21+

Κρίσταλ Πάλας - Γουλβς

18/10/2022 22:15
Κωδ ΟΠΑΠ: 733
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 564 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Γουλβς - Κρίσταλ Πάλας στις 11/5/2024

• Θεατές: 25125
90+6'

90+6'

25125 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+5'

Κατοχή: Κρίσταλ Πάλας: 53%, Γουλβς: 47%.

90+5'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jeffrey Schlupp από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας ανατρέπει τον Daniel Podence

90+5'

Ο Daniel Podence κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

90+5'

Η ομάδα Γουλβς κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90+4'

Η ομάδα Κρίσταλ Πάλας κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

90+4'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Hee-Chan Hwang από την ομάδα Γουλβς ανατρέπει τον Jordan Ayew

90+3'

Ο Nathan Collins από την ομάδα Γουλβς απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+2'

Η ομάδα Κρίσταλ Πάλας κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90+2'

Η ομάδα Γουλβς κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

90+1'

Ο Joel Ward από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+1'

Ο Jairo Riedewald απομακρύνει τη μπάλα

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 5'

90+1'

Ανόητη κίτρινη για τον Marc Guehi καθώς χτύπησε τη μπάλα από εκνευρισμό

90+1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Marc Guehi από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας ανατρέπει τον Hee-Chan Hwang

90'

90'

Ο Eberechi Eze δίνει τη θέση του στον Jairo Riedewald

89'

Ο Goncalo Guedes από την ομάδα Γουλβς είναι σε θέση οφσάιντ

89'

Ο Tyrick Mitchell κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

89'

Ο Joel Ward από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Daniel Podence

88'

88'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Goncalo Guedes από την ομάδα Γουλβς ανατρέπει τον Marc Guehi

87'

Η ομάδα Κρίσταλ Πάλας ξεκινάει αντεπίθεση

87'

Ο Ruben Neves σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Vicente Guaita ελέγχει την φάση

87'

Ο Joao Moutinho κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

86'

Το παιχνίδι αρχίζει ξανά με ελεύθερο

85'

Ο Cheick Oumar Doucoure είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

85'

84'

Ο Vicente Guaita κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

84'

Ο Goncalo Guedes πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

84'

Ο Joachim Andersen από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

83'

Ο Goncalo Guedes κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

83'

Η ομάδα Κρίσταλ Πάλας κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

83'

Ελεύθερο για την ομάδα Κρίσταλ Πάλας

82'

Ο Joao Moutinho από την ομάδα Γουλβς είχε προσπάθεια εκτός στόχου

82'

Το αμυντικό λάθος του Joachim Andersen μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

82'

81'

81'

Ο Odsonne Edouard δίνει τη θέση του στον Jean-Philippe Mateta

80'

Ο Michael Olise δίνει τη θέση του στον Jordan Ayew

80'

Κατοχή: Κρίσταλ Πάλας: 59%, Γουλβς: 41%.

80'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Michael Olise από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας ανατρέπει τον Hugo Bueno

80'

Ο Hugo Bueno σταματά επιτυχώς το σουτ

80'

Το σουτ του Michael Olise μπλοκάρεται

79'

Ο Max Kilman κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

78'

Η ομάδα Γουλβς κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

77'

76'

76'

75'

75'

Ο Diego Costa δίνει τη θέση του στον Hee-Chan Hwang

75'

Έχει σταματήσει το παιχνίδι και ο διαιτητής μιλάει στους παίκτες.

74'

73'

73'

Η ομάδα Κρίσταλ Πάλας κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

73'

72'

Ο Max Kilman απομακρύνει τη μπάλα

72'

Ο Wilfried Zaha κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

72'

Ο Eberechi Eze έδωσε την ασίστ για το γκολ!

70'

Ο Odsonne Edouard έδωσε την ασίστ για το γκολ.

70'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Wilfried Zaha σκοράρει με το δεξί πόδι!

