• Γήπεδο: Mandemakers Stadion
  • Χωρητικότητα: 7508
  • Θεατές: 6412
90+11'

Η ομάδα Χέρακλες είναι η νικήτρια του αγώνα, σ' ένα μοιρασμένο παιχνίδι όπου η μπίλια μπορούσε να κάτσει παντού

90+11'

90+11'

6412 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+11'

Κατοχή: Βάαλβαϊκ: 55%, Χέρακλες: 45%.

90+11'

Ελεύθερο για την ομάδα Βάαλβαϊκ

90+10'

Η ομάδα Χέρακλες εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

90+10'

Ο Zakaria Bakkali απομακρύνει τη μπάλα

90+10'

90+10'

Ο Thierry Lutonda απομακρύνει τη μπάλα

90+10'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Zakaria Bakkali από την ομάδα Βάαλβαϊκ ανατρέπει τον Jizz Hornkamp

90+9'

90+9'

90+8'

Ο Ilias Takidine από την ομάδα Βάαλβαϊκ εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

90+8'

Ο Stijn Bultman από την ομάδα Χέρακλες απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+8'

Ο Michael Brouwer από την ομάδα Χέρακλες απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+7'

Ο Zakaria Bakkali από την ομάδα Βάαλβαϊκ εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

90+7'

Ο Justin Hoogma είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Sava Cestic

90+6'

90+6'

Ο Justin Hoogma είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

90+5'

Κατοχή: Βάαλβαϊκ: 54%, Χέρακλες: 46%.

90+5'

90+4'

Το σουτ του Ilias Takidine μπλοκάρεται

90+4'

Ο Yosef Raz Meir τιμωρείται για σπρώξιμο στον Thomas Bruns

90+4'

Ελεύθερο για την ομάδα Χέρακλες

90+3'

Η ομάδα Χέρακλες εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

90+3'

Ο Sven Sonnenberg απομακρύνει τη μπάλα

90+2'

Ο Brian De Keersmaecker τιμωρείται για σπρώξιμο στον Ilias Takidine

90+2'

Ο Ilias Takidine απομακρύνει τη μπάλα

90+1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Yosef Raz Meir από την ομάδα Βάαλβαϊκ ανατρέπει τον Bryan Limbombe

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 7'

90+1'

90'

Ο Dario van den Buijs από την ομάδα Βάαλβαϊκ δέχεται κίτρινη κάρτα μετά από επικίνδυνο μαρκάρισμα σε αντίπαλο παίκτη.

90'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Dario van den Buijs για την ομάδα Βάαλβαϊκ. Ο Thomas Bruns σταματάει την φάση.

90'

90'

Η ομάδα Βάαλβαϊκ εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

90'

Ο Brian De Keersmaecker από την ομάδα Χέρακλες απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

88'

Ο Jizz Hornkamp από την ομάδα Χέρακλες είναι σε θέση οφσάιντ

88'

Η ομάδα Βάαλβαϊκ εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

88'

88'

Ο Michael Brouwer κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

87'

Ο Sven Sonnenberg σταματά επιτυχώς το σουτ

87'

Το σουτ του David Min μπλοκάρεται

87'

Ο Brian De Keersmaecker κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Denilho Cleonise.

87'

87'

Ο Justin Hoogma απομακρύνει τη μπάλα

87'

87'

86'

Ο Jannes Wieckhoff από την ομάδα Χέρακλες απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

86'

85'

Ο Reuven Niemeijer δίνει τη θέση του στον Ilias Takidine

85'

85'

85'

84'

Ο Thomas Bruns από την ομάδα Χέρακλες εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

84'

Ο Yosef Raz Meir από την ομάδα Βάαλβαϊκ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

83'

Ο Shawn Adewoye υποπίπτει σε χέρι

83'

83'

Ο Brian De Keersmaecker κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

81'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Bryan Limbombe από την ομάδα Χέρακλες ανατρέπει τον Zakaria Bakkali

80'

80'

80'

Ο Jizz Hornkamp από την ομάδα Χέρακλες είχε προσπάθεια εκτός στόχου

79'

Ο Marko Vejinovic από την ομάδα Χέρακλες εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

78'

Ο Thierry Lutonda από την ομάδα Βάαλβαϊκ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

77'

77'

Ο Chris Lokesa δίνει τη θέση του στον Zakaria Bakkali

77'

Ο Julian Lelieveld δίνει τη θέση του στον Yosef Raz Meir

77'

Ο Aaron Meijers δίνει τη θέση του στον Thierry Lutonda

77'

