Σαλερνιτάνα - Έμπολι

5/9/2022 19:30
Κωδ ΟΠΑΠ: 1195
2 - 2
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 605 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Σαλερνιτάνα - Έμπολι στις 9/2/2024

• Θεατές: 18173
90+6'

Υπήρχαν πολλές ευκαιρίες στο παιχνίδι αλλά καμία ομάδα δεν μπόρεσε να βρει το καθοριστικό γκολ.

90+6'

90+6'

18173 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+6'

Κατοχή: Σαλερνιτάνα: 52%, Έμπολι: 48%.

90+5'

Η ομάδα Σαλερνιτάνα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90+5'

Ελεύθερο για την ομάδα Σαλερνιτάνα

90+5'

Ο Sam Lammers από την ομάδα Έμπολι προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή. Δυστυχώς η προσπάθειά του πέρασε μόλις άουτ.

90+5'

Η ομάδα Έμπολι ξεκινάει αντεπίθεση

90+4'

Το σουτ του Flavius Daniliuc μπλοκάρεται

90+4'

Ο Grigoris Kastanos από την ομάδα Σαλερνιτάνα εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

90+4'

Ο Sebastiano Luperto απομακρύνει τη μπάλα

90+4'

Ο Ardian Ismajli σταματά επιτυχώς το σουτ

90+4'

Το σουτ του Erik Botheim μπλοκάρεται

90+3'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 5'

90+3'

Η ομάδα Έμπολι κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90+2'

Ο Luigi Sepe από την ομάδα Σαλερνιτάνα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+1'

Ο Grigoris Kastanos έκανε φάουλ, καθώς δεν είχε άλλο τρόπο να σταματήσει την αντεπίθεση, και βλέπει κίτρινη κάρτα

90+1'

Ο Grigoris Kastanos από την ομάδα Σαλερνιτάνα το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Martin Satriano

90'

Ο Guglielmo Vicario από την ομάδα Έμπολι απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90'

Κατοχή: Σαλερνιτάνα: 51%, Έμπολι: 49%.

90'

Ο Razvan Marin κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Krzysztof Piatek.

89'

Ο Emmanuel Ekong από την ομάδα Έμπολι είναι σε θέση οφσάιντ

89'

Ο Grigoris Kastanos κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Razvan Marin.

88'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Federico Fazio από την ομάδα Σαλερνιτάνα ανατρέπει τον Filippo Bandinelli

88'

Ο Fabiano Parisi απομακρύνει τη μπάλα

88'

Ο Grigoris Kastanos από την ομάδα Σαλερνιτάνα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

88'

87'

Ο Jean-Daniel Akpa-Akpro έκανε φάουλ, καθώς δεν είχε άλλο τρόπο να σταματήσει την αντεπίθεση, και βλέπει κίτρινη κάρτα

87'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jean-Daniel Akpa-Akpro από την ομάδα Έμπολι ανατρέπει τον Tonny Vilhena

87'

Ο Lassana Coulibaly απομακρύνει τη μπάλα

86'

Ο Grigoris Kastanos απομακρύνει τη μπάλα

86'

Ο Emmanuel Ekong από την ομάδα Έμπολι εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

86'

Ο Flavius Daniliuc απομακρύνει τη μπάλα

85'

84'

Ελεύθερο για την ομάδα Έμπολι

83'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Filippo Bandinelli από την ομάδα Έμπολι ανατρέπει τον Tonny Vilhena

82'

82'

Ο Pasquale Mazzocchi δίνει τη θέση του στον Domagoj Bradaric

82'

Ο Boulaye Dia δίνει τη θέση του στον Erik Botheim

81'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Sam Lammers της ομάδας Έμπολι σκοράρει μετά την προσπάθεια που έκανε με το δεξί πόδι και την αλλαγή πορεία της μπάλας που κατέληξε πίσω από τον γκολκίπερ.

81'

Η ομάδα Έμπολι εκδηλώνει επίθεση

80'

Κατοχή: Σαλερνιτάνα: 50%, Έμπολι: 50%.

