Μπράιτον - Νιούκαστλ

6/11/2021 19:30
Κωδ ΟΠΑΠ: 326
1 - 1
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 908 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Μπράιτον - Νιούκαστλ στις 2/9/2023

74 ψήφοι:

90+9'

90+9'

31267 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+9'

Κατοχή: Μπράιτον: 66%, Νιούκαστλ: 34%.

90+9'
Απόκρουση

Ο Alexis Mac Allister απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

90+8'

Ο Matt Ritchie από την ομάδα Νιούκαστλ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

90+8'

Η ομάδα Νιούκαστλ έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

90+7'

Η ομάδα Νιούκαστλ παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

90+7'

Η ομάδα Μπράιτον κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

90+6'

Ο Joel Veltman από την ομάδα Μπράιτον κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ο Karl Darlow βγαίνει μπροστά και μαζεύει τη μπάλα

90+6'

Το σουτ του Leandro Trossard μπλοκάρεται

90+6'
Ντρίμπλα

Επίδειξη τεχνικής κατάρτησης από τον Leandro Trossard , ο οποίος προσπερνάει με ντρίπλες τους αντιπάλους του

90+5'

90+5'

Ελεύθερο για την ομάδα Μπράιτον

90+5'
Σέντρα

Ο Allan Saint-Maximin από την ομάδα Νιούκαστλ κάνει την σέντρα αλλά δεν βρίσκει στόχο

90+4'

Η ομάδα Νιούκαστλ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

90+4'

Ο Emil Krafth δίνει τη θέση του στον Dwight Gayle

90+4'
Απόκρουση

Ο Joel Veltman απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

90+4'
Γέμισμα

Ο Jonjo Shelvey εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

90+2'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 5'

90+2'
Κόκκινη κάρτα

ΑΠΟΒΟΛΗ! - Ο Robert Sanchez έκανε φάουλ και αποβάλλεται καθώς ήταν ο τελευταίος παίκτης!

90+2'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Robert Sanchez από την ομάδα Μπράιτον ανατρέπει τον Callum Wilson

90+1'

VAR - ΠΙΘΑΝΗ ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανή κόκκινη κάρτα.

90'

ΕΥΚΑΙΡΙΑ! Ο Callum Wilson βρέθηκε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα...

90'

Η ομάδα Νιούκαστλ ξεκινάει αντεπίθεση

90'

Το σουτ του Yves Bissouma μπλοκάρεται

90'

Ο Leandro Trossard από την ομάδα Μπράιτον κάνει μία ωραία πάσα μέσα στην περιοχή αλλά οι συμπαίκτες του δεν μπορουν να την εκμεταλλευτούν.

90'

Ο Leandro Trossard από την ομάδα Μπράιτον προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

89'

89'

Η ομάδα Μπράιτον εκδηλώνει επίθεση

88'

Η ομάδα Μπράιτον έχει την κατοχή της μπάλας

87'

Η ομάδα Νιούκαστλ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

87'
Απόκρουση

Ο Robert Sanchez αποτυγχάνει να απομακρύνει τη μπάλα και θέτει την ομάδα του υπό πίεση

87'
Σέντρα

Ο Jonjo Shelvey κάνει τη σέντρα

86'

Ο Karl Darlow κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

86'
Σέντρα

Ο Marc Cucurella κάνει τη σέντρα

86'

Η ομάδα Μπράιτον παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

86'

Ο Jacob Murphy από την ομάδα Νιούκαστλ προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή, αλλά το σουτ του έφυγε δίπλα από την εστία.

85'

84'

Κίτρινη κάρτα για τον Neal Maupay

84'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Neal Maupay για την ομάδα Μπράιτον. Ο Jacob Murphy σταματάει την φάση.

84'
Απόκρουση

Ο Shane Duffy απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

84'
Γέμισμα

84'

Ο Yves Bissouma έκανε φάουλ, καθώς δεν είχε άλλο τρόπο να σταματήσει την αντεπίθεση, και βλέπει κίτρινη κάρτα

84'

Ο Yves Bissouma από την ομάδα Μπράιτον το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Isaac Hayden

83'

83'

82'

Ο Joelinton από την ομάδα Νιούκαστλ είδε την πάσα του να κόβεται από έναν αντίπαλο.

82'

81'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Alexis Mac Allister από την ομάδα Μπράιτον ανατρέπει τον Joelinton

81'

80'

80'

80'
Σέντρα

Ο Joel Veltman κάνει τη σέντρα

79'

79'
Σέντρα

Ο Joel Veltman από την ομάδα Μπράιτον προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

79'

Ο Callum Wilson υποπίπτει σε χέρι

78'

77'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Adam Webster από την ομάδα Μπράιτον ανατρέπει τον Callum Wilson

76'

75'

Κατοχή: Μπράιτον: 65%, Νιούκαστλ: 35%.

