21+

Φιορεντίνα - Κρεμονέζε

14/8/2022 19:30
Κωδ ΟΠΑΠ: 491
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 626 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Φιορεντίνα - Κρεμονέζε στις 27/4/2023

• Θεατές: 34461
90+9'

90+9'

34461 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+9'

Κατοχή: Φιορεντίνα: 75%, Κρεμονέζε: 25%.

90+8'

Η ομάδα Φιορεντίνα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90+8'

Η ομάδα Φιορεντίνα έχει την κατοχή της μπάλας

90+6'

Ο Giacomo Bonaventura έδωσε την ασίστ για το γκολ!

90+5'

Ο Ionut Andrei Radu έκανε μία κακή εκτέλεση που οδήγησε σε γκολ του αντιπάλου.

90+5'

Ο Szymon Zurkowski έδωσε την ασίστ για το γκολ.

90+5'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Rolando Mandragora της ομάδας Φιορεντίνα νικάει τον τερματοφύλακα έξω από την περιοχή με το αριστερό πόδι!

90+5'

90+5'

Ο Cristiano Biraghi από την ομάδα Φιορεντίνα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+5'

Ο Lucas Martinez Quarta απομακρύνει τη μπάλα

90+5'

Το αμυντικό λάθος του Nicolas Gonzalez μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

90+4'

Η ομάδα Φιορεντίνα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90+4'

Ο Szymon Zurkowski τιμωρείται για σπρώξιμο στον Emanuel Aiwu

90+3'

Ο Matteo Bianchetti από την ομάδα Κρεμονέζε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+3'

Η ομάδα Φιορεντίνα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

90+2'

Ελεύθερο για την ομάδα Κρεμονέζε

90+2'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Nikola Milenkovic από την ομάδα Φιορεντίνα αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

90+2'

Ο Cristiano Biraghi από την ομάδα Φιορεντίνα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

90+1'

Ο Nikola Milenkovic κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Ionut Andrei Radu μπλοκάρει εύκολα

90+1'

Ο Cristiano Biraghi από την ομάδα Φιορεντίνα εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

90+1'

Ο Santiago Ascacibar απομακρύνει τη μπάλα

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 6'

90+1'

Η ομάδα Κρεμονέζε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90'

Κατοχή: Φιορεντίνα: 74%, Κρεμονέζε: 26%.

90'

Το αμυντικό λάθος του Lucas Martinez Quarta μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

89'

Ο Luca Zanimacchia υποπίπτει σε χέρι

89'

88'

Ο Nicolas Gonzalez από την ομάδα Φιορεντίνα είχε προσπάθεια εκτός στόχου

88'

Το αμυντικό λάθος του Ionut Andrei Radu μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

88'

Ο Matteo Bianchetti απομακρύνει τη μπάλα

88'

Ο Johan Vasquez σταματά επιτυχώς το σουτ

88'

Το σουτ του Giacomo Bonaventura μπλοκάρεται

88'

Η ομάδα Φιορεντίνα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

87'

Ο Cyriel Dessers από την ομάδα Κρεμονέζε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

87'

Ο David Okereke δίνει τη θέση του στον Samuel Di Carmine

87'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Giacomo Quagliata από την ομάδα Κρεμονέζε ανατρέπει τον Dodo

86'

Ελεύθερο για την ομάδα Φιορεντίνα

86'

Ο Riccardo Sottil δίνει τη θέση του στον Nicolas Gonzalez

86'

85'

Η λόμπα του Cyriel Dessers από την ομάδα Κρεμονέζε φεύγει πλάγια.

85'

85'

Καλή ενέργεια από τον Giacomo Bonaventura ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

85'

Η σέντρα από τον Riccardo Saponara από την ομάδα Φιορεντίνα βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

84'

Καλή ενέργεια από τον Szymon Zurkowski ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

84'

Ο Cyriel Dessers τιμωρείται για σπρώξιμο στον Rolando Mandragora

83'

82'

Κίτρινη κάρτα για τον David Okereke

82'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο David Okereke ανέτρεψε τον Cristiano Biraghi από πίσω και δόθηκε φάουλ

82'

82'

Ο Paolo Ghiglione δίνει τη θέση του στον Emanuel Aiwu

81'

Ο Cristiano Biraghi από την ομάδα Φιορεντίνα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

81'

Ο Santiago Ascacibar από την ομάδα Κρεμονέζε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

81'

80'

Ο Cristiano Biraghi εκτελεί το φάουλ προς την εστία, αλλά ο Ionut Andrei Radu ελέγχει την φάση

80'

Κατοχή: Φιορεντίνα: 73%, Κρεμονέζε: 27%.

