Λειψία - Μπόχουμ

2/10/2021 19:30
Κωδ ΟΠΑΠ: 345
3 - 0
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 947 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Μπόχουμ - Λειψία στις 2/3/2024

• Θεατές: 25000
90+2'

Το σημερινό παιχνίδι θα διεξαχθεί με περιορισμένο αριθμό θεατών στις εξέδρες, εξαιτίας των μέτρων κατά της εξάπλωσης του κορωνοϊού.

90+2'

90+2'

Κατοχή: Λειψία: 60%, Μπόχουμ: 40%.

90+2'

Καλή ενέργεια από τον Sebastian Polter ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

90+2'

Ο Eduard Loewen από την ομάδα Μπόχουμ στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή και βρίσκει έναν συμπαίκτη του.

90+2'

Ο Eduard Loewen από την ομάδα Μπόχουμ παίζει το 1-2 με τον Milos Pantovic.

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 1'

90+1'

Ο Danny Blum από την ομάδα Μπόχουμ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

90+1'
Απόκρουση

Ο Lukas Klostermann απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

90+1'
Σέντρα

Ο Milos Pantovic κάνει τη σέντρα

90+1'
Απόκρουση

Ο Tyler Adams απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

90'
Σέντρα

Ο Danny Blum κάνει τη σέντρα

90'

90'

Ο Armel Bella-Kotchap από την ομάδα Μπόχουμ είναι σε θέση οφσάιντ

90'
Γέμισμα

Ο Eduard Loewen εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

89'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Konrad Laimer από την ομάδα Λειψία ανατρέπει τον Milos Pantovic

89'

Η ομάδα Μπόχουμ εκδηλώνει επίθεση

88'

Η ομάδα Λειψία κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

88'

Ελεύθερο για την ομάδα Μπόχουμ

87'

Ο Amadou Haidara αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

87'

Η ομάδα Μπόχουμ έχει την κατοχή της μπάλας

86'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Nordi Mukiele από την ομάδα Λειψία ανατρέπει τον Danilo Soares

86'

Η ομάδα Λειψία παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

86'

Πως το έχασε αυτό; Ο Sebastian Polter έχει μια υπέροχη ευκαιρία να σκοράρει, αλλά κατά κάποιο τρόπο καταφέρνει να χάσει τον στόχο!

85'

Κίνδυνος! Ο Milos Pantovic από την ομάδα Μπόχουμ δίνει μία σωστή πάσα στην πλάτη της άμυνας και βρίσκει έναν συμπαίκτη του.

85'

85'

Η ομάδα Λειψία κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

84'

Η ομάδα Λειψία εκδηλώνει επίθεση

83'

Η ομάδα Μπόχουμ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

82'

Ο Robert Tesche δίνει τη θέση του στον Patrick Osterhage

82'

Ελεύθερο για την ομάδα Λειψία

82'

Ο Sebastian Polter από την ομάδα Μπόχουμ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

82'
Σέντρα

81'

Ο Ilaix Moriba σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Manuel Riemann ελέγχει την φάση

81'

80'

Κίτρινη κάρτα για τον Robert Tesche

80'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Robert Tesche από την ομάδα Μπόχουμ ανατρέπει τον Nordi Mukiele

80'

Ο Mohamed Simakan είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Konrad Laimer

79'

Ο Kevin Kampl δίνει τη θέση του στον Ilaix Moriba

78'

Ο Josko Gvardiol έδωσε την ασίστ για το γκολ.

78'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Μία υπέροχη λόμπα από τον Christopher Nkunku της ομάδας Λειψία με το δεξί πόδι.

78'

Ο Josko Gvardiol «κόβει» την αντίπαλη άμυνα με μία τρομερή πάσα

78'

78'

Ο Elvis Rexhbecaj δίνει τη θέση του στον Eduard Loewen

78'

Ο Christopher Antwi-Adjej δίνει τη θέση του στον Milos Pantovic

77'

Ο Takuma Asano δίνει τη θέση του στον Danny Blum

77'

Η ομάδα Λειψία έχει την κατοχή της μπάλας

76'

75'

Κατοχή: Λειψία: 59%, Μπόχουμ: 41%.

