Βέιλε - Νόρτζελαντ

18/4/2022 15:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 520
0 - 0
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 752 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Νόρτζελαντ - Βέιλε στις 5/11/2023

• Θεατές: 4223
90+11'

Η ομάδα Βέιλε έπαιξε καλύτερα, αλλά το παιχνίδι τελικά ολοκληρώθηκε ισόπαλο.

90+11'

90+11'

Κατοχή: Βέιλε: 75%, Νόρτζελαντ: 25%.

90+11'

Το σουτ του Edgar Babayan κατέληξε σε κόρνερ μετά από επέμβαση του γκολκίπερ

90+10'
Απόκρουση

Ο Andreas Hansen απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

90+10'
Σέντρα

Ο Edgar Babayan κάνει τη σέντρα

90+10'

Η ομάδα Νόρτζελαντ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90+10'
Απόκρουση

Ο Oliver Villadsen απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

90+9'
Σέντρα

Ο Raul Albentosa κάνει τη σέντρα

90+9'

Ο Adamo Nagalo από την ομάδα Νόρτζελαντ στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή αλλά κόβεται από έναν αντίπαλο.

90+9'

Ο Edgar Babayan κάνει το σουτ, ο Andreas Hansen αποκρούει αλλά δεν μπορεί να συγκρατήσει την μπάλα...

90+8'

Κατοχή: Βέιλε: 70%, Νόρτζελαντ: 30%.

90+8'

90+7'

Ο Andreas Hansen κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

90+7'
Σέντρα

Ο Miiko Albornoz κάνει τη σέντρα

90+6'

Ελεύθερο για την ομάδα Νόρτζελαντ

90+6'

90+6'

Ο Luka Djordjevic είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Dimitrios Emmanouilidis

90+2'

Ο Jonas Jensen-Abbew είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

90+2'

Ο Luka Djordjevic είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

90+2'

90+1'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Luka Djordjevic από την ομάδα Βέιλε αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

90+1'

Ο Allan Sousa από την ομάδα Βέιλε εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

90+1'

Ο Allan Sousa χάνει μια καταπληκτική ευκαιρία για να σκοράρει, καθώς η προσπάθεια του μπλοκαρίστηκε!

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 5'

90'

Ο Jerome Opoku κάνει σκληρό φάουλ σε αντίπαλο και σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

90'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jerome Opoku από την ομάδα Βέιλε ανατρέπει τον Martin Frese

90'
Απόκρουση

89'
Σέντρα

Ο Lundrim Hetemi κάνει τη σέντρα

89'
Απόκρουση

Ο Adamo Nagalo απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

89'
Σέντρα

Ο Thomas Gundelund κάνει τη σέντρα

89'

89'
Σέντρα

88'

Η ομάδα Βέιλε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

88'

Ο Allan Sousa από την ομάδα Βέιλε είναι σε θέση οφσάιντ

87'
Απόκρουση

Ο Jonas Jensen-Abbew απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

87'
Σέντρα

87'

Η ομάδα Βέιλε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

86'

86'
Σέντρα

86'

86'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Lundrim Hetemi από την ομάδα Βέιλε ανατρέπει τον Simon Adingra

85'

Η ομάδα Νόρτζελαντ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

85'

85'

Ο Andreas Hansen είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

85'

84'

84'
Σέντρα

83'

Η ομάδα Νόρτζελαντ ξεκινάει αντεπίθεση

83'
Απόκρουση

Ο Martin Frese απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

83'

83'

82'

Ο Ernest Nuamah τιμωρείται για σπρώξιμο στον Jerome Opoku

82'

82'
Σέντρα

81'

Κατοχή: Βέιλε: 71%, Νόρτζελαντ: 29%.

