21/5/2023 21:45
Κωδ ΟΠΑΠ: 685
0 - 1
Τελείωσε
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 346 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Λάτσιο - Ουντινέζε στις 11/3/2024

• Θεατές: 21834
90+6'

90+6'

21834 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+5'

Κατοχή: Ουντινέζε: 39%, Λάτσιο: 61%.

90+5'

Ελεύθερο για την ομάδα Λάτσιο

90+5'

Ο Sandi Lovric πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

90+5'

Ο Sergej Milinkovic-Savic από την ομάδα Λάτσιο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+5'

90+5'

Ο Pedro Rodriguez υποπίπτει σε χέρι

90+4'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Marvin Zeegelaar από την ομάδα Ουντινέζε ανατρέπει τον Sergej Milinkovic-Savic

90+3'

Ο Ivan Provedel από την ομάδα Λάτσιο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+3'

Ο Florian Thauvin από την ομάδα Ουντινέζε εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

90+3'

Ο Toma Basic απομακρύνει τη μπάλα

90+3'

Η ομάδα Ουντινέζε εκδηλώνει επίθεση

90+2'

Η ομάδα Ουντινέζε εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

90+2'

Ο Toma Basic από την ομάδα Λάτσιο είναι σε θέση οφσάιντ

90+1'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Jaka Bijol, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

90+1'

Ο Jaka Bijol τιμωρείται για σπρώξιμο στον Ciro Immobile

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 4'

90+1'

Ο Jaka Bijol τιμωρείται για σπρώξιμο στον Pedro Rodriguez

90'

Ο Alessio Romagnoli από την ομάδα Λάτσιο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90'

90'

Κατοχή: Ουντινέζε: 37%, Λάτσιο: 63%.

90'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Toma Basic από την ομάδα Λάτσιο ανατρέπει τον Walace

89'

88'

88'

Ο Vivaldo από την ομάδα Ουντινέζε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

88'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Adam Masina ανέτρεψε τον Sergej Milinkovic-Savic από πίσω και δόθηκε φάουλ

87'

Ο Beto δίνει τη θέση του στον Vivaldo

87'

Ο Lazar Samardzic δίνει τη θέση του στον Florian Thauvin

87'

Ο Mattia Zaccagni δίνει τη θέση του στον Toma Basic

86'

Ο Beto τιμωρείται για σπρώξιμο στον Nicolo Casale

86'
Ολοκληρώθηκε

Ο ΕΛΕΓΧΟΣ ΤΟΥ VAR ΤΕΛΕΙΩΣΕ - Δεν θα υπάρξει κάποια αλλαγή απόφασης μετά τον έλεγχο του VAR.

85'
Σε εξέλιξη

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΓΚΟΛ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός γκολ.

85'

Έχει σταματήσει το παιχνίδι και ο διαιτητής μιλάει στους παίκτες.

85'

Ο Ilija Nestorovski από την ομάδα Ουντινέζε είναι σε θέση οφσάιντ

85'

Η σέντρα από τον Nehuen Perez από την ομάδα Ουντινέζε βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

85'

84'

Ελεύθερο για την ομάδα Ουντινέζε

84'

Ο Alessio Romagnoli από την ομάδα Λάτσιο πιάνει την κεφαλιά αλλά η προσπάθεια του είναι πολύ άστοχη.

84'

Ο Luis Alberto από την ομάδα Λάτσιο εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

83'

Ο Marvin Zeegelaar απομακρύνει τη μπάλα

83'

Η ομάδα Λάτσιο έχει την κατοχή της μπάλας

82'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Walace από την ομάδα Ουντινέζε ανατρέπει τον Matias Vecino

82'

Ο Nicolo Casale κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

81'

81'

Ο Mattia Zaccagni από την ομάδα Λάτσιο προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή, αλλά το σουτ του έφυγε δίπλα από την εστία.

81'

Η ομάδα Λάτσιο ξεκινάει αντεπίθεση

81'

80'

Κατοχή: Ουντινέζε: 38%, Λάτσιο: 62%.