75'

Ο Christopher Antwi-Adjej τιμωρείται για σπρώξιμο στον Amadou Haidara

75'

Η ομάδα Λειψία κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

75'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Sebastian Polter από την ομάδα Μπόχουμ ανατρέπει τον Mohamed Simakan

73'

Ο Gerrit Holtmann δίνει τη θέση του στον Sebastian Polter

73'

Ο Andre Silva έδωσε την ασίστ για το γκολ.

73'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Μία υπέροχη λόμπα από τον Christopher Nkunku της ομάδας Λειψία με το αριστερό πόδι.

73'

ΕΥΚΑΙΡΙΑ! Ο Christopher Nkunku βρέθηκε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα...

73'

Ο Andre Silva «κόβει» την αντίπαλη άμυνα με μία τρομερή πάσα

72'

72'

Ο Peter Gulacsi κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

72'
Απόκρουση

Ο Andre Silva αποτυγχάνει να απομακρύνει τη μπάλα και θέτει την ομάδα του υπό πίεση

72'
Σέντρα

Ο Danilo Soares κάνει τη σέντρα

72'

Ο Josko Gvardiol από την ομάδα Λειψία το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Christopher Antwi-Adjej

71'

69'

Ο Dominik Szoboszlai έδωσε την ασίστ για το γκολ.

69'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Andre Silva της ομάδας Λειψία σκοράρει με κεφαλιά

69'

Ο Dominik Szoboszlai από την ομάδα Λειψία εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

69'
Απόκρουση

Ο Erhan Masovic απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

69'

69'

Ο Yussuf Poulsen δίνει τη θέση του στον Andre Silva

69'

Ο Emil Forsberg δίνει τη θέση του στον Dominik Szoboszlai

69'
Απόκρουση

Ο Herbert Bockhorn απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

68'
Γέμισμα

Ο Christopher Nkunku εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

68'

Ο Gerrit Holtmann τιμωρείται για σπρώξιμο στον Nordi Mukiele

68'

67'

Ο Takuma Asano από την ομάδα Μπόχουμ είναι σε θέση οφσάιντ

67'

Το σουτ του Elvis Rexhbecaj μπλοκάρεται

67'
Απόκρουση

Ο Mohamed Simakan απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

67'
Σέντρα

Ο Christopher Antwi-Adjej κάνει τη σέντρα

66'

Η ομάδα Μπόχουμ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

65'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Takuma Asano από την ομάδα Μπόχουμ ανατρέπει τον Mohamed Simakan

65'
Απόκρουση

Ο Mohamed Simakan της ομάδας Λειψία απομακρύνει τον κίνδυνο με ένα ωραίο τάκλιν.

65'

64'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Amadou Haidara από την ομάδα Λειψία ανατρέπει τον Herbert Bockhorn

64'

64'

63'

63'
Απόκρουση

Ο Josko Gvardiol αποτυγχάνει να απομακρύνει τη μπάλα και θέτει την ομάδα του υπό πίεση

63'
Σέντρα

Ο Elvis Rexhbecaj κάνει τη σέντρα

63'

Ο Elvis Rexhbecaj από την ομάδα Μπόχουμ εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

62'
Σέντρα

Ο Herbert Bockhorn από την ομάδα Μπόχουμ προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

62'

62'

61'

Ο Angelino δίνει τη θέση του στον Nordi Mukiele

60'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Christopher Nkunku από την ομάδα Λειψία ανατρέπει τον Armel Bella-Kotchap

60'

60'
Σέντρα

Ο Herbert Bockhorn κάνει τη σέντρα

60'

Κατοχή: Λειψία: 61%, Μπόχουμ: 39%.

60'

59'
Απόκρουση

Ο Erhan Masovic απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

59'
Σέντρα

Ο Angelino κάνει τη σέντρα

59'

Η ομάδα Λειψία κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

58'

Κίτρινη κάρτα για τον Angelino

58'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Angelino υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Herbert Bockhorn

57'

57'

Ο Christopher Nkunku από την ομάδα Λειψία κάνει μία πάσα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας αλλά «κόβεται από τον αντίπαλο.

