21+

Ατλέτικο Μαδρίτης - Ρεάλ Μαδρίτης

18/9/2022 22:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 1317
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 596 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Ρεάλ Μαδρίτης - Ατλέτικο Μαδρίτης στις 4/2/2024

• Θεατές: 66881
90+5'

90+5'

Κατοχή: Ατλέτικο Μαδρίτης: 53%, Ρεάλ Μαδρίτης: 47%.

90+4'

Ελεύθερο για την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης

90+4'

Ο David Alaba αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

90+4'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Saul Niguez από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης ανατρέπει τον Eduardo Camavinga

90+4'

Ο Felipe απομακρύνει τη μπάλα

90+4'

Ο Felipe από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+3'

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 4'

90+1'
Κόκκινη κάρτα

ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ! - Ο Mario Hermoso βλέπει δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβάλλεται

90+1'

Ο Mario Hermoso τιμωρείται για σπρώξιμο στον Daniel Ceballos

90+1'

Ο Antoine Griezmann από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

90'

Ο Antonio Ruediger απομακρύνει τη μπάλα

90'

Ο Felipe κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

90'

Ο Daniel Ceballos απομακρύνει τη μπάλα

90'

90'

89'

Το παιχνίδι σταμάτησε. Οι παίκτες σπρώχνουν και φωνάζουν ο ένας στον άλλο, ο διαιτητής πρέπει να αναλάβει δράση.

89'

Ο διαιτητής δείχνει κίτρινη στον Mario Hermoso για αντιαθλητικό χτύπημα

88'

Κίτρινη κάρτα για τον Daniel Carvajal

88'

Ο Daniel Carvajal τιμωρείται για σπρώξιμο στον Reinildo

88'

Η ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης έχει την κατοχή της μπάλας

88'

Ο Aurelien Tchouameni απομακρύνει τη μπάλα

87'

87'

Η ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης έχει την κατοχή της μπάλας

87'

Η ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

86'

Ο Rodrygo δίνει τη θέση του στον Daniel Ceballos

86'

Ο Toni Kroos δίνει τη θέση του στον Marco Asensio

85'

Ελεύθερο για την ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης

85'

Η ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

85'

Ο Eduardo Camavinga σταματά επιτυχώς το σουτ

85'

Το σουτ του Reinildo μπλοκάρεται

85'

Ο Aurelien Tchouameni από την ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

85'

85'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Vinicius Junior από την ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης ανατρέπει τον Angel Correa

84'

Ο Daniel Carvajal από την ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

84'

Ο Eduardo Camavinga απομακρύνει τη μπάλα

83'

Ο Thibaut Courtois έκανε μία κακή εκτέλεση που οδήγησε σε γκολ του αντιπάλου.

83'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ- Ο Mario Hermoso απέκτησε την κατοχή της μπάλας και την έστειλε στα δίχτυα

83'

Ο Antoine Griezmann από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

82'

82'

82'

Ο Luka Modric δίνει τη θέση του στον Eduardo Camavinga

81'

Ο Geoffrey Kondogbia δίνει τη θέση του στον Saul Niguez

81'

80'

80'

Ο Matheus Cunha κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

79'

79'

Καλή ενέργεια από τον Angel Correa ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

79'

Ο Angel Correa από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

78'

Ο David Alaba από την ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

78'

78'

77'

77'

77'

76'

75'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Vinicius Junior από την ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης ανατρέπει τον Marcos Llorente

75'

Κατοχή: Ατλέτικο Μαδρίτης: 51%, Ρεάλ Μαδρίτης: 49%.

75'

75'

Ο Ferland Mendy δίνει τη θέση του στον Antonio Ruediger

74'

Ο Federico Valverde αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

74'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Axel Witsel από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης ανατρέπει τον Rodrygo

73'

Η ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης εκδηλώνει επίθεση

73'

Ο Koke δίνει τη θέση του στον Angel Correa

72'

Ο Yannick Carrasco δίνει τη θέση του στον Mario Hermoso

71'

71'

Η ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

70'

Ο Daniel Carvajal απομακρύνει τη μπάλα

70'

Κατοχή: Ατλέτικο Μαδρίτης: 50%, Ρεάλ Μαδρίτης: 50%.

69'

69'

Ο Felipe κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Vinicius Junior.

68'

Η ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

67'

67'

66'

Ο Marcos Llorente τιμωρείται για σπρώξιμο στον Vinicius Junior

65'

65'

65'

Ο Aurelien Tchouameni κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Alvaro Morata.

65'

Ένας παίκτης από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά.

