21+

Κρίσταλ Πάλας - Φούλαμ

23/9/2023 17:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 278
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 221 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Φούλαμ - Κρίσταλ Πάλας στις 27/4/2024

• Θεατές: 25072
90+5'

Η ισοπαλία ήταν μάλλον το δίκαιο αποτέλεσμα σήμερα μετά από ένα ανιαρό παιχνίδι.

90+5'

90+5'

25072 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+5'

Κατοχή: Κρίσταλ Πάλας: 50%, Φούλαμ: 50%.

90+4'

Ο Carlos Vinicius από την ομάδα Φούλαμ είναι σε θέση οφσάιντ

90+3'

Η ομάδα Κρίσταλ Πάλας εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

90+3'

Η ομάδα Κρίσταλ Πάλας έχει την κατοχή της μπάλας

90+3'

90+2'

Ο Antonee Robinson κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Jordan Ayew.

90+2'

Ελεύθερο για την ομάδα Κρίσταλ Πάλας

90+2'

Η ομάδα Φούλαμ εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

90+2'

Ο Cheick Oumar Doucoure από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 4'

90+1'

Ο Odsonne Edouard δίνει τη θέση του στον Jesurun Rak-Sakyi

90+1'

90'

Ο Jean-Philippe Mateta από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας είναι σε θέση οφσάιντ

90'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Antonee Robinson από την ομάδα Φούλαμ ανατρέπει τον Jean-Philippe Mateta

89'

Ο Joao Palhinha κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Jean-Philippe Mateta.

89'

Ο Tyrick Mitchell από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

89'

Η ομάδα Φούλαμ εκδηλώνει επίθεση

88'

Ο Issa Diop από την ομάδα Φούλαμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

88'

Ο Eberechi Eze από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

88'

Ο Timothy Castagne απομακρύνει τη μπάλα

88'

87'

Ο Marc Guehi από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

87'

Η ομάδα Φούλαμ έχει την κατοχή της μπάλας

86'

Καλή ενέργεια από τον Jean-Philippe Mateta ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

86'

Ο Eberechi Eze τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

85'

Κατοχή: Κρίσταλ Πάλας: 51%, Φούλαμ: 49%.

85'

Ο Antonee Robinson από την ομάδα Φούλαμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

84'

84'

83'

Ο Joao Palhinha αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

83'

Ο Willian χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

83'

Καλή ενέργεια από τον Willian ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

83'

Ο Harrison Reed τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

83'

Η σέντρα από τον Harrison Reed από την ομάδα Φούλαμ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

83'

82'

Ο Joachim Andersen από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

82'

82'

82'

81'

80'

Κατοχή: Κρίσταλ Πάλας: 52%, Φούλαμ: 48%.

80'

Ο Tyrick Mitchell σταματά επιτυχώς το σουτ

80'

Το σουτ του Harry Wilson μπλοκάρεται

80'

Ελεύθερο για την ομάδα Φούλαμ

79'

Ο Bobby Reid δίνει τη θέση του στον Harry Wilson

79'

Ο Raul Jimenez δίνει τη θέση του στον Carlos Vinicius

79'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Joachim Andersen από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

79'

Ο Eberechi Eze από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

78'

Ο Antonee Robinson απομακρύνει τη μπάλα

78'

Ο Tim Ream από την ομάδα Φούλαμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

77'

77'

Ο Harrison Reed κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Odsonne Edouard.

76'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Eberechi Eze από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας ανατρέπει τον Timothy Castagne

75'

Ο Andreas Pereira δίνει τη θέση του στον Alex Iwobi

75'

75'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jordan Ayew από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας ανατρέπει τον Willian

75'

Ο Antonee Robinson κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

74'

Ο Jean-Philippe Mateta κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Tim Ream.