79'

79'

Ο Antonio Candreva αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

79'

Ο Federico Fazio της ομάδας Σαλερνιτάνα παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

79'

79'

79'

Καλή ενέργεια από τον Krzysztof Piatek ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

79'

Η ομάδα Σαλερνιτάνα έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

78'

Ο Krzysztof Piatek από την ομάδα Σαλερνιτάνα είναι σε θέση οφσάιντ

77'

77'

Ο Alberto Grassi δίνει τη θέση του στον Emmanuel Ekong

77'

Ο Martin Satriano δίνει τη θέση του στον Razvan Marin

76'

Ο Martin Satriano από την ομάδα Έμπολι είχε προσπάθεια εκτός στόχου

76'

Ο Sebastiano Luperto από την ομάδα Έμπολι απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

75'

Κατοχή: Σαλερνιτάνα: 48%, Έμπολι: 52%.

74'

Ο Filippo Bandinelli από την ομάδα Έμπολι το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Tonny Vilhena

74'

Η ομάδα Σαλερνιτάνα εκδηλώνει επίθεση

74'

Ο Jean-Daniel Akpa-Akpro κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

73'

73'

Το σουτ του Grigoris Kastanos μπλοκάρεται

73'

Ο Grigoris Kastanos κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

72'

Ο Sam Lammers κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Dylan Bronn.

72'

71'

Ο Giulio Maggiore δίνει τη θέση του στον Grigoris Kastanos

70'

70'

Διακοπή για νερό. Υπάρχει αρκετή ζέστη σήμερα και το παιχνίδι σταμάτησε ώστε οι παίκτες να δροσιστούν

69'

69'

69'

68'

67'

Ο Antonio Candreva από την ομάδα Σαλερνιτάνα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

67'

67'

Η ομάδα Έμπολι κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

66'

66'

Ο Liam Henderson δίνει τη θέση του στον Nedim Bajrami

65'

65'

Κατοχή: Σαλερνιτάνα: 44%, Έμπολι: 56%.

64'

Ο Dylan Bronn κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Sam Lammers.

64'

62'

Ο Antonio Candreva έδωσε την ασίστ για το γκολ!

61'

Ο Tonny Vilhena έδωσε την ασίστ για το γκολ.

61'

ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ- Ο Boulaye Dia από την ομάδα Σαλερνιτάνα στέλνει την μπάλα στα δίχτυα! Ένα εύκολο τελειώμα για τον Boulaye Dia

61'

Η σέντρα από τον Tonny Vilhena από την ομάδα Σαλερνιτάνα βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

61'

Ο Antonio Candreva από την ομάδα Σαλερνιτάνα εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

60'

60'

Κατοχή: Σαλερνιτάνα: 42%, Έμπολι: 58%.

60'

Το παιχνίδι αρχίζει ξανά με ελεύθερο

59'

Ο Sam Lammers είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

59'

58'

58'

Ο Sebastiano Luperto από την ομάδα Έμπολι εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

58'

Ο Dylan Bronn απομακρύνει τη μπάλα

58'

Η ομάδα Έμπολι κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

57'

Ο Marko Pjaca δίνει τη θέση του στον Jean-Daniel Akpa-Akpro

57'

Ο Nicolas Haas δίνει τη θέση του στον Filippo Bandinelli

56'

Ο Norbert Gyomber δίνει τη θέση του στον Flavius Daniliuc

56'

Ο Federico Bonazzoli δίνει τη θέση του στον Krzysztof Piatek

56'

Ο Antonio Candreva σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Guglielmo Vicario ελέγχει την φάση

55'

Κατοχή: Σαλερνιτάνα: 43%, Έμπολι: 57%.

54'

54'

54'

54'

Το σουτ του Pasquale Mazzocchi μπλοκάρεται

53'

Η ομάδα Έμπολι κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

53'

52'

Ο Martin Satriano έκανε φάουλ, καθώς δεν είχε άλλο τρόπο να σταματήσει την αντεπίθεση, και βλέπει κίτρινη κάρτα

52'

Ο Martin Satriano από την ομάδα Έμπολι το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Lassana Coulibaly

52'

Ο Sam Lammers από την ομάδα Έμπολι απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

51'

Ο Liam Henderson από την ομάδα Έμπολι το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Tonny Vilhena

51'

Η ομάδα Σαλερνιτάνα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

50'

Κατοχή: Σαλερνιτάνα: 39%, Έμπολι: 61%.

