21+

Ουνιόν Βερολίνου - Γκλάντμπαχ

30/10/2022 16:30
Κωδ ΟΠΑΠ: 1099
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 692 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Γκλάντμπαχ - Ουνιόν Βερολίνου στις 28/9/2024

• Θεατές: 22012
90+8'

Μετά από ένα εξαιρετικό δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα Ουνιόν Βερολίνου πραγματοποίησε την ανατροπή και φεύγει νικήτρια από το γήπεδο!

90+8'

90+8'

Κατοχή: Ουνιόν Βερολίνου: 55%, Γκλάντμπαχ: 45%.

90+7'

Ο Christopher Trimmel έδωσε την ασίστ για το γκολ!

90+7'

Ο Jamie Leweling έδωσε την ασίστ για το γκολ.

90+7'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Danilho Doekhi της ομάδας Ουνιόν Βερολίνου σκοράρει με κεφαλιά

90+7'

Ο Christopher Trimmel από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

90+7'

Ο Marvin Friedrich απομακρύνει τη μπάλα

90+6'

Η ομάδα Ουνιόν Βερολίνου κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

90+6'

Ο Tony Jantschke κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Kevin Behrens.

90+6'

Η ομάδα Ουνιόν Βερολίνου κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90+5'

Ο Frederik Roennow κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

90+5'

Κίτρινη κάρτα για τον Christopher Trimmel

90+5'

Φράγμα από τον Christopher Trimmel, ο οποίος διακόπτει το τρέξιμο του Christoph Kramer. Το φάουλ σφυρίχτηκε.

90+4'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Sven Michel από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου ανατρέπει τον Joseph Scally

90+4'

Καλή ενέργεια από τον Jamie Leweling ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

90+3'

Η ομάδα Ουνιόν Βερολίνου κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

90+3'

Ελεύθερο για την ομάδα Γκλάντμπαχ

90+1'

Κίτρινη κάρτα για τον Julian Ryerson

90+1'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Julian Ryerson υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Patrick Herrmann

90+1'

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 6'

90+1'

Ο Ramy Bensebaini αποχωρεί και δίνει τη θέση του στον Tony Jantschke

90+1'

90'

Ο Ramy Bensebaini επιστρέφει στο γήπεδο.

90'

90'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Ramy Bensebaini να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

89'

Ο Ramy Bensebaini είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

88'

Ο Christopher Trimmel από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου είναι σε θέση οφσάιντ

88'
Γκολ

ΑΚΥΡΩΝΕΤΑΙ ΤΟ ΓΚΟΛ! - Αφού είδε ξανά τη φάση, ο διαιτητής γνωστοποίησε ότι το γκολ για την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου δεν μετράει λόγω οφσάιντ.

87'

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΓΚΟΛ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός γκολ.

86'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ! Η ομάδα Ουνιόν Βερολίνου σκοράρει! Ο Christopher Trimmel βάζει το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ.

86'

Ο Joseph Scally κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Genki Haraguchi.

86'

Κατοχή: Ουνιόν Βερολίνου: 54%, Γκλάντμπαχ: 46%.

85'

Η ομάδα Ουνιόν Βερολίνου κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

85'

Ο Lars Stindl αποχωρεί και δίνει τη θέση του στον Yvandro Borges Sanches

85'

Ο Christopher Trimmel κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

84'

Η ομάδα Γκλάντμπαχ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

84'

83'

Ο Nico Elvedi από την ομάδα Γκλάντμπαχ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

83'

Ο Christopher Trimmel κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Luca Netz.

83'

82'

Ο Kevin Behrens από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου είχε προσπάθεια εκτός στόχου

82'

Ο Christopher Trimmel από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

82'

81'

81'

81'

Ο Sven Michel αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

80'

79'

Ο διαιτητής δείχνει κίτρινη στον Tobias Sippel για αντιαθλητικό χτύπημα

79'

Ο Genki Haraguchi έδωσε την ασίστ για το γκολ!

79'

Ο Diogo Leite έδωσε την ασίστ για το γκολ.

79'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Kevin Behrens της ομάδας Ουνιόν Βερολίνου σκοράρει με κεφαλιά

79'

Ο Diogo Leite τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

78'

Ο Sven Michel κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Patrick Herrmann.