73'

73'

73'

72'

72'

71'

Ο Tyrick Mitchell κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

71'

Ο Bobby Reid κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

71'

Ο Sam Johnstone από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

71'

71'

70'

Ο Jeffrey Schlupp δίνει τη θέση του στον Jean-Philippe Mateta

69'

Ο Odsonne Edouard σταματά επιτυχώς το σουτ

69'

Ο Andreas Pereira εκτελεί το φάουλ αλλά η μπάλα βρίσκει στο τείχος

68'

Κίτρινη κάρτα για τον Cheick Oumar Doucoure

68'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Cheick Oumar Doucoure από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας ανατρέπει τον Willian

67'

Ο Issa Diop από την ομάδα Φούλαμ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Odsonne Edouard

67'

66'

66'

66'

Ο Raul Jimenez από την ομάδα Φούλαμ φαίνεται να έκανε φάουλ στον Marc Guehi, αλλά ο διαιτητής λέει να συνεχιστεί το παιχνίδι.

66'

65'

Ο Odsonne Edouard κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Timothy Castagne.

65'

Η ομάδα Κρίσταλ Πάλας εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

65'

65'

64'

64'

Ο Odsonne Edouard από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας είναι σε θέση οφσάιντ

64'

Ο Timothy Castagne σταματά επιτυχώς το σουτ

64'

Το σουτ του Eberechi Eze μπλοκάρεται

63'

Ο Harrison Reed από την ομάδα Φούλαμ κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Will Hughes

63'

62'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jeffrey Schlupp από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας ανατρέπει τον Antonee Robinson

62'

62'

Ο Tyrick Mitchell επιστρέφει στο γήπεδο.

61'

Η ομάδα Φούλαμ εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

61'

61'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Tyrick Mitchell να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

60'

59'

Ο Tyrick Mitchell είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

59'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Raul Jimenez από την ομάδα Φούλαμ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

59'

Ο Raul Jimenez κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Marc Guehi.

59'

Η σέντρα από τον Antonee Robinson από την ομάδα Φούλαμ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

59'

Ο Joel Ward από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

58'

58'

Ο Bernd Leno από την ομάδα Φούλαμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

57'

57'
Πέναλτι

Μετά από εξέταση του VAR, ο διαιτητής αποφάσισε να παραμείνει στην αρχική απόφασή του και να μην καταλογίσει πέναλτι για την ομάδα Κρίσταλ Πάλας!

57'

VAR - ΠΕΝΑΛΤΙ! Ο διαιτητής σταμάτησε το παιχνίδι. Γίνεται έλεγχος του VAR, πιθανό πέναλτι για την ομάδα Κρίσταλ Πάλας

57'

Ο Joao Palhinha από την ομάδα Φούλαμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

56'

Ο Cheick Oumar Doucoure σταματά επιτυχώς το σουτ

56'

Το σουτ του Harrison Reed μπλοκάρεται

56'

Ο Odsonne Edouard από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

55'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Will Hughes από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας ανατρέπει τον Harrison Reed

55'

Κατοχή: Κρίσταλ Πάλας: 53%, Φούλαμ: 47%.

55'

53'

53'

53'

52'

52'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Marc Guehi από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας ανατρέπει τον Raul Jimenez

51'

Ο Joao Palhinha κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

50'

50'

50'

49'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Antonee Robinson από την ομάδα Φούλαμ ανατρέπει τον Jordan Ayew

48'

Καλή ενέργεια από τον Will Hughes ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

48'

Ο Timothy Castagne από την ομάδα Φούλαμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

48'

47'

Ο Jordan Ayew κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

47'

46'

46'

45+5'

45+5'

Κατοχή: Κρίσταλ Πάλας: 54%, Φούλαμ: 46%.

45+5'

45+4'

45+4'

Ο Eberechi Eze κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

45+3'

45+3'

45+2'

45+2'

45+2'

45+2'

45+1'

Ο Will Hughes κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

45+1'

Ο Andreas Pereira από την ομάδα Φούλαμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

45+1'

Ο Eberechi Eze από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

45+1'

45'

Κατοχή: Κρίσταλ Πάλας: 55%, Φούλαμ: 45%.

