21+

Μπάγερν Μονάχου - Άουγκσμπουργκ

27/8/2023 18:30
Κωδ ΟΠΑΠ: 558
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 245 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Άουγκσμπουργκ - Μπάγερν Μονάχου στις 27/1/2024

• Θεατές: 75000
90+5'

90+5'

75000 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+5'

Κατοχή: Μπάγερν Μονάχου: 58%, Άουγκσμπουργκ: 42%.

90+4'

Ο Mads Valentin Pedersen από την ομάδα Άουγκσμπουργκ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+4'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Felix Uduokhai για την ομάδα Άουγκσμπουργκ. Ο Harry Kane σταματάει την φάση.

90+3'

Ο Leon Goretzka από την ομάδα Μπάγερν Μονάχου απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+3'

Η ομάδα Άουγκσμπουργκ εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

90+3'

90+2'

Ο Harry Kane από την ομάδα Μπάγερν Μονάχου απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+2'

Ο Irvin Cardona από την ομάδα Άουγκσμπουργκ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

90+2'

90+2'

90+2'

Ο Thomas Mueller από την ομάδα Μπάγερν Μονάχου απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+2'

90+1'

Ο Matthijs de Ligt από την ομάδα Μπάγερν Μονάχου απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+1'

Ο Dayot Upamecano από την ομάδα Μπάγερν Μονάχου απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 4'

90'

Ελεύθερο για την ομάδα Άουγκσμπουργκ

90'

Ο Mathys Tel από την ομάδα Μπάγερν Μονάχου είχε προσπάθεια εκτός στόχου

90'

90'

Ο Alphonso Davies κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

89'

88'

Η ομάδα Μπάγερν Μονάχου εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

86'

Ο Ermedin Demirovic έδωσε την ασίστ για το γκολ.

86'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Dion Drena Beljo σκοράρει με το δεξί πόδι!

86'

Ο Dion Drena Beljo τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

86'

Ο Ermedin Demirovic τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

86'

86'

Ο Harry Kane χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

86'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Harry Kane από την ομάδα Μπάγερν Μονάχου αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

85'

Η σέντρα από τον Konrad Laimer από την ομάδα Μπάγερν Μονάχου βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

85'

84'

Η ομάδα Άουγκσμπουργκ εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

83'

Κίτρινη κάρτα για τον Ryan Gravenberch

83'

Ο Ryan Gravenberch υποπίπτει σε χέρι

83'

Ο Niklas Dorsch από την ομάδα Άουγκσμπουργκ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

83'

Ο Joshua Kimmich από την ομάδα Μπάγερν Μονάχου εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

83'

Ο Arne Engels δίνει τη θέση του στον Robert Gumny

82'

Ο Finn Dahmen από την ομάδα Άουγκσμπουργκ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

82'

Ο Felix Uduokhai απομακρύνει τη μπάλα

82'

81'

81'

Ο Kingsley Coman δίνει τη θέση του στον Ryan Gravenberch

81'

Ο Min-Jae Kim δίνει τη θέση του στον Matthijs de Ligt

80'

Κατοχή: Μπάγερν Μονάχου: 57%, Άουγκσμπουργκ: 43%.

80'

Ο Dayot Upamecano τιμωρείται για σπρώξιμο στον Niklas Dorsch

80'

Ο Min-Jae Kim τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

80'

Η σέντρα από τον Joshua Kimmich από την ομάδα Μπάγερν Μονάχου βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

79'

Κίτρινη κάρτα για τον Irvin Cardona

79'

Ο Irvin Cardona από την ομάδα Άουγκσμπουργκ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Alphonso Davies

79'

Η ομάδα Μπάγερν Μονάχου εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

79'

77'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Maximilian Bauer από την ομάδα Άουγκσμπουργκ ανατρέπει τον Harry Kane

77'

Ελεύθερο για την ομάδα Μπάγερν Μονάχου

76'

Ο Ermedin Demirovic από την ομάδα Άουγκσμπουργκ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

76'

Ο Sven Ulreich κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

76'

75'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Dayot Upamecano από την ομάδα Μπάγερν Μονάχου ανατρέπει τον Dion Drena Beljo

74'

73'

Η ομάδα Άουγκσμπουργκ έχει την κατοχή της μπάλας

71'

71'

Ο Thomas Mueller κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

71'

Ο Serge Gnabry δίνει τη θέση του στον Thomas Mueller

70'

Ο Leroy Sane δίνει τη θέση του στον Mathys Tel

70'

Ο Noussair Mazraoui δίνει τη θέση του στον Konrad Laimer

70'

Ο Kingsley Coman έδωσε την ασίστ για το γκολ!

