Κύπελλο Ελλάδας: Με Φουστέρ και διαιτησία ο Ολυμπιακός

Κύπελλο Ελλάδας: Με Φουστέρ και διαιτησία ο Ολυμπιακός



Με δύο γκολ του Φουστέρ (το δεύτερο οφσάιντ) ο Ολυμπιακός νίκησε με 2-1 τον μαχητικό Απόλλωνα Σμύρνης στον τραγικό αγωνιστικό χώρο της Ριζούπολης και πήρε την πρόκριση για τους «16» του Κυπέλλου. Έντονες διαμαρτυρίες από τους γηπεδούχους για τις υποδείξεις του Παππά και των βοηθών.

Ο Ολυμπιακός δυσκολεύτηκε αρκετά κόντρα στον Απόλλωνα Σμύρνης, ωστόσο κατάφερε να πάρει τη νίκη με 2-1 και να «σφραγίσει» την πρόκριση για τους «16» του Κυπέλλου Ελλάδας.

Ο αγωνιστικός χώρος της Ριζούπολης ήταν κάκιστος, ωστόσο εξίσου ανάλογες ήταν και οι αποφάσεις των διαιτητών. Στο πρώτο μέρος, ο Απόλλωνας διαμαρτύρεται για δύο λανθασμένες υποδείξεις οφσάιντ, ενώ στο 40’ οι γηπεδούχοι ζήτησαν πέναλτι σε χέρι του Μποτία, με τον Παππά να θεωρεί πως η μπάλα βρήκε στον ώμο του Ισπανού αμυντικού.

Κύπελλο Ελλάδας: Με Φουστέρ και διαιτησία ο ΟλυμπιακόςΟι «ερυθρόλευκοι» είχαν την κατοχή, ωστόσο δυσκολεύονταν να απειλήσουν ουσιαστικά την εστία του Απόλλωνα, σ’ ένα υποτονικό πρώτο ημίχρονο. Η πρώτη φάση για την ομάδα του Σίλβα ήρθε στο 11’ με ένα άστοχο σουτ του Κολοβού, ενώ στο 42’ ο Έλληνας άσος «άγγιξε» το 1-0, όμως το σουτ του από το ύψος της περιοχής πέρασε ελάχιστα άουτ.

Τη λύση για τους φιλοξενούμενους έδωσε στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Νταβίντ Φουστέρ. Ο Κολοβός έβγαλε αριστερά για τον Τσιμίκα, εκείνος έβγαλε τη σέντρα στην καρδιά της άμυνας και ο Φουστέρ με καρφωτή κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Η απάντηση του Απόλλωνα ήρθε στο ξεκίνημα του δεύτερου μέρους (53’) με τον Βαλεριάνο. Ο πρώην παίκτης του Ολυμπιακού βρήκε χώρο αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή και με δυνατό σουτ, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Καπίνο, ισοφαρίζοντας το σκορ σε 1-1.

Το παιχνίδι απέκτησε εντυπωσιακό ρυθμό και οι δύο ομάδες είχαν σημαντικές ευκαιρίες για ένα δεύτερο γκολ. Στο 59’ και στο 66’ ο Καπίνο πραγματοποίησε σωτήριες επεμβάσεις στα σουτ των Φαρινόλα και Κονέ, ενώ στον αντίποδα, Φουστέρ (63’) και Φινμπόγκασον (71’) σπατάλησαν δύο μεγάλες ευκαιρίες για να δώσουν εκ νέου το προβάδισμα στην ομάδα τους.

Ο Απόλλωνας χρειάζονταν μόνο νίκη για την πρόκριση (ο Ολυμπιακός βολεύονταν και με την ισοπαλία) και στο 79’ διαμαρτυρήθηκε για την απόφαση του Παππά να μην δώσει φάουλ σε ανατροπή του Βάντερσον από τον Σαλίνο έξω από την περιοχή. Ένα λεπτό μετά ο Ολυμπιακός «άγγιξε» το 2-1, όμως η απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ντουρμάζ έφυγε ελάχιστα δίπλα από το δοκάρι.

Τελικώς, το γκολ των φιλοξενούμενων ήρθε στο 85’, όταν ο Ντουρμάζ έβγαλε την ψηλοκρεμαστή μπαλιά και ο Φουστέρ με πλασέ στην κίνηση νίκησε τον Αποστολίδη για το 2-1. Ωστόσο το γκολ δεν θα έπρεπε να μετρήσει, μιας και ο Ισπανός ξεκίνησε από θέση οφσάιντ. Το 2-1 έμεινε μέχρι το φινάλε και ο Ολυμπιακός «σφράγισε» ως πρώτος την πρόκριση για τους «16».

Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου, ο Παναιγιάλειος επικράτησε 1-0 του Πλατανιά, με τους Κρητικούς όμως να παίρνουν το εισιτήριο ως δεύτεροι, εκμεταλλευόμενοι την ήττα του Απόλλωνα.

Απόλλωνας Σμύρνης: Αποστολίδης, Πάνος, Βαλεριάνος (79’ Αρναούτογλου), Γκότοβος, Δεληζήσης, Φατιόν (51’ Παρπέξ), Ψιάνος, Κονέ, Βάντερσον, Φαρινόλα (68’ Λαγός), Τζιώρας

Ολυμπιακός: Καπίνο, Σαλίνο, Μποτία, Σιόβας, Τσιμίκας, Κασάμι, Ζντιέλαρ, Φουστέρ, Πάρντο (69’ Ντουρμάζ), Κολοβός, Φινμπόγκασον (81’ Ιντέγε)

Η τελική βαθμολογία του 5ου ομίλου:

1. Ολυμπιακός 7 (8-3)
2. Πλατανιάς 4 (5-4)
3. Απόλλων Σμύρνης 3 (5-6)
4. Παναιγιάλειος 3 (2-7)





Στοιχεία για τον αγώνα: ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
1Χ2OverUnder1X12X2
25.008.251.021.302.606.211
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
11.003.101.252.451.35
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
5.752.022.0011.50

Σχολιασμός

54 σχόλια:

στις 16/12/2015 22:15
Θα εχει πραγματικά πολυ ενδιαφέρον να φτιάξει καποιος ενα βίντεο με ολα τα φετινά ματσ του ακατανομαστου με τα διαιτητικα εγκλήματα_ και τα ρεκορ του φετος

στις 16/12/2015 22:18
ελεος κολαγαυροι το εχετε παραγαμησει .....εχετε παιχταραδες κια λαδωνετε για τον απολλωνα σμυρνης!!!!!!!!!!!!!ποσο θα ξεπεσετε....σε καθε αγωνα τα ιδια...τι παο,τι αεκ.....

στις 16/12/2015 22:18
ετσι παιρνουμε και εμεισ πρωταθληματα και κυπελλα

στις 16/12/2015 22:18
Ρε παλικαρια ουτε τον Απόλλωνα δεν μπορείτε να νικησετε καθαρά ;;;φτανει πια οχι αλλο κάρβουνο.... Υ.Γ.στους πανηγυρισμούς στο 1-2 οι παιχτες πνίγονται στην αγκαλια του σαββα.....

στις 16/12/2015 22:19
Kala mexri kai o admin pou einai gavros leei me diaithsia kerdise o olumpiakos...

στις 16/12/2015 22:23
παρτε το χαμπαρι αν δεν ξεβρωμισει το ελληνικο ποδοσφαιρο ο πουτανογαβρος παντα ετσι θα κερδιζει.και δεν το βλεπω να ξεβρωμιζει.

στις 16/12/2015 22:24
xaxaxaxa dld eleos allo ena mats pou o gayros den 8a eperne fetos kai to pire to koraki(meta th veroia,panetoliko klp)...anamenw tous upoloipoys gayrous tou site na dikaiologisoun ta adikaiologita kai na vrisoun manades...

simfonw me ton ''G panthira'' apo panw oti exoun omadara alla exei paraginei to kako fetos...

στις 16/12/2015 22:33
blepeis poso brwmikh einai h kolwomada sou stasousperma??? ante stoke poy ka8esai se ka8e post tou gaurou kai to paizeis antikeimenikos hli8ie.. perimenw nea dikaiologia..

στις 16/12/2015 22:35
Me fouster kai dietisia xaxaxa

Meta apo kapios mines .exasa o gayros giati den epeze o fouster kai oi dietsia xaxaxax oyte tin zmirnei re paidia,gelane kai i petres .eithela na eixe perasei stous 16 kai na epeza me tin barca are glendi xaxaxax .TYXERH GIA ALLOI MIA Fora

στις 16/12/2015 22:46
ξεφτυλα διαρκειας αυτοι οι gay..ακομα και τον απολλωνα με τα κορακια.....

στις 16/12/2015 22:47
Κύπελλο Ελλάδας: Με Φουστέρ και διαιτησία ο Ολυμπιακός

SAS EXOUNE PARI XAMPARI KAI I PETRES SIXAMATA

στις 16/12/2015 22:52
Με διαιτησία ο γάυρος με τίποτα κάποιο λάθος έγινε.

