Ανζέ - Κλερμόν

12/12/2021 16:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 1072
0 - 1
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 868 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Κλερμόν - Ανζέ στις 16/4/2023

• Χωρητικότητα: 20000
90+6'

90+6'

Κατοχή: Ανζέ: 64%, Κλερμόν: 36%.

90+5'

Η ομάδα Ανζέ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

90+5'

Η ομάδα Κλερμόν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90+4'

Κίτρινη κάρτα για τον Yadaly Diaby

90+4'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Yadaly Diaby για την ομάδα Κλερμόν. Ο Danijel Petkovic σταματάει την φάση.

90+4'
Κακό κοντρόλ

Ο Yadaly Diaby από την ομάδα Κλερμόν έκανε κακή επαφή με τη μπάλα και δεν εκμεταλλεύτηκε την σέντρα του συμπαίκτη του.

90+4'

Ο Mohamed Bayo από την ομάδα Κλερμόν κάνει μία εναέρια πάσα σε συμπαίκτη του.

90+4'

Η ομάδα Ανζέ έχει την κατοχή της μπάλας

90+3'

Ο Saif-Eddine Khaoui από την ομάδα Κλερμόν εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

90+3'

Το σουτ του Salis Abdul Samed μπλοκάρεται

90+3'

Ο Salis Abdul Samed από την ομάδα Κλερμόν προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

90+3'

Η ομάδα Κλερμόν ξεκινάει αντεπίθεση

90+2'

Το σουτ του Angelo Fulgini μπλοκάρεται

90+2'

Ο Antonin Bobichon από την ομάδα Ανζέ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

90+1'

90'

Κίτρινη κάρτα για τον Romain Thomas

90'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Romain Thomas υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Jordan Tell

90'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 5'

90'

90'

Κατοχή: Ανζέ: 63%, Κλερμόν: 37%.

89'

Η ομάδα Ανζέ παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

89'

Ο Saif-Eddine Khaoui επιχειρεί να σκοράρει με απευθείας φάουλ, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ

89'

Ο Stephane Bahoken τιμωρείται για σπρώξιμο στον Salis Abdul Samed

88'

Το σουτ του Akim Zedadka μπλοκάρεται

88'

Ο Souleyman Doumbia δίνει τη θέση του στον Antonin Bobichon

87'

Ο Azzedine Ounahi δίνει τη θέση του στον Mathias Pereira-Lage

87'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Sofiane Boufal ανέτρεψε τον Akim Zedadka από πίσω και δόθηκε φάουλ

87'
Απόκρουση

Ο Enzo Ebosse απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

86'
Σέντρα

Ο Salis Abdul Samed κάνει τη σέντρα

86'

Η ομάδα Κλερμόν εκδηλώνει επίθεση

86'

85'

84'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Mohamed Bayo της ομάδας Κλερμόν ευστοχεί στο πέναλτι με το δεξί πόδι, στέλνοντας την μπάλα στο κέντρο της εστίας. Ο Danijel Petkovic έπεσε δεξιά.

83'
Πέναλτι

Μετά από εξέταση του VAR, ο διαιτητής αποφάσισε να παραμείνει στην αρχική απόφασή του και να καταλογίσει πέναλτι για την ομάδα Κλερμόν!

82'

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΠΕΝΑΛΤΙ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός πέναλτι.

82'

ΠΕΝΑΛΤΙ! - Ο Batista Mendy κάνει χέρι εντός περιοχής. Έντονες διαμαρτυρίες από τον Batista Mendy αλλά ο διαιτητής δε συγκινείται

82'
Σέντρα

Ο Akim Zedadka κάνει τη σέντρα

82'

81'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Salis Abdul Samed από την ομάδα Κλερμόν ανατρέπει τον Azzedine Ounahi

81'

Καλή ενέργεια από τον Stephane Bahoken ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

81'

Ο Sofiane Boufal από την ομάδα Ανζέ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

80'

Το σουτ του Ismael Traore μπλοκάρεται

80'

Η κεφαλιά του Ismael Traore μπλοκαρίστηκε από τον γκολκίπερ, που δίνει συνέχεια στο παιχνίδι

80'

Ο Sofiane Boufal από την ομάδα Ανζέ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

79'
Σέντρα

Ο Souleyman Doumbia από την ομάδα Ανζέ προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

79'

79'

Ο Jonathan Iglesias δίνει τη θέση του στον Saif-Eddine Khaoui

78'

Ο Arial Mendy δίνει τη θέση του στον Yadaly Diaby

77'

Ο Ouparine Djoco κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

77'
Σέντρα

Ο Angelo Fulgini κάνει τη σέντρα

77'

Ο Sofiane Boufal από την ομάδα Ανζέ εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

77'
Σέντρα

76'

Η ομάδα Ανζέ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

76'

Η ομάδα Ανζέ εκδηλώνει επίθεση

76'

75'

Κατοχή: Ανζέ: 62%, Κλερμόν: 38%.

