21+

Άουγκσμπουργκ - Χοφενχάιμ

11/11/2023 16:30
Κωδ ΟΠΑΠ: 259
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 171 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Χοφενχάιμ - Άουγκσμπουργκ στις 7/4/2024

• Θεατές: 28260
90+9'

28260 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+9'

Υπήρχαν πολλές ευκαιρίες στο παιχνίδι αλλά καμία ομάδα δεν μπόρεσε να βρει το καθοριστικό γκολ.

90+9'

90+9'

Κατοχή: Άουγκσμπουργκ: 40%, Χοφενχάιμ: 60%.

90+9'

Ο Arne Engels απομακρύνει τη μπάλα

90+9'

Ελεύθερο για την ομάδα Χοφενχάιμ

90+8'

Η σέντρα από τον Kevin Mbabu από την ομάδα Άουγκσμπουργκ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

90+8'

Καλή ενέργεια από τον Sven Michel ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

90+8'

Η ομάδα Άουγκσμπουργκ ξεκινάει αντεπίθεση

90+8'

Ο Niklas Dorsch από την ομάδα Άουγκσμπουργκ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+7'

Το παιχνίδι αρχίζει ξανά με ελεύθερο

90+7'

Το παιχνίδι σταματάει για μία στιγμή, καθώς η μπάλα βρήκε στον διαιτητή.

90+6'

Η ομάδα Χοφενχάιμ εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

90+6'

Η ομάδα Άουγκσμπουργκ εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

90+6'

90+5'

90+4'

Παίκτης της ομάδας Άουγκσμπουργκ επιχειρεί μακρινό γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή

90+4'

Ο Phillip Tietz δίνει τη θέση του στον Sven Michel

90+3'

Ελεύθερο για την ομάδα Άουγκσμπουργκ

90+3'

Ο Ermedin Demirovic δίνει τη θέση του στον Dion Drena Beljo

90+3'

Η ομάδα Χοφενχάιμ εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

90+2'

Καλή ενέργεια από τον Iago ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

90+2'

90+2'

Ο Iago κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

90+1'

Ο Jeffrey Gouweleeuw τιμωρείται για σπρώξιμο στον Anton Stach

90+1'

Ο Kevin Akpoguma από την ομάδα Χοφενχάιμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+1'

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 9'

90'

Ο Maximilian Beier δίνει τη θέση του στον Bambase Conte

90'

Κατοχή: Άουγκσμπουργκ: 41%, Χοφενχάιμ: 59%.

89'

Ο Marius Buelter σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Finn Dahmen ελέγχει την φάση

89'

Ο Ermedin Demirovic κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Oliver Baumann μπλοκάρει εύκολα

89'

Η σέντρα από τον Arne Engels από την ομάδα Άουγκσμπουργκ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

88'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Grischa Proemel από την ομάδα Χοφενχάιμ ανατρέπει τον Ermedin Demirovic

87'

Ο Kevin Akpoguma κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

87'

86'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Felix Uduokhai από την ομάδα Άουγκσμπουργκ ανατρέπει τον Grischa Proemel

85'

Ο Anton Stach κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

85'

85'

84'

84'

Ο Niklas Dorsch από την ομάδα Άουγκσμπουργκ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

83'

83'

Ο Robert Gumny απομακρύνει τη μπάλα

83'

Ο Robert Gumny κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

83'

82'

Ο Fredrik Jensen δίνει τη θέση του στον Kevin Mbabu

82'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Iago από την ομάδα Άουγκσμπουργκ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

82'

Ο Oliver Baumann από την ομάδα Χοφενχάιμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

82'

Ο Fredrik Jensen από την ομάδα Άουγκσμπουργκ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

81'

Καλή ενέργεια από τον Ermedin Demirovic ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

81'

81'

Ο Jeffrey Gouweleeuw κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

81'

80'

Ο Kevin Vogt κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

80'

80'

Ο Finn Dahmen κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

79'

Ο Felix Uduokhai από την ομάδα Άουγκσμπουργκ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

78'

78'