49'

Ο Marko Pjaca σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Luigi Sepe ελέγχει την φάση

48'

Η ομάδα Σαλερνιτάνα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

47'

47'

Ο Pasquale Mazzocchi από την ομάδα Σαλερνιτάνα είχε προσπάθεια εκτός στόχου

47'

46'

Ο Tonny Vilhena από την ομάδα Σαλερνιτάνα εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

46'

Ο Nicolas Haas από την ομάδα Έμπολι απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

46'

45+3'

45+2'

45+1'

Ο Guglielmo Vicario κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

45+1'

Ο Giulio Maggiore τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

45+1'

Κατοχή: Σαλερνιτάνα: 38%, Έμπολι: 62%.

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 2'

45+1'

45'

45'

45'

Ο Liam Henderson από την ομάδα Έμπολι δεν πιάνει καλά το σουτ και η μπάλα φεύγει μακριά από την εστία

45'

Ο Norbert Gyomber απομακρύνει τη μπάλα

44'

Ο Pasquale Mazzocchi από την ομάδα Σαλερνιτάνα το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Petar Stojanovic

42'

Ο Lassana Coulibaly από την ομάδα Σαλερνιτάνα δέχεται κίτρινη κάρτα μετά από επικίνδυνο μαρκάρισμα σε αντίπαλο παίκτη.

42'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Lassana Coulibaly για την ομάδα Σαλερνιτάνα. Ο Liam Henderson σταματάει την φάση.

41'

41'

Με αυτό το γκολ, η ομάδα Σαλερνιτάνα ισοφάρισε. Υπάρχει παιχνίδι!

40'

40'

Αφού έβγαλε τη φανέλα, ο διαιτητής αναγκάζει να δείξει κίτρινη κάρτα στον Pasquale Mazzocchi

39'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Pasquale Mazzocchi στέλνει με το αριστερό πόδι την μπάλα στα δίχτυα!

39'

Ο Pasquale Mazzocchi τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

39'

38'

Καλή ενέργεια από τον Federico Fazio ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

38'

Ο Ardian Ismajli απομακρύνει τη μπάλα

38'

Ο Antonio Candreva από την ομάδα Σαλερνιτάνα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

37'

Ο Alberto Grassi σταματά επιτυχώς το σουτ

37'

Το σουτ του Tonny Vilhena μπλοκάρεται

36'

Ο Nicolas Haas υποπίπτει σε χέρι

36'

35'

Κατοχή: Σαλερνιτάνα: 36%, Έμπολι: 64%.

35'

35'

34'

34'

33'

33'

33'

33'

Ο Alberto Grassi από την ομάδα Έμπολι απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

32'

Ο Fabiano Parisi έδωσε την ασίστ για το γκολ!

31'

Ο Liam Henderson έδωσε την ασίστ για το γκολ.

31'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Martin Satriano της ομάδας Έμπολι σκοράρει με κεφαλιά

31'

Η σέντρα από τον Liam Henderson από την ομάδα Έμπολι βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

30'

Ο Federico Fazio σταματά επιτυχώς το σουτ

30'

Το σουτ του Martin Satriano μπλοκάρεται

30'

Η ομάδα Έμπολι έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

30'

Κατοχή: Σαλερνιτάνα: 30%, Έμπολι: 70%.

30'

29'

28'

26'

25'

Κατοχή: Σαλερνιτάνα: 32%, Έμπολι: 68%.

