Πριμέρα Ντιβιζιόν: Απώλεια η Ρεάλ, αγκαλιά με τον τίτλο η Μπαρτσελόνα (video)

Πριμέρα Ντιβιζιόν: Απώλεια η Ρεάλ, αγκαλιά με τον τίτλο η Μπαρτσελόνα (video)



Όπως και πέρσι, η Ρεάλ ήρθε ισόπαλη 2-2 με τη Βαλένθια στο «Μπερναμπέου» και χρειάζεται... θαύμα για να «κλέψει» το πρωτάθλημα από την Μπαρτσελόνα. Προηγήθηκαν με Αλκάθερ (20’) και Φουέγο (26’) οι «νυχτερίδες», ισοφάρισε με Πέπε (56’) και Ίσκο (84’) η «βασίλισσα», που είχε τρία δοκάρια και χαμένο πέναλτι με τον Ρονάλντο στο πρώτο μέρος!

Τέλος στα όνειρα τίτλου της Ρεάλ έβαλε η Βαλένθια. Οι «νυχτερίδες» έφυγαν με το βαθμό της ισοπαλίας (2-2) από το «Μπερναμπέου» και επέτρεψαν στην Μπαρτσελόνα να ξεφύγει με +4 στην κορυφή, δύο «στροφές» πριν το φινάλε της σεζόν.

Η ομάδα του Νούνο πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων στο πρώτο μέρος χάρη στα τέρματα των Αλκάθερ (20’) και Φουέγο (26’). Στην επανάληψη η «βασίλισσα» έφερε το παιχνίδι στα ίσα με γκολ των Πέπε (56’) και Ίσκο (84’), όμως δεν κατάφερε να κάνει την ολική ανατροπή και να μείνει ζωντανή στη διεκδίκηση του τίτλου.

Μετά από αυτό το αποτέλεσμα, η Μπαρτσελόνα έχει την ευκαιρία να «σφραγίσει» τον τίτλο με νίκη την επόμενη αγωνιστική στην έδρα της Ατλέτικο. Ωστόσο ακόμα και αν ηττηθεί στη Μαδρίτη, η ομάδα του Λουίς Ενρίκε θα σηκώσει το πρωτάθλημα με νίκη απέναντι στην Λα Κορούνια, την οποία υποδέχεται στο «Καμπ Νου» την τελευταία αγωνιστική.

Στα αξιοσημείωτα πως η Βαλένθια έγινε η πρώτη ομάδα στην ιστορία της Πριμέρα που κατάφερε να έρθει ισόπαλη σε τέσσερις σερί επισκέψεις της στο «Μπερναμπέου».

Πριμέρα Ντιβιζιόν: Απώλεια η Ρεάλ, αγκαλιά με τον τίτλο η Μπαρτσελόνα (video)Η Βαλένθια είχε την πρώτη καλή στιγμή του αγώνα με μακρινό σουτ του Αλκάθερ στο 1ο λεπτό και στο 10’ έφτασε πολύ κοντά στο 1-0, ωστόσο ο Πιάτι έστειλε τη μπάλα άουτ σε τετ-α-τετ με τον Κασίγιας.

Η απάντηση της Ρεάλ ήρθε τέσσερα λεπτά μετά, με τον Μπέιλ να στέλνει τη μπάλα στο δοκάρι με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Στο 19’ οι γηπεδούχοι είχαν νέο δοκάρι με κεφαλιά του Ρονάλντο και ένα λεπτό μετά η Βαλένθια κατάφερε να σκοράρει.

Μετά από σέντρα του Γκαγιά, ο Αλκάθερ πρόλαβε τους αμυντικούς της «βασίλισσας» και με προβολή νίκησε τον Κασίγιας για το 1-0 των «νυχτερίδων». Στο 25’ ο Κρόος αποχώρησε με πρόβλημα στο δικέφαλο και ένα λεπτό μετά η Βαλένθια πέτυχε δεύτερο γκολ! Ο Παρέχο εκτέλεσε το φάουλ και ο Φουέγο με γυριστή κεφαλιά «πάγωσε» ξανά το «Μπερναμπέου», «γράφοντας» το 2-0.

