Αλμερία - Χιρόνα

20/10/2022 20:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 1330
3 - 2
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 563 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Αλμερία - Χιρόνα στις 14/1/2024

• Θεατές: 11194
90+8'

Η ομάδα Αλμερία είναι η νικήτρια του αγώνα, σ' ένα μοιρασμένο παιχνίδι όπου η μπίλια μπορούσε να κάτσει παντού

90+8'

90+8'

Κατοχή: Αλμερία: 34%, Χιρόνα: 66%.

90+8'
Ολοκληρώθηκε

Ο ΕΛΕΓΧΟΣ ΤΟΥ VAR ΤΕΛΕΙΩΣΕ - Δεν θα υπάρξει κάποια αλλαγή απόφασης μετά τον έλεγχο του VAR.

90+7'

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΓΚΟΛ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός γκολ.

90+7'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Yangel Herrera για την ομάδα Χιρόνα. Ο Fernando Martinez σταματάει την φάση.

90+7'

Ο Yangel Herrera κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Fernando Martinez μπλοκάρει εύκολα

90+7'

Η ομάδα Χιρόνα εκδηλώνει επίθεση

90+6'

Ελεύθερο για την ομάδα Χιρόνα

90+6'

Ο Largie Ramazani από την ομάδα Αλμερία είχε προσπάθεια εκτός στόχου

90+6'

Ο Bernardo κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Largie Ramazani.

90+5'

90+5'

Ο Cristhian Stuani από την ομάδα Χιρόνα είναι σε θέση οφσάιντ

90+4'

Η ομάδα Χιρόνα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90+4'

Η ομάδα Αλμερία εκδηλώνει επίθεση

90+3'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Bernardo για την ομάδα Χιρόνα. Ο Alejandro Pozo σταματάει την φάση.

90+2'

Ελεύθερο για την ομάδα Αλμερία

90+2'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Houboulang Mendes από την ομάδα Αλμερία ανατρέπει τον Toni Villa

90+2'

Η ομάδα Χιρόνα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

90+2'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Bernardo, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

90+1'

Ο Aleix Garcia κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

90+1'

90'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 7'

90'

Κατοχή: Αλμερία: 35%, Χιρόνα: 65%.

89'

89'

89'

Η ομάδα Αλμερία ξεκινάει αντεπίθεση

89'

Ο Oriol Romeu τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

88'

Ο Juan Brandariz από την ομάδα Αλμερία είναι σε θέση οφσάιντ

88'

Ο Fernando Martinez από την ομάδα Αλμερία απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

87'

86'

Ο Rodrigo Ely από την ομάδα Αλμερία απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

86'

86'

85'

Η ομάδα Χιρόνα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

85'

11194 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

85'

Κατοχή: Αλμερία: 37%, Χιρόνα: 63%.

85'

Η ομάδα Αλμερία κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

85'

Ο Largie Ramazani της ομάδας Αλμερία βλέπει κίτρινη κάρτα για καθυστέρηση

84'

Ο Lucas Robertone δίνει τη θέση του στον Francisco Portillo

84'

Ο El Bilal Toure δίνει τη θέση του στον Juan Brandariz

83'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Cristhian Stuani της ομάδας Χιρόνα στέλνει την μπάλα στα δίχτυα από το σημείο του πέναλτι με το δεξί πόδι! Ο Fernando Martinez αποφάσισε να μείνει στη μέση της εστίας του.

82'

81'
Πέναλτι

Μετά από εξέταση του VAR, ο διαιτητής αποφάσισε να αλλάξει την απόφασή του και να καταλογίσει πέναλτι για την ομάδα Χιρόνα!

80'

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΠΕΝΑΛΤΙ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός πέναλτι.

80'

ΠΕΝΑΛΤΙ- Ο Houboulang Mendes από την ομάδα Αλμερία υποπίπτει σε πέναλτι καθώς ανέτρεψε τον Valery Fernandez.

80'

79'

Ο Rodrigo Riquelme δίνει τη θέση του στον Toni Villa

79'

Ο Miguel Gutierrez δίνει τη θέση του στον Valery Fernandez

78'

78'

Ο Aleix Garcia από την ομάδα Χιρόνα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

78'
ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ!