81'

Ο Oliver Antman δίνει τη θέση του στον Daniel Svensson

81'

Ο Kian Hansen δίνει τη θέση του στον Jonas Jensen-Abbew

81'

Αυτή είναι μία τρομερή πάσα από τον Mads Bidstrup της ομάδας Νόρτζελαντ. Την πέρασε στην πλάτη της άμυνας αλλά η ευκαιρία πήγε χαμένη

80'
Απόκρουση

Ο Mohammed Diomande απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

80'
Σέντρα

79'

Καλή ενέργεια από τον Luka Djordjevic ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

78'

78'

Ο Andreas Hansen της ομάδας Νόρτζελαντ βλέπει κίτρινη κάρτα για καθυστέρηση

78'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Allan Sousa από την ομάδα Βέιλε αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

78'
Σέντρα

77'

77'

Ο Edgar Babayan από την ομάδα Βέιλε δεν πιάνει καλά το σουτ και η μπάλα φεύγει μακριά από την εστία

76'
Σέντρα

76'

76'

Η ομάδα Βέιλε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

76'
Απόκρουση

75'
Σέντρα

Ο Luka Djordjevic κάνει τη σέντρα

75'

4223 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

75'

75'
Σέντρα

Ο Raul Albentosa από την ομάδα Βέιλε εκτελεί το φάουλ αλλά ο συμπαίκτης του δεν προλαβαίνει την μπάλα και η ευκαιρία χάνεται.

75'

Η ομάδα Νόρτζελαντ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

74'
Σέντρα

Ο Miiko Albornoz από την ομάδα Βέιλε εκτελεί το φάουλ αλλά ο συμπαίκτης του δεν προλαβαίνει την μπάλα και η ευκαιρία χάνεται.

74'

Η ομάδα Νόρτζελαντ έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

73'

73'

72'

Ο Tobias Moelgaard δίνει τη θέση του στον Thomas Gundelund

72'

Ο Mouhamadou Drammeh δίνει τη θέση του στον Andres Ponce

72'

Ο Mohammed Diomande από την ομάδα Νόρτζελαντ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Allan Sousa

71'

Ο Arbnor Mucolli από την ομάδα Βέιλε έκανε την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ο τερματοφύλακας βγήκε και μπλόκαρε.

71'

70'

Η ομάδα Βέιλε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

70'

70'

Ο Simon Adingra δίνει τη θέση του στον Ernest Nuamah

70'

Ο Magnus Kofod Andersen δίνει τη θέση του στον Mads Bidstrup

69'

69'

Ο Kian Hansen επιστρέφει στο γήπεδο.

68'

68'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Kian Hansen να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

68'

Ο Kian Hansen είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

67'

67'

67'

67'

Σουτ του Miiko Albornoz βρίσκει σε σώματα και καταλήγει εκτός εστίας

67'
Σέντρα

Ο Allan Sousa κάνει τη σέντρα

66'

66'

65'

Η ομάδα Νόρτζελαντ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

65'

64'

64'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Miiko Albornoz από την ομάδα Βέιλε αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

64'

64'

Το σουτ από μακρινή απόσταση που επιχείρησε ο Mouhamadou Drammeh κατέληξε σε κόρνερ μετά από επέμβαση του γκολκίπερ

63'

Ελεύθερο για την ομάδα Βέιλε

63'

Ο Simon Adingra από την ομάδα Νόρτζελαντ είδε την πάσα του να κόβεται από έναν αντίπαλο.

63'

63'
Απόκρουση

Ο Jacob Steen Christensen απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

63'

Ο Allan Sousa από την ομάδα Βέιλε εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

62'
Σέντρα

Ο Miiko Albornoz από την ομάδα Βέιλε προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

61'

Κατοχή: Βέιλε: 69%, Νόρτζελαντ: 31%.

61'

61'
Απόκρουση

Ο Tobias Moelgaard απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

61'
Σέντρα

Ο Magnus Kofod Andersen κάνει τη σέντρα

60'

60'
Σέντρα

60'

Η ομάδα Βέιλε έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

59'

Η ομάδα Βέιλε έχει την κατοχή της μπάλας

59'

58'

57'
Απόκρουση

57'
Σέντρα

57'

57'
Σέντρα

Ο Mouhamadou Drammeh κάνει τη σέντρα

56'
Απόκρουση

Ο Kian Hansen απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

56'
Σέντρα

Ο Arbnor Mucolli κάνει τη σέντρα

55'
Απόκρουση

55'
Σέντρα

55'

Η ομάδα Βέιλε εκδηλώνει επίθεση

54'

53'

53'
Ντρίμπλα

Επίδειξη τεχνικής κατάρτησης από τον Arbnor Mucolli , ο οποίος προσπερνάει με ντρίπλες τους αντιπάλους του

52'

Κατοχή: Βέιλε: 68%, Νόρτζελαντ: 32%.