Η Ρεάλ πίεσε για να επιστρέψει στο ματς και στο 40' είχε νέο δοκάρι, αυτή τη φορά σε προσπάθεια του Ερνάντες.

Στο 45’ η ομάδα του Αντσελότι κέρδισε πέναλτι για σπρώξιμο του Γκαγιά στον Μπέιλ και είχε την ευκαιρία να κλείσει με γκολ το καταστροφικό γι’ αυτήν πρώτο ημίχρονο. Ωστόσο ο Ντιέγο Άλβες απόκρουσε το πέναλτι του Ρονάλντο και έγινε ο πρώτος γκολκίπερ που νικάει δύο φορές τον Πορτογάλο από την άσπρη βούλα. Μάλιστα ο Βραζιλιάνος έγραψε ιστορία, καθώς ισοφάρισε το απόλυτο ρεκόρ του Θουμπιθαρέτα με 16 αποκρούσεις πέναλτι στην ιστορία της Πριμέρα.

Στην επανάληψη ο Αντσελότι έριξε τους Καρβαχάλ και Μαρσέλο αντί των Αρμπελόα και Κοεντράο και η Ρεάλ άσκησε ασφυχτική πίεση για να επιστρέψει στο ματς. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μειώσουν στο 56’ με κεφαλιά του Πέπε έπειτα από κόρνερ του Χάμες και στη συνέχεια είχαν ευκαιρίες για το 2-2.

Στο 69’ ο Ρονάλντο προσπάθησε να σκοράρει με απευθείας εκτέλεση φάουλ, όμως η μπάλα έφυγε λίγο έξω από το δοκάρι του Άλβες και δύο λεπτά μετά ο Βραζιλιάνος πορτιέρο πραγματοποίησε μεγάλη επέμβαση σε κεφαλιά του Ράμος. Η Βαλένθια είχε καλή στιγμή στο 83' όταν ο Νεγρέδο δεν κατάφερε να ευστοχήσει με κεφαλιά από πλεονεκτική θέση και λίγα δευτερόλεπτά μετά ο Άλβες μπλόκαρε το γυριστό του Τσιτσαρίτο.

Ωστόσο στο 84’ ο Ίσκο κατάφερε να ισοφαρίσει σε 2-2 για τους «μερένγκες», σκοράροντας με υπέροχο σουτ. Η Ρεάλ προσπάθησε στα τελευταία λεπτά να ολοκληρώσει την ανατροπή, όμως η μεγαλύτερη ευκαιρία άνηκε στους φιλοξενούμενους. Ο Νεγρέδο έστρωσε τη μπάλα στον επερχόμενο Ντε Πολ, όμως το σουτ του Ισπανού (90+3’) δεν ήταν καλό και ο Κασίγιας κατάφερε να μπλοκάρει.





Στοιχεία για τον αγώνα: ΕΣΠΑΝΙΟΛ - ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ
1Χ2OverUnder1X12
5.504.251.401.452.152.41.12
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
5.002.501.801.502.00
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
5.002.102.206.50

Σχολιασμός

50 σχόλια:

στις 09/05/2015 23:11
ματσαρα , τον ειδα ολο το αγωνα ( το παιξα στο 0-2 25 ευρω... με 8 ποσοστο)

στις 09/05/2015 23:14
erixa 3eyro sto 2 mias ida epeze o arbeloa prin to mats XD np..to protathlima to exi pari h barca apo tote p ferame xx me vilareal ..megia to treble kali tixi k stus melodikus titlus sas ..to 2o goal itan ofside .. tr gia osus pistevun oti tpt den exi teliosi :p siga mi nikisi h atletiko ti barca

