Ίντερ - Σαλερνιτάνα

16/10/2022 13:30
Κωδ ΟΠΑΠ: 1071
2 - 0
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 563 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Ίντερ - Σαλερνιτάνα στις 16/2/2024

• Θεατές: 75452
90+4'

90+4'

Κατοχή: Ίντερ: 62%, Σαλερνιτάνα: 38%.

90+4'

Ο Nicolo Barella από την ομάδα Ίντερ είναι υποψήφιος για παίκτης του παιχνιδιού μετά την σπουδαία σημερινή του εμφάνιση

90+4'

75452 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+3'

Ελεύθερο για την ομάδα Ίντερ

90+3'

Η ομάδα Σαλερνιτάνα έχει την κατοχή της μπάλας

90+2'

Ο Luigi Sepe από την ομάδα Σαλερνιτάνα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+2'

Ο Kristjan Asllani από την ομάδα Ίντερ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

90+2'

Ο Joaquin Correa κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Luigi Sepe μπλοκάρει εύκολα

90+2'

Ο Kristjan Asllani από την ομάδα Ίντερ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

90+1'

Η ομάδα Ίντερ εκδηλώνει επίθεση

90+1'

Ελεύθερο για την ομάδα Σαλερνιτάνα

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 3'

90'

Ο Norbert Gyomber απομακρύνει τη μπάλα

90'

Η ομάδα Ίντερ ξεκινάει αντεπίθεση

90'

Ο Stefan de Vrij σταματά επιτυχώς το σουτ

90'

Το σουτ του Emil Bohinen μπλοκάρεται

90'

89'

89'

Ο Denzel Dumfries δίνει τη θέση του στον Raoul Bellanova

89'

Ο Hakan Calhanoglu δίνει τη θέση του στον Matteo Darmian

89'

Ο Hakan Calhanoglu από την ομάδα Ίντερ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

89'

Ο Robin Gosens τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

88'

Η ομάδα Ίντερ έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

88'

Ο Federico Bonazzoli από την ομάδα Σαλερνιτάνα είναι σε θέση οφσάιντ

87'

Ο Norbert Gyomber κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

87'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Kristjan Asllani από την ομάδα Ίντερ ανατρέπει τον Federico Bonazzoli

87'

Η ομάδα Ίντερ έχει την κατοχή της μπάλας

86'

Η ομάδα Ίντερ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

86'

Η ομάδα Σαλερνιτάνα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

86'

85'

Ο Robin Gosens πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

85'

Το αμυντικό λάθος του Emil Bohinen μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

85'

Ο Emil Bohinen από την ομάδα Σαλερνιτάνα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

85'

Κατοχή: Ίντερ: 61%, Σαλερνιτάνα: 39%.

84'

Ο Kristjan Asllani υποπίπτει σε χέρι

83'

82'

Ο Dylan Bronn από την ομάδα Σαλερνιτάνα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

81'

Ο Lorenzo Pirola δίνει τη θέση του στον Junior Sambia

81'

Ο αρχηγός παραδίδει το περιβραχιόνιο του καθώς βγαίνει αλλαγή.

81'

Ο Pasquale Mazzocchi δίνει τη θέση του στον Dylan Bronn

81'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Lassana Coulibaly από την ομάδα Σαλερνιτάνα ανατρέπει τον Hakan Calhanoglu

80'

Κατοχή: Ίντερ: 60%, Σαλερνιτάνα: 40%.

80'

79'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Robin Gosens από την ομάδα Ίντερ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

79'

Η σέντρα από τον Denzel Dumfries από την ομάδα Ίντερ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

79'

78'

Ο Antonio Candreva αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

78'

Η ομάδα Σαλερνιτάνα εκδηλώνει επίθεση

78'

Ο Lassana Coulibaly κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

77'

Ο Robin Gosens κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

77'

77'

Ο Pasquale Mazzocchi κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

77'

Ο Hakan Calhanoglu κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

76'

Ο Boulaye Dia από την ομάδα Σαλερνιτάνα είναι σε θέση οφσάιντ

76'

76'

Ο Tonny Vilhena δίνει τη θέση του στον Emil Bohinen

75'

Ο Denzel Dumfries από την ομάδα Ίντερ πιάνει την κεφαλιά αλλά η προσπάθεια του είναι πολύ άστοχη.

75'

Η σέντρα από τον Robin Gosens από την ομάδα Ίντερ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

75'

Κατοχή: Ίντερ: 59%, Σαλερνιτάνα: 41%.

