21+

Φράιμπουργκ - Στουτγκάρδη

11/2/2023 16:30
Κωδ ΟΠΑΠ: 213
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 444 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Φράιμπουργκ - Στουτγκάρδη στις 3/2/2024

• Θεατές: 34700
90+8'

Η ομάδα Φράιμπουργκ είναι η νικήτρια του αγώνα, σ' ένα μοιρασμένο παιχνίδι όπου η μπίλια μπορούσε να κάτσει παντού

90+8'

90+8'

Κατοχή: Φράιμπουργκ: 53%, Στουτγκάρδη: 47%.

90+7'

Ο Hiroki Ito κάνει σκληρό φάουλ σε αντίπαλο και σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

90+7'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Hiroki Ito υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Manuel Gulde

90+6'

Η ομάδα Στουτγκάρδη εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

90+5'

Η ομάδα Φράιμπουργκ εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

90+5'

Κατοχή: Φράιμπουργκ: 51%, Στουτγκάρδη: 49%.

90+5'

90+5'

Η ομάδα Φράιμπουργκ εκδηλώνει επίθεση

90+4'

90+3'

Ελεύθερο για την ομάδα Φράιμπουργκ

90+3'

ΔΟΚΑΡΙ! Ο Borna Sosa στέλνει τη μπάλα πάνω από το τείχος με απευθείας φάουλ αλλά σημαδεύει το δοκάρι!

90+2'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Manuel Gulde από την ομάδα Φράιμπουργκ ανατρέπει τον Konstantinos Mavropanos

90+2'

Η ομάδα Στουτγκάρδη εκδηλώνει επίθεση

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 7'

90+1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Nicolas Hoefler από την ομάδα Φράιμπουργκ ανατρέπει τον Wataru Endo

90+1'

90+1'

Ο Borna Sosa από την ομάδα Στουτγκάρδη απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90'

Ο Lukas Kuebler από την ομάδα Φράιμπουργκ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

90'

Ο Vincenzo Grifo δίνει τη θέση του στον Manuel Gulde

90'

Ο Ritsu Doan δίνει τη θέση του στον Nils Petersen

89'

Ο Luca Pfeiffer δίνει τη θέση του στον Konstantinos Mavropanos

89'

Ο Hiroki Ito σταματά επιτυχώς το σουτ

89'

Το σουτ του Ritsu Doan μπλοκάρεται

88'

Ο Matthias Ginter σταματά επιτυχώς το σουτ

88'

Το σουτ του Chris Fuehrich μπλοκάρεται

88'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Maximilian Eggestein από την ομάδα Φράιμπουργκ ανατρέπει τον Wataru Endo

87'

Ο Juan Perea από την ομάδα Στουτγκάρδη είναι σε θέση οφσάιντ

87'

Η ομάδα Στουτγκάρδη εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

87'

Ο Matthias Ginter από την ομάδα Φράιμπουργκ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

86'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Silas Katompa Mvumpa από την ομάδα Στουτγκάρδη ανατρέπει τον Ritsu Doan

86'

85'

Ο Atakan Karazor δίνει τη θέση του στον Silas Katompa Mvumpa

85'

Ο διαιτητής δείχνει κίτρινη στον Vincenzo Grifo για αντιαθλητικό χτύπημα

85'

Κατοχή: Φράιμπουργκ: 52%, Στουτγκάρδη: 48%.

84'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Vincenzo Grifo της ομάδας Φράιμπουργκ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα από το σημείο του πέναλτι με το δεξί πόδι! Ο Fabian Bredlow λίγο έλειψε να αποκρούσει.

84'

ΠΕΝΑΛΤΙ- Ο Dan-Axel Zagadou από την ομάδα Στουτγκάρδη υποπίπτει σε πέναλτι καθώς ανέτρεψε τον Ritsu Doan.

84'
Πέναλτι

Μετά από εξέταση του VAR, ο διαιτητής αποφάσισε να αλλάξει την απόφασή του και να καταλογίσει πέναλτι για την ομάδα Φράιμπουργκ!

81'

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΠΕΝΑΛΤΙ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός πέναλτι.

