9/10/2022 16:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 504
3 - 1
Τελείωσε
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 578 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Γουέστ Χαμ - Φούλαμ στις 14/4/2024

• Θεατές: 62454
90+6'

Μετά από ένα εξαιρετικό δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα Γουέστ Χαμ πραγματοποίησε την ανατροπή και φεύγει νικήτρια από το γήπεδο!

90+6'

90+6'

62454 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+6'

Κατοχή: Γουέστ Χαμ: 51%, Φούλαμ: 49%.

90+5'

Ο Kurt Zouma κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

90+5'

Η ομάδα Φούλαμ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

90+4'

Η ομάδα Γουέστ Χαμ έχει την κατοχή της μπάλας

90+4'

Ελεύθερο για την ομάδα Φούλαμ

90+4'

Ο Michail Antonio τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

90+3'

Οι οπαδοί της ομάδας Φούλαμ είδαν αρκετά. Αποχωρούν από το στάδιο.

90+3'

Η ομάδα Γουέστ Χαμ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

90+3'

Ο Pablo Fornals δίνει τη θέση του στον Flynn Downes

90+2'

Ο Tim Ream έκανε μία κακή εκτέλεση που οδήγησε σε γκολ του αντιπάλου.

90+1'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Michail Antonio αντιδρά πρώτος σε μία διεκδικούμενη μπάλα και τη στέλνει στα δίχτυα με το δεξί!!

90+1'

Καλή ενέργεια από τον Michail Antonio ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

90+1'

Ο Michail Antonio κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 5'

90'

Η ομάδα Γουέστ Χαμ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90'

89'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Michail Antonio από την ομάδα Γουέστ Χαμ ανατρέπει τον Bobby Reid

89'

89'

Ο Neeskens Kebano δίνει τη θέση του στον Shane Duffy

88'

Ο Declan Rice κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

88'

Ο Tom Cairney από την ομάδα Φούλαμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

87'

Η ομάδα Φούλαμ εκδηλώνει επίθεση

87'

87'

Η ομάδα Φούλαμ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

87'

Ο Bobby Reid κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

86'

Ο Tomas Soucek κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

86'

Ελεύθερο για την ομάδα Γουέστ Χαμ

86'

Το σουτ του Neeskens Kebano μπλοκάρεται

85'

Η σέντρα από τον Neeskens Kebano από την ομάδα Φούλαμ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

85'

85'

Ο Joao Palhinha κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

85'

85'

Ο Kurt Zouma από την ομάδα Γουέστ Χαμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

84'

Ο Lucas Paqueta δίνει τη θέση του στον Emerson

83'

Κίτρινη κάρτα για τον Thilo Kehrer

83'

Ο Thilo Kehrer από την ομάδα Γουέστ Χαμ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Neeskens Kebano

83'

Ο Tosin Adarabioyo απομακρύνει τη μπάλα

83'

Ο Pablo Fornals τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

82'

82'

Ο Aaron Cresswell από την ομάδα Γουέστ Χαμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

81'

Η ομάδα Φούλαμ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

81'

Ο Thilo Kehrer απομακρύνει τη μπάλα

81'

80'

Ο Gianluca Scamacca δίνει τη θέση του στον Michail Antonio

80'

Ο Gianluca Scamacca έκανε φάουλ στον Tim Ream

80'

Κατοχή: Γουέστ Χαμ: 53%, Φούλαμ: 47%.

80'

Ο Lukasz Fabianski κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

79'

78'

78'

Η ομάδα Φούλαμ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

77'

Ο Andreas Pereira δίνει τη θέση του στον Joshua Onomah

77'

Ο Daniel James δίνει τη θέση του στον Harry Wilson

77'

Ο Tim Ream σταματά επιτυχώς το σουτ

77'

Το σουτ του Lucas Paqueta μπλοκάρεται

77'

Η ομάδα Γουέστ Χαμ έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

76'

76'

75'

74'

Το σουτ του Jarrod Bowen μπλοκάρεται

74'

Ο Aaron Cresswell σταματά επιτυχώς το σουτ

73'

Το σουτ του Tom Cairney μπλοκάρεται

73'

Η σέντρα από τον Antonee Robinson από την ομάδα Φούλαμ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

73'

Ο Craig Dawson κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

72'

Η ομάδα Γουέστ Χαμ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

71'

71'

Ο Harrison Reed δίνει τη θέση του στον Tom Cairney

71'

70'

Ο Carlos Vinicius από την ομάδα Φούλαμ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

70'

Ο Andreas Pereira τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

70'

69'

68'

66'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Carlos Vinicius, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

66'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Marco Silva, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

62'

Ο Declan Rice έδωσε την ασίστ για το γκολ!

