Ο Ante Rebic από την ομάδα Μίλαν στέλνει την μπάλα λίγο δίπλα από το δοκάρι. Τόσο κοντά!

Ο Divock Origi τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

Η ομάδα Ντιναμό Ζάγκρεμπ εκδηλώνει επίθεση

88'

Η ομάδα Μίλαν έχει την κατοχή της μπάλας

87'

Καλή ενέργεια από τον Petar Bockaj ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

87'

Ο Josip Drmic τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

87'

87'

Ο Sadegh Moharrami απομακρύνει τη μπάλα

86'

Η ομάδα Μίλαν εκδηλώνει επίθεση

86'

86'

Ελεύθερο για την ομάδα Μίλαν

85'

20572 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

85'

85'

Ο Rade Krunic από την ομάδα Μίλαν φαίνεται να έκανε φάουλ στον Sadegh Moharrami, αλλά ο διαιτητής λέει να συνεχιστεί το παιχνίδι.

85'

Κατοχή: Ντιναμό Ζάγκρεμπ: 51%, Μίλαν: 49%.

85'

84'

Ο Tommaso Pobega από την ομάδα Μίλαν πιάνει την κεφαλιά αλλά η προσπάθεια του είναι πολύ άστοχη.

84'

Ο Sandro Tonali από την ομάδα Μίλαν εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

84'

Ο Rade Krunic χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

84'

Καλή ενέργεια από τον Rade Krunic ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

84'

Η ομάδα Μίλαν έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

84'

Ο Sandro Tonali σταματά επιτυχώς το σουτ

83'

Το σουτ του Marko Bulat μπλοκάρεται

82'

Ο Divock Origi από την ομάδα Μίλαν είναι σε θέση οφσάιντ

82'

82'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Matteo Gabbia από την ομάδα Μίλαν ανατρέπει τον Petar Bockaj

81'

81'

Ο Olivier Giroud δίνει τη θέση του στον Divock Origi

80'

80'

Ο Marko Bulat από την ομάδα Ντιναμό Ζάγκρεμπ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

80'

Ο Sandro Tonali από την ομάδα Μίλαν εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

80'

Ο Dario Spikic απομακρύνει τη μπάλα

80'

Ο Olivier Giroud κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Dominik Livakovic μπλοκάρει εύκολα

80'

Ο Sandro Tonali από την ομάδα Μίλαν εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

80'

Ο Josip Sutalo απομακρύνει τη μπάλα

79'

Ο Olivier Giroud από την ομάδα Μίλαν δεν πιάνει καλά το σουτ και η μπάλα φεύγει μακριά από την εστία

79'

79'

Η ομάδα Ντιναμό Ζάγκρεμπ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

78'

78'

Ο Dino Peric από την ομάδα Ντιναμό Ζάγκρεμπ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

77'

Φράγμα από τον Sadegh Moharrami, ο οποίος διακόπτει το τρέξιμο του Matteo Gabbia. Το φάουλ σφυρίχτηκε.

77'

76'

75'

Ο Josip Misic δίνει τη θέση του στον Marko Bulat

75'

Ο Mislav Orsic δίνει τη θέση του στον Petar Bockaj

75'

75'

74'

74'

Ο Mislav Orsic από την ομάδα Ντιναμό Ζάγκρεμπ στέλνει την μπάλα λίγο δίπλα από το δοκάρι. Τόσο κοντά!

74'

Η ομάδα Ντιναμό Ζάγκρεμπ έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

74'

Ο Pierre Kalulu κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Mislav Orsic.

74'

73'

Η ομάδα Ντιναμό Ζάγκρεμπ έχει την κατοχή της μπάλας

73'

73'

Η ομάδα Μίλαν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

72'

Ο Junior Messias από την ομάδα Μίλαν είναι σε θέση οφσάιντ

71'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ante Rebic από την ομάδα Μίλαν ανατρέπει τον Sadegh Moharrami

70'

Κατοχή: Ντιναμό Ζάγκρεμπ: 53%, Μίλαν: 47%.

70'

Ο Theo Hernandez δίνει τη θέση του στον Fode Ballo-Toure

70'

Ο Ismael Bennacer δίνει τη θέση του στον Tommaso Pobega

70'

Ο Rafael Leao δίνει τη θέση του στον Junior Messias

69'

ΑΥΤΟΓΚΟΛ! Ο Robert Ljubicic στέλνει τη μπάλα στην εστία της ομάδας του!