80'

80'

Η ομάδα Φράιμπουργκ έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

80'

79'

79'

Ο Hiroki Ito από την ομάδα Στουτγκάρδη είναι σε θέση οφσάιντ

79'

Η σέντρα από τον Borna Sosa από την ομάδα Στουτγκάρδη βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

78'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Vincenzo Grifo από την ομάδα Φράιμπουργκ ανατρέπει τον Juan Perea

77'

77'

Ο Chris Fuehrich από την ομάδα Στουτγκάρδη είχε προσπάθεια εκτός στόχου

77'

Η ομάδα Στουτγκάρδη έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

76'

75'

Ο Michael Gregoritsch δίνει τη θέση του στον Woo-Yeong Jeong

75'

75'

Ο Dan-Axel Zagadou κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Mark Flekken μπλοκάρει εύκολα

75'

74'

Ο Christian Guenter έκανε φάουλ, καθώς δεν είχε άλλο τρόπο να σταματήσει την αντεπίθεση, και βλέπει κίτρινη κάρτα

74'

Ο Christian Guenter από την ομάδα Φράιμπουργκ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Juan Perea

74'

Ελεύθερο για την ομάδα Στουτγκάρδη

74'

73'

Η ομάδα Φράιμπουργκ εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

72'

72'

Ο Christian Guenter κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

72'

72'

Ο Fabian Bredlow κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

72'

Ο Ritsu Doan κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

71'

71'

Ο Michael Gregoritsch τιμωρείται για σπρώξιμο στον Waldemar Anton

70'

Εξαιρετικό παιχνίδι από τον Chris Fuehrich σήμερα! Ο προπονητής και οι οπαδοί θα πρέπει να είναι ενθουσιασμένοι με την εμφάνισή του!

70'

70'

Ο Chris Fuehrich αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

70'

70'

70'

Ο Christian Guenter απομακρύνει τη μπάλα

69'

Ο Juan Perea κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

69'

Ο Lucas Hoeler κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

69'

69'

Ο Roland Sallai δίνει τη θέση του στον Lucas Hoeler

68'

Ο Gil Dias δίνει τη θέση του στον Juan Perea

68'

Το παιχνίδι έχει χαμηλό ρυθμό καμία από τις δύο πλευρές δεν έχει πάρει την πρωτοβουλία

67'

Η ομάδα Φράιμπουργκ έχει την κατοχή της μπάλας

67'

Καλή ενέργεια από τον Gil Dias ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

66'

Η ομάδα Στουτγκάρδη έχει την κατοχή της μπάλας

65'

65'

Ο Dan-Axel Zagadou υποπίπτει σε χέρι

65'

Ο Luca Pfeiffer της ομάδας Στουτγκάρδη παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

64'

63'

Ο Nicolas Hoefler κάνει σκληρό φάουλ σε αντίπαλο και σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

63'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Nicolas Hoefler υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Genki Haraguchi

63'

Ο Ritsu Doan από την ομάδα Φράιμπουργκ είναι σε θέση οφσάιντ

62'

62'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ritsu Doan από την ομάδα Φράιμπουργκ ανατρέπει τον Borna Sosa

62'

61'

Με αυτό το γκολ, η ομάδα Φράιμπουργκ μείωσε τη διαφορά. Είναι ικανοί να πάρουν κάτι από το παιχνίδι;

60'

60'

Κατοχή: Φράιμπουργκ: 54%, Στουτγκάρδη: 46%.

59'

Ο Dan-Axel Zagadou από την ομάδα Στουτγκάρδη δέχεται κίτρινη κάρτα μετά από επικίνδυνο μαρκάρισμα σε αντίπαλο παίκτη.

59'

ΠΕΝΑΛΤΙ- Ο Dan-Axel Zagadou από την ομάδα Στουτγκάρδη υποπίπτει σε πέναλτι για επικίνδυνο παιχνίδι στον Michael Gregoritsch.

59'
Πέναλτι

58'

58'

Ο Michael Gregoritsch είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

58'

57'

Ο Dan-Axel Zagadou σταματά επιτυχώς το σουτ

57'

Το σουτ του Michael Gregoritsch μπλοκάρεται

57'

Η σέντρα από τον Christian Guenter από την ομάδα Φράιμπουργκ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

57'

Ο Maximilian Eggestein σταματά επιτυχώς το σουτ

57'

Το σουτ του Gil Dias μπλοκάρεται

56'

56'

Ο Philipp Lienhart σταματά επιτυχώς το σουτ

55'

55'

55'

Κατοχή: Φράιμπουργκ: 56%, Στουτγκάρδη: 44%.

