21+

Σαλερνιτάνα - Σαμπντόρια

28/8/2022 19:30
Κωδ ΟΠΑΠ: 481
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 774 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Σαλερνιτάνα - Σαμπντόρια στις 27/8/2024

• Θεατές: 19116
90+4'

Δίκαιη νίκη για την ομάδα Σαλερνιτάνα μετά από μία καλή εμφάνιση

90+4'

90+4'

19116 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+3'

Κατοχή: Σαλερνιτάνα: 45%, Σαμπντόρια: 55%.

90+3'

Ο Ronaldo Vieira κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

90+2'

Καλή ενέργεια από τον Fabio Quagliarella ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

90+2'

Ο Valerio Verre τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

90+2'

Η ομάδα Σαμπντόρια έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

90+2'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Erik Botheim για την ομάδα Σαλερνιτάνα. Ο Omar Colley σταματάει την φάση.

90+1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Omar Colley από την ομάδα Σαμπντόρια ανατρέπει τον Erik Botheim

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 3'

90+1'

Ο Diego Valencia τιμωρείται για σπρώξιμο στον Omar Colley

90'

Ελεύθερο για την ομάδα Σαλερνιτάνα

90'

90'

Ο Valerio Verre χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

90'

Ο Valerio Verre από την ομάδα Σαμπντόρια είχε προσπάθεια εκτός στόχου

90'

Το αμυντικό λάθος του Junior Sambia μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

89'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Gerard Yepes από την ομάδα Σαμπντόρια ανατρέπει τον Giulio Maggiore

88'

Η ομάδα Σαλερνιτάνα εκδηλώνει επίθεση

88'

Ο Federico Fazio από την ομάδα Σαλερνιτάνα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

86'

Ελεύθερο για την ομάδα Σαμπντόρια

86'

86'

Ο Dylan Bronn σταματά επιτυχώς το σουτ

86'

Το σουτ του Fabio Quagliarella μπλοκάρεται

86'

Η σέντρα από τον Fabio Depaoli από την ομάδα Σαμπντόρια βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

86'

Ο Lorenzo Pirola από την ομάδα Σαλερνιτάνα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

85'

Ο Manolo Gabbiadini από την ομάδα Σαμπντόρια εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

85'

Κατοχή: Σαλερνιτάνα: 44%, Σαμπντόρια: 56%.

85'

Ο Lorenzo Pirola απομακρύνει τη μπάλα

85'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Erik Botheim, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

85'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Erik Botheim από την ομάδα Σαλερνιτάνα ανατρέπει τον Ronaldo Vieira

84'

Ο Boulaye Dia από την ομάδα Σαλερνιτάνα είναι υποψήφιος για παίκτης του παιχνιδιού μετά την σπουδαία σημερινή του εμφάνιση

84'

Ο Fabio Quagliarella υποπίπτει σε χέρι

83'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Tonny Vilhena από την ομάδα Σαλερνιτάνα ανατρέπει τον Manolo Gabbiadini

83'

Η ομάδα Σαμπντόρια κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

83'

Ο Fabio Quagliarella από την ομάδα Σαμπντόρια είναι σε θέση οφσάιντ

83'

Η ομάδα Σαμπντόρια εκδηλώνει επίθεση

81'

Ο Norbert Gyomber δίνει τη θέση του στον Lorenzo Pirola

81'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Giulio Maggiore από την ομάδα Σαλερνιτάνα ανατρέπει τον Manolo Gabbiadini

81'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Tonny Vilhena από την ομάδα Σαλερνιτάνα ανατρέπει τον Fabio Depaoli

80'

80'

Η ομάδα Σαμπντόρια κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

80'

80'

Ο Abdelhamid Sabiri δίνει τη θέση του στον Gerard Yepes

79'

Κίτρινη κάρτα για τον Tomas Rincon

79'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Tomas Rincon υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Grigoris Kastanos

78'

Ο Boulaye Dia δίνει τη θέση του στον Diego Valencia

78'

Ο Antonio Candreva δίνει τη θέση του στον Junior Sambia

78'
Γκολ

ΤΟ ΓΚΟΛ ΜΕΤΡΑΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ! - Αφού είδε ξανά τη φάση, ο διαιτητής αποφασίζει ότι το γκολ για την ομάδα Σαλερνιτάνα μετράει κανονικά.

77'

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΓΚΟΛ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός γκολ.