69'

Μεγάλη χαμένη ευκαιρία! Ο Olivier Giroud από την ομάδα Μίλαν αστοχεί από πλεονεκτική θέση. Σπατάλησε την ευκαιρία.

69'

Ο Rafael Leao τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

69'

68'

Ο Sandro Tonali από την ομάδα Μίλαν είναι υποψήφιος για παίκτης του παιχνιδιού μετά την σπουδαία σημερινή του εμφάνιση

68'

68'

Ο Theo Hernandez κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

67'

Η ομάδα Ντιναμό Ζάγκρεμπ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

66'

Ο Ismael Bennacer κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

66'

66'

Ο Theo Hernandez από την ομάδα Μίλαν εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

66'

Ο Olivier Giroud χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

65'

Ο Olivier Giroud σουτάρει προς την εστία αλλά ο Dominik Livakovic μπλοκάρει

65'

65'

65'

Κατοχή: Ντιναμό Ζάγκρεμπ: 55%, Μίλαν: 45%.

65'

Καλή ενέργεια από τον Dario Spikic ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

65'

65'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ante Rebic από την ομάδα Μίλαν ανατρέπει τον Luka Ivanusec

64'

Καλή ενέργεια από τον Luka Ivanusec ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

64'

Ο Simon Kjaer από την ομάδα Μίλαν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

64'

63'

63'

63'

62'

Ο Josip Misic κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

62'

62'

Ο Pierre Kalulu από την ομάδα Μίλαν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

62'

61'

Ο Theo Hernandez από την ομάδα Μίλαν το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Dario Spikic

61'

60'

60'

Ο Theo Hernandez τιμωρείται για σπρώξιμο στον Dario Spikic

59'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Olivier Giroud της ομάδας Μίλαν στέλνει την μπάλα στα δίχτυα από το σημείο του πέναλτι με το αριστερό πόδι! Ο Dominik Livakovic λίγο έλειψε να αποκρούσει.

58'

Κίτρινη κάρτα για τον Robert Ljubicic

58'

ΠΕΝΑΛΤΙ! Ο Robert Ljubicic τράβηξε τον Sandro Tonali από τη φανέλα και ο διαιτητής έδειξε άσπρη βούλα!

58'

57'

Ο Stefan Ristovski δίνει τη θέση του στον Dario Spikic

57'

Ο Bruno Petkovic δίνει τη θέση του στον Josip Drmic

57'

Ο Arijan Ademi δίνει τη θέση του στον Martin Baturina

57'

Ο Bruno Petkovic από την ομάδα Ντιναμό Ζάγκρεμπ κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Matteo Gabbia

56'

56'

55'

55'

55'

54'

54'

53'

53'

Η σέντρα από τον Sandro Tonali από την ομάδα Μίλαν βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

53'

52'

Η ομάδα Μίλαν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

52'

Ο Charles De Ketelaere δίνει τη θέση του στον Rade Krunic

51'

50'

Μία φανταστική ατομική ενέργεια από τον παίκτη Rafael Leao!

50'

Κατοχή: Ντιναμό Ζάγκρεμπ: 56%, Μίλαν: 44%.

49'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Rafael Leao στέλνει με το δεξί πόδι τη μπάλα στα δίχτυα!

49'

49'

49'

49'

Ο Arijan Ademi κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Ciprian Tatarusanu μπλοκάρει εύκολα

49'

49'

48'

48'

Ο Josip Misic κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Olivier Giroud.

47'

Ο Theo Hernandez τιμωρείται για σπρώξιμο στον Sadegh Moharrami

47'

Ο Dino Peric σταματά επιτυχώς το σουτ

47'

Το σουτ του Charles De Ketelaere μπλοκάρεται

46'

Ο Theo Hernandez τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

46'

46'

Ο Matteo Gabbia από την ομάδα Μίλαν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

46'

Κίτρινη κάρτα για τον Charles De Ketelaere

46'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Charles De Ketelaere υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Josip Misic

46'

45+2'

Η ομάδα Μίλαν παρουσιάζει το καλύτερο πρόσωπο σ' αυτό το ημίχρονο

45+2'

45+2'

45+1'

Η ομάδα Μίλαν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

45+1'

Ο Robert Ljubicic απομακρύνει τη μπάλα

45+1'

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 1'

45'

Ο Stefan Ristovski απομακρύνει τη μπάλα

45'

45'

Ο Simon Kjaer απομακρύνει τη μπάλα

45'

45'

Κατοχή: Ντιναμό Ζάγκρεμπ: 57%, Μίλαν: 43%.