στις 16/12/2015 22:59
Τεταρτο σερι ματς που νικαει ο γαυρος με την διατησια....αηδια και σιχαμα!!!

στις 16/12/2015 23:26
AKOMA KAI TO AGONES.GR SAS EXEI KSEFTILISEI REEEEEE...... SUXAMATA!!

στις 16/12/2015 23:28
ξεφτυλες σκατογαυροι ειστε μεγαλο μπουρδελο

στις 16/12/2015 23:31
ΞΑΦΝΙΚΑ ΟΙ ΓΑΥΡΟΙ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ. ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΤΩΡΑ Ρ ΦΛΟΜΠΕΣ? ΧΑΧΑΧΑΧΧΑ

στις 16/12/2015 23:32
Barca4poytsa

Paxarina

Gaymania

Milko

Stasoy

ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΤΩΡΑ Ρ ΞΕΦΤΙΛΕΣ?

[+]  stasoumugdala στις 16/12/2015 23:45

στις 16/12/2015 23:51
katarxhn to oriako offside einai YPER TWN GAMIADWN THS MANAS SOU POUTANAS GIE.DEYTERON THN POUTANA THN MANA SOU THA THN PLAKWSW STA XASTOUKIA THN WRA POU THA ME TSIMPOUKWNEI POUTANAS GIE KAI TRITON OPOIOS SAS GAMAEI EINAI AEK POUTANAS GIE SIXAMATA

στις 16/12/2015 23:54
stasoumugdala χυνω στο ψωμι σου

στις 16/12/2015 23:54
μαλακα

στις 17/12/2015 00:08
Ποιες είναι οι χρυσές εποχές ρε καποτα η πρώτη φάση cl η europa? Ηρέμησε σταματήστε να γράφετε ιστορία τελείωσε το μελάνι

στις 17/12/2015 00:11
stasoumugdala ο ολυμπιακός φταίει για όλα. Ο χοντρός, ο θείος και η παράγκα. Εάν αύριο αρρωστήσω θα το στήσει ο θείος.

στις 17/12/2015 00:30
o olympiakos exei kalyterh omada de xwraei amfivolia diaithsies omws opws aytes ksenerwnoun to kosmo tou olympiakou kai dinoun eyloga kai dikaiologhta aformes gia mpougades ktlp

στις 17/12/2015 00:32
e kala les kai dn to 3erame oti me dietisia 8a nikuse pali gia neo mas to eixate esis apo to agones.gr?xaxaxaxaxa

στις 17/12/2015 00:35
ade buloseto re gamospite stasouflore ema8es kai mpala ampale edo pera oloi leme psemata kai vlepoume malakies mono esis ta vlepete ola opos einai e vromiarides poutsa apo arapi na fas na sou gamisi to laragi malaka na mn vgalis axna

[+]  stasoumugdala στις 17/12/2015 01:05

στις 17/12/2015 01:14
να παρει το κλικ απο το ιδιο του το σαιτ ρε τραχανοπλαγια?πως γινεται ολοι οι γαυροι να ειναι ηλιθιοι ρε πουστη μου πως.τοσα πετσινα πρωταθληματα και ακομα μιλατε γαμω τον αντιθεο σας.οτι κανατε στο cl ηταν με τα πτωματα αλλων βοδια και συνεχιζετε και μιλατε.ΒΑΛΤΕ ΜΥΑΛΟ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΠΡΟΒΑΤΑ.ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΠΑΝΗΓΥΡΙΖΕΤΕ ΠΕΤΣΙΝΟΥΣ ΤΙΤΛΟΥΣ?ΕΛΕΟΣ.ΓΙΔΙΑ

στις 17/12/2015 01:15
ΕΧΩ ΔΕΙ ΜΑΛΑΚΕΣ ΑΛΛΑ ΤΟΣΟ ΜΑΛΑΚΑ ΣΑΝ ΤΟΝ ΣΤΑΣΟΥΜΙΓΔΑΛΛΑ ΠΟΤΕ

[+]  stasoumugdala στις 17/12/2015 02:07

στις 17/12/2015 02:33
Stasoumudgala,pali me diaithsia re /?

στις 17/12/2015 04:26
T4SOS GAMW TIN MANA SOU K OTI KAI DEN EXEIS FLWRE TOU PC 100 FWRES SE EIPA DEN EIMAI GAUROS GAMW TIN ZWH SOU TI PREPEI NA SE MILEISW PAKISTANIKA GAI NA KATALAVEIS; PAOK KAI BARCA EIMAI GAMW TO PREZAKI SOU GAMW ME EXEIS GURISEI TA MUALA!

