηκε στην παράταση.

Στο έξτρα χρόνο, η Γαλλιά συνέχισε να έχει τον έλεγχο, όμως η πρώτη μεγάλη φάση άνηκε στην Πορτογαλία. Στο 104’, μετά από κόρνερ του Κουαρέσμα, ο Έντερ νίκησε τους πάντες στον αέρα, όχι όμως και τον Γιορίς, που μπλόκαρε τη μπάλα.

Τέσσερα λεπτά μετά, η Πορτογαλία «χτύπησε» ξανά, με τον Γκερέιρο να σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι του Γιορίς με απευθείας εκτέλεση φάουλ που καταλόγισε λανθασμένα ο Κλάτεμπεργκ. Η Γαλλία γλίτωσε το γκολ, αλλά μόλις για λίγα δευτερόλεπτα… Στο 119’ ο Έντερ με ξαφνικό σουτ αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή, έστειλε τη μπάλα στη δεξιά γωνία του Γιορίς, βάζοντας μπροστά στο σκορ την Πορτογαλία. Τρομερή έμπνευση από το Πορτογάλο φορ, που πέτυχε το γκολ της ζωής του! Η Γαλλία, σαστισμένη, δεν βρήκε ποτέ απάντηση και η Πορτογαλία στέφθηκε πρωταθλήτρια Ευρώπης.




Ομάδες που αφορά: ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ, ΕΛΛΑΔΑ

Σχολιασμός

50 σχόλια:

στις 11/07/2016 00:35
Gamwto Eprepe Na To Parei H Gallia

[+]  t4sos στις 11/07/2016 00:36

[+]  t4sos στις 11/07/2016 00:37

[+]  t4sos στις 11/07/2016 00:37

στις 11/07/2016 00:40
ΟΤΙ ΕΚΑΝΕ Η ΕΛΛΑΔΑ ΤΟ 2004 ΣΤΗΝ ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ

ΤΟ ΕΚΑΝΕ Η ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ ΤΟ 2016 ΚΟΝΤΡΑ ΣΤΟΥΣ ΓΑΛΛΟΥΣ.

ΠΕΡΗΦΑΝΙΑ ΚΑΙ ΤΙΜΗ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΦΕΡΝΑΝΤΟ ΣΑΝΤΟΣ

στις 11/07/2016 00:45
1000 Μπραβο στην Πορτογαλια! Καλα εκανε και το πηρε. Ο,τι καναμε εμεις σ αυτους το 04 το κανανε σμρ αυτοι στους γαλλους. Οσο για σενα τασο να εκφραζεσαι καλυτερα. Δε σου φταιει σε κατι ο ολυμπιακος.

στις 11/07/2016 00:55
ολοι μπραβο πορτογαλια (και εγω μαζι)και μπραβο της .....αλλα στον τελικο τσαμπ. λιγκ ολοι παμε ατλεντικο γιατι εβγαλε μπαρτσελονα κτλ τωρα η γαλλια εβγαλε γερμανια και επαιζε καλυτερη μπαλα ..?

στις 11/07/2016 01:02
Ρε μην πατε στους συλλογους. Δειτε κ λιγο τις εθ ικες ομαδες... Αντε πια... CR7 ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ CR7

στις 11/07/2016 01:02
CR7

στις 11/07/2016 01:06
συμφωνω

στις 11/07/2016 01:11
Αυτο παει να πει κολοφαρδιστικη πορεια!

Ενα μεγαλο μπραβο στην πορτογαλια και στην δυναμη ψυχης κριστιανο ρ.!

Μπαλα ειναι και γυριζει,ωραιο Γιουρο παντως!!