65'

Ο Federico Valverde από την ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

65'

65'

Ο Eder Militao σταματά επιτυχώς το σουτ

64'

Το σουτ του Yannick Carrasco μπλοκάρεται

64'

Η ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης εκδηλώνει επίθεση

63'

Ο Koke έκανε φάουλ, καθώς δεν είχε άλλο τρόπο να σταματήσει την αντεπίθεση, και βλέπει κίτρινη κάρτα

63'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Koke από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης ανατρέπει τον Rodrygo

63'

63'

Ο Yannick Carrasco από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

63'

Ο Eder Militao απομακρύνει τη μπάλα

63'

62'

Ο Rodrigo De Paul δίνει τη θέση του στον Alvaro Morata

62'

Ο Joao Felix δίνει τη θέση του στον Matheus Cunha

62'

Ο Felipe τιμωρείται για σπρώξιμο στον Eder Militao

61'

Ο Rodrigo De Paul από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

61'

Ο Ferland Mendy απομακρύνει τη μπάλα

60'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Luka Modric από την ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης ανατρέπει τον Koke

60'

60'

Ο Aurelien Tchouameni κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

59'

58'

57'

Ο Thibaut Courtois από την ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

57'

Ο Axel Witsel απομακρύνει τη μπάλα

57'

57'

56'

Η ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

56'

Ο Felipe κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Rodrygo.

56'

55'

55'

Ο Daniel Carvajal από την ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Yannick Carrasco

54'

54'

54'

Ο Aurelien Tchouameni κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Antoine Griezmann.

53'

Ο Toni Kroos τιμωρείται για σπρώξιμο στον Rodrigo De Paul

53'

52'

52'

Φράγμα από τον Reinildo, ο οποίος διακόπτει το τρέξιμο του Luka Modric. Το φάουλ σφυρίχτηκε.

51'

51'

Ο Marcos Llorente απομακρύνει τη μπάλα

50'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Reinildo από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης ανατρέπει τον Federico Valverde

50'

50'

50'

Ο Federico Valverde κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Axel Witsel.

50'

49'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Rodrygo από την ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης ανατρέπει τον Koke

49'

48'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Marcos Llorente από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης ανατρέπει τον Vinicius Junior

47'

Ο Yannick Carrasco από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης είναι σε θέση οφσάιντ

47'

66881 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

46'

46'

46'

46'

45+3'

45+2'

Κατοχή: Ατλέτικο Μαδρίτης: 52%, Ρεάλ Μαδρίτης: 48%.

45+2'

Η ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

45+1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Reinildo από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης ανατρέπει τον Luka Modric

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 2'

45'

45'

44'

Ο Vinicius Junior τιμωρείται για σπρώξιμο στον Reinildo

44'

Η ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

43'

Ο Vinicius Junior από την ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Reinildo

42'

42'

Ο Rodrigo De Paul σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Thibaut Courtois ελέγχει την φάση

42'

41'

Ο Thibaut Courtois κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

41'

Ο Toni Kroos από την ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Yannick Carrasco

40'

Καλή ενέργεια από τον Yannick Carrasco ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

40'

40'

Κατοχή: Ατλέτικο Μαδρίτης: 49%, Ρεάλ Μαδρίτης: 51%.

40'

Ο Axel Witsel κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Rodrygo.

40'

40'

39'

Ο Ferland Mendy από την ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

39'

39'

38'

Ο Vinicius Junior τιμωρείται για σπρώξιμο στον Rodrigo De Paul

36'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Federico Valverde στέλνει με το δεξί πόδι τη μπάλα στα δίχτυα!

36'

Ο Vinicius Junior από την ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης βλέπει την προσπάθεια του να χτυπάει στο δοκάρι μετά την απόκρουση του τερματοφύλακα.

36'

Ο Luka Modric τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

36'

35'

35'

Ο Antoine Griezmann επιχειρεί να σκοράρει με απευθείας φάουλ, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ

35'

33'

Κίτρινη κάρτα για τον Ferland Mendy

33'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Ferland Mendy υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Marcos Llorente

33'

32'

32'

31'

31'

Ο Joao Felix από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης είναι σε θέση οφσάιντ

30'

30'

Κατοχή: Ατλέτικο Μαδρίτης: 47%, Ρεάλ Μαδρίτης: 53%.

30'

Ο Koke από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

29'

Ο Rodrygo είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

29'

28'

Κίτρινη κάρτα για τον Reinildo

28'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Reinildo υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Rodrygo

28'

27'

27'

Ο Toni Kroos από την ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

27'

Ο Reinildo σταματά επιτυχώς το σουτ

27'

Το σουτ του Rodrygo μπλοκάρεται

26'

26'

26'

26'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Geoffrey Kondogbia από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

26'

Η σέντρα από τον Rodrigo De Paul από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

25'

Ο Antoine Griezmann από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

25'

25'

Καλή ενέργεια από τον Antoine Griezmann ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

25'

25'

Ο Antoine Griezmann κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

25'

24'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Joao Felix από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης ανατρέπει τον Eder Militao

22'

21'

21'

Ο Geoffrey Kondogbia κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

20'

20'

19'

Ένα γκολ από υπέροχη ομαδική προσπάθεια!