στις 09/05/2015 23:14
suarezzzzzzzzzzZZZZZZZZZZZZZZZ

στις 09/05/2015 23:14
μεσα στην ατλετικο ειναι .. θα την φανε καλα

στις 09/05/2015 23:15
ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΙ ΧΙΛΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ.Η ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΦΕΤΟΣ ΤΡΕΜΠΛ ΔΗΛΑΔΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ,ΚΥΠΕΛΛΟ ΣΤΗΝ ΙΣΠΑΝΙΑ ΚΑΙ CHAMPIONS LEAGUE ΔΗΛ.ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΕΥΡΩΠΗΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΦΟΝΙΚΗ ΤΡΙΠΛΕΤΑ ΜΕΣΣΙ,ΝΕΙΜΑΡ,ΣΟΥΑΡΕΖ 2 ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΥΣ ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΕΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΧΡΟΝΙΑ (ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΤΟΝ ΚΛΟΟΥΝ ΤΟΝ ΒΑΛΝΤΕΖ)ΜΠΡΑΒΟ ΚΑΙ ΒΑΝ ΣΤΕΓΚΕΝ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ ΧΑΦ ΤΟΝ ΡΑΚΙΤΙΤΣ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟΥΣ ΙΝΙΕΣΤΑ,ΜΠΟΥΣΚΕΤΣ.

στις 09/05/2015 23:17
mono to europa leage tha tis xefigi :p....o ter stegen theli akomi poliiiiiiiii duliaaaa

στις 09/05/2015 23:22
ΡΟΝΑΛΝΤΟ ΣΕ ΑΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ.ΤΟΣΑ ΠΕΝΑΛΤΥ ΚΑΙ ΕΥΚΟΛΑ ΓΚΟΛ,ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΘΑ ΣΕ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΣΤΑΝ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΑΝΕΣ ΤΟ ΚΡΙΣΙΜΟ!

στις 09/05/2015 23:24
αντε γαμησου ρε τοτσε , σας γαμαει ο ροναλντο ζωα

στις 09/05/2015 23:26
ti vvilareal na efxaristis -.- xaris to ronaldo to kaname pio diskolo h vilareal mas teliose

στις 09/05/2015 23:27
Πουτσα στην πιο σιχαμενη ομαδα του κοσμου... Ζωα υποστηρικτες της ΚΛΑΨΤΕ... ΠΟΥΤΣΑΑΑΑΑΑΑ

στις 09/05/2015 23:29
PEO$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$

στις 09/05/2015 23:29
XDDD

στις 09/05/2015 23:29
h pio sixameni omada ine o olibiakos liosion oi xiroteres tualetes se gipedo...

στις 09/05/2015 23:30
XDD

στις 09/05/2015 23:30
T4so xalarose re file ti egine?Mhn stenaxoriesai den teleiosan ola.Tha teleiosoun ola thn tetarth vevaia alla mexri tote ola ok!

στις 09/05/2015 23:35
ΠΑΛΙ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ ΧΑΣΑΜΕ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ...

ΚΑΙ ΠΕΡΥΣΙ ΜΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΚΟΡ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΙΔΙΑ ΟΜΑΔΑ...

ΤΙ ΝΑ ΠΩ...ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΠΟΕΛΕΣΜΑΤΑ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΑΝΑΝΕΩΣΟΥΝ ΤΟΝ ΠΕΠΕ...

στις 09/05/2015 23:50
Παλι μονοι σας το χασατε?Ε ναι αυτοι οι αμπλαοι που πανε για treble παλι τι να σας πουνε εσας τους πεναλτακιδες μαδριλενους?

στις 09/05/2015 23:51
ΠΟΙΑ ΤΕΤΑΡΤΗ ΡΕ ΖΩΟ ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑ 1-0 ΡΟΝΑΛΝΤΟ ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ , ΣΤΑΣΟΥ ΜΥΓΔΑΛΑ ΜΠΑΡΤΣΑ ΓΑΥΡΟΣ ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΩ? ΜΑΛΑΚΙΣΜΕΝΟ

στις 09/05/2015 23:56
O Πεπέ παικτάρας έιναι μιαν χαρά θέλουμε να ανανεώση τι μπούρδες λές φίλε μου gonzalo2002. Ο Ρόναλντο έχασε πέναλτι εντάξει σε όλους συμβαίνει.. Η Βαλένθια της βγήκαν 2 φάσεις και της εκμεταλεύτηκε.. Γκολάραο Ίσκο. Το χάσαμε το πρωτάθλημα αλλά τι να κάνουμε δε θα κλάψουμε κιώλλας. Η Μπαρτσελόνα το κλείδωσε το πρώταθλημα δε νομίζω να χάσει από την Ατλέτικο..

