21+

Βέρντερ Βρέμης - Βόλφσμπουργκ

28/1/2023 16:30
Κωδ ΟΠΑΠ: 187
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 458 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Βέρντερ Βρέμης - Βόλφσμπουργκ στις 30/3/2024

• Θεατές: 41000
90+9'

90+9'

41000 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+9'

Κατοχή: Βέρντερ Βρέμης: 44%, Βόλφσμπουργκ: 56%.

90+9'

Ο Josuha Guilavogui πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

90+9'

Η σέντρα από τον Maximilian Arnold από την ομάδα Βόλφσμπουργκ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

90+8'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Milos Veljkovic από την ομάδα Βέρντερ Βρέμης ανατρέπει τον Kevin Paredes

90+6'

Μετά από βίαιο μαρκάρισμα, ο Micky van de Ven δικαίως σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

90+6'

Μετά από βίαιο μαρκάρισμα, ο Kevin Paredes δικαίως σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

90+6'

Μετά από βίαιο μαρκάρισμα, ο Mitchell Weiser δικαίως σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

90+6'

Το παιχνίδι σταμάτησε. Οι παίκτες σπρώχνουν και φωνάζουν ο ένας στον άλλο, ο διαιτητής πρέπει να αναλάβει δράση.

90+6'

Ο Micky van de Ven τιμωρείται για σπρώξιμο στον Mitchell Weiser

90+5'

Η ομάδα Βόλφσμπουργκ εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

90+5'

90+4'

Ο Maximilian Arnold από την ομάδα Βόλφσμπουργκ εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

90+3'

90+3'

Ο Eren Dinkci από την ομάδα Βέρντερ Βρέμης απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+3'

Ο Niclas Fuellkrug από την ομάδα Βέρντερ Βρέμης απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+3'

Ο Amos Pieper από την ομάδα Βέρντερ Βρέμης απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+3'

Ο Jiri Pavlenka από την ομάδα Βέρντερ Βρέμης απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+2'

Κίτρινη κάρτα για τον Marco Friedl

90+2'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Marco Friedl από την ομάδα Βέρντερ Βρέμης ανατρέπει τον Mattias Svanberg

90+2'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 6'

90'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Kevin Paredes της ομάδας Βόλφσμπουργκ σκοράρει έξω από την περιοχή με το αριστερό πόδι!

90'

90'

Ο Maximilian Arnold από την ομάδα Βόλφσμπουργκ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

90'

90'

90'

Ελεύθερο για την ομάδα Βόλφσμπουργκ

90'

Ο Eren Dinkci από την ομάδα Βέρντερ Βρέμης είχε προσπάθεια εκτός στόχου

89'

Ο Eren Dinkci τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

89'

Ο Ilia Gruev τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

88'

Ο Micky van de Ven κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

88'

87'

86'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Niko Kovac, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

86'

Ο Maxence Lacroix τιμωρείται για σπρώξιμο στον Niclas Fuellkrug

86'

86'

85'

85'

85'

85'

Ο Christian Gross σταματά επιτυχώς το σουτ

85'

Το σουτ του Micky van de Ven μπλοκάρεται

85'

Ο Maximilian Arnold τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

85'

Ο Kevin Paredes τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

84'

84'

Η σέντρα από τον Ridle Baku από την ομάδα Βόλφσμπουργκ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

83'

82'

Ο Jonas Wind δίνει τη θέση του στον Gian-Luca Waldschmidt

82'

Ο Patrick Wimmer δίνει τη θέση του στον Kevin Paredes

82'

Ο Patrick Wimmer από την ομάδα Βόλφσμπουργκ είναι σε θέση οφσάιντ

81'

Ο Marco Friedl υποπίπτει σε χέρι

81'

Κατοχή: Βέρντερ Βρέμης: 45%, Βόλφσμπουργκ: 55%.

80'

Ο Jens Stage δίνει τη θέση του στον Milos Veljkovic

80'

78'

Ο Eren Dinkci έδωσε την ασίστ για το γκολ!

77'

Ο Mitchell Weiser έδωσε την ασίστ για το γκολ.

77'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Niclas Fuellkrug σκοράρει με το αριστερό πόδι!

