Οσασούνα - Σεβίλλη

12/8/2022 22:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 165
2 - 1
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 628 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Σεβίλλη - Οσασούνα στις 28/1/2024

• Θεατές: 18356
90+7'

90+7'

Κατοχή: Οσασούνα: 35%, Σεβίλλη: 65%.

90+6'

Ο Ivan Rakitic κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον David Garcia.

90+6'

Ο David Garcia κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Ivan Rakitic.

90+5'

Κίτρινη κάρτα για τον Ivan Romero

90+5'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Ivan Romero υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Darko Brasanac

90+5'

90+5'

Ο Juan Cruz από την ομάδα Οσασούνα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+5'

Ο Fernando κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

90+5'

Ο Manuel Sanchez κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

90+3'

Μετά από βίαιο μαρκάρισμα, ο Moi Gomez δικαίως σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

90+3'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Moi Gomez για την ομάδα Οσασούνα. Ο Marcos Acuna σταματάει την φάση.

90+3'

Ο Fernando απομακρύνει τη μπάλα

90+3'

Η ομάδα Οσασούνα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

90+3'

Ο Yassine Bounou από την ομάδα Σεβίλλη απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+3'

Ο Ivan Romero κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Moi Gomez.

90+2'

Ελεύθερο για την ομάδα Οσασούνα

90+2'

Ο Sergio Herrera της ομάδας Οσασούνα βλέπει κίτρινη κάρτα για καθυστέρηση

90+2'

Η ομάδα Σεβίλλη κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

90+1'

Ο David Garcia σταματά επιτυχώς το σουτ

90+1'

Ο Marcos Acuna εκτελεί το φάουλ αλλά η μπάλα βρίσκει στο τείχος

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 5'

90'

90'

Ο Lucas Torro τιμωρείται για σπρώξιμο στον Ivan Rakitic

90'

Ο Manuel Sanchez από την ομάδα Οσασούνα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

89'

Η ομάδα Σεβίλλη κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

89'

88'

Ο Kike Garcia σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Yassine Bounou ελέγχει την φάση

88'

Ο David Garcia από την ομάδα Οσασούνα το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Marcos Acuna

88'

Ο Youssef En-Nesyri από την ομάδα Σεβίλλη απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

88'

Ο Moi Gomez από την ομάδα Οσασούνα εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

87'

87'

Ο Lucas Torro κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

87'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Erik Lamela από την ομάδα Σεβίλλη ανατρέπει τον Lucas Torro

86'

Η ομάδα Σεβίλλη κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

86'

86'

Η ομάδα Οσασούνα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

85'

Κατοχή: Οσασούνα: 36%, Σεβίλλη: 64%.

85'

Ο Lucas Torro απομακρύνει τη μπάλα

85'

Η σέντρα από τον Marcos Acuna από την ομάδα Σεβίλλη βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

85'

84'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jon Moncayola από την ομάδα Οσασούνα ανατρέπει τον Jesus Navas

84'

83'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Fernando, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

83'

82'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Julen Lopetegui, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

82'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Lucas Torro από την ομάδα Οσασούνα ανατρέπει τον Ivan Romero

82'

81'

81'

Ο Ezequiel Avila δίνει τη θέση του στον Kike Garcia

81'

Ο Aimar Oroz δίνει τη θέση του στον Pablo Ibanez

81'

80'

Ο Thomas Delaney δίνει τη θέση του στον Ivan Rakitic

80'

Ο Lucas Ocampos δίνει τη θέση του στον Alex Telles

80'

Ο Alejandro Gomez δίνει τη θέση του στον Ivan Romero

79'

Ο Unai Garcia είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Manuel Sanchez

78'

Ο Thomas Delaney είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

77'

Ο Unai Garcia είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

77'

77'

Ο Unai Garcia από την ομάδα Οσασούνα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

77'

Ο Nacho Vidal από την ομάδα Οσασούνα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

77'

Ο Marcos Acuna από την ομάδα Σεβίλλη εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

76'

Ο Erik Lamela σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Sergio Herrera ελέγχει την φάση

76'

76'

75'

74'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Aimar Oroz της ομάδας Οσασούνα ευστοχεί στο πέναλτι με το δεξί πόδι, στέλνοντας την μπάλα στο κέντρο της εστίας. Ο Yassine Bounou έπεσε δεξιά.