74'

73'

73'

Ο Jonathan Iglesias από την ομάδα Κλερμόν κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Sofiane Boufal

73'

72'
Σέντρα

72'

72'

71'

71'

Ο Vital N'Simba αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

71'
Σέντρα

Ο Jonathan Iglesias κάνει τη σέντρα

70'

Η ομάδα Κλερμόν έχει την κατοχή της μπάλας

70'

70'

Η ομάδα Ανζέ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

69'

68'

67'

67'

66'
Απόκρουση

Ο Yohann Magnin απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

66'
Γέμισμα

Ο Sofiane Boufal εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

66'

Ο Jodel Dossou δίνει τη θέση του στον Jordan Tell

65'

Ο Thomas Mangani δίνει τη θέση του στον Batista Mendy

65'

Ο Mohamed-Ali Cho δίνει τη θέση του στον Stephane Bahoken

64'

Κίτρινη κάρτα για τον Yohann Magnin

64'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Yohann Magnin για την ομάδα Κλερμόν. Ο Mohamed-Ali Cho σταματάει την φάση.

63'
Απόκρουση

Ο Arial Mendy απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

63'

Ο Souleyman Doumbia από την ομάδα Ανζέ κάνει μία εναέρια πάσα σε συμπαίκτη του.

63'
Σέντρα

63'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jonathan Iglesias από την ομάδα Κλερμόν ανατρέπει τον Angelo Fulgini

62'

Ελεύθερο για την ομάδα Κλερμόν

62'

Ο Ismael Traore από την ομάδα Ανζέ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

62'

Ο Mohamed-Ali Cho από την ομάδα Ανζέ δίνει πάσα με το κεφάλι σε έναν συμπαίκτη του.

61'
Γέμισμα

61'

Ο Johan Gastien υποπίπτει σε χέρι

60'

60'

60'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Johan Gastien από την ομάδα Κλερμόν ανατρέπει τον Sofiane Boufal

60'

Ο Akim Zedadka από την ομάδα Κλερμόν κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

60'

59'

59'

58'

57'

57'

Το σουτ του Sofiane Boufal μπλοκάρεται

57'

56'

Το σουτ του Mohamed Bayo αποκρούστηκε από τον γκολκίπερ, που δίνει συνέχεια στο παιχνίδι

56'

Εδώ θα μπορούσε να γίνει μία καλή ευκαιρία καθώς ο Arial Mendy από την ομάδα Κλερμόν «κόβει» την αντίπαλη άμυνα στα δύο με μία κάθετη πάσα...

55'

55'

Ο Danijel Petkovic κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

55'
Σέντρα

55'

55'
Σέντρα

Ο Arial Mendy κάνει τη σέντρα

55'

Η ομάδα Κλερμόν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

55'

54'

Το σουτ του Salis Abdul Samed αποκρούστηκε από τον γκολκίπερ, που δίνει συνέχεια στο παιχνίδι

54'

Η ομάδα Κλερμόν έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

53'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mohamed-Ali Cho από την ομάδα Ανζέ ανατρέπει τον Akim Zedadka

52'

52'

51'
Σέντρα

Ο Souleyman Doumbia κάνει τη σέντρα

51'

50'

Κατοχή: Ανζέ: 60%, Κλερμόν: 40%.

50'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Alidu Seidu από την ομάδα Κλερμόν ανατρέπει τον Mohamed-Ali Cho

50'

50'

49'

49'

Ο Jodel Dossou αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

49'

49'

Η ομάδα Κλερμόν παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

49'

48'

Ο Romain Thomas είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

48'

47'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Romain Thomas από την ομάδα Ανζέ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

47'

Ο Thomas Mangani από την ομάδα Ανζέ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

47'

Ο Souleyman Doumbia από την ομάδα Ανζέ προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

46'

46'

45+2'

45+1'
Απόκρουση

Ο Angelo Fulgini απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

45+1'

Ο Sofiane Boufal από την ομάδα Ανζέ πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

45+1'

45+1'

45+1'

Το σουτ του Jonathan Iglesias μπλοκάρεται

45'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 1'

45'

45'

45'

44'

Ο Sofiane Boufal από την ομάδα Ανζέ κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

44'

44'

Η ομάδα Ανζέ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

43'