77'

Ο Mitchell Weiser τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

76'

76'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Josuha Guilavogui από την ομάδα Βόλφσμπουργκ ανατρέπει τον Niclas Fuellkrug

75'

75'

75'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jens Stage από την ομάδα Βέρντερ Βρέμης ανατρέπει τον Omar Marmoush

74'

Η ομάδα Βέρντερ Βρέμης εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

74'

Η ομάδα Βόλφσμπουργκ εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

73'

Ο Patrick Wimmer από την ομάδα Βόλφσμπουργκ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

72'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Sebastiaan Bornauw από την ομάδα Βόλφσμπουργκ ανατρέπει τον Niclas Fuellkrug

72'

71'

Ο Anthony Jung δίνει τη θέση του στον Lee Buchanan

71'

Ο Marvin Ducksch δίνει τη θέση του στον Eren Dinkci

71'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Niclas Fuellkrug από την ομάδα Βέρντερ Βρέμης αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

71'

Ο Marvin Ducksch από την ομάδα Βέρντερ Βρέμης εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

71'

70'

Ο Josuha Guilavogui από την ομάδα Βόλφσμπουργκ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

70'

70'

Ο Paulo Otavio δίνει τη θέση του στον Maxence Lacroix

69'

68'

Η ομάδα Βέρντερ Βρέμης εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

68'

67'

Ο διαιτητής επιστρέφει για να δείξει στον Ridle Baku από την Βόλφσμπουργκ κίτρινη κάρτα για προηγούμενο φάουλ.

67'

Ο Micky van de Ven απομακρύνει τη μπάλα

67'

67'

66'

66'

65'

65'

64'

Ο Niklas Stark απομακρύνει τη μπάλα

64'

64'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Anthony Jung από την ομάδα Βέρντερ Βρέμης ανατρέπει τον Ridle Baku

62'

Ο Niklas Schmidt δίνει τη θέση του στον Ilia Gruev

62'

Ο Niklas Schmidt κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

61'

61'

Ελεύθερο για την ομάδα Βέρντερ Βρέμης

60'

60'

59'

59'

59'

58'

58'

Ο Paulo Otavio αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

58'

Ο Marco Friedl σταματά επιτυχώς το σουτ

58'

Το σουτ του Mattias Svanberg μπλοκάρεται

57'

56'

55'

55'

54'

54'

Ο Maximilian Arnold εκτελεί το φάουλ προς την εστία, αλλά ο Jiri Pavlenka ελέγχει την φάση

53'

Ο Christian Gross από την ομάδα Βέρντερ Βρέμης το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Ridle Baku

53'

53'

Ο Mattias Svanberg από την ομάδα Βόλφσμπουργκ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

52'

52'

Ο Marvin Ducksch αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

51'

51'

50'

50'

49'

48'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Niklas Schmidt από την ομάδα Βέρντερ Βρέμης ανατρέπει τον Omar Marmoush

48'

Η ομάδα Βέρντερ Βρέμης έχει την κατοχή της μπάλας

46'

Ο Yannick Gerhardt δίνει τη θέση του στον Josuha Guilavogui

46'

Ο Jakub Kaminski δίνει τη θέση του στον Omar Marmoush

46'

45+5'

45+5'

Κατοχή: Βέρντερ Βρέμης: 49%, Βόλφσμπουργκ: 51%.

45+4'

45+4'

Η σέντρα από τον Jakub Kaminski από την ομάδα Βόλφσμπουργκ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

45+4'

45+4'

45+4'

Ο Maximilian Arnold από την ομάδα Βόλφσμπουργκ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

45+3'

45+3'

45+3'

Ο Marvin Ducksch από την ομάδα Βέρντερ Βρέμης απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

45+2'

Ο Niklas Stark τιμωρείται για σπρώξιμο στον Jonas Wind

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 3'

45'

Ο Niklas Schmidt τιμωρείται για σπρώξιμο στον Maximilian Arnold

45'

Κατοχή: Βέρντερ Βρέμης: 50%, Βόλφσμπουργκ: 50%.

45'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Niklas Stark από την ομάδα Βέρντερ Βρέμης ανατρέπει τον Patrick Wimmer

44'

44'

Ο Jonas Wind κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Anthony Jung.

43'

43'

43'

Ο Jonas Wind τιμωρείται για σπρώξιμο στον Niklas Stark

42'

42'

Καλή ενέργεια από τον Marco Friedl ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

42'

Η σέντρα από τον Mitchell Weiser από την ομάδα Βέρντερ Βρέμης βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

41'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Paulo Otavio από την ομάδα Βόλφσμπουργκ ανατρέπει τον Mitchell Weiser

41'

Κατοχή: Βέρντερ Βρέμης: 51%, Βόλφσμπουργκ: 49%.