78'

Ο Luca Netz απομακρύνει τη μπάλα

78'

Ο Tobias Sippel απομακρύνει τη μπάλα

78'

77'

Ο Tobias Sippel είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

77'

Ο Ramy Bensebaini απομακρύνει τη μπάλα

77'

Κατοχή: Ουνιόν Βερολίνου: 53%, Γκλάντμπαχ: 47%.

77'

76'

Ο Jamie Leweling από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου είχε προσπάθεια εκτός στόχου

76'

76'

75'

Η ομάδα Γκλάντμπαχ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

74'

Ο Janik Haberer αποχωρεί και δίνει τη θέση του στον Jamie Leweling

74'

Ο Sheraldo Becker αποχωρεί και δίνει τη θέση του στον Kevin Behrens

74'

Ο Alassane Plea αποχωρεί και δίνει τη θέση του στον Luca Netz

74'

Ο Nathan N'Goumou αποχωρεί και δίνει τη θέση του στον Patrick Herrmann

74'

Ο Janik Haberer τιμωρείται για σπρώξιμο στον Lars Stindl

73'

Ο Diogo Leite επιστρέφει στο γήπεδο.

73'

Η ομάδα Γκλάντμπαχ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

73'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Diogo Leite να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

72'

Ο Diogo Leite είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

72'

Ο Julian Ryerson κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

71'

Ο Rani Khedira από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Lars Stindl

71'

Ο Nico Elvedi κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

71'

70'

Κατοχή: Ουνιόν Βερολίνου: 52%, Γκλάντμπαχ: 48%.

70'

70'

69'

Ο Julian Ryerson σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Tobias Sippel ελέγχει την φάση

69'

Ο Nathan N'Goumou τιμωρείται για σπρώξιμο στον Julian Ryerson

67'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Marcus Thuram, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

67'

Ο Sheraldo Becker από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου είναι σε θέση οφσάιντ

66'

Ο Marcus Thuram από την ομάδα Γκλάντμπαχ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Robin Knoche

66'

66'

Κατοχή: Ουνιόν Βερολίνου: 51%, Γκλάντμπαχ: 49%.

65'

Ο Nico Elvedi απομακρύνει τη μπάλα

65'

65'

64'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Sven Michel, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

64'

Ο Genki Haraguchi από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Alassane Plea

63'

Ο Christopher Trimmel απομακρύνει τη μπάλα

63'

63'

Κατοχή: Ουνιόν Βερολίνου: 50%, Γκλάντμπαχ: 50%.

63'

62'

Ο Julian Ryerson τιμωρείται για σπρώξιμο στον Joseph Scally

61'

61'

Ο Ramy Bensebaini από την ομάδα Γκλάντμπαχ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

60'

Ο Janik Haberer της ομάδας Ουνιόν Βερολίνου παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

60'

Ο Lars Stindl υποπίπτει σε χέρι

60'

Ο Nathan N'Goumou απομακρύνει τη μπάλα

59'

Ο Tymoteusz Puchacz αποχωρεί και δίνει τη θέση του στον Christopher Trimmel

59'

Ο Jordan Pefok αποχωρεί και δίνει τη θέση του στον Sven Michel

59'

Ο Andras Schafer αποχωρεί και δίνει τη θέση του στον Genki Haraguchi

59'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Danilho Doekhi από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου ανατρέπει τον Marcus Thuram

58'

Ο Andras Schafer απομακρύνει τη μπάλα

58'

22012 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

58'

Ο Joseph Scally απομακρύνει τη μπάλα

57'

56'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Rani Khedira από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου ανατρέπει τον Julian Weigl

56'

Ο Tymoteusz Puchacz απομακρύνει τη μπάλα

56'

Κατοχή: Ουνιόν Βερολίνου: 49%, Γκλάντμπαχ: 51%.

55'

Η ομάδα Γκλάντμπαχ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

55'

55'

Ο Joseph Scally από την ομάδα Γκλάντμπαχ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

54'

54'

53'

53'

52'

Ελεύθερο για την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου

52'

Ο Nathan N'Goumou από την ομάδα Γκλάντμπαχ προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή, αλλά το σουτ του έφυγε δίπλα από την εστία.

52'

Ο Robin Knoche κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Marcus Thuram.

52'

Ο Tobias Sippel κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

51'

51'

51'

51'

Κατοχή: Ουνιόν Βερολίνου: 46%, Γκλάντμπαχ: 54%.