18'

Ο Rodrygo έδωσε την ασίστ για το γκολ!

18'

Ο Aurelien Tchouameni έδωσε την ασίστ για το γκολ.

18'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Rodrygo σκοράρει με το δεξί πόδι!

18'

Ο Aurelien Tchouameni τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

18'

17'

17'

Ο Geoffrey Kondogbia αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

17'

17'

Ο Yannick Carrasco κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

16'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Geoffrey Kondogbia από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης ανατρέπει τον Aurelien Tchouameni

15'

Κατοχή: Ατλέτικο Μαδρίτης: 48%, Ρεάλ Μαδρίτης: 52%.

15'

Ο Reinildo απομακρύνει τη μπάλα

14'

14'

13'

13'

Ο Federico Valverde κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Joao Felix.

13'

Ο Toni Kroos σταματά επιτυχώς το σουτ

13'

Το σουτ του Joao Felix μπλοκάρεται

13'

13'

12'

Ο Daniel Carvajal σταματά επιτυχώς το σουτ

12'

12'

11'

Ο Koke κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

11'

10'

Κατοχή: Ατλέτικο Μαδρίτης: 32%, Ρεάλ Μαδρίτης: 68%.

10'

9'

Ο Vinicius Junior τιμωρείται για σπρώξιμο στον Felipe

9'

9'

8'

Ο Eder Militao κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

8'

8'

8'

Ο Geoffrey Kondogbia απομακρύνει τη μπάλα

7'

7'

6'

6'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Felipe από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

6'

Ο Felipe κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Aurelien Tchouameni.

6'

5'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Rodrygo από την ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης ανατρέπει τον Antoine Griezmann

5'

Κατοχή: Ατλέτικο Μαδρίτης: 61%, Ρεάλ Μαδρίτης: 39%.

5'

4'

Έχει σταματήσει το παιχνίδι και ο διαιτητής μιλάει στους παίκτες.

4'

Ο Koke τιμωρείται για σπρώξιμο στον Federico Valverde

4'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Eder Militao από την ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης ανατρέπει τον Joao Felix

3'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Aurelien Tchouameni από την ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης ανατρέπει τον Joao Felix

3'

2'

1'

1'

1'

1'

1'

Καλώς ήρθατε στο σημερινό παιχνίδι όπου οι προβολείς φωτίζουν όλο το γήπεδο.

1'

Ο αγωνιστικός χώρος είναι σε φανταστική κατάσταση σήμερα και οι παίκτες απολαμβάνουν την επιφάνεια.

1'

Η ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Civitas Metropolitano, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Με στόχο να σπάσει το αήττητο της Ρεάλ

Στο ντέρμπι της Μαδρίτης, η Ατλέτικο υποδέχεται τη Ρεάλ με στόχο να της κόψει βαθμούς για πρώτη φορά τη φετινή σεζόν.

Επέστρεψε εντυπωσιακά στα νικηφόρα αποτελέσματα, αφού υποδέχθηκε την Θέλτα στο Γουάντα Μετροπολιτάνο και την διέσυρε με 4-1. Στα πρώτα δέκα λεπτά οι δύο ομάδες έχασαν εκατέρωθεν ευκαιρίες με την Ατλέτικο να ανοίγει το σκορ στο 9' με τον Κορέα και ένα λεπτό μετά η ομάδα του Βίγκο είχε δοκάρι με τον Ιάγο Άσπας. Πέντε λεπτά μετά την έναρξη της επανάληψης, ο Ντε Πολ έκανε το 2-0 με σουτ εκτός περιοχής και ο Καράσκο καθάρισε την υπόθεση νίκη στο 66΄. Η Θέλτα αντέδρασε στο 71' μειώνοντας με τον Βέιγκα και ο Νούνιες με αυτογκόλ στο 82΄ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

««Μιλάμε αυτές τις μέρες για πράγματα που κάνουμε πολύ καλά, τα οποία είναι πολλά, αν και κάποιοι δεν τα βλέπουν. Πρέπει να βοηθήσουμε τους παίκτες να τα δουν. Η ομάδα είχε περισσότερο θάρρος, πιο έντονο και επιθετικό. Δεν είναι εύκολο να αλλάξεις πολλούς παίκτες και να τους κάνεις να ανταποκριθούν. Είναι όλοι σημαντικοί. Πρέπει να είμαστε ομάδα. Όποιος καταλαβαίνει θα έχει περισσότερα λεπτά και αυτός που δεν το καταλαβαίνει, όχι», είπε συγκεκριμένα ο Ντιέγκο Σιμεόνε.