41'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mattias Svanberg από την ομάδα Βόλφσμπουργκ ανατρέπει τον Jens Stage

40'

Ο Mitchell Weiser από την ομάδα Βέρντερ Βρέμης απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

39'

39'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Niklas Stark, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

38'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Christian Gross από την ομάδα Βέρντερ Βρέμης ανατρέπει τον Yannick Gerhardt

38'

Καλή ενέργεια από τον Niclas Fuellkrug ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

38'

Ο Marvin Ducksch τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

38'

38'

Ο Sebastiaan Bornauw από την ομάδα Βόλφσμπουργκ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

38'

37'

Ο Niclas Fuellkrug τιμωρείται για σπρώξιμο στον Sebastiaan Bornauw

37'

37'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Amos Pieper από την ομάδα Βέρντερ Βρέμης αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

36'

Ο Marvin Ducksch εκτελεί κόρνερ για την ομάδα Βέρντερ Βρέμης

36'

Ο Sebastiaan Bornauw σταματά επιτυχώς το σουτ

36'

Το σουτ του Niclas Fuellkrug μπλοκάρεται

36'

35'

35'

ΟΡΙΖΟΝΤΙΟ ΔΟΚΑΡΙ! Το σουτ από τον Mattias Svanberg τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι!

35'

35'

35'

34'

34'

Ο Mitchell Weiser από την ομάδα Βέρντερ Βρέμης είχε προσπάθεια εκτός στόχου

34'

Η σέντρα από τον Jens Stage από την ομάδα Βέρντερ Βρέμης βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

33'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Niclas Fuellkrug από την ομάδα Βέρντερ Βρέμης ανατρέπει τον Micky van de Ven

33'

Ο Sebastiaan Bornauw κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Marvin Ducksch.

32'

31'

31'

31'

31'

Η σέντρα από τον Patrick Wimmer από την ομάδα Βόλφσμπουργκ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

30'

30'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Niklas Schmidt από την ομάδα Βέρντερ Βρέμης ανατρέπει τον Maximilian Arnold

29'

Ο Anthony Jung από την ομάδα Βέρντερ Βρέμης το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Ridle Baku

28'

Ο Marvin Ducksch από την ομάδα Βέρντερ Βρέμης είναι σε θέση οφσάιντ

28'

27'

27'

25'

Κατοχή: Βέρντερ Βρέμης: 55%, Βόλφσμπουργκ: 45%.

24'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Niclas Fuellkrug της ομάδας Βέρντερ Βρέμης ευστοχεί στο πέναλτι με το δεξί πόδι! Ο Koen Casteels επέλεξε τη λάθος γωνία.

23'

ΠΕΝΑΛΤΙ! - Ο Yannick Gerhardt κάνει χέρι εντός περιοχής. Έντονες διαμαρτυρίες από τον Yannick Gerhardt αλλά ο διαιτητής δε συγκινείται

23'
Πέναλτι

Μετά από εξέταση του VAR, ο διαιτητής αποφάσισε να αλλάξει την απόφασή του και να καταλογίσει πέναλτι για την ομάδα Βέρντερ Βρέμης!

22'
Σε εξέλιξη

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΠΕΝΑΛΤΙ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός πέναλτι.

22'

Η ομάδα Βόλφσμπουργκ ξεκινάει αντεπίθεση

21'

Η σέντρα από τον Niklas Schmidt από την ομάδα Βέρντερ Βρέμης βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

21'

21'

Καλή ενέργεια από τον Jens Stage ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

21'

20'

20'

Κατοχή: Βέρντερ Βρέμης: 53%, Βόλφσμπουργκ: 47%.

20'

19'

Η ομάδα Βόλφσμπουργκ έχει την κατοχή της μπάλας

19'

18'

17'

17'

Ο Niklas Schmidt αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

16'

Ο Maximilian Arnold από την ομάδα Βόλφσμπουργκ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

16'

15'

15'

14'

Ο Niclas Fuellkrug κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Micky van de Ven.

