Τζένοα - Μίλαν

1/12/2021 21:45
Κωδ ΟΠΑΠ: 731
0 - 3
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 879 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Μίλαν - Τζένοα στις 5/5/2024

• Θεατές: 14000
90+4'

Δίκαιη νίκη για την ομάδα Μίλαν μετά από μία καλή εμφάνιση

90+4'

90+4'

Το σημερινό παιχνίδι θα διεξαχθεί με περιορισμένο αριθμό θεατών στις εξέδρες, εξαιτίας των μέτρων κατά της εξάπλωσης του κορωνοϊού.

90+4'

14000 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+4'

Κατοχή: Τζένοα: 42%, Μίλαν: 58%.

90+4'

Ο Alexis Saelemaekers από την ομάδα Μίλαν εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

90+3'
Απόκρουση

Ο Johan Vasquez απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

90+3'

Η ομάδα Μίλαν έχει την κατοχή της μπάλας

90+2'

Ο Tiemoue Bakayoko τιμωρείται για σπρώξιμο στον Andrea Cambiaso

90+1'

Η ομάδα Τζένοα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 3'

90'

Ο Zinho Vanheusden τιμωρείται για σπρώξιμο στον Pietro Pellegri

90'
Απόκρουση

Ο Fikayo Tomori απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

90'
Σέντρα

Ο Hernani κάνει τη σέντρα

90'

90'

Η ομάδα Τζένοα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

90'

89'

Η ομάδα Τζένοα παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

89'

Ο Alessandro Florenzi αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

89'

Ο Theo Hernandez από την ομάδα Μίλαν εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

89'

89'

88'
Απόκρουση

87'

87'

Η ομάδα Μίλαν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

86'

Το παιχνίδι έχει χαμηλό ρυθμό καμία από τις δύο πλευρές δεν έχει πάρει την πρωτοβουλία

85'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Pietro Pellegri από την ομάδα Μίλαν ανατρέπει τον Pablo Galdames

85'

84'

Η ομάδα Τζένοα εκδηλώνει επίθεση

84'

Ο Pietro Pellegri από την ομάδα Μίλαν είναι σε θέση οφσάιντ

84'
Σέντρα

Ο Theo Hernandez κάνει τη σέντρα

83'

82'

81'

81'

Ο Alexis Saelemaekers από την ομάδα Μίλαν το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Goran Pandev

80'

Κατοχή: Τζένοα: 40%, Μίλαν: 60%.

80'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Manolo Portanova από την ομάδα Τζένοα ανατρέπει τον Alexis Saelemaekers

80'

Το σουτ του Pablo Galdames μπλοκάρεται

80'

80'
Απόκρουση

80'

Ο Hernani από την ομάδα Τζένοα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

80'

Έχουμε ένα καλό μακρινό σουτ από τον Manolo Portanova και ο Mike Maignan αναγκάζεται σε απόκρουση. Κόρνερ.

79'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Johan Vasquez από την ομάδα Τζένοα ανατρέπει τον Pietro Pellegri

78'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Pietro Pellegri από την ομάδα Μίλαν ανατρέπει τον Johan Vasquez

78'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Franck Kessie από την ομάδα Μίλαν ανατρέπει τον Hernani

78'

77'

Ο Andrea Masiello δίνει τη θέση του στον Mattia Bani

77'

Ο Nicolo Rovella είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Manolo Portanova

76'

Ο Brahim Diaz δίνει τη θέση του στον Tiemoue Bakayoko

76'

Ο Sandro Tonali δίνει τη θέση του στον Alexis Saelemaekers

76'

Ο Nicolo Rovella είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

76'

75'

75'

74'

Ο Caleb Ekuban από την ομάδα Τζένοα φαίνεται να έκανε φάουλ στον Pierre Kalulu, αλλά ο διαιτητής λέει να συνεχιστεί το παιχνίδι.

74'

73'

Ο Nicolo Rovella τραβάει αντίπαλο παίκτη από τη φανέλα και βλέπει κίτρινη

73'

Ο Nicolo Rovella από την ομάδα Τζένοα το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Theo Hernandez

72'

Η ομάδα Μίλαν παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

72'
Σέντρα

Ο Nicolo Rovella από την ομάδα Τζένοα κάνει την σέντρα μέσα στην περιοχή αλλά η μπάλα βγαίνει άουτ

71'

Η ομάδα Τζένοα έχει την κατοχή της μπάλας

70'

70'

Η ομάδα Μίλαν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

70'

69'

68'

67'

Ο Andrea Masiello έκανε φάουλ, καθώς δεν είχε άλλο τρόπο να σταματήσει την αντεπίθεση, και βλέπει κίτρινη κάρτα

67'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Andrea Masiello υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Junior Messias

67'

66'

66'
Σέντρα

Ο Pablo Galdames από την ομάδα Τζένοα κάνει την σέντρα αλλά δεν βρίσκει στόχο

65'

Το σουτ του Paolo Ghiglione μπλοκάρεται

65'

65'

Κατοχή: Τζένοα: 41%, Μίλαν: 59%.

