21+

Βόλφσμπουργκ - Μπόχουμ

29/10/2022 16:30
Κωδ ΟΠΑΠ: 885
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 551 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Βόλφσμπουργκ - Μπόχουμ στις 20/4/2024

• Θεατές: 24037
90+1'

90+1'

Κατοχή: Βόλφσμπουργκ: 52%, Μπόχουμ: 48%.

90+1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Danilo Soares από την ομάδα Μπόχουμ ανατρέπει τον Maximilian Arnold

90'

Η ομάδα Βόλφσμπουργκ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90'

90'

Ελεύθερο για την ομάδα Βόλφσμπουργκ

90'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Simon Zoller από την ομάδα Μπόχουμ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

90'

Η σέντρα από τον Cristian Gamboa από την ομάδα Μπόχουμ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

89'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mattias Svanberg από την ομάδα Βόλφσμπουργκ ανατρέπει τον Kevin Stoeger

86'

Ο Cristian Gamboa κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

85'

85'

Η ομάδα Βόλφσμπουργκ έχει την κατοχή της μπάλας

84'

Ο Micky van de Ven σταματά επιτυχώς το σουτ

84'

Το σουτ του Gerrit Holtmann μπλοκάρεται

83'

Ο Maximilian Arnold από την ομάδα Βόλφσμπουργκ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

82'

Η ομάδα Μπόχουμ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

82'

Η ομάδα Βόλφσμπουργκ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

82'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Anthony Losilla από την ομάδα Μπόχουμ ανατρέπει τον Yannick Gerhardt

81'

Ο Jakub Kaminski δίνει τη θέση του στον Josip Brekalo

81'

Ο Ridle Baku δίνει τη θέση του στον Kilian Fischer

80'

Ο Koen Casteels έδωσε την ασίστ για το γκολ!

80'

Ο Paulo Otavio έδωσε την ασίστ για το γκολ.

80'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Jonas Wind της ομάδας Βόλφσμπουργκ νικάει τον τερματοφύλακα έξω από την περιοχή με το δεξί πόδι!

80'

Κατοχή: Βόλφσμπουργκ: 51%, Μπόχουμ: 49%.

79'

Η ομάδα Βόλφσμπουργκ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

79'

Ο Dominique Heintz από την ομάδα Μπόχουμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

78'

78'

Ο Gerrit Holtmann αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

78'

Το σουτ του Kevin Stoeger μπλοκάρεται

78'

Ο Micky van de Ven από την ομάδα Βόλφσμπουργκ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

78'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Paulo Otavio από την ομάδα Βόλφσμπουργκ ανατρέπει τον Cristian Gamboa

78'

Ελεύθερο για την ομάδα Μπόχουμ

77'

Ο Paulo Otavio αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

77'

77'

Ο Maximilian Arnold από την ομάδα Βόλφσμπουργκ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

77'

Ο Simon Zoller από την ομάδα Μπόχουμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

77'

76'

75'

Κατοχή: Βόλφσμπουργκ: 50%, Μπόχουμ: 50%.

75'

75'

Ο Konstantinos Stafylidis αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

74'

Ο Ridle Baku από την ομάδα Βόλφσμπουργκ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

74'

Ο Felix Nmecha δίνει τη θέση του στον Mattias Svanberg

74'

Ο Lukas Nmecha δίνει τη θέση του στον Jonas Wind

73'

Ο Philipp Hofmann δίνει τη θέση του στον Tim Oermann

73'

Ο Christopher Antwi-Adjej δίνει τη θέση του στον Konstantinos Stafylidis

73'

Ο Philipp Hofmann τιμωρείται για σπρώξιμο στον Maximilian Arnold

72'

72'

Η σέντρα από τον Omar Marmoush από την ομάδα Βόλφσμπουργκ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

71'

Ο Anthony Losilla από την ομάδα Μπόχουμ είναι σε θέση οφσάιντ

70'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Felix Nmecha από την ομάδα Βόλφσμπουργκ ανατρέπει τον Anthony Losilla

70'

69'

68'

Ο Lukas Nmecha αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

67'

67'

Ο Maximilian Arnold επιχειρεί να σκοράρει με απευθείας φάουλ, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ

67'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Danilo Soares από την ομάδα Μπόχουμ ανατρέπει τον Patrick Wimmer

67'

Ο Patrick Wimmer δίνει τη θέση του στον Omar Marmoush

65'

Κατοχή: Βόλφσμπουργκ: 48%, Μπόχουμ: 52%.

65'

64'

63'

63'

62'

Ο Manuel Riemann κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

61'

61'

ΔΟΚΑΡΙ! Αγγίζει το γκολ ο Lukas Nmecha αλλά το τελείωμα του βρίσκει στο δοκάρι!