75'

Ο Tariq Lamptey δίνει τη θέση του στον Adam Webster

75'

Κίτρινη κάρτα για τον Adam Lallana

74'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Adam Lallana υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Allan Saint-Maximin

74'

Ο Miguel Almiron δίνει τη θέση του στον Joelinton

73'

Κίτρινη κάρτα για τον Callum Wilson

73'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Callum Wilson από την ομάδα Νιούκαστλ ανατρέπει τον Alexis Mac Allister

73'

72'

71'

70'

Ο Emil Krafth είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

70'

70'
Γέμισμα

Ο Leandro Trossard εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

69'

Κίτρινη κάρτα για τον Jonjo Shelvey

69'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Jonjo Shelvey υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Leandro Trossard

68'

Ο Tariq Lamptey τιμωρείται για σπρώξιμο στον Ciaran Clark

67'

66'

Ο Ciaran Clark έδωσε την ασίστ για το γκολ.

66'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Isaac Hayden σκοράρει με το δεξί πόδι!

66'

Ο Ciaran Clark από την ομάδα Νιούκαστλ δίνει πάσα με το κεφάλι σε έναν συμπαίκτη του.

66'
Σέντρα

Ο Matt Ritchie κάνει τη σέντρα

66'

Κατοχή: Μπράιτον: 69%, Νιούκαστλ: 31%.

66'

Ο Solly March δίνει τη θέση του στον Neal Maupay

65'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Adam Lallana από την ομάδα Μπράιτον ανατρέπει τον Matt Ritchie

64'

Η ομάδα Νιούκαστλ έχει την κατοχή της μπάλας

63'

Η ομάδα Νιούκαστλ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

63'

Ο Robert Sanchez κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

63'
Σέντρα

Ο Jacob Murphy κάνει τη σέντρα

63'

Το σουτ του Isaac Hayden μπλοκάρεται

63'
Γέμισμα

Ο Matt Ritchie εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

62'

Ο Shane Duffy από την ομάδα Μπράιτον το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Allan Saint-Maximin

62'

61'

61'

Ο Marc Cucurella είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

60'

Ο διαιτητής επιστρέφει για να δείξει στον Jacob Murphy από την Νιούκαστλ κίτρινη κάρτα για προηγούμενο φάουλ.

60'

60'

Το σουτ του Alexis Mac Allister μπλοκάρεται

60'
Απόκρουση

Ο Ciaran Clark απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

60'
Σέντρα

Ο Tariq Lamptey κάνει τη σέντρα

60'
Σέντρα

Ο Tariq Lamptey από την ομάδα Μπράιτον προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

60'

59'

59'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Isaac Hayden από την ομάδα Νιούκαστλ ανατρέπει τον Solly March

58'

58'

Ο Jonjo Shelvey από την ομάδα Νιούκαστλ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

58'
Απόκρουση

Ο Joel Veltman απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

58'
Σέντρα

Ο Ciaran Clark κάνει τη σέντρα

57'

57'

56'

Ο Adam Lallana από την ομάδα Μπράιτον είχε προσπάθεια εκτός στόχου

56'

Ο Leandro Trossard από την ομάδα Μπράιτον πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

56'
Ντρίμπλα

56'

55'

55'

Καλή ενέργεια από τον Tariq Lamptey ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

55'

Ο Tariq Lamptey από την ομάδα Μπράιτον προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

55'

Η ομάδα Μπράιτον ξεκινάει αντεπίθεση

55'

Ο Matt Ritchie από την ομάδα Νιούκαστλ κάνει το σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα κοντράρει αλλά ο τερματοφύλακας διώχνει.

55'
Απόκρουση

Ο Solly March απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

55'
Σέντρα

55'
Απόκρουση

Ο Tariq Lamptey απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

54'

Ο Jonjo Shelvey από την ομάδα Νιούκαστλ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

54'
Απόκρουση

Ο Yves Bissouma απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

54'

54'

Η ομάδα Μπράιτον κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

54'

53'

53'

53'

52'

Ελεύθερο για την ομάδα Νιούκαστλ

52'

Ο Leandro Trossard αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

52'
Ντρίμπλα

52'

Αυτή μοιάζει με καλή ευκαιρία. Ο Tariq Lamptey από την ομάδα Μπράιτον στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή, αλλά στο τέλος δεν γίνεται τίποτα.