ΤΟ ΕΧΑΣΕ! Ο Cristhian Stuani από την ομάδα Χιρόνα εκτελεί το πέναλτι αλλά ο τερματοφύλακας διώχνει σε κόρνερ.

77'
Πέναλτι

76'

75'

ΠΕΝΑΛΤΙ- Ο Cesar de la Hoz από την ομάδα Αλμερία υποπίπτει σε πέναλτι καθώς ανέτρεψε τον Santiago Bueno.

75'

75'

Ο El Bilal Toure απομακρύνει τη μπάλα

75'

Ο Aleix Garcia από την ομάδα Χιρόνα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

74'

Ο Cesar de la Hoz απομακρύνει τη μπάλα

74'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Miguel Gutierrez από την ομάδα Χιρόνα ανατρέπει τον Largie Ramazani

72'

72'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο El Bilal Toure από την ομάδα Αλμερία ανατρέπει τον Santiago Bueno

72'

Ο Adrian Embarba δίνει τη θέση του στον Alejandro Pozo

71'

71'

Ο Manuel Vallejo από την ομάδα Χιρόνα εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

70'

Κατοχή: Αλμερία: 38%, Χιρόνα: 62%.

70'

Ο Cesar de la Hoz από την ομάδα Αλμερία απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

69'

Η ομάδα Αλμερία κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

69'

69'

Ο Arnau Martinez δίνει τη θέση του στον Yan Couto

69'

Ο Valentin Castellanos δίνει τη θέση του στον Manuel Vallejo

68'

67'

Η ομάδα Αλμερία έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

67'

Η ομάδα Χιρόνα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

66'

66'

66'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Cesar de la Hoz από την ομάδα Αλμερία ανατρέπει τον Rodrigo Riquelme

65'

Κατοχή: Αλμερία: 39%, Χιρόνα: 61%.

65'

Ο Valentin Castellanos από την ομάδα Χιρόνα είναι σε θέση οφσάιντ

65'

65'

Ο Valentin Castellanos από την ομάδα Χιρόνα είχε προσπάθεια εκτός στόχου

64'

Ο Leo Baptistao δίνει τη θέση του στον Samu

64'

Ο Gonzalo Melero δίνει τη θέση του στον Largie Ramazani

63'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Arnau Martinez από την ομάδα Χιρόνα ανατρέπει τον Adrian Embarba

63'

Το σουτ του Arnau Martinez μπλοκάρεται

62'

62'

61'

Ο Srdjan Babic απομακρύνει τη μπάλα

61'

Η ομάδα Αλμερία κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

60'

60'

60'

Κατοχή: Αλμερία: 40%, Χιρόνα: 60%.

59'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Leo Baptistao από την ομάδα Αλμερία ανατρέπει τον Aleix Garcia

59'

59'

Ο Rodrigo Ely σταματά επιτυχώς το σουτ

58'

Το σουτ του Cristhian Stuani μπλοκάρεται

58'

56'

56'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Santiago Bueno από την ομάδα Χιρόνα αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

55'

55'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Adrian Embarba από την ομάδα Αλμερία ανατρέπει τον Rodrigo Riquelme

55'

Η σέντρα από τον Aleix Garcia από την ομάδα Χιρόνα βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

54'

Ο Sergio Akieme σταματά επιτυχώς το σουτ

54'

Το σουτ του Yangel Herrera μπλοκάρεται

54'

54'

54'

Ο Cristhian Stuani κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

53'

53'

53'

52'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Oriol Romeu από την ομάδα Χιρόνα ανατρέπει τον Gonzalo Melero

51'

51'

51'

Ο Lucas Robertone κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Juan Carlos μπλοκάρει εύκολα

51'

Ο Sergio Akieme τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

50'

Η ομάδα Αλμερία κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

50'

Κατοχή: Αλμερία: 41%, Χιρόνα: 59%.

50'

50'

Ο Leo Baptistao από την ομάδα Αλμερία είχε προσπάθεια εκτός στόχου

49'

49'

Ο Rodrigo Riquelme τιμωρείται για σπρώξιμο στον Leo Baptistao

48'

Ο El Bilal Toure υποπίπτει σε χέρι

47'

Ο Fernando Martinez έκανε μία κακή εκτέλεση που οδήγησε σε γκολ του αντιπάλου.