45'

45'

44'

44'

Ο Will Hughes από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

43'

43'

Ο Eberechi Eze από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας στέλνει την μπάλα λίγο άουτ. Τόσο κοντά!

43'

Η ομάδα Κρίσταλ Πάλας εκδηλώνει επίθεση

42'

42'

42'

Ο Issa Diop κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Joachim Andersen.

41'

Η σέντρα από τον Andreas Pereira από την ομάδα Φούλαμ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

40'

Κίτρινη κάρτα για τον Tyrick Mitchell

40'

Ο Tyrick Mitchell από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Bobby Reid

40'

39'

39'

38'

38'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Andreas Pereira από την ομάδα Φούλαμ ανατρέπει τον Joachim Andersen

37'

37'

36'

36'

Ο Willian από την ομάδα Φούλαμ εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

36'

Ο Sam Johnstone κάνει μία καθοριστική επέμβαση.

36'

Καλή ενέργεια από τον Raul Jimenez ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

36'

Ο Andreas Pereira τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

35'

35'

Κατοχή: Κρίσταλ Πάλας: 58%, Φούλαμ: 42%.

35'

Καλή ενέργεια από τον Timothy Castagne ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

34'

34'

33'

32'

Ο Eberechi Eze εκτελεί το φάουλ προς την εστία, αλλά ο Bernd Leno ελέγχει την φάση

31'

30'

Κατοχή: Κρίσταλ Πάλας: 56%, Φούλαμ: 44%.

30'

29'

Ο Harrison Reed κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

29'

29'

28'

28'

Ο Raul Jimenez κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Jordan Ayew.

28'

27'

27'

26'

26'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Bobby Reid υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Marc Guehi

25'

Ο Joao Palhinha επιστρέφει στο γήπεδο.

25'

25'

24'

Ο Raul Jimenez από την ομάδα Φούλαμ κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Joachim Andersen

24'

24'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Joao Palhinha να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

21'

Ο Joao Palhinha είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

21'

Κίτρινη κάρτα για τον Jordan Ayew

21'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Jordan Ayew για την ομάδα Κρίσταλ Πάλας. Ο Joao Palhinha σταματάει την φάση.

21'

Ο Bobby Reid από την ομάδα Φούλαμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

20'

20'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Tim Ream από την ομάδα Φούλαμ ανατρέπει τον Jeffrey Schlupp

19'

19'

Ο Jordan Ayew κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Joao Palhinha.

19'

18'

18'

Ο Bobby Reid σταματά επιτυχώς το σουτ

18'

Ο Joel Ward της ομάδας Κρίσταλ Πάλας παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

18'

Η σέντρα από τον Eberechi Eze από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

16'

Κίτρινη κάρτα για τον Tim Ream

16'

16'

16'

Ο Joel Ward από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας φαίνεται να έκανε φάουλ στον Willian, αλλά ο διαιτητής λέει να συνεχιστεί το παιχνίδι.

16'

Ο Timothy Castagne κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

15'

15'

Κατοχή: Κρίσταλ Πάλας: 57%, Φούλαμ: 43%.

14'

Ο Joao Palhinha έκανε φάουλ, καθώς δεν είχε άλλο τρόπο να σταματήσει την αντεπίθεση, και βλέπει κίτρινη κάρτα

14'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Joao Palhinha από την ομάδα Φούλαμ ανατρέπει τον Jeffrey Schlupp

14'

13'

13'

13'

13'

12'

Ο Andreas Pereira από την ομάδα Φούλαμ εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

11'

11'

Ο Willian σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Sam Johnstone ελέγχει την φάση

11'

10'

Ο Joao Palhinha κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Odsonne Edouard.

10'

Κατοχή: Κρίσταλ Πάλας: 48%, Φούλαμ: 52%.