στις 10/05/2015 00:13
oute isopalia den tha eferne

στις 10/05/2015 00:14
vialreal-suarez carry

στις 10/05/2015 00:19
Barca,Panathinaikos,tipota,Juventus.

στις 10/05/2015 00:20
Ματσάρα!

Η ρεάλ έπρεπε να το πάρει το παιχνίδι βάση της φάσης που έκανε αλλά η αστοχία της ρεάλ το έχασαν το παιχνίδι.

στις 10/05/2015 00:21
Den einai mono to pealty tou ronaldo.Des edo emfanish enos "apo tous kalyterous paiktes":

https://www.youtube.com/watch?v=ByW_C1HhGGM

Den ekane tipota se olo to paixnidi.Akoma kai se auta pou vazei goal peripou ta idia einai.

στις 10/05/2015 00:21
real paok united inter

στις 10/05/2015 00:22
ΠΑΛΙ ΑΠΕΔΕΙΞΕ Ο ΚΛΑΨΑΣ ΟΤΙ ΣΤΑ ΚΡΙΣΙΜΑ ΜΑΤΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΥΠΑΡΚΤΟΣ!!!

στις 10/05/2015 00:28
black y to vrikes

στις 10/05/2015 00:35
αντε γεια παλι πουτσο η ρεαλ και ο πεναλντο

στις 10/05/2015 00:42
pada exume poutsa -.-XDD

στις 10/05/2015 00:52
ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΞΑΝΑ ΣΤΟΥ ΜΕΣΣΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ(ΣΟΥΑΡΕΖ-ΝΕΥΜΑΡ ΚΑΙ ΟΛΗ Η ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ΟΜΑΔΑΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΤΡΕΜΠΛ ΦΕΤΟΣ).

στις 10/05/2015 02:15
TocheGuevara οσα εχεις γραψει για την ρεαλ τα αφηνω στην ακρη και θελω να βασιστω λιγο στο βιντεακι που ανεβασες για τον ροναλντο.η αληθεια μιλαει απο μονη της και εγω το ειδα το ματς σημερα οκ σταθηκαμε ατυχοι αλλα δεν ειναι αυτη δικαιολογια για να χανει τα πρωταθληματα η ρεαλ μαδριτης.ο ροναλντο λοιπον δυστυχως θα το επαναλαβω για αλλη μια φορα δεν εχει σχεση με τον ροναλντο τον προηγουμενων σεζον.φταει η ηλικια(30χρ)?φταιν τα συνεχομενα ματς?φταιν ολα μαζι?το κακο ειναι πως και ο ιδιος δεν το παραδεχεται οτι εχει 'χασει' σε σχεση με τα προηγουμενα χρονια και επιβαρυνει και τον ιδιο και την ομαδα.θεωρω λοιπον οτι οι σκεψεις πρεπει να υλοποιηθουν και το καλοκαιρι να παει στη united για να κλεισει εκει την καριερα του σε 3-4 χρονια παρα το συμβολαιο που υπεγραψε περσυ.να βρεθει ενας νεος ηγετης στο κεντρο τυπου αζαρ παικτης και επισης να παρει δρομο και το παρεακι του μαρσελο πεπε μπας και σωθει αυτη η ομαδα.ας κανει κατι και ο περεθ δεν ειναι δυνατον να βλεπει αυτα τα χαλια και να συν

στις 10/05/2015 02:16
συνεχιζει να χαλαει τα εκατομμυρια του σε συμβολαια τετοιων παικτων που δεν τιμουν την φανελα της τιτανοτεραστιας ρεαλ μαδριτης ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!!!!!!!

