Πριμέρα Ντιβιζιόν: Άλωσε το «Μπερναμπέου» πριν τον Ολυμπιακό η Ατλέτικο (video)

Πριμέρα Ντιβιζιόν: Άλωσε το «Μπερναμπέου» πριν τον Ολυμπιακό η Ατλέτικο (video)



Με γκολ των Τιάγκο (10’) και Τουράν (76’) η Ατλέτικο κέρδισε με 2-1 την Ρεάλ στο «Μπερναμπέου» και έρχεται με την καλύτερη δυνατή ψυχολογία στην Ελλάδα για το παιχνίδι με τον Ολυμπιακό στο «Γ. Καραϊσκάκης»! Ισοφάρισε προσωρινά με πέναλτι του Ρονάλντο στο 26’ η «βασίλισσα», η οποία έχασε για δεύτερη συνεχόμενη φορά από την Ατλέτικο στην έδρα της σε παιχνίδι πρωταθλήματος!

Μετά το Σούπερ Καπ, η Ατλέτικο ήταν ξανά θριαμβεύτρια σε παιχνίδι κόντρα στη συμπολίτισσα Ρεάλ τη φετινή σεζόν, καθώς οι «ροχιμπλάνκος» κέρδισαν με 2-1 τη «βασίλισσα» μέσα στο «Μπερναμπέου» και ετοιμάζονται για την αναμέτρηση με τον Ολυμπιακό στο «Γ. Καραϊσκάκης».

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο για την Ατλέτικο η οποία μόλις στο 10ο λεπτό κατάφερε να ανοίξει το σκορ με κεφαλιά του Τιάγκο από τη μικρή περιοχή έπειτα από κόρνερ!

Πριμέρα Ντιβιζιόν: Άλωσε το «Μπερναμπέου» πριν τον Ολυμπιακό η Ατλέτικο (video)Η Ρεάλ δεν πτοήθηκε και δημιούργησε κάποιες καλές στιγμές για να φέρει το παιχνίδι στα ίσα κάτι που κατάφερε τελικά στο 26’ όταν ο Σικέιρα ανέτρεψε τον Ρονάλντο στην περιοχή και ο Πορτογάλος άσος δεν αστόχησε από την άσπρη βούλα, «γράφοντας» το 1-1!

Η «βασίλισσα» είχε την απόλυτη υπεροχή στο πρώτο μέρος, απείλησε στο 34’ με τον Μπενζεμά, με τον ίδιο να είχε μεγάλη ευκαιρία πέντε λεπτά αργότερα, αναγκάζοντας τον Μογιά σε εντυπωσιακή απόκρουση.

Κακός ο ρυθμός στην επανάληψη, με την πρώτη μεγάλη φάση να σημειώνεται στο 73’ για την Ατλέτικο, η οποία απείλησε με σουτ του Τουράν που πέρασε λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Κασίγιας.

Αυτή η ευκαιρία αποδείχθηκε προειδοποιητική βολή, καθώς τρία λεπτά μετά ο Τούρκος έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της Ρεάλ, «παγώνοντας» το «Μπερναμπέου» στο 76’, με το 2-1 να μένει μέχρι το φινάλε, καθώς οι γηπεδούχοι δεν μπόρεσαν να αντιδράσουν, γνωρίζοντας έτσι δεύτερη συνεχόμενη ήττα στο πρωτάθλημα.

Έτσι, η Ατλέτικο κέρδισε για δεύτερη συνεχόμενη φορά τη Ρεάλ στην έδρα της σε παιχνίδι πρωταθλήματος κάτι που συμβαίνει για πρώτη φορά στην ιστορία!

Ρεάλ Μαδρίτης: Kασίγας, Αρμπελόα (77' Βαράν), Πέπε, Ράμος, Κοεντράο, Κροος, Μόντριτς, Κριστιάνο, Ροντρίγκες, Μπέιλ (72' Ίσκο), Μπενζεμά (73' Ερνάντες).

Ατλέτικο Μαδρίτης: Μογιά, Χουανφράν, Μιράντα, Γκοντίν, Σικέιρα, Γκαρσία, Γκάμπι (61' Τουράν), Τιάγκο, Κόκε, Μάντζουκιτς (78' Σουάρεθ), Χιμένεθ (64' Γκριεζμάν).





Στοιχεία για τον αγώνα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ
1Χ2OverUnder1X12X2
4.153.301.802.051.501.841.261.16
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
4.501.902.351.851.60
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
2.501.704.0025.00

Σχολιασμός

34 σχόλια:

στις 13/09/2014 22:55
ετσι ρε ατλετικο! γμαησε τους !τα εκατομυρια δεν παιζουν μπαλα

στις 13/09/2014 22:55
etsi re!!!!!

στις 13/09/2014 22:56
ΦΕΡΤΕ ΠΙΣΩ ΑΛΛΟΝΣΟ Κ ΝΤΙ ΜΑΡΙΑΑ ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΣΑΣ ΒΛΕΠΩΩ ΚΑΛΑΑ ΕΚΕΙΙ ΣΤΗΝ ΡΕΑΑΛ!!

