21+

Ουνιόν Βερολίνου - Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ

9/3/2023 19:45
Κωδ ΟΠΑΠ: 966
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 419 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ - Ουνιόν Βερολίνου στις 16/3/2023

• Θεατές: 22012
90+7'

90+7'

22012 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+6'

Κατοχή: Ουνιόν Βερολίνου: 66%, Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ: 34%.

90+6'

Ο Josip Juranovic από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου είχε προσπάθεια εκτός στόχου

90+6'

Ο Jordan Pefok τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

90+6'

Ο Rani Khedira κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Cameron Puertas.

90+6'

Ο Cameron Puertas τιμωρείται για σπρώξιμο στον Diogo Leite

90+6'

Η ομάδα Ουνιόν Βερολίνου εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

90+5'

Ο Danilho Doekhi από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Simon Adingra

90+4'

Ο Anthony Moris κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

90+4'

Το σουτ του Sven Michel μπλοκάρεται

90+4'

Ο Rani Khedira τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

90+4'

Η ομάδα Ουνιόν Βερολίνου ξεκινάει αντεπίθεση

90+4'

Ο Rani Khedira κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

90+4'

Ο Josip Juranovic κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Loic Lapoussin.

90+3'

Η ομάδα Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ έχει την κατοχή της μπάλας

90+3'

Ο Diogo Leite από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+3'

Ο Siebe van der Heyden κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

90+3'

Ο Robin Knoche κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

90+2'

Καλή ενέργεια από τον Jamie Leweling ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

90+2'

90+2'

Ο Christian Burgess απομακρύνει τη μπάλα

90+2'

Η ομάδα Ουνιόν Βερολίνου εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

90+1'

Ο Cameron Puertas σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Frederik Roennow ελέγχει την φάση

90+1'

Η ομάδα Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ εκδηλώνει επίθεση

90'

Κατοχή: Ουνιόν Βερολίνου: 67%, Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ: 33%.

90'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 6'

89'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Sven Michel με δεξί βολέ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

89'

Ο Sven Michel κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

89'

Ο Oussama El Azzouzi κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

89'

Η ομάδα Ουνιόν Βερολίνου εκδηλώνει επίθεση

89'

88'

Ελεύθερο για την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου

88'

Ο Gustaf Nilsson κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

88'

87'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Cameron Puertas από την ομάδα Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ ανατρέπει τον Diogo Leite

86'

Ο Victor Okoh Boniface δίνει τη θέση του στον Gustaf Nilsson

86'

Ο Jean Thierry Lazare δίνει τη θέση του στον Cameron Puertas

85'

Ο διαιτητής δείχνει κίτρινη στον Niko Giesselmann για αντιαθλητικό χτύπημα

85'

Ο Oussama El Azzouzi από την ομάδα Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

85'

Κατοχή: Ουνιόν Βερολίνου: 68%, Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ: 32%.

84'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ismael Kandouss από την ομάδα Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ ανατρέπει τον Diogo Leite

84'

Ο Aissa Laidouni κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

84'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jean Thierry Lazare από την ομάδα Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ ανατρέπει τον Jamie Leweling

84'

84'

Η ομάδα Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ ξεκινάει αντεπίθεση

83'

Ο Danilho Doekhi κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Simon Adingra.

83'

82'

82'

82'

81'

81'

Ο Ismael Kandouss από την ομάδα Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

81'

80'

Ο Yorbe Vertessen δίνει τη θέση του στον Simon Adingra

80'

79'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Niko Giesselmann από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου ανατρέπει τον Jean Thierry Lazare

78'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jamie Leweling από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου ανατρέπει τον Senne Lynen

77'

Ο Morten Thorsby δίνει τη θέση του στον Jamie Leweling

77'

Ο Christopher Trimmel δίνει τη θέση του στον Niko Giesselmann

77'

Ο Sheraldo Becker δίνει τη θέση του στον Sven Michel

77'

Ο Aissa Laidouni τιμωρείται για σπρώξιμο στον Bart Nieuwkoop

76'

Ο Frederik Roennow κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

75'

Κίτρινη κάρτα για τον Robin Knoche

75'

Ο Robin Knoche από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Yorbe Vertessen

74'

Ο Sheraldo Becker από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου είναι σε θέση οφσάιντ

74'

72'

Ο Senne Lynen έδωσε την ασίστ για το γκολ!

72'

Ο Bart Nieuwkoop έδωσε την ασίστ για το γκολ.

72'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Victor Okoh Boniface της ομάδας Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ «τσιμπάει» την μπάλα με το αριστερό! Εύκολο τελείωμα για τον Victor Okoh Boniface

72'

Ο Bart Nieuwkoop τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

72'

72'

Η ομάδα Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

71'

Η ομάδα Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

71'

Κατοχή: Ουνιόν Βερολίνου: 69%, Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ: 31%.