51'

Η ομάδα Μπράιτον κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

51'

50'

Κατοχή: Μπράιτον: 67%, Νιούκαστλ: 33%.

50'

49'

49'

49'

49'
Απόκρουση

49'
Γέμισμα

48'

Ο Shane Duffy τιμωρείται για σπρώξιμο στον Callum Wilson

48'

47'

Ο Marc Cucurella από την ομάδα Μπράιτον πιάνει την κεφαλιά αλλά η προσπάθεια του είναι πολύ άστοχη.

47'

Ο Leandro Trossard από την ομάδα Μπράιτον κάνει μία εξαιρετική πάσα και ανοίγει χώρο...

47'

Ο Karl Darlow έσωσε ένα σίγουρο γκολ! Ο Leandro Trossard βρέθηκε σε εξαιρετική θέση για να σκοράρει, αλλά ο Karl Darlow του αρνήθηκε το γκολ με μια μεγάλη απόκρουση.

47'

Ο Adam Lallana από την ομάδα Μπράιτον πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

47'

Ο Adam Lallana από την ομάδα Μπράιτον προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

46'

Ο Enock Mwepu δίνει τη θέση του στον Alexis Mac Allister

46'

45+4'

45+4'

45+4'
Απόκρουση

45+4'

Ένας παίκτης από την ομάδα Νιούκαστλ στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά.

45+3'

45+3'

45+2'

45+2'

Ο Solly March πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

45+2'

Ο Tariq Lamptey από την ομάδα Μπράιτον πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

45+1'

Η ομάδα Νιούκαστλ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

45+1'

45+1'

Κατοχή: Μπράιτον: 68%, Νιούκαστλ: 32%.

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 3'

45'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jonjo Shelvey από την ομάδα Νιούκαστλ ανατρέπει τον Lewis Dunk

45'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Solly March από την ομάδα Μπράιτον ανατρέπει τον Jacob Murphy

44'

44'

43'

Ο Leandro Trossard τιμωρείται για σπρώξιμο στον Matt Ritchie

43'

42'

Ο Allan Saint-Maximin από την ομάδα Νιούκαστλ είναι σε θέση οφσάιντ

42'

Ο Isaac Hayden από την ομάδα Νιούκαστλ δίνει πάσα με το κεφάλι σε έναν συμπαίκτη του.

42'

41'
Απόκρουση

Ο Marc Cucurella απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

41'

40'

Κατοχή: Μπράιτον: 71%, Νιούκαστλ: 29%.

40'

39'

Ο Callum Wilson τιμωρείται για σπρώξιμο στον Joel Veltman

39'
Γέμισμα

38'

Ο Lewis Dunk από την ομάδα Μπράιτον το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Callum Wilson

38'
Απόκρουση

Ο Emil Krafth απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

38'
Σέντρα

38'

37'

36'

Ο Marc Cucurella από την ομάδα Μπράιτον είναι σε θέση οφσάιντ

36'

Ο Marc Cucurella από την ομάδα Μπράιτον κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

36'

Ο Yves Bissouma από την ομάδα Μπράιτον πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

36'

35'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Isaac Hayden από την ομάδα Νιούκαστλ ανατρέπει τον Leandro Trossard

35'

34'

33'

32'

Ο Tariq Lamptey από την ομάδα Μπράιτον κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

31'

30'
Απόκρουση

30'
Σέντρα

30'

30'

Κατοχή: Μπράιτον: 63%, Νιούκαστλ: 37%.

30'

30'

29'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jacob Murphy από την ομάδα Νιούκαστλ ανατρέπει τον Leandro Trossard

29'
Απόκρουση

Ο Lewis Dunk απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

29'
Σέντρα

29'

29'
Απόκρουση

28'

28'
Σέντρα

Ο Isaac Hayden από την ομάδα Νιούκαστλ προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

28'

28'

27'

Ο Marc Cucurella από την ομάδα Μπράιτον προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή, αλλά το σουτ του έφυγε δίπλα από την εστία.

27'
Σέντρα

Ο Joel Veltman από την ομάδα Μπράιτον εκτελεί το φάουλ αλλά ο συμπαίκτης του δεν προλαβαίνει την μπάλα και η ευκαιρία χάνεται.

27'

Η ομάδα Μπράιτον έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

26'

25'

25'

25'

24'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Leandro Trossard της ομάδας Μπράιτον ευστοχεί στο πέναλτι με το δεξί πόδι, στέλνοντας την μπάλα στο κέντρο της εστίας. Ο Karl Darlow έπεσε δεξιά.