77'

Ο Reuven Niemeijer από την ομάδα Βάαλβαϊκ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

76'

Ο Chris Lokesa σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Michael Brouwer ελέγχει την φάση

76'

Η ομάδα Βάαλβαϊκ έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

76'

76'

Ο Jannes Wieckhoff από την ομάδα Χέρακλες δεν πιάνει καλά το σουτ και η μπάλα φεύγει μακριά από την εστία

76'

Ο Jizz Hornkamp τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

76'

Η σέντρα από τον Thomas Bruns από την ομάδα Χέρακλες βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

75'

Ο Thomas Bruns απομακρύνει τη μπάλα

75'

75'

75'

74'

Ο Emil Hansson δίνει τη θέση του στον Jizz Hornkamp

74'

74'

Ο Mario Engels δίνει τη θέση του στον Thomas Bruns

73'

Ο Bryan Limbombe αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

72'

Ο Michael Brouwer κάνει μία καθοριστική επέμβαση.

72'

Ο David Min κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Michael Brouwer μπλοκάρει εύκολα

72'

Η σέντρα από τον Denilho Cleonise από την ομάδα Βάαλβαϊκ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

71'

Ο Jetro Willems από την ομάδα Χέρακλες απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

70'

Ο Denilho Cleonise κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

70'

70'

70'

69'

Ο Jannes Wieckhoff απομακρύνει τη μπάλα

69'

Ο Etienne Vaessen κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

68'

Ο Justin Hoogma από την ομάδα Χέρακλες απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

68'

Ο Marko Vejinovic από την ομάδα Χέρακλες κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Aaron Meijers

67'

67'

67'

Ο Jetro Willems από την ομάδα Χέρακλες είχε προσπάθεια εκτός στόχου

66'

66'

Ο Marko Vejinovic κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον David Min.

65'

Ο Dario van den Buijs κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Michael Brouwer μπλοκάρει εύκολα

65'

Ο Reuven Niemeijer από την ομάδα Βάαλβαϊκ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

65'

64'

Ο Filip Stevanovic δίνει τη θέση του στον David Min

64'

64'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Brian De Keersmaecker ανέτρεψε τον Michiel Kramer από πίσω και δόθηκε φάουλ

63'

Ο Jetro Willems κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

63'

Ο Reuven Niemeijer από την ομάδα Βάαλβαϊκ εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

63'

Ο Marko Vejinovic απομακρύνει τη μπάλα

63'

Ο Chris Lokesa κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

62'

62'

60'

59'

Ο Emil Hansson έδωσε την ασίστ για το γκολ.

59'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Mario Engels της ομάδας Χέρακλες σκοράρει με κεφαλιά

59'

Η σέντρα από τον Emil Hansson από την ομάδα Χέρακλες βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

59'

Ο Jetro Willems έδωσε την ασίστ για το γκολ!

59'

59'

Ο Reuven Niemeijer από την ομάδα Βάαλβαϊκ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

58'

58'

Ο Chris Lokesa απομακρύνει τη μπάλα

57'

Ο Brian De Keersmaecker σταματά επιτυχώς το σουτ

57'

Το σουτ του Reuven Niemeijer μπλοκάρεται

56'

56'

Ο Marko Vejinovic από την ομάδα Χέρακλες κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Reuven Niemeijer

55'

54'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Godfried Roemeratoe από την ομάδα Βάαλβαϊκ ανατρέπει τον Jetro Willems

53'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Michiel Kramer της ομάδας Βάαλβαϊκ ευστοχεί στο πέναλτι με το δεξί πόδι! Ο Michael Brouwer επέλεξε τη λάθος γωνία.

53'
Πέναλτι

Μετά από εξέταση του VAR, ο διαιτητής αποφάσισε να αλλάξει την απόφασή του και να καταλογίσει πέναλτι για την ομάδα Βάαλβαϊκ!

50'
Σε εξέλιξη

VAR - ΠΕΝΑΛΤΙ! Ο διαιτητής σταμάτησε το παιχνίδι. Γίνεται έλεγχος του VAR, πιθανό πέναλτι για την ομάδα Βάαλβαϊκ

50'

Κατοχή: Βάαλβαϊκ: 51%, Χέρακλες: 49%.

50'

Ο Julian Lelieveld από την ομάδα Βάαλβαϊκ βρίσκει χώρο και επιχειρεί μία λόμπα αλλά Michael Brouwer διαβάζει την φάση και σώζει!