77'

Ο Lassana Coulibaly έδωσε την ασίστ για το γκολ!

76'

Ο Boulaye Dia έδωσε την ασίστ για το γκολ.

76'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Erik Botheim σκοράρει με το δεξί πόδι!

76'

Ο Boulaye Dia τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

76'

76'

75'

75'

Ο Abdelhamid Sabiri από την ομάδα Σαμπντόρια είχε προσπάθεια εκτός στόχου

75'

Ο Manolo Gabbiadini τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

74'

73'

Ο Ronaldo Vieira απομακρύνει τη μπάλα

73'

72'

71'

70'

Κατοχή: Σαλερνιτάνα: 47%, Σαμπντόρια: 53%.

70'

70'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Federico Fazio από την ομάδα Σαλερνιτάνα αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

70'

Ο Tonny Vilhena από την ομάδα Σαλερνιτάνα εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

70'

Ο Fabio Depaoli απομακρύνει τη μπάλα

69'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Manolo Gabbiadini από την ομάδα Σαμπντόρια ανατρέπει τον Grigoris Kastanos

69'

68'

68'

67'

67'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Boulaye Dia από την ομάδα Σαλερνιτάνα αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

67'

Η σέντρα από τον Grigoris Kastanos από την ομάδα Σαλερνιτάνα βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

66'

66'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Tomas Rincon από την ομάδα Σαμπντόρια ανατρέπει τον Tonny Vilhena

65'

Ο Federico Bonazzoli δίνει τη θέση του στον Erik Botheim

65'

64'

64'

Ο Fabio Quagliarella από την ομάδα Σαμπντόρια είχε προσπάθεια εκτός στόχου

63'

Ο Mehdi Leris δίνει τη θέση του στον Manolo Gabbiadini

63'

Ο Francesco Caputo δίνει τη θέση του στον Fabio Quagliarella

62'

Ο Gonzalo Villar δίνει τη θέση του στον Ronaldo Vieira

62'

Ο Filip Djuricic δίνει τη θέση του στον Valerio Verre

61'

61'

60'

Ο Tomas Rincon επιστρέφει στο γήπεδο.

60'

Ο Federico Bonazzoli επιστρέφει στο γήπεδο.

60'

60'

Κατοχή: Σαλερνιτάνα: 46%, Σαμπντόρια: 54%.

60'

60'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Tomas Rincon να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

60'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Federico Bonazzoli να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

60'

Ο Tomas Rincon είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

60'

Ο Federico Bonazzoli είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

58'

58'

Ο Francesco Caputo αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

58'

Η σέντρα από τον Tommaso Augello από την ομάδα Σαμπντόρια βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

57'

Ο Tommaso Augello απομακρύνει τη μπάλα

57'

Ο Omar Colley κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Luigi Sepe μπλοκάρει εύκολα

57'

Ο Abdelhamid Sabiri από την ομάδα Σαμπντόρια εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

56'

56'

Η ομάδα Σαμπντόρια κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

55'

Κατοχή: Σαλερνιτάνα: 48%, Σαμπντόρια: 52%.

55'

Ο Omar Colley από την ομάδα Σαμπντόρια απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

54'

Ο Norbert Gyomber από την ομάδα Σαλερνιτάνα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

53'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Davide Nicola, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

53'

Ο Francesco Caputo από την ομάδα Σαμπντόρια είναι σε θέση οφσάιντ

53'

Ο Federico Fazio απομακρύνει τη μπάλα

53'

52'

52'

Ο Federico Fazio σταματά επιτυχώς το σουτ

52'

Το σουτ του Abdelhamid Sabiri μπλοκάρεται

51'

Η ομάδα Σαλερνιτάνα αυξάνει την πίεση της και μοιάζει πως θα σκοράρει κάποια στιγμή

51'

Ένα γκολ από υπέροχη ομαδική προσπάθεια!

51'

Ο Tonny Vilhena έδωσε την ασίστ για το γκολ!

50'

Ο Lassana Coulibaly έδωσε την ασίστ για το γκολ.

50'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Tonny Vilhena σκοράρει με το αριστερό πόδι!

