Τσάμπιονς Λιγκ: Θρίαμβος για Μπαρτσελόνα, ασταμάτητος ο Μέσι (video)

Τσάμπιονς Λιγκ: Θρίαμβος για Μπαρτσελόνα, ασταμάτητος ο Μέσι (video)

Αφορά τον αγώνα ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ - ΣΟΣΙΕΔΑΔ


Με τον Μέσι να πετυχαίνει δύο γκολ-«ζωγραφιές» και να «φτιάχνει» ένα για τον Νεϊμάρ, η Μπαρτσελόνα κέρδισε με 3-0 την Μπάγερν στο «Καμπ Νου» και βρίσκεται με τον ένα πόδι στον τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ.

Στην 100η ευρωπαϊκή του εμφάνιση ο Λιονέλ Μέσι πήρε από το χέρι την Μπαρτσελόνα και την οδήγησε στο 3-0 επί της Μπάγερν, σκορ το οποίο φέρνει τους «μπλαουγκράνα» με το ένα πόδι στον τελικό του Βερολίνου.

Ο Νόιερ έδειχνε απροσπέλαστος για 77 λεπτά αγώνα, ωστόσο κάπου εκεί ανέλαβε ο Αργεντινός μάγος. Με δύο γκολάρες (77’, 80’) και μία ασίστ στον Νεϊμάρ (90+4’), ο Μέσι οδήγησε την Μπαρτσελόνα στον θρίαμβο απέναντι στην ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα, η οποία δεν έκανε ούτε ένα σουτ εντός εστίας και χρειάζεται πλέον ένα θαύμα για να προκριθεί στον τελικό.

Με τα δύο γκολ που σημείωσε, ο Μέσι έφτασε τα 77 γκολ στο Τσάμπιονς Λιγκ και προσπέρασε τον Ρονάλντο στην πρώτη θέση των σκόρερ στην ιστορία της διοργάνωσης.

Στα αξιοσημείωτα πως αυτή ήταν η πρώτη φορά που η Μπαρτσελόνα έχασε την κατοχή (48%-52%) σε παιχνίδι Τσάμπιονς Λιγκ μετά το 2006 και τον αγώνα με την Βέρντερ, ωστόσο αυτό δεν πείραξε καθόλου την ομάδα του Λουίς Ενρίκε, η οποία βρίσκεται 90 λεπτά μακριά από το 8ο τελικό της ιστορίας της στo θεσμό.

Τσάμπιονς Λιγκ: Θρίαμβος για Μπαρτσελόνα, ασταμάτητος ο Μέσι (video)Το παιχνίδι είχε εξαιρετικό ρυθμό από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης. Η Μπαρτσελόνα πίεζε ψηλά την Μπάγερν και στο 12’ έχασε την πρώτη μεγάλη ευκαιρία για να ανοίξει το σκορ. Μετά από πάσα του Μέσι, ο Σουάρες βρέθηκε τετ-α-τετ με τον Νόιερ, όμως ο Γερμανός γκολκίπερ απόκρουσε τη μπάλα με το πόδι, γλιτώνοντας τους Βαυαρούς από ένα σίγουρο γκολ.

Τρία λεπτά μετά οι γηπεδούχοι «άγγιξαν» ξανά το 1-0, όμως ο Νεϊμάρ δεν μπόρεσε να σκοράρει από το ύψος της μικρής περιοχής χάρη στην έγκαιρη παρέμβαση του Ραφίνια.

Η απάντηση της Μπάγερν ήρθε στο 18’ με τον Λεβαντόφσκι, ο οποίος βρέθηκε αμαρκάριστος μέσα στην περιοχή, όμως δεν κατάφερε να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα μετά από γύρισμα του Μίλερ.

Η μεγάλη ευκαιρία των Βαυαρών ανάγκασε την Μπαρτσελόνα να παίξει πιο προσεκτικά και χρειάστηκε να φτάσουμε στο 39’ για να δούμε νέα μεγάλη φάση, η οποία άνηκε στους γηπεδούχους. Μετά από πάσα του Ινιέστα, ο Νεϊμάρ βρέθηκε απέναντι στον Νόϊερ, ο οποίος έδειξε ξανά την κλάση του, κρατώντας το μηδέν.