72'

Κίτρινη κάρτα για τον Alejandro Gomez

72'

ΠΕΝΑΛΤΙ- Ο Alejandro Gomez από την ομάδα Σεβίλλη υποπίπτει σε πέναλτι για επικίνδυνο παιχνίδι στον Jon Moncayola.

72'

Το αμυντικό λάθος του Alejandro Gomez μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

72'

Ο Lucas Ocampos από την ομάδα Σεβίλλη απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

72'

71'

Ο Karim Rekik από την ομάδα Σεβίλλη απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

71'

Η ομάδα Οσασούνα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

71'

18356 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

71'

Ο Unai Garcia απομακρύνει τη μπάλα

70'

70'

Ο David Garcia απομακρύνει τη μπάλα

70'

Ο Sergio Herrera κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

70'

Ο Marcos Acuna κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Ezequiel Avila.

70'

Ο Jon Moncayola από την ομάδα Οσασούνα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

69'

Η σέντρα από τον Erik Lamela από την ομάδα Σεβίλλη βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

69'

Ο Lucas Torro από την ομάδα Οσασούνα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

69'

Ο Nacho Vidal τιμωρείται για σπρώξιμο στον Lucas Ocampos

68'

Μετά από βίαιο μαρκάρισμα, ο Ezequiel Avila δικαίως σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

68'

Ο Ezequiel Avila από την ομάδα Οσασούνα είναι σε θέση οφσάιντ

68'

Ο Moi Gomez σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Yassine Bounou ελέγχει την φάση

67'

Ο Moi Gomez κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

67'

Ο Youssef En-Nesyri κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Sergio Herrera μπλοκάρει εύκολα

67'

Η σέντρα από τον Jesus Navas από την ομάδα Σεβίλλη βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

66'

Ο Erik Lamela κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον David Garcia.

65'

Κατοχή: Οσασούνα: 34%, Σεβίλλη: 66%.

65'

Ο Youssef En-Nesyri κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Unai Garcia.

65'

Ελεύθερο για την ομάδα Σεβίλλη

64'

Ο Ezequiel Avila αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

64'

Ο Fernando κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Aimar Oroz.

63'

Ο Alejandro Gomez από την ομάδα Σεβίλλη είναι σε θέση οφσάιντ

63'

Ο Erik Lamela τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

63'

Ο Thomas Delaney κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

63'

63'

Ο Rafa Mir δίνει τη θέση του στον Youssef En-Nesyri

63'

Ο Jesus Corona δίνει τη θέση του στον Erik Lamela

62'

Ο Ruben Pena δίνει τη θέση του στον Darko Brasanac

62'

Ο Fernando από την ομάδα Σεβίλλη απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

61'

Μεγάλη χαμένη ευκαιρία! Ο Ruben Pena από την ομάδα Οσασούνα αστοχεί από πλεονεκτική θέση. Σπατάλησε την ευκαιρία.

61'

Η σέντρα από τον Moi Gomez από την ομάδα Οσασούνα βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

61'

61'

Ο Ezequiel Avila από την ομάδα Οσασούνα είχε προσπάθεια εκτός στόχου

61'

60'

60'

Ο Alejandro Gomez κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

60'

60'

Ο Marcos Acuna κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Nacho Vidal.