49'

Ο Jetro Willems απομακρύνει τη μπάλα

49'

49'

49'

Ο Sven Sonnenberg από την ομάδα Χέρακλες απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

48'

Το παιχνίδι αρχίζει ξανά με ελεύθερο

48'

Το παιχνίδι σταματάει για μία στιγμή, καθώς η μπάλα βρήκε στον διαιτητή.

47'

47'

Ο Emil Hansson από την ομάδα Χέρακλες το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Godfried Roemeratoe

46'

46'

46'

Ο Mohamed Sankoh δίνει τη θέση του στον Bryan Limbombe

46'

45+5'

Το γκολ που σκόραρε η ομάδα Χέρακλες της δίνει ένα ελαφρύ προβάδισμα στην ανάπαυλα.

45+5'

45+5'

45+5'

45+4'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Michael Brouwer να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

45+3'

Ο Michael Brouwer είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

45+3'

45+3'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Chris Lokesa για την ομάδα Βάαλβαϊκ. Ο Michael Brouwer σταματάει την φάση.

45+3'

Ο Reuven Niemeijer κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Michael Brouwer μπλοκάρει εύκολα

45+2'

45+2'

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 1'

45+1'

Ο Dario van den Buijs απομακρύνει τη μπάλα

45+1'

45'

45'

45'

Ο Michiel Kramer από την ομάδα Βάαλβαϊκ πιάνει την κεφαλιά αλλά η προσπάθεια του είναι πολύ άστοχη.

45'

45'

Ο Marko Vejinovic κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

44'

Ο Michiel Kramer από την ομάδα Βάαλβαϊκ είναι σε θέση οφσάιντ

43'

43'

Ο Denilho Cleonise από την ομάδα Βάαλβαϊκ προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή, αλλά το σουτ του έφυγε δίπλα από την εστία.

42'

Ο Reuven Niemeijer σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Michael Brouwer ελέγχει την φάση

42'

41'

41'

41'

Ο Brian De Keersmaecker απομακρύνει τη μπάλα

40'

Κατοχή: Βάαλβαϊκ: 52%, Χέρακλες: 48%.

40'

39'

39'

38'

Ο Mario Engels τιμωρείται για σπρώξιμο στον Aaron Meijers

38'

Ο Etienne Vaessen απομακρύνει τη μπάλα

37'

Η ομάδα Βάαλβαϊκ έχει την κατοχή της μπάλας

36'

36'

Το παιχνίδι διακόπτεται

35'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Emil Hansson της ομάδας Χέρακλες στέλνει την μπάλα στα δίχτυα από το σημείο του πέναλτι με το δεξί πόδι! Ο Etienne Vaessen λίγο έλειψε να αποκρούσει.

35'

34'

ΠΕΝΑΛΤΙ! - Ο Aaron Meijers κάνει χέρι εντός περιοχής. Έντονες διαμαρτυρίες από τον Aaron Meijers αλλά ο διαιτητής δε συγκινείται

34'

Το σουτ του Sven Sonnenberg μπλοκάρεται

34'

Η σέντρα από τον Jetro Willems από την ομάδα Χέρακλες βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

33'

Ο Godfried Roemeratoe από την ομάδα Βάαλβαϊκ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Jetro Willems

33'

Ο Julian Lelieveld απομακρύνει τη μπάλα

33'

Ο Brian De Keersmaecker από την ομάδα Χέρακλες εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

32'

Ο Dario van den Buijs από την ομάδα Βάαλβαϊκ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

32'

Η ομάδα Χέρακλες εκδηλώνει επίθεση

31'

31'

Ο Stijn Bultman απομακρύνει τη μπάλα

31'

Ο Chris Lokesa κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Jannes Wieckhoff.

31'

Η σέντρα από τον Reuven Niemeijer από την ομάδα Βάαλβαϊκ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

30'

Κατοχή: Βάαλβαϊκ: 53%, Χέρακλες: 47%.

30'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mohamed Sankoh από την ομάδα Χέρακλες ανατρέπει τον Julian Lelieveld

29'

Ο Shawn Adewoye κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Michael Brouwer μπλοκάρει εύκολα

29'

Η σέντρα από τον Michiel Kramer από την ομάδα Βάαλβαϊκ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

28'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Justin Hoogma ανέτρεψε τον Reuven Niemeijer από πίσω και δόθηκε φάουλ

28'

27'

26'

26'

Το σουτ του Denilho Cleonise μπλοκάρεται

26'

26'

26'

26'

26'

Ο Aaron Meijers κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

25'

Κατοχή: Βάαλβαϊκ: 50%, Χέρακλες: 50%.

