21+

Βέρντερ Βρέμης - Μπόχουμ

25/2/2023 16:30
Κωδ ΟΠΑΠ: 238
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 430 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Μπόχουμ - Βέρντερ Βρέμης στις 14/1/2024

• Θεατές: 42100
90+3'

Δίκαιη νίκη για την ομάδα Βέρντερ Βρέμης μετά από μία καλή εμφάνιση

90+3'

90+3'

42100 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+3'

Κατοχή: Βέρντερ Βρέμης: 59%, Μπόχουμ: 41%.

90+3'

Η ομάδα Μπόχουμ εκδηλώνει επίθεση

90+2'

Ο Romano Schmid κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

90+2'

Ο Silvere Ganvoula από την ομάδα Μπόχουμ είναι σε θέση οφσάιντ

90+2'

Η ομάδα Βέρντερ Βρέμης εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

90+1'

Ο Amos Pieper δίνει τη θέση του στον Fabio Chiarodia

90+1'

Ο Christian Gross δίνει τη θέση του στον Maximilian Philipp

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 2'

90+1'

Ο Konstantinos Stafylidis κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

90'

90'

Η ομάδα Βέρντερ Βρέμης εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

89'

Η ομάδα Μπόχουμ εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

89'

Ο Patrick Osterhage κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

89'

Η ομάδα Βέρντερ Βρέμης έχει την κατοχή της μπάλας

88'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Philipp Foerster από την ομάδα Μπόχουμ ανατρέπει τον Romano Schmid

88'

88'

Η ομάδα Μπόχουμ έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

87'

Ελεύθερο για την ομάδα Μπόχουμ

87'

Ο Pierre Kunde δίνει τη θέση του στον Jacek Goralski

86'

86'

Ο Keven Schlotterbeck σταματά επιτυχώς το σουτ

86'

Το σουτ του Ilia Gruev μπλοκάρεται

86'

Η ομάδα Βέρντερ Βρέμης εκδηλώνει επίθεση

86'

86'

85'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Moritz Broschinski από την ομάδα Μπόχουμ ανατρέπει τον Christian Gross

84'

Ο Milos Veljkovic από την ομάδα Βέρντερ Βρέμης απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

82'

Ο Marvin Ducksch δίνει τη θέση του στον Eren Dinkci

82'

Ο Jens Stage δίνει τη θέση του στον Ilia Gruev

82'

Ο Philipp Hofmann δίνει τη θέση του στον Silvere Ganvoula

82'

Ο Niclas Fuellkrug τιμωρείται για σπρώξιμο στον Keven Schlotterbeck

80'

Κατοχή: Βέρντερ Βρέμης: 60%, Μπόχουμ: 40%.

80'

Η ομάδα Μπόχουμ εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

80'

Ο Marco Friedl απομακρύνει τη μπάλα

80'

Ο Anthony Jung κάνει σκληρό φάουλ σε αντίπαλο και σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

80'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Anthony Jung από την ομάδα Βέρντερ Βρέμης ανατρέπει τον Jordi Osei-Tutu

80'

Ο Jordi Osei-Tutu κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

79'

79'

Ο Amos Pieper σταματά επιτυχώς το σουτ

79'

Ο Milos Veljkovic σταματά επιτυχώς το σουτ

79'

Το σουτ του Christopher Antwi-Adjej μπλοκάρεται

79'

Το σουτ του Erhan Masovic μπλοκάρεται

79'

Ο Romano Schmid απομακρύνει τη μπάλα

79'

Η ομάδα Μπόχουμ έχει την κατοχή της μπάλας

78'

78'

77'

77'

Ο Keven Schlotterbeck απομακρύνει τη μπάλα

77'

Ο Niklas Schmidt δίνει τη θέση του στον Romano Schmid

76'

Ελεύθερο για την ομάδα Βέρντερ Βρέμης

76'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Erhan Masovic από την ομάδα Μπόχουμ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

76'

Η σέντρα από τον Konstantinos Stafylidis από την ομάδα Μπόχουμ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

76'

76'

Ο Amos Pieper από την ομάδα Βέρντερ Βρέμης απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

76'

Ο Leonardo Bittencourt απομακρύνει τη μπάλα

75'

Παίκτης της ομάδας Μπόχουμ επιχειρεί μακρινό γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή

75'

Κατοχή: Βέρντερ Βρέμης: 61%, Μπόχουμ: 39%.

