4/3/2023 15:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 213
3 - 2
Τελείωσε
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 424 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Χετάφε - Χιρόνα στις 16/3/2024

• Θεατές: 9802
90+5'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Miguel Gutierrez, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

90+5'

90+5'

Κατοχή: Χετάφε: 39%, Χιρόνα: 61%.

90+5'

Ο David Lopez κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Luis Milla.

90+4'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Reinier από την ομάδα Χιρόνα ανατρέπει τον Luis Milla

90+2'

Ελεύθερο για την ομάδα Χετάφε

90+2'

Ανόητη κίτρινη για τον Luis Milla καθώς χτύπησε τη μπάλα από εκνευρισμό

90+2'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Cristian Portu από την ομάδα Χετάφε ανατρέπει τον Oriol Romeu

90+2'

Η ομάδα Χιρόνα εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 4'

90'

Κίτρινη κάρτα για τον Santiago Bueno

90'

Ο Santiago Bueno από την ομάδα Χιρόνα κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Omar Alderete

90'

Η σέντρα από τον Reinier από την ομάδα Χιρόνα βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

90'

Η σέντρα από τον Borja Garcia από την ομάδα Χιρόνα βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

90'

90'

Κίτρινη κάρτα για τον Nemanja Maksimovic

90'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Nemanja Maksimovic από την ομάδα Χετάφε ανατρέπει τον Santiago Bueno

89'

89'

88'

Ο Enes Unal δίνει τη θέση του στον Jaime Seoane

88'

Ο Borja Mayoral δίνει τη θέση του στον Jaime Mata

88'

Ο Enes Unal από την ομάδα Χετάφε είναι σε θέση οφσάιντ

88'

Ο Luis Milla από την ομάδα Χετάφε εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

87'

Ο Carles Alena κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

87'

85'

84'

Η ομάδα Χιρόνα εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

84'

83'

Ο Valentin Castellanos από την ομάδα Χιρόνα είχε προσπάθεια εκτός στόχου

81'
Ολοκληρώθηκε

Ο ΕΛΕΓΧΟΣ ΤΟΥ VAR ΤΕΛΕΙΩΣΕ - Δεν θα υπάρξει κάποια αλλαγή απόφασης μετά τον έλεγχο του VAR.

81'
Σε εξέλιξη

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΓΚΟΛ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός γκολ.

80'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Miguel Gutierrez της ομάδας Χιρόνα σκοράρει έξω από την περιοχή με το αριστερό πόδι!

80'

Ο David Soria από την ομάδα Χετάφε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

80'

Ο Borja Garcia από την ομάδα Χιρόνα εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

80'

Κατοχή: Χετάφε: 42%, Χιρόνα: 58%.

80'

Ο Javier Hernandez δίνει τη θέση του στον Cristhian Stuani

79'

Ο Juan Iglesias σταματά επιτυχώς το σουτ

79'

Το σουτ του Borja Garcia μπλοκάρεται

79'

Ο Oriol Romeu κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

79'

78'

78'

78'

Ο Domingos Duarte από την ομάδα Χετάφε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

77'

76'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Enes Unal από την ομάδα Χετάφε ανατρέπει τον David Lopez

75'

Παίκτης της ομάδας Χετάφε επιχειρεί μακρινό γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή

75'

75'

Κατοχή: Χετάφε: 44%, Χιρόνα: 56%.

74'

Ο Carles Alena υποπίπτει σε χέρι

73'

Ο Munir El Haddadi δίνει τη θέση του στον Luis Milla

73'

Ο Damian Suarez δίνει τη θέση του στον Juan Iglesias

73'

Ο Angel Algobia δίνει τη θέση του στον Carles Alena

72'

Ο διαιτητής επιστρέφει για να δείξει στον Domingos Duarte από την Χετάφε κίτρινη κάρτα για προηγούμενο φάουλ.