64'

64'

Ο Brahim Diaz από την ομάδα Μίλαν προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

63'

63'

62'

Ο Flavio Bianchi δίνει τη θέση του στον Goran Pandev

62'

Ο Milan Badelj δίνει τη θέση του στον Pablo Galdames

61'

Ο Brahim Diaz έδωσε την ασίστ για το γκολ.

61'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Junior Messias σκοράρει με το αριστερό πόδι!

61'

Ο Brahim Diaz από την ομάδα Μίλαν πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

61'

Ο Theo Hernandez από την ομάδα Μίλαν στέλνει την μπάλα στην καρδιά της περιοχής.

60'

Η ομάδα Μίλαν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

60'

60'

Ο Zlatan Ibrahimovic δίνει τη θέση του στον Pietro Pellegri

59'

58'

58'

Η ομάδα Μίλαν εκδηλώνει επίθεση

57'

57'

57'
Σέντρα

Ο Junior Messias από την ομάδα Μίλαν κάνει την σέντρα μέσα στην περιοχή αλλά η μπάλα βγαίνει άουτ

57'

Η ομάδα Μίλαν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

57'

Το σουτ του Sandro Tonali μπλοκάρεται

57'

Ο Zlatan Ibrahimovic από την ομάδα Μίλαν πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

56'

56'

Ο Rade Krunic από την ομάδα Μίλαν είχε προσπάθεια εκτός στόχου

56'

Το αμυντικό λάθος του Andrea Cambiaso μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

56'

55'
Απόκρουση

Ο Andrea Cambiaso απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

55'
Σέντρα

Ο Brahim Diaz κάνει τη σέντρα

55'

55'

54'

54'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Paolo Ghiglione από την ομάδα Τζένοα ανατρέπει τον Rade Krunic

54'

53'

Ο Zinho Vanheusden τιμωρείται για σπρώξιμο στον Brahim Diaz

53'

52'

52'

Το σουτ του Caleb Ekuban βρίσκει σε σώματα, αλλά ο γκολκίπερ αντιδρά σωστά

52'

Ένας παίκτης από την ομάδα Τζένοα στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά.

52'
Σέντρα

Ο Paolo Ghiglione από την ομάδα Τζένοα προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

51'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Rade Krunic από την ομάδα Μίλαν ανατρέπει τον Zinho Vanheusden

51'

51'

Ο Andrea Cambiaso από την ομάδα Τζένοα κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Junior Messias

51'
Απόκρουση

Ο Rade Krunic απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

50'
Γέμισμα

Ο Nicolo Rovella εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

50'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Sandro Tonali από την ομάδα Μίλαν ανατρέπει τον Nicolo Rovella

50'

Η ομάδα Τζένοα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

50'

Κατοχή: Τζένοα: 39%, Μίλαν: 61%.

49'

49'

49'

48'

48'
Απόκρουση

Ο Mike Maignan από την ομάδα Μίλαν βγαίνει κάνει μία εξαιρετική απόκρουση.

48'

Η κεφαλιά του Hernani μπλοκαρίστηκε από τον γκολκίπερ, που δίνει συνέχεια στο παιχνίδι

48'
Γέμισμα

48'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Junior Messias από την ομάδα Μίλαν ανατρέπει τον Nicolo Rovella

47'

47'

Καλή ενέργεια από τον Zlatan Ibrahimovic ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

47'
Σέντρα

Ο Alessandro Florenzi κάνει τη σέντρα

46'

46'

Ο αρχηγός παραδίδει το περιβραχιόνιο του καθώς βγαίνει αλλαγή.

46'

Ο Stefano Sturaro δίνει τη θέση του στον Hernani

46'

Ο Matteo Gabbia δίνει τη θέση του στον Alessandro Florenzi

46'

45+5'

Η ομάδα Μίλαν παρουσιάζει το καλύτερο πρόσωπο σ' αυτό το ημίχρονο

45+5'

45+5'

45+4'

Ο Junior Messias από την ομάδα Μίλαν είναι σε θέση οφσάιντ

45+4'

45+4'
Απόκρουση

45+3'

45+3'

45+1'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Junior Messias από την ομάδα Μίλαν έστειλε με κεφαλιά τη μπάλα στα δίχτυα!

