Λειψία - Μπόχουμ

1/10/2022 16:30
Κωδ ΟΠΑΠ: 238
4 - 0
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 588 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Μπόχουμ - Λειψία στις 2/3/2024

• Θεατές: 44403
90+1'

Δίκαιη νίκη για την ομάδα Λειψία μετά από μία καλή εμφάνιση

90+1'

90+1'

Ελεύθερο για την ομάδα Μπόχουμ

90'

Κατοχή: Λειψία: 68%, Μπόχουμ: 32%.

90'

Η ομάδα Λειψία εκδηλώνει επίθεση

89'

Η ομάδα Λειψία κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

89'

Ο Manuel Riemann από την ομάδα Μπόχουμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

88'

88'

Η ομάδα Λειψία έχει την κατοχή της μπάλας

87'

87'

Η ομάδα Μπόχουμ έχει την κατοχή της μπάλας

87'

Η ομάδα Λειψία ξεκινάει αντεπίθεση

87'

Ο Willi Orban από την ομάδα Λειψία απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

87'

Ένας παίκτης από την ομάδα Μπόχουμ στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά.

87'

Ο Amadou Haidara έδωσε την ασίστ για το γκολ!

85'

Ο Emil Forsberg έδωσε την ασίστ για το γκολ.

85'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Christopher Nkunku σκοράρει με το δεξί πόδι!

85'

Η ομάδα Λειψία έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

85'

Κατοχή: Λειψία: 67%, Μπόχουμ: 33%.

85'

Ο Willi Orban κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Philipp Hofmann.

85'

84'

83'

Ο Tim Oermann τιμωρείται για σπρώξιμο στον Benjamin Henrichs

83'

Ο Kevin Stoeger από την ομάδα Μπόχουμ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

83'

Η ομάδα Μπόχουμ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

83'

Ο Timo Werner δίνει τη θέση του στον Hugo Novoa

82'

Ο Timo Werner από την ομάδα Λειψία είναι υποψήφιος για παίκτης του παιχνιδιού μετά την σπουδαία σημερινή του εμφάνιση

82'

82'

81'

Ο Amadou Haidara απομακρύνει τη μπάλα

81'

Ο Kevin Stoeger από την ομάδα Μπόχουμ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

81'

81'

81'

Ο Josko Gvardiol από την ομάδα Λειψία απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

80'

Ο Patrick Osterhage κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

80'

80'

Η ομάδα Μπόχουμ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

80'

Κατοχή: Λειψία: 57%, Μπόχουμ: 43%.

80'

79'

79'

79'

78'

Ο Peter Gulacsi κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

78'

Ο Emil Forsberg από την ομάδα Λειψία το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Kevin Stoeger

77'

77'

76'

Ο Christopher Nkunku από την ομάδα Λειψία είναι σε θέση οφσάιντ

75'

75'

74'

Ο Ivan Ordets κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

74'

74'

74'

Ο Gerrit Holtmann κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

73'

Η ομάδα Λειψία κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

73'

Ο Marcel Halstenberg δίνει τη θέση του στον David Raum

73'

Ο Dominik Szoboszlai δίνει τη θέση του στον Emil Forsberg

73'

Ο Xaver Schlager δίνει τη θέση του στον Amadou Haidara

72'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Andre Silva από την ομάδα Λειψία ανατρέπει τον Erhan Masovic

72'

72'

72'

Ο Willi Orban της ομάδας Λειψία παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

71'

Ο Dominik Szoboszlai από την ομάδα Λειψία εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

71'

Καλή ενέργεια από τον Timo Werner ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

71'

70'

70'

Ο Manuel Riemann κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

69'

69'

Καλή ενέργεια από τον Gerrit Holtmann ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

68'

Η ομάδα Μπόχουμ εκδηλώνει επίθεση

68'

68'

Ο Timo Werner σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Manuel Riemann ελέγχει την φάση

68'

Ο Kevin Kampl κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

67'

67'

66'

Ο Ivan Ordets από την ομάδα Μπόχουμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

65'

Ο Willi Orban τιμωρείται για σπρώξιμο στον Gerrit Holtmann

65'

Κατοχή: Λειψία: 69%, Μπόχουμ: 31%.

