Κατοχή: Ουνιόν Βερολίνου: 31%, Άγιαξ: 69%.

90+7'
Κόκκινη κάρτα

ΑΠΟΒΟΛΗ! Μετά από βίαιο μαρκάρισμα, ο Edson Alvarez βλέπει δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβάλλεται!

90+6'

Μετά από βίαιο μαρκάρισμα, ο Dusan Tadic δικαίως σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

90+6'

Το παιχνίδι σταμάτησε. Οι παίκτες σπρώχνουν και φωνάζουν ο ένας στον άλλο, ο διαιτητής πρέπει να αναλάβει δράση.

90+6'

Κίτρινη κάρτα για τον Edson Alvarez

90+6'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Edson Alvarez από την ομάδα Άγιαξ ανατρέπει τον Jamie Leweling

90+6'

Ο Jamie Leweling από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου είναι σε θέση οφσάιντ

90+6'

Ο Niko Giesselmann από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

90+5'

90+5'

Ο διαιτητής επιστρέφει για να δείξει στον Mohammed Kudus από την Άγιαξ κίτρινη κάρτα για προηγούμενο φάουλ.

90+5'

Ο Edson Alvarez σταματά επιτυχώς το σουτ

90+5'

Το σουτ του Jordan Pefok μπλοκάρεται

90+5'

Η ομάδα Ουνιόν Βερολίνου εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

90+4'

Ο Josip Juranovic δίνει τη θέση του στον Christopher Trimmel

90+4'

Ο Jerome Roussillon δίνει τη θέση του στον Niko Giesselmann

90+3'

Ο Diogo Leite από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+2'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Janik Haberer από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου ανατρέπει τον Kenneth Taylor

90+2'

Ο Kenneth Taylor κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

90+2'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Steven Berghuis, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

90+1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Edson Alvarez από την ομάδα Άγιαξ ανατρέπει τον Jerome Roussillon

90+1'

Η σέντρα από τον Chico Conceicao από την ομάδα Άγιαξ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

90+1'

Ελεύθερο για την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 4'

90'

Ο Chico Conceicao από την ομάδα Άγιαξ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

90'

Ο Robin Knoche από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90'

90'

Η σέντρα από τον Dusan Tadic από την ομάδα Άγιαξ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

89'

Η ομάδα Άγιαξ εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

89'

Η βροχή κάνει δύσκολες τις συνθήκες για τους παίκτες

88'

Ο Calvin Bassey από την ομάδα Άγιαξ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Morten Thorsby

88'

Ο Josip Juranovic από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

87'

87'

86'

Ελεύθερο για την ομάδα Άγιαξ

86'

Ο Rani Khedira κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

86'

Ο Dusan Tadic από την ομάδα Άγιαξ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

86'

Ο Josip Juranovic από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

85'

Ο Sheraldo Becker δίνει τη θέση του στον Jamie Leweling

85'

84'

Καλή ενέργεια από τον Sheraldo Becker ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

84'

Ο Sheraldo Becker τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

84'

Ο Janik Haberer κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

84'

Η ομάδα Άγιαξ εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

84'

Ο Devyne Rensch δίνει τη θέση του στον Chico Conceicao

83'

82'

82'

Η σέντρα από τον Steven Berghuis από την ομάδα Άγιαξ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

81'

81'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Morten Thorsby από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

81'

Η σέντρα από τον Jerome Roussillon από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

80'

Η ομάδα Ουνιόν Βερολίνου εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

80'

Ο Steven Bergwijn δίνει τη θέση του στον Lorenzo Lucca

80'

Κατοχή: Ουνιόν Βερολίνου: 30%, Άγιαξ: 70%.

79'

Παίκτης της ομάδας Ουνιόν Βερολίνου επιχειρεί μακρινό γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή

78'

Ο Edson Alvarez από την ομάδα Άγιαξ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

78'

78'

76'

Ο Sheraldo Becker κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

75'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Sheraldo Becker από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου ανατρέπει τον Steven Bergwijn

75'

75'

Ο Josip Juranovic κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

74'

Η ομάδα Άγιαξ εκδηλώνει επίθεση

73'

73'

72'

Η ομάδα Ουνιόν Βερολίνου έχει την κατοχή της μπάλας

71'

71'

Ο Sheraldo Becker αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

71'

Ο Mohammed Kudus από την ομάδα Άγιαξ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

71'

70'

Κατοχή: Ουνιόν Βερολίνου: 29%, Άγιαξ: 71%.