62'

Ο Lucas Paqueta έδωσε την ασίστ για το γκολ.

62'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Μία υπέροχη λόμπα από τον Gianluca Scamacca της ομάδας Γουέστ Χαμ με το δεξί πόδι.

62'
Γκολ

ΓΚΟΛ! Μετά από έλεγχο της φάσης στο VAR ο διαιτητής άλλαξε την αρχική του απόφαση και έδειξε σέντρα για την Γουέστ Χαμ

62'
Σε εξέλιξη

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΓΚΟΛ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός γκολ.

62'

Ο Lucas Paqueta τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

62'

Η ομάδα Γουέστ Χαμ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

62'

Ο Tim Ream απομακρύνει τη μπάλα

61'

Ο Thilo Kehrer κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

61'

Ο Kurt Zouma απομακρύνει τη μπάλα

61'

Η ομάδα Φούλαμ ξεκινάει αντεπίθεση

61'

60'

Ο Tosin Adarabioyo από την ομάδα Φούλαμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

60'

Κατοχή: Γουέστ Χαμ: 52%, Φούλαμ: 48%.

60'

59'

Η ομάδα Φούλαμ έχει την κατοχή της μπάλας

59'

58'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Harrison Reed, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

58'

Ο Daniel James τιμωρείται για σπρώξιμο στον Gianluca Scamacca

58'

57'

Ο Aaron Cresswell από την ομάδα Γουέστ Χαμ είναι σε θέση οφσάιντ

57'

57'

Ο Aaron Cresswell από την ομάδα Γουέστ Χαμ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

57'

Ο Neeskens Kebano από την ομάδα Φούλαμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

55'

55'

Ο Andreas Pereira από την ομάδα Φούλαμ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

55'

55'

54'

53'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Tim Ream από την ομάδα Φούλαμ ανατρέπει τον Jarrod Bowen

53'

53'

53'

52'

52'

52'

51'

Ο Daniel James πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

51'

Η ομάδα Φούλαμ έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

51'

Ο Aaron Cresswell απομακρύνει τη μπάλα

50'

Ο Antonee Robinson κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

50'

49'

49'

49'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Gianluca Scamacca από την ομάδα Γουέστ Χαμ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

49'

Η σέντρα από τον Aaron Cresswell από την ομάδα Γουέστ Χαμ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

49'

Ο Kurt Zouma κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Carlos Vinicius.

48'

48'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Bobby Reid από την ομάδα Φούλαμ ανατρέπει τον Lucas Paqueta

47'

47'

47'

Καλή ενέργεια από τον Lucas Paqueta ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

46'

46'

Ο Harrison Reed από την ομάδα Φούλαμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

46'

Ο Tim Ream κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

46'

45+4'

45+4'

45+4'

Ο Carlos Vinicius από την ομάδα Φούλαμ είναι σε θέση οφσάιντ

45+3'

Ο Antonee Robinson από την ομάδα Φούλαμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

45+3'

Ο Carlos Vinicius τιμωρείται για σπρώξιμο στον Craig Dawson

45+3'

45+3'

Ο Declan Rice απομακρύνει τη μπάλα

45+3'

45+1'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Pablo Fornals για την ομάδα Γουέστ Χαμ. Ο Daniel James σταματάει την φάση.

45+1'

45+1'

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 3'

45'

45'

45'

43'

Ο Craig Dawson είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

43'

42'

42'

42'

42'

Ο Lucas Paqueta πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

41'

41'

40'

Ο Bernd Leno κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

40'

Ο Pablo Fornals από την ομάδα Γουέστ Χαμ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

40'

Κατοχή: Γουέστ Χαμ: 49%, Φούλαμ: 51%.