65'

64'
ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ!

ΔΟΚΑΡΙ! Ο Christopher Nkunku ανέλαβε την εκτέλεση, αλλά σημάδεψε το δοκάρι!

64'

64'

Ο Marcel Halstenberg είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

63'

63'

ΠΕΝΑΛΤΙ- Ο Cristian Gamboa από την ομάδα Μπόχουμ υποπίπτει σε πέναλτι για επικίνδυνο παιχνίδι στον Marcel Halstenberg.

63'

62'

62'

Ο Marcel Halstenberg κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

61'

61'

Ο Dominik Szoboszlai από την ομάδα Λειψία εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

61'

Καλή ενέργεια από τον Dominik Szoboszlai ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

61'

60'

60'

60'

Ο Mohamed Simakan δίνει τη θέση του στον Benjamin Henrichs

59'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Christopher Nkunku από την ομάδα Λειψία ανατρέπει τον Kevin Stoeger

59'

Ο Kevin Stoeger από την ομάδα Μπόχουμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

58'

57'

57'

57'

57'

Η ομάδα Μπόχουμ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

56'

Ο Anthony Losilla κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Xaver Schlager.

56'

Ο Cristian Gamboa κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

56'

56'

55'

44403 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

55'

Κατοχή: Λειψία: 70%, Μπόχουμ: 30%.

54'

53'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Timo Werner αντιδρά πρώτος σε μία διεκδικούμενη μπάλα και τη στέλνει στα δίχτυα με το αριστερό!

53'

ΔΟΚΑΡΙ! Αγγίζει το γκολ ο Andre Silva αλλά το τελείωμα του βρίσκει στο δοκάρι!

53'

Ο Kevin Kampl τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

53'

Ελεύθερο για την ομάδα Λειψία

53'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Christopher Antwi-Adjej από την ομάδα Μπόχουμ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

53'

Ο Patrick Osterhage τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

52'

Η σέντρα από τον Cristian Gamboa από την ομάδα Μπόχουμ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

52'

Ο Christopher Nkunku από την ομάδα Λειψία το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Kevin Stoeger

52'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Dominik Szoboszlai από την ομάδα Λειψία ανατρέπει τον Patrick Osterhage

51'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Willi Orban από την ομάδα Λειψία ανατρέπει τον Philipp Hofmann

51'

51'

Ο Christopher Nkunku τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

50'

50'

50'

Ο Christopher Antwi-Adjej κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

50'

Κατοχή: Λειψία: 72%, Μπόχουμ: 28%.

49'

49'

49'

48'

Η ομάδα Λειψία κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

48'

47'

47'

Η ομάδα Λειψία κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

46'

46'

Ο Marcel Halstenberg από την ομάδα Λειψία απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

46'

Η ομάδα Μπόχουμ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

46'

Ο Jacek Goralski δίνει τη θέση του στον Kevin Stoeger

46'

Ο Jannes-Kilian Horn δίνει τη θέση του στον Christopher Antwi-Adjej

46'

Ο Simon Zoller δίνει τη θέση του στον Philipp Hofmann

46'

45+2'

Η ομάδα Μπόχουμ δεν μπόρεσε να κρατήσει πολύ την μπάλα στο πρώτο ημίχρονο.

45+2'

45+2'

Κατοχή: Λειψία: 73%, Μπόχουμ: 27%.

45+1'

45+1'

Ο Timo Werner από την ομάδα Λειψία είχε προσπάθεια εκτός στόχου

45+1'

Ο Andre Silva τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

45+1'

Το αμυντικό λάθος του Patrick Osterhage μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

45+1'

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 1'

45'

Ο Ivan Ordets απομακρύνει τη μπάλα

45'

Ο Dominik Szoboszlai από την ομάδα Λειψία εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

45'

44'

Ο Gerrit Holtmann σταματά επιτυχώς το σουτ

44'

Το σουτ του Timo Werner μπλοκάρεται

44'

44'

Ο Erhan Masovic από την ομάδα Μπόχουμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

44'

43'

42'

42'

41'

41'

40'

Ο Josko Gvardiol κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

40'

40'

40'

Κατοχή: Λειψία: 75%, Μπόχουμ: 25%.