79'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Johan Vasquez ανέτρεψε τον Giacomo Bonaventura από πίσω και δόθηκε φάουλ

79'

78'

78'

Ο Sofyan Amrabat δίνει τη θέση του στον Rolando Mandragora

78'

Ο Christian Kouame δίνει τη θέση του στον Riccardo Saponara

77'

76'

Ο Luca Zanimacchia από την ομάδα Κρεμονέζε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

76'

75'

75'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Sofyan Amrabat από την ομάδα Φιορεντίνα ανατρέπει τον Santiago Ascacibar

74'

Ο Nikola Milenkovic κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον David Okereke.

74'

Η ομάδα Κρεμονέζε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

73'

Ο Christian Kouame σταματά επιτυχώς το σουτ

73'

Το σουτ του Cristian Buonaiuto μπλοκάρεται

73'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Dodo από την ομάδα Φιορεντίνα ανατρέπει τον Cristian Buonaiuto

72'

72'

71'

Ο Youssef Maleh δίνει τη θέση του στον Szymon Zurkowski

71'

Ο Marco Benassi δίνει τη θέση του στον Dodo

70'

Κατοχή: Φιορεντίνα: 72%, Κρεμονέζε: 28%.

70'

Διακοπή για νερό. Υπάρχει αρκετή ζέστη σήμερα και το παιχνίδι σταμάτησε ώστε οι παίκτες να δροσιστούν

69'

Το γκολ κατακυρώθηκε με τη βοήθεια του Goal Line Tehnology.

68'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Matteo Bianchetti αντιδρά πρώτος σε μία διεκδικούμενη μπάλα και τη στέλνει στα δίχτυα με το αριστερό!

68'

Το αμυντικό λάθος του Pierluigi Gollini μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

68'

Ο Cristian Buonaiuto από την ομάδα Κρεμονέζε εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

68'

Ο Sofyan Amrabat σταματά επιτυχώς το σουτ

68'

68'

Το αμυντικό λάθος του Marco Benassi μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

67'

Ο Giacomo Quagliata από την ομάδα Κρεμονέζε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

66'

Ο Cristian Buonaiuto τιμωρείται για σπρώξιμο στον Marco Benassi

65'

65'

65'

Ο Charles Pickel δίνει τη θέση του στον Cristian Buonaiuto

64'

64'

Ο Luka Jovic κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Ionut Andrei Radu μπλοκάρει εύκολα

64'

Η σέντρα από τον Giacomo Bonaventura από την ομάδα Φιορεντίνα βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

62'

Κίτρινη κάρτα για τον Paolo Ghiglione

62'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Paolo Ghiglione ανέτρεψε τον Riccardo Sottil από πίσω και δόθηκε φάουλ

62'

Ο Nikola Milenkovic από την ομάδα Φιορεντίνα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

62'

61'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Christian Kouame από την ομάδα Φιορεντίνα αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

61'

61'

Ο Matteo Bianchetti σταματά επιτυχώς το σουτ

61'

61'

Ο Giacomo Quagliata σταματά επιτυχώς το σουτ

61'

Το σουτ του Luka Jovic μπλοκάρεται

60'

Κατοχή: Φιορεντίνα: 71%, Κρεμονέζε: 29%.

59'

59'

Ο Cristiano Biraghi από την ομάδα Φιορεντίνα εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

59'

Ο Santiago Ascacibar σταματά επιτυχώς το σουτ

59'

59'

Η σέντρα από τον Cristiano Biraghi από την ομάδα Φιορεντίνα βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

58'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Charles Pickel από την ομάδα Κρεμονέζε ανατρέπει τον Riccardo Sottil

58'

58'

Ο Johan Vasquez από την ομάδα Κρεμονέζε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

57'

Καλή ενέργεια από τον Luca Zanimacchia ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

57'

57'

56'

Το σουτ του Giacomo Quagliata μπλοκάρεται

56'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Christian Kouame από την ομάδα Φιορεντίνα ανατρέπει τον Giacomo Quagliata

55'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Matteo Bianchetti από την ομάδα Κρεμονέζε ανατρέπει τον Riccardo Sottil

55'

54'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Johan Vasquez από την ομάδα Κρεμονέζε ανατρέπει τον Christian Kouame

54'

53'

Ο Charles Pickel πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

53'

52'

52'

52'

Ο Luca Zanimacchia από την ομάδα Κρεμονέζε εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

52'

51'

Ο Lucas Martinez Quarta κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον David Okereke.

51'

Η ομάδα Κρεμονέζε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

51'

50'

50'

Ο Luka Jovic αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

50'

Κατοχή: Φιορεντίνα: 70%, Κρεμονέζε: 30%.

