21+

Ατλέτικο Μαδρίτης - Θέλτα

26/2/2022 22:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 435
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 792 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Θέλτα - Ατλέτικο Μαδρίτης στις 21/10/2023

• Θεατές: 48009
90+6'

90+6'

Κατοχή: Ατλέτικο Μαδρίτης: 36%, Θέλτα: 64%.

90+6'

48009 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+6'

Ο Hector Herrera από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

90+5'

Ο Rodrigo De Paul από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης κάνει μία πάσα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας αλλά «κόβεται από τον αντίπαλο.

90+5'

Η ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης εκδηλώνει επίθεση

90+4'

Ελεύθερο για την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης

90+4'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Hugo Mallo από την ομάδα Θέλτα αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

90+4'
Σέντρα

Ο Javi Galan κάνει τη σέντρα

90+4'

Το σουτ του Iago Aspas μπλοκάρεται

90+4'

Το σουτ του Brais Mendez μπλοκάρεται

90+3'

Ο Nolito από την ομάδα Θέλτα εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

90+3'

Ο Javi Galan αναγκάζει τον Jan Oblak σε μία καλή απόκρουση και η μπάλα φεύγει κόρνερ!

90+3'
Σέντρα

Ο Hugo Mallo κάνει τη σέντρα

90+3'

Η ομάδα Θέλτα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

90+2'

Η ομάδα Θέλτα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

90+2'
Απόκρουση

Ο Jose Gimenez απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

90+2'
Σέντρα

90+2'

Η ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90+1'

Ο Iago Aspas από την ομάδα Θέλτα εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 5'

90+1'

Ο Javi Galan από την ομάδα Θέλτα είδε την πάσα του να κόβεται από έναν αντίπαλο.

90'

Ο Javi Galan από την ομάδα Θέλτα προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

90'

Κατοχή: Ατλέτικο Μαδρίτης: 38%, Θέλτα: 62%.

89'

89'

Ο Augusto Solari από την ομάδα Θέλτα είχε προσπάθεια εκτός στόχου

89'
Απόκρουση

Ο Yannick Carrasco αποτυγχάνει να απομακρύνει τη μπάλα και θέτει την ομάδα του υπό πίεση

88'
Σέντρα

88'

Ο Nestor Araujo από την ομάδα Θέλτα το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Stefan Savic

87'
Σέντρα

Ο Iago Aspas κάνει τη σέντρα

87'

Ο Iago Aspas από την ομάδα Θέλτα εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

87'
Σέντρα

Ο Iago Aspas από την ομάδα Θέλτα προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

87'

Η ομάδα Θέλτα έχει την κατοχή της μπάλας

86'

85'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Augusto Solari από την ομάδα Θέλτα ανατρέπει τον Yannick Carrasco

85'

Ελεύθερο για την ομάδα Θέλτα

85'

Ο Antoine Griezmann επιχειρεί να σκοράρει με απευθείας φάουλ, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ

84'

Κίτρινη κάρτα για τον Thiago Galhardo

83'

Ο Thiago Galhardo από την ομάδα Θέλτα το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Antoine Griezmann

83'

82'

Η ομάδα Θέλτα εκδηλώνει επίθεση

82'

81'

Ο Denis Suarez δίνει τη θέση του στον Augusto Solari

81'

Η ομάδα Θέλτα παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

81'

Ο Antoine Griezmann αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

81'

Η ομάδα Θέλτα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

80'

79'

79'
Σέντρα

Ο Hugo Mallo από την ομάδα Θέλτα κάνει την σέντρα μέσα στην περιοχή αλλά η μπάλα βγαίνει άουτ

78'

78'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Hector Herrera από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης ανατρέπει τον Denis Suarez

77'
Απόκρουση

Ο Fran Beltran απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

77'
Σέντρα

Ο Sime Vrsaljko κάνει τη σέντρα

76'

Η ομάδα Θέλτα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

76'

Ο Fran Beltran αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

75'

75'

Ο Santi Mina δίνει τη θέση του στον Thiago Galhardo

75'

Ο Franco Cervi δίνει τη θέση του στον Nolito

75'

Ο Fran Beltran από την ομάδα Θέλτα κάνει μία πάσα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας αλλά «κόβεται από τον αντίπαλο.