39'

39'

39'

39'

Η σέντρα από τον Marcel Halstenberg από την ομάδα Λειψία βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

38'

37'

37'

36'

Ο Timo Werner υποπίπτει σε χέρι

36'

36'

Ο Andre Silva κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

35'

35'

Ο Danilo Soares δίνει τη θέση του στον Erhan Masovic

35'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Patrick Osterhage για την ομάδα Μπόχουμ. Ο Kevin Kampl σταματάει την φάση.

35'

35'

34'

Ο Tim Oermann κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

34'

34'

33'

33'

Ο Dominik Szoboszlai κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

33'

33'

Ο Marcel Halstenberg κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Patrick Osterhage.

32'

Ο Mohamed Simakan επιστρέφει στο γήπεδο.

32'

32'

31'

31'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Mohamed Simakan να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

30'

30'

Ο Mohamed Simakan είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

30'

30'

Φράγμα από τον Danilo Soares, ο οποίος διακόπτει το τρέξιμο του Mohamed Simakan. Το φάουλ σφυρίχτηκε.

29'

Η σέντρα από τον Mohamed Simakan από την ομάδα Λειψία βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

29'

28'

27'

27'

Η σέντρα από τον Timo Werner από την ομάδα Λειψία βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

27'

Η ομάδα Λειψία αυξάνει την πίεση της και μοιάζει πως θα σκοράρει κάποια στιγμή

27'

27'

Ο Tim Oermann από την ομάδα Μπόχουμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

27'

Ο Dominik Szoboszlai από την ομάδα Λειψία εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

26'

25'

Ο Jacek Goralski κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

25'

24'

24'

Ο Willi Orban κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Simon Zoller.

24'

23'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Christopher Nkunku της ομάδας Λειψία στέλνει την μπάλα στα δίχτυα από το σημείο του πέναλτι με το δεξί πόδι! Ο Manuel Riemann λίγο έλειψε να αποκρούσει.

22'

Ο Jannes-Kilian Horn έκανε φάουλ, καθώς δεν είχε άλλο τρόπο να σταματήσει την αντεπίθεση, και βλέπει κίτρινη κάρτα

22'

ΠΕΝΑΛΤΙ- Ο Jannes-Kilian Horn από την ομάδα Μπόχουμ υποπίπτει σε πέναλτι καθώς ανέτρεψε τον Christopher Nkunku.

22'

22'

21'

21'

21'

Ο Anthony Losilla κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

20'

20'

19'

Ο διαιτητής δείχνει κίτρινη στον Danilo Soares για αντιαθλητικό χτύπημα

19'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Danilo Soares για την ομάδα Μπόχουμ. Ο Dominik Szoboszlai σταματάει την φάση.

18'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Danilo Soares από την ομάδα Μπόχουμ ανατρέπει τον Mohamed Simakan

18'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Anthony Losilla από την ομάδα Μπόχουμ ανατρέπει τον Xaver Schlager

17'

17'

16'

15'

Η ομάδα Λειψία κατάφερε να σκοράρει το σημαντικό πρώτο γκολ. Μπορεί να χτίσει πάνω σε αυτό;

15'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Timo Werner στέλνει με το δεξί πόδι τη μπάλα στα δίχτυα!

15'

Ο Tim Oermann έκανε μία κακή εκτέλεση που οδήγησε σε γκολ του αντιπάλου.

15'

14'

Ο Andre Silva από την ομάδα Λειψία είχε προσπάθεια εκτός στόχου

14'

14'

13'

13'

13'

Ο Cristian Gamboa από την ομάδα Μπόχουμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

12'

12'

Ο Dominik Szoboszlai από την ομάδα Λειψία είχε προσπάθεια εκτός στόχου

12'

11'

11'

10'

10'

Κατοχή: Λειψία: 78%, Μπόχουμ: 22%.

10'

9'

9'

9'

9'

8'

Ο Simon Zoller κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

8'

8'

Ο Christopher Nkunku κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Patrick Osterhage.