59'

59'

59'

Ο Alejandro Gomez από την ομάδα Σεβίλλη εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

58'

Ο Juan Cruz σταματά επιτυχώς το σουτ

58'

Το σουτ του Rafa Mir μπλοκάρεται

58'

Ο Alejandro Gomez τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

58'

Ο Jesus Corona κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

58'

Η ομάδα Σεβίλλη έχει την κατοχή της μπάλας

57'

Ο Nemanja Gudelj από την ομάδα Σεβίλλη απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

57'

57'

Ο Alejandro Gomez σταματά επιτυχώς το σουτ

57'

Το σουτ του Ezequiel Avila μπλοκάρεται

56'

56'

Ο Enrique Barja δίνει τη θέση του στον Nacho Vidal

56'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Karim Rekik υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Aimar Oroz

55'

55'

54'

Ο Enrique Barja από την ομάδα Οσασούνα το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Alejandro Gomez

54'

53'

Ο Marcos Acuna κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

53'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Karim Rekik ανέτρεψε τον Ezequiel Avila από πίσω και δόθηκε φάουλ

53'

52'

51'

51'

Ο Ruben Pena από την ομάδα Οσασούνα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

50'

Κατοχή: Οσασούνα: 37%, Σεβίλλη: 63%.

50'

Κίτρινη κάρτα για τον Unai Garcia

50'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Unai Garcia ανέτρεψε τον Alejandro Gomez από πίσω και δόθηκε φάουλ

49'

Ο Juan Cruz απομακρύνει τη μπάλα

49'

48'

48'

48'

47'

46'

46'

46'

45+4'

45+4'

45+3'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Unai Garcia από την ομάδα Οσασούνα ανατρέπει τον Rafa Mir

45+3'

45+3'

Ο Aimar Oroz κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

45+2'

Η ομάδα Σεβίλλη κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

45+2'

Το παιχνίδι αρχίζει ξανά με ελεύθερο

45+2'

Το παιχνίδι σταματάει για μία στιγμή, καθώς η μπάλα βρήκε στον διαιτητή.

45+1'

45+1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Thomas Delaney από την ομάδα Σεβίλλη ανατρέπει τον Lucas Torro

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 3'

45+1'

Η ομάδα Οσασούνα έχει την κατοχή της μπάλας

45'

45'

44'

Ο Yassine Bounou κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

43'

Ο Enrique Barja από την ομάδα Οσασούνα είναι σε θέση οφσάιντ

42'

Ο Nemanja Gudelj από την ομάδα Σεβίλλη κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Ezequiel Avila

41'

41'

41'

Ο Ruben Pena κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Marcos Acuna.

40'

Ο David Garcia τιμωρείται για σπρώξιμο στον Jesus Corona

40'

39'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jesus Corona από την ομάδα Σεβίλλη ανατρέπει τον Ezequiel Avila

39'

Παραλίγο! Ο Thomas Delaney σουτάρει από μακρινή απόσταση αλλά η μπάλα σταματά στο δοκάρι!

38'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ruben Pena από την ομάδα Οσασούνα ανατρέπει τον Lucas Ocampos

37'

Ο Lucas Ocampos κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

37'

36'

Η ομάδα Οσασούνα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

36'

35'

34'

Κίτρινη κάρτα για τον David Garcia

34'

Ο David Garcia από την ομάδα Οσασούνα κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Rafa Mir

34'

33'

32'

30'

Διακοπή για νερό. Υπάρχει αρκετή ζέστη σήμερα και το παιχνίδι σταμάτησε ώστε οι παίκτες να δροσιστούν

30'

Ο Rafa Mir αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

30'

29'

29'

Η ομάδα Σεβίλλη εκδηλώνει επίθεση

28'

28'

Το παιχνίδι σταμάτησε

27'

27'

Παραλίγο! Ο Moi Gomez σουτάρει από μακρινή απόσταση αλλά η μπάλα σταματά στο δοκάρι!

26'

25'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Enrique Barja από την ομάδα Οσασούνα ανατρέπει τον Lucas Ocampos

25'

Ο David Garcia κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Alejandro Gomez.

25'

25'

24'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jesus Navas από την ομάδα Σεβίλλη ανατρέπει τον Ezequiel Avila

24'

Ο Alejandro Gomez χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

24'

Καλή ενέργεια από τον Alejandro Gomez ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

24'

Ο Jesus Corona τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

24'

Η σέντρα από τον Lucas Ocampos από την ομάδα Σεβίλλη βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

23'

23'

23'

Ο Moi Gomez από την ομάδα Οσασούνα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

22'

Ο Thomas Delaney σταματά επιτυχώς το σουτ

22'

Το σουτ του Jon Moncayola μπλοκάρεται

22'

22'

Ο Rafa Mir από την ομάδα Σεβίλλη απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

22'

21'

Ο Lucas Torro σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Yassine Bounou ελέγχει την φάση

21'

21'

21'

20'

Ο Ruben Pena κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Lucas Ocampos.