Στην επανάληψη η Μπαρτσελόνα μπήκε ξανά δυνατά και απείλησε στο 58’ με σουτ του Μέσι, ενώ στο 61’ ο Αργεντινός έβγαλε εξαιρετική πάσα για τον Νεϊμάρ, όμως ο Νόιερ κατάλαβε τη φάση και έκοψε έγκαιρα προτού ο Βραζιλιάνος πλησιάσει στην περιοχή.

Ο γκολκίπερ της Μπάγερν έδειχνε ασταμάτητος ωστόσο κάπου εκεί ανέλαβε ο Μέσι. Ο Αργεντινός άνοιξε το σκορ στο 77’ με τρομερό σουτ λίγο έξω από την περιοχή ενώ στο 80’ «έγραψε» το 2-0 με ένα μαγικό γκολ. Αφού ζάλισε τον Μπόατενγκ, ο σούπερ σταρ της Μπαρτσελόνα «έσκαψε» τη μπάλα πάνω από τον Νόιερ και έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του.

Η Μπάγερν δεν κατάφερε να αντιδράσει και η Μπαρτσελόνα έδωσε το τελειωτικό χτύπημα στους Βαυαρούς. Μετά από πάσα του Μέσι στο 90+4’, ο Νεϊμάρ βγήκε απέναντι στον Γερμανό πορτιέρο και αυτή τη φορά κατάφερε να ευστοχήσει, διαμορφώνοντας το τελικό 3-0.









Στοιχεία για τον αγώνα: ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ - ΣΟΣΙΕΔΑΔ
1Χ2X2
1.155.8511.003.82

Σχολιασμός

75 σχόλια:

στις 06/05/2015 23:47
ΤΣΑΦ ΤΣΟΥΦ ΤΣΑΦ ΤΣΟΥΦ ΤΣΑΦ ΤΣΟΥΦ ΤΣΑΦ ΤΣΟΥΦ ΤΣΑΦ ΤΣΟΥΦ...........ΚΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΠΛΕΟΝ ΜΑΓΚΕΣ,ΗΜΑΡΤΟΝ ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΙΕΡΟΣΥΛΙΑ,ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΥΓΚΡΙΣΗ ΤΟΥ ΚΛΑΨΙΑΡΗ ΜΕ ΤΟΝ ΜΕΣΣΑΡΟ..............ΤΣΑΦ ΤΣΟΥΦ ΤΣΑΦ ΤΣΟΥΦ

στις 06/05/2015 23:47
Los pulos de la playa

στις 06/05/2015 23:48
ΤΙ ΓΚΟΛΑΡΕΣ ΘΕΕ ΜΟΥ?

ΑΛΛΑΞΕ ΟΛΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ

ΔΕΝ ΣΥΓΚΡΙΝΕΤΑΙ ΟΥΤΕ ΜΕ ΤΩΡΙΝΟ ΟΥΤΕ ΜΕ ΠΑΛΙΟ

στις 06/05/2015 23:48
apisteutos bravo!!!

στις 06/05/2015 23:50
Τι ειπε ρε το παιδι για αφεντικα μες στο γηπεδο? αρε κατακαημενε Νοιερ

στις 06/05/2015 23:51
etsiiiiii re barcaaa gamises tus germanussssss omos tpt den exi teliosi germanoi ine ama to palepsun kanun to thavma :( SUAREZZZ PARTUS STI PLATI SUU KUVALA TUSSSSS real-barca telikos tha dume pios ine o apolitos vasilias ronaldo h messi messi vale alla 2 sto monaxo na perasete mi su gamisoooo

στις 06/05/2015 23:52
TΕΛΙΚΑ ποιος είναι το αφεντικό neuer?

στις 06/05/2015 23:52
viva vamos barcelona messi the best football Player in the World

στις 06/05/2015 23:52
to afediko ine h mana tu neuer ekini kanonizi pios na ti gamisi XDD

στις 06/05/2015 23:53
neuer poutanas pediii pare peosss

στις 06/05/2015 23:53
Μέσι και Νειμαρ εκδικηθηκαν τους γερμανούς για το μουντιάλ

στις 06/05/2015 23:53
k den ime barcaaa

στις 06/05/2015 23:57
Όντως πολύ καλός ο Μέσι του βγάζω το καπέλο. Ήθελα να χάσει η Μπάγερν αντίθετως αν ειμαι Ρεαλάρα.. Μέσι & Ρονάλντο και οι δύο παικτάρες τελεία και πάυλα.. Η Μπαρτσελόνα το τελειωπήσε το έργο της θα είναι στο τελικό. Τώρα σειρά μας είναι να καθαρίσουμε την Πρόκριση στο «Μπερναμπέου»