8'

Ο Jacek Goralski από την ομάδα Μπόχουμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

8'

7'

7'

6'

ΔΟΚΑΡΙ! Αγγίζει το γκολ ο Timo Werner αλλά το τελείωμα του βρίσκει στο δοκάρι!

6'

6'

5'

5'

5'

4'

Ο Mohamed Simakan από την ομάδα Λειψία είναι σε θέση οφσάιντ

4'

4'

Ο Mohamed Simakan κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

4'

3'

3'

2'

2'

1'

1'

1'

Συννεφιασμένος ο καιρός αυτήν τη στιγμή.

1'

1'

Η ομάδα Λειψία είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Red Bull Arena Leipzig, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Με νέο προπονητή η Μπόχουμ

Η Λειψία υποδέχεται την Μπόχουμ για την 8η αγωνιστική της Μπουντεσλίγκα. Από βαριά ήττα στην έδρα της Γκλάντμπαχ προέρχονται οι γηπεδούχοι, με νέο προπονητή οι φιλοξενούμενοι.

Δεν μπόρεσε να ανταποκριθεί στις απαιτήσεις του εκτός έδρας παιχνιδιού απέναντι στην Γκλάντμπαχ, γνώρισε την ήττα με 3-0 και αποχώρησε απογοητευμένη από το γήπεδο. Μόλις στο 10’ έμεινε πίσω στο σκορ, προσπάθησε να απαντήσει άμεσα αλλά έχασε μεγάλη ευκαιρία με τον Αντρέ Σίλβα στο 25’. Δέκα λεπτά μετά ένα λάθος της στο χώρο του κέντρου έδωσε την ευκαιρία στην αντίπαλο της να φύγει στην αντεπίθεση και να πετύχει δεύτερο τέρμα, καθιστώντας τα πράγματα δύσκολα για την ίδια. Έψαξε το γκολ που θα την έβαζε και πάλι στο παιχνίδι αλλά στο 53’ δέχτηκε και τρίτο τέρμα και κάπου εκεί κατάλαβε πως δεν θα πάρει κάτι από το παιχνίδι.

Μετά το θετικό ξεκίνημα με τον Ρόζε και τη νίκη της επί της Ντόρτμουντ, προσγειώθηκε απότομα στην αναμέτρηση με την Γκλάντμπαχ. Ίσως το σκορ να την αδικεί λίγο όμως και η ίδια δεν ήταν αποτελεσματική. Έβγαλε και πάλι τα προβλήματα της στην άμυνα και στις επιστροφές της και το πλήρωσε. Η βαθμολογική της συγκομιδή δεν της επιτρέπει να είναι ικανοποιημένη αλλά φιλοδοξεί να χτίσει ένα σερί για να βρεθεί και πάλι ψηλά στη βαθμολογία. Την Τετάρτη υποδέχεται τη Σέλτικ για το Τσάμπιονς Λιγκ, σε ένα καθοριστικό παιχνίδι για τη συνέχεια της ευρωπαϊκής της συμμετοχής.

«Υπάρχει πάντα πίεση γύρω από ένα παιχνίδι και πάντα κρίνεσαι με βάση τα αποτελέσματα. Δεν έχουμε μαζέψει όσους βαθμούς θέλαμε στην Μπουντεσλίγκα ή το Τσάμπιονς Λιγκ και πρέπει να ανακτήσουμε το χαμένο έδαφος. Επίσης θέλουμε να προκριθούμε και στο Κύπελλο. Ωστόσο δεν βοηθάει να δημιουργούμε παραπάνω πίεση στους εαυτούς μας», σημείωσε ο κόουτς Ρόζε.