47'

Ο Miguel Gutierrez έδωσε την ασίστ για το γκολ.

47'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Μία υπέροχη λόμπα από τον Rodrigo Riquelme της ομάδας Χιρόνα με το δεξί πόδι.

46'

Η ομάδα Χιρόνα ξεκινάει αντεπίθεση

46'

Ο Cristhian Stuani απομακρύνει τη μπάλα

46'

Ο Adrian Embarba από την ομάδα Αλμερία εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

46'

Ο Santiago Bueno απομακρύνει τη μπάλα

46'

45+1'

45+1'

45'

45'

45'

Ο Leo Baptistao κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Miguel Gutierrez.

44'

43'

43'

43'

42'

Ο El Bilal Toure από την ομάδα Αλμερία είχε προσπάθεια εκτός στόχου

42'

42'

41'

40'

40'

40'

40'

40'

39'

Ο Leo Baptistao απομακρύνει τη μπάλα

39'

Ένα πολύ όμορφο γκολ από τον Adrian Embarba

38'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ Ο Adrian Embarba έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα με απευθείας εκτέλεση φάουλ με το δεξί πόδι. Πανέμορφη εκτέλεση

36'

Ο Santiago Bueno από την ομάδα Χιρόνα δέχεται κίτρινη κάρτα μετά από επικίνδυνο μαρκάρισμα σε αντίπαλο παίκτη.

36'

Ο Santiago Bueno τιμωρείται για σπρώξιμο στον Adrian Embarba

36'

35'

35'

35'

Ο Yangel Herrera κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

34'

34'

Ο Yangel Herrera από την ομάδα Χιρόνα είχε προσπάθεια εκτός στόχου

33'

33'

Ο Bernardo απομακρύνει τη μπάλα

33'

32'

Ο Santiago Bueno σταματά επιτυχώς το σουτ

32'

Το σουτ του Adrian Embarba μπλοκάρεται

32'

Ο Rodrigo Riquelme τιμωρείται για σπρώξιμο στον Lucas Robertone

31'

31'

Ο Gonzalo Melero κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

30'

Η ομάδα Χιρόνα έχει την κατοχή της μπάλας

30'

29'

29'

Ο Houboulang Mendes σταματά επιτυχώς το σουτ

29'

Το σουτ του Miguel Gutierrez μπλοκάρεται

28'

28'

Ο Gonzalo Melero τιμωρείται για σπρώξιμο στον Cristhian Stuani

28'

Ο Sergio Akieme από την ομάδα Αλμερία εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

27'

26'

Ο Valentin Castellanos τιμωρείται για σπρώξιμο στον Adrian Embarba

26'

Ο Rodrigo Ely απομακρύνει τη μπάλα

25'

25'

Κατοχή: Αλμερία: 45%, Χιρόνα: 55%.

25'

24'

24'

Καλή ενέργεια από τον Gonzalo Melero ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

24'

Ο Leo Baptistao τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

23'

23'

22'

Ο Valentin Castellanos σταματά επιτυχώς το σουτ

22'

Ο Sergio Akieme σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Juan Carlos ελέγχει την φάση

22'

Ο Santiago Bueno από την ομάδα Χιρόνα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

22'

Ο Yangel Herrera τιμωρείται για σπρώξιμο στον Adrian Embarba

21'

20'

20'

20'

20'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Arnau Martinez από την ομάδα Χιρόνα αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

19'

19'

18'

18'

Ο Bernardo έκανε μία κακή εκτέλεση που οδήγησε σε γκολ του αντιπάλου.

17'

ΓΚΟΛ! Εύκολο τελείωμα από τον El Bilal Toure της ομάδας Αλμερία ο οποίος «τσίμπησε» την μπάλα στην κενή εστία με το δεξί πόδι!

16'

16'

15'

Ο Fernando Martinez κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

15'

15'

14'

Ο Lucas Robertone έδωσε την ασίστ για το γκολ!

13'

Ο Houboulang Mendes έδωσε την ασίστ για το γκολ.