40'

40'

39'

Ο Daniel James απομακρύνει τη μπάλα

39'

38'

38'

Ο Tomas Soucek κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Carlos Vinicius.

38'

37'

37'

37'

36'

36'

35'

Ο Harrison Reed από την ομάδα Φούλαμ είναι σε θέση οφσάιντ

35'

Κατοχή: Γουέστ Χαμ: 46%, Φούλαμ: 54%.

35'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Thilo Kehrer από την ομάδα Γουέστ Χαμ ανατρέπει τον Andreas Pereira

34'

Ο Neeskens Kebano έκανε φάουλ στον Lucas Paqueta

34'

33'

Ο Carlos Vinicius τιμωρείται για σπρώξιμο στον Lukasz Fabianski

33'

Ο Andreas Pereira από την ομάδα Φούλαμ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

32'

Ο Harrison Reed σταματά επιτυχώς το σουτ

32'

32'

Το σουτ του Thilo Kehrer μπλοκάρεται

32'

31'

31'

Ο Craig Dawson απομακρύνει τη μπάλα

30'

Ο Gianluca Scamacca κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

30'

Κατοχή: Γουέστ Χαμ: 47%, Φούλαμ: 53%.

29'

Με αυτό το γκολ, η ομάδα Γουέστ Χαμ ισοφάρισε. Υπάρχει παιχνίδι!

29'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Jarrod Bowen της ομάδας Γουέστ Χαμ μετουσιώνει σε γκολ το πέναλτι με το αριστερό πόδι! Ο Bernd Leno επέλεξε τη λάθος γωνία.

27'

Κίτρινη κάρτα για τον Andreas Pereira

27'

ΠΕΝΑΛΤΙ- Ο Andreas Pereira από την ομάδα Φούλαμ υποπίπτει σε πέναλτι για σπρώξιμο στον Craig Dawson.

27'

Ο Jarrod Bowen από την ομάδα Γουέστ Χαμ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

26'

Καλή ενέργεια από τον Jarrod Bowen ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

26'

Ο Gianluca Scamacca κάνει μία καθοριστική επέμβαση.

26'

Ο Gianluca Scamacca κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Bernd Leno μπλοκάρει εύκολα

26'

Ο Aaron Cresswell τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

25'

25'

25'

Ο Craig Dawson από την ομάδα Γουέστ Χαμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

25'

Κατοχή: Γουέστ Χαμ: 48%, Φούλαμ: 52%.

24'

24'

24'

Ο Gianluca Scamacca από την ομάδα Γουέστ Χαμ στέλνει την μπάλα λίγο δίπλα από το δοκάρι. Τόσο κοντά!

24'

23'

23'

23'

Ο Pablo Fornals κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

23'

22'

Ο Neeskens Kebano κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

22'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Craig Dawson από την ομάδα Γουέστ Χαμ ανατρέπει τον Carlos Vinicius

21'

21'

20'

20'

20'

Ο Harrison Reed κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

20'

19'

Ο Gianluca Scamacca έκανε φάουλ στον Antonee Robinson

19'

19'

Η ομάδα Γουέστ Χαμ εκδηλώνει επίθεση

18'

Ο Lukasz Fabianski από την ομάδα Γουέστ Χαμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

18'

Ο Carlos Vinicius κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Kurt Zouma.

18'

17'

17'

Ο Bernd Leno κάνει μία καθοριστική επέμβαση.

17'

17'

Η σέντρα από τον Lucas Paqueta από την ομάδα Γουέστ Χαμ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

16'

16'

15'

15'

15'

15'

Κατοχή: Γουέστ Χαμ: 63%, Φούλαμ: 37%.

14'

14'

ΟΡΙΖΟΝΤΙΟ ΔΟΚΑΡΙ! Ο Daniel James πραγματοποίησε ωραίο σουτ από απόσταση, αλλά σημάδεψε το ορζόντιο δοκάρι!

14'

13'

13'

Ο Gianluca Scamacca τιμωρείται για σπρώξιμο στον Antonee Robinson

12'

11'

11'

10'

Ο Daniel James κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

10'

10'

Κατοχή: Γουέστ Χαμ: 57%, Φούλαμ: 43%.