57'

56'

56'

Καλή ενέργεια από τον Tyler Adams ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

55'
Σέντρα

Ο Christopher Nkunku κάνει τη σέντρα

55'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Elvis Rexhbecaj από την ομάδα Μπόχουμ ανατρέπει τον Mohamed Simakan

55'

54'

54'

Η ομάδα Μπόχουμ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

53'

53'

52'

51'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Christopher Antwi-Adjej από την ομάδα Μπόχουμ ανατρέπει τον Josko Gvardiol

51'

51'

50'
Γέμισμα

Ο Anthony Losilla εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

50'

50'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Yussuf Poulsen από την ομάδα Λειψία ανατρέπει τον Herbert Bockhorn

49'

49'

48'

48'
Σέντρα

Ο Gerrit Holtmann κάνει τη σέντρα

48'

Ο Manuel Riemann κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

48'
Γέμισμα

Ο Angelino εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

47'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Anthony Losilla από την ομάδα Μπόχουμ ανατρέπει τον Yussuf Poulsen

47'

46'

46'

46'

45+3'

45+3'

45+2'

45+1'

45+1'

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 2'

45+1'
Σέντρα

Ο Anthony Losilla κάνει τη σέντρα

45'

45'
Σέντρα

45'

44'

44'

44'

44'
Κακό κοντρόλ

Ο Christopher Nkunku από την ομάδα Λειψία έκανε κακή επαφή με τη μπάλα και δεν εκμεταλλεύτηκε την σέντρα του συμπαίκτη του.

44'

O Josko Gvardiol στέλνει τη μπάλα μακριά.

44'

Ο Takuma Asano τιμωρείται για σπρώξιμο στον Mohamed Simakan

43'

Ο Christopher Antwi-Adjej από την ομάδα Μπόχουμ είναι σε θέση οφσάιντ

43'
Σέντρα

Ο Robert Tesche κάνει τη σέντρα

43'

42'

41'

41'

Ο Yussuf Poulsen από την ομάδα Λειψία κάνει μία εναέρια πάσα σε συμπαίκτη του.

41'

41'
Σέντρα

Ο Christopher Antwi-Adjej από την ομάδα Μπόχουμ κάνει μία σέντρα που κοντράρει μέσα στην περιοχή.

40'

40'

39'

39'

Ο Christopher Nkunku από την ομάδα Λειψία στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή αλλά κόβεται από έναν αντίπαλο.

39'

Ο Christopher Nkunku από την ομάδα Λειψία προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

39'

Κίνδυνος! Ο Yussuf Poulsen από την ομάδα Λειψία δίνει μία σωστή πάσα στην πλάτη της άμυνας και βρίσκει έναν συμπαίκτη του.

38'

38'

Ο Gerrit Holtmann από την ομάδα Μπόχουμ κάνει την σέντρα μέσα στην περιοχή αλλά ο Peter Gulacsi βγαίνει μπροστά και μαζεύει τη μπάλα

38'

Κίνδυνος! Ο Anthony Losilla από την ομάδα Μπόχουμ δίνει μία σωστή πάσα στην πλάτη της άμυνας και βρίσκει έναν συμπαίκτη του.

37'

37'

ΕΥΚΑΙΡΙΑ! Ο Yussuf Poulsen βρέθηκε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα...

37'
Ντρίμπλα

Επίδειξη τεχνικής κατάρτησης από τον Yussuf Poulsen , ο οποίος προσπερνάει με ντρίπλες τους αντιπάλους του

37'
Ντρίμπλα

37'

36'

Ο Anthony Losilla από την ομάδα Μπόχουμ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

36'

36'

36'

Ο Gerrit Holtmann από την ομάδα Μπόχουμ κάνει γέμισμα μέσα στην περιοχή, αλλά η αντίπαλη άμυνα απομακρύνει.