Ο Andrej Kramaric από την ομάδα Χοφενχάιμ είναι σε θέση οφσάιντ

78'

Η ομάδα Χοφενχάιμ εκδηλώνει επίθεση

77'

Ο Arne Engels από την ομάδα Άουγκσμπουργκ είναι σε θέση οφσάιντ

77'

Η ομάδα Άουγκσμπουργκ εκδηλώνει επίθεση

76'

Ο Mads Valentin Pedersen δίνει τη θέση του στον Iago

76'

Ο Ruben Vargas δίνει τη θέση του στον Arne Engels

76'

Ο Kevin Akpoguma έκανε φάουλ, καθώς δεν είχε άλλο τρόπο να σταματήσει την αντεπίθεση, και βλέπει κίτρινη κάρτα

76'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Kevin Akpoguma από την ομάδα Χοφενχάιμ ανατρέπει τον Ruben Vargas

76'

75'

75'

74'

74'

Η ομάδα Άουγκσμπουργκ εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

74'

Ο Kevin Akpoguma απομακρύνει τη μπάλα

74'

73'

73'

Η ομάδα Χοφενχάιμ ξεκινάει αντεπίθεση

73'

72'

72'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Elvis Rexhbecaj από την ομάδα Άουγκσμπουργκ ανατρέπει τον Wout Weghorst

72'

72'

Ο Julian Justvan από την ομάδα Χοφενχάιμ προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή, αλλά το σουτ του έφυγε δίπλα από την εστία.

71'

71'

Ο Ruben Vargas από την ομάδα Άουγκσμπουργκ είναι σε θέση οφσάιντ

71'

71'

Ο Mads Valentin Pedersen κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Grischa Proemel.

71'

70'

Ο Finn Becker δίνει τη θέση του στον Andrej Kramaric

70'

Ο Ihlas Bebou δίνει τη θέση του στον Julian Justvan

69'

69'

68'

Καλή ενέργεια από τον Maximilian Beier ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

67'

67'

Ο Grischa Proemel από την ομάδα Χοφενχάιμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

65'

Ο Finn Dahmen από την ομάδα Άουγκσμπουργκ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

65'

64'

64'

Ο Wout Weghorst υποπίπτει σε χέρι

63'

63'

62'

56'

Το παιχνίδι είναι σε αναμονή λόγω αναστάτωσης στις εξέδρες

56'

Ο Grischa Proemel από την ομάδα Χοφενχάιμ δέχεται κίτρινη κάρτα μετά από επικίνδυνο μαρκάρισμα σε αντίπαλο παίκτη.

56'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Grischa Proemel για την ομάδα Χοφενχάιμ. Ο Elvis Rexhbecaj σταματάει την φάση.

55'

Κατοχή: Άουγκσμπουργκ: 39%, Χοφενχάιμ: 61%.

55'

55'

55'

Ο Kevin Vogt από την ομάδα Χοφενχάιμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

54'

Ο Niklas Dorsch κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

53'

Ο Ruben Vargas έδωσε την ασίστ για το γκολ.

53'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Ermedin Demirovic της ομάδας Άουγκσμπουργκ νικάει τον τερματοφύλακα έξω από την περιοχή με το δεξί πόδι!

53'

53'

52'

Ο Ozan Kabak κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Phillip Tietz.

52'

51'

51'

Ο Ozan Kabak απομακρύνει τη μπάλα

51'

50'

Καλή ενέργεια από τον Grischa Proemel ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

50'

Κατοχή: Άουγκσμπουργκ: 37%, Χοφενχάιμ: 63%.

50'

Ο Ozan Kabak τιμωρείται για σπρώξιμο στον Mads Valentin Pedersen

49'

Ο Finn Becker από την ομάδα Χοφενχάιμ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

49'

49'

48'

48'

47'

47'

Ο Ihlas Bebou από την ομάδα Χοφενχάιμ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Niklas Dorsch

46'

Ο Ermedin Demirovic σημαδεύει την εστία με ψαλιδάκι, αλλά ο Oliver Baumann του αρνείται ένα καταπληκτικό γκολ!