45+1'

Το σουτ του Rade Krunic μπλοκάρεται

45+1'

45+1'

45+1'

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 4'

45'

Ο Brahim Diaz αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

45'

44'

44'

Ο Flavio Bianchi πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

44'
Σέντρα

Ο Paolo Ghiglione κάνει τη σέντρα

44'

43'

43'

42'

Ο Brahim Diaz από την ομάδα Μίλαν είχε προσπάθεια εκτός στόχου

42'

42'

Η ομάδα Μίλαν έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

42'

Ο Caleb Ekuban από την ομάδα Τζένοα κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

42'

Ο Stefano Sturaro από την ομάδα Τζένοα πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

42'

42'
Απόκρουση

42'
Σέντρα

41'

41'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Matteo Gabbia ανέτρεψε τον Flavio Bianchi από πίσω και δόθηκε φάουλ

40'
Απόκρουση

Ο Andrea Masiello απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

40'
Σέντρα

40'

40'

39'

39'
Σέντρα

Ο Rade Krunic από την ομάδα Μίλαν προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

39'
Σέντρα

Ο Franck Kessie από την ομάδα Μίλαν προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

38'
Απόκρουση

38'
Σέντρα

Ο Rade Krunic κάνει τη σέντρα

38'

Ο Junior Messias σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Salvatore Sirigu ελέγχει την φάση

38'

Ο Franck Kessie από την ομάδα Μίλαν πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

37'

36'

Ο Salvatore Sirigu κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

36'

35'

Ο Flavio Bianchi τιμωρείται για σπρώξιμο στον Sandro Tonali

35'
Σέντρα

Ο Andrea Cambiaso από την ομάδα Τζένοα προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

35'

Κατοχή: Τζένοα: 38%, Μίλαν: 62%.

34'

Το παιχνίδι έχει επισκιαστεί από κάποια πολύ σκληρά μαρκαρίσματα

34'

Ο Pierre Kalulu από την ομάδα Μίλαν το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Nicolo Rovella

33'

Ο Caleb Ekuban από την ομάδα Τζένοα είναι σε θέση οφσάιντ

33'

33'
Απόκρουση

Ο Zlatan Ibrahimovic απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

33'
Γέμισμα

32'

Κίτρινη κάρτα για τον Matteo Gabbia

32'

Ο Matteo Gabbia από την ομάδα Μίλαν κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Flavio Bianchi

31'

Ελεύθερο για την ομάδα Τζένοα

31'

30'

30'

Κατοχή: Τζένοα: 36%, Μίλαν: 64%.

29'

29'

29'

Ο Brahim Diaz υποπίπτει σε χέρι

28'

Ο Sandro Tonali τιμωρείται για σπρώξιμο στον Andrea Cambiaso

28'

27'

27'

Ο Nicolo Rovella αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

26'

Ο Mike Maignan κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

26'
Απόκρουση

26'

Ο Nicolo Rovella από την ομάδα Τζένοα εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

26'
Σέντρα

26'

Ο Sandro Tonali τιμωρείται για σπρώξιμο στον Flavio Bianchi

25'

25'

Το σουτ του Theo Hernandez μπλοκάρεται

25'

24'

Ο Theo Hernandez από την ομάδα Μίλαν πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

24'

Η ομάδα Μίλαν ξεκινάει αντεπίθεση

24'

24'

23'

Η ομάδα Τζένοα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

23'

22'

22'

Ο Sandro Tonali από την ομάδα Μίλαν εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

22'
Απόκρουση

Ο Stefano Sturaro απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

22'
Σέντρα

21'

21'

20'

Ο Andrea Cambiaso επιστρέφει στο γήπεδο.

20'

Κατοχή: Τζένοα: 31%, Μίλαν: 69%.

20'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Johan Vasquez υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Sandro Tonali

19'

19'

19'

Ο Andrea Cambiaso από την ομάδα Τζένοα βγαίνει εκτός γηπέδου επειδή η μύτη του έχει ματώσει.

18'

18'

Ο Zlatan Ibrahimovic από την ομάδα Μίλαν είχε προσπάθεια εκτός στόχου

18'

Ο Zlatan Ibrahimovic πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

18'
Απόκρουση

Ο Zinho Vanheusden απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

18'
Σέντρα

Ο Sandro Tonali κάνει τη σέντρα

18'
Απόκρουση

18'

Ο Sandro Tonali από την ομάδα Μίλαν εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

17'

Σουτ του Zlatan Ibrahimovic βρίσκει σε σώματα και καταλήγει εκτός εστίας

17'

Ο Junior Messias από την ομάδα Μίλαν στέλνει την μπάλα στην καρδιά της περιοχής.