79'

79'

79'

Ο Lazar Samardzic από την ομάδα Ουντινέζε εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

78'

Ο Nicolo Casale σταματά επιτυχώς το σουτ

78'

Το σουτ του Sandi Lovric μπλοκάρεται

77'

Η ομάδα Λάτσιο εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

77'

Η ομάδα Ουντινέζε έχει την κατοχή της μπάλας

77'

77'

76'

75'

Η ομάδα Λάτσιο εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

75'

Ο Manuel Lazzari δίνει τη θέση του στον Adam Marusic

75'

Κατοχή: Ουντινέζε: 36%, Λάτσιο: 64%.

74'

74'

73'

Ο Marco Silvestri είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

73'

73'

Ο Marco Silvestri κάνει μία καθοριστική επέμβαση.

72'

Καλή ενέργεια από τον Sergej Milinkovic-Savic ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

72'

Ο Luis Alberto τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

72'

Η ομάδα Λάτσιο εκδηλώνει επίθεση

71'

Ο Roberto Pereyra έκανε φάουλ, καθώς δεν είχε άλλο τρόπο να σταματήσει την αντεπίθεση, και βλέπει κίτρινη κάρτα

71'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Roberto Pereyra από την ομάδα Ουντινέζε ανατρέπει τον Mattia Zaccagni

71'

71'

70'

Ο Tolgay Arslan δίνει τη θέση του στον Ilija Nestorovski

70'

Ο Iyenoma Udogie δίνει τη θέση του στον Marvin Zeegelaar

70'

69'

Ο Ivan Provedel κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

69'

Η ομάδα Ουντινέζε ξεκινάει αντεπίθεση

69'

68'

68'

Ο Lazar Samardzic από την ομάδα Ουντινέζε προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή, αλλά το σουτ του έφυγε δίπλα από την εστία.

68'

Ο Beto κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Alessio Romagnoli.

67'

Ο Tolgay Arslan κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

67'

66'

66'

Το παιχνίδι είναι πολύ μονόπλευρο τώρα. Η ομάδα Λάτσιο κυριαρχεί στην κατοχή της μπάλας

65'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Matias Vecino από την ομάδα Λάτσιο ανατρέπει τον Tolgay Arslan

65'

Ο Jaka Bijol κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

65'

65'

64'

ΔΟΚΑΡΙ! Η κεφαλιά από τον Alessio Romagnoli χτύπησε το δοκάρι!

64'

64'

Ο Jaka Bijol από την ομάδα Ουντινέζε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

63'

63'

63'

Ο Mattia Zaccagni κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

62'

62'

Η ομάδα Λάτσιο κατάφερε να σκοράρει το σημαντικό πρώτο γκολ. Μπορεί να χτίσει πάνω σε αυτό;

61'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Ciro Immobile της ομάδας Λάτσιο ευστοχεί στο πέναλτι με το δεξί πόδι! Ο Marco Silvestri επέλεξε τη λάθος γωνία.

61'
Πέναλτι

Μετά από εξέταση του VAR, ο διαιτητής αποφάσισε να παραμείνει στην αρχική απόφασή του και να καταλογίσει πέναλτι για την ομάδα Λάτσιο!

61'
Σε εξέλιξη

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΠΕΝΑΛΤΙ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός πέναλτι.

60'

60'

ΠΕΝΑΛΤΙ- Ο Adam Masina από την ομάδα Ουντινέζε υποπίπτει σε πέναλτι καθώς ανέτρεψε τον Ciro Immobile.

59'

59'

59'

58'

58'

Ο Nehuen Perez από την ομάδα Ουντινέζε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

58'

Ο Luis Alberto από την ομάδα Λάτσιο εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

58'

Ο Marco Silvestri από την ομάδα Ουντινέζε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

58'

Ο Luis Alberto από την ομάδα Λάτσιο εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

57'

Ο Roberto Pereyra απομακρύνει τη μπάλα

56'

56'

Ο Adam Masina από την ομάδα Ουντινέζε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

56'

56'

Ο Ciro Immobile από την ομάδα Λάτσιο πιάνει την κεφαλιά αλλά η προσπάθεια του είναι πολύ άστοχη.

56'

Η σέντρα από τον Elseid Hysaj από την ομάδα Λάτσιο βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

55'

Ο Iyenoma Udogie κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

55'

54'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Nehuen Perez από την ομάδα Ουντινέζε ανατρέπει τον Mattia Zaccagni

54'

54'

53'

53'

52'

52'

51'

Ο Matias Vecino από την ομάδα Λάτσιο προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή. Δυστυχώς η προσπάθειά του πέρασε μόλις άουτ.