στις 10/05/2015 03:24
crisiano autoktona vlepiss ti grafis milas gia to marelo pou ine o monos pou dini pragmatika tin psixi tou k milas gia cr7 oti prepi na figi xaxa gelai o kosmos na sou thimiso oti ne men den ine opos persi omos exi 42 goal k sinolika 53 se 51 mats an esi theoris auti ti xronia tou cr7 oti den ine kali ise mega ampalos de ginete kathe xronia na vazi 70 goal opos persi k otan les gia igets tipou azar xaxa gelai o kosmos miden prosopikotita 1 k 2 me 10 goal pouv vazi k 7 asist ne tha dosi protathlima sti real xaxaxaxxa re mi lete mlk gelai okosmos ..ala itan ta provlimata pou xathike to protathlima k oso gia to cl perimenete ligo kanis den mpori na xegrapsi ti vasilisa k katoxo tou cl gt an perasi o telikos ine 50 50 k an to pari esi tha ise i protos pou tha vgi k tha apotheonis ton cr k ton marcelo akou eki reee file na milas gia to marcelo malon den exis di pola matas feTos ampali Thee mou

στις 10/05/2015 04:05
Εγώ δεν θα σταθώ σε αυτό το παιχνίδι. Θέλω να πω για το Champions League εγώ σαν οπαδός της Barca θέλω να δω στον τελικό την Real αλά μήπως λέω μήπως θα ναι καλύτερα να πάει η Juventus {και όχι γιατί είναι καλύτερη ομάδα} απλά φανταστείτε πως θα ναι άμα χάσει τον τελικό από την Barca. Και πιστεύω οι πιθανότητες δεν θα είναι 50-50

στις 10/05/2015 09:41
Η ΜΕΓΑΛΗ ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ UEFA Champions League

στις 10/05/2015 12:35
ΤΑΣΟΥΛΑ... ΦΑΝ ΤΗΣ ΜΑΝΑΣ ΣΟΥ ΕΙΜΑΙ...

στις 10/05/2015 12:52
super duper μαλακας εισαι. Πως γινετε τα 2/3 που λες να ειναι ακυρα? Εισαι απλα 1 τυφλος γαυρος που ΟΠΩΣ και να κερδισει η ομαδα σου την αποθεωνεις.

στις 10/05/2015 12:55
Αλλο αγαπη για μια ομαδα( αυτο ισχυει για ολους ) και αλλο τυφλη που οτι και να γινει δεν το παραδεχεσε.

στις 10/05/2015 13:40
stasoumugdala πιο μισητή ομάδα από αυτήν που υποστηρίζεις..δεν υπάρχει!!!

στις 10/05/2015 14:01
ξανά στην κορυφή η μεγάλη Μπαρτσελόνα Viva Vamos Barca

στις 10/05/2015 14:03
κριμα ρε Ρεαλ...φετος το αξιζε πιο πολυ η μπαρτσελονα δεν ειχαμε το ιδιο παθος με το περσινο.....

στις 10/05/2015 14:03
αν και μέχρι στιγμής δεν πήραμε τίποτα ήμαστε αγκαλιά και με τα τρία κύπελλα

στις 10/05/2015 14:52
tha xaset to europa k ta ipolipa protathlimata t osmu k kipela XD :p

στις 10/05/2015 15:03
[email protected] σκεψου οτι ο αζαρ παιζει στην αγγλια που μεχρι και η QPR μπορει να κοψει βαθμους απο την city ή την arsenal και στην ισπανια στις αντιστοιχες θεσεις βρισκονται η γραναδα και η κορδοβα οι οποιες μαζευουν 8αρες και 9αρες