52'

Ο Edgar Babayan από την ομάδα Βέιλε κάνει μία ωραία πάσα μέσα στην περιοχή αλλά οι συμπαίκτες του δεν μπορουν να την εκμεταλλευτούν.

52'

51'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mohammed Diomande από την ομάδα Νόρτζελαντ ανατρέπει τον Edgar Babayan

51'

50'

Καλή ενέργεια από τον Simon Adingra ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

49'

49'
Σέντρα

48'

48'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Allan Sousa από την ομάδα Βέιλε ανατρέπει τον Magnus Kofod Andersen

47'

47'

47'
Σέντρα

47'

46'

Ο Denis Kolinger δίνει τη θέση του στον Edgar Babayan

46'

Ο Ebenezer Ofori δίνει τη θέση του στον Lundrim Hetemi

46'

45+7'

Η ομάδα Βέιλε παρουσιάζει το καλύτερο πρόσωπο σ' αυτό το ημίχρονο

45+7'

45+7'

45+6'

45+6'

45+5'

Κατοχή: Βέιλε: 66%, Νόρτζελαντ: 34%.

45+5'

Ο Ebenezer Ofori επιστρέφει στο γήπεδο.

45+5'

45+5'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Ebenezer Ofori να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

45+3'

Ο Ebenezer Ofori είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

45+3'

45+3'
Απόκρουση

45+3'
Σέντρα

45+3'
Απόκρουση

45+2'
Σέντρα

45+2'

Ο Adamo Nagalo επιστρέφει στο γήπεδο.

45+2'

Ο Alexander Brunst-Zoellner κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

45+2'

Ο Martin Frese από την ομάδα Νόρτζελαντ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

45+2'

45+2'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Adamo Nagalo να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

45+1'

Ο Adamo Nagalo είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 4'

45+1'

45+1'

Ο Adamo Nagalo πιάνει καλά το σουτ, αλλά το σουτ αποκρούστηκε και η μπάλα πέρασε κόρνερ

45'

44'

Ο Jerome Opoku κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Andreas Hansen μπλοκάρει εύκολα

44'
Γέμισμα

Ο Allan Sousa εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

44'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Martin Frese από την ομάδα Νόρτζελαντ ανατρέπει τον Allan Sousa

43'

43'
Σέντρα

Ο Martin Frese κάνει τη σέντρα

43'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Tobias Moelgaard από την ομάδα Βέιλε ανατρέπει τον Simon Adingra

42'

42'

42'
Σέντρα

41'

41'

Κατοχή: Βέιλε: 67%, Νόρτζελαντ: 33%.

39'
Απόκρουση

39'
Σέντρα

39'

38'

38'
Απόκρουση

Διάβασε την φάση ο Raul Albentosa από την ομάδα Βέιλε και έκοψε μία υποσχόμενη επίθεση του αντιπάλου.

38'
Ντρίμπλα

Επίδειξη τεχνικής κατάρτησης από τον Simon Adingra , ο οποίος προσπερνάει με ντρίπλες τους αντιπάλους του

38'

37'

37'

Ο Allan Sousa από την ομάδα Βέιλε είχε προσπάθεια εκτός στόχου

37'
Απόκρουση

36'
Σέντρα

Ο Tobias Moelgaard κάνει τη σέντρα

36'
Σέντρα

Ο Allan Sousa από την ομάδα Βέιλε προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

36'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jacob Steen Christensen από την ομάδα Νόρτζελαντ ανατρέπει τον Mouhamadou Drammeh

36'

35'

Ο Luka Djordjevic από την ομάδα Βέιλε είναι σε θέση οφσάιντ

35'
Σέντρα

35'

34'

34'
Σέντρα

Ο Oliver Villadsen κάνει τη σέντρα

33'

33'

Καλή ενέργεια από τον Mouhamadou Drammeh ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

32'

32'

31'

31'

31'
Ολοκληρώθηκε

Ο ΕΛΕΓΧΟΣ ΤΟΥ VAR ΤΕΛΕΙΩΣΕ - Δεν θα υπάρξει κάποια αλλαγή απόφασης μετά τον έλεγχο του VAR.

31'

VAR - ΠΙΘΑΝΗ ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανή κόκκινη κάρτα.