71'

Η ομάδα Χετάφε εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

71'

70'

70'

Η σέντρα από τον Viktor Tsigankov από την ομάδα Χιρόνα βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

69'

Ο Rodrigo Riquelme δίνει τη θέση του στον Reinier

69'

Κίτρινη κάρτα για τον Djene

69'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Djene από την ομάδα Χετάφε ανατρέπει τον Valentin Castellanos

68'

Η ομάδα Χιρόνα έχει την κατοχή της μπάλας

67'

66'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Valery Fernandez από την ομάδα Χιρόνα ανατρέπει τον Cristian Portu

66'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Enes Unal από την ομάδα Χετάφε ανατρέπει τον Oriol Romeu

65'

65'

Ο David Lopez κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

65'

64'

64'

Η σέντρα από τον Enes Unal από την ομάδα Χετάφε βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

64'

Η σέντρα από τον Cristian Portu από την ομάδα Χετάφε βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

63'

Η ομάδα Χετάφε εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

62'

Ο Oriol Romeu τιμωρείται για σπρώξιμο στον Enes Unal

61'

60'

60'

Ο Omar Alderete τιμωρείται για σπρώξιμο στον Viktor Tsigankov

60'

Κατοχή: Χετάφε: 45%, Χιρόνα: 55%.

59'

Ο Rodrigo Riquelme σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο David Soria ελέγχει την φάση

59'

58'

58'

Ελεύθερο για την ομάδα Χιρόνα

57'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Djene από την ομάδα Χετάφε αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

57'

Ο Munir El Haddadi από την ομάδα Χετάφε εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

56'

Ο Valery Fernandez από την ομάδα Χιρόνα είναι σε θέση οφσάιντ

56'

Ο Borja Garcia τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

56'

Ο Omar Alderete τιμωρείται για σπρώξιμο στον Valentin Castellanos

55'

Κατοχή: Χετάφε: 46%, Χιρόνα: 54%.

55'

Ο Borja Garcia έδωσε την ασίστ για το γκολ!

54'

Ο Viktor Tsigankov έδωσε την ασίστ για το γκολ.

54'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Valentin Castellanos σκοράρει με το δεξί πόδι!

54'

Ο Viktor Tsigankov τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

54'

53'

53'

52'

Ο Valery Fernandez υποπίπτει σε χέρι

51'

51'

Κατοχή: Χετάφε: 47%, Χιρόνα: 53%.

50'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Oriol Romeu από την ομάδα Χιρόνα ανατρέπει τον Angel Algobia

50'

49'

9802 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

49'

Ο Omar Alderete από την ομάδα Χετάφε το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Valentin Castellanos

48'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Viktor Tsigankov από την ομάδα Χιρόνα ανατρέπει τον Munir El Haddadi

48'

47'

Ο Omar Alderete από την ομάδα Χετάφε το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Santiago Bueno

47'

Η σέντρα από τον Munir El Haddadi από την ομάδα Χετάφε βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

46'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Oriol Romeu από την ομάδα Χιρόνα ανατρέπει τον Enes Unal

46'

Ο Arnau Martinez δίνει τη θέση του στον Miguel Gutierrez

46'

Ο Juanpe δίνει τη θέση του στον David Lopez

46'

Ο Aleix Garcia δίνει τη θέση του στον Valery Fernandez

46'

45+3'

45+3'

Κατοχή: Χετάφε: 50%, Χιρόνα: 50%.

45+3'

45+2'

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 2'

45+1'

Κίτρινη κάρτα για τον Angel Algobia

45+1'

Ο Angel Algobia από την ομάδα Χετάφε το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Borja Garcia

45'

45'

Ο Damian Suarez υποπίπτει σε χέρι

45'

44'

Ο Omar Alderete έδωσε την ασίστ για το γκολ!

43'

Ο Munir El Haddadi έδωσε την ασίστ για το γκολ.

43'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Borja Mayoral σκοράρει με το αριστερό πόδι!