49'

Η ομάδα Σαλερνιτάνα έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

49'

49'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Abdelhamid Sabiri από την ομάδα Σαμπντόρια ανατρέπει τον Grigoris Kastanos

48'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Tomas Rincon από την ομάδα Σαμπντόρια ανατρέπει τον Grigoris Kastanos

47'

Ο Boulaye Dia από την ομάδα Σαλερνιτάνα είναι σε θέση οφσάιντ

47'

Ο Fabio Depaoli σταματά επιτυχώς το σουτ

47'

Το σουτ του Boulaye Dia μπλοκάρεται

46'

46'

Ο Pasquale Mazzocchi δίνει τη θέση του στον Grigoris Kastanos

46'

45+3'

Η ομάδα Σαλερνιτάνα παρουσιάζει το καλύτερο πρόσωπο σ' αυτό το ημίχρονο

45+3'

45+3'

45+3'

Η ομάδα Σαλερνιτάνα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

45+2'

Καλή ενέργεια από τον Mehdi Leris ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

45+2'

Ο Francesco Caputo τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

45+2'

Η σέντρα από τον Filip Djuricic από την ομάδα Σαμπντόρια βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

45+2'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Lassana Coulibaly από την ομάδα Σαλερνιτάνα ανατρέπει τον Abdelhamid Sabiri

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 2'

45+1'

Ο Alex Ferrari από την ομάδα Σαμπντόρια απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

45+1'

Ο Antonio Candreva από την ομάδα Σαλερνιτάνα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

45'

Ο Tommaso Augello από την ομάδα Σαμπντόρια απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

45'

44'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Norbert Gyomber από την ομάδα Σαλερνιτάνα ανατρέπει τον Francesco Caputo

44'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Giulio Maggiore από την ομάδα Σαλερνιτάνα ανατρέπει τον Abdelhamid Sabiri

43'

43'

42'

Η ομάδα Σαλερνιτάνα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

41'

41'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Gonzalo Villar από την ομάδα Σαμπντόρια ανατρέπει τον Giulio Maggiore

40'

Ο Alex Ferrari τιμωρείται για σπρώξιμο στον Norbert Gyomber

39'

39'

Το παιχνίδι σταμάτησε. Οι παίκτες σπρώχνουν και φωνάζουν ο ένας στον άλλο, ο διαιτητής πρέπει να αναλάβει δράση.

39'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Pasquale Mazzocchi από την ομάδα Σαλερνιτάνα ανατρέπει τον Fabio Depaoli

39'

Ο Luigi Sepe κάνει μία καθοριστική επέμβαση.

38'

Ο Mehdi Leris χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

38'

Ο Mehdi Leris κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Luigi Sepe μπλοκάρει εύκολα

38'

Καλή ενέργεια από τον Francesco Caputo ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

38'

Ο Francesco Caputo χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

38'

Το αμυντικό λάθος του Norbert Gyomber μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

38'

38'

Καλή ενέργεια από τον Filip Djuricic ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

37'

Ο Mehdi Leris τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

37'

37'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Federico Bonazzoli από την ομάδα Σαλερνιτάνα ανατρέπει τον Filip Djuricic

36'

35'

Κατοχή: Σαλερνιτάνα: 50%, Σαμπντόρια: 50%.

35'

35'

Ο Emil Audero κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

35'

34'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Giulio Maggiore από την ομάδα Σαλερνιτάνα ανατρέπει τον Mehdi Leris

33'

32'

31'

31'

30'

30'

Ο Tonny Vilhena από την ομάδα Σαλερνιτάνα εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

30'

29'

29'

Ο Boulaye Dia τιμωρείται για σπρώξιμο στον Omar Colley

29'

28'

Ο Antonio Candreva από την ομάδα Σαλερνιτάνα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

28'

27'

Ο Boulaye Dia από την ομάδα Σαλερνιτάνα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

26'

Κίτρινη κάρτα για τον Pasquale Mazzocchi

26'

25'

25'

25'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Alex Ferrari από την ομάδα Σαμπντόρια αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

25'

Ο Abdelhamid Sabiri από την ομάδα Σαμπντόρια εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

25'

Ο Giulio Maggiore σταματά επιτυχώς το σουτ

24'

Το σουτ του Filip Djuricic μπλοκάρεται

24'

24'

22'

22'

21'

21'

20'

Η ομάδα Σαλερνιτάνα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

20'

Κατοχή: Σαλερνιτάνα: 52%, Σαμπντόρια: 48%.

20'

Ο Fabio Depaoli από την ομάδα Σαμπντόρια απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

19'

Η ομάδα Σαλερνιτάνα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

19'

19'

18'

17'

17'

Ο Pasquale Mazzocchi έδωσε την ασίστ για το γκολ!