20'

Κατοχή: Οσασούνα: 38%, Σεβίλλη: 62%.

19'

19'

18'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Juan Cruz από την ομάδα Οσασούνα ανατρέπει τον Jesus Corona

17'

17'

17'

17'

17'

16'

Ο Thomas Delaney από την ομάδα Σεβίλλη απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

16'

Ένας παίκτης από την ομάδα Οσασούνα στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά.

16'

Κατοχή: Οσασούνα: 41%, Σεβίλλη: 59%.

16'

16'

Ο Nemanja Gudelj κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Moi Gomez.

15'

Ο Rafa Mir από την ομάδα Σεβίλλη είναι σε θέση οφσάιντ

15'

14'

Ο Ruben Pena κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

14'

13'

Ο Sergio Herrera από την ομάδα Οσασούνα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

12'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Aimar Oroz από την ομάδα Οσασούνα ανατρέπει τον Fernando

12'

Ο Marcos Acuna έδωσε την ασίστ για το γκολ!

11'

Ο Alejandro Gomez έδωσε την ασίστ για το γκολ.

11'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Rafa Mir με δεξί βολέ στέλνει την μπάλα στο βάθος των διχτύων. Υπέροχο τελείωμα!

11'

Ο Alejandro Gomez βρίσκει συμπαίκτη στην περιοχή

11'

11'

11'

Κατοχή: Οσασούνα: 31%, Σεβίλλη: 69%.

10'

Ο Aimar Oroz έδωσε την ασίστ για το γκολ!

9'

Ο Ruben Pena έδωσε την ασίστ για το γκολ.

9'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Ezequiel Avila της ομάδας Οσασούνα σκοράρει με κεφαλιά

9'

Ο Ruben Pena τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

9'

Η σέντρα από τον Ruben Pena από την ομάδα Οσασούνα βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

9'

8'

7'

7'

6'

Κατοχή: Οσασούνα: 50%, Σεβίλλη: 50%.

6'

5'

4'

3'

2'

Ο Juan Cruz τιμωρείται για σπρώξιμο στον Jesus Corona

2'

2'

2'

Ο Enrique Barja από την ομάδα Οσασούνα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

2'

Ο Yassine Bounou απομακρύνει τη μπάλα

2'

Ο Nemanja Gudelj σταματά επιτυχώς το σουτ

2'

1'

Ο Ezequiel Avila τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

1'

Ο Nemanja Gudelj απομακρύνει τη μπάλα

1'

Η ομάδα Οσασούνα έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

1'

Είναι μία πολύ ζεστή μέρα και ο ήλιος ταλαιπωρεί τους παίκτες.

1'

Η ομάδα Σεβίλλη είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Estadio El Sadar, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Ψάχνουν ξεκίνημα με νίκη στην Παμπλόνα οι Σεβιγιάνοι

Γιώργος Χρονόπουλος Αθλητικογράφος

Στην δύσκολη έδρα της Οσασούνα ξεκινά τη σεζόν η Σεβίλλη, που έχει προσδοκίες να βρεθεί εντός τετράδας ξανά φέτος. Δυσκολοκατάβλητη παραδοσιακά στην Παμπλόνα η Οσασούνα, που στόχο έχει ξανά την άνετη παραμονή, όπως πέρυσι που τερμάτισε στην 10η θέση. Πολύ υψηλά το διπλό για να το αγνοήσουμε, αφού παρά τις ανακατατάξεις στο ρόστερ της, η Σεβίλλη ενισχύθηκε ποιοτικά με παίκτες όπως ο Ίσκο και αποτελεί το φαβορί, οπότε θα την στηρίξουμε.

ΙΣΠΑΝΙΑ: Λα Λίγκα