Χέρενφεν - Τβέντε

18/9/2022 15:30
Κωδ ΟΠΑΠ: 1226
2 - 1
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 588 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Χέρενφεν - Τβέντε στις 3/4/2024

• Θεατές: 21039
90+8'

90+8'

21039 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+8'

Κατοχή: Χέρενφεν: 38%, Τβέντε: 62%.

90+7'

90+7'

Ο Joshua Brenet τιμωρείται για σπρώξιμο στον Milan van Ewijk

90+7'

Η ομάδα Χέρενφεν εκδηλώνει επίθεση

90+7'

Ο Milan van Ewijk απομακρύνει τη μπάλα

90+6'

Ο Syb van Ottele από την ομάδα Χέρενφεν δέχεται κίτρινη κάρτα μετά από επικίνδυνο μαρκάρισμα σε αντίπαλο παίκτη.

90+6'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Syb van Ottele για την ομάδα Χέρενφεν. Ο Julio Pleguezuelo σταματάει την φάση.

90+6'

Ο Sven van Beek από την ομάδα Χέρενφεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+5'

Ελεύθερο για την ομάδα Χέρενφεν

90+5'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Manfred Ugalde από την ομάδα Τβέντε αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

90+4'

Η σέντρα από τον Joshua Brenet από την ομάδα Τβέντε βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

90+4'

Ο Pawel Bochniewicz απομακρύνει τη μπάλα

90+4'

Η ομάδα Τβέντε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

90+4'

Ο Andries Noppert από την ομάδα Χέρενφεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+3'

Η ομάδα Τβέντε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

90+3'

90+2'

90+2'

90+2'

Ο Anas Tahiri από την ομάδα Χέρενφεν εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

90+2'

Καλή ενέργεια από τον Amin Sarr ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

90+1'

Η ομάδα Χέρενφεν έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 7'

90+1'

Η ομάδα Τβέντε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90'

Κατοχή: Χέρενφεν: 39%, Τβέντε: 61%.

90'

89'

Η ομάδα Χέρενφεν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

89'

89'

Ο Vaclav Cerny δίνει τη θέση του στον Denilho Cleonise

89'

Ο Michel Vlap δίνει τη θέση του στον Wout Brama

88'

Ο Julio Pleguezuelo απομακρύνει τη μπάλα

88'

Ο Rami Al Hajj από την ομάδα Χέρενφεν εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

87'

87'

87'

Ο Julio Pleguezuelo επιστρέφει στο γήπεδο.

87'

86'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Julio Pleguezuelo να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

86'

86'

85'

85'

84'

84'

Ο Rami Kaib δίνει τη θέση του στον Hussein Ali

84'

Ο Sydney van Hooijdonk δίνει τη θέση του στον Syb van Ottele

83'

Ο Sydney van Hooijdonk από την ομάδα Χέρενφεν είχε προσπάθεια εκτός στόχου

83'

Ο Amin Sarr από την ομάδα Χέρενφεν εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

83'

Ο Pawel Bochniewicz επιστρέφει στο γήπεδο.

83'

Ο Joshua Brenet απομακρύνει τη μπάλα

83'

Ο Amin Sarr από την ομάδα Χέρενφεν εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

83'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Pawel Bochniewicz να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

81'

Ο Pawel Bochniewicz είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

81'

81'

Ο Pawel Bochniewicz κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Lars Unnerstall μπλοκάρει εύκολα

81'

Ο Amin Sarr από την ομάδα Χέρενφεν εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

80'

80'

Ο Vaclav Cerny απομακρύνει τη μπάλα

80'

Η ομάδα Χέρενφεν ξεκινάει αντεπίθεση

80'

79'

Ο Rami Kaib έκανε φάουλ, καθώς δεν είχε άλλο τρόπο να σταματήσει την αντεπίθεση, και βλέπει κίτρινη κάρτα

79'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Rami Kaib από την ομάδα Χέρενφεν ανατρέπει τον Daan Rots

77'

