Μονπελιέ - Κλερμόν

19/3/2023 16:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 1299
2 - 1
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 414 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Κλερμόν - Μονπελιέ στις 14/4/2024

• Θεατές: 13166
90+6'

90+6'

13166 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+6'

Κατοχή: Μονπελιέ: 56%, Κλερμόν: 44%.

90+5'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Baila Diallo από την ομάδα Κλερμόν ανατρέπει τον Wahbi Khazri

90+5'

Η ομάδα Μονπελιέ ξεκινάει αντεπίθεση

90+4'

Η ομάδα Κλερμόν εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

90+4'

Ο Falaye Sacko απομακρύνει τη μπάλα

90+4'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jeremie Bela από την ομάδα Κλερμόν ανατρέπει τον Falaye Sacko

90+3'

Το σουτ του Komnen Andric μπλοκάρεται

90+3'

Καλή ενέργεια από τον Jeremie Bela ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

90+2'
Κόκκινη κάρτα

ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ! - Ο Jordan Ferri βλέπει δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβάλλεται

90+2'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Jordan Ferri υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Muhammed-Cham Saracevic

90+1'

Ο Jordan Ferri έκανε φάουλ, καθώς δεν είχε άλλο τρόπο να σταματήσει την αντεπίθεση, και βλέπει κίτρινη κάρτα

90+1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jordan Ferri από την ομάδα Μονπελιέ ανατρέπει τον Johan Gastien

90+1'

Η ομάδα Κλερμόν εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 5'

90+1'

Η ομάδα Μονπελιέ εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

90'

Ο Teji Savanier από την ομάδα Μονπελιέ εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

90'

Κατοχή: Μονπελιέ: 57%, Κλερμόν: 43%.

90'

Η ομάδα Μονπελιέ εκδηλώνει επίθεση

89'

Ο Cheick Oumar Konate κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

89'

Ο Issiaga Sylla κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

89'

Η ομάδα Κλερμόν ξεκινάει αντεπίθεση

88'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Baila Diallo από την ομάδα Κλερμόν ανατρέπει τον Khalil Fayad

88'

Ο Yohann Magnin από την ομάδα Κλερμόν εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

88'

87'

Ο Muhammed-Cham Saracevic εκτελεί το φάουλ προς την εστία, αλλά ο Benjamin Lecomte ελέγχει την φάση

87'

Ο Mehdi Zeffane δίνει τη θέση του στον Muhammed-Cham Saracevic

86'

Ο Wahbi Khazri έκανε φάουλ, καθώς δεν είχε άλλο τρόπο να σταματήσει την αντεπίθεση, και βλέπει κίτρινη κάρτα

86'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Wahbi Khazri από την ομάδα Μονπελιέ ανατρέπει τον Cheick Oumar Konate

86'

85'

Ο Falaye Sacko τιμωρείται για σπρώξιμο στον Jeremie Bela

85'

Κατοχή: Μονπελιέ: 58%, Κλερμόν: 42%.

85'

85'

Ο Wahbi Khazri είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

85'

84'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Baila Diallo υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Wahbi Khazri

83'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Wahbi Khazri από την ομάδα Μονπελιέ ανατρέπει τον Yohann Magnin

82'

82'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Yohann Magnin από την ομάδα Κλερμόν ανατρέπει τον Teji Savanier

81'

80'

80'

80'

Ο Elye Wahi δίνει τη θέση του στον Khalil Fayad

80'

79'

Ο Grejohn Kyei δίνει τη θέση του στον Komnen Andric

79'

Ο Saif-Eddine Khaoui δίνει τη θέση του στον Baila Diallo

79'

Ο Mateusz Wieteska τιμωρείται για σπρώξιμο στον Elye Wahi

79'

Ελεύθερο για την ομάδα Μονπελιέ

78'

Ο Grejohn Kyei αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

76'

Η ομάδα Κλερμόν εκδηλώνει επίθεση

76'

Ο Yohann Magnin κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

76'

75'

Ελεύθερο για την ομάδα Κλερμόν

75'

75'

Η σέντρα από τον Teji Savanier από την ομάδα Μονπελιέ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

74'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jordan Ferri από την ομάδα Μονπελιέ ανατρέπει τον Yohann Magnin

72'

Ο Falaye Sacko έδωσε την ασίστ για το γκολ.