75'

Ο Patrick Osterhage κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Niklas Schmidt.

74'

74'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Amos Pieper για την ομάδα Βέρντερ Βρέμης. Ο Philipp Hofmann σταματάει την φάση.

73'

73'

73'

72'

Ο Leonardo Bittencourt κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

72'

Ο Jens Stage κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Manuel Riemann μπλοκάρει εύκολα

72'

Ο Marvin Ducksch από την ομάδα Βέρντερ Βρέμης εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

72'

71'

71'

Ο Milos Veljkovic υποπίπτει σε χέρι

70'

Ο Christopher Antwi-Adjej από την ομάδα Μπόχουμ κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Leonardo Bittencourt

69'

68'

Ο Keven Schlotterbeck είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

68'

67'

67'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Marvin Ducksch από την ομάδα Βέρντερ Βρέμης ανατρέπει τον Pierre Kunde

66'

Ο Pierre Kunde από την ομάδα Μπόχουμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

66'

65'

Ο Takuma Asano δίνει τη θέση του στον Moritz Broschinski

65'

Κατοχή: Βέρντερ Βρέμης: 62%, Μπόχουμ: 38%.

65'

Ο Kevin Stoeger δίνει τη θέση του στον Patrick Osterhage

65'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Christian Gross από την ομάδα Βέρντερ Βρέμης ανατρέπει τον Philipp Foerster

64'

64'

Ο Philipp Hofmann κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Milos Veljkovic.

63'

63'

Ο Niklas Schmidt από την ομάδα Βέρντερ Βρέμης είχε προσπάθεια εκτός στόχου

63'

63'

63'

Ο Jens Stage απομακρύνει τη μπάλα

63'

61'

61'

61'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Niclas Fuellkrug από την ομάδα Βέρντερ Βρέμης ανατρέπει τον Keven Schlotterbeck

61'

60'

Κατοχή: Βέρντερ Βρέμης: 63%, Μπόχουμ: 37%.

59'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ Ο Marvin Ducksch έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα με απευθείας εκτέλεση φάουλ με το δεξί πόδι. Πανέμορφη εκτέλεση

58'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Erhan Masovic από την ομάδα Μπόχουμ ανατρέπει τον Niclas Fuellkrug

58'

Ο Erhan Masovic από την ομάδα Μπόχουμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

58'

57'

57'

57'

Ο Konstantinos Stafylidis από την ομάδα Μπόχουμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

57'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Konstantinos Stafylidis από την ομάδα Μπόχουμ ανατρέπει τον Niclas Fuellkrug

55'

55'

55'

Η σέντρα από τον Takuma Asano από την ομάδα Μπόχουμ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

55'

55'

54'

Ο Pierre Kunde κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Niclas Fuellkrug.

54'

Ο Jordi Osei-Tutu τιμωρείται για σπρώξιμο στον Anthony Jung

54'

Ο Marco Friedl από την ομάδα Βέρντερ Βρέμης απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

54'

53'

52'

Ο Marco Friedl είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

52'

52'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Philipp Hofmann υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Marco Friedl

51'

Κίτρινη κάρτα για τον Philipp Hofmann

50'

50'

Κατοχή: Βέρντερ Βρέμης: 64%, Μπόχουμ: 36%.

50'

49'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Philipp Hofmann από την ομάδα Μπόχουμ ανατρέπει τον Jens Stage

48'

Ο Leonardo Bittencourt σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Manuel Riemann ελέγχει την φάση

48'

48'

47'

Ο Amos Pieper κάνει σκληρό φάουλ σε αντίπαλο και σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

47'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Amos Pieper από την ομάδα Βέρντερ Βρέμης ανατρέπει τον Christopher Antwi-Adjej

47'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Philipp Foerster για την ομάδα Μπόχουμ. Ο Christian Gross σταματάει την φάση.