25'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Lassana Coulibaly από την ομάδα Σαλερνιτάνα ανατρέπει τον Fabiano Parisi

24'

Ο Giulio Maggiore κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

24'

24'

24'

Ο Antonio Candreva από την ομάδα Σαλερνιτάνα είναι σε θέση οφσάιντ

23'

22'

Ο Federico Fazio τιμωρείται για σπρώξιμο στον Martin Satriano

21'

Ο Boulaye Dia από την ομάδα Σαλερνιτάνα είναι σε θέση οφσάιντ

21'

20'

Καλή ενέργεια από τον Nicolas Haas ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

20'

Κατοχή: Σαλερνιτάνα: 34%, Έμπολι: 66%.

19'

19'

Ο Marko Pjaca τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

17'

17'

16'

16'

16'

Ο Antonio Candreva από την ομάδα Σαλερνιτάνα δεν πιάνει καλά το σουτ και η μπάλα φεύγει μακριά από την εστία

16'

Η σέντρα από τον Pasquale Mazzocchi από την ομάδα Σαλερνιτάνα βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

15'

Κατοχή: Σαλερνιτάνα: 31%, Έμπολι: 69%.

15'

14'

Ο Federico Fazio απομακρύνει τη μπάλα

14'

Καλή ενέργεια από τον Sam Lammers ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

14'

Ο Sam Lammers τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

13'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Liam Henderson από την ομάδα Έμπολι ανατρέπει τον Antonio Candreva

13'

Ο Dylan Bronn σταματά επιτυχώς το σουτ

12'

Το σουτ του Alberto Grassi μπλοκάρεται

12'

11'

10'

Κατοχή: Σαλερνιτάνα: 25%, Έμπολι: 75%.

10'

10'

Ο Marko Pjaca από την ομάδα Έμπολι εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

10'

10'

Ο Boulaye Dia απομακρύνει τη μπάλα

10'

10'

10'

9'

Ο Norbert Gyomber από την ομάδα Σαλερνιτάνα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

9'

9'

Ο Marko Pjaca από την ομάδα Έμπολι εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

8'

Ο Dylan Bronn από την ομάδα Σαλερνιτάνα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

8'

Ο Federico Bonazzoli τιμωρείται για σπρώξιμο στον Petar Stojanovic

8'

8'

7'

7'

Ο Federico Fazio από την ομάδα Σαλερνιτάνα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

5'

Το σουτ του Boulaye Dia μπλοκάρεται

5'

Κατοχή: Σαλερνιτάνα: 20%, Έμπολι: 80%.

4'

Η ομάδα Σαλερνιτάνα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

4'

3'

3'

3'

1'

1'

1'

Τέλεια ημέρα για ποδόσφαιρο, με ηλιόλουστο καιρό

1'

Ο αγωνιστικός χώρος είναι σε φανταστική κατάσταση σήμερα και οι παίκτες απολαμβάνουν την επιφάνεια.

1'

Η ομάδα Σαλερνιτάνα είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Stadio Arechi, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Ανεβαίνει η Σαλερνιτάνα

Η Σαλερνιτάνα υποδέχεται την Έμπολι για την 5η αγωνιστική της Έμπολι. Από ισοπαλίες προέρχονται αμφότερες.

Με ένα γκολ στο τέλος της εκτός έδρας αναμέτρησης με την Μπολόνια ισοφάρισε την αντίπαλο της και πήρε το βαθμό της ισοπαλίας. Έδειξε κινητικότητα από την αρχή, θα μπορούσε να ανοίξει το σκορ στο 22’ αν ο Ντιά ήταν πιο αποτελεσματικός αλλά έπειτα ο Σέπε με τις αποκρούσεις του την κράτησε όρθια. Τελικά έμεινε πίσω στο σκορ από ένα εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Αρναούτοβιτς όμως στη συνέχεια βγήκε πιο μπροστά και τελικά κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα με τον Ντιά στο 88’.

Μπορεί να αισθάνεται ικανοποιημένη από τον βαθμό της ισοπαλίας ενώ μετά την ήττα της πρεμιέρας από τη Ρόμα έχει μείνει αήττητη μετρώντας δύο ισοπαλίες και μία νίκη. Είναι φανερά διαφορετική ομάδα σε σχέση με πέρσι στο ξεκίνημα της, έχει μεγαλύτερη ποιότητα, καλύτερο προπονητή και παίζει με αυτοπεποίθηση. Ολοκλήρωσε επίσημα την απόκτηση του φορ Πιόντεκ.