στις 07/05/2015 00:01
to ixa pi to skor 3-0 4-0 i bayern apla misi omda den ixe elpides akoma k 0-0 na erxotone mprosta ine poli ligi ote ta anevasmata tou alaba exi oute rompen riberi gia tin megali energia muler filotimos ala ligoas leba entaxi i xiroteri metagrafi tis bayern me opion k na klironaton i bayern den pigene pouthena etsi pame gia ton telikon ton oniron hala madrid to 11 kontra sti barca pfff ti alo theloume ...

στις 07/05/2015 00:09
PPPPPPPPP PPPPPPPPPPP PPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPOUUUUUUUUUUUUUUUTSAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

στις 07/05/2015 00:22
ΑΠΛΑ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΑΛΛΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ! ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΥΧΕΡΟΙ ΠΟΥ ΤΟΝ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΣΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΑΤΥΧΕΣ ΟΙ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΓΕΝΙΕΣ ΠΟΥ ΑΠΛΑ ΘΑ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ!!

στις 07/05/2015 00:34
Barca fetos ine i sira mas na paroume to tropeo exoume me kefia to messi o noier ligise tha ligiaoun kai i bufon casigias opious apo tous 2 vroume sto dromo mas

στις 07/05/2015 00:36
simera moy fanike oti einai ena click panw apo ton cr7

στις 07/05/2015 00:40
MEEESSII MEEESSII MEEESSII MEEESSI MEEESSII ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΠΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΑΥΤΟΝ ΠΑΙΚΤΑΡΑ..ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ Η ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΗΚΩΣΕΙ ΤΟ ΤΣΑΜΠΙΟΝΣ ΛΙΓΚ!!

στις 07/05/2015 00:41
APLA RE FILE...TO PAIDI DEN UPARXEI OXI OTI LEW GIA TIN KONTRES NA MOU EPAGGELMATIES EINAI K PAIZUN MPALA AN K TO CR7 TO GOAL XTES KAI H GIAGIA MOU NA HTAN EKEI THA TO EVAZE TOSO EUKOLO POU HTAN TESPA ALLO EINAI TO THEMA, PROSPATHUSE NA KANEI PATNA PAIXNIDH NA PROSPATHISE NA VRISKEI NEYMAR SUAREZ K TO EKANE ME RAKITIC K INIESTA MAZI POSES EUKAIRIES EXASAN TETA TET NEYMAR K SUAREZ MAZOI...KAI STO TELOS OPWS ELEGA EGINE MONOS TOU ME PLASE E3W APO PERIOXH OPOTE THELEI TO ATOMO ETSI TA VAZEI ME PLASE STIN GONIA KAI TO 2O GOAL ALLO THEIKO PALI KOUVADIASE BOATENG EFAGE KAI 3APLA KAI TON KREMAASE ENA APLO PRAGMA POU DEN EKANE O SUAREZ OTAN EPEFTE O NOIER KAI XTIPUSAN STA PODIA TOU...PAME BARCA GERA...KAI STIN GERMANIA MESA DOSTA OLA... MIN STAMATAS!!

στις 07/05/2015 00:44
Kai dyo klik kai tria .

στις 07/05/2015 00:45
ti kefalia pou evale o cr7 ti 2 sti sevili de tha ti vali pote ....ti mou lete re mlk se olo to mats afantos epiase ena sout k to 2 ton markare o tromeros amintikos pou legete boateng gelai o kosmos entaxi ipame iremiste ligo....

στις 07/05/2015 00:51
carmelo alvane mathe na milas 1on se exw varethei k 2on vapsou ble k pida stin thalassa ante vrwmile kai trava kane kanena tsimpuki ston cr7 aplute pou tha peis oti htan afantos sto match o messi oloi pou einai real legane sosta pragmata k ton paradextikan axristo plazma apla eisai oti na ne...sto lew sovara twra 15xrono eisai sigura kai 2on vrwmiarh o cr7 epaize poio prin apo ton messi champions leauge...kai o messi kai pali einai mazi tou opote voulone giati ton pernaei k 3 xronia kathisterimeno pipadore tou cr7

στις 07/05/2015 00:54
kanonika oute na asxoolitho sou a3izei opws kai alles fwres tis idies pipes les kai den sxoliaza kan giati eisai ena 15 xrono pou den emathe akoma kai tin diafora tou "einai" pou to les ine oute oi lathrometanastes pou erxontai ellada an pane sxoleio paradeigma edw den tha to grafun etsi gia gelia eisai aplo..kai min perimeneis na sou apadhsw h kati apla eisai geleios teleiose to thema!