25'

24'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Emil Hansson από την ομάδα Χέρακλες ανατρέπει τον Denilho Cleonise

24'

23'

23'

Μεγάλη χαμένη ευκαιρία! Ο Mohamed Sankoh από την ομάδα Χέρακλες αστοχεί από πλεονεκτική θέση. Σπατάλησε την ευκαιρία.

23'

23'

22'

22'

Ο Aaron Meijers από την ομάδα Βάαλβαϊκ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

22'

Ο Shawn Adewoye από την ομάδα Βάαλβαϊκ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

22'

21'

Ο Mohamed Sankoh έπιασε τη μπάλα με το χέρι και τιμωρήθηκε με κίτρινη

21'

Ο Mohamed Sankoh υποπίπτει σε χέρι

21'

Ο Etienne Vaessen από την ομάδα Βάαλβαϊκ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

21'

Ο Emil Hansson από την ομάδα Χέρακλες εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

20'

20'

20'

19'

18'

18'

Το αμυντικό λάθος του Michael Brouwer μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

16'

16'

15'

15'

Ο Aaron Meijers απομακρύνει τη μπάλα

15'

15'

Κατοχή: Βάαλβαϊκ: 58%, Χέρακλες: 42%.

14'

14'

14'

14'

14'

14'

14'

Ο Filip Stevanovic από την ομάδα Βάαλβαϊκ εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

13'

Ο Dario van den Buijs εκτελεί το φάουλ αλλά η μπάλα βρίσκει στο τείχος

12'

Ο Justin Hoogma από την ομάδα Χέρακλες το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Denilho Cleonise

11'

11'

10'

10'

9'

9'

8'

7'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Justin Hoogma από την ομάδα Χέρακλες ανατρέπει τον Reuven Niemeijer

6'

6'

6'

Ο Filip Stevanovic από την ομάδα Βάαλβαϊκ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

6'

Η ομάδα Βάαλβαϊκ εκδηλώνει επίθεση

5'

Ο Godfried Roemeratoe κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

5'

5'

5'

4'

4'

4'

4'

Ο Dario van den Buijs κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Mohamed Sankoh.

4'

Η ομάδα Χέρακλες έχει την κατοχή της μπάλας

3'

3'

3'

Ο Reuven Niemeijer κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

2'

1'

1'

Καλώς ήρθατε στο σημερινό παιχνίδι όπου οι προβολείς φωτίζουν όλο το γήπεδο.

1'

Η ομάδα Χέρακλες είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

1'

0'

Καλησπέρα σας από το Mandemakers Stadion, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Με νέο προπονητή η Χέρακλες

Θάνος Τσαλουχίδης Αθλητικογράφος

Η Βάαλβαϊκ πριν τη διακοπή κατάφερε και πήρε την ισοπαλία στην έδρα της Ουτρέχτης (1-1) σε ένα παιχνίδι όπου έδειξε μάλιστα καλό πρόσωπο. Παραμένει βέβαια εντός της ζώνης του υποβιβασμού και δίνει ένα σημαντικό παιχνίδι απέναντι σε έναν αντίπαλο που βρίσκεται μόλις ένα βαθμό πάνω της. Η Χέρακλες από την άλλη γνώρισε την ήττα με 4-0 από τη Φέγενορντ έχοντας υπηρεσιακό προπονητή στον πάκγο της και κατά τη διάρκεια της διακοπής προχώρησε στην πρόσληψη του Έρβιν φαν Ντε Λόι που βρισκόταν μέχρι το καλοκαίρι στην Ολλανδία U21. Ευελπιστεί έτσι σε μία καλύτερη πορεία, αρχής γενομένης από σήμερα. Ειδικά οι φιλοξενούμενοι δέχονται εύκολα γκολ και το over παίζεται σε αυτές τις αποδόσεις.

• Η ομάδα Βάαλβαϊκ δεν έχει κερδίσει στους τελευταίους 9 από 10 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: X2 με απόδοση 1.74 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Χέρακλες δεν έχει κερδίσει στους τελευταίους 9 από 10 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.22 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Χέρακλες έχασε στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες στη διοργάνωση Ερεντιβίζιε.
    Σημείο: 1 με απόδοση 1.94 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Χέρακλες έχανε στο ημίχρονο στους τελευταίους 5 από 6 αγώνες εκτός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: Ημ.1 με απόδοση 2.37 στον ΟΠΑΠ

ΟΛΛΑΝΔΙΑ: Ερεντιβίζιε