46'

46'

Ο Niclas Fuellkrug από την ομάδα Βέρντερ Βρέμης είναι σε θέση οφσάιντ

46'

46'

46'

Ο Vassilios Lambropoulos δίνει τη θέση του στον Philipp Foerster

45+4'

Η ομάδα Βέρντερ Βρέμης παρουσιάζει το καλύτερο πρόσωπο σ' αυτό το ημίχρονο

45+4'

45+4'

45+3'

Ο Keven Schlotterbeck κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Leonardo Bittencourt.

45+3'

Ο Niclas Fuellkrug κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Vassilios Lambropoulos.

45+3'

Ο Philipp Hofmann από την ομάδα Μπόχουμ είναι σε θέση οφσάιντ

45+2'

45+2'

45+1'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Marco Friedl, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

45+1'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Keven Schlotterbeck, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

45'

Το παιχνίδι σταμάτησε. Οι παίκτες σπρώχνουν και φωνάζουν ο ένας στον άλλο, ο διαιτητής πρέπει να αναλάβει δράση.

44+1'

Ο Marvin Ducksch από την ομάδα Βέρντερ Βρέμης είναι σε θέση οφσάιντ

43'

Ο Anthony Jung έδωσε την ασίστ για το γκολ.

43'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Niklas Schmidt σκοράρει με το δεξί πόδι!

43'

Η ομάδα Βέρντερ Βρέμης ξεκινάει αντεπίθεση

43'

Ο Christian Gross απομακρύνει τη μπάλα

42'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Jens Stage για την ομάδα Βέρντερ Βρέμης. Ο Pierre Kunde σταματάει την φάση.

42'

Ο Niklas Schmidt σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Manuel Riemann ελέγχει την φάση

41'

Κατοχή: Βέρντερ Βρέμης: 65%, Μπόχουμ: 35%.

41'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Christopher Antwi-Adjej από την ομάδα Μπόχουμ ανατρέπει τον Amos Pieper

40'

Ο Christian Gross κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Kevin Stoeger.

40'

Ο Anthony Jung κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

40'

40'

Ο Niclas Fuellkrug από την ομάδα Βέρντερ Βρέμης είχε προσπάθεια εκτός στόχου

39'

Ο Marvin Ducksch εκτελεί κόρνερ για την ομάδα Βέρντερ Βρέμης

39'

Ο Keven Schlotterbeck από την ομάδα Μπόχουμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

39'

38'

38'

38'

37'

Ο Keven Schlotterbeck τιμωρείται για σπρώξιμο στον Niclas Fuellkrug

37'

Ο Christian Gross κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

36'

36'

Κατοχή: Βέρντερ Βρέμης: 67%, Μπόχουμ: 33%.

35'

Ο Jiri Pavlenka κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

35'

Ο Niclas Fuellkrug κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Erhan Masovic.

35'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Anthony Jung για την ομάδα Βέρντερ Βρέμης. Ο Takuma Asano σταματάει την φάση.

34'

33'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Christopher Antwi-Adjej από την ομάδα Μπόχουμ ανατρέπει τον Leonardo Bittencourt

33'

33'

Κατοχή: Βέρντερ Βρέμης: 69%, Μπόχουμ: 31%.

32'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jens Stage από την ομάδα Βέρντερ Βρέμης ανατρέπει τον Pierre Kunde

32'

31'

31'

Ο Milos Veljkovic έδωσε την ασίστ για το γκολ!

29'

29'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Niclas Fuellkrug σκοράρει!

29'

28'

28'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Jens Stage από την ομάδα Βέρντερ Βρέμης αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

28'

Η σέντρα από τον Niklas Schmidt από την ομάδα Βέρντερ Βρέμης βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

28'

28'

27'

26'

26'

26'

Καλή ενέργεια από τον Kevin Stoeger ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

26'

Το σουτ του Jordi Osei-Tutu μπλοκάρεται

26'

25'

24'

Ο Vassilios Lambropoulos απομακρύνει τη μπάλα

24'

24'

23'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Marco Friedl από την ομάδα Βέρντερ Βρέμης ανατρέπει τον Philipp Hofmann

23'

Ο Amos Pieper από την ομάδα Βέρντερ Βρέμης το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Christopher Antwi-Adjej

23'

22'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Kevin Stoeger από την ομάδα Μπόχουμ ανατρέπει τον Niklas Schmidt

22'

22'

Ο Pierre Kunde κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

21'

21'

21'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Anthony Jung για την ομάδα Βέρντερ Βρέμης. Ο Jordi Osei-Tutu σταματάει την φάση.

