Ναντ - Ρεμς

13/2/2022 16:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 483
1 - 0
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 804 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Ρεμς - Ναντ στις 28/1/2024

• Θεατές: 14304
90+3'

90+3'

14304 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+3'

Κατοχή: Ναντ: 61%, Ρεμς: 39%.

90+2'

Ελεύθερο για την ομάδα Ναντ

90+1'

Η ομάδα Ρεμς κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

90+1'

Το σουτ του Jean-Kevin Augustin μπλοκάρεται

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 2'

90'

90'

Ο Marcus Regis Coco τιμωρείται για σπρώξιμο στον Maxime Busi

89'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Wout Faes από την ομάδα Ρεμς ανατρέπει τον Marcus Regis Coco

89'

Ο Wout Faes σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Alban Lafont ελέγχει την φάση

88'

88'

Η ομάδα Ρεμς κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

87'

86'

Η ομάδα Ναντ παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

86'

Ελεύθερο για την ομάδα Ρεμς

86'

Ο Willem Geubbels αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

86'

Ο Willem Geubbels από την ομάδα Ναντ προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

85'

85'

Η ομάδα Ναντ έχει την κατοχή της μπάλας

84'

84'
Σέντρα

Ο Marcus Regis Coco από την ομάδα Ναντ κάνει την σέντρα μέσα στην περιοχή αλλά η μπάλα καταλήγει πλάγιο άουτ.

83'

Η ομάδα Ρεμς κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

82'

Ο Ludovic Blas υποπίπτει σε χέρι

82'

82'

81'

Ο Alban Lafont κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

81'

Ο Mitchel van Bergen από την ομάδα Ρεμς εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

81'
Σέντρα

Ο Mitchel van Bergen από την ομάδα Ρεμς προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

80'

Κατοχή: Ναντ: 62%, Ρεμς: 38%.

80'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Marcus Regis Coco από την ομάδα Ναντ ανατρέπει τον Azor Matusiwa

80'

Ο Willem Geubbels τιμωρείται για σπρώξιμο στον Sambou Sissoko

79'

79'

78'

Η ομάδα Ρεμς κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

78'

Ο Predrag Rajkovic κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

77'
Σέντρα

Ο Quentin Merlin από την ομάδα Ναντ κάνει μία σέντρα που κοντράρει μέσα στην περιοχή.

77'

Η ομάδα Ναντ εκδηλώνει επίθεση

76'

Η ομάδα Ναντ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

76'

Ο Alexis Flips είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Mitchel van Bergen

75'

Ο Nathanael Mbuku δίνει τη θέση του στον Fraser Hornby

75'

75'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Marcus Regis Coco από την ομάδα Ναντ ανατρέπει τον Alexis Flips

75'

75'

Η βροχή κάνει δύσκολες τις συνθήκες για τους παίκτες

74'

74'

74'

Η ομάδα Ναντ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

73'

Ο Moses Simon δίνει τη θέση του στον Jean-Kevin Augustin

73'

Ο Randal Kolo Muani δίνει τη θέση του στον Willem Geubbels

72'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Nathanael Mbuku από την ομάδα Ρεμς αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

72'

Ο Alexis Flips από την ομάδα Ρεμς εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

72'

Ο Martin Adeline από την ομάδα Ρεμς είδε την πάσα του να κόβεται από έναν αντίπαλο.

72'

Ο Martin Adeline από την ομάδα Ρεμς προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

71'

71'
Απόκρουση

Ο Randal Kolo Muani απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

71'

Ο Alexis Flips από την ομάδα Ρεμς εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

71'
Σέντρα

Ο Alexis Flips από την ομάδα Ρεμς προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

71'
Απόκρουση

Ο Nicolas Pallois απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

71'

70'

Ο Nathanael Mbuku πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

70'
Σέντρα

Ο Sambou Sissoko κάνει τη σέντρα

70'

Η ομάδα Ρεμς εκδηλώνει επίθεση

69'

68'

Η ομάδα Ρεμς έχει την κατοχή της μπάλας

68'

Η ομάδα Ναντ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

67'

67'

Ο Marcus Regis Coco από την ομάδα Ναντ προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή, αλλά το σουτ του έφυγε δίπλα από την εστία.

67'

Ο Marcus Regis Coco από την ομάδα Ναντ προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

66'

Ο Randal Kolo Muani τιμωρείται για σπρώξιμο στον Wout Faes

66'

Η ομάδα Ναντ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

65'

Κατοχή: Ναντ: 63%, Ρεμς: 37%.