69'

ΓΚΟΛ! Εύκολο τελείωμα από τον Robin Knoche της ομάδας Ουνιόν Βερολίνου ο οποίος «τσίμπησε» την μπάλα στην κενή εστία με το δεξί πόδι!

69'
ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ!

ΑΠΟΚΡΟΥΣΗ - Ο Robin Knoche από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου εκτέλεσε το πέναλτι, αλλά ο Anthony Moris απέκρουσε.

68'

Κίτρινη κάρτα για τον Christian Burgess

68'

ΠΕΝΑΛΤΙ! - Ο Christian Burgess κάνει χέρι εντός περιοχής. Έντονες διαμαρτυρίες από τον Christian Burgess αλλά ο διαιτητής δε συγκινείται

68'
Πέναλτι

Μετά από εξέταση του VAR, ο διαιτητής αποφάσισε να αλλάξει την απόφασή του και να καταλογίσει πέναλτι για την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου!

67'

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΠΕΝΑΛΤΙ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός πέναλτι.

67'

Ο Danilho Doekhi κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Anthony Moris μπλοκάρει εύκολα

67'

Η σέντρα από τον Christopher Trimmel από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

67'

Ο Christopher Trimmel από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

66'

66'

Ο Senne Lynen από την ομάδα Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

66'

65'

Ελεύθερο για την ομάδα Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ

65'

Ο Jordan Pefok από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου είχε προσπάθεια εκτός στόχου

65'

Ο Morten Thorsby τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

65'

Κατοχή: Ουνιόν Βερολίνου: 70%, Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ: 30%.

64'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Oussama El Azzouzi από την ομάδα Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ ανατρέπει τον Jordan Pefok

64'

63'

Ο Kevin Behrens δίνει τη θέση του στον Jordan Pefok

63'

Ο Janik Haberer δίνει τη θέση του στον Aissa Laidouni

63'

Ο Josip Juranovic από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

63'

Ο Christian Burgess από την ομάδα Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

63'

Η σέντρα από τον Josip Juranovic από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

62'

62'

Ο Victor Okoh Boniface από την ομάδα Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

62'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Senne Lynen από την ομάδα Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ ανατρέπει τον Rani Khedira

61'

61'

60'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Morten Thorsby από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου ανατρέπει τον Christian Burgess

58'

Ο Loic Lapoussin έδωσε την ασίστ για το γκολ.

58'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Yorbe Vertessen σκοράρει με το δεξί πόδι!

58'

Ο Loic Lapoussin τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

58'

Ο Loic Lapoussin κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

58'

58'

57'

Ο Robin Knoche κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Yorbe Vertessen.

57'

56'

Ο Robin Knoche από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

55'

55'

55'

54'

Η ομάδα Ουνιόν Βερολίνου έχει την κατοχή της μπάλας

54'

53'

Κίτρινη κάρτα για τον Senne Lynen

53'

Ο Senne Lynen τιμωρείται για σπρώξιμο στον Morten Thorsby

53'

53'

Ο Morten Thorsby κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Senne Lynen.

52'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Danilho Doekhi από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου ανατρέπει τον Victor Okoh Boniface

52'

52'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Kevin Behrens από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

52'

Ο Josip Juranovic από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

51'

Ο Christian Burgess σταματά επιτυχώς το σουτ

51'

Το σουτ του Morten Thorsby μπλοκάρεται

51'

Ο Christopher Trimmel τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

51'

51'

50'

Ο Christian Burgess κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

50'

49'

49'

49'

49'

Ο Danilho Doekhi κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

48'

Ο Morten Thorsby κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

48'

Ο Yorbe Vertessen κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

47'

46'

46'

Ο Senne Lynen κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

46'

Ο Janik Haberer κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

46'

46'

45+3'

Οι δύο ομάδες δεν έχουν πολλές διαφορές στο πρώτο ημίχρονο

45+3'

45+3'

45+2'

45+2'

45+1'

45'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 2'

45'

45'

44'

Ο Jean Thierry Lazare υποπίπτει σε χέρι

44'

Ο Bart Nieuwkoop κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

44'

Ο Diogo Leite κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

43'

43'

Με αυτό το γκολ, η ομάδα Ουνιόν Βερολίνου ισοφάρισε. Υπάρχει παιχνίδι!

42'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ Ο Josip Juranovic έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα με απευθείας εκτέλεση φάουλ με το δεξί πόδι. Πανέμορφη εκτέλεση

41'

Ο Oussama El Azzouzi τιμωρείται για σπρώξιμο στον Josip Juranovic

41'

Ο Bart Nieuwkoop από την ομάδα Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

40'

40'

39'

38'

36'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Bart Nieuwkoop από την ομάδα Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ ανατρέπει τον Diogo Leite

36'

Ο Kevin Behrens από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου είναι σε θέση οφσάιντ

36'

36'

35'

35'

Κατοχή: Ουνιόν Βερολίνου: 64%, Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ: 36%.