49'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Giacomo Quagliata από την ομάδα Κρεμονέζε ανατρέπει τον Christian Kouame

48'

48'

Ο Luca Zanimacchia επιχειρεί να σκοράρει με απευθείας φάουλ, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ

47'

Ο Lucas Martinez Quarta από την ομάδα Φιορεντίνα το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Cyriel Dessers

47'

47'

Ο Johan Vasquez κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

46'

Ο Leonardo Sernicola δίνει τη θέση του στον Giacomo Quagliata

46'

Ο Vlad Chiriches δίνει τη θέση του στον Santiago Ascacibar

46'

45+5'

45+5'

45+4'

45+3'

45+3'

45+2'

Ο Matteo Bianchetti κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Youssef Maleh.

45+1'

Ο Riccardo Sottil σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Ionut Andrei Radu ελέγχει την φάση

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 4'

45'

Κατοχή: Φιορεντίνα: 69%, Κρεμονέζε: 31%.

44'
Κόκκινη κάρτα

ΕΙΝΑΙ ΕΚΤΟΣ! Ο Gonzalo Escalante βλέπει κόκκινη κάρτα! Έντονες διαμαρτυρίες από τους συμπαίκτες του!

43'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Gonzalo Escalante υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Christian Kouame

43'

43'

Ο Christian Kouame κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Johan Vasquez.

42'

Το παιχνίδι αρχίζει ξανά με ελεύθερο

41'

41'

Ο Vlad Chiriches σταματά επιτυχώς το σουτ

41'

41'

Η σέντρα από τον Youssef Maleh από την ομάδα Φιορεντίνα βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

41'

Ο Sofyan Amrabat υποπίπτει σε χέρι

41'

Ο Vlad Chiriches από την ομάδα Κρεμονέζε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

40'

40'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Riccardo Sottil για την ομάδα Φιορεντίνα. Ο Leonardo Sernicola σταματάει την φάση.

40'

Ο Christian Kouame κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Vlad Chiriches.

40'

40'

40'

Ο Leonardo Sernicola από την ομάδα Κρεμονέζε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

39'

Ο Cristiano Biraghi από την ομάδα Φιορεντίνα εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

39'

39'

Ο Luka Jovic κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Vlad Chiriches.

38'

38'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Youssef Maleh από την ομάδα Φιορεντίνα αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

38'

38'

38'

Ο Ionut Andrei Radu από την ομάδα Κρεμονέζε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

38'

37'

37'

Το σουτ του Riccardo Sottil μπλοκάρεται

37'

36'

36'

36'

36'

Η σέντρα από τον Christian Kouame από την ομάδα Φιορεντίνα βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

36'

Το αμυντικό λάθος του David Okereke μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

35'

Κατοχή: Φιορεντίνα: 68%, Κρεμονέζε: 32%.

34'

Ο Christian Kouame έδωσε την ασίστ για το γκολ!

34'

Ο Riccardo Sottil έδωσε την ασίστ για το γκολ.

34'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Luka Jovic σκοράρει με το δεξί πόδι!

34'

Ο Youssef Maleh τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

34'

33'

Ο Ionut Andrei Radu κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

33'

33'

32'

Ο Luca Zanimacchia κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

32'

32'

Καλή ενέργεια από τον Riccardo Sottil ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

31'

Ο Lucas Martinez Quarta από την ομάδα Φιορεντίνα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

31'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Luca Zanimacchia από την ομάδα Κρεμονέζε ανατρέπει τον Sofyan Amrabat

30'

30'

Ο Youssef Maleh κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Charles Pickel.

30'

30'

30'

Ο Marco Benassi απομακρύνει τη μπάλα

29'

Η ομάδα Κρεμονέζε ξεκινάει αντεπίθεση

29'

29'

28'

28'

Το σουτ του Cyriel Dessers μπλοκάρεται

28'

Η σέντρα από τον Paolo Ghiglione από την ομάδα Κρεμονέζε βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

26'

Ο Matteo Bianchetti τιμωρείται για σπρώξιμο στον Cristiano Biraghi

26'

Ο Luca Zanimacchia από την ομάδα Κρεμονέζε εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

26'

Ο Lucas Martinez Quarta σταματά επιτυχώς το σουτ

26'

Το σουτ του Luca Zanimacchia μπλοκάρεται

25'

25'

25'

24'

23'

23'

Ο Christian Kouame κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Gonzalo Escalante.

22'

22'

Ο Charles Pickel κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

22'

21'

Ο Nikola Milenkovic κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Cyriel Dessers.