65'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Quentin Merlin από την ομάδα Ναντ ανατρέπει τον Nathanael Mbuku

64'

64'

Ο Wout Faes από την ομάδα Ρεμς το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Quentin Merlin

63'

Ο Andrei Girotto υποπίπτει σε χέρι

63'

63'

62'

62'

62'

Ο Ghislain Konan είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Sambou Sissoko

62'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Ghislain Konan να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

61'

61'

Ο Dennis Appiah από την ομάδα Ναντ είδε την πάσα του να κόβεται από έναν αντίπαλο.

61'

Η ομάδα Ναντ έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

60'

60'

60'

59'
Σέντρα

Ο Quentin Merlin από την ομάδα Ναντ προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

59'

58'
Απόκρουση

Ο Predrag Rajkovic απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

58'

Ο Moses Simon από την ομάδα Ναντ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

58'

Σουτ του Marcus Regis Coco βρίσκει σε σώματα και καταλήγει εκτός εστίας

58'

Ο Moses Simon από την ομάδα Ναντ κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

56'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Alexis Flips από την ομάδα Ρεμς ανατρέπει τον Marcus Regis Coco

56'

56'

55'

55'

55'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Randal Kolo Muani από την ομάδα Ναντ ανατρέπει τον Ghislain Konan

54'

Ο Martin Adeline υποπίπτει σε χέρι

54'
Απόκρουση

Ο Dennis Appiah απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

54'
Γέμισμα

Ο Alexis Flips εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

53'

Κίτρινη κάρτα για τον Andrei Girotto

53'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Andrei Girotto ανέτρεψε τον Hugo Ekitike από πίσω και δόθηκε φάουλ

53'

Ο Hugo Ekitike από την ομάδα Ρεμς προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

53'

Η ομάδα Ρεμς ξεκινάει αντεπίθεση

53'

Ο Moses Simon από την ομάδα Ναντ στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή αλλά κόβεται από έναν αντίπαλο.

52'

Ο Moses Simon από την ομάδα Ναντ προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

52'
Σέντρα

Ο Moses Simon από την ομάδα Ναντ προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

52'

52'

Ο Ludovic Blas σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Predrag Rajkovic ελέγχει την φάση

52'

Ο Ludovic Blas από την ομάδα Ναντ προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

51'

Ο Randal Kolo Muani από την ομάδα Ναντ πιάνει την κεφαλιά αλλά η προσπάθεια του είναι πολύ άστοχη.

51'

50'

49'

49'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Dennis Appiah από την ομάδα Ναντ ανατρέπει τον Azor Matusiwa

49'

48'
Σέντρα

Ο Randal Kolo Muani από την ομάδα Ναντ προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

48'

47'

ΕΥΚΑΙΡΙΑ! Αυτό πραγματικά θα έπρεπε να ήταν γκολ. Ο Marshall Munetsi χάνει μια τεράστια ευκαιρία με τη κεφαλιά του να βρίσκει στο δοκάρι!

47'

47'

Ο Wout Faes βρίσκεται ολομόναχος, αλλά η κεφαλιά του αποκρούεται από τον Alban Lafont! Κόρνερ...

46'
Σέντρα

Ο Alexis Flips κάνει τη σέντρα

46'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Pedro Chirivella από την ομάδα Ναντ ανατρέπει τον Alexis Flips

46'

45+3'

45+3'

45+2'

Ο Randal Kolo Muani υποπίπτει σε χέρι

45+2'

45+1'

45'

45'

45'
Γέμισμα

Ο Alexis Flips από την ομάδα Ρεμς εκτελεί το φάουλ αλλά δεν βρίσκει τον στόχο.

45'

45'

Ο Dennis Appiah τιμωρείται για σπρώξιμο στον Alexis Flips

44'

44'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Ludovic Blas από την ομάδα Ναντ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

44'
Σέντρα

Ο Moses Simon κάνει τη σέντρα

44'

43'

43'

Ο Moses Simon από την ομάδα Ναντ εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

42'
Απόκρουση

Ο Alexis Flips απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

42'

42'

41'

Ο Marcus Regis Coco από την ομάδα Ναντ βλέπει μία κάθετη πάσα, αλλά ένας αντίπαλος τη σταμάτησε.