51'

Ο Iyenoma Udogie από την ομάδα Ουντινέζε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

51'

51'

50'

Ο Nehuen Perez απομακρύνει τη μπάλα

50'

Ο Sandi Lovric από την ομάδα Ουντινέζε το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Manuel Lazzari

50'

49'

49'

49'

48'

48'

Καλή ενέργεια από τον Ciro Immobile ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

48'

48'

47'

46'

46'

46'

Ο Felipe Anderson δίνει τη θέση του στον Pedro Rodriguez

46'

45+2'

Οι δύο ομάδες δεν έχουν πολλές διαφορές στο πρώτο ημίχρονο

45+2'

45+2'

Κατοχή: Ουντινέζε: 40%, Λάτσιο: 60%.

45+2'

45+2'

45+1'

Ο Jaka Bijol κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Ivan Provedel μπλοκάρει εύκολα

45+1'

Ο Jaka Bijol κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Matias Vecino.

45+1'

Ο Beto της ομάδας Ουντινέζε παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

45+1'

Η σέντρα από τον Lazar Samardzic από την ομάδα Ουντινέζε βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 1'

45'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Sergej Milinkovic-Savic από την ομάδα Λάτσιο ανατρέπει τον Iyenoma Udogie

45'

Κατοχή: Ουντινέζε: 41%, Λάτσιο: 59%.

45'

Φράγμα από τον Sandi Lovric, ο οποίος διακόπτει το τρέξιμο του Manuel Lazzari. Το φάουλ σφυρίχτηκε.

44'

43'

Ο Felipe Anderson αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

43'

Ο Nehuen Perez σταματά επιτυχώς το σουτ

43'

Το σουτ του Ciro Immobile μπλοκάρεται

43'

43'

42'

42'

Ο Marco Silvestri κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

42'

41'

Ο Alessio Romagnoli απομακρύνει τη μπάλα

40'

Η ομάδα Ουντινέζε εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

40'

40'

39'

39'

Ο Iyenoma Udogie κάνει σκληρό φάουλ σε αντίπαλο και σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

39'

Ο Luis Alberto από την ομάδα Λάτσιο στέλνει την μπάλα λίγο δίπλα από το δοκάρι. Τόσο κοντά!

39'

Ο Ciro Immobile τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

38'

Ο Adam Masina κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

38'

37'

36'

Φράγμα από τον Walace, ο οποίος διακόπτει το τρέξιμο του Manuel Lazzari. Το φάουλ σφυρίχτηκε.

36'

Ο Iyenoma Udogie σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Ivan Provedel ελέγχει την φάση

36'

Ο Roberto Pereyra τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

35'

34'

34'

Ο Sandi Lovric από την ομάδα Ουντινέζε εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

33'

Ο Matias Vecino σταματά επιτυχώς το σουτ

33'

Το σουτ του Lazar Samardzic μπλοκάρεται

33'

33'

32'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Sergej Milinkovic-Savic από την ομάδα Λάτσιο ανατρέπει τον Walace

32'

Ο Walace κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

32'

31'

31'

Ο Luis Alberto από την ομάδα Λάτσιο εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

30'

Ο Sandi Lovric απομακρύνει τη μπάλα

30'

30'

29'

29'

28'

28'

28'

Ο Felipe Anderson από την ομάδα Λάτσιο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

27'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Felipe Anderson από την ομάδα Λάτσιο ανατρέπει τον Iyenoma Udogie

27'

Ο Lazar Samardzic από την ομάδα Ουντινέζε πιάνει την κεφαλιά αλλά η προσπάθεια του είναι πολύ άστοχη.

27'

Η σέντρα από τον Roberto Pereyra από την ομάδα Ουντινέζε βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

26'

26'

25'

25'

25'

24'

24'

24'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Beto υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Alessio Romagnoli

23'

23'

23'

23'

22'

22'

Ο Felipe Anderson κάνει σκληρό φάουλ σε αντίπαλο και σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

22'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Felipe Anderson υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Iyenoma Udogie

21'

21'

Ο Sergej Milinkovic-Savic κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Lazar Samardzic.