17'

17'

16'

Ο Zlatan Ibrahimovic τιμωρείται για σπρώξιμο στον Johan Vasquez

16'

15'

15'
Σέντρα

Ο Sandro Tonali από την ομάδα Μίλαν προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

15'

14'

14'

13'

13'

12'

12'

11'

11'

11'

Ο Rade Krunic από την ομάδα Μίλαν πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

11'

11'

11'

Η ομάδα Μίλαν κατάφερε να σκοράρει το σημαντικό πρώτο γκολ. Μπορεί να χτίσει πάνω σε αυτό;

10'

10'

Ένα πολύ όμορφο γκολ από τον Zlatan Ibrahimovic

10'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ Ο Zlatan Ibrahimovic έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα με απευθείας εκτέλεση φάουλ με το δεξί πόδι. Πανέμορφη εκτέλεση

8'

Ο Caleb Ekuban υποπίπτει σε χέρι

8'

Το σουτ του Pierre Kalulu μπλοκάρεται

8'

Ο Sandro Tonali από την ομάδα Μίλαν εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

8'

7'
Απόκρουση

7'

7'
Σέντρα

Ο Junior Messias από την ομάδα Μίλαν προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

7'

6'

6'
Σέντρα

Ο Theo Hernandez από την ομάδα Μίλαν προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

6'

Ο Theo Hernandez από την ομάδα Μίλαν προσπαθεί να παίξει το 1-2 με τον Junior Messias του αλλά η μπάλα δεν περνάει.

5'

5'

5'

5'

Κατοχή: Τζένοα: 77%, Μίλαν: 23%.

4'

Ο Simon Kjaer είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Matteo Gabbia

2'

Ο Simon Kjaer είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

2'

1'

Ο Andrea Cambiaso από την ομάδα Τζένοα είχε προσπάθεια εκτός στόχου

1'
Απόκρουση

Ο Pierre Kalulu αποτυγχάνει να απομακρύνει τη μπάλα και θέτει την ομάδα του υπό πίεση

1'

Το σουτ του Andrea Cambiaso μπλοκάρεται

1'
Σέντρα

Ο Nicolo Rovella από την ομάδα Τζένοα εκτελεί το φάουλ αλλά ο συμπαίκτης του δεν προλαβαίνει την μπάλα και η ευκαιρία χάνεται.

1'

1'

1'

Καλώς ήρθατε στο σημερινό παιχνίδι όπου οι προβολείς φωτίζουν όλο το γήπεδο.

1'

Η ομάδα Τζένοα είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Stadio Luigi Ferraris, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Κόντρα στην αγαπημένη του Μίλαν ο Σεφτσένκο

Η Τζένοα υποδέχεται τη Μίλαν για την 15η αγωνιστική της Σέριε Α’. Ψάχνουν βαθμούς οι γηπεδούχοι με τον Σεφτσένκο να έρχεται αντιμέτωπες απέναντι στην ομάδα που μεγαλούργησε ποδοσφαιρικά.

* Παίκτης της Μίλαν (1999-2006, 2008-2009) και ένας από τους καλύτερους επιθετικούς της ιστορίας της, ο νυν προπονητής της Τζένοα Αντρέι Σεφτσένκο.

ΤΖΕΝΟΑ

Με το βαθμό της ισοπαλίας έφυγε από το Ούντινε το Σάββατο και μπορεί να νιώθει ικανοποιημένη από το αποτέλεσμα. Προσπάθησε να παίξει ποδόσφαιρο και να κρατήσει τη μπάλα στα πόδια της, έχασε μεγάλη ευκαιρία με τον Εκουμπάν στο πρώτο μέρος και στην επανάληψη κλείστηκε περισσότερο στην άμυνα της. Σώθηκε από το δοκάρι, προσπάθησε να χτυπήσει μέσω αντεπιθέσεων αλλά δεν της βγήκε.

Έμεινε έτσι για 11η αγωνιστική χωρίς νίκη (0-7-4) και ο στα δύο παιχνίδια με τον Σεφτσένκο στον πάγκο της δεν έχει καταφέρει ούτε να σκοράρει. Ο Ουκρανός φαίνεται να δίνει ιδιαίτερη έμφαση στην αμυντική τακτική της ομάδας του αλλά ακόμα είναι νωρίς για να κριθεί. Η 18η θέση που βρίσκεται η ομάδα δεν είναι ικανοποιητική, μπορεί η σωτηρία να απέχει μόλις έναν βαθμό αλλά ακολουθεί και η αναμέτρηση με τη Γιουβέντους και έπειτα το ντέρμπι με τη Σαμπντόρια.