75'

Κατοχή: Ατλέτικο Μαδρίτης: 41%, Θέλτα: 59%.

74'
Απόκρουση

Ο Jan Oblak απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

74'
Σέντρα

74'
Απόκρουση

74'

Ο Denis Suarez από την ομάδα Θέλτα εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

74'
Σέντρα

Ο Franco Cervi από την ομάδα Θέλτα προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

73'

73'

72'

72'

Ο Joao Felix δίνει τη θέση του στον Luis Suarez

71'

Κίτρινη κάρτα για τον Nestor Araujo

71'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Nestor Araujo από την ομάδα Θέλτα ανατρέπει τον Joao Felix

70'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Sime Vrsaljko από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης ανατρέπει τον Santi Mina

70'

Κατοχή: Ατλέτικο Μαδρίτης: 40%, Θέλτα: 60%.

70'

70'

Ο Joao Felix από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης δεν πιάνει καλά το σουτ και η μπάλα φεύγει μακριά από την εστία

69'

Ο Yannick Carrasco από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

69'

Έχουμε ένα καλό μακρινό σουτ από τον Rodrigo De Paul και ο Matias Dituro αναγκάζεται σε απόκρουση. Κόρνερ.

69'
Απόκρουση

Ο Matias Dituro απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

69'

Ο Yannick Carrasco από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

68'

Ο Geoffrey Kondogbia είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Thomas Lemar

68'

67'

Έχουμε ένα καλό μακρινό σουτ από τον Yannick Carrasco και ο Matias Dituro αναγκάζεται σε απόκρουση. Κόρνερ.

67'

Η ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης έχει την κατοχή της μπάλας

66'

66'

Κατοχή: Ατλέτικο Μαδρίτης: 39%, Θέλτα: 61%.

65'

Ο Matias Dituro κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

65'
Σέντρα

Ο Rodrigo De Paul κάνει τη σέντρα

65'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Javi Galan από την ομάδα Θέλτα ανατρέπει τον Sime Vrsaljko

65'

64'

Η ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

64'

Ο Angel Correa δίνει τη θέση του στον Antoine Griezmann

64'

Ο Marcos Llorente δίνει τη θέση του στον Yannick Carrasco

63'

Ο Renan Lodi δίνει τη θέση του στον Rodrigo De Paul

62'

60'

Ο Geoffrey Kondogbia έδωσε την ασίστ για το γκολ.

60'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Renan Lodi με αριστερό βολέ στέλνει την μπάλα στο βάθος των διχτύων. Υπέροχο τελείωμα!

60'
Σέντρα

Ο Geoffrey Kondogbia κάνει τη σέντρα

60'

Ο Renan Lodi από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης είδε την πάσα του να κόβεται από έναν αντίπαλο.

60'
Απόκρουση

Ο Renan Lodi της ομάδας Ατλέτικο Μαδρίτης απομακρύνει τον κίνδυνο με ένα ωραίο τάκλιν.

60'

60'

59'

Η ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

58'

Η ομάδα Θέλτα έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

57'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Angel Correa από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης ανατρέπει τον Franco Cervi

56'

Ο Sime Vrsaljko από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης είναι σε θέση οφσάιντ

56'

Ο Fran Beltran από την ομάδα Θέλτα το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Angel Correa

55'

Κατοχή: Ατλέτικο Μαδρίτης: 37%, Θέλτα: 63%.

55'

55'

Ο Geoffrey Kondogbia αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

55'

54'

Ο Hector Herrera από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

53'
Σέντρα

Ο Marcos Llorente από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

53'
Απόκρουση

Ο Jose Gimenez από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης είναι σε εγρήγορση και γυρνάει με κεφαλιά στον τερματοφύλακα.

53'
Σέντρα

Ο Javi Galan από την ομάδα Θέλτα κάνει μία σέντρα που κοντράρει μέσα στην περιοχή.

52'

Ο Santi Mina από την ομάδα Θέλτα είναι σε θέση οφσάιντ

52'
Γέμισμα

Ο Iago Aspas εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

50'

Κίτρινη κάρτα για τον Reinildo

50'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Reinildo για την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης. Ο Iago Aspas σταματάει την φάση.