70'

Ο Odsonne Edouard τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

70'

Η σέντρα από τον Eberechi Eze από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

70'

69'

Ο Wilfried Zaha σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Jose Sa ελέγχει την φάση

69'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Goncalo Guedes από την ομάδα Γουλβς ανατρέπει τον Joel Ward

68'

Ελεύθερο για την ομάδα Γουλβς

68'

Ο Odsonne Edouard δοκίμασε ένα δύσκολο ανάποδο ψαλίδι με την μπάλα να φεύγει άουτ

68'

Ο Michael Olise τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

67'

67'

66'

66'

Ο Joel Ward κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

65'

65'

65'

Ο Cheick Oumar Doucoure κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

65'

Η ομάδα Γουλβς κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

64'

64'

64'

Ο Max Kilman σταματά επιτυχώς το σουτ

64'

Το σουτ του Joachim Andersen μπλοκάρεται

64'

Ο Michael Olise από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

63'

Ο Max Kilman τιμωρείται για σπρώξιμο στον Odsonne Edouard

62'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Tyrick Mitchell ανέτρεψε τον Goncalo Guedes από πίσω και δόθηκε φάουλ

62'

61'

61'

Ο Joe Hodge κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

60'

60'

Ο Jeffrey Schlupp κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

60'

60'

Κατοχή: Κρίσταλ Πάλας: 58%, Γουλβς: 42%.

59'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Nelson Semedo από την ομάδα Γουλβς ανατρέπει τον Wilfried Zaha

59'

59'

Ο Joel Ward σταματά επιτυχώς το σουτ

59'

Το σουτ του Joe Hodge μπλοκάρεται

59'

Ο Goncalo Guedes τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

59'

Ο Joao Moutinho τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

58'

Ο Boubacar Traore δίνει τη θέση του στον Joao Moutinho

58'

Ο Matheus Nunes δίνει τη θέση του στον Joe Hodge

58'

Ο Adama Traore δίνει τη θέση του στον Goncalo Guedes

57'

Ο Diego Costa από την ομάδα Γουλβς πιάνει την κεφαλιά αλλά η προσπάθεια του είναι πολύ άστοχη.

57'

Ο Daniel Podence από την ομάδα Γουλβς εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

56'

Καλή ενέργεια από τον Daniel Podence ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

56'

56'

55'

Ο Boubacar Traore κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

55'

Κατοχή: Κρίσταλ Πάλας: 57%, Γουλβς: 43%.

55'

55'

54'

54'

Ο Ruben Neves από την ομάδα Γουλβς απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

54'

Ο Hugo Bueno από την ομάδα Γουλβς απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

54'

54'

53'

Ο Diego Costa από την ομάδα Γουλβς είναι σε θέση οφσάιντ

52'

52'

52'

Ο Nathan Collins κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

51'

Ο Ruben Neves κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

51'

Ο Nathan Collins σταματά επιτυχώς το σουτ

51'

Το σουτ του Wilfried Zaha μπλοκάρεται

50'

50'

Κατοχή: Κρίσταλ Πάλας: 56%, Γουλβς: 44%.

49'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Joel Ward υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Jose Sa

49'

49'

Το σουτ του Odsonne Edouard μπλοκάρεται

49'

48'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Nathan Collins από την ομάδα Γουλβς ανατρέπει τον Odsonne Edouard

48'

47'

Ο Wilfried Zaha έδωσε την ασίστ για το γκολ!

47'

Ο Michael Olise έδωσε την ασίστ για το γκολ.

47'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Eberechi Eze της ομάδας Κρίσταλ Πάλας σκοράρει με κεφαλιά

47'

Η σέντρα από τον Michael Olise από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

46'

46'

46'

Ο Diego Costa κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Marc Guehi.

46'

45+5'

45+5'

45+5'

ΔΟΚΑΡΙ! Ο Ruben Neves στέλνει τη μπάλα πάνω από το τείχος με απευθείας φάουλ αλλά σημαδεύει το δοκάρι!