44'

44'

Ο Rafael Leao τιμωρείται για σπρώξιμο στον Stefan Ristovski

44'

43'

Κίτρινη κάρτα για τον Arijan Ademi

43'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Arijan Ademi υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Sandro Tonali

43'

42'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Matteo Gabbia από την ομάδα Μίλαν ανατρέπει τον Bruno Petkovic

42'

Ο Arijan Ademi σταματά επιτυχώς το σουτ

41'

Το σουτ του Olivier Giroud μπλοκάρεται

41'

40'

40'

Η ομάδα Μίλαν κατάφερε να σκοράρει το σημαντικό πρώτο γκολ. Μπορεί να χτίσει πάνω σε αυτό;

39'

Ο Sandro Tonali έδωσε την ασίστ για το γκολ.

39'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Matteo Gabbia της ομάδας Μίλαν σκοράρει με κεφαλιά

39'

39'

Ο Bruno Petkovic τιμωρείται για σπρώξιμο στον Ismael Bennacer

38'

38'

38'

Ο Matteo Gabbia κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Bruno Petkovic.

38'

37'

37'

37'

Το σουτ του Mislav Orsic μπλοκάρεται

37'

36'

36'

35'

Κατοχή: Ντιναμό Ζάγκρεμπ: 58%, Μίλαν: 42%.

35'

Ο Ante Rebic από την ομάδα Μίλαν κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Robert Ljubicic

35'

35'

Ο Simon Kjaer κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

35'

34'

Ο Theo Hernandez από την ομάδα Μίλαν το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Sadegh Moharrami

34'

Ο Matteo Gabbia τιμωρείται για σπρώξιμο στον Bruno Petkovic

33'

33'

Ο Rafael Leao σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Dominik Livakovic ελέγχει την φάση

32'

Ο Dino Peric απομακρύνει τη μπάλα

32'

32'

Η σέντρα από τον Pierre Kalulu από την ομάδα Μίλαν βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

32'

31'

31'

31'

Ο Josip Misic απομακρύνει τη μπάλα

31'

30'

30'

30'

Κατοχή: Ντιναμό Ζάγκρεμπ: 59%, Μίλαν: 41%.

30'

29'

29'

Ο Sandro Tonali από την ομάδα Μίλαν προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή, αλλά το σουτ του έφυγε δίπλα από την εστία.

29'

28'

Ο Josip Misic σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Ciprian Tatarusanu ελέγχει την φάση

28'

Ο Ciprian Tatarusanu κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

28'

28'

27'

Ο Dominik Livakovic κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

27'

Ο Josip Misic σταματά επιτυχώς το σουτ

27'

Το σουτ του Ante Rebic μπλοκάρεται

27'

Ο Sandro Tonali τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

26'

Ο Stefan Ristovski από την ομάδα Ντιναμό Ζάγκρεμπ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

26'

Ο Bruno Petkovic κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Olivier Giroud.

26'

Ο Bruno Petkovic από την ομάδα Ντιναμό Ζάγκρεμπ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

26'

Ο Theo Hernandez από την ομάδα Μίλαν εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

25'

25'

25'

25'

Κατοχή: Ντιναμό Ζάγκρεμπ: 62%, Μίλαν: 38%.

24'

24'

24'

Τι παιχνίδι βλέπουμε. Υπάρχει ένταση και καλή κυκλοφορία της μπάλας και από τις δύο ομάδες.

23'

23'

23'

22'

Μεγάλη χαμένη ευκαιρία! Ο Ante Rebic από την ομάδα Μίλαν αστοχεί από πλεονεκτική θέση. Σπατάλησε την ευκαιρία.

22'

Η σέντρα από τον Rafael Leao από την ομάδα Μίλαν βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

22'

21'

Ο Josip Sutalo σταματά επιτυχώς το σουτ

21'

21'

20'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ante Rebic από την ομάδα Μίλαν ανατρέπει τον Robert Ljubicic

20'

Κατοχή: Ντιναμό Ζάγκρεμπ: 71%, Μίλαν: 29%.

20'

19'

19'

18'

Ο Simon Kjaer σταματά επιτυχώς το σουτ

18'

Το σουτ του Stefan Ristovski μπλοκάρεται

18'

Ο Luka Ivanusec σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Ciprian Tatarusanu ελέγχει την φάση

18'

18'

18'

17'

17'

17'

Η ομάδα Μίλαν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

17'

17'

Η σέντρα από τον Mislav Orsic από την ομάδα Ντιναμό Ζάγκρεμπ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

16'

16'

15'

Κατοχή: Ντιναμό Ζάγκρεμπ: 70%, Μίλαν: 30%.