50'

50'

Ο Nestor Araujo κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Jan Oblak μπλοκάρει εύκολα

50'

49'
Απόκρουση

Ο Joao Felix απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

49'

Ο Iago Aspas από την ομάδα Θέλτα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

49'
Σέντρα

Ο Hugo Mallo από την ομάδα Θέλτα προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

49'
Απόκρουση

49'
Σέντρα

49'

Το σουτ του Santi Mina μπλοκάρεται

48'

48'

47'

47'
Απόκρουση

Ο Reinildo απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

46'
Σέντρα

46'

46'

45+4'

45+4'

45+3'

Ο Iago Aspas από την ομάδα Θέλτα είχε προσπάθεια εκτός στόχου

45+3'
Σέντρα

45+3'

45+3'

45+2'

45+2'
Απόκρουση

45+2'
Σέντρα

Ο Denis Suarez κάνει τη σέντρα

45+2'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Geoffrey Kondogbia από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης ανατρέπει τον Brais Mendez

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 3'

45+1'

45+1'

Ο Javi Galan αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

45+1'
Απόκρουση

45+1'

45'

45'
Σέντρα

Ο Javi Galan από την ομάδα Θέλτα προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

45'

45'

44'
Απόκρουση

44'
Σέντρα

Ο Franco Cervi κάνει τη σέντρα

43'
Απόκρουση

43'

Ο Santi Mina από την ομάδα Θέλτα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

43'
Απόκρουση

Ο Reinildo απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

43'
Σέντρα

42'

Ο Santi Mina από την ομάδα Θέλτα προσπαθεί να βρει με κεφαλιά τον συμπαίκτη του αλλά ο τερματοφύλακας βγαίνει και «καθαρίζει» την φάση.

42'
Σέντρα

42'

42'

Ο Iago Aspas από την ομάδα Θέλτα στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή αλλά κόβεται από έναν αντίπαλο.

42'

Φράγμα από τον Reinildo, ο οποίος διακόπτει το τρέξιμο του Denis Suarez. Το φάουλ σφυρίχτηκε.

41'

40'

Ο Brais Mendez από την ομάδα Θέλτα είναι σε θέση οφσάιντ

40'

Κατοχή: Ατλέτικο Μαδρίτης: 42%, Θέλτα: 58%.

39'

38'

38'

38'

36'

36'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Renan Lodi σκοράρει με το αριστερό πόδι!

36'
Ντρίμπλα

Επίδειξη τεχνικής κατάρτησης από τον Renan Lodi , ο οποίος προσπερνάει με ντρίπλες τους αντιπάλους του

36'
Σέντρα

35'

Ο Marcos Llorente από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή αλλά κόβεται από έναν αντίπαλο.

35'

Κίνδυνος! Ο Sime Vrsaljko από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης δίνει μία σωστή πάσα στην πλάτη της άμυνας και βρίσκει έναν συμπαίκτη του.

35'

Ο Renan Lodi από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης προσπαθεί να βρει με κεφαλιά τον συμπαίκτη του αλλά αυτός δεν μπορεί να επωφεληθεί.

35'

Ο Angel Correa από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης κάνει επιτυχημένη εναέρια πάσα σε συμπαίκτη του.

34'

34'

33'

33'

Ο Sime Vrsaljko από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης είχε προσπάθεια εκτός στόχου

33'

Ο Joao Felix από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης βρίσκει με κεφαλιά έναν συμπαίκτη του.

33'
Σέντρα

Ο Hector Herrera κάνει τη σέντρα

32'

32'

Η ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

31'

31'

30'

30'
Γέμισμα

Ο Hector Herrera εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

29'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Hugo Mallo από την ομάδα Θέλτα ανατρέπει τον Renan Lodi

29'
Σέντρα

28'

Το σουτ του Franco Cervi μπλοκάρεται

28'
Απόκρουση

28'

28'
Απόκρουση

Ο Jose Gimenez απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

28'
Σέντρα

Ο Brais Mendez κάνει τη σέντρα

27'

27'

26'

Το σουτ του Angel Correa μπλοκάρεται

25'

24'

24'

23'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Renan Lodi από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης ανατρέπει τον Fran Beltran

22'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Reinildo από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης ανατρέπει τον Santi Mina

21'

21'

20'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Jan Oblak, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

20'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Brais Mendez υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Reinildo

20'

19'

18'

18'
Σέντρα

Ο Renan Lodi κάνει τη σέντρα

18'

Ο Iago Aspas επιστρέφει στο γήπεδο.