45+4'

Κίτρινη κάρτα για τον Cheick Oumar Doucoure

45+4'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Cheick Oumar Doucoure από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας ανατρέπει τον Adama Traore

45+4'

Η ομάδα Γουλβς ξεκινάει αντεπίθεση

45+3'

Η σέντρα από τον Wilfried Zaha από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

45+3'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Matheus Nunes από την ομάδα Γουλβς ανατρέπει τον Cheick Oumar Doucoure

45+3'

45+2'

45+2'

Ο Wilfried Zaha από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας είχε προσπάθεια εκτός στόχου

45+2'

Η ομάδα Κρίσταλ Πάλας έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

45+1'

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 4'

45'

Ο Hugo Bueno κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

45'

45'

44'

44'

44'

Ο Max Kilman από την ομάδα Γουλβς απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

44'

43'

43'

43'

43'

Η ομάδα Κρίσταλ Πάλας έχει την κατοχή της μπάλας

42'

42'

40'

39'

Ο Daniel Podence είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

39'

Κίτρινη κάρτα για τον Joel Ward

39'

Ο Joel Ward από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Daniel Podence

39'

Κίτρινη κάρτα για τον Boubacar Traore

39'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Boubacar Traore από την ομάδα Γουλβς ανατρέπει τον Odsonne Edouard

39'

Ο Matheus Nunes επιστρέφει στο γήπεδο.

37'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Matheus Nunes να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

36'

Ο Matheus Nunes είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

36'

35'

35'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Cheick Oumar Doucoure από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας ανατρέπει τον Boubacar Traore

35'

Ο Jose Sa από την ομάδα Γουλβς απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

34'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ruben Neves από την ομάδα Γουλβς ανατρέπει τον Michael Olise

34'

Ο Matheus Nunes από την ομάδα Γουλβς το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Odsonne Edouard

33'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Diego Costa από την ομάδα Γουλβς ανατρέπει τον Marc Guehi

33'

32'

31'

Ο Ruben Neves έδωσε την ασίστ για το γκολ!

31'

Ο Hugo Bueno έδωσε την ασίστ για το γκολ.

31'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Adama Traore της ομάδας Γουλβς σκοράρει με κεφαλιά

31'

Η σέντρα από τον Hugo Bueno από την ομάδα Γουλβς βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

31'

Ο Adama Traore κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Tyrick Mitchell.

30'

30'

30'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Boubacar Traore από την ομάδα Γουλβς ανατρέπει τον Eberechi Eze

29'

29'

Ο Jeffrey Schlupp υποπίπτει σε χέρι

29'

28'

Ο Boubacar Traore από την ομάδα Γουλβς το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Eberechi Eze

28'

28'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Joachim Andersen από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

27'

27'

27'

Ο Eberechi Eze από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

27'

Ο Ruben Neves σταματά επιτυχώς το σουτ

27'

26'

Η ομάδα Γουλβς έχει την κατοχή της μπάλας

25'

25'

Ο Eberechi Eze επιχειρεί να σκοράρει με απευθείας φάουλ, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ

25'

Κατοχή: Κρίσταλ Πάλας: 52%, Γουλβς: 48%.

24'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Max Kilman από την ομάδα Γουλβς ανατρέπει τον Wilfried Zaha

23'

23'

22'

22'

21'

21'

21'

20'

Κατοχή: Κρίσταλ Πάλας: 44%, Γουλβς: 56%.

20'

Ο Adama Traore απομακρύνει τη μπάλα

19'

Ο Joel Ward κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Daniel Podence.

19'

18'

Ο Ruben Neves αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

18'

Η ομάδα Γουλβς έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

18'

18'

17'

Ο Nelson Semedo τιμωρείται για σπρώξιμο στον Wilfried Zaha

17'

16'

16'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Marc Guehi από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

16'

16'

16'

Ο Michael Olise από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

15'

15'

15'

Ο Wilfried Zaha επιστρέφει στο γήπεδο.

15'

Ο Wilfried Zaha από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας βγαίνει εκτός γηπέδου γιατί πρέπει να αλλάξει παπούτσια.

14'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Nelson Semedo από την ομάδα Γουλβς ανατρέπει τον Eberechi Eze

14'

14'

Ο Odsonne Edouard κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

12'

12'

Ο Marc Guehi από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

11'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Wilfried Zaha από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας ανατρέπει τον Nelson Semedo

10'

Κατοχή: Κρίσταλ Πάλας: 50%, Γουλβς: 50%.