41'

Η ομάδα Ναντ ξεκινάει αντεπίθεση

40'

40'

Κατοχή: Ναντ: 65%, Ρεμς: 35%.

40'

39'

38'

37'

36'

Ο Dennis Appiah από την ομάδα Ναντ είναι σε θέση οφσάιντ

36'

36'

36'
Σέντρα

36'

35'

Ο Alexis Flips σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Alban Lafont ελέγχει την φάση

35'

35'

34'
Απόκρουση

Ο Martin Adeline απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

34'

Ο Moses Simon από την ομάδα Ναντ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

34'

Ο Ludovic Blas από την ομάδα Ναντ προσπαθεί με λόμπα να νικήσει τον Predrag Rajkovic αλλά αυτός διώχνει σε κόρνερ.

34'

Εδώ θα μπορούσε να γίνει μία καλή ευκαιρία καθώς ο Jean-Charles Castelletto από την ομάδα Ναντ «κόβει» την αντίπαλη άμυνα στα δύο με μία κάθετη πάσα...

33'

32'

32'

31'

31'

30'

30'

30'

29'

28'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Martin Adeline από την ομάδα Ρεμς ανατρέπει τον Randal Kolo Muani

28'

27'

26'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ludovic Blas από την ομάδα Ναντ ανατρέπει τον Ghislain Konan

26'

25'

24'

Ο Andrei Girotto της ομάδας Ναντ παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

24'

23'
Απόκρουση

Ο Marshall Munetsi απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

23'

Η ομάδα Ρεμς έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

23'

Ο Moses Simon από την ομάδα Ναντ εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

23'
Σέντρα

22'

21'
Απόκρουση

Ο Wout Faes απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

21'
Σέντρα

Ο Marcus Regis Coco κάνει τη σέντρα

21'

21'

Κατοχή: Ναντ: 56%, Ρεμς: 44%.

20'

Ο Alexis Flips από την ομάδα Ρεμς είναι σε θέση οφσάιντ

20'

20'

Ο Bradley Locko δίνει τη θέση του στον Martin Adeline

19'

Ο Fabio είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Marcus Regis Coco

19'

17'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ Ο Moses Simon έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα με απευθείας εκτέλεση φάουλ με το δεξί πόδι. Πανέμορφη εκτέλεση

17'

16'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Oscar Garcia, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

16'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Fabio να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

15'

Ο Fabio είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

14'

14'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Marshall Munetsi, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

14'
Κόκκινη κάρτα

ΕΙΝΑΙ ΕΚΤΟΣ! Ο Yunis Abdelhamid βλέπει κόκκινη κάρτα! Έντονες διαμαρτυρίες από τους συμπαίκτες του!

14'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Yunis Abdelhamid υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Fabio

14'

Το αμυντικό λάθος του Nathanael Mbuku μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

13'

13'

12'

11'

11'
Σέντρα

11'

10'

Ο Nathanael Mbuku είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

10'

10'

Κατοχή: Ναντ: 48%, Ρεμς: 52%.

9'

Ο Fabio υποπίπτει σε χέρι

8'

Το σουτ του Andrei Girotto μπλοκάρεται

7'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Yunis Abdelhamid από την ομάδα Ρεμς ανατρέπει τον Andrei Girotto

7'

Ο Andrei Girotto από την ομάδα Ναντ προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

6'

6'

Κατοχή: Ναντ: 33%, Ρεμς: 67%.

6'

6'

Ο Alexis Flips από την ομάδα Ρεμς προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή, αλλά το σουτ του έφυγε δίπλα από την εστία.

5'

Ο Marshall Munetsi από την ομάδα Ρεμς προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

5'

4'

Ο Andrei Girotto είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

4'

4'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Azor Matusiwa για την ομάδα Ρεμς. Ο Andrei Girotto σταματάει την φάση.

3'

2'

2'

2'

1'

Η ομάδα Ρεμς παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

1'

Ο Andrei Girotto πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

1'

1'

Συννεφιασμένος ο καιρός αυτήν τη στιγμή.

1'

Η ομάδα Ναντ είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Stade de la Beaujoire, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Πιο κουρασμένη αλλά πιο ποιοτική η Ναντ

Η Ναντ φιλοξενεί τη Ρεμς στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής της Λιγκ 1. Οι γηπεδούχοι προέρχονται από ήττα στο «σπίτι» του Στρασβούργου, ενώ οι φιλοξενούμενοι διέλυσαν εντός έδρας την Μπορντό.