43'

42'

Ο Angelo Fulgini από την ομάδα Ανζέ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

42'

42'

Ο Arial Mendy από την ομάδα Κλερμόν είχε προσπάθεια εκτός στόχου

41'

Η ομάδα Κλερμόν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

41'

41'
Σέντρα

Ο Vital N'Simba κάνει τη σέντρα

40'

40'

40'

40'

40'

39'
Απόκρουση

39'
Γέμισμα

39'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jonathan Iglesias από την ομάδα Κλερμόν ανατρέπει τον Sofiane Boufal

38'

Το απευθείας φάουλ του Thomas Mangani κατέληξε στα χέρια του γκολκίπερ, ο οποίος δίνει συνέχεια στο ματς

38'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Vital N'Simba ανέτρεψε τον Enzo Ebosse από πίσω και δόθηκε φάουλ

37'

Ο Enzo Ebosse από την ομάδα Ανζέ προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

37'

36'

36'

Ο Vital N'Simba από την ομάδα Κλερμόν προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή, αλλά το σουτ του έφυγε δίπλα από την εστία.

36'

35'

Η ομάδα Κλερμόν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

35'

35'

35'

35'
Σέντρα

Ο Johan Gastien κάνει τη σέντρα

35'

34'
Απόκρουση

Ο Souleyman Doumbia απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

34'
Σέντρα

34'

34'
Απόκρουση

Ο Romain Thomas απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

34'

Ο Johan Gastien από την ομάδα Κλερμόν εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

34'
Απόκρουση

34'

Ο Mohamed Bayo από την ομάδα Κλερμόν δίνει πάσα με το κεφάλι σε έναν συμπαίκτη του.

33'

Ο Johan Gastien από την ομάδα Κλερμόν εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

33'
Σέντρα

Ο Akim Zedadka από την ομάδα Κλερμόν προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

32'

31'

30'

30'

Κατοχή: Ανζέ: 67%, Κλερμόν: 33%.

30'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Angelo Fulgini για την ομάδα Ανζέ. Ο Jonathan Iglesias σταματάει την φάση.

29'
Γέμισμα

Ο Thomas Mangani εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

29'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Johan Gastien από την ομάδα Κλερμόν ανατρέπει τον Angelo Fulgini

28'

27'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Sofiane Boufal από την ομάδα Ανζέ ανατρέπει τον Jonathan Iglesias

26'

26'

Ο Azzedine Ounahi σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Ouparine Djoco ελέγχει την φάση

25'

25'

25'

Κατοχή: Ανζέ: 69%, Κλερμόν: 31%.

24'

Ο Mohamed Bayo τιμωρείται για σπρώξιμο στον Enzo Ebosse

24'

24'

23'

22'

Ο Jodel Dossou από την ομάδα Κλερμόν είναι σε θέση οφσάιντ

22'

22'

21'

21'

20'

20'

20'

19'

Ο Florent Ogier είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Jodel Dossou

19'
Απόκρουση

Ο Johan Gastien απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

19'

18'

18'

18'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Florent Ogier να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

18'

Ο Florent Ogier είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

17'

17'

17'

16'

15'

Κατοχή: Ανζέ: 72%, Κλερμόν: 28%.

15'

15'
Σέντρα

15'

15'

14'

14'

14'

14'

13'

13'

12'

11'

11'

Ο Sofiane Boufal από την ομάδα Ανζέ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

11'
Σέντρα

Ο Jimmy Cabot κάνει τη σέντρα

10'

10'

Κατοχή: Ανζέ: 66%, Κλερμόν: 34%.

9'

9'

8'

Ο Sofiane Boufal από την ομάδα Ανζέ εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

8'

Άτυχος! Η προσπάθεια του Souleyman Doumbia σταματά στο οριζόντιο δοκάρι!

7'

7'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Angelo Fulgini από την ομάδα Ανζέ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

7'
Σέντρα

6'

5'

5'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mohamed-Ali Cho από την ομάδα Ανζέ ανατρέπει τον Vital N'Simba

5'

Ο Angelo Fulgini από την ομάδα Ανζέ κάνει γέμισμα μέσα στην περιοχή, αλλά η απομάκρυνε

5'

4'

Το σουτ του Vital N'Simba μπλοκάρεται

4'
Απόκρουση

Ο Ismael Traore απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

4'
Σέντρα

3'

3'

Ο Arial Mendy από την ομάδα Κλερμόν έκανε κακή επαφή με τη μπάλα και δεν εκμεταλλεύτηκε την σέντρα του συμπαίκτη του.