10'

10'

9'

Ο Boubacar Traore τιμωρείται για σπρώξιμο στον Eberechi Eze

9'

Ο Adama Traore κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Odsonne Edouard.

8'

8'

7'

7'

Ο Matheus Nunes κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

6'

6'

Ο Odsonne Edouard από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

6'

Ο Daniel Podence από την ομάδα Γουλβς εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

5'

Καλή ενέργεια από τον Diego Costa ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

5'

Ο Daniel Podence τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

5'

5'

5'

Ο Cheick Oumar Doucoure από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας βλέπει την προσπάθεια του να χτυπάει στο δοκάρι μετά την απόκρουση του τερματοφύλακα.

4'

Ο Joachim Andersen από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Diego Costa

4'

3'

3'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Odsonne Edouard από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας ανατρέπει τον Ruben Neves

2'

2'

2'

1'

1'

Καλώς ήρθατε στο σημερινό παιχνίδι όπου οι προβολείς φωτίζουν όλο το γήπεδο.

1'

Η ομάδα Κρίσταλ Πάλας είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Selhurst Park, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Σφιχτές και οι δύο

Κρίσταλ Πάλας και Γουλβς συγκρούονται στο Λονδίνο, με τους γηπεδούχους να έχουν μόλις μία νίκη στα έξι τελευταία και τους φιλοξενούμενους να επιστρέφουν στις νίκες μετά από τρεις σερί ήττες.

Απέσπασε ισοπαλία στην έδρα της Λέστερ μετά το ισόπαλο 0-0 στο «Κινγκ Πάουερ Στέντιουμ». Κακό παιχνίδι που θα ξεχαστεί γρήγορα, είχε αμυντικό ρόλο στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα αλλά δεν επέτρεψε στην αντίπαλο της να βγάλει πολύ κλασσική ευκαιρία. Από την πλευρά της, είχε μόλις ένα σουτ στο στόχο, με τον αστέρα της Ζαχά να ήταν φάντασμα του εαυτού του. Ολοκλήρωσε το ματς με μόλις 8 σουτ, φτάνοντας έτσι τα 24 παιχνίδια χωρίς διψήφιο αριθμό από το ξεκίνημα της περσινής σεζόν (πρώτη στη σχετική λίστα).

«Ήταν ένα απογοητευτικό παιχνίδι, δεν παίξαμε όσο καλά θέλαμε. Υπήρξαν προϋποθέσεις για να δημιουργήσουμε περισσότερα στο πρώτο μέρος αλλά δεν ήμασταν όσο επιθετικοί έπρεπε και μας έλειπε ποιότητα. Το δεύτερο ημίχρονο ήταν μόνο η Λέστερ. Δε δημιουργήσαμε τίποτα αλλά αμυνθήκαμε καλά και δε δεχτήκαμε γκολ. Φυσικά υπάρχει απογοήτευση αλλά παίρνουμε τον βαθμό», δήλωσε ο τεχνικός της Βιεϊρά.

Έχει μόλις μία νίκη στα έξι τελευταία (1-3-2) και βρίσκεται στην 13η θέση και στο +2 από τη ζώνη του υποβιβασμού με ματς λιγότερο. Αξιοσημείωτο ότι και οι δύο νίκες που έχει πάρει φέτος έχουν έρθει σε ματς που δέχτηκε πρώτη γκολ. Αντιθέτως, έχει χάσει 10 βαθμούς σε ματς που πήρε το προβάδισμα.