20'

Ο Riccardo Sottil από την ομάδα Φιορεντίνα είναι σε θέση οφσάιντ

20'

19'

Ο Vlad Chiriches έδωσε την ασίστ για το γκολ!

19'

Ο Paolo Ghiglione έδωσε την ασίστ για το γκολ.

19'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο David Okereke της ομάδας Κρεμονέζε σκοράρει με κεφαλιά

19'

18'

16'

16'

Ο Christian Kouame έδωσε την ασίστ για το γκολ.

16'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Giacomo Bonaventura σκοράρει με το αριστερό πόδι!

16'

Ο Christian Kouame τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

16'

Η ομάδα Φιορεντίνα έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

16'

Ο Youssef Maleh από την ομάδα Φιορεντίνα το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Paolo Ghiglione

15'

Η σέντρα από τον Marco Benassi από την ομάδα Φιορεντίνα βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

15'

15'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Luca Zanimacchia υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Christian Kouame

14'

Ο Luka Jovic απομακρύνει τη μπάλα

14'

Ο Luca Zanimacchia από την ομάδα Κρεμονέζε εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

14'

14'

14'

Ο Gonzalo Escalante από την ομάδα Κρεμονέζε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

14'

13'

13'

12'

Ο Vlad Chiriches απομακρύνει τη μπάλα

12'

12'

11'

Ο Riccardo Sottil από την ομάδα Φιορεντίνα είχε προσπάθεια εκτός στόχου

11'

Ο Paolo Ghiglione σταματά επιτυχώς το σουτ

10'

Το σουτ του Cristiano Biraghi μπλοκάρεται

10'

10'

10'

Ο Giacomo Bonaventura εκτελεί το φάουλ αλλά η μπάλα βρίσκει στο τείχος

9'

Κίτρινη κάρτα για τον Vlad Chiriches

9'

Ο Vlad Chiriches από την ομάδα Κρεμονέζε το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Luka Jovic

8'

Ο Luca Zanimacchia από την ομάδα Κρεμονέζε είναι σε θέση οφσάιντ

8'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Sofyan Amrabat από την ομάδα Φιορεντίνα ανατρέπει τον Leonardo Sernicola

7'

Ο Marco Benassi κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Leonardo Sernicola.

7'

Ο Johan Vasquez τιμωρείται για σπρώξιμο στον Christian Kouame

7'

5'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Paolo Ghiglione από την ομάδα Κρεμονέζε ανατρέπει τον Riccardo Sottil

5'

Κατοχή: Φιορεντίνα: 50%, Κρεμονέζε: 50%.

5'

4'

4'

3'

Ο Luka Jovic από την ομάδα Φιορεντίνα είχε προσπάθεια εκτός στόχου

2'

2'

2'

2'

2'

Ο Charles Pickel κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Youssef Maleh.

1'

1'

1'

Είναι μία πολύ ζεστή μέρα και ο ήλιος ταλαιπωρεί τους παίκτες.

1'

Η ομάδα Φιορεντίνα είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Artemio Franchi, Firenze, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Σαφές το φαβορί, κοιτάνε και την Τβέντε οι «βιόλα»

Η Φιορεντίνα υποδέχεται την Κρεμονέζε για την 1η αγωνιστική της Σέριε Α’. Με φιλοδοξίες και τη νέα σεζόν οι «βιόλα», επιστροφή στη Σέριε Α’ μετά από 26 χρόνια για τους φιλοξενούμενους.

Μετά από καιρό βρήκε έναν κατάλληλο προπονητή, τον Βιντσέντζο Ιταλιάνο ο οποίος έφτιαξε μία ομάδα που ήθελε να είναι πρωταγωνίστρια και την έφτασε στην 7η θέση του πρωταθλήματος που της έφερε και πάλι σε μία ευρωπαϊκή διοργάνωση. Μάλιστα θα μπορούσε να φτάσει ακόμα ψηλότερα αλλά στη χειμερινή μεταγραφική περίοδο πούλησε στη Γιουβέντους τον Ντούσαν Βλάχοβιτς που μέχρι εκείνο το σημείο σκόραρε ακατάπαυστα.

Όπως και να έχει η χρονιά κρίνεται επιτυχημένη και οι στόχοι είναι και πάλι υψηλοί. Κράτησε τον βασικό της κορμό και αν θα της λείψει κάποιος είναι ο μέσος Τορέιρα τον οποίο αποφάσισε να μην αποκτήσει από την Άρσεναλ.