ΝΑΝΤ

Μεσοβδόμαδα έπαιξε με την Μπαστιά εντός έδρας σε νοκ-άουτ προημιτελικό του Κυπέλλου Γαλλίας. Έκανε το καθήκον της και η νίκη με 2-0 τη φέρνει στην τετράδα, εκεί όπου θα συναντήσει τη Μονακό. Άνοιξε το σκορ στο 3’ με πέναλτι του Μπλας και στο 71’ ο Κόλο Μουανί διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα. Μερικά εικοσιτετράωρα νωρίτερα είχε ταξιδέψει στην ανατολική Γαλλία για να δοκιμάσει τις δυνάμεις της στην έδρα του ισχυρού φέτος Στρασβούργου. Προσπάθησε με όλες τις δυνάμεις της για να αποσπάσει ένα θετικό αποτέλεσμα, ωστόσο ηττήθηκε 1-0. Δέχτηκε πίεση στο πρώτο κομμάτι της αναμέτρησης με τους αμυντικούς της να διώχνουν πάνω στη γραμμή την προσπάθεια του Αζόρκ για να σκοράρει. Μέχρι την ανάπαυλα του ημιχρόνου απείλησε μόνο μία φορά. Στο δεύτερο μέρος ανέβασε κάπως την απόδοσή της και είχε καλή στιγμή με τον προωθημένο σέντερ μπακ Παλουά ο οποίος δεν μπόρεσε να σκοράρει από πλάγια θέση. Σε μία ανύποπτη φάση στο 74’ ο Φάμπιο έκανε λάθος υπολογισμό κι επέτρεψε στο Λιενάρ να βρεθεί απέναντι στον Λαφόντ και να τον νικήσει για το 1-0. Δεν είχε κουράγιο και καθαρό μυαλό για να αντιδράσει και μοιραία έφυγε με σκυμμένο το κεφάλι.

Με αυτόν τον τρόπο η Ναντ υπέστη τη δεύτερη ήττα της στους τρεις τελευταίους αγώνες της και δεν διανύει τις καλύτερές της ημέρες στη Λιγκ 1. Έχει συγκεντρώσει 32 βαθμούς και βρίσκεται στη μέση του βαθμολογικού πίνακα. Ο στόχος της σωτηρίας αναμένεται να επιτευχθεί με άνεση και δεν αποτελεί μυστικό ότι τα «καναρίνια» έχουν ξεκινήσει να «κρυφοκοιτάζουν» προς την εξάδα. Τα δύο από τα τρία πιο πρόσφατα ματς τους ολοκληρώθηκαν Over κι αμφίσκορα.

Ο τεχνικός του συλλόγου Αντουάν Κομπουαρέ τόνισε: «Χάσαμε από λεπτομέρειες στον αγώνα με το Στρασβούργο κι απογοητευτήκαμε πολύ γιατί η προσπάθειά μας ήταν πολύ μεγάλη. Ένα λάθος έκανε τη διαφορά αλλά έτσι είναι το ποδόσφαιρο. Μετά από καιρό είχαμε πρόβλημα αποτελεσματικότητας και δεν μπορέσαμε να τους βλάψουμε. Είναι σκληρό να χάνεις έτσι και προφανώς μας έλειψε κάτι που θα μας έδινε ένα θετικό αποτέλεσμα».

Αγωνιστικά Νέα: Γύρισαν από το Κόπα Άφρικα οι αμυντικοί Καστελετό (16/1), Τραορέ (12/0) και ο φορ Κουλιμπαλί (10/1), με τον τελευταίο να είναι τραυματίας. Ανάρρωσε από τον κορωνοίό ο μέσος Σιπριέν (12/1).

ΡΕΜΣ

Ήθελε να διασκεδάσει τις εντυπώσεις για τον απρόσμενο αποκλεισμό στο Κύπελλο από την Μπαστιά. Αντιμετώπισε εντός έδρας την Μπορντό και τη διέλυσε με 5-0 πραγματοποιώντας την καλύτερή της φετινή εμφάνιση και χωρίς να αφήσει το παραμικρό περιθώριο αμφισβήτησης της ανωτερότητάς της. Πίεσε από το ξεκίνημα και τελικά πήρε προβάδισμα στο 40’. Ο Εκιτίκε δεν σκόραρε από το σημείο του πέναλτι αλλά πήρε το «ριμπάουντ» κι άνοιξε το σκορ. Στην επανάληψη έκανε «πάρτι» και μετέτρεψε τον αγώνα σε σόου. Στο 46’ ο Μουνέτσι πέτυχε το 2-0 και στο 59’ ο Ματουσίβα με ωραίο μακρινό σουτ «έγραψε» το 3-0. Τρία λεπτά αργότερα ήταν η σειρά του Φαές να εκτελέσει εύστοχα μέσα από την περιοχή για το 4-0. Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε με το δεύτερο προσωπικό γκολ του Μουνέτσι ο οποίος πλάσαρε ψύχραιμα από πλάγια θέση στο 76’.