Ο Ramiz Zerrouki σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Andries Noppert ελέγχει την φάση

77'

Η ομάδα Τβέντε εκδηλώνει επίθεση

77'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ramiz Zerrouki από την ομάδα Τβέντε ανατρέπει τον Sven van Beek

76'

76'

Ο Robin Propper δίνει τη θέση του στον Julio Pleguezuelo

76'

Ο Virgil Misidjan δίνει τη θέση του στον Daan Rots

75'

75'

Ο Ramiz Zerrouki από την ομάδα Τβέντε δεν πιάνει καλά το σουτ και η μπάλα φεύγει μακριά από την εστία

75'

Ο Vaclav Cerny από την ομάδα Τβέντε εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

75'

Καλή ενέργεια από τον Ricky van Wolfswinkel ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

75'

Ο Vaclav Cerny τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

75'

73'

Η ομάδα Χέρενφεν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

72'

Ο Lars Unnerstall κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

72'

Μεγάλη χαμένη ευκαιρία! Ο Rami Kaib από την ομάδα Χέρενφεν αστοχεί από πλεονεκτική θέση. Σπατάλησε την ευκαιρία.

72'

71'

71'

Ο Vaclav Cerny από την ομάδα Τβέντε εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

71'

Ο Joost van Aken απομακρύνει τη μπάλα

71'

Ο Vaclav Cerny από την ομάδα Τβέντε εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

70'

Κατοχή: Χέρενφεν: 36%, Τβέντε: 64%.

70'

Ο Michel Vlap σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Andries Noppert ελέγχει την φάση

70'

Ελεύθερο για την ομάδα Τβέντε

70'

69'
ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ!

ΤΟ ΕΧΑΣΕ! - Ο Amin Sarr εκτελεί το πέναλτι αλλά ο Lars Unnerstall μπλοκάρει!

68'

ΠΕΝΑΛΤΙ- Ο Robin Propper από την ομάδα Τβέντε υποπίπτει σε πέναλτι καθώς ανέτρεψε τον Amin Sarr.

67'

67'

Η ομάδα Χέρενφεν έχει την κατοχή της μπάλας

66'

66'

65'

65'

Ο Mathias Kjoeloe δίνει τη θέση του στον Manfred Ugalde

65'

Ο Mees Hilgers από την ομάδα Τβέντε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

65'

Ο Rami Kaib από την ομάδα Χέρενφεν εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

64'

Το σουτ του Sven van Beek μπλοκάρεται

64'

64'

Ο Gijs Smal σταματά επιτυχώς το σουτ

63'

Το σουτ του Rami Al Hajj μπλοκάρεται

62'

Η ομάδα Τβέντε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

62'

Ο Antoine Colassin δίνει τη θέση του στον Rami Al Hajj

62'

Ο Robin Propper απομακρύνει τη μπάλα

61'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Antoine Colassin από την ομάδα Χέρενφεν ανατρέπει τον Virgil Misidjan

60'

60'

Ο Joost van Aken σταματά επιτυχώς το σουτ

60'

Το σουτ του Vaclav Cerny μπλοκάρεται

59'

59'

Ο Joost van Aken από την ομάδα Χέρενφεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

58'

58'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Amin Sarr από την ομάδα Χέρενφεν ανατρέπει τον Mees Hilgers

56'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Antoine Colassin από την ομάδα Χέρενφεν ανατρέπει τον Vaclav Cerny

56'

56'

Ο Ramiz Zerrouki από την ομάδα Τβέντε εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

56'

Ο Pawel Bochniewicz σταματά επιτυχώς το σουτ

56'

Το σουτ του Ramiz Zerrouki μπλοκάρεται

55'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Anas Tahiri, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

55'

55'

55'

55'

Ο Sven van Beek απομακρύνει τη μπάλα

55'

Ο Simon Olsson κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Ramiz Zerrouki.