54'

Ο Michael Gregoritsch κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Fabian Bredlow μπλοκάρει εύκολα

54'

54'

53'

34700 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

53'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Luca Pfeiffer για την ομάδα Στουτγκάρδη. Ο Nicolas Hoefler σταματάει την φάση.

52'
Ολοκληρώθηκε

Ο ΕΛΕΓΧΟΣ ΤΟΥ VAR ΤΕΛΕΙΩΣΕ - Δεν θα υπάρξει κάποια αλλαγή απόφασης μετά τον έλεγχο του VAR.

51'

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΓΚΟΛ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός γκολ.

51'

Ο Michael Gregoritsch από την ομάδα Φράιμπουργκ είναι σε θέση οφσάιντ

51'

50'

50'

49'

Ο Michael Gregoritsch από την ομάδα Φράιμπουργκ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

49'

Ο Borna Sosa από την ομάδα Στουτγκάρδη εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

48'

Ο Maximilian Eggestein από την ομάδα Φράιμπουργκ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

48'

48'

48'

Ο Luca Pfeiffer κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

47'

47'

47'

46'

Ο Luca Pfeiffer τιμωρείται για σπρώξιμο στον Matthias Ginter

46'

45+3'

Η ομάδα Στουτγκάρδη παρουσιάζει το καλύτερο πρόσωπο σ' αυτό το ημίχρονο

45+3'

45+3'

45+2'

45+2'

45+2'

Ο Hiroki Ito από την ομάδα Στουτγκάρδη απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

45+2'

45+1'

45+1'

Ο Mark Flekken κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 2'

45'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Roland Sallai για την ομάδα Φράιμπουργκ. Ο Hiroki Ito σταματάει την φάση.

45'

45'

45'

Ο Wataru Endo απομακρύνει τη μπάλα

45'

Η ομάδα Φράιμπουργκ ξεκινάει αντεπίθεση

44'

Ο Borna Sosa από την ομάδα Στουτγκάρδη εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

44'

Ο Philipp Lienhart από την ομάδα Φράιμπουργκ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

44'

Ο Gil Dias τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

43'

43'

43'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Christian Guenter από την ομάδα Φράιμπουργκ ανατρέπει τον Wataru Endo

43'

42'

Ο Waldemar Anton από την ομάδα Στουτγκάρδη απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

42'

41'

Ο Hiroki Ito απομακρύνει τη μπάλα

41'

40'

Ο Atakan Karazor κάνει σκληρό φάουλ σε αντίπαλο και σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

40'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Atakan Karazor υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Ritsu Doan

40'

39'

Ο Dan-Axel Zagadou από την ομάδα Στουτγκάρδη απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

39'

39'

38'

38'

38'

38'

Ο Gil Dias απομακρύνει τη μπάλα

38'

37'

37'

Ο Michael Gregoritsch αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

36'

Ο Waldemar Anton απομακρύνει τη μπάλα

36'

35'

35'

Κατοχή: Φράιμπουργκ: 50%, Στουτγκάρδη: 50%.

34'

34'

34'

34'

Ο Hiroki Ito κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

33'

Ο Nicolas Hoefler απομακρύνει τη μπάλα

33'

32'

32'

Η ομάδα Στουτγκάρδη κατάφερε να σκοράρει το σημαντικό πρώτο γκολ. Μπορεί να χτίσει πάνω σε αυτό;

31'

Ένα πολύ όμορφο γκολ από τον Chris Fuehrich

31'

Ο Wataru Endo έδωσε την ασίστ για το γκολ!

30'

Ο Borna Sosa έδωσε την ασίστ για το γκολ.

30'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Chris Fuehrich της ομάδας Στουτγκάρδη νικάει τον τερματοφύλακα έξω από την περιοχή με το δεξί πόδι!

30'

Ο Hiroki Ito κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Roland Sallai.

30'

30'

30'

29'

29'

28'

28'

Ο Ritsu Doan τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

28'

Ο Vincenzo Grifo τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

28'

27'

27'

Ο Wataru Endo κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

26'

26'

Και οι δύο πλευρές προσπαθούν να διασπάσουν τις αντίπαλες άμυνες

26'

25'

Κατοχή: Φράιμπουργκ: 46%, Στουτγκάρδη: 54%.

