Τσάμπιονς Λιγκ: Έμπλεξε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Τσάμπιονς Λιγκ: Έμπλεξε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ



Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έμεινε στο 0-0 με την Αιντχόβεν στο «Όλντ Τράφορντ» και πλέον κινδυνεύει να μείνει εκτός Τσάμπιονς Λιγκ! Αποδοκιμασίες από τον κόσμο στο φινάλε.

Την ευκαιρία να «σφραγίσει» την πρόκριση για τους «16» του Τσάμπιονς Λιγκ πέταξε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Οι «κόκκινοι διάβολοι» «κόλλησαν» στο 0-0 με την Αιντχόβεν στο «Όλντ Τράφορντ» και κινδυνεύουν να συνεχίσουν στο Γιουρόπα Λιγκ.

Η ομάδα του Λουίς Φαν Χαάλ είχε τον έλεγχο στο πρώτο μέρος, δεν απειλήθηκε σημαντικά από την Αιντχόβεν και απείλησε με Λίνγκαρντ (22’), Σνάιντερλιν (31’) και Μαρσιάλ (37’) για να σκοράρει. Ίδια εικόνα στην επανάληψη, με τον Λίνγκαρντ να χάνει τεράστια ευκαιρία στο 73’ για να ανοίξει το σκορ.

Το αμυντικό πλάνο του Κοκού λειτούργησε, η Αιντχόβεν κράτησε το 0-0 και με νίκη επί της ΤΣΣΚΑ στην Ολλανδία, θα «σφραγίσει» την πρόκριση, αφήνοντας στην 3η θέση τον ηττημένο του αγώνα στο Βόλφσμπουργκ ή την Μάντσεστερ σε περίπτωσης ισοπαλίας.

Αξίζει να σημειωθεί πως στο 7ο λεπτό του αγώνα οι οπαδοί της Γιουνάιτεντ άναψαν τα κινητά τους ως ένδειξη τιμής για το θρυλικό Τζόρτζ Μπέστ, ο οποίος έφυγε από τη ζωή σαν σήμερα πριν από δέκα χρόνια!

Η βαθμολογία


1. Βόλφσμπουργκ 9 (6-4)
2. Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 8 (5-4)
3. Αιντχόφεν 7 (6-6)
4. ΤΣΣΚΑ Μόσχας 4 (4-7)

Τελευταία αγωνιστική (8/12): Βόλφσμπουργκ - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, Αιντχόφεν - ΤΣΣΚΑ Μόσχας




Ομάδες που αφορά: ΓΙΟΥΡΟΠΑ, ΛΟΥΙΣ

Σχολιασμός

15 σχόλια:

στις 26/11/2015 03:08
Kseftila

στις 26/11/2015 03:22
apla na pari dromo o poutanasgios o van gal o gamimenos ti nomizi oti me 500 pases kai 70% katoxi ana mats kani kati tpt dn kani o gamomanos vazi tn lingard vasiko kai afini e3o ton mata mexri to 86 afini e3o tn empiria kai vazi mesa ton apiro apo tetius agones kai tn kalitero mata oti nane einai o anfropos apla i omada dn vlepete na figi opos ir8e o malakas i manchester panta itan mia epi8etiki omada kai oxi amintiki autos kai o moyes pos katantisan etsi auti tin omadara vlepis tous paixtes na pezune xoris ore3i san pe8ameni mesa sto gipedo sto old traford na mn mporoun na kanun 6 telikes pou palia ts ekane apo to 1o 20lepto

στις 26/11/2015 09:35
PREZAKIA EISAI VAROS TIS KOINONIAS RE FILE KANE MAS TI XARI KAI MIN 3ANAGRAPSEIS TPT GT PRAGMATIKA EISAI AMPALOS..!

στις 26/11/2015 09:35
PONANE TA MATIA MOU META APO KATHE SXOLIO SOU .!