14'

14'

13'

13'

Ο Jakub Kaminski τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

13'

13'

Ο Amos Pieper απομακρύνει τη μπάλα

13'

Ο Mattias Svanberg κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

12'

12'

11'

11'

Ο Paulo Otavio από την ομάδα Βόλφσμπουργκ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

11'

10'

Ο Amos Pieper από την ομάδα Βέρντερ Βρέμης είναι σε θέση οφσάιντ

10'

Ο Yannick Gerhardt τιμωρείται για σπρώξιμο στον Niclas Fuellkrug

9'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jonas Wind από την ομάδα Βόλφσμπουργκ ανατρέπει τον Anthony Jung

8'

8'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Marco Friedl από την ομάδα Βέρντερ Βρέμης ανατρέπει τον Patrick Wimmer

8'

7'

6'

Ο Amos Pieper κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Jonas Wind.

6'

6'

5'

4'

3'

3'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Marvin Ducksch από την ομάδα Βέρντερ Βρέμης αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

3'

Η σέντρα από τον Anthony Jung από την ομάδα Βέρντερ Βρέμης βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

2'

2'

Ο Niklas Stark από την ομάδα Βέρντερ Βρέμης απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

2'

2'

Καλή ενέργεια από τον Patrick Wimmer ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

2'

Η σέντρα από τον Mattias Svanberg από την ομάδα Βόλφσμπουργκ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

1'

1'

Συννεφιασμένος ο καιρός αυτήν τη στιγμή.

1'

1'

Η ομάδα Βέρντερ Βρέμης είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Wohninvest WESERSTADION, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Σε αντίθετο «φεγγάρι»

Η Βέρντερ Βρέμης υποδέχεται τη Βόλφσμπουργκ για την 18η αγωνιστική της Μπουντεσλίγκα. Από νέα ήττα προέρχονται οι γηπεδούχοι, από άλλο ένα εντυπωσιακό αποτέλεσμα οι φιλοξενούμενοι.

Μπορεί να άρχισε με καλούς οιωνούς την εντός έδρας αναμέτρηση με την Ουνιόν την Τετάρτη όμως γνώρισε άλλη μία ήττα το τελευταίο διάστημα. Ο Πίπερ με κεφαλιά στο 14’ την έβαλε μπροστά στο σκορ όμως τέσσερα λεπτά μετά ένα τραγικό λάθος της άμυνας της επέτρεψε στην αντίπαλο της να ισοφαρίσει. Έψαξε άμεση απάντηση και στο 22’ είχε δοκάρι με τον Μπίτενκουρτ και μεγάλη ευκαιρία με τον Σμιντ στις καθυστερήσεις όμως στο ξεκίνημα του δευτέρου μέρους δέχτηκε και δεύτερο τέρμα. Παρά τις προσπάθειες της δεν μπόρεσε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα και αποχώρησε απογοητευμένη από το γήπεδο.

Είναι απίστευτο το πόσο εύκολα κάνει λάθη στην άμυνα της και τα πληρώνει με γκολ. Αυτή ήταν η 4η σερί ήττα της στο πρωτάθλημα, δέχεται πολύ εύκολα και φάσεις και τέρματα και δείχνει πως έχει χάσει τη συγκέντρωση της. Έχει άλλωστε την τρίτη χειρότερη άμυνα στο πρωτάθλημα και πριν λίγο καιρό φαινόταν ικανή να διεκδικήσει ένα ευρωπαϊκό εισιτήριο. Τα πράγματα έχουν αλλάξει όμως, ειδικά από τη στιγμή που ομάδες όπως η Βόλφσμπουργκ και η Λεβερκούζεν έχουν παρουσιάσει βελτίωση.

«Σίγουρα η διάθεση μας δεν είναι η καλύτερη μετά τις ήττες αλλά δεν θα το βάλουμε κάτω. Η Βόλφσμπουργκ αυτή τη στιγμή κάνει τα περισσότερα πράγματα σωστά. Δίκαια έχουν έρθει όλα τα αποτελέσματα της. Ακόμα όμως και αυτοί έχουν κάποια σημεία στα οποία είναι ευάλωτοι», υποστήριξε ο κόουτς Βέρνερ.