στις 07/05/2015 00:56
1on : h bayern epai3e polu xalia

2on : sygxarhthria sth barca gt to a3izei kai

3on : nai, o messi einai polu anwteros apton cr7

στις 07/05/2015 01:01
k oso gia boateng pou eipes oti den einai kalos amuntikos stin bayern autos mou aresei kai o dante! opote min les oti einai axristo amuntikos kiolas!

στις 07/05/2015 01:05
xaxaxaax ama mporis alvene ela pesta mprosta mou k tha sou po ego pios ine 15 xrono poutanas gie alvane k epidi leo tin alithia se etsouxe k gi auto apantas vlaka tia diarkia tou cr7 den tin exi pou k sta 30 ine top gi auto voulone k ama xanavrisis tha psaxo na se vro k tha se sakatepso pouanas gie gamimene tha se skotoso koloalvane etsi na milas ston pousti ton patera sou k tin poutana ti gamimeni ti mana sou akouse mpastardo...

στις 07/05/2015 01:07
palioamorfete alvane otan sou milane tha milas atixima kapotas kologifte vromiari...

στις 07/05/2015 01:08
Einai apla apo allo planith...einai kapoy sth stratosfera kai mas vlepei o tipos!!an dn aytoktonhsei einai teliko....kai ekei el classico h juve dn 8a antexei!!

στις 07/05/2015 01:10
k kati teleuteo ego den ime kana pedaki na me pisoun auta pou lene i ampali eki i spiker tis nerit pou ine dilomeni barca auta pou lene ta pisteuoun i amorfoti k kati pedakia san k sena exo diki mou antilipsi k gnomi k exo pexi mpala k se ena arketa kalo epipedo se antithesi me tous asxetous tous spiker pou den xeroun ti exi i mpala mesa an tous rotisis tha sou poun samprela k aera alvanaki auta mpas k xipnisis apo ta onira pou vlepis..

στις 07/05/2015 02:10
thelo teliko real-barca :D

στις 07/05/2015 03:33
re kahmene exeis to shma ts real kai les etsi re barca??e eise gia ta anathema palikarim.messi pektaras tous gamise

στις 07/05/2015 04:32
Τελικα οντως ... αυτη η ομαδα και αυτος ο παικτης δεν σταματιεται με τιποτα !!!

...και ρε παιδια, βλεπω χρονια τωρα ολους να προσπαθουν να συγκρινουν τον Μεσσι με τον Ροναλντο. Κατα τη γνωμη μου αυτο ειναι αδυνατο. Μιλαμε για δυο τελειως διαφορετικα πραγματα. Σαν να συγκρινουμε F1 με WRC, σαν να συγκρινουμε μοτοσυκλετες πιστας με cross. Ο Ροναλντο κατα τη γνωμη μου ειναι ενας παρα πολυ γυμνασμενος και γρηγορος αθλητης. Ισως ο γρηγοροτερος και εχει και καταπληκτικο σουτ. Απο την αλλη ομως ο Μεσσι ειναι μια ποδοσδαιρικη ιδιοφυια, ενας ποδοσφαιρικος εγκεφαλος. Αλλο πραγμα ο ενας και για αλλη δουλεια μεσα στο γηπεδο και αλλο πραγμα ο αλλος.

στις 07/05/2015 05:02
ωραια γραμματα μαθαταιστο σχολειο ΜΑΛΑΚΕΣ.Μας βγαλατε τα ματια με τα Creekeglease

στις 07/05/2015 07:31
τι να πουμε....η εικονα μιλαει μονη της..ο ανθρωπος δεν παιζεται

στις 07/05/2015 08:26
APLA o ronaldo re magkes sta megala pexnidia einai panta apon..! dn thimame teleutea fora pou edose to 100% se ena nterbi..! kai nai .. ennoeite oti o messi EINAI Pio mprosta .. pio olokrliromenos kai pio sofron san pextin..! einai kati pou legete epagkelmatias..! kai o messi ti to sirigu exei ti ton never ti ton casillas ti ton diego lopez ena kai to auto.. tha tous gamisei :)

στις 07/05/2015 08:27
alla kapios egrapse pio pano kati kraxtimo gia NEVER .. megalos ampalos opios pei oti fteei o NEVER xtes ..! pragmatika omos MEGALOS AMPALOS ..! kalimera sta pedia..!