35'
Απόκρουση

35'
Σέντρα

35'

35'
Σέντρα

35'

34'

34'

34'

33'

33'

32'

Το σουτ του Yussuf Poulsen μπλοκάρεται

32'
Απόκρουση

Ο Anthony Losilla αποτυγχάνει να απομακρύνει τη μπάλα και θέτει την ομάδα του υπό πίεση

32'
Σέντρα

32'

Ο Christopher Antwi-Adjej από την ομάδα Μπόχουμ στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή αλλά κόβεται από έναν αντίπαλο.

32'

Ο Christopher Antwi-Adjej από την ομάδα Μπόχουμ προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

31'

30'

Ο Christopher Nkunku από την ομάδα Λειψία το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Armel Bella-Kotchap

30'

29'

Ο Christopher Nkunku έχει μια καταπληκτική ευκαιρία για να σκοράρει, αλλά ο Manuel Riemann βγαίνει δυνατά και σώζει!

29'
Γέμισμα

Ο Kevin Kampl εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

29'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Erhan Masovic από την ομάδα Μπόχουμ ανατρέπει τον Emil Forsberg

28'

28'

Τι ευκαιρία! Ο Yussuf Poulsen έχει μια καταπληκτική ευκαιρία για να σκοράρει, αλλά η κεφαλιά του περνάει δίπλα από την εστία!

28'
Σέντρα

27'

27'

26'

26'

Κατοχή: Λειψία: 56%, Μπόχουμ: 44%.

25'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Gerrit Holtmann από την ομάδα Μπόχουμ ανατρέπει τον Amadou Haidara

25'
Απόκρουση

Ο Josko Gvardiol απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

25'
Σέντρα

25'
Απόκρουση

24'
Γέμισμα

Ο Danilo Soares εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

24'

Ο Christopher Nkunku τιμωρείται για σπρώξιμο στον Elvis Rexhbecaj

24'
Σέντρα

Ο Danilo Soares από την ομάδα Μπόχουμ προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

24'

23'
Σέντρα

Ο Elvis Rexhbecaj από την ομάδα Μπόχουμ προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

23'

22'

21'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Elvis Rexhbecaj από την ομάδα Μπόχουμ ανατρέπει τον Amadou Haidara

20'

20'

19'

Ο Anthony Losilla τιμωρείται για σπρώξιμο στον Yussuf Poulsen

19'

Ο Gerrit Holtmann τιμωρείται για σπρώξιμο στον Mohamed Simakan

18'

17'

17'

Ο Yussuf Poulsen από την ομάδα Λειψία πιάνει την κεφαλιά αλλά η προσπάθεια του είναι πολύ άστοχη.

17'
Σέντρα

Ο Emil Forsberg κάνει τη σέντρα

17'
Απόκρουση

Ο Armel Bella-Kotchap απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

17'

Ο Emil Forsberg από την ομάδα Λειψία εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

16'
Σέντρα

Ο Tyler Adams από την ομάδα Λειψία προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

16'

16'
Απόκρουση

Ο Anthony Losilla από την ομάδα Μπόχουμ είναι σε εγρήγορση και γυρνάει με κεφαλιά στον τερματοφύλακα.

15'

Ο Yussuf Poulsen κάνει το σουτ, ο Manuel Riemann αποκρούει αλλά δεν μπορεί να συγκρατήσει την μπάλα...

15'

Ο Christopher Nkunku «κόβει» την αντίπαλη άμυνα με μία τρομερή πάσα

15'

14'

13'

Ο Elvis Rexhbecaj σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Peter Gulacsi ελέγχει την φάση

13'

Ο Takuma Asano υποπίπτει σε χέρι

13'
Σέντρα

12'

11'

11'

ΟΡΙΖΟΝΤΙΟ ΔΟΚΑΡΙ! Το σουτ από τον Emil Forsberg τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι!

11'
Ντρίμπλα

Επίδειξη τεχνικής κατάρτησης από τον Emil Forsberg , ο οποίος προσπερνάει με ντρίπλες τους αντιπάλους του

11'

Καλή στιγμή καθώς ο Yussuf Poulsen από την ομάδα Λειψία βρήκε ωραία τον συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή...