13'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Leo Baptistao της ομάδας Αλμερία σκοράρει με κεφαλιά

13'

Η σέντρα από τον Houboulang Mendes από την ομάδα Αλμερία βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

13'

13'

Ο Cristhian Stuani από την ομάδα Χιρόνα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

13'

12'

Ο Miguel Gutierrez από την ομάδα Χιρόνα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

11'

11'

10'

Ο Sergio Akieme υποπίπτει σε χέρι

10'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Oriol Romeu από την ομάδα Χιρόνα ανατρέπει τον Lucas Robertone

10'

Κατοχή: Αλμερία: 29%, Χιρόνα: 71%.

10'

10'

Ο Rodrigo Riquelme από την ομάδα Χιρόνα είχε προσπάθεια εκτός στόχου

10'

Ο Arnau Martinez τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

9'

9'

8'

Ο Bernardo κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

7'

7'

6'

5'

5'

Ο Yangel Herrera από την ομάδα Χιρόνα δέχεται κίτρινη κάρτα μετά από επικίνδυνο μαρκάρισμα σε αντίπαλο παίκτη.

5'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Yangel Herrera για την ομάδα Χιρόνα. Ο Gonzalo Melero σταματάει την φάση.

5'

Ο Rodrigo Riquelme υποπίπτει σε χέρι

4'

3'

3'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Leo Baptistao από την ομάδα Αλμερία ανατρέπει τον Miguel Gutierrez

3'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Santiago Bueno από την ομάδα Χιρόνα ανατρέπει τον Gonzalo Melero

2'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Lucas Robertone από την ομάδα Αλμερία ανατρέπει τον Aleix Garcia

2'

Ο Leo Baptistao κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Juan Carlos μπλοκάρει εύκολα

1'

Η σέντρα από τον Sergio Akieme από την ομάδα Αλμερία βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

1'

1'

1'

Συννεφιασμένος ο καιρός αυτήν τη στιγμή.

1'

Η ομάδα Χιρόνα είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Power Horse Stadium, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Σε κακό φεγγάρι και οι δύο

Η Αλμερία προέρχεται από ήττα και υποδέχεται την Χιρόνα που πήρε έναν βαθμό, έστω και στο φινάλε μιας αναμέτρησης.

Η νίκη της περασμένης αγωνιστικής επί της Ράγιο Βαγιεκάνο δεν είχε συνέχεια, αφού πήγε στην Ανδαλουσία να αντιμετωπίσει την Μπέτις και έχασε εύκολα με 3-1. Απείλησε στην αρχή με τον Ραμαζάνι, αλλά οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι και άνοιξαν το σκορ με τον Καρβάλιο στο 24', αλλά στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 52΄ ισοφάρισε με τον Τουρέ. Η Μπέτις, όμως, δεν πτοήθηκε και πήρε εκ νέου το προβάδισμα στο 66' με τον Μπόρχα Ιγκλέσιας και πέντε λεπτά αργότερα ο Καρβάλιο διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα. Σίγουρα, η Αλμερία δεν περίμενε πολλά από αυτό το ματς, αλλά το πάλεψε.

«Όταν παίζεις κόντρα στους μεγάλους, αν δεν τελειώσεις, σε σκοτώνουν. Η Μπέτις μας κέρδισε γιατί είναι ένα σκαλί πάνω από εμάς. Στο πρώτο ημίχρονο, εκτός από την αντεπίθεση, ήταν δύσκολο για εμάς να φτάσουμε στην κορυφή. Η ισορροπία του 1-0 ήταν καλή από ό,τι είχαμε δει κατά καιρούς. Στο δεύτερο είχαμε το παιχνίδι εκεί που θέλαμε , αλλά τελικά η δύναμη της Μπέτις έκρινε το παιχνίδι.Αλλά είμαι περήφανος που τουλάχιστον η ομάδα προσπάθησε. Την Πέμπτη παίζουμε εντός έδρας, δείχνουμε ότι στην έδρα μας είναι πολύ δύσκολο να μας κερδίσεις και είναι ένα πολύ σημαντικό παιχνίδι. Θέλω να κερδίσω όλα τα παιχνίδια, αλλά αν χρειαστεί να επιλέξω ένα, προτιμώ αυτό της Πέμπτης όταν παίζω με αντίπαλο που είναι κοντά μας. Είμαι πολύ συγκεντρωμένος στην ομάδα μου, στο να πετύχουμε αυτή τη παραμονή, την οποία θα πετύχουμε, δεν έχω καμία αμφιβολία.», τόνισε ο τεχνικός Ρούμπι.