στις 10/05/2015 15:12
και επισης αν ο μαρσελο με την εικονα που παρουσιαζει στα ματς,οταν παιζει,γιατι εγω παρακουλωθω ολα τα ματς της βασιλισσας δινει την ψυχη του οπως λες τοτε μαλλον δεν κανει για μια ομαδα τετοιου επιπεδου.να σου θυμισω παλι οτι ενας σιλβα ελειπε απο την αμυνα και φαγαν 7 απο τους γερμανους.μικρος ειναι ακομα σε ηλικια αν θελουν ας τον βγαλουν απο πλαγιο μπακ και να τον τοποθετησουν αριστερο μεσο πιο καλα θα αποδιδει γιατι εχει και καλη κοντινη πασα και σουτ και τεχνικη καταρτιση αλλα τα αμυντικα του καθηκοντα και ο τροπος που απομακρυνει τις μπαλες με καντιλες τυπου cirillo και να δινει παλι την επιθεση στην αντιπαλη ομαδα αυτη η τσαπατσουλια εμενα καθολου δεν μ'αρεσει

στις 10/05/2015 15:39
ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΡΑΦΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΟΤΙ Η ΡΕΑΛ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΤΗΝ ΚΟΥΠΑ ΤΟΥ CHAMPIONS LEAGUE.EKANE ΛΑΘΟΣ ΤΙΣ ΚΟΥΠΕΣ.ΤΗΝ ΚΟΥΠΑ ΤΟΥ CAPPUTSINO ΚΑΦΕ ΘΑ ΠΑΡΕΙ.ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΑΠΟΚΛΕΙΣΕΙ ΤΗΝ ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ.ΕΚΑΝΑΝ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΕΧΑΣΑΝ ΣΤΟ ΤΟΡΙΝΟ ΕΝΩ ΜΕ ΙΣΟΠΑΛΙΑ ΕΙΧΑΝ ΠΟΛΛΕΣ ΕΛΠΙΔΕΣ ΝΑ ΠΑΝΕ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ.ΤΩΡΑ Η ΓΙΟΥΒΕ ΔΕΝ ΧΑΝΕΙ ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΚΤΥΠΑΝΕ ΤΟΝ ΚΟΛΟ ΤΟΥΣ.Ο ΚΛΑΨΑΣ ΚΑΙ Η ΠΑΡΕΑ ΤΟΥ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΑΠΟ ΤΑ ΤΡΙΑ ΤΟ ΜΑΚΡΥΤΕΡΟ ΦΕΤΟΣ.

στις 10/05/2015 16:26
bookadore teliko tha pame to ch l omos to exte pari idi k o kafes kalo ine na xipnisume tu xronu na ta sikosume ola tu xronu ;) fetos teliose

στις 10/05/2015 16:46
Ο ατζεντης του Bale ειπε σημερα οτι δεν του δινουν την μπαλα οι συμπαικτες και οτι θα γινοταν καλυτερος του ροναλντο αν αυτο γινοταν.Και το πιστευω κι εγω αυτο.Ο Μπειλ παιζει σε λαθος πλευρα λογω ροναλντο(αν και αυτος ολο καμπερωμενος στην περιοχη ειναι για ευκολα γκολ αλλα τεσπα) και παρ'ολο που στα σημαντικα ματς(βλεπε περυσινο τελικο κυπελλου) παιζει καλα σε αντιθεση σε πολες περιπτωσεις με τον ροναλντο,τον εχουν ολοι εκει για φτυσιμο.Οταν κανει κατι που ο ροναλντο το κανει και αυτος ολοι βριζουν τον Μπειλ και εκθειαζουν τον "goalscorer" και Βαρουφακη της Ισπανιας Ροναλντο(ο οποιος ποτε δεν ηταν ηγετης).Τεσπα,αν το ειχε χασει ο Bale χτες θα ειχε φυγει νυχτα και θα του ειχαν σπασει το αμαξι(οπως εχει γινει).

στις 10/05/2015 17:51
yy sure

στις 10/05/2015 18:45
TocheGuevara απολυτα σωστος θυμηθειτε αλλωστε οτι στον περσινο κυπελλου ισπανιας ο ροναλντο ειδε το ματς απο την κερκιδα λογω τραυματισμου ο μπειλ επαιξε στην φυσικη του θεση εκανε οτι ηθελε και πετυχε ισως ενα απο τα καλυτερα γκολ του και αυτο που εκρινε την εκβαση του αγωνα

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.