3'

2'

2'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Salis Abdul Samed από την ομάδα Κλερμόν ανατρέπει τον Souleyman Doumbia

1'

1'

1'

Είναι μία κρύα μέρα για να παίξεις ποδόσφαιρο.

1'

Ο αγωνιστικός χώρος είναι σε φανταστική κατάσταση σήμερα και οι παίκτες απολαμβάνουν την επιφάνεια.

1'

Η ομάδα Ανζέ είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Stade Raymond Kopa, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Ανώτεροι οι γηπεδούχοι, «καίγονται» οι νεοφώτιστοι

Η Ανζέ φιλοξενεί την Κλερμόν για την 18η αγωνιστική της Λιγκ 1. Οι γηπεδούχοι προέρχονται από νίκη στο «σπίτι» της Ρεμς, ενώ οι φιλοξενούμενοι ηττήθηκαν εκτός έδρας από τη Μονπελιέ.

ΑΝΖΕ

Το πρόγραμμα της προηγούμενης «στροφής» την υποχρέωσε να ταξιδέψει στην έδρα της Ρεμς. Απέδειξε για ακόμα μία φορά τη δυναμική της κι έφυγε με δίκαιο «διπλό» (1-2). Απείλησε πρώτη χάνοντας μεγάλη ευκαιρία έπειτα από γκάφα του πορτιέρο Ράσκοβιτς. Στο 35’ οι γηπεδούχοι έμειναν σωστά με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω δεύτερης κίτρινης κάρτας που αντίκρισε ο Μπερίσα. Δεν εκμεταλλεύτηκε το αριθμητικό πλεονέκτημα μέχρι την ανάπαυλα του ημιχρόνου. Το έκανε όμως στο ξεκίνημα της επανάληψης. Στο 49’ κέρδισε πέναλτι και ο Μπουφάλ το μετέτρεψε σε γκολ για το 0-1. Χαλάρωσε υπερβολικά και οι «ερυθρόλευκοι» αρχικά είχαν δοκάρι, ενώ στη συνέχεια ισοφάρισαν με πέναλτι του Εκιτίκε στο 60’. Διατήρησε την ψυχραιμία της παρά την αρνητική εξέλιξη και βρήκε το γκολ της νίκης με πλασέ του Φουλτζινί στο 75’, δίχως να αλλάξει κάτι μέχρι το τελευταίο σφύριγμα.

Η Ανζέ άφησε πίσω της τους δύο διαδοχικούς αγώνες στους οποίους δεν χαμογέλασε κι επέστρεψε στις επιτυχίες. Έχει μαζέψει 25 βαθμούς και φιγουράρει στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα, αποτελώντας δίχως αμφιβολία μία από τις ευχάριστες εκπλήξεις της σεζόν στο γαλλικό πρωτάθλημα. Επτά αναμετρήσεις της έχουν τελειώσει ισόπαλες γεγονός που αποδεικνύει ότι δεν χάνει εύκολα. Τα επτά από τα δέκα πιο πρόσφατα ματς της ήταν Over.

Ο τεχνικός των γηπεδούχων Ζεράλντ Μπατίκλ υπογράμμισε: «Η νίκη με τη Ρεμς ήταν μία νίκη ολόκληρου του γκρουπ. Παίξαμε ακριβώς όπως προπονούμαστε. Όλη η ομάδα προπονείται καλά κι αυτό μας επιτρέπει να παίζουμε καλά στους αγώνες και να κερδίζουμε. Είναι σημαντική η ψυχολογική κατάσταση της ομάδας και οι παίκτες μου τα καταφέρνουν πολύ καλά. Πρέπει να συνεχίσουμε στο ίδιο επίπεδο κι έχουμε επικεντρωθεί στον αγώνα με την Κλερμόν».

Αγωνιστικά Νέα: Δεν έχει επιστρέψει ο βασικός γκολκίπερ Μπερναρντονί (12/0). Εκτός ο μεσοεπιθετικός Μπραϊμί (6/0). Μακροχρόνιος απών ο αμυντικός χαφ Ουντ Καλέντ.