42'

42'

42'

41'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Domingos Duarte από την ομάδα Χετάφε ανατρέπει τον Valentin Castellanos

41'

40'

Ο Oriol Romeu από την ομάδα Χιρόνα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

40'

40'

40'

Ο Arnau Martinez από την ομάδα Χιρόνα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

40'

Ο Munir El Haddadi από την ομάδα Χετάφε εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

39'

37'

36'

Ο Rodrigo Riquelme είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

35'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Nemanja Maksimovic από την ομάδα Χετάφε ανατρέπει τον Borja Garcia

35'

Ο Cristian Portu τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

35'

Ο Santiago Bueno από την ομάδα Χιρόνα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

35'

35'

Ο Angel Algobia από την ομάδα Χετάφε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

34'

Φράγμα από τον Omar Alderete, ο οποίος διακόπτει το τρέξιμο του Viktor Tsigankov. Το φάουλ σφυρίχτηκε.

34'

33'

32'

Ο Angel Algobia τιμωρείται για σπρώξιμο στον Aleix Garcia

32'

31'

31'

Ο Omar Alderete σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Paulo Gazzaniga ελέγχει την φάση

30'

Κατοχή: Χετάφε: 49%, Χιρόνα: 51%.

29'

Ο Santiago Bueno σταματά επιτυχώς το σουτ

29'

Το σουτ του Borja Mayoral μπλοκάρεται

29'

Ο Javier Hernandez σταματά επιτυχώς το σουτ

29'

Το σουτ του Munir El Haddadi μπλοκάρεται

29'

Ο Juanpe κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Borja Mayoral.

29'

Ο Juanpe από την ομάδα Χιρόνα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

29'

28'

28'

Ο Domingos Duarte κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

28'

Ο Aleix Garcia από την ομάδα Χιρόνα εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

26'

26'

Ο Aleix Garcia από την ομάδα Χιρόνα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

25'

Ο Omar Alderete απομακρύνει τη μπάλα

25'

Ο Borja Garcia κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

25'

Κατοχή: Χετάφε: 52%, Χιρόνα: 48%.

25'

24'

Κίτρινη κάρτα για τον Rodrigo Riquelme

24'

Ο Rodrigo Riquelme από την ομάδα Χιρόνα το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Borja Mayoral

24'

Ο Nemanja Maksimovic τιμωρείται για σπρώξιμο στον Arnau Martinez

23'

Ο Viktor Tsigankov κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

23'

22'

Ο Oriol Romeu επιστρέφει στο γήπεδο.

21'

Ο Enes Unal υποπίπτει σε χέρι

21'

21'

21'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Oriol Romeu να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

20'

Ο Paulo Gazzaniga κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

19'

Ο Javier Hernandez από την ομάδα Χιρόνα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

18'

Ο Javier Hernandez σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο David Soria ελέγχει την φάση

17'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Angel Algobia από την ομάδα Χετάφε ανατρέπει τον Rodrigo Riquelme

17'

Καλή ενέργεια από τον Viktor Tsigankov ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

16'

Ο Nemanja Maksimovic σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Paulo Gazzaniga ελέγχει την φάση

15'

Ο Djene από την ομάδα Χετάφε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

15'

Κατοχή: Χετάφε: 48%, Χιρόνα: 52%.

14'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Enes Unal της ομάδας Χετάφε στέλνει την μπάλα στα δίχτυα από το σημείο του πέναλτι με το δεξί πόδι! Ο Paulo Gazzaniga λίγο έλειψε να αποκρούσει.