72'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Elye Wahi σκοράρει με το δεξί πόδι!

72'

72'

Ο Wahbi Khazri πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

72'

Ο Teji Savanier από την ομάδα Μονπελιέ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

71'

Ο Wahbi Khazri τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

71'

Ο Falaye Sacko κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

70'

70'

70'

Ο Aiman Maurer δίνει τη θέση του στον Jeremie Bela

70'

Ο Stephy Mavididi δίνει τη θέση του στον Wahbi Khazri

70'

Ο αρχηγός παραδίδει το περιβραχιόνιο του καθώς βγαίνει αλλαγή.

70'

Ο Maxime Gonalons δίνει τη θέση του στον Yohann Magnin

69'

69'

Το σουτ του Grejohn Kyei μπλοκάρεται

68'

Ο Elye Wahi σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Mory Diaw ελέγχει την φάση

67'

Ο Neto Borges κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

67'

Ο Benjamin Lecomte κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

67'

Ο Christopher Jullien από την ομάδα Μονπελιέ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

67'

Ο Saif-Eddine Khaoui χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

67'

66'

Καλή ενέργεια από τον Elye Wahi ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

66'

Η σέντρα από τον Arnaud Nordin από την ομάδα Μονπελιέ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

66'

66'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Christopher Jullien από την ομάδα Μονπελιέ ανατρέπει τον Grejohn Kyei

65'

Κατοχή: Μονπελιέ: 60%, Κλερμόν: 40%.

65'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Saif-Eddine Khaoui από την ομάδα Κλερμόν ανατρέπει τον Issiaga Sylla

64'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jordan Ferri από την ομάδα Μονπελιέ ανατρέπει τον Saif-Eddine Khaoui

63'

Ο Teji Savanier έδωσε την ασίστ για το γκολ!

61'

Ο Issiaga Sylla έδωσε την ασίστ για το γκολ.

61'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Elye Wahi της ομάδας Μονπελιέ «τσιμπάει» την μπάλα με το αριστερό! Εύκολο τελείωμα για τον Elye Wahi

61'

Ο Issiaga Sylla της ομάδας Μονπελιέ παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

61'

Ο Teji Savanier από την ομάδα Μονπελιέ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

60'

Ο Arnaud Nordin χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

60'

Καλή ενέργεια από τον Arnaud Nordin ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

60'

60'

60'

Ο Jordan Ferri αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

59'

Ο Mateusz Wieteska από την ομάδα Κλερμόν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

59'

Ο Teji Savanier από την ομάδα Μονπελιέ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

59'

Ο Teji Savanier εκτελεί το φάουλ προς την εστία, αλλά ο Mory Diaw ελέγχει την φάση

58'

58'

Ο Arnaud Nordin είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

58'

57'

Ο Johan Gastien κάνει σκληρό φάουλ σε αντίπαλο και σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

57'

57'

Ο Aiman Maurer από την ομάδα Κλερμόν εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

56'

Ο Kiki Kouyate από την ομάδα Μονπελιέ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

56'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Falaye Sacko από την ομάδα Μονπελιέ ανατρέπει τον Aiman Maurer

55'

Κατοχή: Μονπελιέ: 61%, Κλερμόν: 39%.