στις 07/05/2015 08:27
GAMISTE TI XRISI AUGI ..! :P

στις 07/05/2015 09:36
barca-real teliko.einai oi kaliteres omades fetos makran apo tous allous.an kai i real exei mia diskolia an einai sovari stin edra tis dyskola tha glitwsei o allegri

στις 07/05/2015 09:45
gia barca symfwnw, gia real pantws perimena parapanw na dw... opws k apthn bayern, tespa, sugxarhthria k pali gia x8es sth barca.

στις 07/05/2015 10:03
ωραία γιούβε μπαρτσελόνα στον τελικό και η γιούβε πρωταθλήτρια ευρώπης

στις 07/05/2015 10:06
ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ...

ΔΙΚΑΙΑ Η ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ ΝΙΚΗΣΕ, ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΕΝΑ ΠΟΔΙ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ...

ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΗΚΑ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΕ ΤΗΝ ΚΩΛΟΤΡΥΠΙΔΑ ΤΟΥ ΕΓΩΠΑΘΟΥΣ ΓΕΡΜΑΝΟΥ ΞΕΦΤΙΛΑ ΤΟΥ ΝΟΙΕΡ ΔΕΝ ΛΕΓΕΤΑΙ...

στις 07/05/2015 10:45
re trava k gamhsou paliomalaka komple3ike, ti s ftaiei re malakismeno 15xrono o noyer... ti sto poutso milas esy re file, fae ta mpallakia apth juve k mn milas paliomalaka, egw toulaxiston exasa apo barca oxi apo juve, ante malaka p vlepw oti na nai na grafoun gia noyer, mn ta 3eftilizetai ola..

στις 07/05/2015 10:47
mia zwh pelatissa ths barca tha eisai p m 8es k teliko me barca gelaei o kosmos... oxi 3 pou efage h bayern k to aksize, 13 8a fate... ropmes, e rompes... k dn anaferomai sth real alla se aytous p einai real k grafoun malakies gia tn noyer...

στις 07/05/2015 11:36
Ρε γαμώ το κεφάλι σας όλοι.Βάλτε ρε ελληνικά στα πληκτρολόγια σας και γράψτε.Πόνεσαν τα ματάκια μας.

στις 07/05/2015 12:06
μπαρτσα καντους φετες ολους

στις 07/05/2015 13:14
KALA AS PERASEI PRWTA H REAL THN GIOUVE

στις 07/05/2015 13:32
CARMELO PALI INE IME GAMW TON PAKISTANO SOU POUTANIOS GIOS EISAI KAI FAINETAI AUTO MPASTARDO EISAI KAI SFLAMA TIS FUSEOS ELA TWRA STA MUNHMATA NA DOUME AN TAA PWW MPROSTA H OXI ATUXHMA KAPOTAS APLUTE STO LEW KIOLAS TO "EINAI" EINAI ETSI OXI INE KAI TO "EIMAI" ETSI OXI IME NA DOUME POIOS THA GAMISEI POION FLWRE TOU PC THA TA PUME EKEI NA DW TI MAGKAKI EISAI H APO PC AN EISAI MAGKAS MPIXLA!

στις 07/05/2015 13:33
TI NA VALEI ELLHNIKA RE O CARMELO? AN VALEI O CARMELO O TSIMPOUKLIS TOU CR7 THA AUTOKTONISOUME ETSI OPWS THA GRAFEI SOVARA...AN EXEI 1 SOSTO EMENA FTUSTE ME!

στις 07/05/2015 13:43
ΣΩΣΤΟΣ Ο akis.freeb1!! ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ, ΑΣΧΕΤΑ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟΙ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΧΘΟΥΝ ΔΗΜΟΣΙΑ!!