54'

53'

53'

Ο Joshua Brenet από την ομάδα Τβέντε εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

53'

52'

51'

51'

Ο Amin Sarr αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

51'

51'

Ο Vaclav Cerny από την ομάδα Τβέντε είναι σε θέση οφσάιντ

51'

50'

Ο Pawel Bochniewicz τιμωρείται για σπρώξιμο στον Ricky van Wolfswinkel

49'

Η ομάδα Τβέντε έχει την κατοχή της μπάλας

49'

Ο Rami Kaib υποπίπτει σε χέρι

48'

48'

47'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mees Hilgers από την ομάδα Τβέντε ανατρέπει τον Rami Kaib

47'

46'

46'

45+2'

45+2'

45+1'

45+1'

Ο Vaclav Cerny από την ομάδα Τβέντε είχε προσπάθεια εκτός στόχου

45+1'

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 1'

45'

45'

Ο Virgil Misidjan τιμωρείται για σπρώξιμο στον Milan van Ewijk

44'

43'

Η ομάδα Χέρενφεν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

43'

42'

Καλή ενέργεια από τον Ramiz Zerrouki ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

42'

Ο Ricky van Wolfswinkel τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

42'

41'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Antoine Colassin από την ομάδα Χέρενφεν ανατρέπει τον Gijs Smal

41'

Ο Amin Sarr από την ομάδα Χέρενφεν είναι σε θέση οφσάιντ

41'

40'

40'

40'

Ο Rami Kaib αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

39'

38'

Ο Mees Hilgers κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

38'

36'

Ο Anas Tahiri έδωσε την ασίστ για το γκολ.

36'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Pawel Bochniewicz της ομάδας Χέρενφεν σκοράρει με κεφαλιά

36'

Η σέντρα από τον Anas Tahiri από την ομάδα Χέρενφεν βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

36'

Ο Rami Kaib από την ομάδα Χέρενφεν εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

36'

35'

35'

35'

34'

33'

32'

32'

32'

32'

Ο Mathias Kjoeloe κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Sydney van Hooijdonk.

31'

Ο Pawel Bochniewicz κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

31'

Ο Gijs Smal τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

30'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Sydney van Hooijdonk από την ομάδα Χέρενφεν ανατρέπει τον Robin Propper

30'

Κατοχή: Χέρενφεν: 41%, Τβέντε: 59%.

28'

Ο Amin Sarr έδωσε την ασίστ για το γκολ.

28'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Milan van Ewijk σκοράρει με το δεξί πόδι!

28'

28'

27'

27'

26'

26'

26'

25'

25'

25'

Κατοχή: Χέρενφεν: 37%, Τβέντε: 63%.

25'

24'

23'

23'

Ο Robin Propper αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

22'

22'

ΟΡΙΖΟΝΤΙΟ ΔΟΚΑΡΙ! Το σουτ από τον Ricky van Wolfswinkel τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι!

22'

22'

Ο Virgil Misidjan από την ομάδα Τβέντε εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

22'

21'

Ο Sydney van Hooijdonk τιμωρείται για σπρώξιμο στον Gijs Smal

21'

20'

Ο Virgil Misidjan από την ομάδα Τβέντε είχε προσπάθεια εκτός στόχου

20'

20'

Η ομάδα Τβέντε έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

20'

Η ομάδα Χέρενφεν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

20'

19'

Ο Virgil Misidjan από την ομάδα Τβέντε εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

19'

18'

17'

16'

16'

Ο Lars Unnerstall από την ομάδα Τβέντε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

15'

Κατοχή: Χέρενφεν: 43%, Τβέντε: 57%.

15'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Robin Propper, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

15'

Ο Gijs Smal έκανε φάουλ, καθώς δεν είχε άλλο τρόπο να σταματήσει την αντεπίθεση, και βλέπει κίτρινη κάρτα

15'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Gijs Smal από την ομάδα Τβέντε ανατρέπει τον Sydney van Hooijdonk

14'

14'

14'

14'

13'

13'

12'

Το σουτ του Virgil Misidjan μπλοκάρεται

11'

11'

11'

Ο Mees Hilgers σταματά επιτυχώς το σουτ

11'

Το σουτ του Michel Vlap μπλοκάρεται

11'

Ο Ricky van Wolfswinkel κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

10'

Κατοχή: Χέρενφεν: 56%, Τβέντε: 44%.