Κάλυψε το κενό του Οντριοθόλα στα δεξιά φέρνοντας από την Σαχτάρ τον Ντοντό, ενώ η μεγαλύτερη της κίνηση ως τώρα είναι η απόκτηση του φορ Γιόβιτς από τη Ρεάλ Μαδρίτης, με τον Σέρβο να ψάχνει τον καλό του εαυτό. Ο μέσος Μαντράγορα ξέρει την κατηγορία και θα βοηθήσει, ενώ σημαντική είναι και η επιλογή του τερματοφύλακα Γκολίνι για να αποτελέσει δίδυμο με τον Τερατσιάνο.

Δεν πρόκειται να υποτιμήσει την αντίπαλο της αλλά έχει το μυαλό της και στην εντός έδρας αναμέτρηση με την Τβέντε την Πέμπτη για τα πλέι οφ του Κόνφερενς Λιγκ καθώς στόχος είναι η είσοδος στους ομίλους.

« Είναι το πρώτο παιχνίδι μία σπουδαίας περιπέτειας. Ξεκινάμε στην έδρα μας, μπροστά στο κοινό μας και θέλουμε να τα πάμε καλά. Θέλουμε να προχωρήσουμε στην Ευρώπη και να παίξουμε παραπάνω παιχνίδια. Δουλεύουμε μαζί ένα χρόνο και αυτό είναι ένα πλεονέκτημα που μπορούμε να βγάλουμε στο γήπεδο. Πρέπει να παραμείνουμε συγκεντρωμένοι και να συνεχίσουμε με το ίδιο σκεπτικό όπως πέρσι»

Αγωνιστικά Νέα: Εκτός έμειναν ο στόπερ Ιγκόρ και οι μέσοι Καστροβίλι και Ντάνκαν.

Ξεκίνησε την περσινή χρονιά χωρίς να «φωνάζει» πως θέλει να αλλάξει κατηγορία, είχε μία σταθερή πορεία αλλά οι τρεις ήττες σε τέσσερα παιχνίδια ακριβώς πριν το τέλος την έφεραν με την πλάτη στον τοίχο. Στην τελευταία αγωνιστική όμως πήρε το διπλό στην έδρα της Κόμο και σε συνδυασμό με την ήττα της Μόντσα βρέθηκε στην 2η θέση και πανηγύρισε την απευθείας άνοδο.

Ο «καπετάνιος» της ομάδας, Φάμπιο Πέκια αποχώρησε προκειμένου να αναλάβει την Πάρμα και η διοίκηση αποφάσισε να δώσει τα κλειδιά στον Μαξ Αλβινι που μέχρι πέρσι βρισκόταν στην Περούτζια. Στόχος βέβαια είναι η σωτηρία αλλά όπως έιναι λογικό για την ώρα φαντάζει από τα φαβορί για τον υποβιβασμό.

Ενισχύθηκε πάντως με παίκτες που μπορούν να την βοηθήσουν και έχουν εμπειρία. Προκάλεσε αίσθηση η μεταγραφή του φορ Ντέσερς από την Γκενκ, ο επίσης φορ Οκερέκε που ήταν πέρσι στη Βενέτσια είναι καλή επιλογή, ενώ και ο στόπερ Κίρικες γνωρίζει την κατηγορία. Γενικά ανανέωσε το ρόστερ της και στο πρώτο επίσημο παιχνίδι της δυσκολεύτηκε αλλά πήρε τη νίκη με 3-2 απέναντι στην Τερνάνα.

«»

Αγωνιστικά Νέα:Δεν είναι στην αποστολή οι τραυματίες μέσοι Βαλέρι και Καστανιέτι.

Θάνος Τσαλουχίδης Αθλητικογράφος

Η Φιορεντίνα ξεκινάει με καλή ψυχολογία μία σεζόν που ελπίζει να τα πάει ακόμα καλύτερα. Στο μυαλό της τώρα βρίσκεται και η αναμέτρηση με την Τβέντε και όσο να είναι η Κρεμονέζε δεν αποτελεί και το όνομα που θα την τρομάξει. Οι φιλοξενούμενοι έχουν νέο προπονητή, αρκετούς νέους παίκτες και περιμένουμε να δούμε την πορεία τους. Λογικά δεν θα ρισκάρουν στην πρεμιέρα αλλά μία ήσυχη νίκη με ένα 2-0 των γηπεδούχων είναι πιθανή. Είτε με το under είτε με τα 2-3 Goals θα πηγαίναμε.

• Στους τελευταίους 5 από 6 αγώνες της ομάδας Φιορεντίνα, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
    Σημείο: Over με απόδοση 1.61 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Κρεμονέζε νίκησε στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 2 με απόδοση 5.35 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες της ομάδας Κρεμονέζε, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).

ΙΤΑΛΙΑ: Σέριε A