70'

70'

70'

Ο Morten Thorsby κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

69'

68'

Ο Diogo Leite κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

67'

65'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jordan Pefok από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου ανατρέπει τον Devyne Rensch

65'

65'

65'

65'

Ο Kevin Behrens δίνει τη θέση του στον Jordan Pefok

65'

Ο Aissa Laidouni δίνει τη θέση του στον Morten Thorsby

64'

64'

Ο Dusan Tadic από την ομάδα Άγιαξ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

64'

Ο Davy Klaassen δίνει τη θέση του στον Brian Brobbey

64'

63'

62'

62'

62'

Ο Mohammed Kudus από την ομάδα Άγιαξ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

62'

Ο Davy Klaassen τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

62'

Ο Dusan Tadic τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

61'

Ο Kenneth Taylor τιμωρείται για σπρώξιμο στον Aissa Laidouni

60'

Ο Aissa Laidouni κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

60'

60'

Ο Kevin Behrens τιμωρείται για σπρώξιμο στον Edson Alvarez

59'

57'

57'

56'

Ο Geronimo Rulli κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

55'

55'

Ο Edson Alvarez από την ομάδα Άγιαξ κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Kevin Behrens

55'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Devyne Rensch από την ομάδα Άγιαξ ανατρέπει τον Aissa Laidouni

54'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Janik Haberer από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου ανατρέπει τον Devyne Rensch

53'

53'

Ο Mohammed Kudus πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

51'

51'

Ο Kevin Behrens σταματά επιτυχώς το σουτ

51'

Ο Davy Klaassen της ομάδας Άγιαξ παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

51'

Ο Steven Berghuis τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

51'

Ο Dusan Tadic από την ομάδα Άγιαξ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

50'

Κατοχή: Ουνιόν Βερολίνου: 32%, Άγιαξ: 68%.

50'

Ο Josip Juranovic έδωσε την ασίστ για το γκολ.

50'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Danilho Doekhi της ομάδας Ουνιόν Βερολίνου σκοράρει με κεφαλιά

50'

Ο Josip Juranovic από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

49'

49'

Ο Robin Knoche της ομάδας Ουνιόν Βερολίνου παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

49'

48'

Ο Calvin Bassey έδωσε την ασίστ για το γκολ!

47'

Ο Steven Bergwijn έδωσε την ασίστ για το γκολ.

47'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Mohammed Kudus σκοράρει με το αριστερό πόδι!

47'

Η σέντρα από τον Steven Bergwijn από την ομάδα Άγιαξ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

46'

46'

45+2'

45+2'

Κατοχή: Ουνιόν Βερολίνου: 33%, Άγιαξ: 67%.

45+1'

45+1'

Ο Robin Knoche κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

45+1'

Ο Edson Alvarez κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 1'

45+1'

Ο Davy Klaassen από την ομάδα Άγιαξ είναι σε θέση οφσάιντ

45'

45'

Ο Danilho Doekhi έδωσε την ασίστ για το γκολ!

44'

Ο Geronimo Rulli έκανε μία κακή εκτέλεση που οδήγησε σε γκολ του αντιπάλου.

44'

Ο Janik Haberer έδωσε την ασίστ για το γκολ.

44'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Josip Juranovic της ομάδας Ουνιόν Βερολίνου νικάει τον τερματοφύλακα έξω από την περιοχή με το αριστερό πόδι!

44'

Ο Steven Bergwijn από την ομάδα Άγιαξ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

43'

Ο Devyne Rensch κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Kevin Behrens.

43'

Ο Mohammed Kudus από την ομάδα Άγιαξ είναι σε θέση οφσάιντ

43'

Καλή ενέργεια από τον Steven Bergwijn ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

42'

Ο Dusan Tadic κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

42'

Ο Danilho Doekhi κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

42'

Ο Jurrien Timber κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Kevin Behrens.

42'

41'

41'

Ο Jerome Roussillon κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

41'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Diogo Leite για την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου. Ο Steven Berghuis σταματάει την φάση.

40'

40'

40'

39'

Ο Kevin Behrens από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

39'

Ο Edson Alvarez κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Frederik Roennow μπλοκάρει εύκολα

38'

38'

38'

Το σουτ του Steven Bergwijn μπλοκάρεται

38'

37'

37'

36'

36'

Ο Jurrien Timber από την ομάδα Άγιαξ πιάνει την κεφαλιά αλλά η προσπάθεια του είναι πολύ άστοχη.

36'

36'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Rani Khedira από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου ανατρέπει τον Calvin Bassey

35'

35'

35'

34'

33'

33'

32'

31'

Ο Frederik Roennow κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

31'

31'

30'

Κατοχή: Ουνιόν Βερολίνου: 28%, Άγιαξ: 72%.

30'

30'

Ο Davy Klaassen κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

29'

29'

28'

Κίτρινη κάρτα για τον Danilho Doekhi

28'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Danilho Doekhi από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου ανατρέπει τον Jurrien Timber

28'

Η ομάδα Άγιαξ έχει την κατοχή της μπάλας

27'

27'

Ο Kevin Behrens κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Kenneth Taylor.