10'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Odsonne Edouard από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας ανατρέπει τον Issa Diop

9'

9'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Joao Palhinha από την ομάδα Φούλαμ ανατρέπει τον Jordan Ayew

8'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Harrison Reed από την ομάδα Φούλαμ ανατρέπει τον Will Hughes

7'

7'

6'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Andreas Pereira από την ομάδα Φούλαμ ανατρέπει τον Will Hughes

6'

5'

5'

4'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Tim Ream από την ομάδα Φούλαμ ανατρέπει τον Jordan Ayew

4'

Καλή ενέργεια από τον Andreas Pereira ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

3'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jeffrey Schlupp από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας ανατρέπει τον Joao Palhinha

3'

2'

Ο Issa Diop κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Odsonne Edouard.

2'

1'

1'

Ο αγωνιστικός χώρος είναι σε φανταστική κατάσταση σήμερα και οι παίκτες απολαμβάνουν την επιφάνεια.

1'

Είναι μία όμορφη ζεστή μέρα για ποδόσφαιρο.

1'

Η ομάδα Φούλαμ είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

1'

0'

Καλησπέρα σας από το Selhurst Park, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Λονδρέζικη μάχη στο «Σέλχαστ Παρκ»

Το λονδρέζικο ντέρμπι ανάμεσα σε Κρίσταλ Πάλας και Φούλαμ στο «Σέλχαστ Παρκ» ανοίγει την αυλαία της 6ης αγωνιστικής της Πρέμιερ Λιγκ.

* Λονδρέζικο ντέρμπι

* Ο τεχνικός της Κρίσταλ Πάλας πέρασε μία άκρως επιτυχημένη τριετία στην Φούλαμ ως προπονητής (2007-10), οδηγώντας την στον τελικό του Γιουρόπα Λιγκ του 2010 αλλά και στην καλύτερη συγκομιδή βαθμών (53) της στην Πρέμιερ Λιγκ.

Προηγούνταν ως το 86’ στην έδρα της Άστον Βίλα αλλά κατάφερε να γνωρίσει την ήττα με 3-1. Γλίτωσε από το VAR το γκολ στο πρώτο μέρος και στο ξεκίνημα της επανάληψης πήρε το προβάδισμα με τον Εντουάρ έπειτα από αντεπίθεση (48’). Είχε σημαντικές στιγμές για ένα δεύτερο γκολ αλλά δεν κατάφερε να στείλει το ματς για ύπνο και δέχθηκε την ισοφάριση στο 87’. Η αντίπαλος της απέκτησε ψυχολογία και ολοκλήρωσε την ανατροπή με πέναλτι στο 90+8’ ενώ βρήκε και τρίτο τέρμα στο 90+11’.

Ήταν η δεύτερη ήττα της στη σεζόν μετά απ’ αυτή με την Άρσεναλ την 2η αγωνιστική. Στο 2-1-2 το ρεκόρ της έπειτα από πέντε παιχνίδια, βρίσκεται στην 9η θέση της βαθμολογίας με 7 βαθμούς και 6-7 τέρματα. Στην έδρα της έχει μόλις μία ήττα σε επτά παιχνίδια μετά τον ερχομό του Χόντγκσον στον πάγκο τον Απρίλιο (4-2-1).

Ο έμπειρος τεχνικός είχε χάσει το τελευταίο παιχνίδι λόγω αρρώστιας αλλά θα είναι κανονικά διαθέσιμος για το σημερινό κόντρα στην Φούλαμ, ομάδα που έχει γράψει ιστορία οδηγώντας την στον τελικό του Γιουρόπα Λιγκ το 2010: Εν όψει του σημερινού με τους «κότατζερς», σχολίασε: «Έχουν πολύ καλή ομάδα, ο Μάρκο Σίλβα έχει κάνει εξωπραγματική σεζόν. Έχουν τα πάντα που θες από ομάδα της Πρέμιερ Λιγκ. Είναι οργανωμένοι, διαθέτουν ποιοτικούς παίκτες και δουλεύουν πολύ σκληρά».