στις 11/07/2016 01:15
ΜΑΓΚΕΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΠΟΙΟΣ ΠΑΙΖΕΙ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΜΠΑΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΘΕΑΜΑΤΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ.ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΘΕΑΜΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΛΟΓΙΚΗ ΕΧΟΥΝ ΣΥΜΒΕΙ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΕΚΠΛΗΞΕΙΣ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΜΕ ΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΦΑΝΤΑΖΟΣΟΥΝ ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΦΤΑΣΟΥΝ ΕΩΣ ΕΔΩ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ ΝΑ ΣΗΚΩΣΟΥΝ ΕΝΑΝ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΤΙΤΛΟ.ΑΥΤΟ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ Ο ΡΑΝΙΕΡΙ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΑΥΤΟ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ Ο ΣΑΝΤΟΣ ΣΗΜΕΡΑ.ΝΑΙ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ Η ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ.Η ΓΑΛΛΙΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΙΧΕ ΚΑΤΟΧΗ ΜΠΑΛΑΣ ΕΙΧΕ ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΖΙΡΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΓΚΡΙΕΖΜΑΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΠΑΙΞΑΝ ΜΕ ΨΥΧΗ ΟΙ ΓΑΛΛΟΙ.ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΑΝ ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΣΗΚΩΣΟΥΝ.ΥΠΟΤΙΜΗΣΑΝ ΤΗΝ ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΠΡΟΙΣΤΟΡΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ Ο ΡΟΝΑΛΝΤΟ ΕΦΥΓΕ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ.

στις 11/07/2016 01:19
Η ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ ΚΛΕΙΣΤΗΚΕ ΣΩΣΤΑ ΕΠΑΙΞΕ ΣΑΝ ΟΜΑΔΑΡΑ ΤΟ ΤΟΝΗΖΩ ΑΥΤΟ ΕΠΑΙΞΕ ΣΑΝ ΟΜΑΔΑΡΑ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΚΑΝΑΜΕ ΕΜΕΙΣ ΤΟ 2004 ΜΕ ΤΟΝ ΧΑΡΙΣΤΕΑ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ ΤΟ 2016 ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕ ΤΟΝ ΕΝΤΕΡ.ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΥΘΕΝΑ.ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑΝ ΟΙ ΓΑΛΛΟΙ.ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΑΝ ΠΑΙΖΕΙΣ ΜΕ ΠΑΘΟΣ ΚΑΙ ΨΥΧΗ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΕΙΣ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΡΟΠΑΙΟ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΣΟΥ.

RESPECT ΣΕ ΟΛΗ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΑΡΧΗΓΟ ΤΗΣ ΤΟΝ ΚΡΙΣΤΙΑΝΟ ΡΟΝΑΛΝΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΓΚΟ ΝΑ ΦΩΝΑΖΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΜΨΥΧΩΝΕΙ ΤΟΥΣ ΣΥΜΠΑΙΚΤΕΣ ΤΟΥ.ΤΙ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΑΝΤΟΣ? ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΑΙ ΩΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΚΑΙ ΩΣ ΚΟΟΥΤΣ.ΠΕΡΗΦΑΝΙΑ ΚΑΙ ΤΙΜΗ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ.

στις 11/07/2016 01:31
μεγαλο ελλατωμα η επαρση και η αλλαζονια!!

στις 11/07/2016 01:40
Αυτόν τον τελικό θα τον θυμάμαι γιατί είμαι στην κεντρική πύλη 12:00 με 2:00 και 12:05 σκάει έφοδος και εκείνη τη στιγμή μπαίνει γκολ και δε το είδα.

στις 11/07/2016 01:42
Το χάρηκε με την ψυχή του ο Ρονάλντο κρίμα για τον γκριεζμάν που έχασε 2 τελικούς σε μία σεζόν.

[+]  t4sos στις 11/07/2016 01:50

στις 11/07/2016 02:00
cr7??? ton eide kaneis simera? sto pago den eitane?