50'

50'

Ο Jordan Pefok από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου είναι σε θέση οφσάιντ

50'

49'

49'

Ο Alassane Plea από την ομάδα Γκλάντμπαχ προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή, αλλά το σουτ του έφυγε δίπλα από την εστία.

49'

Η ομάδα Γκλάντμπαχ έχει την κατοχή της μπάλας

48'

47'

Ο Robin Knoche απομακρύνει τη μπάλα

47'

Ο Nathan N'Goumou από την ομάδα Γκλάντμπαχ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

47'

46'

Ο Janik Haberer από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Christoph Kramer

46'

Ο Lars Stindl κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

46'

45+2'

45+2'

45+2'

Ο Marcus Thuram από την ομάδα Γκλάντμπαχ πιάνει την κεφαλιά αλλά η προσπάθεια του είναι πολύ άστοχη.

45+1'

Ο Lars Stindl από την ομάδα Γκλάντμπαχ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

45+1'

Ο Marcus Thuram κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

45+1'

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 1'

45+1'

Κατοχή: Ουνιόν Βερολίνου: 48%, Γκλάντμπαχ: 52%.

45'

45'

45'

44'

Ο Jordan Pefok από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Julian Weigl

44'

43'

43'

Ο Andras Schafer από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή, αλλά το σουτ του έφυγε δίπλα από την εστία.

43'

Ο Tymoteusz Puchacz από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

42'

42'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Julian Weigl από την ομάδα Γκλάντμπαχ ανατρέπει τον Janik Haberer

41'

Ο Diogo Leite κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

41'

Κατοχή: Ουνιόν Βερολίνου: 47%, Γκλάντμπαχ: 53%.

41'

40'

40'

Ο Andras Schafer πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

39'

38'

38'

38'

Ο Marvin Friedrich κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Sheraldo Becker.

37'

37'

36'

36'

36'

Κατοχή: Ουνιόν Βερολίνου: 45%, Γκλάντμπαχ: 55%.

35'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Marcus Thuram από την ομάδα Γκλάντμπαχ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

34'

Ο Jordan Pefok τιμωρείται για σπρώξιμο στον Joseph Scally

33'

Ο Lars Stindl έδωσε την ασίστ για το γκολ.

33'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Nico Elvedi της ομάδας Γκλάντμπαχ σκοράρει με κεφαλιά

33'

Ο Lars Stindl από την ομάδα Γκλάντμπαχ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

32'

32'

32'

Ο Sheraldo Becker υποπίπτει σε χέρι

31'
Ολοκληρώθηκε

Ο ΕΛΕΓΧΟΣ ΤΟΥ VAR ΤΕΛΕΙΩΣΕ - Δεν θα υπάρξει κάποια αλλαγή απόφασης μετά τον έλεγχο του VAR.

31'
Γκολ

ΑΚΥΡΩΝΕΤΑΙ ΤΟ ΓΚΟΛ! - Αφού είδε ξανά τη φάση, ο διαιτητής γνωστοποίησε ότι το γκολ για την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου δεν μετράει επειδή έχει προηγηθεί φάουλ.

30'

30'

Ο Julian Ryerson έδωσε την ασίστ για το γκολ!

29'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ! Η ομάδα Ουνιόν Βερολίνου σκοράρει! Ο Sheraldo Becker βάζει το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ.

28'

Το σουτ του Rani Khedira μπλοκάρεται

28'

Ο Marcus Thuram κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Frederik Roennow μπλοκάρει εύκολα

28'

27'

27'

Η ομάδα Γκλάντμπαχ ξεκινάει αντεπίθεση

27'

27'

26'

26'

26'

25'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Marcus Thuram για την ομάδα Γκλάντμπαχ. Ο Frederik Roennow σταματάει την φάση.

25'

25'

Ο Lars Stindl από την ομάδα Γκλάντμπαχ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

24'

Ο Danilho Doekhi απομακρύνει τη μπάλα

24'

24'

Ο Frederik Roennow κάνει μία καθοριστική επέμβαση.