15'

14'

14'

Ο Josip Sutalo κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Rafael Leao.

12'

12'

12'

11'

Ο Robert Ljubicic από την ομάδα Ντιναμό Ζάγκρεμπ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

11'

11'

11'

Ο Stefan Ristovski σταματά επιτυχώς το σουτ

10'

Κατοχή: Ντιναμό Ζάγκρεμπ: 61%, Μίλαν: 39%.

10'

10'

10'

Το σουτ του Simon Kjaer μπλοκάρεται

10'

10'

9'

Ο Josip Misic από την ομάδα Ντιναμό Ζάγκρεμπ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

9'

9'

Ο Bruno Petkovic κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Simon Kjaer.

8'

Ο Olivier Giroud από την ομάδα Μίλαν είναι σε θέση οφσάιντ

8'

7'

7'

7'

Ο Ante Rebic τιμωρείται για σπρώξιμο στον Stefan Ristovski

6'

6'

Ο Luka Ivanusec τιμωρείται για σπρώξιμο στον Rafael Leao

5'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Ante Rebic για την ομάδα Μίλαν. Ο Josip Misic σταματάει την φάση.

5'

5'

5'

Ο Sandro Tonali από την ομάδα Μίλαν εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

5'

Κατοχή: Ντιναμό Ζάγκρεμπ: 85%, Μίλαν: 15%.

5'

4'

Ο Dominik Livakovic είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

4'

3'

3'

Ο Charles De Ketelaere κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

2'

Ο Josip Sutalo κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Olivier Giroud.

2'

Ο Sandro Tonali απομακρύνει τη μπάλα

1'

1'

Καλώς ήρθατε στο σημερινό παιχνίδι όπου οι προβολείς φωτίζουν όλο το γήπεδο.

1'

Ο αγωνιστικός χώρος είναι σε φανταστική κατάσταση σήμερα και οι παίκτες απολαμβάνουν την επιφάνεια.

1'

Η ομάδα Ντιναμό Ζάγκρεμπ είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Stadion Maksimir, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Όποια χάσει... χάνεται

H Ντιναμό Ζάγκρεμπ υποδέχεται την Μίλαν στο «Μάξιμιρ» για την 5η αγωνιστική του 5ου ομίλου του Τσάμπιονς Λιγκ. Από εντός έδρας ισοπαλία με την Σάλτσμπουργκ προέρχονται οι Κροάτες, ενώ οι «ροσονέρι» γνώρισαν βαριά εντός ήττα από την Τσέλσι.

Στο ισόπαλο 1-1 έμεινε με την Σάλτσμπουργκ στο «Μάξιμρι»Ματσάρα έγινε στο «Μάξιμιρ». Αν και το ατς ξεκίνησε με τους γηπεδούχους να έχουν την πρωτοβουλία, κόντρα στη ροή του ματς ο Σέιβαλντ με συρτό διαγώνιο σουτ μετά από αντεπίθεση στο 17' έβαλε τους φιλοξενούμενους μπροστά στο σκορ. Η Ντιναμό πίεσε, είχε ακυρωθέν γκολ μέσω VAR λίγα λεπτά αργότερα, αλλά τελικά έφτασε στην ισοφάριση δυνατό εκτός περιοχής σουτ του Λιούμπισιτς και την μπάλα να κοντράρει σε αντίπαλο πριν καταλήξει στα δίχτυα στο 40'.

Στο δεύτερο μέρος μέρος οι Κροάτες έχασαν μεγάλες ευκαιρίες, αλλά παραλίγο να υποστούν «έμφραγμα» με απευθείας εκτέλεση φάουλ να καταλήγει στο δοκάρι για τους Αυστριακούς και την Ντινάμο με την σειρά της να έχει δοκάρι στο 90'+4' αλλά το σκορ να μην αλλάζει και τις δύο ομάδες να παραμένουν πάντως στο «κόλπο» της πρόκρισης στον πιο αμφίρροπο όμιλο της διοργάνωσης.

Την Παρασκευή (21/10) απέσπασε ισοπαλία 1-1 από την Χάιντουκ Σπλιτ εκτός έδρας στο ντέρμπι του πρωταθλήματος Κροατίας και παράμεινε αήττητη, με ρεκόρ 11-2-0, μετά από 13 αγωνιστικές, ενώ διατήρησε και την διαφορά 8 βαθμών που την χωρίζει από την δεύτερη βαθμολογικά Χάιντουκ. Στο ματς πάντως δεν έκανε ροτέισιον αγωνιζόμενη με τους βασικούς παίκτες.