Αγωνιστικά Νέα: Χωρίς «φρέσκα» προβλήματα. Ταλαιπωρείται από ίωση και πολύ δύσκολα θα επιστρέψει ο αναπληρωματικός μέσος Χιούζ (6/0). Συνεχίζουν εκτός ο μπακ Κλάιν (6/0), ο μέσος ΜακΆρθουρ (-), ο στόπερ Φέργκιουσον (-) και ο αναπληρωματικός γκολκίπερ Μπάτλαντ (-).Επέστρεψε στις νίκες μετά από τρεις διαδοχικές ήττες, επικρατώντας με 1-0 της Νότιγχαμ Φόρεστ στο «Μολινό». Παιχνίδι με λιγοστές φάσεις, ήταν αυτή που είχε τον έλεγχο αλλά με εξαίρεση ένα δοκάρι λίγο πριν το ημίχρονο δεν απείλησε ιδιαίτερα. Βρήκε το γκολ στο ξεκίνημα της επανάληψης από πέναλτι του Νέβες (56’), στη συνέχεια οπισθοχώρησε και υπέπεσε και αυτή σε πέναλτι στο 79’, όμως ο Σα έπεσε σωστά στη γωνία του. Κατά τα άλλα δεν απειλήθηκε σε κανένα σημείο και πήρε το τρίποντο.

Μετά το παιχνίδι ο υπηρεσιακός Ντέιβις, που συνεχίζει μέχρι νεωτέρας, τόνισε: «Είμαι ευχαριστημένος με την απόδοση, την αντίδραση και όλα όσα κάναμε σήμερα. Είχαμε ένα σχέδιο και ο τρόπος που το εκτελέσαμε ήταν ακριβώς όπως έπρεπε. Χρειαζόμασταν αυτή τη νίκη στην προσπάθεια να κάνουμε μια επανεκκίνηση στη σεζόν».

Πήρε βαθιά βαθμολογική «ανάσα» βάζοντας τέλος σ’ ένα σερί τριών ηττών και πέρασε πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού με +1 από την 17η Σαουθάμπτον. Κρατάει μόνο τη νίκη αφού η εμφάνιση της δεν ήταν ιδιαίτερα ενθαρρυντική, βγάζοντας ξανά πρόβλημα στο δημιουργικό κομμάτι. Έχει με διαφορά τη χειρότερη επίθεση της κατηγορίας, έχοντας σκοράρει μόλις 4 γκολ σε 10 ματς. Μετρώντας και τα ματς της περσινής σεζόν, η νίκη επί της Νιούκαστλ ήταν μόλις η 2η στα 17 τελευταία παιχνίδια πρωταθλήματος (2-5-10). Εκτός έδρας αγνοεί τη νίκη στα εννέα τελευταία, ενώ δεν έχει βρει δίχτυα στα τέσσερα τελευταία.

Αγωνιστικά Νέα: Εξέτισε και επιστρέφει ο βασικός στόπερ Κόλινς (7/0). Θα τσεκαριστεί ο βασικός γκολκίπερ Σα ο οποίος παίζει με σπασμένο καρπό από το 2 ματς της σεζόν. Πάντα στα πιτς ο εξτρέμ Νέτο (8/0), οι επιθετικοί Χιμένες (3/0), Καλάιτζιτς (1/0) και ο αναπληρωματικός επιθετικός χαφ Τσικίνιο (2/0).

Κώστας Καραγιαννόπουλος Αθλητικογράφος

Η Γουλβς κέρδισε με δυσκολία την Νότιγχαμ την περασμένη αγωνιστική και επέστρεψε στις νίκες, έδειξε ξανά όμως μεγάλο πρόβλημα δημιουργικά. Δεν θα έχει εύκολο έργο απέναντι στην σκληροτράχηλη Κρίσταλ Πάλας, η οποία επιθετικά δεν διακρίνεται ούτε αυτή για τις αρετές της. Ζαριά στο «Χ».

• Η ομάδα Γουλβς δεν έχει κερδίσει στους τελευταίους 8 από 9 αγώνες εκτός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.27 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Κρίσταλ Πάλας ήταν ισόπαλη στο ημίχρονο στους τελευταίους 4 αγώνες εντός έδρας στη διοργάνωση Πρέμιερ Λιγκ.
    Σημείο: Ημ.X με απόδοση 1.98 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Γουλβς έχασε στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες εκτός έδρας στη διοργάνωση Πρέμιερ Λιγκ.
    Σημείο: 1 με απόδοση 2.08 στον ΟΠΑΠ

ΑΓΓΛΙΑ: Πρέμιερ Λιγκ