10'

Ο Ricky van Wolfswinkel από την ομάδα Τβέντε είναι σε θέση οφσάιντ

10'

9'

9'

8'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Sydney van Hooijdonk από την ομάδα Χέρενφεν αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

8'

Ο Milan van Ewijk από την ομάδα Χέρενφεν εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

8'

Ο Robin Propper από την ομάδα Τβέντε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

7'

6'

6'

Κατοχή: Χέρενφεν: 70%, Τβέντε: 30%.

5'

Ο Joshua Brenet υποπίπτει σε χέρι

5'

4'

4'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ramiz Zerrouki από την ομάδα Τβέντε ανατρέπει τον Simon Olsson

3'

2'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Virgil Misidjan στέλνει με το δεξί πόδι τη μπάλα στα δίχτυα!

2'

2'

Το αμυντικό λάθος του Milan van Ewijk μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

1'

1'

1'

1'

Συννεφιασμένος ο καιρός αυτήν τη στιγμή.

1'

1'

Η ομάδα Τβέντε είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Abe Lenstra Stadion, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Θα κριθεί στις λεπτομέρειες

Η Χέρενφεν υποδέχεται την Τβέντε στο «Άμπε Λένστρα» για την 7η αγωνιστική της Ερεντιβίζιε. Βαριά εκτός έδρας ήττα από τον Άγιαξ υπέστησαν την περασμένη αγωνιστική οι γηπεδούχοι, ενώ οι φιλοξενούμενοι πήραν βαθμό στην έδρα της Άλκμααρ.

Υποκλίθηκε στην ανωτερότητα του Άγιαξ από τον οποίο ηττήθηκε με 5-0 στο «Γιόχαν Κρόιφ Αρίνα». Οι Φρίσιανς, παρ' ότι πήγαν στο Άμστερνταμ ως η καλύτερη άμυνα της Ερεντιβίζιε, αφού είχαν δεχτεί μόλις ένα γκολ τις προηγούμενες 5 αγωνιστικές, φάνηκε από νωρίς πως θα έχουν δύσκολο απόγευμα. Βρέθηκα πίσω στο σκορ μόλις στο 3', ενώ στο 16΄ το σκορ έγινε 2-0. Η σπουδαιότερη ευκαιρία για να μπει ξανά στο ματς ήρθε στο 36' όταν Άντερσον έφυγε πίσω από το κέντρο μόνος του με τον αντίπαλο γκολκίπερ αλλά νικήθηκε στο τετ-α-τετ. Από εκεί και πέρα δεν απείλησε ξανά και δέχθηκε άλλα τρία γκολ στο δεύτερο μέρος (48', 59', 70') με την άμυνά της να... σκορπάει και την βαριά ήττα να έρχεται φυσιολογικά.

Η εν λόγω ήτταν πάντως ήταν και η πρώτη της Χέρενφεν στο πρωτάθλημα φέτος. Οι Φρίσιανς παρ' ότι «πληγώθηκαν» από την έκταση του σκορ, έχουν 9 βαθμούς με ρεκόρ (2-3-1) και βρίσκονται στην 7η θέση της βαθμολογίας, έχοντας ικανοποιητική συγκομιδή, αφού έχουν ήδη αντιμετωπίσει Άγιαξ και Φέγενορντ εκτός έδρας.

«Θα έχουμε δύσκολο έργο αφού η Τβέντε μοιάζει ακόμα πιο ισχυρή σε σχέση με πέρυσι, ενώ τα προβλήματα απουσιών που αντιμετωπίζουμε θα μας δυσκολέψουν ακόμα περισσότερο και χρειάζεται ιδιαίτερη προσοχή στον τρόπο προσέγγισης του παιχνιδιού από πλευράς μας» δήλωσε ο τεχνικός της ομάδας Κις Φαν Βόντερεν.