34'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Rani Khedira από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου ανατρέπει τον Jean Thierry Lazare

34'

33'

32'

32'

Ο Rani Khedira είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

31'

30'

30'

30'

Το σουτ του Josip Juranovic μπλοκάρεται

30'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jean Thierry Lazare από την ομάδα Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ ανατρέπει τον Rani Khedira

29'

Η ομάδα Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ κατάφερε να σκοράρει το σημαντικό πρώτο γκολ. Μπορεί να χτίσει πάνω σε αυτό;

28'

Ο Yorbe Vertessen έδωσε την ασίστ για το γκολ.

28'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Victor Okoh Boniface της ομάδας Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ νικάει τον τερματοφύλακα έξω από την περιοχή με το δεξί πόδι!

28'

Ο Yorbe Vertessen τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

28'

27'

Ο Jean Thierry Lazare από την ομάδα Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

27'

26'

26'

Ο Danilho Doekhi από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

26'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Janik Haberer από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου ανατρέπει τον Jean Thierry Lazare

25'

25'

Το σουτ του Oussama El Azzouzi μπλοκάρεται

25'

25'

Ο Morten Thorsby από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Victor Okoh Boniface

24'

Ο Josip Juranovic από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου είναι σε θέση οφσάιντ

23'

22'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Morten Thorsby από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου ανατρέπει τον Victor Okoh Boniface

22'

21'

21'

21'

Κατοχή: Ουνιόν Βερολίνου: 81%, Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ: 19%.

20'

Κίτρινη κάρτα για τον Yorbe Vertessen

20'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Yorbe Vertessen υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Morten Thorsby

20'

Ο Oussama El Azzouzi κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Kevin Behrens.

19'

Το παιχνίδι αρχίζει ξανά με ελεύθερο

19'

19'

Ο Senne Lynen από την ομάδα Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

19'

Ο Christopher Trimmel από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

18'

17'

Ο Anthony Moris κάνει μία καθοριστική επέμβαση.

17'

Ο Kevin Behrens κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Anthony Moris μπλοκάρει εύκολα

17'

16'

16'

15'

15'

14'

14'

14'

13'

13'

12'

12'

11'

Ο Josip Juranovic κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

11'

Κατοχή: Ουνιόν Βερολίνου: 78%, Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ: 22%.

11'

11'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Danilho Doekhi από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

10'

Ο Josip Juranovic από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

10'

10'

Καλή ενέργεια από τον Sheraldo Becker ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

10'

9'

Ο Jean Thierry Lazare σταματά επιτυχώς το σουτ

9'

Το σουτ του Janik Haberer μπλοκάρεται

9'

9'

8'

8'

7'

7'

7'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Diogo Leite από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου ανατρέπει τον Victor Okoh Boniface

6'

6'

5'

5'

Κατοχή: Ουνιόν Βερολίνου: 85%, Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ: 15%.

5'

5'

4'

4'

Το σουτ του Rani Khedira μπλοκάρεται

4'

3'

3'

2'

Ο Kevin Behrens κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Ismael Kandouss.

2'

1'

1'

Ο Jean Thierry Lazare κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Janik Haberer.

1'

Καλώς ήρθατε στο σημερινό παιχνίδι όπου οι προβολείς φωτίζουν όλο το γήπεδο.

1'

1'

Η ομάδα Ουνιόν Βερολίνου είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Alte Foersterei, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Η τρίτη φετινή τους συνάντηση

Η Ουνιόν Βερολίνου υποδέχεται στην πρωτεύουσα της Γερμανίας την Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ για το πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι στη φάση των «16» του Γιουρόπα Λιγκ. Οι δύο τους ήταν στον ίδιο όμιλο της διοργάνωσης, με τους Βέλγους να τερματίζουν στην πρώτη θέση.

Έκανε τη μεγάλη έκπληξη στα πλέι οφ της διοργάνωσης και απέκλεισε τον Άγιαξ που ήταν ένα από τα φαβορί. Παρουσιάστηκε καλύτερη και στις δύο αναμετρήσεις, πήρε τη «λευκή» ισοπαλία στο Άμστερνταμ και στο Βερολίνο έδειξε σπουδαίο πρόσωπο επικρατώντας με 3-1. Ήταν ανώτερη σε όλη τη διάρκεια ης αναμέτρησης, προηγήθηκε με 2-0 στο ημίχρονο και μπορεί στο ξεκίνημα του δευτέρου μέρους να δέχτηκε το γκολ αλλά στο 50’ έκανε το 3-1 και κάπου εκεί έληξαν όλα.