25'

24'

23'

22'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Waldemar Anton από την ομάδα Στουτγκάρδη ανατρέπει τον Lukas Kuebler

22'

21'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Roland Sallai από την ομάδα Φράιμπουργκ ανατρέπει τον Genki Haraguchi

20'

Κατοχή: Φράιμπουργκ: 44%, Στουτγκάρδη: 56%.

20'

Ο Nicolas Hoefler από την ομάδα Φράιμπουργκ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Atakan Karazor

19'

Ο Mark Flekken από την ομάδα Φράιμπουργκ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

19'

19'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Christian Guenter από την ομάδα Φράιμπουργκ ανατρέπει τον Gil Dias

18'

17'

Ο Waldemar Anton κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

17'

17'

16'

16'

Ο Ritsu Doan σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Fabian Bredlow ελέγχει την φάση

15'

15'

15'

14'

14'

14'

13'

12'

11'

11'

11'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Roland Sallai από την ομάδα Φράιμπουργκ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

11'

Ο Lukas Kuebler από την ομάδα Φράιμπουργκ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

11'

Ο Fabian Bredlow κάνει μία καθοριστική επέμβαση.

11'

Καλή ενέργεια από τον Roland Sallai ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

11'

10'

10'

10'

Κατοχή: Φράιμπουργκ: 37%, Στουτγκάρδη: 63%.

9'

9'

8'

7'

7'

6'

5'

5'

Κατοχή: Φράιμπουργκ: 43%, Στουτγκάρδη: 57%.

5'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Hiroki Ito από την ομάδα Στουτγκάρδη ανατρέπει τον Michael Gregoritsch

4'

Το σουτ του Genki Haraguchi μπλοκάρεται

4'

4'

3'

Ο Vincenzo Grifo από την ομάδα Φράιμπουργκ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

2'

1'

1'

1'

Συννεφιασμένος ο καιρός αυτήν τη στιγμή.

1'

Η ομάδα Στουτγκάρδη είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Πριν ξεκινήσουμε, οι παίκτες και οι θεατές κρατούν ενός λεπτού σιγή.

0'

Καλησπέρα σας από το Europa-Park Stadion, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Χωρίς τον Στράιχ στον πάγκο η Φράιμπουργκ

Η Φράιμπουργκ υποδέχεται τη Στουτγκάρδη για την 20η αγωνιστική της Μπουντεσλίγκα. Από πρόκριση στο Κύπελλο προέρχονται οι γηπεδούχοι, από εντός έδρας ήττα οι φιλοξενούμενοι.

Δυσκολεύτηκε αρκετά στην έδρα της Σάντχαουζεν την Τρίτη για τους «16» του Κυπέλλου αλλά για άλλη μία φορά η αποτελεσματικότητα της στις στημένες φάσεις την βοήθησα να πάρει τη νίκη-πρόκριση με 2-0. Από την αρχή βέβαια είχε τον έλεγχο και την κατοχή στο παιχνίδι αλλά δεν έβρισκε τόσο εύκολα διαδρόμους για την αντίπαλη άμυνα. Η εικόνα δεν άλλαξε ούτε στην επανάληψη και τελικά στο 87’ με ένα αυτογκόλ από εκτέλεση κόρνερ πήρε το προβάδισμα. Αμέσως μετά κινδύνεψε με την ισοφάριση και τελικά στις καθυστερήσεις ο Πέτερσεν με εξαιρετικό σουτ έπειτα από λάθος του τερματοφύλακα, διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Είχε ανάγκη μία τέτοια νίκη μετά τη συντριβή από την Ντόρτμουντ (5-1) την προηγούμενη αγωνιστική για το πρωτάθλημα. Το Κύπελλο άλλωστε αποτελεί έναν στόχο της, πέρσι έφτασε ως τον τελικό και φέτος η εικόνα της είναι ακόμα καλύτερη. Μπορεί στο πρωτάθλημα να έχει πέσει στην 6η θέση αλλά είναι μόλις στο -2 από την πρώτη τετράδα. Έχει ένα πρόγραμμα μπροστά της που μπορεί να χτίσει ένα σερί αποτελεσμάτων και με τις εμφανίσεις της έως τώρα είναι ικανή να τα καταφέρει.