24'

Ο Alassane Plea εκτελεί το φάουλ προς την εστία, αλλά ο Frederik Roennow ελέγχει την φάση

23'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Diogo Leite από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου ανατρέπει τον Marcus Thuram

22'

Ο Rani Khedira τιμωρείται για σπρώξιμο στον Alassane Plea

22'

Ο Joseph Scally κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

21'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jordan Pefok από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου ανατρέπει τον Julian Weigl

21'

20'

Ο Christoph Kramer κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

20'

19'

Ο Ramy Bensebaini από την ομάδα Γκλάντμπαχ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Julian Ryerson

18'

17'

17'

16'

16'

15'

15'

14'

Ο Sheraldo Becker απομακρύνει τη μπάλα

14'

Ο Lars Stindl απομακρύνει τη μπάλα

14'

Ο Tymoteusz Puchacz από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

13'

12'

12'

Η ομάδα Ουνιόν Βερολίνου ξεκινάει αντεπίθεση

11'

11'

10'

Ο Rani Khedira απομακρύνει τη μπάλα

10'

10'

10'

9'

9'

9'

9'

8'

8'

Ο Janik Haberer σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Tobias Sippel ελέγχει την φάση

7'

Ο Tymoteusz Puchacz από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

7'

Ο Joseph Scally σταματά επιτυχώς το σουτ

7'

Το σουτ του Janik Haberer μπλοκάρεται

6'

Ο Marvin Friedrich από την ομάδα Γκλάντμπαχ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

6'

5'

5'

Ο Andras Schafer από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Ramy Bensebaini

5'

Ο Danilho Doekhi κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Marcus Thuram.

4'

4'

4'

3'

Η ομάδα Ουνιόν Βερολίνου έχει την κατοχή της μπάλας

3'

2'

1'

1'

1'

1'

Τέλεια ημέρα για ποδόσφαιρο, με ηλιόλουστο καιρό

1'

1'

Η ομάδα Γκλάντμπαχ είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Alte Foersterei, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Με απουσίες η Γκλαντμπαχ

Η Ουνιόν υποδέχεται στο Βερολίνο την Γκλάντμπαχ για την 12η αγωνιστική της Μπουντεσλίγκα. Από μεγάλη ευρωπαϊκή νίκη προέρχονται οι γηπεδούχοι, ψάχνουν αντίδραση οι φιλοξενούμενοι.

Έβγαλε αντίδραση στην εντός έδρας αναμέτρηση με την Μπράγκα για την 5η αγωνιστική του Γιουρόπα Λιγκ, πήρε τη νίκη με 1-0 και πλέον κρατάει στα χέρια της την πρόκριση. Σε ένα σχετικά μοιρασμένο παιχνίδι χωρίς πολλές μεγάλες ευκαιρίες, χρειάστηκε ένα εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Κνόχε στο 68’ για να πάρει το προβάδισμα το οποίο κράτησε εύκολα ως το τέλος.

Πλέον την Πέμπτη θα ψάξει τη νίκη στην έδρα της αδιάφορης Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ για να παραμείνει στη 2η θέση, διαφορετικά όλα θα κριθούν και από το αποτέλεσμα του Μπράγκα-Μάλμε.

Στο πρωτάθλημα βέβαια προέρχεται από μία κακή εμφάνιση και ήττα στην έδρα της ουραγού μέχρι τότε, Μπόχουμ. Σε ένα μέτριο ποιοτικά πρώτο μέρος, βρέθηκε να χάνει με 1-0 από το 43’ και στο 71’ δέχτηκε και δεύτερο γκολ. Είδε τον Πάντοβιτς να αστοχεί σε πέναλτι στο 77’ και να αποτυγχάνει να την βάλει και πάλι στο παιχνίδι, ο ίδιος παίκτης σκόραρε στο 90+3’ αλλά δεν υπήρχε χρόνος για κάτι παραπάνω.

Είδε την Μπάγερν Μονάχου να την πλησιάζει στον ένα βαθμό στην κορυφή αλλά προφανώς και δεν νιώθει ότι απειλείται. Να απειλείται για ποιο λόγο; Μήπως χαθεί το πρωτάθλημα; Ήδη έχει προκαλέσει έκπληξη σε όλους με την πορεία της και με όσα έχει δείξει αν παραμείνει μέσα στην τετράδα θα είναι τεράστια επιτυχία

«Η Γκλάντμπαχ πάντα προσπαθεί να βρει λύσεις έχοντας την μπάλα στα πόδια της, της αρέσει να παίζει έτσι και να «χτίζει» από πίσω. Όταν βρουν χώρους για να τρέξουν είναι επικίνδυνοι. Θα είναι μία πολύ δύσκολη αναμέτρηση», τόνισε ο κόουτς Φίσερ.