12'

Κίτρινη κάρτα για τον Javier Hernandez

12'

ΠΕΝΑΛΤΙ! - Ο Javier Hernandez κάνει χέρι εντός περιοχής. Έντονες διαμαρτυρίες από τον Javier Hernandez αλλά ο διαιτητής δε συγκινείται

12'

12'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Angel Algobia από την ομάδα Χετάφε ανατρέπει τον Borja Garcia

11'

11'

Καλή ενέργεια από τον Borja Mayoral ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

11'

Η σέντρα από τον Omar Alderete από την ομάδα Χετάφε βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

10'

Ο Rodrigo Riquelme τιμωρείται για σπρώξιμο στον Damian Suarez

10'

9'

9'

8'

8'

7'

6'

Ο Cristian Portu κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

6'

Ο Aleix Garcia σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο David Soria ελέγχει την φάση

6'

5'

5'

Ο Munir El Haddadi τιμωρείται για σπρώξιμο στον Oriol Romeu

4'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Nemanja Maksimovic από την ομάδα Χετάφε ανατρέπει τον Oriol Romeu

3'

Ο Munir El Haddadi έδωσε την ασίστ για το γκολ!

2'

Ο Borja Mayoral έδωσε την ασίστ για το γκολ.

2'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Enes Unal σκοράρει με το δεξί πόδι!

2'

Ο Borja Mayoral τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

2'

Ο Munir El Haddadi κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

2'

Ο Santiago Bueno έκανε μία κακή εκτέλεση που οδήγησε σε γκολ του αντιπάλου.

2'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Cristian Portu από την ομάδα Χετάφε ανατρέπει τον Arnau Martinez

1'

Ο Rodrigo Riquelme από την ομάδα Χιρόνα είναι σε θέση οφσάιντ

1'

1'

1'

Τέλεια ημέρα για ποδόσφαιρο, με ηλιόλουστο καιρό

1'

Η ομάδα Χιρόνα είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Coliseum Alfonso Perez, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Σκοράρει ακατάπαυστα η Χιρόνα

Η Χετάφε έχασε στο Θεράμικα από τη Βιγιαρεάλ και τώρα υποδέχεται τη Χιρόνα, η οποία έχει πετύχει εννιά γκολ στις δύο τελευταίες αναμετρήσεις της.

Επέστρεψε άμεσα στις ήττες, αφού έχασε με 2-1 στο Θεράμικα από τη Βιγιαρεάλ, παρότι προηγήθηκε στο δεκάλεπτο. Ήταν εμφανώς καλύτερη από την αντίπαλο της στο πρώτο ημίχρονο και προηγήθηκε με κεφαλιά του Ενές Ουνάλ στο 9' και είχε τρεις ευκαιρίες με τον Μαξίμοβιτς για να πετύχει δεύτερο τέρματα. Όμως, δεν τα κατάφερε και ο Τσουκουέζε στο 44' έφερε το ματς στα ίσα. Το χρονικό σημείο που δέχθηκε την ισοφάριση την πτόησε ψυχολογικά και φάνηκε στην επανάληψη.

Η Βιγιαρεάλ είχε την κατοχή και την υπεροχή στο δεύτερο ημίχρονο και έκανε την ανατροπή με τον Μοράλες στο 52'. Η Χετάφε απείλησε ελάχιστα και έφτασε κοντά στο γκολ στο 89' με τον Μπόρχα Μαγιοράλ να σημαδεύει με σουτ το οριζόντιο δοκάρι.

Αξιοσημείωτο είναι πως η ομάδα της Μαδρίτης μετά από πέντε διαδοχικά under, έφερε ένα over.

«Κάνουμε λάθη που εξαρτώνται από το αποτέλεσμα. Προηγηθήκαμε, είχαμε την ευκαιρία του Μαξίμοβιτς για το 0-2, αλλά μας... πυροβόλησαν στο πόδι στο 44' και όλα άλλαξαν. Τελικά είναι τα δικά μας λάθη που αλλάζουν τη νοοτροπία και τις ευκαιρίες της επιτυχίας. Αυτό άλλαξε το μήνυμα στο ημίχρονο. Προσπαθούσαμε να ενισχύσουμε τη διάθεση. Είναι η στιγμή του παιχνιδιού που αλλάζει τα πάντα. Το πρώτο ημίχρονο ήμασταν καλοί, πιέζαμε ψηλά. Στο ημίχρονο έπρεπε να είχαμε προηγηθεί. Μετά ήταν δύσκολο για εμάς να μπούμε, η Βιγιαρεάλ βγήκε με ανανεωμένο πνεύμα», τόνισε ο προπονητής, Κίκε Φλόρες.