69'

Ο Alphonso Davies έδωσε την ασίστ για το γκολ.

69'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Harry Kane σκοράρει με το δεξί πόδι!

69'

Ο Kingsley Coman τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

69'

Ο Alphonso Davies τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

69'

69'

69'

Ο Leroy Sane τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

69'

Η σέντρα από τον Leon Goretzka από την ομάδα Μπάγερν Μονάχου βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

68'

ΔΟΚΑΡΙ! Αγγίζει το γκολ ο Leroy Sane αλλά το τελείωμα του βρίσκει στο δοκάρι!

68'

Ο Min-Jae Kim κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

67'

Ο Serge Gnabry από την ομάδα Μπάγερν Μονάχου είναι σε θέση οφσάιντ

66'

66'

Ο Sven Michel δίνει τη θέση του στον Dion Drena Beljo

66'

Ο Elvis Rexhbecaj δίνει τη θέση του στον Tim Breithaupt

66'

Ο Ruben Vargas δίνει τη θέση του στον Irvin Cardona

66'

Ο Mergim Berisha δίνει τη θέση του στον Phillip Tietz

65'

65'

Ο Joshua Kimmich από την ομάδα Μπάγερν Μονάχου εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

64'

Ο Elvis Rexhbecaj σταματά επιτυχώς το σουτ

64'

Το σουτ του Dayot Upamecano μπλοκάρεται

64'

Ο Joshua Kimmich από την ομάδα Μπάγερν Μονάχου εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

64'

Ο Serge Gnabry χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

64'

Ο Serge Gnabry κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Finn Dahmen μπλοκάρει εύκολα

64'

Η σέντρα από τον Kingsley Coman από την ομάδα Μπάγερν Μονάχου βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

63'

Ο Mads Valentin Pedersen σταματά επιτυχώς το σουτ

63'

Το σουτ του Noussair Mazraoui μπλοκάρεται

63'

63'

62'

Ο Ermedin Demirovic από την ομάδα Άουγκσμπουργκ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

62'

62'

Ο Felix Uduokhai σταματά επιτυχώς το σουτ

62'

Το σουτ του Leon Goretzka μπλοκάρεται

62'

Ο Felix Uduokhai από την ομάδα Άουγκσμπουργκ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

61'

61'

60'

Ο Joshua Kimmich τιμωρείται για σπρώξιμο στον Sven Michel

60'

Ο Maximilian Bauer σταματά επιτυχώς το σουτ

60'

Το σουτ του Serge Gnabry μπλοκάρεται

60'

Κατοχή: Μπάγερν Μονάχου: 56%, Άουγκσμπουργκ: 44%.

59'

59'

59'

58'

Ο Ermedin Demirovic απομακρύνει τη μπάλα

58'

Ο Maximilian Bauer τιμωρείται για σπρώξιμο στον Harry Kane

58'

Ο Ruben Vargas σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Sven Ulreich ελέγχει την φάση

57'

Ο Sven Ulreich απομακρύνει τη μπάλα

57'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Kingsley Coman από την ομάδα Μπάγερν Μονάχου ανατρέπει τον Niklas Dorsch

56'

Κίτρινη κάρτα για τον Elvis Rexhbecaj

56'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Elvis Rexhbecaj από την ομάδα Άουγκσμπουργκ ανατρέπει τον Leroy Sane

55'

Κατοχή: Μπάγερν Μονάχου: 55%, Άουγκσμπουργκ: 45%.