75'

74'

73'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Nicolo Barella από την ομάδα Ίντερ ανατρέπει τον Tonny Vilhena

73'

Το παιχνίδι αρχίζει ξανά με ελεύθερο

72'

Ο Edin Dzeko δίνει τη θέση του στον Joaquin Correa

72'

Ο Henrikh Mkhitaryan δίνει τη θέση του στον Kristjan Asllani

71'

71'

71'

70'

Η ομάδα Ίντερ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

70'

70'

Κατοχή: Ίντερ: 58%, Σαλερνιτάνα: 42%.

70'

Ο Boulaye Dia τιμωρείται για σπρώξιμο στον Milan Skriniar

69'

69'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Federico Bonazzoli από την ομάδα Σαλερνιτάνα αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

69'

Η σέντρα από τον Antonio Candreva από την ομάδα Σαλερνιτάνα βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

69'

Η ομάδα Σαλερνιτάνα ξεκινάει αντεπίθεση

68'

68'

Ο Flavius Daniliuc σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Andre Onana ελέγχει την φάση

67'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Robin Gosens από την ομάδα Ίντερ ανατρέπει τον Antonio Candreva

67'

Ο Luigi Sepe κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

67'

Ο Hakan Calhanoglu από την ομάδα Ίντερ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

66'

Ο Antonio Candreva από την ομάδα Σαλερνιτάνα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

65'

Ο Hakan Calhanoglu από την ομάδα Ίντερ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Lassana Coulibaly

65'

64'

Η ομάδα Ίντερ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

64'

Η ομάδα Σαλερνιτάνα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

63'

63'

63'

Ο Federico Dimarco είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Robin Gosens

62'

Ο Federico Dimarco είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

62'

62'

61'

Ο Diego Valencia τιμωρείται για σπρώξιμο στον Nicolo Barella

61'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Hakan Calhanoglu από την ομάδα Ίντερ ανατρέπει τον Federico Bonazzoli

60'

Κατοχή: Ίντερ: 57%, Σαλερνιτάνα: 43%.

60'

Ο Grigoris Kastanos δίνει τη θέση του στον Diego Valencia

60'

Ο Krzysztof Piatek δίνει τη θέση του στον Federico Bonazzoli

60'
Γκολ

ΤΟ ΓΚΟΛ ΜΕΤΡΑΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ! - Αφού είδε ξανά τη φάση, ο διαιτητής αποφασίζει ότι το γκολ για την ομάδα Ίντερ μετράει κανονικά.

59'

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΓΚΟΛ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός γκολ.

59'

Ο Hakan Calhanoglu έδωσε την ασίστ για το γκολ.

59'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Nicolo Barella σκοράρει με το αριστερό πόδι!

59'

Η σέντρα από τον Hakan Calhanoglu από την ομάδα Ίντερ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

58'

Η ομάδα Σαλερνιτάνα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

58'

Ο Francesco Acerbi τιμωρείται για σπρώξιμο στον Boulaye Dia

57'

Η ομάδα Σαλερνιτάνα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

57'

56'

Ο Pasquale Mazzocchi από την ομάδα Σαλερνιτάνα είναι σε θέση οφσάιντ

56'

55'

54'

Ο Lautaro Martinez από την ομάδα Ίντερ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

54'

Ο Antonio Candreva από την ομάδα Σαλερνιτάνα εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

54'

Ο Boulaye Dia κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Andre Onana μπλοκάρει εύκολα

54'

54'

53'

Ο Flavius Daniliuc από την ομάδα Σαλερνιτάνα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

53'

Ο Lorenzo Pirola τιμωρείται για σπρώξιμο στον Lautaro Martinez

52'

52'

Ο Lautaro Martinez παίρνει την κεφαλιά και η μπάλα φεύγει ξυστά πάνω από το δοκάρι. Τόσο κοντά στο γκολ!

52'

51'

Ο Pasquale Mazzocchi υποπίπτει σε χέρι

51'

Ο Pasquale Mazzocchi τιμωρείται για σπρώξιμο στον Denzel Dumfries

50'

Ο Pasquale Mazzocchi από την ομάδα Σαλερνιτάνα το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Denzel Dumfries

50'

Ο Nicolo Barella κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

50'

50'

50'

49'

49'

48'

48'

47'

46'

Ο Denzel Dumfries από την ομάδα Ίντερ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

46'

45+2'

Το γκολ που σκόραρε η ομάδα Ίντερ της δίνει ένα ελαφρύ προβάδισμα στην ανάπαυλα.

45+2'

45+2'

Κατοχή: Ίντερ: 63%, Σαλερνιτάνα: 37%.