Αγωνιστικά Νέα: Εξέτισε και επιστρέφει ο εξτρέμ Εμπάρμπα (5/0). Ξανά εκτός ο επιθετικός Μιλοβάνοβιτς (2/0). Έφτασε πάρα πολύ κοντά στην τέταρτη συνεχόμενη ήττα της, αφού φιλοξένησε την Κάντιθ και μέχρι το 101΄ έχανε, αλλά τελικά πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας μετά το 1-1. Η Χιρόνα είχε καλές στιγμές στο πρώτο μέρος με τις δύο ομάδες να χάνουν από ένα τετ α τετ, αλλά οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με την έναρξη της επανάληψης (46') με γκολ του Άλεξ Φερνάντεθ. Έκτοτε, οι γηπεδούχοι είχαν την κατοχή και την υπεροχή και έχασαν μεγάλες ευκαιρίες, έχοντας δοκάρι με τον Καστεγιάνος στο 67′ και βρήκε δύο φορές τα δίχτυα στο 73’ με αυτογκόλ του Κάλα και στο 90’ με τον Καστεγιάνος, αλλά το VAR τα ακύρωσε. Όμως, στο 11ο λεπτό των καθυστερήσεων κέρδισε πέναλτι και ο Στουάνι το εκτέλεσε εύκολα διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα.

Πάντως, η Χιρόνα δεν έχει κρατήσει απαραβίαστη την εστία της σε κανένα παιχνίδι στο φετινό πρωτάθλημα.

«Είναι ένα καλός βαθμός γιατί είχαμε τρεις σερί ήττες. Για μένα το πρώτο ημίχρονο ήταν πολύ καλό. Είμαστε η πιο ταπεινή ομάδα της κατηγορίας και η Κάντιθ έχει μεγαλύτερπ μπάτζετ από εμάς. Έχουμε σουτάρει 23 φορές και αυτό σημαίνει ότι η ομάδα πάει καλά. Βλέπω μια ομάδα με ψυχή. Δεν μου αρέσει να εξατομικεύομαι και όποιος πίστευε ότι θα ήταν εύκολο δεν βλέπει την κατηγορία. Υπάρχουν ατομικά λάθη και οι παίκτες που δίνουν τη ζωή τους θα παίζουν πάντα και δεν θα έχω κανένα παράπονο για αυτούς», είπε ο προπονητής Μίτσελ.

Αγωνιστικά Νέα: Νέα απώλεια ο στόπερ Χουάνπε (7/0), ενώ παραμένει εκτός ο φορ Ρεϊνιέρ (5/1).

Γιώργος Βροντάκης Αθλητικογράφος

Η Αλμερία επέστρεψε στις κακές εμφανίσεις κόντρα στην Μπέτις και τώρα υποδέχεται την Χιρόνα έφτασε πάρα πολύ κοντά στην τέταρτη συνεχόμενη ήττα της, αλλά πήρε βαθμό στο 101'. Οι δύο ομάδες δεν έχουν μεγάλες διαφορές αγωνιστικά και το σίγουρο είναι πως δεν θέλουν να χάσουν. Θα ποντάρουμε στην ισοπαλία.

• Η ομάδα Χιρόνα δεν έχει κερδίσει στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες στη διοργάνωση Λα Λίγκα.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.48 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Αλμερία έχασε στους τελευταίους 5 από 6 αγώνες στη διοργάνωση Λα Λίγκα.
    Σημείο: 2 με απόδοση 2.60 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Χιρόνα έχασε στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες εκτός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1 με απόδοση 2.65 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες της ομάδας Χιρόνα, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Λα Λίγκα).
    Σημείο: Over με απόδοση 1.85 στον ΟΠΑΠ

ΙΣΠΑΝΙΑ: Λα Λίγκα