Μόνο το γεγονός ότι βρίσκεται σε αυτή τη φάση συνιστά μεγάλη επιτυχία για την ίδια και ξέρει ότι μπροστά της έχει μία ιστορική ευκαιρία για να βρεθεί ακόμα πιο μακριά στη διοργάνωση. Βέβαια τα συνεχόμενα παιχνίδια φαίνεται πως την έχουν επηρεάσει και έτσι το Σάββατο ήρθε ισόπαλη χωρίς τέρματα στην εντός έδρας αναμέτρηση με την Κολωνία. Το αποτέλεσμα ήταν δίκαιο καθώς είδε την αντίπαλο της να φτιάχνει αρκετές ευκαιρίες ενώ η ίδια δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί αυτές που είχε.

Μπορεί να βρίσκεται πλέον στην 3η θέση της βαθμολογίας και στο -5 από την κορυφή αλλά η παραμονή της στην τετράδα από μόνη της αποτελεί υπέρβαση. Αν καταφέρει και διαχειριστεί μάλιστα την κούραση της τότε μπορεί να κάνει την πιο επιτυχημένη σεζόν στην ιστορία της.

«Είναι ένας αντίπαλος που γνωρίζουμε ήδη. Ξέρουμε πως θα είναι ένα δύσκολο ματς. Στον όμιλο στο εκτός έδρας παιχνίδι εδώ σε αυτό το γήπεδο δεν μας επέτρεψαν να δημιουργήσουμε πολλές ευκαιρίες. Γενικά είναι μία συμπαγής και καλά οργανωμένη ομάδα και παίζουν ένα στυλ που μοιάζει στο δικό μας», επισήμανε ο κόουτς Φίσερ.

Αγωνιστικά Νέα: Δεν είναι στην αποστολή ο μέσος Σάφερ και ο μπακ Ρουσιγιόν.

Πέτυχε μία μεγάλη έκπληξη στη φάση των ομίλων καθώς στην παρθενική της συμμετοχή στη διοργάνωση κατάφερε να πάρει την πρώτη θέση απέναντι σε Ουνιόν Βερολίνου, Μπράγκα και Μάλμε και μαζί και την απευθείας πρόκριση στους «16». Ήταν εντυπωσιακή, μέτρησε τρεις σερί νίκες στο ξεκίνημα και γνώρισε μόλις μία ήττα την τελευταία αγωνιστική, ούσα αδιάφορη βαθμολογικά.

Στο πρωτάθλημα επέστρεψε στις νίκες την Κυριακή καθώς επικράτησε με 2-1 εντός έδρας της Έουπεν. Προηγήθηκε με τον Αντίγκρα στο 16’ και έδειχνε να «καθαρίζει» το παιχνίδι με το γκολ του Βέρτεσεν στο 52’. Στα τελευταία λεπτά βέβαια δέχτηκε πίεση, είδε την αντίπαλο της να μην αξιοποιεί το πέναλτι που κέρδισε στο 85’ και μπορεί να ήρθε η μείωση του σκορ στις καθυστερήσεις αλλά δεν υπήρχε χρόνος για να ανησυχήσει.

Είχε ανάγκη ένα τέτοιο αποτέλεσμα καθώς το τελευταίο διάστημα έδειχνε να έχει χάσει τη φόρμα της. Αποκλείστηκε από το Κύπελλο ενώ οι δύο σερί ήττες που είχε υποστεί στο πρωτάθλημα την έφεραν στο -8 από την κορυφή. Όπως και να έχει πάντως η πορεία της παραμένει θετική και θέλει να επαναλάβει παρόμοια εμφάνιση στο Βερολίνο με αυτή στις αρχές Σεπτεμβρίου όταν και είχε πάρει τη νίκη με 1-0.

Αγωνιστικά Νέα: Εκτός έμεινε ο φορ Αγενσά (7/2).

Θάνος Τσαλουχίδης Αθλητικογράφος

Το φαβορί της αναμέτρησης είναι οι γηπεδούχοι, έχουν καλύτερη ομάδα αλλά και οι φιλοξενούμενοι με τις εμφανίσεις τους στην Ευρώπη απέδειξαν την αξία τους. Η λογική λέει να πάμε με τον άσο αλλά σε αυτές τις τιμές τον βρίσκουμε λίγο χαμηλό. Λογικά η Ουνιόν Βερολίνου θα πάρει την πρωτοβουλία αλλά δεν περιμένουμε ένα ανοικτό παιχνίδι. Τον πρώτο λόγο το under.

• Η ομάδα Ουνιόν Βερολίνου δεν έχει χάσει στους τελευταίους 14 από 15 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.13 στον ΟΠΑΠ