61'

Ο Felix Nmecha τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

60'

60'

Καλή ενέργεια από τον Silvere Ganvoula ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

59'

Η ομάδα Μπόχουμ έχει την κατοχή της μπάλας

59'

Ο Jordi Osei-Tutu δίνει τη θέση του στον Gerrit Holtmann

58'

Ο Philipp Foerster δίνει τη θέση του στον Simon Zoller

58'

Ο Maximilian Arnold έδωσε την ασίστ για το γκολ.

58'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Felix Nmecha της ομάδας Βόλφσμπουργκ σκοράρει με κεφαλιά

58'

Η σέντρα από τον Maximilian Arnold από την ομάδα Βόλφσμπουργκ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

57'

Κίτρινη κάρτα για τον Dominique Heintz

57'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Dominique Heintz από την ομάδα Μπόχουμ ανατρέπει τον Lukas Nmecha

56'

Κατοχή: Βόλφσμπουργκ: 49%, Μπόχουμ: 51%.

56'

56'

56'

Ο Philipp Foerster από την ομάδα Μπόχουμ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

55'

55'

24037 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

54'

Ένας παίκτης από την ομάδα Μπόχουμ στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά.

53'

53'

Ο Ridle Baku πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

53'

Ο Dominique Heintz από την ομάδα Μπόχουμ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Lukas Nmecha

52'

51'

51'

51'

Ο Dominique Heintz σταματά επιτυχώς το σουτ

51'

Το σουτ του Felix Nmecha μπλοκάρεται

51'

Το σουτ του Yannick Gerhardt μπλοκάρεται

51'

50'

Ο Philipp Hofmann από την ομάδα Μπόχουμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

50'

49'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Anthony Losilla από την ομάδα Μπόχουμ ανατρέπει τον Lukas Nmecha

49'

Ο Christopher Antwi-Adjej υποπίπτει σε χέρι

48'

Ο Maximilian Arnold από την ομάδα Βόλφσμπουργκ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

48'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ridle Baku από την ομάδα Βόλφσμπουργκ ανατρέπει τον Christopher Antwi-Adjej

48'

Ο Micky van de Ven επιστρέφει στο γήπεδο.

47'

Η ομάδα Βόλφσμπουργκ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

47'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Micky van de Ven να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

46'

Ο Micky van de Ven είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

46'

46'

Ο Micky van de Ven κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Silvere Ganvoula.

46'

Ο Ivan Ordets δίνει τη θέση του στον Silvere Ganvoula

46'

45+2'

45+2'

45+2'

Ο Paulo Otavio από την ομάδα Βόλφσμπουργκ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 1'

45+1'

45+1'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Dominique Heintz από την ομάδα Μπόχουμ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

45+1'

Ο Kevin Stoeger τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

45+1'

45+1'

45+1'

44'

44'

43'

43'

42'

Ο Jakub Kaminski από την ομάδα Βόλφσμπουργκ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

41'

41'

Ο Philipp Foerster πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

41'

Η σέντρα από τον Christopher Antwi-Adjej από την ομάδα Μπόχουμ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

41'

Ο Ivan Ordets σταματά επιτυχώς το σουτ

40'

Το σουτ του Ridle Baku μπλοκάρεται

40'

Ο Cristian Gamboa σταματά επιτυχώς το σουτ

40'

Το σουτ του Jakub Kaminski μπλοκάρεται

40'

40'

39'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Anthony Losilla από την ομάδα Μπόχουμ ανατρέπει τον Felix Nmecha

38'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Micky van de Ven από την ομάδα Βόλφσμπουργκ ανατρέπει τον Jordi Osei-Tutu

38'

Η ομάδα Μπόχουμ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

37'

Ο Dominique Heintz τιμωρείται για σπρώξιμο στον Lukas Nmecha

37'

Ο Sebastiaan Bornauw από την ομάδα Βόλφσμπουργκ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

36'

Ο Yannick Gerhardt έδωσε την ασίστ για το γκολ!

35'

35'

Ο Patrick Wimmer έδωσε την ασίστ για το γκολ.

35'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Ridle Baku σκοράρει με το δεξί πόδι!

35'

Ο Patrick Wimmer τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

34'

34'

Ένας παίκτης από την ομάδα Μπόχουμ στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά.

33'

33'

Ο Ivan Ordets απομακρύνει τη μπάλα

33'

Ο Koen Casteels κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

32'

Ο Christopher Antwi-Adjej πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

32'

32'

32'

Ο Ivan Ordets κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

31'

31'

31'

30'

30'

Ο Patrick Wimmer από την ομάδα Βόλφσμπουργκ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

30'

Καλή ενέργεια από τον Lukas Nmecha ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

30'

Η σέντρα από τον Paulo Otavio από την ομάδα Βόλφσμπουργκ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

29'

28'

Ο Patrick Wimmer έδωσε την ασίστ για το γκολ!