στις 26/11/2015 09:37
ante arianaraaaaaaa

στις 26/11/2015 09:38
KAI ETSI GIA NA S FIGEI I APORIA OI MEGALES OMADES ZWON THELOUN MEGALOUS PEXTES ..! KAI DN NMZ OTI O MATA EINAI O ANTRWPOS POU THA ALLAZE TO PEXNIDI..! I MONI MEGALI MONADA STIN MU AUTI TI STIGMI EINAI O ROONEY KAI O DE GEA ...!

στις 26/11/2015 09:40
EPREPE NA ITAN I AEKARA RE KAI O ARAVIDIS VASIKOS EKEI NA DEITE TI THA PATHENE I AITXOFEN ....

στις 26/11/2015 11:26
καλα ρε ψοφιε... καθεσαι και διαβαζει τα σχολια του πρεζακα για αναλυση παιχνιδιου.. το παιδι δεν ξερει απο που ξημερωνει, θα ξερει μπαλα..; το οτι εχει πεσει ποιοτικα το ροστερ της ομαδας δεν το βλεπει ο γκαβος και θολωμενος απο την πρεζα οπαδος του αρθρου 44.. ψαχνεις και συ χανουμι που να ξερει απο μπαλα.. που να μαθει μπαλα..; στην γ και στην β εθνικη που εβλεπε ..; στο ματς τωρα.. ΠΟΥΤΑΝΑ ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ μου πηδηξες το ενα απο τα δυο κουπονια που επαιξα χθες.. παλι καλα που ατλετικο και γιουβε με πηγαν ταμειο στο αλλο...

στις 26/11/2015 11:41
LOUGRAdirisio KΛΑΨΕΕΕΕΕΕΕΕΕ....ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ πρεζακια μιας και αεκτζης,, και συ μια απο τα ιδια..κανε το αγαπημενο σου σπορ... ξερεις... μαντηλακι και κλαμα ατελειωτο...

στις 26/11/2015 14:17
POUTANAS GIE STASOUFAPA.SOY XYNW THN POUTANA THN MANA STO STOMA,TOSO POUTANA SIFILIARA EINAI H POUTANA H MANARA SOU.THA SAS KAPSW SAN PONTIKIA MES STO SPITI KAI SENA KAI TO POUSTARA TO PATERA SOU KAI THN POUTANA THN MANA SOU!

στις 26/11/2015 16:42
zwo psofie trava psofa omos malaka 8es kai na mou tin pis bastardaki mazi me tn stasouflore kai mono pou ipostirizete ton olumpiako fenete oti dn 3erete apo mpala zwaki ego dn eipa oti o mata 8a alaze to paixnidi i oti einai pl megalos paixtis eipa oti se sxesi me ton vlaka tn lingard einai poli kaliteros stoke e stoke diavase kala prin pas na kra3is skoupidi 8a mou ma8is kai mpala auta pou exase o lingard esto ena apo auta o mata 8a ta eixe kani goal gt o mikros einai apiros apo tetia mats kai dn exeei pari pola paixnidia sti kariera tou mexri tora skoupidia kai i 2sas

στις 28/11/2015 10:43
kala epidi eisai karvouni ok exeis dikio.>! ante pigene na pe3eis kana pro evolution twra kai trava kai kamia varvati malakia na figei to poli aima ap to kefali..>! kai dn ipostirizo osfp zwon apla leo to profanes.>! kai to profanes einai oti

XRONIA TWRA POLLA SAS GAMANE KALA..!

kai KLETEEEEE sas tis parthenes pou

ton efagan apo piso proti fora..!

exei dikio o stasu ti na asxolitho mazi sou..

στις 28/11/2015 10:43
otan pisteueis oti i aek einai megali omada :P :P :P ..! apla tragikos.

στις 28/11/2015 10:44
ego mia xara diavasa ti egrapses..! esi mallon dn katalaves ;)

στις 28/11/2015 10:46
MPOULO TWRA

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.