20'

20'

20'

20'

Ο Ciro Immobile κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Marco Silvestri μπλοκάρει εύκολα

20'

Η σέντρα από τον Mattia Zaccagni από την ομάδα Λάτσιο βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

20'

19'

19'

18'

18'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Nehuen Perez ανέτρεψε τον Mattia Zaccagni από πίσω και δόθηκε φάουλ

17'

17'

16'

Ο Beto από την ομάδα Ουντινέζε είναι σε θέση οφσάιντ

16'

16'

15'

15'

15'

Ο Nicolo Casale απομακρύνει τη μπάλα

15'

15'

Ο Roberto Pereyra από την ομάδα Ουντινέζε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

15'

14'

14'

13'

13'

13'

Ο Adam Masina απομακρύνει τη μπάλα

13'

12'

12'

11'

Ο Sandi Lovric από την ομάδα Ουντινέζε είχε προσπάθεια εκτός στόχου

11'

Ο Nehuen Perez τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

11'

11'

11'

Ο Beto από την ομάδα Ουντινέζε πιάνει την κεφαλιά αλλά η προσπάθεια του είναι πολύ άστοχη.

11'

Η σέντρα από τον Tolgay Arslan από την ομάδα Ουντινέζε βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

10'

10'

10'

Κατοχή: Ουντινέζε: 32%, Λάτσιο: 68%.

9'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Mattia Zaccagni υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Tolgay Arslan

9'

Ο Roberto Pereyra κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

8'

8'

Ο Jaka Bijol σταματά επιτυχώς το σουτ

8'

Το σουτ του Mattia Zaccagni μπλοκάρεται

8'

8'

8'

Ο Alessio Romagnoli σταματά επιτυχώς το σουτ

8'

Το σουτ του Beto μπλοκάρεται

8'

Η σέντρα από τον Sergej Milinkovic-Savic από την ομάδα Λάτσιο βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

8'

7'

7'

7'

6'

Η σέντρα από τον Walace από την ομάδα Ουντινέζε βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

6'

6'

6'

5'

5'

Κατοχή: Ουντινέζε: 44%, Λάτσιο: 56%.

5'

4'

Ο Sergej Milinkovic-Savic είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

4'

4'

3'

3'

3'

Ο Lazar Samardzic κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

2'

2'

Ο Sandi Lovric από την ομάδα Ουντινέζε προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή, αλλά το σουτ του έφυγε δίπλα από την εστία.

2'

1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Roberto Pereyra από την ομάδα Ουντινέζε ανατρέπει τον Elseid Hysaj

1'

1'

Καλώς ήρθατε στο σημερινό παιχνίδι όπου οι προβολείς φωτίζουν όλο το γήπεδο.

1'

Η ομάδα Ουντινέζε είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

1'

1'

Πριν ξεκινήσουμε, οι παίκτες και οι θεατές κρατούν ενός λεπτού σιγή.

0'

Καλησπέρα σας από το Dacia Arena - Stadio Friuli, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Σημαντική ευκαιρία για τη Λάτσιο

Η Ουντινέζε υποδέχεται τη Λάτσιο για την 36η αγωνιστική της Σέριε Α. Από ήττα προέρχονται οι γηπεδούχοι, μονόδρομος η νίκη για τους φιλοξενούμενους. .

Δεν μπόρεσε να φανεί ιδιαίτερα απειλητική στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τη Φιορεντίνα την προηγούμενη αγωνιστική και έτσι γνώρισε την ήττα με 2-0. Βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 7’, είδε την αντίπαλο της να σημαδεύει δύο φορές το δοκάρι στο πρώτο μέρος και η ίδια ήταν επιθετικά ακίνδυνη. Ανέβασε την απόδοση της στην επανάληψη, είχε και η ίδια δοκάρι με τον Σεμέδο στο 79’ αλλά στο 90’ δέχτηκε και δεύτερο τέρμα και έχασε τις ελπίδες της για κάτι καλό στην αναμέτρηση.

Η αλήθεια είναι πως την περίμενα πιο επιθετική από τη στιγμή που δεν είχε να χάσει κάτι, έμεινε πιο πολύ πιστή στο στυλ της και έχασε από μία ομάδα που ήταν σε καλύτερη μέρα. Παρέμεινε έτσι στους 46 βαθμούς, στο -3 από την 8η θέση αλλά δύσκολα θα φτάσει σε αυτήν. Αντιμετωπίζει έπειτα τις Σαλερνιτάνα (εκτός) και Γιουβέντους (εντός), αν πάρει τέσσερις βαθμούς έως το τέλος θα είναι επιτυχία. Χρειάζεται άλλωστε ένα πόντο για να ξεπεράσει την περσινή βαθμολογική της συγκομιδή, αυτός είναι ένας ρεαλιστικός στόχος για το τέλος.