45+2'

45+1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Milan Skriniar από την ομάδα Ίντερ ανατρέπει τον Grigoris Kastanos

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 1'

45'

Κατοχή: Ίντερ: 64%, Σαλερνιτάνα: 36%.

45'

Ο Lautaro Martinez χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

45'

Ο Lautaro Martinez κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Luigi Sepe μπλοκάρει εύκολα

45'

Το αμυντικό λάθος του Antonio Candreva μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

45'

45'

Ο Milan Skriniar κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

44'

Ο Grigoris Kastanos κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

44'

43'

43'

42'

Ο Edin Dzeko από την ομάδα Ίντερ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Tonny Vilhena

42'

41'

41'

Ο Stefan de Vrij από την ομάδα Ίντερ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

41'

Ο Antonio Candreva από την ομάδα Σαλερνιτάνα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

41'

Ο Andre Onana κάνει μία καθοριστική επέμβαση.

41'

Καλή ενέργεια από τον Krzysztof Piatek ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

41'

Η ομάδα Σαλερνιτάνα έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

41'

41'

40'

Ο Milan Skriniar από την ομάδα Ίντερ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

40'

40'

Ο Francesco Acerbi από την ομάδα Ίντερ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

40'

40'

39'

39'

39'

39'

39'

38'

Ο Federico Dimarco εκτελεί το φάουλ προς την εστία, αλλά ο Luigi Sepe ελέγχει την φάση

37'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Flavius Daniliuc από την ομάδα Σαλερνιτάνα ανατρέπει τον Lautaro Martinez

37'

37'

Ο Milan Skriniar κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Luigi Sepe μπλοκάρει εύκολα

37'

Η σέντρα από τον Federico Dimarco από την ομάδα Ίντερ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

36'

Ο Lautaro Martinez κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

36'

35'

Ο Lorenzo Pirola κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

35'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Grigoris Kastanos από την ομάδα Σαλερνιτάνα ανατρέπει τον Denzel Dumfries

35'

Κατοχή: Ίντερ: 67%, Σαλερνιτάνα: 33%.

35'

35'

Ο Grigoris Kastanos από την ομάδα Σαλερνιτάνα προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή, αλλά το σουτ του έφυγε δίπλα από την εστία.

34'

Ο Edin Dzeko από την ομάδα Ίντερ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

34'

34'

34'

Ο Lorenzo Pirola σταματά επιτυχώς το σουτ

34'

Το σουτ του Lautaro Martinez μπλοκάρεται

33'

Ο Denzel Dumfries κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

33'

33'

Ο Edin Dzeko παίρνει την κεφαλιά και η μπάλα φεύγει ξυστά από το δοκάρι. Τόσο κοντά στο γκολ!

33'

Ο Federico Dimarco από την ομάδα Ίντερ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

32'

Ο Norbert Gyomber σταματά επιτυχώς το σουτ

32'

Το σουτ του Edin Dzeko μπλοκάρεται

32'

Ο Nicolo Barella τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

32'

32'

32'

31'

31'

31'

Ο Norbert Gyomber από την ομάδα Σαλερνιτάνα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

30'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Krzysztof Piatek από την ομάδα Σαλερνιτάνα ανατρέπει τον Denzel Dumfries

30'

30'

Κατοχή: Ίντερ: 68%, Σαλερνιτάνα: 32%.

29'

29'

28'

28'

27'

27'

Ο Hakan Calhanoglu από την ομάδα Ίντερ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

26'

26'

26'

25'

25'

24'

23'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Hakan Calhanoglu από την ομάδα Ίντερ ανατρέπει τον Grigoris Kastanos

23'

23'

22'

Ο Pasquale Mazzocchi είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

22'

22'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Lorenzo Pirola για την ομάδα Σαλερνιτάνα. Ο Edin Dzeko σταματάει την φάση.

22'

Ο Denzel Dumfries κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Pasquale Mazzocchi.

21'

Ο Krzysztof Piatek από την ομάδα Σαλερνιτάνα είναι σε θέση οφσάιντ

21'

21'

Ο Grigoris Kastanos από την ομάδα Σαλερνιτάνα στέλνει την μπάλα λίγο δίπλα από το δοκάρι. Τόσο κοντά!

21'

Ο Boulaye Dia τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

20'

20'

Κατοχή: Ίντερ: 72%, Σαλερνιτάνα: 28%.