στις 07/05/2015 14:13
προκλητικος neuer την εφαγε στο τελος αντε γεια 3-0 μεσσι ο καλυτερος στον κοσμο

στις 07/05/2015 14:16
ρε νοιερ μεσα στο καμπ νου θα δειξεις στο μεσι πιοειναι το αφεντικο

στις 07/05/2015 14:19
μου πως το καλυτερο θα ηταν αν η ρεαλ δεν συμμαζευτει και δεν επανελθει στην κατασταση που βρισκοταν πριν τις διακοπες των χριστουγεννων το καλυτερο θα ηταν ενας τιμιτικος αποκλεισμος με σκορ 1-1 στον επαναληπτικο απο τη γιουβε γιατι παιδια αν παμε με αυτα τα χαλια στον τελικο και παιξουμε με την μπαρτσα οπως ολα δειχνουν δεν εχω καμια διαθεση να φαμε 3 ή 4 γκολ και μετα να ακουω εδω μεσα τα χιλιαδυο(απο εναν ενθερμο αλλα συνειδητοποιημενο οπαδο της βασιλισσας)

στις 07/05/2015 14:24
re telikos ch l ine tha exume olous tus pextes sti diathesi mas ektos apo ton modric tha xipnisume eki k tha pexume ti kaliteri bala k me to kalo tha to parume :) enas telikos ine pada telikos 50-50 tpt den exi teliosi prin arxisi ;)

στις 07/05/2015 14:26
cristiano na ise esiodoxos :)

στις 07/05/2015 14:44
οτι και να λετε παιδια ναι ο μεσσι ειναι παιχταρας αλλα ο γκουαρντιολα πηγε σαν προβατο επι σφαγην. Ρε επαιξε 3-5-2 στην αρχη και ηταν τυχερος που δεν εφαγε 2-3 γκολ λογω νοιερ.μετα ξυπνησε και αλλαξε σε 4-4-2.και επισης ο αμπαλος παει και γεμιζει το κεντρο με λαμ σβαι τσαμπι και αλκανταρα.που πας με 4 χαφαδες ρε αδερφε.βαλε το γκετσε απο την αρχη και ασε ραφινια εξω και λαμ δεξια. τετοια λαθη δεν συγχωρουνται.αν δεν κανεις φασεις να σε νιωσει ο αντιπαλος φυσικο ειναι να βγαινει μπροστα και καπου θα φας το 1 και μετα τρεχα.

στις 07/05/2015 14:59
arias34567 οκ φιλε να ειμαι αισιοδοξος αλλα σκεψου οτι περσυ ειχες εναν bale ο οποιος πετουσε φωτιες.Θυμησου τον τελικο με την μπαρτσα που τον ειχε κανει τον αλμπα και την αμυνα της μπαρτσα ελβετικο τυρι,φετος ειναι σχεδον ανυπαρκτος,ειχες εναν ροναλντο που ουτε λιγο ουτε πολυ ειχε βαλει 17 γκολ στο C.L. και φετος μονο 9,δηλαδη υπολειπεται κατα 8 τερματα ξερεις τι ειναι 8 τερματα?4 στη γιουβε και 4 στη μπαρτσα λιγα ειναι?(στο δινω ως παραδειγμα αυτο).Φετος κανενας απο τους δυο δεν ειναι στην κατασταση που ηταν περσυ και συν τοις αλλοις ο αμπαλος ο πεπε εβλεπε ολα τα ματς απο τον παγκο και δεν υπηρχε αυτο το χαλι στην αμυνα.τωρα οσο για τον μαρσελο μαλλον θα εχει παθει ψυχολογικα απο την 7αρα που φαγαν απο τους γερμανους γιατι δεν εξηγειται αλλιως η εικονα του.που παμε ετσι δηλαδη

στις 07/05/2015 15:04
το μεγαλο προβλημα της ρεαλ δεν ειναι ουτε ο μπειλ ουτε ο πεπε ουτε ο μαρσελο. ειναι η απουσια του μοντριτς.τιποτα αλλο.και επισης ειτε σας αρεσει ειτε οχι την αλλαγη ντι μαρια χαμες εγω τη θεωρω λαθος

στις 07/05/2015 15:15
mitsthegreek edw kaneis la8os o ronaldo prospa8ei se ka8e match na einai o kaliteros se anti8esi me ton messi pou einai panta egw file na sou pw sta el classico m fanike na pezei kalietra o ronaldo fetos para o messi asxeta pou eimai real auti einai i gnwmi mou

στις 07/05/2015 15:15
osa gkol kai na valei o neimar den to pernei piso to pagkosmio mesa sto spiti tou to sikosame kai as min ksexasoume to 7 1 i bayern epexe palikarisia me arxigo ton neuer kai mpravo stin mpartsa ala as min ksexasoume oti i mpartsa exei 2 nikes se 8 mats me tin bayern.Tha prospathisoume stin alianz arena na feroume to pexnidi sta isa