«Σίγουρα θα είμαι ενθουσιασμένος αλλά για την ώρα προσπαθώ να μπλοκάρω τα συναισθήματα μου. Είμαι επαγγελματίας και υποσχέθηκα στους φιλάθλους της Τζένοα ότι θα κάνω το καλύτερο που μπορώ για την ομάδα. Τώρα θα κάνω ό,τι μπορώ για να βάλω δύσκολα στη Μίλαν», σχολίασε ο κόουτς Σεφτσένκο.

Αγωνιστικά Νέα: Παραμένουν εκτός ο Μαξίμοβιτς (5/0), ο μέσος Κασάτα οι φορ Ντέστρο (8/6) και Kαϊσέδο (5/1) και οι μπακ Φαρές (7/2) και Κρίσιτο (12/5).

ΜΙΛΑΝ

Τα βρήκε σκούρα στην εντός έδρας αναμέτρηση απέναντι στη Σασσουόλο και γνώρισε την ήττα με 3-1. Το παιχνίδι βέβαια φάνηκε να ξεκινάει ιδανικά για την ίδια καθώς προηγήθηκε με κεφαλιά του Ρομανιόλι στο 21’ όμως τρία λεπτά μετά δέχθηκε την ισοφάριση από ένα εκπληκτικό σουτ του Σκαμάκα. Μάλιστα στο 33’ ο Μενιάν έδιωξε την μπάλα πάνω στον Κιάερ και αυτός άθελα του την έστειλε στα δίχτυα της ομάδας του, μπήκε στην επανάληψη με σκοπό να πιέσει για την ισοφάριση αλλά στο 66’ η Σασσουόλο πέτυχε και τρίτο τέρμα. Όλα βέβαια τελείωσαν στο 77’ όταν έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Ρομανιόλι.

Υπέστη έτσι την 2η σερί της ήττα στο πρωτάθλημα, είδε τη Νάπολι να ξεφεύγει με τρεις βαθμούς στην κορυφή και την Ίντερ να την πλησιάζει στον έναν. Βγάζει κάποια σημάδια κούρασης στο παιχνίδι της, φάνηκε απέναντι στους «νεροβέρντι» και είναι λογικό από τη στιγμή που έχει αρκετά συνεχόμενα και δύσκολα παιχνίδια. Ακόμα βέβαια είναι εντός στόχων, ακολουθεί ένας θεωρητικά πιο εύκολος εντός έδρας αγώνας απέναντι στην Σαλερνιτάνα το Σάββατο, πριν υποδεχθεί τη Λίβερπουλ για το Τσάμπιονς Λιγκ.

Αγωνιστικά Νέα: Παραμένουν εκτός στόπερ Καλάμπρια (10/2) και οι φορ Ρέμπιτς (9/1) και Ζιρού (8/4). Τιμωρημένος ο στόπερ Ρομανιόλι (9/1), επιστρέφει ο στόπερ Τομόρι (12/0).

Θάνος Τσαλουχίδης Αθλητικογράφος

Η Τζένοα ψάχνει μία νίκη μετά από καιρό αλλά μοιάζει δύσκολο ο Σεφτσένκο να «πληγώσει» την αγαπημένη του ομάδα. Ο ίδιος μπορεί να το θέλει αλλά το θέμα είναι πόσο ικανό σύνολο έχει για να τα καταφέρει. Από την άλλη οι «ροσονέρι» δεν έχουν πανηγυρίσει εδώ και τρεις αγωνιστικές και δεν θέλουν να μείνουν μακριά από την κορυφή. Οριακά αποδεκτό το διπλό, θα προτιμήσουμε το αμφίσκορο καθώς κάποια στιγμή οι γηπεδούχοι θα βρουν δίχτυα, κάπου στο 0-2 για να μειώσουν.

• Η ομάδα Τζένοα έφερε ισοπαλία στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες στη διοργάνωση Σέριε A.
    Σημείο: X με απόδοση 3.95 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Μίλαν νίκησε στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες εκτός έδρας στη διοργάνωση Σέριε A.
    Σημείο: 2 με απόδοση 1.47 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες της ομάδας Τζένοα, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Σέριε A).
    Σημείο: Under με απόδοση 2.02 στον ΟΠΑΠ

ΙΤΑΛΙΑ: Σέριε A