23'

ΠΕΝΑΛΤΙ- Ο Ciaran Clark από την ομάδα Νιούκαστλ υποπίπτει σε πέναλτι καθώς ανέτρεψε τον Leandro Trossard.

22'
Πέναλτι

Μετά από εξέταση του VAR, ο διαιτητής αποφάσισε να αλλάξει την απόφασή του και να καταλογίσει πέναλτι για την ομάδα Μπράιτον!

21'

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΠΕΝΑΛΤΙ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός πέναλτι.

20'
Απόκρουση

20'
Απόκρουση

Ο Jacob Murphy αποτυγχάνει να απομακρύνει τη μπάλα και θέτει την ομάδα του υπό πίεση

20'

Ο Solly March από την ομάδα Μπράιτον εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

19'

19'

18'

18'

17'

16'

16'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Callum Wilson για την ομάδα Νιούκαστλ. Ο Robert Sanchez σταματάει την φάση.

15'
Απόκρουση

15'
Σέντρα

Ο Emil Krafth κάνει τη σέντρα

15'

Κατοχή: Μπράιτον: 61%, Νιούκαστλ: 39%.

15'

Ο Enock Mwepu τιμωρείται για σπρώξιμο στον Ciaran Clark

14'

14'

Ο Leandro Trossard επιστρέφει στο γήπεδο.

13'

Η ομάδα Μπράιτον εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

13'

13'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Leandro Trossard να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

12'

Ο Leandro Trossard είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

12'

12'

Ο διαιτητής επιστρέφει για να δείξει στον Jamaal Lascelles από την Νιούκαστλ κίτρινη κάρτα για προηγούμενο φάουλ.

12'
Απόκρουση

11'
Σέντρα

Ο Miguel Almiron κάνει τη σέντρα

11'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Tariq Lamptey από την ομάδα Μπράιτον ανατρέπει τον Allan Saint-Maximin

11'

Κατοχή: Μπράιτον: 64%, Νιούκαστλ: 36%.

11'

11'
Σέντρα

Ο Leandro Trossard κάνει τη σέντρα

10'

10'

9'

Ο Shane Duffy κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Karl Darlow μπλοκάρει εύκολα

9'

Ο Leandro Trossard από την ομάδα Μπράιτον εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

9'

Ο Tariq Lamptey από την ομάδα Μπράιτον είδε την πάσα του να κόβεται από έναν αντίπαλο.

9'

8'

8'

7'

Ο Jacob Murphy πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

7'

Ωραία ποδόσφαιρο βλέπουμε, ο Jacob Murphy από την ομάδα Νιούκαστλ παίζει το 1-2 με τον Miguel Almiron.

7'

6'

6'

Ο Leandro Trossard κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Karl Darlow μπλοκάρει εύκολα

6'
Σέντρα

6'

5'

5'

Κατοχή: Μπράιτον: 44%, Νιούκαστλ: 56%.

4'
Απόκρουση

Ο Jamaal Lascelles απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

4'
Σέντρα

Ο Solly March κάνει τη σέντρα

3'

3'

3'

2'

1'

Ο Solly March τιμωρείται για σπρώξιμο στον Jacob Murphy

1'

1'

1'

Καλώς ήρθατε στο σημερινό παιχνίδι όπου οι προβολείς φωτίζουν όλο το γήπεδο.

1'

Η ομάδα Μπράιτον είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Πριν ξεκινήσουμε, οι παίκτες και οι θεατές κρατούν ενός λεπτού σιγή.

0'

Καλησπέρα σας από το The American Express Community Stadium, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Χωρίς νίκη ακόμα η Νιούκαστλ

Η Μπράιτον που προέρχεται από σπουδαίο βαθμό στο «Άνφιλντ», υποδέχεται την προτελευταία Νιούκαστλ η οποία παραμένει χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα και συνεχίζει με τον υπηρεσιακό Τζόουνς στον πάγκο.

ΜΠΡΑΙΤΟΝ

Έφυγε με πολύ μεγάλο βαθμό από την έδρα της Λίβερπουλ (2-2) παρότι βρέθηκε να χάνει με 2-0 στο 24’! Δεν ξεκίνησε άσχημα, έχοντας δοκάρι και τετ-α-τετ στα πρώτα λεπτά αλλά σε αντίθεση με αυτήν, η αντίπαλος της εκμεταλλεύτηκε τις δικές της ευκαιρίες. Γλίτωσε από VAR το τρίτο γκολ και έκτοτε έκανε το μεγάλο comeback (41’ Εμβεπού, 65’ Τροσάρ), παίρνοντας το βαθμό της ισοπαλίας.