46'

46'

Ο Anton Stach απομακρύνει τη μπάλα

46'

45+3'

Η ομάδα Χοφενχάιμ παρουσιάζει το καλύτερο πρόσωπο σ' αυτό το ημίχρονο

45+3'

45+3'

45+3'

Ο Ermedin Demirovic από την ομάδα Άουγκσμπουργκ δεν πιάνει καλά το σουτ και η μπάλα φεύγει μακριά από την εστία

45+2'

Παίκτης της ομάδας Χοφενχάιμ επιχειρεί μακρινό γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή

45+1'

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 2'

45+1'

45+1'

Ο Phillip Tietz κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Kevin Akpoguma.

45'

45'

Κατοχή: Άουγκσμπουργκ: 36%, Χοφενχάιμ: 64%.

44'

Ο Felix Uduokhai από την ομάδα Άουγκσμπουργκ δέχεται κίτρινη κάρτα μετά από επικίνδυνο μαρκάρισμα σε αντίπαλο παίκτη.

44'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Felix Uduokhai για την ομάδα Άουγκσμπουργκ. Ο Wout Weghorst σταματάει την φάση.

44'

44'

Ο Wout Weghorst τιμωρείται για σπρώξιμο στον Elvis Rexhbecaj

42'

41'

40'

Κατοχή: Άουγκσμπουργκ: 38%, Χοφενχάιμ: 62%.

40'

40'

Ο Maximilian Beier από την ομάδα Χοφενχάιμ δεν πιάνει καλά το σουτ και η μπάλα φεύγει μακριά από την εστία

40'

Ο Jeffrey Gouweleeuw από την ομάδα Άουγκσμπουργκ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

39'

38'

38'

38'

38'

Ο Anton Stach αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

37'

37'

37'

Ο Grischa Proemel κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

36'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Grischa Proemel από την ομάδα Χοφενχάιμ ανατρέπει τον Niklas Dorsch

36'

35'

Ο Anton Stach τιμωρείται για σπρώξιμο στον Elvis Rexhbecaj

35'

Ο Jeffrey Gouweleeuw απομακρύνει τη μπάλα

35'

34'

33'

33'

33'

33'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mads Valentin Pedersen από την ομάδα Άουγκσμπουργκ ανατρέπει τον Finn Becker

31'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ermedin Demirovic από την ομάδα Άουγκσμπουργκ ανατρέπει τον Ihlas Bebou

31'

31'

Ο Ozan Kabak κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

31'

31'

30'

29'

28'

28'

Ο Phillip Tietz κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Anton Stach.

28'

27'

Ο Fredrik Jensen από την ομάδα Άουγκσμπουργκ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

27'
Πέναλτι

Μετά από εξέταση του VAR, ο διαιτητής αποφάσισε να αλλάξει την απόφασή του και να μην καταλογίσει πέναλτι για την ομάδα Άουγκσμπουργκ!

26'

VAR - ΠΕΝΑΛΤΙ! Ο διαιτητής σταμάτησε το παιχνίδι. Γίνεται έλεγχος του VAR, πιθανό πέναλτι για την ομάδα Άουγκσμπουργκ

25'

25'

ΠΕΝΑΛΤΙ! - Ο Kevin Akpoguma από την ομάδα Χοφενχάιμ υποπίπτει σε πέναλτι.

25'

25'

25'

Ο Oliver Baumann απομακρύνει τη μπάλα

23'

Ο Marius Buelter έδωσε την ασίστ για το γκολ.

23'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Wout Weghorst της ομάδας Χοφενχάιμ σκοράρει με κεφαλιά

23'

Η σέντρα από τον Marius Buelter από την ομάδα Χοφενχάιμ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

23'

23'

Ο Anton Stach από την ομάδα Χοφενχάιμ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

23'

23'

22'

Ο Anton Stach κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Finn Dahmen μπλοκάρει εύκολα

22'

Η σέντρα από τον Ihlas Bebou από την ομάδα Χοφενχάιμ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

21'

21'

20'

20'

Κατοχή: Άουγκσμπουργκ: 30%, Χοφενχάιμ: 70%.