20'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Hakan Calhanoglu από την ομάδα Ίντερ ανατρέπει τον Boulaye Dia

19'

Ο Flavius Daniliuc απομακρύνει τη μπάλα

19'

19'

18'

18'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Edin Dzeko από την ομάδα Ίντερ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

18'

17'

Ο Flavius Daniliuc έκανε φάουλ, καθώς δεν είχε άλλο τρόπο να σταματήσει την αντεπίθεση, και βλέπει κίτρινη κάρτα

17'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Flavius Daniliuc από την ομάδα Σαλερνιτάνα ανατρέπει τον Denzel Dumfries

17'

Το αμυντικό λάθος του Flavius Daniliuc μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

17'

Ο Andre Onana απομακρύνει τη μπάλα

17'

Το αμυντικό λάθος του Milan Skriniar μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

17'

16'

15'

Κατοχή: Ίντερ: 73%, Σαλερνιτάνα: 27%.

14'

Η ομάδα Ίντερ κατάφερε να σκοράρει το σημαντικό πρώτο γκολ. Μπορεί να χτίσει πάνω σε αυτό;

14'

Ο Denzel Dumfries έδωσε την ασίστ για το γκολ!

14'

Ο Nicolo Barella έδωσε την ασίστ για το γκολ.

14'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Lautaro Martinez της ομάδας Ίντερ νικάει τον τερματοφύλακα έξω από την περιοχή με το δεξί πόδι!

14'

13'

Ο Francesco Acerbi κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Krzysztof Piatek.

13'

12'

Ο Federico Dimarco αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

12'

Ο Hakan Calhanoglu από την ομάδα Ίντερ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

12'

Το αμυντικό λάθος του Norbert Gyomber μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

12'

11'

11'

11'

10'

10'

Κατοχή: Ίντερ: 85%, Σαλερνιτάνα: 15%.

10'

Ο Tonny Vilhena κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

9'

9'

9'

8'

Ο Lassana Coulibaly κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Francesco Acerbi.

8'

7'

6'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Hakan Calhanoglu από την ομάδα Ίντερ ανατρέπει τον Lassana Coulibaly

6'

6'

Ο Lorenzo Pirola από την ομάδα Σαλερνιτάνα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

5'

Φράγμα από τον Tonny Vilhena, ο οποίος διακόπτει το τρέξιμο του Henrikh Mkhitaryan. Το φάουλ σφυρίχτηκε.

5'

Κατοχή: Ίντερ: 83%, Σαλερνιτάνα: 17%.

5'

4'

4'

4'

3'

3'

2'

1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Norbert Gyomber από την ομάδα Σαλερνιτάνα ανατρέπει τον Lautaro Martinez

1'

1'

1'

Είναι μία όμορφη ζεστή μέρα για ποδόσφαιρο.

1'

Η ομάδα Ίντερ είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Giuseppe Meazza, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Με σαφώς καλύτερη ψυχολογία η Ίντερ

Η Ίντερ υποδέχεται τη Σαλερνιτάνα για την 10η αγωνιστική της Σέριε Α’. Με ανεβασμένη ψυχολογία οι γηπεδούχοι, από σημαντική νίκη προέρχονται οι φιλοξενούμενοι.

Σε ένα από τα καλύτερα παιχνίδια των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ έφυγε με μία εντυπωσιακή ισοπαλία (3-3) από το «Καμπ Νου» απέναντι στην Μπαρτσελόνα και πλέον είναι με το ένα πόδι στην επόμενη φάση. Από την αρχή έδειξε ικανή να πάρει αποτέλεσμα, είχε δοκάρι στο 17’ αλλά τελικά βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 40’.

Πέντε λεπτά μετά το ξεκίνημα της επανάληψης ο Μπαρέλα μέσα από την περιοχή έφερε το παιχνίδι στα ίσα και στο 63’ ο Λαουτάρο με ωραία ενέργεια έκανε την ανατροπή. Δέχτηκε πίεση στη συνέχεια, είδε τον Λεβαντόφσκι να την ισοφαρίζει στο 82’ αλλά σε μία αντεπίθεση στο 89’ ο Γκόσενς πέτυχε και τρίτο τέρμα. Η Μπαρτσελόνα βρήκε εκ νέου την ισοφάριση αλλά ακόμα και η ισοπαλία είναι θετικό αποτέλεσμα.

Πλέον της αρκεί μία νίκη στην εντός έδρας αναμέτρηση επί της Βικτόρια Πλζεν σε δύο εβδομάδες για να «σφραγίσει» την πρόκριση της στην επόμενη φάση που αποτελεί σίγουρη επιτυχία. Ο Σιμόνε Ιντζάγκι ανέτρεψε το αρνητικό κλίμα που υπήρχε για τον ίδιο καθώς η νίκη και η ισοπαλία απέναντι στην Μπαρτσελόνα αλλά και η εκτός έδρας επικράτησε επί της Σασσουόλο την προηγούμενη αγωνιστική έφεραν και πάλι νότες αισιοδοξίας στο Μιλάνο.