«Είναι ένα δύσκολο παιχνίδι απέναντι σε μία ομάδα που της αρέσει να κρατάει την μπάλα. Την ξέρουμε και την έχουμε μελετήσει καλά αλλά πρώτο μέλημα είναι μία καλή εμφάνιση μας. Έχουμε την ποιότητα για να το κάνουμε και παράλληλα σεβόμαστε και τον αντίπαλο», επισήμανε ο κόουτς Σοτίλ.

Αγωνιστικά Νέα: Τιμωρημένος ο στόπερ Μπεκάο (28/2). Παραμένουν εκτός οι επιθετικοί Σαξές (30/1) και Ντεουλοφέου (16/2), ο μπακ Εχιζίμπουε (27/2) και ο στόπερ Εμπός (6/0).

Μόλις στο τέλος κατάφερε να σώσει το βαθμό της ισοπαλίας απέναντι στη Λέτσε (2-2) και να γλιτώσει την ήττα στην εντός έδρας αναμέτρηση. Τα πράγματα βέβαια στην αρχή έμοιαζαν καλύτερα καθώς στο 23’ είδε την αντίπαλο της να αστοχεί σε πέναλτι και εννιά λεπτά άνοιξε το σκορ με πλασέ του Ιμόμπιλε μέσα από την περιοχή. Πριν τη λήξη του ημιχρόνου όμως δέχτηκε την ισοφάριση και λίγο μετά το ξεκίνημα του δευτέρου μέρους δέχτηκε και δεύτερο γκολ. Ανέλαβε τον έλεγχο έπειτα, δεν δημιούργησε βέβαια πολλές ευκαιρίες αλλά στις καθυστερήσεις ο Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς με κεφαλιά έφερε το παιχνίδι στα ίσα.

Ίσως μετά το 1-0 να υποτίμησε την αντίπαλο της, το «πλήρωσε» και έχασε σημαντική ευκαιρία να «κλειδώσει» στην ουσία μία θέση στην πρώτη τετράδα. Είδε πλέον τη Μίλαν να την πλησιάζει στον ένα βαθμό και η νίκη απέναντι στην Ουντινέζε μοιάζει επιτακτική ώστε να αυξήσει πάλι τη διαφορά.

Αντιμετωπίζει βέβαια έπειτα τις Κρεμονέζε (εντός) και Έμπολι (εκτός) και όλα είναι στο χέρι της. Εδώ που έφτασε θα είναι αποτυχία να μην πάρει ένα εισιτήριο για το επόμενο Τσάμπιονς Λιγκ, θα χρειαστεί να παίξει περισσότερο έχοντας στο μυαλό της το αποτέλεσμα πλέον και όχι τόσο την εμφάνιση.

Αγωνιστικά Νέα: Παραμένει εκτός ο μέσος Κατάλντι (28/0), επιστρέφει ο μέσος Βεσίνο (29/2).

Θάνος Τσαλουχίδης Αθλητικογράφος

Η Ουντινέζε δεν έχει μεγάλο βαθμολογικό ενδιαφέρον, φάνηκε να της λείπει ενέργεια στο παιχνίδι με τη Φιορεντίνα αλλά στην έδρα της είναι πιο δυνατή. Από την άλλη η Λάτσιo έχει μεγαλύτερη ανάγκη τη νίκη και θέλει να αφήσει πίσω της το «στραβοπάτημα» απέναντι στη Λέτσε. Η αλήθεια είναι πως με το διπλό σε τέτοιες τιμές θα πάω με την ομάδα με το μεγαλύτερο κίνητρο.

• Η ομάδα Ουντινέζε νικούσε στο ημίχρονο στους τελευταίους 5 αγώνες εντός έδρας στη διοργάνωση Σέριε A.
    Σημείο: Ημ.1 με απόδοση 4.25 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 4 αγώνες της ομάδας Ουντινέζε, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Σέριε A).
    Σημείο: Under με απόδοση 1.82 στον ΟΠΑΠ

ΙΤΑΛΙΑ: Σέριε A