Αγωνιστικά νέα: Λίγες μεν οι απουσίες, αλλά μεγάλες αφού αφορούν βασικότατους παίκτες. Συγκεκριμένα παραμένει τιμωρημένος ο μέσος Χαλίλοβιτς (5/0), ενώ νοκ άουτ τέθηκαν ο εξτρέμ Άντερσον (4/0) και ο φορ Κόχλερτ (5/0). Εξαιρετικά αμφίβολος και ο μέσος Χάγιε (6/0).Απέσπασε βαθμό στην έδρα της Άλκμααρ με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Μετά από ένα «στείρο» σε γκολ και φάσεις πρώτο μέρος, όπου η τακτική του να «σβήσει» τον ρυθμό της βγήκε, η Τβέντε δέχθηκε πίεση και τελικά γκολ στο 54'. Στο σημείο εκείνο αποφάσισε να ρισκάρει και να επιτεθει, εκμεταλλευόμενη και την οπισθοχώρηση των γηπεδούχων. Στο 70' είχε δοκάρι σε πλασέ του Σμαλ, ενώ στο 80' ο Ζερούκι «τράνταξε« ξανά το δοκάρι με σουτ εκτός περιοχής. Τελικά η πίεση απέδωσε καρπούς στο 81' με τον Ουγκάλντε, που είχεπεράσει ως αλλαγή στο ματς λίγο νωρίτερα, να ισοφαρίζει με σουτ μέσα από την περιοχή, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ, αφού δεν υπήρξε κάτι άλλο αξιοσημείωτο ως το τέλος.

Η Τβέντε έφτασε έτσι τους 13 βαθμούς και βρίσκεται στην 5η θέση της βαθμολογίας με ρεκόρ 4-1-1 και έχοντας ιδιαίτερα πειστική εικόνα από το ξεκίνημα της σεζόν και ιδιαίτερα από όταν ολοκληρώθηκε -άδοξα η αλήθεια είναι- η ευρωπαϊκή της πορεία και αφοσιώθηκε στο πρωτάθλημα.

«Είμαστε σε καλή κατάσταση και θέλουμε να συνεχίσουμε στον ίδιο ρυθμό. Η Χέρενφεν δεν συνηθίζει να κάνει παιχνίδι κατοχής όπως η Άλκμααρ, αλλά είναι ταχύτατη ομάδα και εξαιρετικά επικίνδυνη στις αντεπιθέσεις οπότε πρέπει να είμαστε ιδιαίτερα προσεκτικοί» δήλωσε ο προπονητής των «κόκκινων», Ρον Γιανς.

Αγωνιστικά νέα: Αμφίβολος ο επιθετικός Τζόλης (6/1). Νοκ άουτ παραμένουν οι μέσοι Σάντιλεκ (3/0) και Στάιν (3/1), ο στόπερ Πλεγκεθουέλο (2/0) και ο επιθετικός Φαν Λέουβεν (0/0).

Γιώργος Χρονόπουλος Αθλητικογράφος

H Χέρενφεν έρχεται από συντριβή αλλά δυναμώνει πάντα εντός έδρας, τη στιγμήπου η Τβέντε προέρχεται από καλό αποτέλεσμα στην έδρα της Άλκμααρ, αλλά εκτός έδρας είναι πάντα πιο... κουμπωμένη. Αναμένεται πολύ ισορροπημένο και «κλειστό» ματς, αφού οι γηπεδούχοι έχουν αρκετές απουσίες μεσοεπιθετικά και ρίξουν το βάρος στην άμυνα, που είναι το «όπλο» τους φέτος. Εκτιμώ πως το ματς θα πάει σε χαμηλό τέμπο και αρκετές μονομαχίες, οπότε επιλογή μου είναι το Under.

• Η ομάδα Χέρενφεν δεν έχει χάσει στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.58 στον ΟΠΑΠ

ΟΛΛΑΝΔΙΑ: Ερεντιβίζιε