9'

9'

9'

9'

Ο Andreas Pereira εκτελεί το φάουλ προς την εστία, αλλά ο Lukasz Fabianski ελέγχει την φάση

8'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Thilo Kehrer από την ομάδα Γουέστ Χαμ ανατρέπει τον Neeskens Kebano

8'

8'

7'

7'

6'

Κατοχή: Γουέστ Χαμ: 56%, Φούλαμ: 44%.

5'

Ο Carlos Vinicius έδωσε την ασίστ για το γκολ!

5'

Ο Neeskens Kebano έδωσε την ασίστ για το γκολ.

5'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Andreas Pereira σκοράρει με το αριστερό πόδι!

5'

Ο Neeskens Kebano τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

5'

5'

5'

4'

4'

3'

3'

3'

2'

1'

Ο Declan Rice από την ομάδα Γουέστ Χαμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

1'

1'

Ο αγωνιστικός χώρος είναι σε φανταστική κατάσταση σήμερα και οι παίκτες απολαμβάνουν την επιφάνεια.

1'

Τέλεια ημέρα για ποδόσφαιρο, με ηλιόλουστο καιρό

1'

Η ομάδα Φούλαμ είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το London Stadium, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Λονδρέζικη μάχη

Η Γουέστ Χαμ υποδέχεται τη συμπολίτισσα Φούλαμ στο Ολυμπιακό Στάδιο του Λονδίνου με στόχο να δώσει συνέχεια στο θετικό μομέντουμ. Από την πλευρά τους, οι νεοφώτιστοι θέλουν να επιστρέψουν στα θετικά αποτελέσματα μετά τη βαριά ήττα από την Νιούκαστλ.

Την Πέμπτη πέρασε με 1-0 από την έδρα της Άντερλεχτ και έκανε το 3x3 στον όμιλο του Κόνφερενς Λιγκ. Κυρίαρχη στο παιχνίδι, δεν εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες της στο πρώτο μέρος και στην επανάληψη δεν ήταν το ίδιο απειλητική, όμως κατάφερε να σκοράρει στο 79’ με τον Σκαμάκα, ο οποίος έδωσε τη λύση ερχόμενος από τον πάγκο. Πέντε λεπτά μετά χρειάστηκε μεγάλη επέμβαση του Αρεολά για να κρατήσει το 1-0, το οποίο έμεινε εν τέλει ως το φινάλε.

Στο πρωτάθλημα έβαλε τέλος στο αρνητικό σερί, επικρατώντας με 2-0 της Γουλβς στο Λονδίνο. Καλύτερη στη μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού, πέτυχε δύο όμορφα γκολ με τους Σκαμάκα (29’) και Μπόουεν (54’) και στη συνέχεια υπερασπίστηκε το υπέρ της σκορ.

Πήρε βαθιά βαθμολογική «ανάσα» αφού ήταν μόλις η δεύτερη νίκη της στο πρωτάθλημα σε 8 παιχνίδια (2-1-5). Βρίσκεται στην 15η θέση και στο +1 από τη ζώνη του υποβιβασμού αλλά με παιχνίδι λιγότερο. Γενικότερα αρχίζει να ανεβάζει στροφές μετά το πολύ άσχημο ξεκίνημα και σ’ αυτό βοήθησαν και τα ευρωπαϊκά παιχνίδια ώστε να χτίσει μομέντουμ.

Αγωνιστικά Νέα: Ο επιθετικός χαφ Κορνέ (9/5 ασίστ) αποκόμισε πρόβλημα τραυματισμού κόντρα στην Γουλβς και θα χάσει δεύτερο σερί παιχνίδι. Μακροχρόνια εκτός ο νεοαποκτηθέντας στόπερ Αγκέρ (-). Στη συνέντευξη Τύπου ο Μόγιες ανέφερε πως κάποιοι παίκτες αποκόμισαν μικροπροβλήματα αλλά δήλωσε πως δεν είναι κάτι σοβαρό.Μπήκε με άσχημο τρόπο τέλος στο αήττητο σερί στην έδρα της, γνωρίζοντας βαριά ήττα με 4-1 από την Νιούκαστλ. Δεν μπήκε καλά στο ματς, γλίτωσε από δοκάρι μόλις στο 5ο λεπτό και τρία λεπτά αργότερα έμεινε με αριθμητικό μειονέκτημα. Η συνέχεια ήταν άκρως κατηφορική, με την αντίπαλο της να πετυχαίνει τρία γκολ στο πρώτο μέρος και τέταρτο στο 57’, ενώ η ίδια μείωσε απλώς στο φινάλε με τον Ριντ.