«Συνήθως τα παιχνίδια με την Στουτγκάρδη είναι πιο κλειστά και εμείς τα κερδίζουμε. Σίγουρα είναι ένας σύλλογος που ανήκει στην Μπουντεσλίγκα. Ο Λαμπαντία έχει αλλάξει το σύστημα τους. Είμαι σίγουρος ότι είναι πιο σταθερή σαν ομάδα και θα βρει τους απαραίτητους πόντους για να παραμείνει στην κατηγορία», τόνισε ο κόουτς Στράιχ.

Αγωνιστικά Νέα Τιμωρημένος ο μπακ Σιλντίλα (18/0) όπως και ο κόουτς Στράιχ που δεν θα βρεθεί στον πάγκο.

Δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί τις ευκαιρίες που δημιούργησε στην εντός έδρας αναμέτρηση με τη Βέρντερ την προηγούμενη αγωνιστική και έτσι γνώρισε την ήττα με 2-0. Μπήκε καλύτερα στην αναμέτρηση, είχε τρεις σημαντικές ευκαιρίες μόλις στα πρώτα δέκα λεπτά και έδειχνε να έχει την υπεροχή. «Άγγιξε» το γκολ δύο φορές στις καθυστερήσεις αλλά λίγο πριν τη συμπλήρωση μίας ώρας έμεινε πίσω στο σκορ. Ανέβηκε μπροστά ψάχνοντας την ισοφάριση αλλά στο 77’ δέχτηκε και το δεύτερο γκολ και κάπου εκεί τελείωσαν όλα για την ίδια.

Η αντίπαλος της ήταν πιο αποτελεσματική και έτσι η ίδια έμεινε για 4η σερί αγωνιστική χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα. Ο Λαμπαντία ακόμα δεν έχει πανηγυρίσει στον πάγκο της, εκτός από την πρόκριση στο Κύπελλο, και μπορεί να έχει βελτιώσει την εικόνα της ομάδας αλλά οι Σουηβοί τον επέλεξαν ξεκάθαρα για να φέρει αποτελέσματα και την παραμονή και όχι να παίξει ωραίο ποδόσφαιρο. Παραμένει στην 16η θέση που οδηγεί στα μπαράζ, στο -3 από τη σωτηρία της και ψάχνει ένα μεγάλο αποτέλεσμα στο Φράιμπουργκ.

«Δεν θέλουμε να αμυνόμαστε μόνο, δεν είναι αυτή η προσέγγιση μας στο παιχνίδι. Θέλουμε να έχουμε δράση και να βάζουμε τους άλλους σε πίεση. Η Φράιμπουργκ είναι εξαιρετικά ήρεμη στο παιχνίδι της. Έχουμε δείξει καλό πρόσωπο στα προηγούμενα παιχνίδια, βελτιωθήκαμε αλλά δεν πήραμε τους βαθμούς που θέλαμε», τόνισε ο κόουτς Λαμπαντία.

Αγωνιστικά Νέα Νέα απώλεια ο επιθετικός Γκιρασί (13/6). Παραμένει εκτός ο επιθετικός Τομάς (15/2).

Θάνος Τσαλουχίδης Αθλητικογράφος

Η Φράιμπουργκ θέλει να επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα και στο πρωτάθλημα και να παραμείνει κοντά στην πρώτη τετράδα. Μπορεί να είναι πιο κουρασμένη σε σχέση με τη Στουτγκάρδη αλλά είναι και ανώτερη ως ομάδα. Οι φιλοξενούμενοι από την άλλη βλέπουν τα περιθώρια να στενεύουν, ψάχνουν υπερβάσεις αρχής γενομένης από σήμερα. Μπορεί να έχουν βελτιώσει την εικόνα τους αλλά έως εκεί. Θεωρώ πως θα πάνε αρκετά συντηρητικά και το under έχει τον πρώτο λόγο.

• Στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες της ομάδας Φράιμπουργκ, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Μπουντεσλίγκα).
    Σημείο: Over με απόδοση 1.92 στον ΟΠΑΠ

ΓΕΡΜΑΝΙΑ: Μπουντεσλίγκα