11'

Ο Yussuf Poulsen από την ομάδα Λειψία προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

10'

10'
Σέντρα

Ο Gerrit Holtmann από την ομάδα Μπόχουμ προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

10'

9'

9'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Josko Gvardiol από την ομάδα Λειψία ανατρέπει τον Christopher Antwi-Adjej

8'

Ο Manuel Riemann έσωσε ένα σίγουρο γκολ! Ο Emil Forsberg βρέθηκε σε εξαιρετική θέση για να σκοράρει, αλλά ο Manuel Riemann του αρνήθηκε το γκολ με μια μεγάλη απόκρουση.

8'

Το παιχνίδι αρχίζει ξανά με ελεύθερο

8'

Το παιχνίδι σταματάει για μία στιγμή, καθώς η μπάλα βρήκε στον διαιτητή.

6'
Πέναλτι

Μετά από εξέταση του VAR, ο διαιτητής αποφάσισε να αλλάξει την απόφασή του και να μην καταλογίσει πέναλτι για την ομάδα Λειψία!

5'

Κατοχή: Λειψία: 72%, Μπόχουμ: 28%.

5'

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΠΕΝΑΛΤΙ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός πέναλτι.

4'

ΠΕΝΑΛΤΙ! - Ο Herbert Bockhorn από την ομάδα Μπόχουμ υποπίπτει σε πέναλτι πάνω στον παίκτη Yussuf Poulsen.

4'

Το σουτ του Emil Forsberg μπλοκάρεται

4'

Τι ευκαιρία! Ο Angelino φαινόταν πως θα σκοράρει, αλλά η προσπάθειά του δεν πέρασε τη γραμμή!

4'

Κίνδυνος! Ο Emil Forsberg από την ομάδα Λειψία δίνει μία σωστή πάσα στην πλάτη της άμυνας και βρίσκει έναν συμπαίκτη του.

3'

Η ομάδα Λειψία ξεκινάει αντεπίθεση

3'

3'

Ο Josko Gvardiol κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Manuel Riemann μπλοκάρει εύκολα

2'
Γέμισμα

1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Anthony Losilla από την ομάδα Μπόχουμ ανατρέπει τον Kevin Kampl

1'
Απόκρουση

1'
Σέντρα

1'

1'

1'

Συννεφιασμένος ο καιρός αυτήν τη στιγμή.

1'

Η ομάδα Λειψία είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Red Bull Arena Leipzig, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Από το ζενίθ στο ναδίρ η Λειψία

Η Λειψία υποδέχεται την Μπόχουμ για την 7η αγωνιστική της Μπουντεσλίγκα. Βαρύ το κλίμα στους γηπεδούχους μετά και την ήττα στο Τσάμπιονς Λιγκ από την Μπριζ.

ΛΕΙΨΙΑ

Παρουσιάστηκε για άλλη μία φορά κατώτερη των περιστάσεων και γνώρισε την εντός έδρας ήττα την Τρίτη από την Μπριζ (2-1). Μπορεί το παιχνίδι να ξεκίνησε ιδανικά για εκείνη και να προηγήθηκε με τον ανεβασμένο το τελευταίο διάστημα Ενκουκού, όμως αυτό δεν την βοήθησε να έχει καλύτερη απόδοση στη συνέχεια και στο 22’ δέχτηκε την ισοφάριση. Πέντε λεπτά πριν την λήξη του ημιχρόνου μάλιστα οι Βέλγοι πέτυχαν και δεύτερο τέρμα και μπρορεί στην επανάληψη οι «Κόκκινοι Ταύροι» να είχαν την υπεροχή αλλά ουσιαστική ευκαιρία δημιούργησαν στο 89’ και δεν κατάφεραν να σκοράρουν.

Αυτή η ήττα ήρθε μετά την καλύτερη της εμφάνιση για το πρωτάθλημα όπου την προηγούμενη αγωνιστική «διέλυσε» με 6-0 την Χέρτα. Έκανε ό,τι ήθελε στον αγωνιστικό χώρο, βρήκε όμως απέναντι της και έναν αντίπαλο που της το επέτρεψε.