55'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Teji Savanier από την ομάδα Μονπελιέ ανατρέπει τον Jim Allevinah

54'

54'

53'

Ο Neto Borges σταματά επιτυχώς το σουτ

53'

Το σουτ του Jordan Ferri μπλοκάρεται

53'

53'

53'

51'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Elye Wahi από την ομάδα Μονπελιέ ανατρέπει τον Neto Borges

51'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jordan Ferri από την ομάδα Μονπελιέ ανατρέπει τον Mehdi Zeffane

51'

50'

50'

Ο Jim Allevinah κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

50'

49'

49'

49'

49'

49'

49'

Ο Grejohn Kyei τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

48'

Καλή ενέργεια από τον Grejohn Kyei ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

48'

Ο Maxime Gonalons κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

48'

48'

47'

47'

Ο Mehdi Zeffane αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

47'

46'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Stephy Mavididi από την ομάδα Μονπελιέ ανατρέπει τον Maxime Gonalons

46'

45+2'

45+2'

Κατοχή: Μονπελιέ: 59%, Κλερμόν: 41%.

45+1'

45+1'

45+1'

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 1'

45+1'

Ο Cheick Oumar Konate απομακρύνει τη μπάλα

45'

45'

45'

45'

45'

44'

Ο Neto Borges απομακρύνει τη μπάλα

44'

Η ομάδα Μονπελιέ εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

44'

44'

Ο Aiman Maurer αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

44'

Η ομάδα Κλερμόν έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

43'

43'

Ο Stephy Mavididi από την ομάδα Μονπελιέ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

43'

Ο Mory Diaw από την ομάδα Κλερμόν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

43'

Ο Issiaga Sylla τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

42'

41'

Ο Teji Savanier από την ομάδα Μονπελιέ είναι σε θέση οφσάιντ

41'

41'

40'

Ο Christopher Jullien της ομάδας Μονπελιέ παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

40'

Ο Mehdi Zeffane από την ομάδα Κλερμόν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

40'

Παίκτης της ομάδας Μονπελιέ επιχειρεί μακρινό γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή

40'

40'

39'

Ο Mateusz Wieteska από την ομάδα Κλερμόν το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Stephy Mavididi

38'

38'

37'

37'

Ο Joris Chotard αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

37'

37'

Ο Saif-Eddine Khaoui από την ομάδα Κλερμόν είχε προσπάθεια εκτός στόχου

36'

36'

Ο Mory Diaw κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

36'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mateusz Wieteska από την ομάδα Κλερμόν ανατρέπει τον Kiki Kouyate

35'

35'

35'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Johan Gastien από την ομάδα Κλερμόν ανατρέπει τον Kiki Kouyate

33'

32'

ΓΚΟΛ! Εύκολο τελείωμα από τον Saif-Eddine Khaoui της ομάδας Κλερμόν ο οποίος «τσίμπησε» την μπάλα στην κενή εστία με το δεξί πόδι!

32'

Ο Benjamin Lecomte κάνει μία καθοριστική επέμβαση.

32'

Καλή ενέργεια από τον Neto Borges ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

32'

Ο Grejohn Kyei σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Benjamin Lecomte ελέγχει την φάση

31'

31'

31'

30'

Ο Cheick Oumar Konate από την ομάδα Κλερμόν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

30'

30'

Ο Neto Borges τιμωρείται για σπρώξιμο στον Teji Savanier

29'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Maxime Gonalons από την ομάδα Κλερμόν ανατρέπει τον Arnaud Nordin

29'

Ο Kiki Kouyate κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

28'

Ο Mateusz Wieteska κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

28'

28'

28'

28'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Arnaud Nordin από την ομάδα Μονπελιέ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

28'

27'

26'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Grejohn Kyei από την ομάδα Κλερμόν ανατρέπει τον Christopher Jullien

26'

Ο Aiman Maurer κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

25'

25'

Ο Christopher Jullien κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

25'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Cheick Oumar Konate από την ομάδα Κλερμόν ανατρέπει τον Stephy Mavididi

25'

Κατοχή: Μονπελιέ: 54%, Κλερμόν: 46%.