Παράπονα για την αποβολή του Τσαλόμπα στο 8’ είχε ο τεχνικός της Σίλβα: «Σίγουρα ήταν σκληρό τάκλιν αλλά είμαι 100% σίγουρος ότι τις επόμενες εβδομάδες θα δούμε περισσότερα τέτοια τάκλιν και θα δοθούν κίτρινες κάρτες. Είναι δύσκολο για εμάς να το κατανοήσουμε επειδή δεν βλέπουμε σταθερότητα σε τέτοιου είδους αποφάσεις».

Ξεκίνησε με δύο ισοπαλίες, έκτοτε έχει εναλλάξ νίκες και ήττες στα έξι παιχνίδια που έχει δώσει (3-0-3). Γενικότερα εντυπωσιακό ξεκίνημα από τους νεοφώτιστους, που βρίσκονται στην 9η θέση και στο -3 από την πεντάδα με παιχνίδι λιγότερο. Αρκετά επιθετική ομάδα, ενδεικτικό ότι έχει σκοράρει και δεχτεί γκολ σ’ όλα τα παιχνίδια εκτός από ένα 0-0 με την σφιχτή Γουλβς στα μέσα Αυγούστου.

Αγωνιστικά Νέα: Αμφίβολος ο αρχισκόρερ της Μίτροβιτς (8/6) που αποκόμισε πρόβλημα στον αστράγαλο κόντρα στην Νιούκαστλ και αν δεν τα καταφέρει η απουσία του είναι αναντικατάστατη. Τιμωρημένος είναι ο αναπληρωματικός αμυντικός μέσος Τσαλόμπα (3/0), αλλά εξέτισε και επιστρέφει ο βασικός Παλίνια (7/2). Εξαιρετικά αμφίβολος δίνεται ο βασικός μπακ Τετέ (7/3 ασίστ), πάντα εκτός ο νεοφερμένος εξτρέμ Σόλομον (1/0) και ο ομοθεσίτης Γουίλσον (-).

Κώστας Καραγιαννόπουλος Αθλητικογράφος

Η Γουέστ Χαμ αρχίζει να βρίσκει μομέντουμ, δεν έχει φτάσει ακόμα όμως στα περσινά στάνταρ ούτε έχει τη σταθερότητα για να υποστηρίξει τέτοιο φαβοριτισμό απέναντι σε μια Φούλαμ που έχει αφήσει πολύ καλές εντυπώσεις μέχρι στιγμής. Παράλληλα, τα «σφυριά» προέρχονται από εκτός έδρας ευρωπαϊκό παιχνίδι και οι «κότατζερς» θα επιχειρήσουν να το εκμεταλλευτούν. Δεν πάει όμως εύκολα το χέρι στην κόντρα ειδικά αν δε γνωστοποιηθεί η παρουσία του αρχισκόρερ Μίτροβιτς ο οποίος δίνεται αμφίβολος. «Χορταστικά» τα ματς της Φούλαμ η οποία σκοράρει και δέχεται γκολ στα 7/8 παιχνίδια της, από την άλλη η Γουέστ Χαμ βρίσκει γκολ στα τελευταία παιχνίδια. Θα πάμε με το αμφίσκορο.

• Στους τελευταίους 6 αγώνες της ομάδας Φούλαμ, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Πρέμιερ Λιγκ).
    Σημείο: Over με απόδοση 1.75 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 7 από 8 αγώνες της ομάδας Γουέστ Χαμ, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Πρέμιερ Λιγκ).
    Σημείο: Under με απόδοση 2.05 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Γουέστ Χαμ νίκησε στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1 με απόδοση 1.64 στον ΟΠΑΠ

ΑΓΓΛΙΑ: Πρέμιερ Λιγκ