στις 17/12/2015 06:39
ΠΑΛΗ ΤΑ ΙΔΙΑ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΟΠΟΣ ΤΟΝ ΜΕ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ ΑΡΧΙΣΕ ΤΙ ΝΑ ΣΧΟΛΙΑΣΗΣ ΕΔΩ ΠΙΑΝΟΥΝ ΤΟΝ ΧΟΝΤΡΟ ΜΕ ΕΝΑ ΚΑΡΑΒΙΤΟΥ ΓΕΜΑΤΟ ΠΑΡΑΜΙΘΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΕΛΛΑΔΑ ΔΗΣΤΙΧΟΣ

στις 17/12/2015 08:00
Κύπελλο Ελλάδας: Με Φουστέρ και διαιτησία ο Ολυμπιακός

Mονο ο Τιτλος τα λεει ολα......! ΑΠΛΑ ΞΕΦΤΙΛΕΣ ΡΕΖΙΛΙ ΤΙΣ ΕΛΛΑΔΟΣ!

στις 17/12/2015 08:04
η πουστια γραφετε με 10 γραματα ολυμπιακος.

στις 17/12/2015 08:20
μαλακες... ξεφτιλιζεστε χειροτερα.. απλα ελεος... για υποβιβασμο πεντε χρονων στα τοπικα πρωταθληματα ειστε σας εχουν παρει πρεφα ολοι!

στις 17/12/2015 08:59
oloi i mikrameni milane 4 efage i koula 2 mpaok i ales poutanes i lagoi kriftikane avte gamiuite oli mazi

στις 17/12/2015 09:54
ο απολυτος ξεπεσμος ο θρυνος και ο στασουκοπροσκυλο

στις 17/12/2015 09:57
lerok ΕΣΑΣ ΣΑΣ ΡΙΞΑΜΕ ΣΤΟ ΣΒΗΣΤΟ ΤΕΣΣΑΡΑ.ΜΗΠΩΣ ΑΔΙΚΗΘΗΚΑΤΕ? Α,ΞΕΧΑΣΑ ΕΦΤΑΙΓΕ Ο ΤΡΑΙΑΝΟΣ. ΒΡΕ ΟΥΣΤ.

στις 17/12/2015 09:59
THOTORI,ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ Η ΚΑΜΠΑΛΑ.

στις 17/12/2015 10:00
STIKIS-Ο ΣΥΝΤΑΓΜΑΤΑΡΧΗΣ ΤΗΣ ΜΑΛΑΚΙΑΣ.

στις 17/12/2015 10:31
Επρεπε να χασει ο α

Απολλων για να περασει ο Πλατανιας,αλλη μια ομαδα απο τις τοσες θυγατρικες που εχει ο ΟΣΦΠ οπως Τριπολη, Ξανθη, Πανιωνιο, Ατρομητο κ.α.Για να συνεχισει να κανει τα κουμαντα στο ανυπαρκτο ελλ. ποδοσφαιρο.

στις 17/12/2015 11:38
Από του χρόνου που θα βλέπει Ευρώπη με κυάλα έχει να κάνει γερά τρομπόνια πάλι ο γαύρος.Θα ζήσουμε Παπουτσελιαδές νέες.

στις 17/12/2015 11:52
Stasoupoustoflwros megas malakas.Den exei ti na pei kai euxete ston allo na mh vgalei to bradi kai vrizei xristous malakies.

στις 17/12/2015 12:24
vrikan aformh kai vgikan ola ta kolozwa na sxolia soun gamw ton xristo sas

στις 17/12/2015 12:45
Απλα σας εχει παρει πρεφα και ο ποιο ασχετος του ποδοσφαιρου............αυτο ονομαζεται ΞΕΦΤΙΛΑ.......! οταν δεν εχεις απαντησεις τοτε ξεκινανε οι βρισιες......! ο αλλος λεει για το 0-2 στο τουμπα.....! Εκει οντως κερδισε δικαια... εσυ τα αλλα πες κ ποιο συγκεκριμενα χθες. γιατι δεν μιλας για χθες;;; γιατι κλεισατε το στομα σας για χθες;;; ααα ναι οταν δεν εχει επειχηρηματα ξεκινανε οι βρισιες.......!