Δεν είναι μόνο τα αποτελέσματα αλλά και ο τρόπος που τα πήρε καθώς οι εμφανίσεις της ήταν πειστικές. Βέβαια οι 15 βαθμοί που έχει συγκεντρώσει την φέρνουν εκτός πεντάδας, θα χρειαστεί να δώσει συνέχεια στις νίκες της για να μην βρεθεί σε δύσκολη θέση αργότερα.

«Έχουμε μπροστά μας ένα άλλο παιχνίδι και πρέπει να είμαστε έτοιμοι γιατί θα έχει ένταση. Θα αντιμετωπίσουμε μία οργανωμένη ομάδα που την περσινή σεζόν έκανε πολύ καλό δεύτερο γύρο και θα πρέπει τώρα να δείξουμε και εμείς αρκετά πράγματα», σχολίασε ο κόουτς Ιντζάγκι.

Αγωνιστικά Νέα: Παραμένει απών ο φορ Λουκάκου (3/1) και ο μέσος Μπρόζοβιτς (7/2) αλλά επιστρέφει ο φορ Κορέα (8/2).

Μπορεί να μην ήταν εμφανώς καλύτερη της Βερόνα την προηγούμενη αγωνιστική αλλά πήρε μία σημαντική εντός έδρας νίκη με 2-1. Ο Πιόντεκ με ωραία ενέργεια της έδωσε το προβάδισμα στο 18’, σώθηκε από το δοκάρι λίγο αργότερα και γενικά δεν μπόρεσε να απειλήσει ιδιαίτερα. Στο 56’ μάλιστα δέχθηκε την ισοφάριση, είδε την αντίπαλο της να έχει και δεύτερο δοκάρι έπειτα όμως στο 90+4’ ο Ντιά με ένα πολύ ωραίο πλασέ πέτυχε το 2-1 και της χάρισε τη νίκη.

Κρατάει το αποτέλεσμα το οποίο και είχε ανάγκη μετά από πέντε σερί παιχνίδια χωρίς νίκη και συνεχίζει με καλύτερη ψυχολογία. Άλλωστε έφτασε τους 10 βαθμούς στο πρωτάθλημα και ανέβηκε στην 11η θέση. Μπορεί να νιώθει λίγο πιο άνετα, ο κόουτς Νικόλα κέρδισε ξανά πόντους στον πάγκο αν και θεωρώ πως η κριτική που του έχει γίνει είναι και λίγο άδικη. Μπορεί να έγιναν σημαντικές προσθήκες το καλοκαίρι αλλά ο ίδιος χτίζει στην ουσία και πάλι μία καινούρια ομάδα και μπορεί να φτάσει στην παραμονή.

Αγωνιστικά Νέα: Τιμωρημένος ο μέσος Ραντοβάνονιτς (3/0). Παραμένουν εκτός ο στόπερ Φάτσιο (6/0) και ο εξτρέμ Ριμπερί (1/0). Επιστρέφει ο μέσος Μποχίνεν.

Θάνος Τσαλουχίδης Αθλητικογράφος

Η Ίντερ προέρχεται από μία σπουδαία ισοπαλία στο «Καμπ Νου» που εκτός απρόοπτου την στέλνει στην επόμενη φάση. Εκτός από τα αποτελέσματα πείθει και με τις εμφανίσεις της πλέον και το παιχνίδι με τη Σαλερνιτάνα είναι μία καλή ευκαιρία για να δώσει συνέχεια στις νίκες της. Οι φιλοξενούμενοι πήραν τους τρεις βαθμούς που έψαχναν απέναντι στη Βερόνα και τώρα μπορούν να νιώθουν λίγο πιο άνετοι. Ξέρουν ότι θα έχουν δύσκολη αποστολή και το θέμα είναι κατά πόσο θα ρισκάρουν. Θα πάω με τον άσο στο ημίχρονο.

• Στους τελευταίους 8 από 9 αγώνες της ομάδας Ίντερ, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Σέριε A).
    Σημείο: Over με απόδοση 1.28 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 5 αγώνες της ομάδας Σαλερνιτάνα, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Σέριε A).
  • Η ομάδα Σαλερνιτάνα έφερε ισοπαλία στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες εκτός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: X με απόδοση 6.75 στον ΟΠΑΠ

ΙΤΑΛΙΑ: Σέριε A