16'

16'

16'

16'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Federico Bonazzoli σκοράρει με το αριστερό πόδι!

15'

15'

Η σέντρα από τον Boulaye Dia από την ομάδα Σαλερνιτάνα βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

15'

15'

Ο Tonny Vilhena εκτελεί το φάουλ προς την εστία, αλλά ο Emil Audero ελέγχει την φάση

14'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Abdelhamid Sabiri από την ομάδα Σαμπντόρια ανατρέπει τον Tonny Vilhena

14'

13'

13'

13'

12'

12'

Ο Tonny Vilhena από την ομάδα Σαλερνιτάνα εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

12'

Ο Antonio Candreva σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Emil Audero ελέγχει την φάση

11'

Ο Fabio Depaoli έκανε φάουλ, καθώς δεν είχε άλλο τρόπο να σταματήσει την αντεπίθεση, και βλέπει κίτρινη κάρτα

10'

9'

Ο Fabio Depaoli από την ομάδα Σαμπντόρια το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Pasquale Mazzocchi

8'

Η ομάδα Σαλερνιτάνα κατάφερε να σκοράρει το σημαντικό πρώτο γκολ. Μπορεί να χτίσει πάνω σε αυτό;

7'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Boulaye Dia αντιδρά πρώτος σε μία διεκδικούμενη μπάλα και τη στέλνει στα δίχτυα με το δεξί!!

7'
Γκολ

ΓΚΟΛ! Μετά από έλεγχο της φάσης στο VAR ο διαιτητής άλλαξε την αρχική του απόφαση και έδειξε σέντρα για την Σαλερνιτάνα

7'

7'

Ο Federico Bonazzoli τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

7'

7'

Ο Fabio Depaoli χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

7'

7'

Ο Fabio Depaoli από την ομάδα Σαμπντόρια είχε προσπάθεια εκτός στόχου

6'

6'

6'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Giulio Maggiore από την ομάδα Σαλερνιτάνα ανατρέπει τον Francesco Caputo

6'

Ο Luigi Sepe κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

6'

5'

Κατοχή: Σαλερνιτάνα: 36%, Σαμπντόρια: 64%.

4'

4'

Ο Omar Colley σταματά επιτυχώς το σουτ

4'

Το σουτ του Federico Bonazzoli μπλοκάρεται

4'

Η σέντρα από τον Tonny Vilhena από την ομάδα Σαλερνιτάνα βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

3'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Filip Djuricic από την ομάδα Σαμπντόρια ανατρέπει τον Antonio Candreva

3'

3'

3'

3'

2'

Ο Antonio Candreva τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

2'

Ο Pasquale Mazzocchi από την ομάδα Σαλερνιτάνα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

2'

Ο Norbert Gyomber από την ομάδα Σαλερνιτάνα το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Francesco Caputo

1'

1'

1'

Η βροχή κάνει δύσκολες τις συνθήκες για τους παίκτες

1'

Η ομάδα Σαμπντόρια είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Stadio Arechi, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Ψάχνουν γκολ και βαθμούς

Η Σαλερνιτάνα υποδέχεται τη Σαμπντόρια για την 3η αγωνιστική της Σέριε Α’. Ψάχνουν την πρώτη τους νίκη και το πρώτο γκολ στο πρωτάθλημα αμφότερες.

Σε ένα μοιρασμένο παιχνίδι στην έδρα της Ουντινέζε, πήρε τη λευκή ισοπαλία παρά το γεγονός πως αγωνίστηκε για ένα ημίχρονο με παίκτη παραπάνω. Έχασε βέβαια τεράστια ευκαιρία με τον Μπονατσόλι στο 9’ για να ανοίξει το σκορ ενώ επτά λεπτά μετά ο Φάτσιο νικήθηκε στο πλασέ που επιχείρησε από τον Σιλβέστρι. Ο Σέπε έπειτα αντέδρασε σωστά και κράτησε ανέπαφη την εστία του ενώ στο 37’ γλίτωσε το γκολ από το δοκάρι. Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα το οποίο όμως παρά τις καλές της στιγμές δεν το εκμεταλλεύτηκε στην επανάληψη.