στις 07/05/2015 15:15
aksizei ena megalo BRAVO ston kalitero paixti tou kosmou ton MESSI pou xareis auton kerdise i barcelona tin bayern

στις 07/05/2015 15:17
i prokrisi einai tis barca i bayern tis idies apousies 8a exei na min pw oti mporei kai na er8ei opws perisi me tin real me to 0-4

apla i bayern 8a kinigisei to score kai 8a faei sigoura goal opote pekste oloi g/g tin barca to pio sigouro pisteuw

στις 07/05/2015 16:49
ok mages n/g o tolis ine o megaliteros kuvanos xoris xavale

στις 07/05/2015 16:54
re katakaiekemenoi ths barcelona ok nikisate alla skefgteite ligo poioi den epaizan gia thn bayern otan oi 2 oamdes htan plireis h bayern sas ekane plaka.dld an apo sas den epaize o neymar o kai messi kai htan plireis h bayern ti tha kanate.eleos dld

στις 07/05/2015 17:21
nai re o robben kai o ribbery eidika o ribbery pou den akougete pleon einai h dunamh stin bayern astis pipes kai esu ozil sovara twra mono orobben einai gamatos stin bayern k grigoros kai apotelsmatikos o ribery pleon gia emena einai gtp edw kai kairo akoma k stin ethinikh gallias TIPOTA DEN EKANE OPOTE ASTO MIN MILAS GIA RIBERY KAN OTI EINAI SAN MESSI H NEYMAR STIN BARCA!

στις 07/05/2015 17:31
messiiii top

στις 07/05/2015 19:31
mid ine xd

στις 07/05/2015 19:55
μπραβο ρε μεσι τους διελυσες

στις 07/05/2015 20:01
ο μεσσι ειναι ο καλυτερος παικτης του κοσμου και το απεδιξε αλλη μια φορα

στις 07/05/2015 21:34
Barcaa4Ever προφανως ή θα εισαι 10χρονο ή δεν θα ασχολεισαι με το ποδοσφαιρο ειδαλλως θα γνωριζες οτι ο ρυμπερι δεν εκανε τιποτα με την γαλλια γιατι πολυ απλα ηταν τραυματιας και εμεινε εκτος αποστολης για το μουντιαλ

στις 07/05/2015 21:38
ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ Η ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΤΡΕΜΠΛ ΦΕΤΟΣ.ΟΣΟ ΓΡΗΓΟΡΟΤΕΡΑ ΤΟ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟΣΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.ΕΙΝΑΙ ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΑΥΤΗ Η ΟΜΑΔΑ.

στις 07/05/2015 21:42
και επειδη πολυ γλωσσα βγαζεται οι μπαρτσελοναιοι παρτε χαμπαρι οτι φετος εσεις ειστε οι κολοφαρδοι.παιξατε στους οκτω με την παρι με μιση ομαδα κατεβηκαν οι παριζιανοι,ελειπε ο ιμπρα,ο βερρατι,ο μοττα,τραυματιστηκε ο σιλβα νωρις και εβαλε τον επισης τραυματια λουιζ τον οποιο ο σουαρεζ εκανε σουρωτηρι με αποτελεσμα το 3-1.εδω τωρα λειπει ο ριμπερυ,ο ρομπεν και ο αλαμπα που ειναι οι τρεις τους η μιση μπαγερ.ενταξει αν ο μεσσι δεν φαινοταν σε αυτα τα ματς το καλυτερο θα ηταν να παει να κρεμαστει

στις 07/05/2015 23:12
Και να κάτσει λέει κανένας τελικός Μπάγερν-Γιούβε. Θα τραβάμε τ' αρκύδια μας,όλοι εδώ μέσα. ΧD

στις 08/05/2015 07:49
paparatza mi to apokliis ama gamithume k oi 2 .. XDDD

στις 08/05/2015 15:17
Η ΓΙΟΥΒΕ ΘΑ ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΗΝ ΡΕΑΛ ΠΙΣΤΕΥΩ ΘΑ ΚΛΕΙΣΕΙ ΧΩΡΟΥΣ ΚΑΙ Η ΡΕΑΛ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΡΕΙ ΛΥΣΕΙΣ

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.