Αγωνιστικά Νέα: Παραμένουν εκτός ο μπακ Άγκου (3/0) και ο μέσος Σμιντ (14/0)

Είναι εμφανές πως βρίσκεται σε καλή κατάσταση και παίζει με ψυχολογία, το έδειξε και στο Βερολίνο όπου «διέλυσε» τη Χέρτα με 5-0. Μόλις στο 5’ ο Σβάνμπεργκ με πλασέ στην κίνηση της έδωσε το προβάδισμα και στο 31’ ο Άρνολντ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι διπλασίασε τα τέρματα της. Πίεζε αρκετά ψηλά και κάπως έτσι έγινε και το 3-0 34’ με ένα ωραίο ψηλοκρεμαστό πλασέ του Βιντ και στην ουσία «καθάρισε» το παιχνίδι. Απειλήθηκε ελάχιστα σε όλη την αναμέτρηση, είχε τον έλεγχο για να έρθει στο 72’ ο Μπακού και στο 86’ ο Μαρμούς να δώσουν διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της.

Είναι εντυπωσιακή η εικόνα που δείχνει και κυρίως το γεγονός πως το κάνει και πριν τη διακοπή. Συμπλήρωσε δέκα σερί αγωνιστικές αήττητη, με 6 συνεχόμενες νίκες στις οποίες έχει δεχτεί μόλις ένα γκολ. Με έχει εκπλήξει ευχάριστα, δεν περίμενα τέτοια βελτίωση είναι η αλήθεια και ειδικά με τον Κόβατς στον πάγκο. Ο Κροάτης όμως αξίζει αρκετά εύσημα, έχει περάσει τη φιλοσοφία του στους παίκτες και αυτό βγαίνει στον αγωνιστικό χώρο. Άλλωστε η Βόλφσμπουργκ είναι στην 7η θέση και μόλις στο -2 από την πρώτη τετράδα. Την Τρίτη αντιμετωπίζει εκτός έδρας την Ουνιόν για το Κύπελλο.

«Ξέρουμε ότι τα πράγματα στη Βέρντερ δεν πάνε το ίδιο καλά όσο σε εμάς όμως περάσαμε και εμείς από αυτή τη φάση και το γυρίσαμε. Από προσωπική εμπειρία ξέρω πως είναι δύσκολο να παίξεις στη Βρέμη. Περιμένω μία σκληρή μάχη και θα χρειαστεί δουλειά για να πάρουμε ένα αποτέλεσμα», επισήμανε ο κόουτς Κόβατς.

Αγωνιστικά Νέα: Εξέτισε και επιστρέφει ο μπακ Οτάβιο (12/0). Παραμένει εκτός ο επιθετικός Λ. Ενμετσά (12/4) και ο μέσος Φ. Ενμετσά (14/2). Επιστρέφει ο εξτρέμ Μπρέκαλο (6/0).

Θάνος Τσαλουχίδης Αθλητικογράφος

Οι πορείες των δύο ομάδων είναι άκρως αντίθετες. Η Βέρντερ άρχισε δυνατά αλλά έχει χάσει τη δυναμική και αυτό το απρόβλεπτο που τη χαρακτήριζε, την ώρα που η Βόλφσμπουργκ εξελίσσεται σε μία από τις πιο σταθερές ομάδες του πρωταθλήματος. Το μομέντουμ είναι ξεκάθαρα με τους φιλοξενούμενους αλλά η αλήθεια είναι πως περιμέναμε το over χαμηλότερα. Η Βέρντερ κάνει το ένα λάθος πίσω από το άλλο. Η Βόλφσμπουργκ σκοράρει συνέχεια, θα πάμε μαζί του.

• Η ομάδα Βόλφσμπουργκ δεν έχει χάσει στους τελευταίους 8 από 9 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: X2 με απόδοση 1.32 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Βόλφσμπουργκ νίκησε στους τελευταίους 5 αγώνες στη διοργάνωση Μπουντεσλίγκα.
    Σημείο: 2 με απόδοση 2.02 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 5 αγώνες της ομάδας Βέρντερ Βρέμης, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Μπουντεσλίγκα).
    Σημείο: Over με απόδοση 1.60 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Βέρντερ Βρέμης έχασε στους τελευταίους 4 αγώνες στη διοργάνωση Μπουντεσλίγκα.
  • Στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες της ομάδας Βόλφσμπουργκ, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Μπουντεσλίγκα).
  • Η ομάδα Βόλφσμπουργκ νικούσε στο ημίχρονο στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες στη διοργάνωση Μπουντεσλίγκα.
    Σημείο: Ημ.2 με απόδοση 2.57 στον ΟΠΑΠ

ΓΕΡΜΑΝΙΑ: Μπουντεσλίγκα