27'

27'

27'

27'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Kevin Stoeger από την ομάδα Μπόχουμ ανατρέπει τον Felix Nmecha

26'

26'

26'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Cristian Gamboa από την ομάδα Μπόχουμ ανατρέπει τον Patrick Wimmer

25'

25'

25'

Ο Kevin Stoeger αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

25'

Ο Yannick Gerhardt από την ομάδα Βόλφσμπουργκ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

24'

Κίτρινη κάρτα για τον Sebastiaan Bornauw

24'

Ο Sebastiaan Bornauw από την ομάδα Βόλφσμπουργκ κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Christopher Antwi-Adjej

22'

21'

Καλή ενέργεια από τον Felix Nmecha ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

21'

21'

21'

Ο Cristian Gamboa από την ομάδα Μπόχουμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

20'

Κατοχή: Βόλφσμπουργκ: 56%, Μπόχουμ: 44%.

20'

Η ομάδα Μπόχουμ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

19'

Ο Kevin Stoeger τιμωρείται για σπρώξιμο στον Felix Nmecha

19'

Ο Micky van de Ven απομακρύνει τη μπάλα

18'

Η ομάδα Μπόχουμ έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

18'

Ο Danilo Soares κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

18'

17'

Ο Felix Nmecha αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

16'

15'

14'

14'

Καλή ενέργεια από τον Philipp Hofmann ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

14'

Ο Christopher Antwi-Adjej τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

13'

13'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Lukas Nmecha από την ομάδα Βόλφσμπουργκ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

12'

Η σέντρα από τον Jakub Kaminski από την ομάδα Βόλφσμπουργκ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

12'

Ο Ivan Ordets τιμωρείται για σπρώξιμο στον Lukas Nmecha

11'

11'

Ο Maximilian Arnold αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

11'

Το αμυντικό λάθος του Manuel Riemann μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

11'

10'

9'

9'

Ο Christopher Antwi-Adjej τιμωρείται για σπρώξιμο στον Ridle Baku

9'

9'

8'

7'

7'

Ο Ivan Ordets από την ομάδα Μπόχουμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

6'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Felix Nmecha για την ομάδα Βόλφσμπουργκ. Ο Kevin Stoeger σταματάει την φάση.

6'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Patrick Wimmer από την ομάδα Βόλφσμπουργκ ανατρέπει τον Danilo Soares

5'

Κατοχή: Βόλφσμπουργκ: 46%, Μπόχουμ: 54%.

5'

Η ομάδα Μπόχουμ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

5'

5'

4'

Ο Christopher Antwi-Adjej από την ομάδα Μπόχουμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

4'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ivan Ordets από την ομάδα Μπόχουμ ανατρέπει τον Lukas Nmecha

4'

3'

3'

Ο Christopher Antwi-Adjej από την ομάδα Μπόχουμ εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

2'

2'

1'

1'

Ο Patrick Wimmer κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Philipp Hofmann.

1'

1'

Συννεφιασμένος ο καιρός αυτήν τη στιγμή.

1'

Η ομάδα Μπόχουμ είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Volkswagen Arena, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Μόνο ήττες εκτός η Μπόχουμ

Η Βόλφσμπουργκ υποδέχεται την Μπόχουμ για την 12η αγωνιστική της Μπουντεσλίγκα. Από νέα ισοπαλία προέρχονται οι γηπεδούχοι, από μεγάλη νίκη οι φιλοξενούμενοι.

Στάθηκε καλά στην έδρα της Λεβερκούζεν την προηγούμενη αγωνιστική και έφυγε με το βαθμό της ισοπαλίας (2-2). Είδε βέβαια την αντίπαλο της να χάνει πέναλτι στο 11’, βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 17’ αλλά έβγαλε αντίδραση και στο 28’ ισοφάρισε με ένα αυτογκόλ του Άντριχ. Στο 53’ μάλιστα ο Ενμέτσα κέρδισε πέναλτι το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Άρνολντ και της έδωσε το προβάδισμα αλλά στο 76’ μία κακή εκτίμηση του Κάστεελς έδωσε την ευκαιρία στον Φρίμπονγκ να ισοφαρίσει.