Αγωνιστικά Νέα: Επιστρέφει ο βασικός στόπερ Γουέχι (4/0), ενώ διαθέσιμος είναι και ο βασικός εξτρέμ Αγιού (5/2 ασίστ) που είχε αποκομίσει μικροπρόβλημα τραυματισμού. Έχασαν το προηγούμενο κι είναι εξαιρετικά αμφίβολοι ο βασικός αμυντικός χαφ Λερμά (4/0) κι ο αναπληρωματικός στόπερ Τόμκινς (1/0) . «Φρέσκο» πρόβλημα κι εκτός ο αναπληρωματικός μέσος Αχαμάντα (3/0). Μακροχρόνια στα πιτς ο πολύτιμος εξτρέμ Ολίσε (-) και ο νεοφερμένος επιθετικός χαφ Φράνκα (-).Χωρίς να εντυπωσιάσει, νίκησε με 1-0 την ουραγό Λούτον στην έδρα της και επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα μετά την πρεμιέρα. Παιχνίδι σε αργό τέμπο, είχε την κατοχή αλλά όχι τον τρόπο να φανεί απειλητική απέναντι στην πολυπρόσωπη άμυνα της αντιπάλου της, η οποία είχε δύο κλασσικές ευκαιρίες για να σκοράρει. Εν τέλει βρήκε αυτή το γκολ στον 65’ με τον Βινίσιους έπειτα από λάθος του αντίπαλου γκολκίπερ και στη συνέχεια υπερασπίστηκε σωστά το προβάδισμα της.

Ήταν η πρώτη της νίκη μετά από αυτή της πρεμιέρας στην έδρα της Έβερτον (1-0) η οποία ήρθε επίσης με χαρακτηριστική δυσκολία. Έφτασε έτσι τους επτά βαθμούς μετά από πέντε παιχνίδια (2-1-2, 5-10 τέρματα) και ανέβηκε στην 10η θέση όμως δεν πείθει καθόλου με την εικόνα της. Το μεγάλο της πρόβλημα είναι στην επίθεση, καθώς η αποχώρηση του σταρ φορ Μίτροβιτς έχει αφήσει ένα μεγάλο κενό στη γραμμή κρούσης που δεν έχει αντικατασταθεί επάξια.

Μετά την περσινή εξαιρετική πορεία όπου έφτασε κοντά σε ευρωπαϊκό εισιτήριο, τίθενται ερωτήματα για το ποιος είναι ο στόχος της ομάδας τη φετινή σεζόν. Ο τεχνικός της Σίλβα ρωτήθηκε σχετικά με τον ίδιο να απαντά διπλωματικά: «Ξέρω τι θέλω από αυτόν το σύλλογο. Ερχόμαστε από μία σεζόν όπου όλοι πρέπει να είναι περήφανοι. Πρέπει να προσπαθήσουμε να κάνουμε το καλύτερο για να βελτιωθούμε σε σχέση με την περσινή σεζόν».

Αγωνιστικά Νέα: Συνεχίζουν εκτός ο καλός μέσος Λούκιτς (3/0) και ο υψηλόσωμος στόπερ Ανταραμπιόγο (1/0). Από την άλλη επέστρεψε στις προπονήσεις ο βασικός μπακ Ρόμπινσον (4/0) και υπολογίζεται.

Κώστας Καραγιαννόπουλος Αθλητικογράφος

Και οι δύο ομάδες ψάχνουν τα πατήματα τους σε αυτό το πρώτο κομμάτι της σεζόν. Πείθει περισσότερο η Κρίσταλ Πάλας αλλά η Φούλαμ έχει δείξει αρκετή μαχητικότητα στα εκτός έδρας που έχει δώσει φέτος. Σωστά ζυγισμένο το σετ αποδόσεων, δεν υπάρχει λόγος να μπλέξουμε. Μεταξύ Under-Over περιμένουμε το ματς, αν έπρεπε να παίζαμε κάτι θα πηγαίναμε με το 2-3 γκολ.

ΑΓΓΛΙΑ: Πρέμιερ Λιγκ