στις 11/07/2016 02:05
kai xinotane h kolopousta

στις 11/07/2016 02:24
to kako simera den ine klene mono i gali alla k oli i fili tis barca k tou messi alo drama k auto xoaxooxxoaxoxoaoxo goustaro to klama tou cr7 k tou lebron james poso miazoun san athlites apisteuto ine i agapimeni mou athlites k fetos to xarika poli vamossssssssss

στις 11/07/2016 02:30
H FILI TIS BARCELONA DEN EINAI POU SOU ERIXE 4 STO BERNABEU?

στις 11/07/2016 02:35
to leo epeidi efkola xexnate

στις 11/07/2016 02:38
Ιλοβμπαρτσα. Τι ακριβως εννοεις με το τον ειδε κανες σμρ? Εισαι τοσο μεγαλος hater που ενω ξες πολυ καλα οτι τον κλωτσησανε επιτηδες προσπαθεις να τον βγαλεις κακο. Ειδες καθολου τις αντιδρασεις του στην Παραταση? Αντε μαλακα οπαδε της ουεφαλονα ομαδα 10ετιας..

στις 11/07/2016 02:42
vouloseto spole paokzi min anevo pano sti gamosaloniki sas bourdela kai sas kapso zodanous poutanas gioi

στις 11/07/2016 02:42
opade tou kolotripida vlima

στις 11/07/2016 02:45
egine kai o poustaldo igetis gamo ta pada sas

[+]  t4sos στις 11/07/2016 03:15

στις 11/07/2016 03:46
sigxaritiria stin portogalia pou kerdise to euro kai me autin eimoun logo ronaldo kai epeidi kai ekei pou katafere na to parei

tis diafores sas gia barca-real na tis sizitisete allou min spamarete tis malakies sas se ka8e paixnidi opou paizei paixtis tis real kai barcelona kai eidika ston ronaldo gt vlepw poli kritiki oso kai na ton krazete auto sas lew den pabei na einai enas apo tous kaliterous podosfairistes stin istoria tou podosfairou an oxi o korifaios enas apo tous korifaious kia to lene kia oi ari8moi tou

στις 11/07/2016 04:40
Η μεγαλυτερη αδικια ειναι να το σηκωση ο πιο αχρηστος παικτης του EYRO.

στις 11/07/2016 07:50
portugal oe portugal oe portugal oeeeee

στις 11/07/2016 09:35
Μπραβο ρε Σαντος....Οσο για τον Ροναλντο τον φαγατε τον ανθρωπο ρε μαλακες...τον φαγατε....Αλλα μπραβο ρε Κριστιανο και σε σενα ρε παιχτουρα...

στις 11/07/2016 11:17
Η μεγαλυτερη αδικια ειναι που ανθρωποι σαν εσενα ψηφιζουν για μενα...

στις 11/07/2016 11:34
Ilovebarca κ t4sos με τις βλακειες που γράφετε κ βριζετε χωρίς λόγο,πρεπει να διαγραφειτε

στις 11/07/2016 12:01
Χθες δεν νίκησε ο Ρονάλντο.Έχουμε εθιστεί στην πρωσοπολαγνία και ξεχνάμε την ομαδικότητα. Νίκησε η Πορτογαλία ώς ομάδα, με το πάθος που έδειξε σε όλη τη διοργάνωση, αλλά και εν πολλοίς με την απίστευτη τύχη που είχε, όσο κανείς άλλος σε προηγούμενη διοργάνωση. Και μην συγκρίνει κανείς την Ελλάδα, είχε 3 νίκες και όχι 1 νίκη και πέντε ισοπαλίες. Η Γαλλία ήταν καλύτερη, αδιαμφισβήτητα,και πάρα πολύ άτυχη. Όμως όλα είναι μια στιγμή. Κρίμα κυρίως για τους έμπειρους Εβρά και Σανιά που τα έδωσαν όλα περισσότερο και από τους νεαρούς Γάλλους, που στο μέλλον μπορεί να έχουν και άλλες ευκαιρίες για τίτλους.