26'

Ο Kenneth Taylor τιμωρείται για σπρώξιμο στον Janik Haberer

25'

25'

25'

23'

23'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Robin Knoche από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου ανατρέπει τον Kenneth Taylor

23'

22'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Kevin Behrens από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου ανατρέπει τον Edson Alvarez

20'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Robin Knoche της ομάδας Ουνιόν Βερολίνου στέλνει την μπάλα στα δίχτυα από το σημείο του πέναλτι με το δεξί πόδι! Ο Geronimo Rulli λίγο έλειψε να αποκρούσει.

20'

20'

Μετά από βίαιο μαρκάρισμα, ο Davy Klaassen δικαίως σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

20'

Μετά από βίαιο μαρκάρισμα, ο Sheraldo Becker δικαίως σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

19'
Πέναλτι

Μετά από εξέταση του VAR, ο διαιτητής αποφάσισε να αλλάξει την απόφασή του και να καταλογίσει πέναλτι για την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου!

18'

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΠΕΝΑΛΤΙ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός πέναλτι.

17'

Ο Calvin Bassey έπιασε τη μπάλα με το χέρι και τιμωρήθηκε με κίτρινη

17'

ΠΕΝΑΛΤΙ! - Ο Calvin Bassey κάνει χέρι εντός περιοχής. Έντονες διαμαρτυρίες από τον Calvin Bassey αλλά ο διαιτητής δε συγκινείται

17'

Ο Calvin Bassey σταματά επιτυχώς το σουτ

17'

Ο Danilho Doekhi της ομάδας Ουνιόν Βερολίνου παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

17'

16'

15'

15'

14'

14'

12'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Janik Haberer για την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου. Ο Kenneth Taylor σταματάει την φάση.

11'

10'

10'

Κατοχή: Ουνιόν Βερολίνου: 37%, Άγιαξ: 63%.

10'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Josip Juranovic από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου ανατρέπει τον Calvin Bassey

9'

Ο Calvin Bassey κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

9'

8'

8'

Ο Dusan Tadic από την ομάδα Άγιαξ είναι σε θέση οφσάιντ

7'

6'

6'

6'

5'

Κατοχή: Ουνιόν Βερολίνου: 36%, Άγιαξ: 64%.

4'

4'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Dusan Tadic από την ομάδα Άγιαξ ανατρέπει τον Aissa Laidouni

3'

Ο Kenneth Taylor κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Janik Haberer.

3'

3'

Ο Mohammed Kudus κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Danilho Doekhi.

3'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Mohammed Kudus από την ομάδα Άγιαξ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

3'

3'

Ο Steven Bergwijn από την ομάδα Άγιαξ εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

2'

1'

1'

1'

Καλώς ήρθατε στο σημερινό παιχνίδι όπου οι προβολείς φωτίζουν όλο το γήπεδο.

1'

Η ομάδα Ουνιόν Βερολίνου είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Alte Foersterei, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

«Κλειστά» και με υπομονή

Η Ουνιόν Βερολίνου υποδέχεται το Άγιαξ στη ρεβάνς των πλέι οφ του Γιουρόπα Λιγκ.

Α' Ματς: Άγιαξ - Ουνιόν Βερολίνου 0-0

Τι ισχύει: Ρεβάνς για τα πλέι οφ του Γιουρόπα Λιγκ. Δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ και σε περίπτωση συνολικής ισοπαλίας μετά τη λήξη και του δεύτερου ματς ακολουθεί παράταση και -αν χρειαστεί- η διαδικασία των πέναλτι για να κριθεί ποιος θα πάρει την πρόκριση στην φάση των «16».

Την αδικεί το 0-0 του «Γιόχαν Κρόιφ Αρίνα», αφού ήταν η ομάδα με τις ευκαιρίες για γκολ, περιορίζοντας τον αντίπαλό της σε κάτι σαν.... παθητική υπεροχή, αφού ο Άγιαξ είχε την μπάλα αλλά δεν μπορούσε να απειλήσει. Ο Τόρσμπι στο στο 57' ανάγκασε σε μεγάλη επέμβαση τον αντίπαλο γκολκίπερ, ενώ στο 65' το γκολ που σημείωσε ακυρώθηκε λόγω χρήσης χεριού στο κοντρόλ. Αυτές ήταν οι κυριότερες φάσεις, σε ένα ματς που η Ουνιόν έμοιαζε συνεχώς επικίνδυνη αλλά τα... χαλούσε στην τελική πάσα ή προσπάθεια.