Γνώρισε την ήττα για την 2η αγωνιστική των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ χάνοντας στη Γερμανία από τη Λεβερκούζεν με 2-0. Η Ατλέτικο είχε αμυντικούς προσανατολισμούς και με την εικόνα της δίκαια έχασε. Οι Γερμανοί είχαν δυο δοκάρια με τους Σικ και Χλόζεκ και όλα έδειχναν πως δεν υπήρχε γκολ στο ματς, αλλά οι γηπεδούχοι σκόραραν δύο φορές μέσα σε τρία λεπτά. Ο Φρίμπονγκ στο 84' άνοιξε το σκορ και στο 87' ο Ντιαμπί το έκλεισε με ωραίο πλασέ.

Αγωνιστικά Νέα: Επιστρέφει ο βασικός τερματοφύλακας Όμπλακ (4/0). Παραμένουν τραυματίες ο κεντρικός αμυντικός Σάβιτς (2/0), ο μέσος Λεμάρ (4/0), ο στόπερ Χιμένες (3/0) και ο νεοφερμένος μπακ Ρεγκιλόν.Έστω και χωρίς τον Καρίμ Μπενζεμά έκανε το «5 στα 5» στη LaLiga, επικρατώντας στο Σαντιάγκο Μπερναμπέου με 4-1 επί της Μαγιόρκα, αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 32′ με τον Μουρίκι, αλλά ο Φεντερίκο Βαλβέρδε ισοφάρισε με μακρινό σουτ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους. Στην επανάληψη, η Μαγιόρκα έχασε φοβερή ευκαιρία για να πάρει εκ νέου το προβάδισμα και στο 72′ ο Βινίσιους έκανε την ανατροπή, ενώ στο 89′ ο Ροντρίγκο έγραψε το 3-1 για να βάλει το κερασάκι στην τούρτα ο Ρούντιγκερ στις καθυστερήσεις.

«Στην ομάδα έχουμε πολλή ενέργεια, ταχύτητα... Ροντρίγκο, Βαλβέρδε, Καμαβίνγκα, Μόντριτς, Τσουαμένι... Και μετά υπάρχει στάση και αφοσίωση, οι παίκτες είναι πολύ σοβαροί και δουλεύουν πολύ καλά κάθε μέρα. Πάμε καλά, πολύ καλά. Η ομάδα κατάφερε να αναπληρώσει την έλλειψη του Καρίμ. Ήταν μια σημαντική ένεση εμπιστοσύνης. », είπε ο προπονητής Κάρλο Αντσελότι.

Έκανε το δύο στα δύο στον όμιλο του Τσάμπιονς Λιγκ κερδίζοντας τη Λειψία στη Μαδρίτη με 2-0. Δεν ήταν σε καλό βράδυ, αλλά πανηγύρισε τη νίκη χωρίς τον τραυματία Καρίμ Μπενζεμά. Η Ρεάλ δεν απείλησε ιδιαίτερα στο πρώτο μέρος με τον Κουρτουά να κρατάει ανέπαφη την εστία τους στις ευκαιρίες των Γερμανών. Η Ρεάλ άνοιξε το σκορ στο 80’ με τον Βαλβέρδε και στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Ασένσιο διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Αγωνιστικά Νέα: Παραμένει εκτός ο φορ Μπενζεμά (4/3) και ο Λούκας Βάθκεθ (4/1).

Γιώργος Βροντάκης Αθλητικογράφος

Η Ατλέτικο Μαδρίτης επέστρεψε εντυπωσιακά στα νικηφόρα αποτελέσματα στη LaLiga, αλλά μεσοβδόμαδα στο Τσάμπιονς Λιγκ έχασε στο Λεβερκούζεν παίζοντας μόνο αμυντικά. Στο ντέρμπι της πόλης θέλει να σπάσει το αήττητο της Ρεάλ, με τη «Βασίλισσα» να μην εντυπωσιάζει, αλλά παίρνει συνεχώς νίκες σε πρωτάθλημα και Ευρώπη. Δεν πιστεύουμε πως το ματς θα είναι ιδιαίτερα ανοιχτό και θα ποντάρουμε στο Χ στο ημίχρονο.

• Η ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης δεν έχει χάσει στους τελευταίους 9 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: X2 με απόδοση 1.38 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης νίκησε στους τελευταίους 9 από 10 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 2 με απόδοση 2.35 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 5 αγώνες της ομάδας Ρεάλ Μαδρίτης, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Λα Λίγκα).
    Σημείο: Over με απόδοση 2.05 στον ΟΠΑΠ

ΙΣΠΑΝΙΑ: Λα Λίγκα