στις 11/07/2016 12:02
paidia mou spaei para polu na tneura pou sugrinete to euro 2004 pou phrame me auto ...... h ellada oute sta oneira ths den tha epaize tetoio podosfairo opws oi portogaloi !! ta duo euro den exoun kameio sxesh metaksei tous giati polu apla emeis den paiksame mpala kai to phrame enw oi portogaloi gamithikan kuriolektika kai to kataferan as kai htan xeiroteroi !!!!

στις 11/07/2016 12:03
Αυτή η Γαλλία πάντως, αν και έχει παίκτες εκατομμυρίων, δεν είχε την συνοχή και την κλαση της Γαλλίας του Ζιντάν, του Τιράμ, του Ντεσαγί και όλης εκείνης της παρέας που σάρωσε τα τρόπαια και τις διακρίσεις. Ίσως βρει τον δρόμο της στο μέλλον, βάζοντας λίγο πάθοςκαι αφήνοντας στην άκρη για λίγο τα χρηματικά bonus.

στις 11/07/2016 12:08
@kostasbettaras_1 γεια σου φίλε, διαφωνώ. Η Πορτογαλία έχει & είχε παίκτες πολλαπλάσιου μπάτζετ από εμάς. Εμείς για τους παίκτες που είχαμε, τα πήγαμε περίφημα. Οι Πορτογάλοι για τους παίκτες που είχαν, θα έπρεπε να έχουν πάρει κάποιες πιο καθαρές νίκες. Δείξαμε το ίδιο πάθος. Και μην μου πεις ότι παίξανε μπάλα ιδιαίτερη οι Πορτογάλοι. Είχανε πάθος και πολλή τύχη. Και εξίσου ταμπουρωμένοι με εμάς ήτανε.

στις 11/07/2016 12:26
κωστας betaras λες μαλακιες.

στις 11/07/2016 12:46
...Μπράβο στην Πορτογαλία, αυτό είναι το ποδόσφαιρο, Αυτή είναι η μπάλα, Αυτό σημαίνει πάθος, Αυτό σημαίνει Προσπάθεια συλλογική, Αυτό είναι ΟΜΑΔΑ=ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ στην κυριολεξία...ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ...

στις 11/07/2016 14:42
Oλοι γνωριζετε την θεωρεια μου για την κολοφαρδια της Πορτογαλιας να φτασει τελικο με τους μοναδικους συνδυασμους που θα μπορουσαν να συμβουν για να γινει κατι τετοιο,διχως να πεσει μπροστα σε Ισπανια,Αγγλια,Ιταλια,Γερμανια και Γαλλια μεχρι τον τελικο...θα ειχε κοιμηθει ο Θεος αν το κατακτουσα οπως εγραφα πριν μια εβδομαδα..Τελικα μετα το 25 και την αποχωρηση του Λουσου με ultrex μοντελου κλαψομουνη και ποδοσφαιριστη ταυτοχρονα Ροναλντο,ξαφνικα συνηδητοποιησα οτι η Πορτογαλια αποτελειται απο ενα συμπαθητικο team την Σαουθαμπτον στην αμυνα συν Πεπε και ενα εκπληκτικο Νανι με τον Σαντσεζ της Μπενφικα που εκανε και την ολη διαφορα υγκριτικα με την Πορτογαλια του μουντιαλ...(ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΥΠΟΘΗΚΗ ΑΥΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ ΣΑΝΤΣΕΖ!!)..Ενας δικος μας στον παγκο με τεραστια κιλα γνωσης μπαλιτσας,που τον ξεραμε απο την θητεια του στην Ελλαδα...Και ξαφνικα βρεθηκα κρυφα μεσα μου και εγω να υποστηριζω Πορτογαλια ενα πραγμα μετα την αποχωρηση του Κλαψομουνη!!!Μια παρατηρηση ομως θα κανω για ολα