31'

30'

Ο Martin Frese τιμωρείται για σπρώξιμο στον Allan Sousa

28'

28'
Σέντρα

Ο Jerome Opoku κάνει τη σέντρα

27'

27'

27'

Ο Ebenezer Ofori από την ομάδα Βέιλε είχε προσπάθεια εκτός στόχου

26'

26'

Ο Mohammed Diomande από την ομάδα Νόρτζελαντ στέλνει την μπάλα λίγο άουτ. Τόσο κοντά!

25'

Ο Mads Kristian Hansen δίνει τη θέση του στον Mohammed Diomande

24'

24'

23'

23'
Σέντρα

22'
Απόκρουση

22'
Σέντρα

22'

21'

21'
Σέντρα

20'

Κατοχή: Βέιλε: 64%, Νόρτζελαντ: 36%.

20'

20'

Ο Martin Frese από την ομάδα Νόρτζελαντ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

19'

18'
Απόκρουση

18'
Σέντρα

18'

18'
Σέντρα

17'

16'

16'

16'
Απόκρουση

15'
Σέντρα

15'

15'

Ο Arbnor Mucolli αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

15'
Απόκρουση

15'
Σέντρα

13'

Ο Miiko Albornoz επιστρέφει στο γήπεδο.

13'

13'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Miiko Albornoz να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

12'

Ο Miiko Albornoz είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

11'

11'
Κόκκινη κάρτα

ΑΠΟΒΟΛΗ! - Ο παίκτης Lasso Coulibaly αποβάλλεται μετά από σκληρό φάουλ

11'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Lasso Coulibaly για την ομάδα Νόρτζελαντ. Ο Miiko Albornoz σταματάει την φάση.

11'

11'

Ο Magnus Kofod Andersen από την ομάδα Νόρτζελαντ στέλνει την μπάλα λίγο άουτ. Τόσο κοντά!

10'

Ο Luka Djordjevic υποπίπτει σε χέρι

10'

Κατοχή: Βέιλε: 55%, Νόρτζελαντ: 45%.

10'

10'

Αυτή είναι μία τρομερή πάσα από τον Lasso Coulibaly της ομάδας Νόρτζελαντ. Την πέρασε στην πλάτη της άμυνας αλλά η ευκαιρία πήγε χαμένη

9'

Αυτή είναι μία τρομερή πάσα από τον Oliver Villadsen της ομάδας Νόρτζελαντ. Την πέρασε στην πλάτη της άμυνας αλλά η ευκαιρία πήγε χαμένη

8'

8'
Σέντρα

7'

Ο Denis Kolinger κάνει σκληρό φάουλ σε αντίπαλο και σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

7'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Denis Kolinger από την ομάδα Βέιλε ανατρέπει τον Mads Kristian Hansen

6'

Ο Miiko Albornoz σουτάρει τη μπάλα προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ το βγάζει

6'
Απόκρουση

6'
Σέντρα

5'

5'

Ο Mouhamadou Drammeh από την ομάδα Βέιλε είχε προσπάθεια εκτός στόχου

5'
Απόκρουση

Ο Magnus Kofod Andersen απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

5'
Σέντρα

Ο Allan Sousa από την ομάδα Βέιλε κάνει μία σέντρα που κοντράρει μέσα στην περιοχή.

5'

4'
Απόκρουση

4'
Ντρίμπλα

Επίδειξη τεχνικής κατάρτησης από τον Mouhamadou Drammeh , ο οποίος προσπερνάει με ντρίπλες τους αντιπάλους του

4'

3'

3'
Σέντρα

2'

Ο Martin Frese επιστρέφει στο γήπεδο.

2'

2'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Martin Frese να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

1'

Ο Martin Frese είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

1'

1'

Τι κακό γήπεδο. Το χορτάρι λείπει σε πολλά μέρη.

1'

Τέλεια ημέρα για ποδόσφαιρο, με ηλιόλουστο καιρό

1'

Η ομάδα Νόρτζελαντ είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Vejle Stadion, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

• Η ομάδα Νόρτζελαντ έχανε στο ημίχρονο στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες στη διοργάνωση Σούπερ Λίγκα.
    Σημείο: Ημ.1 με απόδοση 3.15 στον ΟΠΑΠ

ΔΑΝΙΑ: Σούπερ Λίγκα