ΚΛΕΡΜΟΝ

Θα δώσει δεύτερο συνεχόμενο ματς μακριά από τη βάση της. Έψαχνε την υπέρβαση την περασμένη εβδομάδα στο ταξίδι της στο Μονπελιέ για να τα βάλει με την τοπική και ομώνυμη ομάδα. Προσπάθησε όσο μπορούσε, χωρίς να αποφύγει την ήττα με 1-0. Το παιχνίδι δεν διεκδίκησε σε καμία περίπτωση δάφνες ποιότητας στο πρώτο μέρος και οι φάσεις ήταν λιγοστές μπροστά από τις δύο εστίες. Στη μοναδική στιγμή που απειλήθηκε όμως στο 28’, είδε τους γηπεδούχους να ανοίγουν το σκορ με πανέμορφο φαλτσαριστό πλασέ του Γουαΐ. Θέλησε να αντιδράσει άμεσα και σπατάλησε μία μεγάλη διπλή ευκαιρία. Στην επανάληψη είχε την κατοχή και τον έλεγχο του ρυθμού, αφήνοντας σημαντικά κενά στα μετόπισθεν. Δεν δέχτηκε δεύτερο γκολ κι έμεινε ζωντανή μέχρι το φινάλε, ωστόσο δεν διέσπασε σωστά την άμυνα της Μονπελιέ κι έφυγε με σκυμμένο το κεφάλι.

Αυτή ήταν η έκτη ήττα της Κλερμόν στους επτά τελευταίους αγώνες της και είναι λογικό να έχουν προβληματιστεί άπαντες στο εσωτερικό της. Η συγκομιδή των 14 βαθμών φέρνει τους νεοφώτιστους και πρωτάρηδες εντός επικίνδυνης ζώνης κι εφόσον δεν βρουν γρήγορα τον τρόπο για να επιστρέψουν στα θετικά αποτελέσματα, σύντομα θα βρεθούν ουραγοί. Τα δύο από τα τρία πιο πρόσφατα ματς τους ολοκληρώθηκαν Under και No Goal.

«Το γεγονός ότι δεν φέραμε τουλάχιστον ισοπαλία με τη Μονπελιέ ήταν απογοητευτικό για την προσπάθεια που κάναμε και για τις ευκαιρίες που είχαμε και δεν σκοράραμε. Είναι πολύ απογοητευτικό όταν συμβαίνει αυτό και πρέπει να βρούμε το κουράγιο να αντιδράσουμε» σχολίασε ο κόουτς των φιλοξενούμενων, Πασκάλ Γκαστιέν ο οποίος ήταν τιμωρημένος και δεν κάθισε στην άκρη του πάγκου, ωστόσο πλέον θα βρεθεί ξανά στο πλευρό των ποδοσφαιριστών του για να τους κατευθύνει.

Αγωνιστικά Νέα: Αποβλήθηκε στο προηγούμενο παιχνίδι και θα εκτίσει την ποινή του ο αμυντικός χαφ Σάλις (16/0). Αντίθετα εξέτισε και είναι ξανά διαθέσιμος ο μέσος Ντιαμπί (1/0). Νέα προβλήματα του μέσου Μπερτομιέ (15/1) του προωθημένου Αμέλ (10/0) και του επίσης επιθετικού Αλεβινά (15/0) Αργεί ακόμα ο σέντερ μπακ Ουντότζι (13/0). Γνωστές οι απουσίες του αμυντικού Μπιλόνγκ (6/0) και του επιθετικού Αμέλ (9/0). Ξανά εκτός ο χαφ Οριόλ Ρομέου (3/0) και ο εξτρέμ Ρασάνι (13/4).

Δημήτρης Ρήγας Αθλητικογράφος

Με ανεβασμένη ψυχολογία πάει στη συγκεκριμένη αναμέτρηση η Ανζέ η οποία μοιάζει να υπερτερεί έως τώρα και σε ποιότητα κόντρα στην Κλερμόν. Οι γηπεδούχοι έφυγαν με μεγάλη νίκη από την έδρα της Ρεμς και παραμένουν δίχως αμφιβολία μία από τις ευχάριστες εκπλήξεις του γαλλικού πρωταθλήματος. Στον αντίποδα οι νεοφώτιστοι πλησιάζουν τους δύο μήνες χωρίς νίκη και υποφέρουν πλέον, έχοντας βρεθεί εντός επικίνδυνης ζώνης. Κάποια στιγμή θα βγει η αντίδραση των φιλοξενούμενων μ’ ένα καλό αποτέλεσμα και γι’ αυτό δεν θα πάμε στον «άσο». Θα στηρίξουμε όμως το αμφίσκορο θεωρώντας ότι οι επιθέσεις θα κάνουν καλά τη δουλειά τους.

• Η ομάδα Κλερμόν δεν έχει κερδίσει στους τελευταίους 11 από 12 αγώνες στη διοργάνωση Λιγκ 1.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.24 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Κλερμόν έχασε στους τελευταίους 4 αγώνες εκτός έδρας στη διοργάνωση Λιγκ 1.
    Σημείο: 1 με απόδοση 1.84 στον ΟΠΑΠ

ΓΑΛΛΙΑ: Λιγκ 1