17'

17'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Iago Aspas να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

17'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Iago Aspas, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

16'

Ο Iago Aspas είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

16'

15'

Ο διαιτητής επιστρέφει για να δείξει στον Jose Gimenez από την Ατλέτικο Μαδρίτης κίτρινη κάρτα για προηγούμενο φάουλ.

15'

Κατοχή: Ατλέτικο Μαδρίτης: 51%, Θέλτα: 49%.

15'

15'

Καλή στιγμή καθώς ο Denis Suarez από την ομάδα Θέλτα βρήκε ωραία τον συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή...

15'

Κίνδυνος! Ο Brais Mendez από την ομάδα Θέλτα δίνει μία σωστή πάσα στην πλάτη της άμυνας και βρίσκει έναν συμπαίκτη του.

14'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Sime Vrsaljko από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης ανατρέπει τον Franco Cervi

14'

13'

Ο Joao Felix πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

12'

Κίτρινη κάρτα για τον Stefan Savic

12'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Stefan Savic από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης ανατρέπει τον Santi Mina

12'

11'

11'

11'

10'

9'

9'
Απόκρουση

9'
Σέντρα

8'

Το σουτ του Fran Beltran μπλοκάρεται

8'

Ο Angel Correa σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Matias Dituro ελέγχει την φάση

7'

6'

6'

Ο Hector Herrera σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Matias Dituro ελέγχει την φάση

5'

Ο Renan Lodi από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

5'

Κατοχή: Ατλέτικο Μαδρίτης: 50%, Θέλτα: 50%.

4'

4'

3'

Ο Hugo Mallo από την ομάδα Θέλτα είχε προσπάθεια εκτός στόχου

2'

2'
Απόκρουση

Ο Hugo Mallo απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

2'
Σέντρα

1'

1'

1'

Καλώς ήρθατε στο σημερινό παιχνίδι όπου οι προβολείς φωτίζουν όλο το γήπεδο.

1'

Η ομάδα Θέλτα είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Estadio Wanda Metropolitano, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Παίζει καλύτερα εκτός έδρας η Θέλτα

Η Ατλέτικο Μαδρίτης είχε αγώνα μεσοβδόμαδα για το Τσάμπιονς Λιγκ και τώρα υποδέχεται για το πρωτάθλημα την Θέλτα με την ομάδα του Βίγκο να είναι καλύτερη εκτός έδρας.

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ

Θύμισε Ατλέτικο έπειτα από καιρό, αφού πήγε στην Παμπλόνα και νίκησε την Οσασούνα με 3-0, παίζοντας με πολύ πάθος. Οι Μαδριλένοι μπήκαν με το μαχαίρι στα δόντια στον αγωνιστικό χώρο και πήραν το προβάδισμα μόλις στα 177 δευτερόλεπτα με τον Ζοάο Φέλιξ στην 100η συμμετοχή του με τους «ροχιμπλάνκος». Πάντως, αυτή ήταν η μοναδική τελική της Ατλέτικο στο πρώτο ημίχρονο και στην επανάληψη χρειάστηκε μια ασίστ του Ζοάο Φέλιξ στο 59΄ και ένα πλασέ του Λουίς Σουάρες από τα 40 μέτρα για το 2-0, ενώ το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ένα λεπτό πριν το φινάλε ο Κορέα.

"Μου άρεσε η ομάδα, ήταν πεινασμένη για τη νίκη. Ήταν όλοι οι παικτες πολύ τακτικοί και με προσωπικότητα. Ήρθαμε από ένα δυνατό χτύπημα, δύσκολο γιατί είχαμε λίγες μέρες για να προετοιμαστούμε για το παιχνίδι με μια πολύ σκληρή ομάδα. Στο δεύτερο ημίχρονο εκμεταλλευτήκαμε τη δύναμη της ομάδας μας", ανέφερε ο τεχνικός Ντιέγκο Σιμεόνε.