«Είμαι τόσο χαρούμενος με τον τρόπο που παίξαμε. Παίξαμε απέναντι σε μια ομάδα που προέρχονταν από νίκη με 5-0, ήταν γεμάτοι αυτοπεποίθηση και έπρεπε να το ανταπεξέλθουμε. Είμαστε χαρούμενοι με τον βαθμό, είναι μόνο ένας αλλά είναι μέσα στο Άνφιλντ, κάτι πολύ καλό για εμάς», δήλωσε μετά το ματς ο τεχνικός της, Πότερ.

Χωρίς νίκη στα πέντε τελευταία αλλά με μόλις μια ήττα (0-4-1), αυτή στο εντός έδρας με την Μάντσεστερ Σίτι. Βρίσκεται στην 8η θέση με 16 βαθμούς και στο -1 από την πεντάδα, συνεχίζοντας την εντυπωσιακή πορεία της.

Αγωνιστικά Νέα: Την τελευταία στιγμή θα κριθεί η συμμετοχή του στόπερ Μπερν (5/0) ο οποίος έχασε το ματς στο «Άνφιλντ». Από την άλλη δεν αποδείχθηκε σοβαρός ο τραυματισμός του αναπληρωματικού φορ Κόνολι (2/0) και λογικά θα είναι διαθέσιμος. Πάντα εκτός οι εξτρέμ Γουέλμπεκ (4/1) και Αλσάτε (2/0).

ΝΙΟΥΚΑΣΤΛ

Δεν κατάφερε να φανεί ανταγωνιστική απέναντι στην Τσέλσι και γνώρισε καθαρή ήττα με 3-0 στην έδρα της. Σε αμυντικό ρόλο στο παιχνίδι, κράτησε στο μηδέν την αντίπαλο της για 65 λεπτά, αλλά στη συνέχεια δέχτηκε τρία γκολ (65’, 77’, 81’) και παράλληλα δεν μπόρεσε να φανεί απειλητική.

Παραμένει χωρίς νίκη στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας 4 ισοπαλίες και 6 ήττες στα 10 τελευταία με αποτέλεσμα να βρίσκεται στην προτελευταία θέση και στο -6 από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Συνεχίζει για τρίτο παιχνίδι με τον υπηρεσιακό Γκρέιμι Τζόουνς, παρότι είχε αρχικά αναλάβει καθήκοντα για δύο παιχνίδια. Κι αυτό διότι η νέα διοίκηση συνεχίζει τις συζητήσεις για τον αντικαταστάτη του Στιβ Μπρους. Η περίπτωση του Ουνάι Έμερι οδήγησε σε «ναυάγιο» και όπως όλα δείχνουν ο νέος προπονητής θα είναι ο Έντι Χάουι, για χρόνια προπονητής της Μπόρνμουθ, ο οποίος βρίσκεται χωρίς δουλειά από το καλοκαίρι του 2020. Το άκουσμα του ονόματος του που πάντως δεν ενθουσίασε την πλειοψηφία του κόσμου.

Αγωνιστικά Νέα: Μόνο μακροχρόνιες απουσίες που δεν επηρεάζουν.

Κώστας Καραγιαννόπουλος Αθλητικογράφος

Με ανεβασμένη ψυχολογία η Μπράιτον μετά το σπουδαίο βαθμό απέναντι στην Λίβερπουλ, παραμένει πάντως χωρίς νίκη στα πέντε τελευταία (0-4-1). Τι να πει βέβαια η Νιούκαστλ η οποία δεν έχει γευτεί ακόμα τη χαρά της νίκης φέτος (0-4-6) και βρίσκεται στην προτελευταία θέση. Σαφώς φαβορί οι «γλάροι» αλλά βγάζουν δυσκολία απέναντι σε ομάδες πιο χαμηλά από αυτούς στη βαθμολογία. Επίφοβος ο άσος. Αν θα παίζαμε κάτι θα πηγαίναμε με το αμφίσκορο. Σκοράρει αλλά και δέχεται γκολ η Μπράιτον, από την άλλη η Νιούκαστλ καλείται να πάρει ρίσκα αφού έχει ανάγκη τους βαθμούς και μπροστά διαθέτει ποιοτικές λύσεις.

• Η ομάδα Μπράιτον έφερε ισοπαλία στους τελευταίους 5 από 6 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: X με απόδοση 3.70 στον ΟΠΑΠ

ΑΓΓΛΙΑ: Πρέμιερ Λιγκ