20'

20'

20'

20'

19'

Ο Ozan Kabak τιμωρείται για σπρώξιμο στον Ruben Vargas

19'

18'

Ο Marius Buelter από την ομάδα Χοφενχάιμ είναι σε θέση οφσάιντ

16'

15'

Η ομάδα Χοφενχάιμ έχει την κατοχή της μπάλας

15'

Κατοχή: Άουγκσμπουργκ: 29%, Χοφενχάιμ: 71%.

15'

14'

Ο Ermedin Demirovic τιμωρείται για σπρώξιμο στον Kevin Akpoguma

13'

13'

Ο Marius Buelter από την ομάδα Χοφενχάιμ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

13'

13'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Ruben Vargas από την ομάδα Άουγκσμπουργκ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

13'

Η σέντρα από τον Fredrik Jensen από την ομάδα Άουγκσμπουργκ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

12'

Ο Kevin Akpoguma τιμωρείται για σπρώξιμο στον Ruben Vargas

11'

10'

9'

9'

Ο Finn Becker αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

8'

8'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Felix Uduokhai από την ομάδα Άουγκσμπουργκ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

8'

Ο Fredrik Jensen από την ομάδα Άουγκσμπουργκ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

7'

Ο Ihlas Bebou από την ομάδα Χοφενχάιμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

6'

6'

6'

Ο Anton Stach από την ομάδα Χοφενχάιμ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

5'

5'

4'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Niklas Dorsch από την ομάδα Άουγκσμπουργκ ανατρέπει τον Anton Stach

2'

Ο Maximilian Beier τιμωρείται για σπρώξιμο στον Finn Dahmen

2'

2'

1'

Ο Elvis Rexhbecaj σταματά επιτυχώς το σουτ

1'

Το σουτ του Finn Becker μπλοκάρεται

1'

Συννεφιασμένος ο καιρός αυτήν τη στιγμή.

1'

1'

Η ομάδα Χοφενχάιμ είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

1'

0'

Καλησπέρα σας από το WWK Arena, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Σε φόρμα η Άουγκσμπουργκ, μόνο νίκες εκτός η Χόφενχαϊμ

Η Άουγκσμπουργκ υποδέχεται τη Χόφενχαϊμ για την 11ξ αγωνιστική της Μπουντεσλίγκα. Σε καλή κατάσταση οι γηπεδούχοι, θέλουν να επιστρέψουν στα θετικά αποτελέσματα οι φιλοξενούμενοι.

Σε ένα ωραίο παιχνίδι στην έδρα της Κολωνίας την προηγούμενη αγωνιστική δεν μπόρεσε να πάρει κάτι παραπάνω από το βαθμό της ισοπαλίας (1-1). Βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 16’ είχε δοκάρι στο 19’ και τελικά έφτασε στην ισοφάριση στο 25’ με τον Τιέτζ. Είχε και δεύτερο δοκάρι στο 42’, δέχτηκε πίεση από την αντίπαλο της αλλά θα μπορούσε κάλλιστα να βρει και η ίδια ένα γκολ. Τελείωσε εν τέλει την αναμέτρηση έχοντας σημαδέψει τρεις φορές το δοκάρι αλλά πετυχαίνοντας ένα τέρμα.

Είναι εμφανές πως μετά την έλευση του Θόρουπ έχει γίνει πιο επιθετική, μετράει τρία σερί παιχνίδια χωρίς ήττα και βρίσκεται στη 10η θέση με 12 βαθμούς. Η ψυχολογία της είναι πλέον καλύτερη και με βάση την εικόνα της μπορεί να αισθάνεται αισιόδοξη για τη συνέχεια. Είναι αξιοσημείωτη η αλλαγή της πάντως σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα και ο νέος προπονητής έδειξε άμεσα το στυλ ποδοσφαίρου που θέλει να έχει στην ομάδα του.

«Έχουμε κάνει ένα μικρό βήμα προς τη σωστή κατεύθυνση. Δεν εφησυχαζόμαστε όμως γιατί υπάρχει πολλή δουλειά για να κάνουμε. Όλοι είναι έτοιμοι για το παιχνίδι», επισήμανε ο κόουτς Θόρουπ.