19'

19'

Ο Jordi Osei-Tutu από την ομάδα Μπόχουμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

19'

19'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Philipp Hofmann από την ομάδα Μπόχουμ ανατρέπει τον Christian Gross

19'

18'

18'

17'

Η σέντρα από τον Jordi Osei-Tutu από την ομάδα Μπόχουμ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

16'

16'

Ο Niclas Fuellkrug αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

16'

Ο Vassilios Lambropoulos από την ομάδα Μπόχουμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

16'

15'

Κατοχή: Βέρντερ Βρέμης: 54%, Μπόχουμ: 46%.

15'

14'

14'

14'

13'

13'

Ο Erhan Masovic κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

13'

13'

13'

Ο Keven Schlotterbeck από την ομάδα Μπόχουμ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

12'

12'

12'

11'

11'

11'

10'

Ο Kevin Stoeger κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

10'

9'

9'

9'

Ο Philipp Hofmann απομακρύνει τη μπάλα

8'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Vassilios Lambropoulos από την ομάδα Μπόχουμ ανατρέπει τον Marvin Ducksch

7'

7'

7'

5'

4'

4'

3'

Ο Keven Schlotterbeck κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

3'

2'

Ο Niclas Fuellkrug κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Pierre Kunde.

1'

1'

Είναι μία κρύα μέρα για να παίξεις ποδόσφαιρο.

1'

1'

1'

Η ομάδα Βέρντερ Βρέμης είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Wohninvest WESERSTADION, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Η πίεση στην Μπόχουμ

Η Βέρντερ υποδέχεται στη Βρέμη την Μπόχουμ για την 22η αγωνιστική της Μπουντεσλίγκα. Από ήττες προέρχονται αμφότερες με τους φιλοξενούμενους να βρίσκονται σε σαφώς δυσκολότερη θέση.

Δεν μπόρεσε να πάρει κάτι θετικό από την εκτός έδρας αναμέτρηση της προηγούμενης αγωνιστικής στη Φρανκφούρτη και έτσι γνώρισε την ήττα με 2-0. Από το ξεκίνημα φάνηκε πως θα έχει δύσκολο έργο καθώς μόλις στο 8’ βρέθηκε πίσω στο σκορ από αυτογκόλ του Φριντλ. Δεν είχε καμία απολύτως αντίδραση στο πρώτο μέρος και στο 52’ δέχτηκε και δεύτερο τέρμα. Ο Παβλένκα με τις αποκρούσεις του κράτησε το σκορ σε χαμηλά επίπεδα καθώς η ομάδα του επιθετικά δεν μπορούσε να απειλήσει.

Είχε κακή εικόνα, υπέστη τη δεύτερη σερί ήττα της και έτσι έπεσε στην 11η θέση με 27 βαθμούς. Φαίνεται πως δεν μπορεί να διεκδικήσει κάτι παραπάνω όμως όπως και να έχει η πορεία της είναι άκρως θετική. Αυτό που ήθελε ήταν να εξασφαλίσει την παραμονή της και το πιθανότερο είναι να το κάνει αρκετά πριν τις τελευταίες αγωνιστικές. Δεν αλλάζει το πλάνο της όποιος και να είναι αντίπαλος, στη Φρανκφούρτη πάντως πραγματοποίησε μία από τις χειρότερες φετινές της εμφανίσεις.

«Η Μπόχουμ παίζει αρκετά έντονα, πιέζει ψηλά στο γήπεδο όποιος και να είναι ο αντίπαλος. Για αυτό είναι σημαντικό για εμάς να έχουμε γρήγορες αποφάσεις, όρεξη για να τρέξουμε και να βρούμε ανοικτούς χώρους», τόνισε ο κόουτς Βέρνερ.