55'

55'

Ο Leon Goretzka αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

54'

Ο Leon Goretzka κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

54'

Ο Maximilian Bauer απομακρύνει τη μπάλα

54'

Ο Leon Goretzka τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

54'

Ο Arne Engels από την ομάδα Άουγκσμπουργκ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

53'

Ο Arne Engels υποπίπτει σε χέρι

52'

52'

Ο Leroy Sane από την ομάδα Μπάγερν Μονάχου είχε προσπάθεια εκτός στόχου

52'

Ο Leon Goretzka απομακρύνει τη μπάλα

52'

Η σέντρα από τον Sven Michel από την ομάδα Άουγκσμπουργκ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

50'

Ο Finn Dahmen κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

50'

50'

50'

49'

49'

Ο Harry Kane από την ομάδα Μπάγερν Μονάχου είχε προσπάθεια εκτός στόχου

49'

48'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Sven Michel από την ομάδα Άουγκσμπουργκ ανατρέπει τον Kingsley Coman

48'

47'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Joshua Kimmich από την ομάδα Μπάγερν Μονάχου ανατρέπει τον Niklas Dorsch

47'

47'

Ο Serge Gnabry τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

46'

46'

45+4'

45+4'

Κατοχή: Μπάγερν Μονάχου: 53%, Άουγκσμπουργκ: 47%.

45+3'

Ο Serge Gnabry από την ομάδα Μπάγερν Μονάχου το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Niklas Dorsch

45+3'

Ο Leroy Sane τιμωρείται για σπρώξιμο στον Mads Valentin Pedersen

45+2'

45+2'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Mergim Berisha από την ομάδα Άουγκσμπουργκ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

45+2'

Η σέντρα από τον Elvis Rexhbecaj από την ομάδα Άουγκσμπουργκ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 3'

45+1'

Ο Serge Gnabry τιμωρείται για σπρώξιμο στον Finn Dahmen

45+1'

45'

Ο Ruben Vargas απομακρύνει τη μπάλα

45'

45'

44'

Ο Elvis Rexhbecaj απομακρύνει τη μπάλα

43'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Joshua Kimmich από την ομάδα Μπάγερν Μονάχου ανατρέπει τον Elvis Rexhbecaj

42'

42'

Ο Maximilian Bauer πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

41'

Κατοχή: Μπάγερν Μονάχου: 50%, Άουγκσμπουργκ: 50%.

40'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Harry Kane της ομάδας Μπάγερν Μονάχου ευστοχεί στο πέναλτι με το δεξί πόδι, στέλνοντας την μπάλα στο κέντρο της εστίας. Ο Finn Dahmen έπεσε δεξιά.

39'

ΠΕΝΑΛΤΙ! - Ο Niklas Dorsch κάνει χέρι εντός περιοχής. Έντονες διαμαρτυρίες από τον Niklas Dorsch αλλά ο διαιτητής δε συγκινείται

39'
Πέναλτι

Μετά από εξέταση του VAR, ο διαιτητής αποφάσισε να αλλάξει την απόφασή του και να καταλογίσει πέναλτι για την ομάδα Μπάγερν Μονάχου!

39'

VAR - ΠΕΝΑΛΤΙ! Ο διαιτητής σταμάτησε το παιχνίδι. Γίνεται έλεγχος του VAR, πιθανό πέναλτι για την ομάδα Μπάγερν Μονάχου

38'

Ο Niklas Dorsch σταματά επιτυχώς το σουτ

38'

Το σουτ του Joshua Kimmich μπλοκάρεται

37'

Ο Noussair Mazraoui κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

36'

36'

35'

Κατοχή: Μπάγερν Μονάχου: 54%, Άουγκσμπουργκ: 46%.

34'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Alphonso Davies από την ομάδα Μπάγερν Μονάχου ανατρέπει τον Ruben Vargas

32'

ΑΥΤΟΓΚΟΛ! Ο Felix Uduokhai στέλνει τη μπάλα στην εστία της ομάδας του!

32'

Καλή ενέργεια από τον Leroy Sane ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

32'

32'

Μεγάλη χαμένη ευκαιρία! Ο Sven Michel από την ομάδα Άουγκσμπουργκ αστοχεί από πλεονεκτική θέση. Σπατάλησε την ευκαιρία.

31'

Ο Mergim Berisha από την ομάδα Άουγκσμπουργκ είναι σε θέση οφσάιντ

30'

30'

30'

29'

29'

Ο Leroy Sane από την ομάδα Μπάγερν Μονάχου εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

28'

Ο Leon Goretzka σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Finn Dahmen ελέγχει την φάση

28'

Ο Mads Valentin Pedersen απομακρύνει τη μπάλα

28'

27'

27'

27'

Ο Sven Michel τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

27'

26'

Ο Min-Jae Kim από την ομάδα Μπάγερν Μονάχου απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

26'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Serge Gnabry από την ομάδα Μπάγερν Μονάχου ανατρέπει τον Niklas Dorsch

25'

24'

23'

22'

Ο Sven Michel κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Dayot Upamecano.