«Η Μίλαν είναι το φαβορί, όμως έχουμε ως στόχο να συνεχίσουμε στην στην Ευρώπη και την άνοιξη. Πρέπει να δώσουμε τον καλύτερό μας εαυτό», δήλωσε ο προπονητής της Ντιναμό, Άντε Τσάτσιτς.

Αγωνιστικά νέα: Πλην του μπακ Σουτάλο που είναι καιρό εκτός, δεν υπάρχουν άλλα προβλήματα.Ηττήθηκε με 2-0 από την Τσέλσι στο «Σαν Σίρο» και... έμπλεξε. Οι «ροσονέρι» μπήκαν μεν πιο δυνατά στο ματς αλλά στο 18' ο Τομόρι τράβηξε τον Μάουντ, ενώ ήταν σε προφανή θέση για γκολ με την Μίλαν να μένει με 10 παίκτες και τον Ζορζίνιο να ευστοχεί στο πέναλτι βάζοντας μπροστά τους «μπλε» στο σκορ. Ο Ζιρού έχασε την ευκαιρία να ισοφαρίσει με αμαρκάριστη κεφαλιά λίγα λεπτά μετά, αλλά τελικά ο Ομπαμεγιάνγκ στο 43' διπλασίασε τα τέρματα των φιλοξενούμενων με κοντινό πλασέ και διαμόρφωσε το τελικό σκορ, αφού στο δεύτερο ημίχρονο δεν καταγράφηκε κάτι αξιόλογο, με την Τσέλσι να αγγίζει πάντως σε δύο περιπτώσεις το τρίτο γκολ.

Στην 3η θέση «έπεσε» πλέον η Μίλαν ισοβαθμώντας στους 4 με την Ντιναμό Ζάγκρεμπ, ενώ οι Άγγλοι σκαρφάλωσαν στην κορυφή με 7 πόντους και στο +1 από την Σάλτσμπουργκ.

Στο πρωτάθλημα της Σέριε Α παρέμενει στην δεύτερη θέση και στο -3 από την πρωτοπόρο Νάπολι, αφού επιβλήθηκε με σχετική άνεση 4-1 της Μόντσα εντός έδρας.

«Πρέπει να δείξουμε χαρακτήρα, σωστή νοοτροπία και να παραμείνουμε συγκεντρωμένοι στο δικό μας παιχνίδι χωρίς να παρασυρθούμε από αυτό που θα θελήσει να επιβάλλει η Ντιναμό Ζάγκρεμπ ωθούμενη από την "καυτή" ατμόσφαιρα που δημιουργούν οι οπαδοί της» ανέφερε ο κόουτς των «ροσονέρι» Στέφανο Πιόλι.

Αγωνιστικά νέα: Τιμωρημένος ο στόπερ Τομόρι. Αμφίβολοι ο μπακ Ντεστ και ο μεσοεπιθετικός Ντίας. Εκτός παραμένουν ο βασικός γκολκίπερ Μενιάν, οι δεξιοί μπακ Καλάμπρια, Φλορέντσι, ο στόπερ Κίαερ και ο δεξιός εξτρέμ Σαλεμέικερς.

Γιώργος Χρονόπουλος Αθλητικογράφος

Όποια νικήσει μπαίνει στο «κόλπο» της πρόκρισης, ενώ ουσιαστικά «σφραγίζει» την ευρωπαϊκή συνέχεια στο Γιουρόπα Λιγκ σε μεγάλο βαθμό. Η Ντιναμό στο «Μάξιμιρ» μεταμορφώνεται πάντα προς το καλύτερο, ενώ η Μίλαν έχει προβλήματα στην άμυνα, την ώρα που το διπλό είναι εξαιρετικά χαμηλά στις αποδόσεις. Δεν θα «μπλεχτώ» σε σημεία όμως και θα αρκεστώ στο ό,τι και να συμβεί στο ματς, δύσκολα έως πολύ δύσκολα θα ξεφύγει πάνω από τα 2-3 γκολ.

• Η ομάδα Ντιναμό Ζάγκρεμπ νίκησε στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1 με απόδοση 5.25 στον ΟΠΑΠ

ΔΙΕΘΝΗ: Τσάμπιονς Λιγκ