Η Ρεμς κατόρθωσε να επιστρέψει στις επιτυχίες εμφατικά, μετά από τέσσερις αναμετρήσεις στις οποίες δεν είχε χαμογελάσει. Η συγκομιδή των 27 βαθμών έχει φέρει τους «ερυθρόλευκους» στην 14η θέση του βαθμολογικού πίνακα και δείχνουν ότι εφόσον συνεχίσουν με σοβαρότητα, δεν θα μπλέξουν σε περιπέτειες αναφορικά με τη σωτηρία τους. Πρόκειται για ένα σύνολο το οποίο αρέσκεται να παίζει «σφιχτά». Τα πέντε από τα έξι πιο πρόσφατα ματς της ήταν No Goal.

«Είμαι πολύ χαρούμενος για τους παίκτες και για τη νίκη μας μετά από πολύ καιρό. Το αξίζαμε από προηγούμενα παιχνίδια. Ήταν ένα σχεδόν τέλειο ματς και θα ήταν πραγματικά τέλειο αν δεν είχαμε τραυματισμούς. Είναι δύσκολο να κάνεις ένα καλό σερί μέσα στη χρονιά. Είχαμε πολλά προβλήματα μέχρι τώρα και δεν είχα ποτέ πλήρη ομάδα. Είμαστε στο σωστό δρόμο και είναι δύσκολο αυτό που έχουμε καταφέρει με τόσες απουσίες» ήταν τα λόγια του προπονητή της ομάδας, Όσκαρ Γκαρσία.

Αγωνιστικά Νέα: Αποκόμισαν τραυματισμό στο προηγούμενο παιχνίδι ο δεξιός μπακ Φοκέ (18/1), ο κεντρικός μέσος Κασαμά (16/2) και ο επιθετικός Ελ Μπιλάλ Τουρέ (15/1). Δεν μπορούν να προσφέρουν ο αμυντικός Γκραβιγιόν (20/0), ο μέσος Καζούστε (2/0) και ο χαφ Μπερίσα (11/0). Μακροχρόνιος απών ο μέσος Ζενέλι.

Δημήτρης Ρήγας Αθλητικογράφος

Μόνο ένας είναι ο μεγάλος «πονοκέφαλος» της Ναντ ενόψει του εντός έδρας αγώνα με τη Ρεμς. Τα «καναρίνια» πριν από τρία εικοσιτετράωρα έπαιξαν για τα προημιτελικά του Κυπέλλου και ταλαιπωρούνται από την κούραση, από τη στιγμή που δεν διαθέτουν ένα σύνολο μαθημένο να παίζει συνεχόμενα παιχνίδια, κάτι που συμβαίνει ανελλιπώς τις δύο τελευταίες εβδομάδες. Τουλάχιστον βρίσκονται σε καλή ψυχολογική κατάσταση έπειτα από την πρόκριση στα ημιτελικά του θεσμού. Στον αντίποδα οι «ερυθρόλευκοι» θα πάνε στο «Μποζουάρ» έχοντας πολύ καλό μομέντουμ, μετά το θρίαμβο επί της Μπορντό. Υπάρχει ποιοτική διαφορά και θα ποντάρουμε τον «άσο» θεωρώντας ότι εύκολα ή δύσκολα θα επιβεβαιωθεί.

• Η ομάδα Ναντ δεν έχει χάσει στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.28 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Ναντ νίκησε στους τελευταίους 5 από 6 αγώνες εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1 με απόδοση 2.20 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Ρεμς ήταν ισόπαλη στο ημίχρονο στους τελευταίους 5 από 6 αγώνες εκτός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: Ημ.X με απόδοση 1.88 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Ναντ νικούσε στο ημίχρονο στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: Ημ.1 με απόδοση 2.85 στον ΟΠΑΠ

ΓΑΛΛΙΑ: Λιγκ 1