Αγωνιστικά Νέα: Εξέτισε και επιστρέφει ο στόπερ Ουντοκάι (9/1). Εκτός λόγω τραυματισμού ο μέσος Μάιερ (3/0).

Ήξερε πως είχε να αντιμετωπίσει την πιο φορμαρισμένη ομάδα της κατηγορίας την προηγούμενη αγωνιστική, αντιστάθηκε όσο μπορούσε αλλά στο τέλος γνώρισε την ήττα με 3-2 από τη Λεβερκούζεν. Δεν ξεκίνησε βέβαια καλά στην αναμέτρηση και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 9’ και πριν λήξει το ημίχρονο δέχτηκε και δεύτερο τέρμα. Είχε αντίδραση όμως στην επανάληψη και μέσα σε ένα δίλεπτο (56’-58’) έφερε το παιχνίδι στα ίσα με γκολ των Σταχ και Βέγκχορστ. Δεν μπόρεσε όμως να εκμεταλλευτεί το μομέντουμ της και στο 70’ είδε την αντίπαλο της να πετυχαίνει και τρίτο γκολ.

Θα μπορούσε να είναι πιο προσεκτική στο τέλος και να πάρει έστω το βαθμό αλλά η αλήθεια είναι πως ηττήθηκε από μία ανώτερη ομάδα. Το εντυπωσιακό βέβαια είναι πως εκτός έδρας φέτος μετράει μόνο νίκες στο πρωτάθλημα και έχει καταφέρει μόλις μία φορά να εκμεταλλευτεί την έδρα της. Οι 18 βαθμοί που έχει συγκεντρώσει βέβαια την έχουν φέρει στην 6η θέση της βαθμολογίας και μάλιστα το έχει πράξει παίζοντας και καλό ποδόσφαιρο. Της πηγαίνουν περισσότερο οι αναμετρήσεις μακριά από το «σπίτι» της, θα αντιμετωπίσει όμως σήμερα μία ομάδα με πολύ καλή ψυχολογία.

«Είμαστε απογοητευμένοι που δεν κερδίσαμε το παιχνίδι με τη Λεβερκούζεν. Κάναμε όμως μία καλή εμφάνιση, σίγουρα ένα από τα καλύτερα μας μέσα στη σεζόν γι’ αυτό και μας ενοχλεί που δεν πήραμε τη νίκη. Πρέπει να μάθουμε από αυτό», επισήμανε ο κόουτς Ματαράτσο.

Αγωνιστικά Νέα: Νέες απώλειες ο επιθετικός Μπερίσα (6/0) και ο μπακ Σκοβ (9/2). Παραμένουν εκτός οι μέσος Γκάιγκερ και Γκρίλιτς (8/1) και ο μπακ Καντεράμπεκ (7/1).

Θάνος Τσαλουχίδης Αθλητικογράφος

Η Άουγκσμπουργκ προέρχεται από καλές εμφανίσεις, είναι αήττητη με τον Θόρουπ στον πάγκο και θέλει να βάλει τέλος στο εκτός έδρας νικηφόρο σερί της Χόφενχαϊμ. Οι φιλοξενούμενοι μετράν πέντε νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια, είναι ομάδα με ποιότητα και περιμένω ένα ανοικτό παιχνίδι. Το over βρίσκεται χαμηλά αλλά θα πάω με τα 4-6 Goals.

• Στους τελευταίους 9 από 10 αγώνες της ομάδας Χοφενχάιμ, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Μπουντεσλίγκα).
    Σημείο: Over με απόδοση 1.41 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Χοφενχάιμ νίκησε στους τελευταίους 5 αγώνες εκτός έδρας στη διοργάνωση Μπουντεσλίγκα.
    Σημείο: 2 με απόδοση 2.65 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Χοφενχάιμ νικούσε στο ημίχρονο στους τελευταίους 4 αγώνες εκτός έδρας στη διοργάνωση Μπουντεσλίγκα.
    Σημείο: Ημ.2 με απόδοση 3.05 στον ΟΠΑΠ

ΓΕΡΜΑΝΙΑ: Μπουντεσλίγκα