25'

24'

Ο Saif-Eddine Khaoui αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

24'

23'

22'

22'

22'

Ο Neto Borges από την ομάδα Κλερμόν κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Jordan Ferri

21'
Πέναλτι

Μετά από εξέταση του VAR, ο διαιτητής αποφάσισε να αλλάξει την απόφασή του και να μην καταλογίσει πέναλτι για την ομάδα Κλερμόν!

20'

20'

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΠΕΝΑΛΤΙ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός πέναλτι.

19'

Ο Christopher Jullien από την ομάδα Μονπελιέ υπέπεσε σε φάουλ.

18'

Ο Aiman Maurer τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

18'

18'

Ο Saif-Eddine Khaoui από την ομάδα Κλερμόν είναι σε θέση οφσάιντ

17'

17'

17'

17'

17'

Ο Teji Savanier αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

17'

16'

Ο Saif-Eddine Khaoui σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Benjamin Lecomte ελέγχει την φάση

16'

16'

Ο Grejohn Kyei από την ομάδα Κλερμόν είχε προσπάθεια εκτός στόχου

16'

15'

15'

14'

13'

13'

13'

Η σέντρα από τον Jordan Ferri από την ομάδα Μονπελιέ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

13'

12'

12'

Καλή ενέργεια από τον Saif-Eddine Khaoui ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

12'

Ο Mehdi Zeffane τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

12'

12'

11'

11'

Ο Issiaga Sylla από την ομάδα Μονπελιέ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

11'

11'

11'

11'

Το σουτ του Stephy Mavididi μπλοκάρεται

11'

Ο Stephy Mavididi της ομάδας Μονπελιέ παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

11'

10'

10'

Ο Teji Savanier από την ομάδα Μονπελιέ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

10'

Καλή ενέργεια από τον Stephy Mavididi ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

9'

9'

9'

8'

Ο Mehdi Zeffane κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

8'

Ο Stephy Mavididi τιμωρείται για σπρώξιμο στον Mateusz Wieteska

7'

7'

Η ομάδα Μονπελιέ έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

6'

6'

Ο Teji Savanier σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Mory Diaw ελέγχει την φάση

5'

5'

5'

Κατοχή: Μονπελιέ: 48%, Κλερμόν: 52%.

5'

4'

Ο Neto Borges από την ομάδα Κλερμόν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

4'

4'

4'

3'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Joris Chotard από την ομάδα Μονπελιέ ανατρέπει τον Johan Gastien

2'

2'

1'

1'

1'

1'

Συννεφιασμένος ο καιρός αυτήν τη στιγμή.

1'

Η ομάδα Κλερμόν είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Stade de la Mosson, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Συνεχίζει ακάθεκτη η Μονπελιέ

Γιώργος Χρονόπουλος Αθλητικογράφος

Η αλλαγή στην τεχνική ηγεσία, με τον Μισέλ Ντερ Ζακαριάν να αναλαμβάνει, έχει «απογειώσει» την Μονπελιέ, που απομακρύνθηκε από την επικίνδυνη ζώνη και έχει ρεκόρ 4-1-0 στα τελευταία πέντε παιχνίδια της. Δεν μπορούμε να προσπεράσουμε τον άσο, αφού πλην της φόρμας των γηπεδούχων, αυτή τη στιγμή η Κλερμόν μόνο σε καλό φεγγάρι δεν είναι.

• Στους τελευταίους 7 από 8 αγώνες της ομάδας Κλερμόν, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Λιγκ 1).
    Σημείο: Under με απόδοση 1.70 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Κλερμόν δεν έχει κερδίσει στους τελευταίους 7 από 8 αγώνες στη διοργάνωση Λιγκ 1.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.19 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Κλερμόν έχανε στο ημίχρονο στους τελευταίους 5 από 6 αγώνες στη διοργάνωση Λιγκ 1.
    Σημείο: Ημ.1 με απόδοση 2.40 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Μονπελιέ νίκησε στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες στη διοργάνωση Λιγκ 1.
    Σημείο: 1 με απόδοση 1.78 στον ΟΠΑΠ

ΓΑΛΛΙΑ: Λιγκ 1