Την Τετάρτη έχασε μεγάλη ευκαιρία για να κάνει βήμα πρόκρισης για τους 8 του Τσάμπιονς Λιγκ, αφού υποδέχθηκε την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στη Μαδρίτη και ήταν κατά πολύ ανώτερη αλλά έφερε ισοπαλία με 1-1. Προηγήθηκε με τον Ζοάο Φέλιξ στο 7' και είχε δοκάρι με τον Βρσάλικο στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Οι Άγγλοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν με το πρώτο τους σουτ εντός εστίας στο 80' με τον Ελάνγκα και στο 87' η Ατλέτικο είχε νέο δοκάρι με τον Γκριεζμάν.

Αγωνιστικά Νέα: Εξέτισε και επιστρέφει ο μέσος Ντε Πάουλ (23/0). Τραυματίας είναι ο επιθετικός Κούνια (20/5), ο μέσος Κόκε (21/0) και ο μπακ Βας (1/0).

ΘΕΛΤΑ

Για άλλο ένα εντός έδρας παιχνίδι δεν κατάφερε να νικήσει και έμεινε πίσω στις θέσεις που οδηγούν στην Ευρώπη, αφού υποδέχθηκε την ουραγό Λεβάντε και πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας μετά το 1-1. Οι ισοπαλίες τις δύο τελευταίες αγωνιστικές, κόντρα σε δύο ομάδες που είναι σε θέσεις υποβιβασμού, την απομακρύνουν από το ευρωπαϊκό όνειρο, καθώς βρίσκεται ήδη επτά βαθμούς πίσω από την έκτη θέση.

Η Θέλτα, αν και δεν ήταν καλύτερη, πήρε το προβάδισμα με τον Τσέρβι στο 67΄, αλλά δεν μπόρεσε να το διατηρήσει, αφού η Λεβάντε βρήκε δίχτυα στο 82΄ με τον Ρότζερ Μάρτι. Πάντως, με αυτό το αποτέλεσμα η ομάδα του Βίγκο παρέμεινε αήττητη για πέμπτη (2-3-0) συνεχόμενη αγωνιστική.

«Η ομάδα δουλεύει καλά. Πριν από ένα χρόνο και λίγο, όντας στην κατάσταση που βρισκόμαστε, θα με έκαναν μνημείο. Υπήρξε μια μεγάλη αλλαγή σε αυτή την ομάδα. Μια ομάδα που σήμερα τη σέβονται οι αντίπαλοί της, που προτείνει, που προσπαθεί να παίξει και να κερδίσει σε όλους τους τομείς. Νομίζω ότι μπορούμε να δημιουργήσουμε περισσότερα, ειδικά σε καταστάσεις. Μου φαίνεται ότι είχαμε ελέγξει το παιχνίδι, ανακτήσαμε τη μπάλα αρκετά γρήγορα και είχαμε κυκλοφορία, αλλά χρειαζόμαστε λίγο ακόμα φινίρισμα» ανέφερε χαρακτηριστικά ο κόουτς Κουντέτ.

Αγωνιστικά Νέα: Δεν έχει απουσίες.

Γιώργος Βροντάκης Αθλητικογράφος

Η Ατλέτικο Μαδρίτης είχε αγώνα την Τετάρτη με την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ για το Τσάμπιονς Λιγκ και σίγουρα θα είναι πιο κουρασμένη από την Θέλτα, την οποία υποδέχεται στο Wanda Metropolitano. Η ομάδα του Ντιέγκο Σιμεόνε έχει μεγάλο βάθος στον πάγκο και δείχνει να ξανά βρίσκει τα πατήματα της. Αναμένεται ένα ανοιχτό ματς και θα επιλέξουμε το υψηλό Over.

• Στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες της ομάδας Θέλτα, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Λα Λίγκα).
    Σημείο: Under με απόδοση 1.62 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 5 από 6 αγώνες της ομάδας Ατλέτικο Μαδρίτης, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Λα Λίγκα).
    Σημείο: Over με απόδοση 2.02 στον ΟΠΑΠ

ΙΣΠΑΝΙΑ: Λα Λίγκα