Αγωνιστικά Νέα: Επιστρέφει σε σχέση με την Ευρώπη ο φορ Μίχελ (7/2).

Δεν ανταποκρίθηκε στις απαιτήσεις του αγώνα με την Άιντραχτ την προηγούμενη αγωνιστική και έτσι γνώρισε την εντός έδρας ήττα με 3-1. Στην ουσία όλο το παιχνίδι χάθηκε στο πρώτο ημίχρονο εκεί όπου η αντίπαλος της πέτυχε τρία γκολ (6’, 29’, 45’). Έκανε αρκετά λάθη στην άμυνα της, είχε ευκαιρίες για να ξαναμπεί στο παιχνίδι αλλά ο Τραπ ήταν σε καλή μέρα. Στην επανάληψη εκμεταλλεύτηκε ένα λάθος της αντίπαλης άμυνας και μείωσε με τον Τουράμ στο 72’ χωρίς όμως να πετύχει κάτι παραπάνω.

Μετά τον αποκλεισμό από την Ντάρμσταντ για το Κύπελλο ήρθε και αυτή η ήττα για να φέρει προβληματισμό στα «πουλάρια». Δεν είναι τόσο το αποτέλεσμα αλλά η εικόνα που έδειξαν . Το παιχνίδι με την Ουνιόν είναι ένα καλό τεστ αλλά και σημαντικό καθώς δεν θέλουν να μείνουν μακριά από την πρώτη εξάδα. Απ’ αυτά που είχαμε δει στα πρώτα παιχνίδια την περιμέναμε να έχει μεγαλύτερη συνοχή, ειδικά αμυντικά, αλλά είναι πιθανό να βγάλει αντίδραση.

«Έχουμε παίξει με πρωτοπόρους της Μπουντεσλίγκα ήδη δύο φορές φέτος και τα πήγαμε καλά. Προηγούμασταν στο Μόναχο ως το 83’ και ήμασταν κυρίαρχοι στο Φράιμπουργκ για μία ώρα. Ταξιδεύουμε στο Βερολίνο με όλο το σεβασμό αλλά ξέρουμε ότι έχουμε μία ομάδα που μπορεί να πάρει αποτέλεσμα», τόνισε ο κόουτς Φάρκε

Αγωνιστικά Νέα: Τιμωρημένος ο μέσος Κονέ (11/0) Παραμένουν εκτός ο μέσος Νόιχαουζ (6/0), οι στόπερ Ιτακούρα (5/0) και Λάινερ (4/0), ο βασικός τερματοφύλακας Ζόμερ (10/0). και ο μεσοεπιθετικός Βολφ (4/0). Αμφίβολος ο μέσος Χόφμαν (10/3).

Θάνος Τσαλουχίδης Αθλητικογράφος

Η Ουνιόν έχει σίγουρα μεγαλύτερη κούραση από την αντίπαλο της, ενώ παίζει και ένα καθοριστικό παιχνίδι την Πέμπτη για την πρόκριση της. Μετά την ήττα από την Μπόχουμε θέλει να επιστρέψει στις νίκες απέναντι σε έναν ποιοτικό αντίπαλο. Η Γκλάντμπαχ δεν δείχνει και στην καλύτερη της κατάσταση αλλά παραμένει ένα υπολογίσιμο σύνολο. Πιστεύω ότι έχει τη δυνατότητα να φύγει με ένα αποτέλεσμα από το Βερολίνο. Παίζεται το Χ2.

• Στους τελευταίους 12 από 13 αγώνες της ομάδας Ουνιόν Βερολίνου, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
    Σημείο: Under με απόδοση 2.00 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 6 αγώνες της ομάδας Γκλάντμπαχ, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
    Σημείο: Over με απόδοση 1.78 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Ουνιόν Βερολίνου νίκησε στους τελευταίους 5 αγώνες εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1 με απόδοση 1.84 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Γκλάντμπαχ έφερε ισοπαλία στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες εκτός έδρας στη διοργάνωση Μπουντεσλίγκα.
    Σημείο: X με απόδοση 3.65 στον ΟΠΑΠ

ΓΕΡΜΑΝΙΑ: Μπουντεσλίγκα