«Θα αντιμετωπίσουμε έναν δύσκολο αντίπαλο. Θα είναι το τρίτο παιχνίδι μέσα σε μία εβδομάδα και έχω περιέργεια επειδή θέλουμε να κρατήσουμε το ρυθμό μας. Πρέπει να είμαστε έτοιμοι από κάθε άποψη. Δουλεύουμε συνεχώς για να βελτιωθούμε, θέλουμε να ολοκληρώσουμε την εικόνα μας και να αποκτήσουμε μεγαλύτερη ασφάλεια στο παιχνίδι μας», τόνισε ο κόουτς Νικόλα.

Αγωνιστικά Νέα: Παραμένουν εκτός ο στόπερ Λοβάτο οι μέσοι Μπόχινεν και Ραντοβάνοβιτς και ο εξτρέμ Ριμπερί. Κανονικά στην αποστολή ο φορ Πιόντεκ.

Δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί όσο θα μπορούσε το καλό της πρώτο ημίχρονο απέναντι στην Βερόνα την Τετάρτη και αρκέστηκε στον βαθμό της ισοπαλίας. Από το ξεκίνημα της αναμέτρησης ήταν πιο επιθετική και άνοιξε το σκορ με ένα πολύ ωραίο σουτ του Μπαλτάντζι στο 26’. Είχε ευκαιρίες και για δεύτερο τέρμα, δεν το βρήκε και στην επανάληψη δέχτηκε πίεση. Είδε την αντίπαλο της να την ισοφαρίζει στο 69’ και έπειτα δεν είχε αντίδραση.

Αυτή ήταν η τρίτη σερί της ισοπαλία στο πρωτάθλημα και ακόμα αγνοεί τη νίκη. Στα πρώτα της δείγματα με τον Ζανέτι στον πάγκο δείχνει ότι είναι αρκετά «σφιχτή» σαν ομάδα, παίζει αρκετά για το αποτέλεσμα αλλά και τις δύο φορές που έχει προηγηθεί δεν έχει καταφέρeι να κρατήσει το σκορ. Θα χρειαστεί βελτίωση αλλά έχει παίκτες επιθετικά που μπορούν να την βοηθήσουν. Οι τέσσσερις φετινές της αναμετρήσεις έληξαν με under.

«Θεωρώ πως μία ομάδα που ξόδεψε 50 εκατομμύρια για μεταγραφές δεν παλεύει για τον ίδιο στόχο με εμάς αλλά αυτό δεν σημαίνει πολλά. Το γήπεδο θα είναι αυτό που θα μιλήσει και πάλι. Πρέπει να πάρουμε αποτελέσματα και να συνεχίσουμε τις καλές μας εμφανίσεις», επισήμανε ο κόουτς Ζανέτι.

Αγωνιστικά Νέα: Παραμένουν εκτός ο φορ Καμπιάγκ και ο στόπερ Τονέλι. Αμφίβολος ο μέσος Μπαλντάτζι.

Θάνος Τσαλουχίδης Αθλητικογράφος

Η Σαλερνιτάνα στην έδρα της θέλει να κερδίζει αυτά τα παιχνίδια απέναντι σε άμεσους αντιπάλους ώστε να μην μπλέξει σε περιπέτειες στο τέλος. Έχει καλή ψυχολογία αλλά με κλειστές άμυνες δυσκολεύεται. Η Έμπολι δεν πρόκειται να της αφήσει χώρους, ειδικά μάλιστα αν πετύχει πρώτη ένα τέρμα. Θα πάμε με το under.

• Στους τελευταίους 5 αγώνες της ομάδας Έμπολι, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
    Σημείο: Under με απόδοση 1.88 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες της ομάδας Σαλερνιτάνα, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
  • Η ομάδα Έμπολι έφερε ισοπαλία στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: X με απόδοση 3.30 στον ΟΠΑΠ

ΙΤΑΛΙΑ: Σέριε A