Αγωνιστικά Νέα: Εκτός έμειναν ο μέσος Λάιμερ (4/0), ο εξτρέμ Όλμο (5/0) και ο στόπερ Κλόστερμαν (1/0). Νέα απώλεια ο φορ Πόουλσεν (1/0)

Στο πρώτο παιχνίδι μετά την απομάκρυνση του Τόμας Ράις από τον πάγκο της λίγο έλειψε να σημειώσει και την πρώτη της νίκη στη φετινή Μπουντεσλίγκα όμως δέχτηκε την ισοφάριση στο τέλος της αναμέτρησης με την Κολωνία και αρκέστηκε στο βαθμό της ισοπαλίας (1-1). Δεν εντυπωσίασε βέβαια με την απόδοση, ευτύχησε όμως να προηγηθεί με ένα τυχερό αυτογκόλ του Σμιτζ στο 9’. Θα μπορούσε μάλιστα να διπλασιάσει τα τέρματα της στο 19’ όμως το σουτ του Χόλτμαν «σταμάτησε» στο δοκάρι της αντίπαλης εστίας. Από ένα σημείο και έπειτα κλείστηκε στην άμυνα της θέλοντας να κρατήσει με νύχια και με δόντια το προβάδισμα της όμως τελικά δεν τα κατάφερε και στο 88’ είδε την αντίπαλο της να ισοφαρίζει.

Αυτός ήταν ο πρώτος της βαθμός στο πρωτάθλημα και η αλήθεια είναι πως για την ώρα μοιάζει η πιο αδύναμη ομάδα της Μπουντεσλίγκα. Βέβαια προχώρησε σε αλλαγή προπονητή και έδωσε τα ηνία στον Τόμας Λετς. Ο Γερμανός προπονητής βρισκόταν τα τελευταία δύο χρόνια στη Φίτεσε και αποχώρησε για να αναλάβει την Μπόχουμ. Αυτή θα είναι η πρώτη του δουλειά στην Μπουντεσλίγκα και το εισιτήριο του ήταν οι δύο πολύ καλές χρονιές με την ολλανδική ομάδα στην Ερεντιβίζιε. Οι απαιτήσεις βέβαια τώρα είναι μεγαλύτερες και η Μπόχουμ βρίσκεται ήδη σε αρκετά δύσκολη θέση.

«Το συμβόλαιο μου ισχύει και για την 2η κατηγορία. Γι’ αυτό φυσικά φαντάζομαι να προπονώ την ομάδα και μετά από έναν υποβιβασμό. Ωστόσο όλη η συγκέντρωση μας είναι στο να κρατήσουμε την ομάδα στην Μπουντεσλίγκα. Έχουν περάσει μόλις επτά παιχνίδια και υπάρχει αρκετός χρόνος για να πετύχουμε τον στόχο μας», επισήμανε ο κόουτς Λετς.

Αγωνιστικά Νέα: Παραμέnoyn εκτός ο αμυντικός Σταφυλίδης (2/0), ο στόπερ Χάιντζ (3/0) και ο εξτρέμ Ασάνο (6/0). Επιστρέφουν ο μέσος Γκοράλσκι (2/0) και ο φορ Μουσέ.

Θάνος Τσαλουχίδης Αθλητικογράφος

Η Λειψία θέλει να επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα και να πάρει μία νίκη απέναντι στην Μπόχουμ. Προφανώς και είναι το φαβορί της αναμέτρησης απέναντι σε μία ομάδα που έχει μόλις ένα βαθμό μετά από επτά αγωνιστικές. Η αλλαγή προπονητή δεν ξέρω πως θα επηρεάσει τους φιλοξενούμενους, ούτε τι στυλ θα επιλέξουν με τον Λετς στον πάγκο τους. Με τα όσα έχουμε δει έως τώρα πάντως το No Goal αποτελεί καλή επιλογή καθώς η Μπόχουμ σκοράρει δύσκολα.

• Η ομάδα Μπόχουμ δεν έχει κερδίσει στους τελευταίους 7 αγώνες στη διοργάνωση Μπουντεσλίγκα.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.05 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Μπόχουμ έχασε στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες στη διοργάνωση Μπουντεσλίγκα.
    Σημείο: 1 με απόδοση 1.25 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 5 από 6 αγώνες της ομάδας Λειψία, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Μπουντεσλίγκα).
    Σημείο: Over με απόδοση 1.41 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Λειψία έχασε στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 2 με απόδοση 10.00 στον ΟΠΑΠ

ΓΕΡΜΑΝΙΑ: Μπουντεσλίγκα