ΔΗΛΑΔΗ Ο ΟΡΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΗΛΙΘΙΟΥ... που μιλαει απλα για να πει τι μαλακια του......! ΕΧΕΤΕ ΓΙΝΕΙ ΡΕΖΙΛΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΠΛΕΟΝ Κ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ....! Πατε σε ευρωπαικο παιχνιδι με προεδρο που εχει ποινικη διωξη για εγγκληματικη οργανωσε.....και ειστε τοσο προβατα που τον υποστηριζατε..... γιαυτο οι βοροι το λενε κ θα λενε οι πειραια ειναι για @@@!!

στις 17/12/2015 12:49
o πειραιας...*!!! Ειστε τοσο προβατα που σιγουρα οταν μπηκε το γκολ το δευτερο ολοι στο τσατ γραψατε Γκοολλλλλλλλλ το χαρηκατε πολυ ε;;;; απλα το να κερδισεις με το ΠΑΠΑ..μια ομαδα που δεν εχει ουτε το 5% του Μπατζετ του λεγεται ΞΕΦΤΙΛΑ.......! αλλα εδω δεχτηκατε το κυππελο του Αστερα στη αρχειοηθηκη με τα τροπαια σας...κ δεν ντρεπεστε... θα ντραπειτε τωρα;;;

Κ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΚΑΝΕΙΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΣΑΝ ΑΝΡΘΩΠΟΣ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΩ.... ΘΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΙΣ ΒΡΙΣΙΕΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΟΡΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΗΛΙΘΙΥ ΣΤΑ ΕΠΕΙΧΗΡΗΜΑΤΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΑΕΙ ΜΕ ΒΡΙΣΙΕΣ......!

Παμε με το 1.... με το 2.... με το 3.......

Αρμενε μπιμ μπιμ μπιμ μπιμ μπιμ μπιπ..χαχαχαχα

στις 17/12/2015 13:00
stasoumugdala..Το οτι ισως και ο γαμιολης που ανεβαζει την ειδηση για να παρει κλικ βαζει πιασαρικο τιτλο για να τσιμπανε κατι προβατα σαν εσας το εχετε σκεφτει..;

Μπορει να μου απαντησεις σε μια ερωτηση;;; Η Μαλακια στον εγκεφαλο βγηκε εκ γεννητης η την απεκτησες κατα τι διαρκεια τις ζωης σου;;;; τι να τσιμπησει ρε ορθιο κρεας 5 κλικ παραπανω;;; εδω μεσα το μαξ σε μια μερα που θα μπουν ειναι 40-50 κ αν.....! εκτος κ αν εχει τσ.λι που μπαινουν απλα να δουν το αποτελεσμα....! για ειδησεις υπαρχει το γκαζζετα που εχει περιπου στους 200.000 ημερισους επισκεπτες... επομενως τη μαλακια που θα πουμε πρωτα τη σκεφτωμαστε κ μετα τι πεταμε......!Ο Εαν εχανε ο οσφπ η εστω το χ κ ο πλατανιας με Χ εβγαινε εξω ο πλατανιας ξυπνα Λυγμενε.... θα αφηνε εξω ο μαρινακης των Μαθιουδακη; που αυτος ειναι που κραταει τα κολομπαρα του στα χανια;; Μαθετε πρωτα κ μετα γραφτε τι αρλουμπα σας!

στις 17/12/2015 14:58
poutsa oiutsa poutsa mia zoi sto stoma kai ston kolosas

στις 17/12/2015 17:23
re armenos kolozow kai me x pernouse kai olumpiakos kai platanias ksypna eeeeeee

στις 17/12/2015 17:44
Το οτι ο Πλατανιας εκατσε και εχασε μολις ειδε οτι ο Ολυμπιακος ηταν 1-1 με τον Απολλωνα δεν το λεει κανεις???Μη τυχον και κατα λαθος εμπαινε κανα 2-1 και νικουσε και ο Πλατανιας να σου ελεγα εγω αν θα περνουσατε...Χαρτινοι...

στις 17/12/2015 17:48
o platanias exane otan o olympiakos htan 0-0 ama den ksereis den 8a milas

στις 17/12/2015 19:14
ρε στασου σε πηρανε χαμπαρη και σε ΚΡΑΖΕΙ ολο το σαιτ. ολο μαλακιες γραφεις λυπησου μας οχι αλλο μυγδαλο'

στις 17/12/2015 21:11
Re xanoumaki ti thelete to 4-0 sas arese i thelate kialo

Eseis paokakia sas katourise sto stoma o intege kai milate

Gia sas vazelia dn milaw kan eiste gia klamataaaaa

To paradexomai itan ofsaint omws kai me X pernage gia auto mn milate

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.