22'

Παίκτης της ομάδας Άουγκσμπουργκ επιχειρεί μακρινό γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή

20'

20'

19'

19'

Ο Mads Valentin Pedersen από την ομάδα Άουγκσμπουργκ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

19'

Ο Min-Jae Kim σταματά επιτυχώς το σουτ

19'

Το σουτ του Niklas Dorsch μπλοκάρεται

19'

Ο Arne Engels από την ομάδα Άουγκσμπουργκ εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

18'

Η βροχή κάνει δύσκολες τις συνθήκες για τους παίκτες

18'

18'

17'

17'

Ο Serge Gnabry αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

17'

17'

Ο Ruben Vargas κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

16'

15'

15'

Ο Niklas Dorsch από την ομάδα Άουγκσμπουργκ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

15'

15'

Κατοχή: Μπάγερν Μονάχου: 62%, Άουγκσμπουργκ: 38%.

15'

15'

14'

14'

13'

13'

12'

12'

11'

Ο Ruben Vargas από την ομάδα Άουγκσμπουργκ είναι σε θέση οφσάιντ

11'

Ο Min-Jae Kim κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Ruben Vargas.

10'

Ο Noussair Mazraoui από την ομάδα Μπάγερν Μονάχου απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

10'

Κατοχή: Μπάγερν Μονάχου: 63%, Άουγκσμπουργκ: 37%.

10'

Ο Alphonso Davies τιμωρείται για σπρώξιμο στον Ruben Vargas

9'

Το σουτ του Elvis Rexhbecaj μπλοκάρεται

9'

7'

7'

Κατοχή: Μπάγερν Μονάχου: 74%, Άουγκσμπουργκ: 26%.

6'

Ο Elvis Rexhbecaj από την ομάδα Άουγκσμπουργκ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

6'

Ο Maximilian Bauer από την ομάδα Άουγκσμπουργκ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

6'

5'

5'

4'

4'

4'

3'

3'

3'

2'

2'

1'

Ο αγωνιστικός χώρος είναι σε φανταστική κατάσταση σήμερα και οι παίκτες απολαμβάνουν την επιφάνεια.

1'

Συννεφιασμένος ο καιρός αυτήν τη στιγμή.

1'

Η ομάδα Μπάγερν Μονάχου είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

1'

0'

Καλησπέρα σας από το Allianz Arena, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Να συνεχίσει στον ίδιο ρυθμό η Μπάγερν

Η Μπάγερν υποδέχεται στο Μόναχο την Άουγκσμπουργκ για την 2η αγωνιστική της Μπουντεσλίγκα. Με το δεξί ξεκίνησαν οι πρωταθλητές, από εντυπωσιακή ισοπαλία προέρχονται οι γηπεδούχοι.

Δεν συνάντησε ιδιαίτερες δυσκολίες στη Βρέμη απέναντι στη Βέρντερ και επικράτησε με 4-0 στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της φετινής Μπουντεσλίγκα. Από το ξεκίνημα έδειξε τις διαθέσεις της και μόλις στο 4’ προηγήθηκε με τον Σανέ που συνεργάστηκε ωραία με τον Κέιν και με όπλο την ταχύτητα του άνοιξε το σκορ. Είχε τον έλεγο σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, απείλησε με κάποια σουτ στο πρώτο μέρος και τελικά βρήκε το δεύτερο γκολ με τον Κέιν στο 74’. Από εκεί και έπειτα τα πράγματα έγιναν απλούστερα και στο τέλος οι Σανέ (70’) και Τελ (90+4’) έδωσαν διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της.

Δεν ήθελε κάτι παραπάνω από την πρεμιέρα της, είδε τον Κέιν με ένα γκολ και μία ασίστ στο πρώτο του παιχνίδι ως βασικός να μπαίνει με τη μία στο παιχνίδι της και τώρα θέλει να δώσει συνέχεια. Η Άουγκσμπουργκ βέβαια δεν είναι ένας αντίπαλος για να βγάλουμε συμπεράσματα. Θα περιμένουμε να τη δούμε και σε πιο απαιτητικά παιχνίδια όπως αυτό που ακολουθεί στην έδρα της Γκλάντμπαχ την επόμενη αγωνιστική. Δεν παρατηρήσαμε κάτι διαφορετικό στη Βρέμη, την βοήθησε και ο τρόπος που την αντιμετώπισε η Βέρντερ η οποία αποφάσισε να αμυνθεί ψηλά κόντρα σε έναν τέτοιο αντίπαλο.