Θα μπορούσε έτσι όπως εξελίχθηκε το παιχνίδι να πάρει ένα σημαντικό διπλό, αυτό όμως δεν ήρθε. Πληρώνει στην αρχή την αναποτελεσματικότητα της στην επίθεση καθώς σε τρία παιχνίδια σε πρωτάθλημα και Κύπελλο δεν έχει βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα. Δείχνει τουλάχιστον να «πατάει» καλύτερα από ότι στο ξεκίνημα της περσινής σεζόν και ακολουθεί μία εβδομάδα με τρία παιχνίδια, μαζί με το σημερινό, που μπορεί να πάρει βαθμούς.

«Δεν πρόκειται για μία μάχη για τη σωτηρία. Είμαστε μόλις στην τρίτη αγωνιστική και θέλουμε να παίξουμε το παιχνίδι με την κατάλληλη νοοτροπία, δείχνοντας ότι έχουμε δυνατές ιδέες και ενθουσιασμό», σχολίασεο κόουτς Νικόλα.

Αγωνιστικά Νέα: Εκτός λόγω τραυματισμού έμειναν ο στόπερ Λοβάτο και ο μέσος Μπόχινεν. Δύσκολα και πάλι θα προλάβει ο εξτρέμ Ριμπερί.

Έδειξε καλό πρόσωπο στην εντός έδρας αναμέτρηση με τη Γιουβέντους με την οποία ήρθε ισόπαλη χωρίς τέρματα. Μπήκε μάλιστα δυνατά και είδε τον Περίν και το δοκάρι να της στερούν το 1-0 μετά από προσπάθεια του Καπούτο και στη συνέχεια ο Αουντέρο σε δύο περιπτώσεις αντέδρασε σωστά. Στην επανάληψη περιορίστηκε περισσότερο σε παθητικό ρόλο, κρατούσε βέβαια μακριά από την εστία της την αντίπαλο της και στο 93’ απλά χρειάστηκε μία τρομερή απόκρουση του τερματοφύλακα της για να μείνει όρθια και να πάρει τον βαθμό.

Η εικόνα της σε γενικές γραμμές ήταν θετική ειδικά αν αναλογιστεί κανείς και το μέγεθος του αντιπάλου. Από τη στιγμή που δεν βρήκε το γκολ στις δύο καλές φάσεις που δημιούργησε τότε ήταν και δύσκολο να πάρει κάτι παραπάνω από το παιχνίδι. Της έδωσε ψυχολογία αυτό το αποτέλεσμα, άλλωστε είχε δύσκολο πρόγραμμα τις πρώτες δύο αγωνιστικές. Θεωρώ πως θα δούμε τη Σαμπντόρια που έχει ο Ντ’ Αβέρσα στο μυαλό του, αρκεί να ενισχυθεί λίγο ακόμα ως το τέλος της μεταγραφικής περιόδου.

«Περιμένω μία παρόμοια εμφάνιση όπως και στα πρώτα δύο παιχνίδια γιατί αυτό είναι που χρειαζόμαστε ώστε να πάρουμε αποτελέσματα. Πάμε στο Σαλέρνο με καλή διάθεση. Έχουμε τρία παιχνίδια σε μία εβδομάδα και πρέπει να τα αντιμετωπίσουμε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο», σημείωσε ο κόουτς Ντ’ Αβέρσα.

Αγωνιστικά Νέα: Μένει εκτός και πάλι ο φορ Ντε Λούκα, ο μέσος Τριμπόλι και ο μπακ Κόντι. Νέα απώλεια αυτή του μπακ Μούρου.

Θάνος Τσαλουχίδης Αθλητικογράφος

Η Σαλερνιτάνα ψάχνει την πρώτη της νίκη, δεν θέλει να επαναλάβει έναν πρώτο γύρο σαν τον περσινό και η αλήθεια είναι πως φέτος έχει καλύτερο ρόστερ αλλά και ψυχολογία. Η Σαμπντόρια έδειξε και πάλι καλό πρόσωπο αλλά αυτή το φορά το συνδύασε και με βαθμό. Την αδικούν λίγο οι αποδόσεις, για την ώρα έχει θετικότερη εικόνα από τη Σαλερνιτάνα. Πάνω από 1.60 θα πηγαίναμε με τη διπλή ευκαιρία στο Χ2, τώρα θα επιλέξουμε το under καθώς ακόμα δεν έχει σκοράρει καμία τους στη Σέριε Α’.

• Στους τελευταίους 6 αγώνες της ομάδας Σαμπντόρια, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
    Σημείο: Under με απόδοση 1.72 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 5 αγώνες της ομάδας Σαλερνιτάνα, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).

ΙΤΑΛΙΑ: Σέριε Α