H Ουνιόν πάντως «έκλεψε» τις εντυπώσεις για ακόμα μία φορά φέτος, δείχνοντας πως μπορεί να σταθεί στο υψηλότερο επίπεδο. Οι ευρωπαϊκές υποχρεώσεις πάντως επηρέασαν την συγκέντρωσή της, αφού «γκέλαρε» εντός έδρας μένοντας στο 0-0 με την ουραγό Σάλκε για την Mπουντεσλίγκα, χάνοντας μεγάλες ευκαιρίες για ένα γκολ, αλλά χωρίς να έχει ιδιαίτερα πειστική εικόνα παρ' ότι πλέον μετρά αήττητο 8 σερί αγώνων σε όλες τις διοργανώσεις (6-2-0). Με 43 πόντουςε ισοβαθμεί με Ντόρτμουντ και Μπάγερν Μονάχου στην κορυφή, ενώ το προσεχές Σάββατο (25/2) αντιμετωπίζει τους Βαυαρούς στην «Αλιάνζ Αρίνα».

«Είμαστε συμπαγείς και πειθαρχημένοι, αλλά πρέπει να γίνουμε πιο αποτελεσματικοί αν θέλουμε να έχουμε τύχη στα μεγάλα ματς, όπως αυτό με τον Άγιαξ» δήλωσε ο προπονητής της ομάδας, Ουρς Φίσερ.

Αγωνιστικά νέα: Εξέτισαν κι επιστρέφουν ο αρχηγός και βασικός μπακ Τρίμελ και ο βασικός μέσος Χάμπερερ. Αμφίβολοι με τις πιθανότητες υπέρ τους ο μπακ Γκίσελμαν και ο στόπερ Ντεκί που ταλαιπωρείται από ίωση. Τραυματίας παραμένει ο μέσος Σέφερ.Ευχαριστημένος πρέπει να είναι με το 0-0 του πρώτου ματς. Ο Άγιαξ είχε την κατοχή της μπάλας και περισσότερες πάσες, αλλά δεν κατάφερε να πραγματοποιήσει ούτε μία τελική προσπάθεια στο πρώτο μέρος, σε αντίθεση με τους Γερμανούς που είχαν εννιά! Στην επαναληψη μάλιστα ο Ρούλι με επεμβάσεις σε απευθείας εκτέλεση φάουλ (50') και εξ επαφής κεφαλιά (57') κράτησε όρθιο τον Αίαντα, που είδε το VAR να ακυρώνει γκολ των Γερμανών στο 65'. Προς το φινάλε οι γηπεδούχοι έκαναν προσπάθεια να πιέσουν, αλλά το έκαναν κυρίως μέσω γεμισμάτων και χωρίς να απειλήσουν ουσιαστικά.

Γενικώς ο Άιαντας είναι βελτιωμένος από όταν ανέλαβε ο Χάιτινχα, αλλά στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις δείχνει να μην μπορεί να ξεφύγει από την μετριότητα φέτος. Στο πρωτάθλημα πάντως νίκησε εύκολα εντός έδρας με 4-0 την Σπάρτα Ρότερνταμ, που είναι εκ των επλήξεων της σεζόν, και έτσι πανηγύρισε την 4η σερί του νίκη, μένοντας για 11ο ματς αήττητο και ανεβαίνοντας στην 2η θέση με 46 βαθμούς, τρεις λιγότερους από την πρωτοπόρο Φέγενορντ.

«Η Ουνιόν ήταν φανταστική κι εμείς δεν ήμαστε όπως έπρεπε, οπότε το αποτέλεσμα στο Άμστερνταμ ήταν καλό δεδομένης της κατάστασης. Αισιοδοξούμε πως αυτή τη φορά θα παρουσιαστούμε διαφορετικοί και θα πάρουμε την πρόκριση στο Βερολίνο» δήλωσε ο τεχνικός του Αίαντα, Τζον Χάιτινχα.

Αγωνιστικά νέα: Τραυματίες εδώ και καιρό οι αμυντικοί Καπλάν και Μπάας.

Γιώργος Χρονόπουλος Αθλητικογράφος

Η Ουνιόν θα περιμένει ξανά τον Άγιαξ, όπως έκανε και στο Άμστερνταμ, αλλά παρά την επιθετική τους φύση ο Αίαντα θεωρώ πως έμαθε το μάθημά του από το πρώτο ματς και δεν θα ανοιχτεί. Θα κριθούν όλα στις λεπτομέρειες, ενώ δεν δεν θα μου έκανε εντύπωση να δούμε ακόμα και παράταση σε αυτό το παιχνίδι. Under η επιλογή μου.

• Η ομάδα Ουνιόν Βερολίνου δεν έχει χάσει στους τελευταίους 9 αγώνες εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.32 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Ουνιόν Βερολίνου νίκησε στους τελευταίους 8 από 9 αγώνες εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1 με απόδοση 2.22 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Άγιαξ δεν έχει χάσει στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες εκτός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: X2 με απόδοση 1.61 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Άγιαξ νίκησε στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες εκτός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 2 με απόδοση 3.30 στον ΟΠΑΠ