Αγωνιστικά Νέα: Εξέτισε και επιστρέφει ο μεσοεπιθετικός Μπίτενκουρτ (14/2). Τιμωρημένος ο στόπερ Σταρκ (16/0) Παραμένουν εκτός οι μπακ Βάιζερ (19/1) και Άγκου (3/0). Επιστρέφει ο μέσος Γκρος (17/1) αλλά θα απουσιάσει ο μέσος Σαλιφού (1/0).

Μπορεί στην έδρα της να παρουσιάζεται σαφώς πιο δυνατή όμως δεν κατάφερε να φανεί ανταγωνιστική απέναντι στη Φράιμπουργκ την προηγούμενη αγωνιστική και έτσι γνώρισε την ήττα με 2-0. Από μία στατική φάση στο 39’ βρέθηκε πίσω στο σκορ και προσπάθησε να γίνει περισσότερο επιθετική στην επανάληψη. Στο 51’ ωστόσο δέχτηκε και δεύτερο τέρμα, βγήκε μπροστά αλλά στο 63’ έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Λοσιγιά και κάπου εκεί κατάλαβε ότι δεν πρόκειται να πάρει κάτι από την αναμέτρηση.

Η τέταρτη ήττα της στα τελευταία πέντε παιχνίδια την έφερε στη ζώνη του υποβιβασμού με 19 βαθμούς, στην ισοβαθμία βέβαια με τις Χόφενχαϊμ και Στουτγκάρδη που είναι από πάνω της. Ξέρει πως θα παλέψει έως το τέλος για την παραμονή της, το παιχνίδι με τη Σάλκε την επόμενη αγωνιστική μοιάζει καθοριστικό. Η αλήθεια είναι πως μακριά από την έδρα της δυσκολεύεται ακόμα περισσότερο αλλά θα χρειαστεί να πάρει κάποια μεγάλα αποτελέσματα. Δεν πρόκειται βέβαια να γίνει ιδιαίτερα επιθετική, ακόμα και ο βαθμός μπορεί να αποδειχθεί πολύτιμος.

«Είναι δύσκολο να παίξουμε στη Βρέμη αλλά σίγουρα έχουμε τις ευκαιρίες μας και στόχο να πάρουμε κάτι από το παιχνίδι. Θα βάλουμε το πλάνο μας μπροστά και θα προσπαθήσουμε να το εφαρμόσουμε», σχολίασε ο κόουτς Λάιτς.

Αγωνιστικά Νέα: Τιμωρημένος ο μέσος Λοσιγιά (21/0). Παραμένουν εκτός ο εξτρέμ Χόλτμαν (17/1) ο μπακ Γκαμπόα (15/0). Νέα απώλεια ο φορ Ζόλερ (19/3).

Θάνος Τσαλουχίδης Αθλητικογράφος

Η Βέρντερ είναι σαφώς πιο άνετη όσον αφορά την παραμονή της, έχει δείξει καλύτερο πρόσωπο και παίζει με μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση. Από την άλλη η Μπόχουμ έχει μεγαλύτερη ανάγκη τους βαθμούς και θεωρώ πως θα παρουσιαστεί αρκετά σφιχτή στην άμυνα της. Οι γηπεδούχοι θα αναλάβουν την πρωτοβουλία αλλά το θέμα είναι πόσους χώρους θα βρουν. Οι γηπεδούχοι έχουν να σκοράρουν εδώ και δύο παιχνίδια, οι φιλοξενούμενοι θα βάλουν ως πρώτο στόχο το μηδέν στην άμυνα και το under αξίζει το ρίσκο του.

• Η ομάδα Μπόχουμ έχανε στο ημίχρονο στους τελευταίους 4 αγώνες εκτός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: Ημ.1 με απόδοση 2.42 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Μπόχουμ έχασε στους τελευταίους 5 από 6 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1 με απόδοση 1.84 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες της ομάδας Μπόχουμ, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
    Σημείο: Over με απόδοση 1.67 στον ΟΠΑΠ

ΓΕΡΜΑΝΙΑ: Μπουντεσλίγκα