Αγωνιστικά Νέα: Δεν έχει απουσίες.Μετά το 6-2 επί της Αλμερία, πήγε στο Σαν Μαμές και πέτυχε τρία γκολ επικρατώντας με 3-2 επί της Αθλέτικ Μπιλμπάο και πανηγύρισε τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη της. Πάντως, ούτε την 23η αγωνιστική κατάφερε να κρατήσει απαραβίαστη την εστία της (το έχει πράξει μόλις μια φορά), αλλά δεν την νοιάζει και πολύ. Μπήκε πολύ δυνατά στο ματς και προηγήθηκε μόλις στο 4ο λεπτό με τον Αλέιξ Γκαρθία και στο 19΄ ο Ντε Μάρκος με αυτογκόλ έγραψε το 2-0.

Οι Βάσκοι τότε άρχισαν να πιέζουν περισσότερο και στο 35΄ ο Γιούρι μείωσε, αλλά η Χιρόνα στο 45+1' με αυτογκόλ του Βέσγκα έκανε το 1-3. Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να ξανά μπουν στο ματς και έκαναν το 2-3 με γκολ του Ραούλ Γκαρθία έπειτα από τεράστιο λάθος του τερματοφύλακα.

Η Χιρόνα πήρε τρίποπντο εκτός έδρας, αν στηρίζεται στη δύναμη της έδρας της αφού από τους 30 βαθμούς που έχει στη βαθμολογία, οι 21 είναι μπροστά στους φιλάθλους της.

Είναι μια πολύ αξιόλογη νίκη. Στο πρώτο ημίχρονο κάναμε πολλά πράγματα καλά και το παιχνίδι ήταν εκεί που θέλαμε. Στο δεύτερο ήταν ανώτεροι, δεν μπορούσαμε να συνεχίσουμε και αμυνθήκαμε πολλά λεπτά, δεν ήταν το αγωνιστικό πλάνο μας. Υπάρχουν 30 βαθμοί που δεν μας λένε τίποτα αλλά μας επιτρέπουν να φτάσουμε σε ένα ψυχολογικό φράγμα. Μας έλειπε ηρεμία με τη μπάλα στο δεύτερο, γνωρίζοντας ότι η Αθλέτικ δεν σε αφήνει να αναπνεύσεις, ότι πιέζει καλά και ότι κάνει», είπε ο προπονητής Μίτσελ.

Αγωνιστικά Νέα: Τραυματίες είναι οι αμυντικοί Κόουτο (14/0), Καγιένς (2/0) και ο μέσος Ερέρα (16/2).

Γιώργος Βροντάκης Αθλητικογράφος

Η Χετάφε προέρχεται από άσχημη εμφάνιση στο Θεράμικα και θέλει να επιστρέψει στις νίκες, αφού βρίσκεται κάτω από τη ζώνη του υποβιβασμού. Απέναντι της θα βρει την ανεβασμένη Χιρόνα που μετράει εννιά γκολ στις δύο τελευταίες αναμετρήσεις της. Πάντως, πρόκειται περισσότερο για ομάδα έδρας. Δεν θα μπλέξουμε με σημείο και θα επιλέξουμε το under, αφού είναι ένα ιδιαίτερο κρίσιμο ματς.

• Η ομάδα Χετάφε δεν έχει κερδίσει στους τελευταίους 8 από 9 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: X2 με απόδοση 1.44 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 5 από 6 αγώνες της ομάδας Χετάφε, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Λα Λίγκα).
    Σημείο: Under με απόδοση 1.48 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Χετάφε ήταν ισόπαλη στο ημίχρονο στους τελευταίους 5 από 6 αγώνες εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: Ημ.X με απόδοση 1.85 στον ΟΠΑΠ

ΙΣΠΑΝΙΑ: Λα Λίγκα