Έψαχνε εδώ και καιρό τερματοφύλακα για να πλαισιώσει τον Ούλραϊχ αλλά και για να συμβιβαστεί με το ρόλο του δεύτερου όταν επιστρέψει ο Νόιερ και τελικά τον βρήκε στο πρόσωπο του Ισραηλινού Περέτζ για τον οποίο έδωσε πέντε εκατομμύρια στην Μακάμπι Τελ Αβίβ.

Αγωνιστικά Νέα: Παραμένουν εκτός ο τερματοφύλακας Νόιερ και ο μπακ Γκερέιρο. Νέα απώλεια ο μέσος Μουσιάλα.

Λίγο έλειψε να πάρει μία μεγάλη νίκη απέναντι στην Γκλάντμπαχ εντός έδρας αλλά στο τέλος δέχτηκε την ισοφάριση και περιορίστηκε στο βαθμό της ισοπαλίας (4-3). Τρεις φορές απειλήθηκε ουσιαστικά στο πρώτο μέρος και σε αυτές τις τρεις δέχτηκε γκολ (13’,27’, 37’). Ενδιάμεσα βέβαια είχε μειώσει με πολύ ωραίο σουτ του Ρέχμπετσάι (29’) αλλά στα τελευταία λεπτά έβγαλε αντίδραση και με γκολ τον Μπάουερ (41’) και Μίχελ (45+7’) έφερε το παιχνίδι στα ίσα πριν καν λήξει το ημίχρονο.

Απειλήθηκε στο ξεκίνημα της επανάληψης αλλά στο 76’ έκανε την ανατροπή με διαγώνιο σουτ του Βάρκγας μέσα από την περιοχή. Κλείστηκε έπειτα στην περιοχή της αλλά τελικά στο τέλος ο Βάργκας με ένα άτσαλο μαρκάρισμα υπέπεσε σε πέναλτι και έτσι ήρθε η ισοφάριση.

Αν μπορεί να κρατήσει κάτι είναι η αντίδραση που έβγαλε όταν βρέθηκε με δύο γκολ πίσω στο σκορ, αυτό που οφείλει να βελτιώσει βέβαια είναι την αμυντική της λειτουργία, δεν ήταν εικόνα ομάδας αυτή που θέλει να παραμείνει στην Μπουντεσλίγκα. Ακόμα και έτσι όμως θα έφτανε στη νίκη, κάθε χρόνο βρίσκει τον τρόπο και παίρνει μεγάλα αποτελέσματα. Αν βέβαια αφήσει τα ίδια κενά απέναντι στην Μπάγερν σήμερα θα υποφέρει.

Αγωνιστικά Νέα: Παραμένει τιμωρημένος ο μέσος Πφέιφερ. Δεν είναι διαθέσιμοι ο στόπερ Γκουβελέου, ο επιθετικός Εμποκού, ο μεσοεπιθετικός Βάργκας και ο μπακ Γκάμνι. Επιστρέφει ο επιθετικός Καρντονά και ο μεσοεπιθετικός Οκουγκάβα.

Θάνος Τσαλουχίδης Αθλητικογράφος

Η Μπάγερν είναι το ξεκάθαρο φαβορί της αναμέτρησης, θέλει εκτός από τη νίκη και μία καλή εμφάνιση και μπορεί να την κάνει απέναντι στην Άουγκσμπουργκ. Οι φιλοξενούμενοι ξέρουν πως για να πάρουν κάτι θετικό στο Μόναχο πρέπει να κάνουν υπέρβαση, δύσκολα θα τα καταφέρουν. Λίγο αν φανούν απρόσεκτοι όπως με την Γκλάντμπαχ θα δεχτούν αρκετά γκολ. Θα πάω με τα 4-6.

• Στους τελευταίους 4 αγώνες της ομάδας Μπάγερν Μονάχου, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
    Σημείο: Over με απόδοση 1.14 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Μπάγερν Μονάχου νίκησε στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1 με απόδοση 1.09 στον ΟΠΑΠ

ΓΕΡΜΑΝΙΑ: Μπουντεσλίγκα