στις 11/07/2016 14:42
Μια παρατηρηση ομως θα κανω για ολα τα ειδησεογραφικα blog και site της Ελλαδας,κατι σαν ενα παραπονο..Αυτη η ομοσπονδια που ειχε την ιδεα ,να προτεινει σε αυτον τον ανθρωπο να ειναι ο αντικαταστατης του Ρεχαγκελ,τελικα τα ευσημα ποτε θα τα παρει??Στην Ελλαδα ξερουμε μονο να ριχνουμε λασπη και να απολογιζουμε ευθυνες στις <<στραβοτιμονιες>>,,Γιατι κανεις πουστης ,δεν αναγνωριζει την δουλεια που γινεται στην Ελληνικη ομοσπονδια ,που πλεον θεωρηται προτυπο επιλογων, απο ομοσπονδιες της Πορτογαλιας που ακολουθησαν το παραδειγμα μας ,και εφεραν τον Φερναντο στην τεχνικο ποστο που εδωσε την ευρωπαικη κουπα στην Πορτογαλια...Που καταξιωθηκε ο συγκεκριμενος προπονητης??ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ !!ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΛΕΟΝ ΚΟΛΟΛΑΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΛΠΙΔΑ ΣΩΤΗΡΙΑΣ!!ΔΕΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΛΟ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΟΠΟ!!

στις 11/07/2016 14:51
Τυχερη η πορτογαλια στην κανονικη διαρκεια αλλα ατυχη με τον τραυματισμο του ροναλντο.στην παραταση ηταν καλυτερη .

στις 11/07/2016 14:52
Τελικα ο σαντος ειναι πολυ τυχερος προπονητης και ο ροναλντο ο ποιο τυχερος ποδοσφαιριστης

στις 11/07/2016 14:52
Εαν εχεις τυχη διαβαινε λενε!

στις 11/07/2016 14:54
Η γαλλια μεγαλη απογοητευση και φαινεται οτι εχει πολλες μαυρογατες στην ομαδα. Γκριεζμαν η μεγαλυτερη μαυρογατα

στις 11/07/2016 15:08
Ο Σαντος να κανει ταμα για τον Παγιετ που εβγαλε τον τρυπιο απ την ομαδα και κερδισε το EYRO οπως και στον τερματοφυλακα του που εβγαζε τα ματια του στις αποκρουσεις.

στις 11/07/2016 15:27
Πολυ για τυχη μιλατε!!!

στις 11/07/2016 15:36
Δεν θα πω τίποτα για τον τελικό απλά θα αναφέρω κάποιους από τους χαρακτηρισμους που κάνατε για έναν παίκτη που ούτε εγώ τον συμπαθώ αλλά αν δεν κάνω λάθος έχει κερδίσει: τρεις χρυσές μπάλες χρυσό παπούτσι 3 τσ λ πρωταθληματα και κύπελλα σε Αγγλία και Ισπανία βάζει πάνω από 30 γκολ κάθε χρονιά και από χθες είναι και πρωταθλητής Ευρώπης

Λοιπόν: άχρηστος άφαντος κλαψιάρης γκει τυχερός λουσου με ουλτρεξ πουσταλντο ο πιο άχρηστος παίχτης του euro κοτόπουλα

Τα συμπεράσματα δικά σας

στις 11/07/2016 21:02
Κακα τα ψεματα, η Πορτογαλια επαιξε καλα, αλλα και η Γαλλια ηταν κατωτερη των περιστασεων. Αξια πρωταθλητρια η Πορτογαλια.

στις 12/07/2016 15:43
Re eseis pou eiste BARCHA fetos exete moutra kai milate gia CR7???Se ola apotuxate fetos,CL emeis kai xalara,eseis tpt,ena prwtathlima me ena vathmo diafora kai me enann messi pou paretite apo ethnikh(logo apotuxias pou den ksanagine pote)kai me enann messi xwris ixnos podosfairou fetos,mono ena dikasthrio kai 21 mhnes fulakish........GELAME MAZI SAS PAIDAKIA

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.