Με βάση την εικόνα του παιχνιδιού μπορεί να αισθάνεται ικανοποιημένη από το βαθμό. Εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο τα λάθη της αντιπάλου της αλλά δεν ήταν αρκετό για να φτάσει στη νίκη. Αυτή ήταν η τρίτη της σερί ισοπαλία στο πρωτάθλημα και ακόμα παραμένει χαμηλά στη βαθμολογία και στο +3 από τη ζώνη του υποβιβασμού. Δεν μπορούμε να πούμε πως ενθουσιάζει με την απόδοση της, έχει περάσει ένα καλό δείγμα αγώνων αλλά ακόμα δεν έχει βρει τo στυλ της με τον Κόβατς στον πάγκο.

«Στην Μπουντεσλίγκα κάθε εβδομάδα βρίσκεσαι υπό πίεση και πρέπει να το αντέξεις. Ξέρουμε ότι είναι ένα πολύ σημαντικό παιχνίδι. Παίζουμε στην έδρας μας απέναντι σε έναν αντίπαλο που είναι από κάτω μας στη βαθμολογία αλλά ξεκάθαρα βρίσκεται σε πρόοδο», σχολίασε ο κόουτς Ρόζε.

Αγωνιστικά Νέα: Εκτός λόγω τραυματισμού έμειναν ο μέσος Φράνιτς (4/0) και ο μεσοεπιθετικός Παρέδες (7/0) Σταθερά εκτός ο φορ Κρούζε (5/0).

Έκανε την έκπληξη την προηγούμενη αγωνιστική καθώς επικράτησε εντός έδρας με 2-1 της πρωτοπόρου Ουνιόν Βερολίνου. Από την αρχή φάνηκε να είναι σε καλή μέρα, βγήκε μπροστά και τελικά κατάφερε να ανοίξει το σκορ με κεφαλιά του Χόφμαν στο 43’ έπειτα από ένα κόρνερ του Φόρστερ. Συνέχισε στον ίδιο ρυθμό στην επανάληψη, είχε δοκάρι στο 62’ και εννιά λεπτά μετά διπλασίασε τα τέρματα της με τον Χόλτμαν. Ο Ρίεμαν την κράτησε όρθια στο 78’ αποκρούοντας το πέναλτι του Πάντοβιτς, δέχτηκε το γκολ στις καθυστερήσεις αλλά δεν ανησύχησε.

Σημείωσε έτσι τη δεύτερη νίκη της στο πρωτάθλημα και «ξεκόλλησε» από την τελευταία θέση της βαθμολογίας. Έφτασε τους επτά βαθμούς, έναν παραπάνω από τη Σάλκε και δύο κάτω από τη 15η Λεβερκούζεν. Σίγουρα έρχεται με ψυχολογία στο παιχνίδι αλλά αντιμετωπίζει έναν ανώτερο αντίπαλο και φέτος εκτός έδρας σε πέντε παιχνίδια στο πρωτάθλημα μετράει ισάριθμες ήττες.

«Η Βόλφσμπουργκ είναι αήττητη το τελευταίο διάστημα και θα μπορούσε να κερδίσει και τη Λεβερκούζεν. Δεν απέχουμε πολύ στη βαθμολογία και στόχος μας είναι να μην αυξηθεί αυτή η διαφορά», επισήμανε ο κόουτς Λάιτς.

Αγωνιστικά Νέα: Παραμένει εκτός ο εξτρέμ Ασάνο (6/0), ο φορ Μουσέ και ο μέσος Γκοράλσκι (3/0). Νέα απώλεια ο στόπερ Μάσοβις (11/0).

Θάνος Τσαλουχίδης Αθλητικογράφος

Η Βόλφσμπουργκ έχει μπροστά της μία καλή ευκαιρία να επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα. Αντιμετωπίζει μεν έναν αντίπαλο που προέρχεται από σημαντική νίκη αλλά εκτός έδρας η Μπόχουμ μετράει μόνο ήττες ως τώρα. Θα ήταν έκπληξη αν έπαιρνε κάτι από την αναμέτρηση, είναι από τα παιχνίδια όπου οι γηπεδούχοι «οφείλουν» να κερδίσουν. Θα έχουν την πίεση αλλά έχουν και καλύτερη ομάδα. Με τον άσο.

• Η ομάδα Μπόχουμ έχασε στους τελευταίους 5 αγώνες εκτός έδρας στη διοργάνωση Μπουντεσλίγκα.
    Σημείο: 1 με απόδοση 1.77 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 4 αγώνες της ομάδας Μπόχουμ, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Μπουντεσλίγκα).
    Σημείο: Over με απόδοση 1.71 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες της ομάδας Βόλφσμπουργκ, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
  • Η ομάδα Βόλφσμπουργκ ήταν ισόπαλη στο ημίχρονο στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: Ημ.X με απόδοση 2.18 στον ΟΠΑΠ

ΓΕΡΜΑΝΙΑ: Μπουντεσλίγκα