Απαγόρευση ενασχόλησης με το ποδόσφαιρο στον Λαναρή

Απαγόρευση ενασχόλησης με το ποδόσφαιρο στον Λαναρή

Αφορά τον αγώνα ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - ΒΕΡΟΙΑ


Απαγόρευση ενασχόλησης με το ποδόσφαιρο επεβλήθη στον γενικό αρχηγό της Βέροιας, Γιώργος Λαναρή μετά την απολογία του το πρωί της Τετάρτης στον ειδικό ανακριτή διαφθοράς, Γιώργο Ανδρεάδη.

Μετά από περίπου μία ώρα στο γραφείο του ειδικού ανακριτή, ο εισαγγελέας επέβαλε στον Γιώργο Λαναρή τον περιοριστικό όρο της απαγόρευσης του με το ποδόσφαιρο μέχρι την εκδίκαση της υπόθεσης.

Ο γενικός αρχηγός της Βέροιας απολογήθηκε για τις κατηγορίες που του προσάπτονται για το παιχνίδι Ολυμπιακός-Βέροια τον Ιανουάριο του 2013. Να σημειωθεί ότι ο Γιώργος Λαναρής αντιμετωπίζει την κατηγορία δωροδοκίας-δωροληψίας με σκοπό την αλλοίωση αποτελέσματος στο συγκεκριμένο ματς.

Αυτή προέκυψε μετά τις ένορκες καταθέσεις του πρώην προπονητή της Βέροιας (και νυν του Άρη) Δημήτρη Καλαϊτζίδη και του τότε ποδοσφαιριστή της ομάδας (και νυν της ΑΕΚ), Νίκου Γεωργέα, ότι στο ημίχρονο του αγώνα ζήτησε από τους παίκτες της ομάδας του να χάσουν και μάλιστα με το σκορ να είναι over.




Στοιχεία για τον αγώνα: ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - ΒΕΡΟΙΑ
1Χ2OverUnder12X2
1.453.455.751.601.901.162.16
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
1.852.005.501.601.85
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
3.751.902.6010.00

Σχολιασμός

8 σχόλια:

στις 06/05/2015 21:02
καθαρες δουλειες του εκαναν τα τρεια δυο

στις 06/05/2015 21:20
den to eipane kai se mas .............

στις 06/05/2015 21:35
αν ειναι δυνατον, εστησε το παιχνιδι ο λαναρης τρια στο πρωτο και τρια στο δευτερο και δηλ. τι σκατα εκαναν οι παικτες και οι προεδροι και οι διαιτητες; πως δηλ. στηνετε ενα παιχνιδι; μονο απο τον γενικο αρχηγο; και που τα βρηκε βρε προεδρα τα τρια μιλονια; στον σκουπηδοτενεκε; βρε εκει πιο κατω απο την γαμμα εθνικη να τους στειλουν για να μαθουν τι εστι αβαντσο στην μεγαλη ομαδα και αν εχουν παπαρια οι βεροιωτες να τον καψουν αυτον μαζι με το σπιτι του τα σιχαδια οι βρωμιαρηδες...

στις 07/05/2015 03:16
Kemerie 1, επειδη βλεπω πως εχεις απορια πως στηνονται τα ματς, θα σου πω εγω ενα τροπο. Κατ' αρχας ο Λαναρης δεν το εστεισε αυτο το παιχνιδι. Ο Λαναρης απλως πηρε μερος στο στησιμο. Το παιχνιδι το εστεισε αυτος που πονταρε τα 3 μυρια στο ημιχρονο. Ακου λοιπον ενα τροπο για να στησεις ενα παιχνιδι. Πρωτα παιρνεις ενα τηλεφωνο απο Πακιστανικο τον διαιτητη και του λες, φιλαρακι ΤΣΙΜΠΑ 50.000 και το νου σου το εχω παιξει οβερ να χασει η Βεροια. Υστερα παιρνεις τηλεφωνο τον Λαναρη και του λες το ιδιο, μονο που σε αυτον δεν δινεις 50.000 αλλα 500.000 ή του κανεις συμφωνια να του δωσεις δανεικο κανα παιχταρα αν εισαι προεδρος καποιας ομαδας και υστερα πας και πονταρεις στο ημιχρονο μεσω ταυλανδης και Μπαγκλαντες 3.000.000 στο live oτι θα ερθει over.

στις 07/05/2015 14:26
αυτός δεν είχε τα κονέ να κουκουλώσει τα πράγματα? ΜΑΡΙΝΑΚΗ ΠΡΕΖΕΜΠΟΡΑ

στις 07/05/2015 14:33
akis.freeb 1 ........ τι 'ναι αυτα που λες τωρα ........ στησιματα στο Ελληνικο ποδοσφαιρακι ??? Αμφισβητεις ευθεως δηλαδη και τον πρωταθλητη μας , τον ΚΑΘΡΕΦΤΗ του πρωταθληματος μας τον ΜΕΓΑΛΟ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟ μας στην Ευρωπη....... την ΥΠΕΡΟΜΑΔΑΡΑ του ΠΕΙΡΑΙΑ !!! ΘΑ ΣΕ ΜΑΛΩΣΩ ........ !!!

στις 07/05/2015 21:31
ΔΥΣΜΟΙΡΟ Ελληνικό ποδόσφαιρο.

Αυτός και μόνο αυτός φταίει για την κατάντια του Ελληνικού ποδοσφαίρου,

Αυτός και μόνο αυτός φταίει για όλα τα στημένα.

Βρέθηκε ο ένοχος τελικά και λέγεται ΛΑΝΑΡΗΣ.

Χωρίς τον Λαναρή θα είχαμε αξιόπιστο ποδόσφαιρο.

Χωρίς τον Λαναρή δεν θα ΚΑΙΓΟΤΑΝ ο φούρνος του διαιτητή.

Χωρίς τον Λαναρή ο διαιτητής του τελικού κυπέλλου 2014 θα έπαιζε τίμια. Όσο για τον ΑΛΛΟΝ με τόσες κασέτες- αποδείξεις-καταθέσεις, αθωώνεται ακόμη και από τα δικαστήρια. Βγαίνει πρώτος σε ψήφους στον Πειραιά!!!! Βγάζει Δήμαρχο στον Πειραιά τον Γενικό αρχηγό!!! ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΦΟΒΟΥΜΑΣΤΕ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΥΣ ΨΗΦΟΥΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΓΓΙΖΟΥΜΕ. Στη φυλακή να πάει ο Λαναρής, γιατί ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΣ φταίει.

στις 08/05/2015 15:20
Τελικά ειστε μικροψυχα λαμογια ολοι εδω μεσα και φοβαστε να δειτε την αληθεια καταματ δεν κοιτατε τα χαλια σας ρεζιλια να φτιαξετε καμια ομαδα ο Μαρινάκησ και οι αλλοι φταινε εκτος απο εσας νουμερα

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.