Ο κόουτς Μαρς δέχεται αρκετή κριτική πλέον. Η 3αδα στην άμυνα με την Χέρτα έγινε 4αδα απέναντι στην Μπριζ, λόγω της απουσίας του Ανχελίνιο αλλά επιλογές υπήρχαν και άλλες, και η πίεση προς τον Αμερικανό προπονητή μεγαλώνει.

Δικαιολογημένα θα λέγαμε εμείς καθώς ακόμα δεν έχει παρουσιάσει τίποτα αξιόλογο. Θέλει να επιτεθεί, το κάνει χωρίς συγκεκριμένο σχέδιο και αφήνοντας αρκετά κενά στην άμυνα. Το -9 από την κορυφή σίγουρα προβληματίζει, περισσότερο όμως το -5 από την 4αδα.

Αγωνιστικά Νέα: Παραμένουν εκτός οι μπακ Χάλστενμπεργκ και Σαράτσι και ο εξτρέμ Όλμο (2/0).

ΜΠΟΧΟΥΜ

Υποδέχτηκε την Στουτγκάρδη την προηγούμενη αγωνιστική μετά την συντριβή από την Μπάγερν Μονάχου και πήρε την λευκή ισοπαλία. Ήταν αρκετά επιθετική για τα δεδομένα της, δημιούργησε ευκαιρίες και θα μπορούσε να βρει ένα τέρμα αλλά ο αντίπαλος τερματοφύλακας ήταν σε καλή μέρα. Απειλήθηκε κυρίως με μακρινά σουτ αλλά κράτησε σχετικά εύκολα το μηδέν στην άμυνα της.

Κατάφερε και έβγαλε αντίδραση μετά την κακή εμπειρία που είχε στο Μόναχο, πήρε την πρώτη της φετινή ισοπαλία και γενικά η εικόνα της ήταν καλή. Θέλει βέβαια βελτίωση , συνεχίζει να βρίσκεται εντός της ζώνης του υποβιβασμού και να είναι για την ώρα φαβορί να αλλάξει κατηγορία. Προσπαθεί πάντως να παίξει το ποδόσφαιρο της και δεν είναι από τις ομάδες που θα κλειστούν κοιτώντας μόνο το αποτέλεσμα.

«Θέλω να είμαστε πιο δραστικοί. Επιτεθήκαμε καλά και απέναντι στην Χέρτα και στην Στουτγκάρδη αλλά πρέπει να εκμεταλλευόμαστε καλύτερα τις ευκαιρίες μας. Η καλή επιλογή στο τέλος είναι που μας λείπει. »

Αγωνιστικά Νέα: Εκτός έμειναν ο φορ Χάρτγουιγκ, ο τερματοφύλακας Γκρείβεν, ο στόπερ Λάιτς, ο μέσος Τσόλερ (4/2) και ο μπακ Γκαμπόα (2/0).

Θάνος Τσαλουχίδης Αθλητικογράφος

Η Λειψία ψάχνει μία καλή εμφάνιση και θέλει να αφήσει πίσω της την ήττα από την Μπριζ. Λογικά θα βρει χώρους απέναντι στην Μπόχουμ αλλά το θέμα είναι να τους εκμεταλλευτεί. Οι φιλοξενούμενοι από την άλλη δεν πρόκειται απλά να περιμένουν την αντίπαλο τους, θα ψάξουν επίσης το γκολ. Η λογική λέει πως θα δούμε ένα ανοικτό παιχνίδι και θα ρισκάρουμε με τα 4-6 Goals.

• Η ομάδα Μπόχουμ δεν έχει κερδίσει στους τελευταίους 9 από 10 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.02 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Μπόχουμ έχασε στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1 με απόδοση 1.13 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες της ομάδας Λειψία, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
    Σημείο: Over με απόδοση 1.25 στον ΟΠΑΠ

ΓΕΡΜΑΝΙΑ: Μπουντεσλίγκα