στις 13/09/2014 22:56
Η ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΝΙΚΑΕΙ ΤΩΡΑ ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗ ΘΑ ΤΗΝ ΦΑΕΙ ;)

στις 13/09/2014 22:56
bravo atletico to eixa valei scor 1-2..kai twra alwse kai to mpourdelo pou tha pas tin trhti

στις 13/09/2014 22:56
xaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxax poutsa pali.tous kanei plaka o simeone opote thelei.(mou aresei i real elpizo na paei kalitera)

στις 13/09/2014 22:57
ΓΑΜΗΜΕΝΕ ΠΕΡΕΘ ΕΔΩΣΕΣ ΝΤΙ ΜΑΡΙΑ ΚΑΙ ΠΗΡΕΣ ΤΟΝ ΓΚΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΟΥΤΕ ΣΟΥΤ ΝΑ ΚΑΝΕΙ. ΕΛΕΟΣ ΜΑΣ ΝΙΚΑΝΕ ΤΑ ΤΣΙΡΚΑ. ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ Ο ΓΑΥΡΟΣ ΘΑ ΝΙΚΗΣΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΤΛΕΤΙΚΟ. ΟΤΙ ΝΑΝΕ

στις 13/09/2014 22:58
Πολυ καλη η ατλετικο

στις 13/09/2014 23:04
UPEROMADA H REAL MIN XALIESTE

στις 13/09/2014 23:20
Ελάτε χάσαμε και τι έγινε ακόμα δεν τέλειωσε τίποτα! Η Ρεαλάρα τα βρίσκει σκούρα τώρα γιατί ακόμα δεν μπορεί να οργανωθεί. Ο Ρονάλντο πάλι θα κάνει τα μαγικά του τα κόλπα και θα φτάσει στην κορυφή Ρεαλάρα. Θαρείς και η Ατλέντικο δε θα χάσει απο καμμίαν ομάδα ε? Έχει ακόμα πολύ δρόμο το παιχνίδι.

στις 13/09/2014 23:42
πως μπορει παντα να μας κερδιζει αυτη η κολοφαρδη ομαδα? καλα παχαρε σιγουρα θα νικησετε ηλιθιε

στις 13/09/2014 23:55
poutsa megalh sto karaiskash gia ta gaurakia makari fusika na ginei kana thauma kai na kerdisoun

στις 14/09/2014 00:02
ΑΧΧΑΧΑΑΧΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΑΧΧΑ ΣΑΒΟΥΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ ΧΑΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΘΕΛΕΤΕ ΚΑΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΡΟΠΑΙΑ ΑΧΧΑΧΑΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

στις 14/09/2014 00:19
ARIAS XISIOKATAPIOLH TI EGINE PALI ??? TI EPATHE H UPEROMADA H REAL ??? TI EFTAIGAN OI EKSWGHINOI ???

στις 14/09/2014 00:40
Βασιλιάδες της ανοησιας οι θρήνοι....γενιτσαροι των ελληνικών γηπεδων

στις 14/09/2014 00:53
pw pw prepei vlepw megalo tsimpouki na trwei o gayros

στις 14/09/2014 01:33
podosfairo-leuta 1-0 etsi einai osa lefta kai na skas gia enan pekti den ginese omada ante tora realakia pigentai klapse mazi me ton klapsa pou gia na skorari se megalo agona prepi na pari penalnty

στις 14/09/2014 03:44
Δεν την βλέπω καλά την Real φέτος

στις 14/09/2014 04:34
Εσεις που υποστηριζεται την Ατλετικο, για θυμηστε μου λιγο... ποτε παιξατε τελευταια φορα στους ομιλους του Champions League; αντε ΠΟΥΘΕΝΑΔΕΣ!

στις 14/09/2014 04:34
Για το ματς με τον Ολυμπιακο μιλαω...

στις 14/09/2014 04:39
tameiouli exoun polla xronia na doun tin omadatous sto CL gia afto lene gia tin dikia mas

στις 14/09/2014 05:44
Giorgosliverpool απλα δεν ασσχολουμαστε... ας κοιτανε εμας να παιζουμε ομιλους Champions League και αυτοι να παιζουν με καποιες ομαδες που δεν της ξερουν ουτε η μανα τους!

στις 14/09/2014 10:00
ΚΙ ΑΛΛΗ ΠΟΥΤΣΑ Η ΡΕΑΛ.ΚΑΙ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΑΚΟΜΑ ΘΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.ΤΕΛΗ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ Ο ΣΟΥΑΡΕΖ ΣΤΟ el classico ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΑΓΚΩΣΕΙ ΤΑ ΑΦΡΑΤΑ ΚΟΛΑΡΑΚΙΑ.Ο ΡΟΝΑΛΝΤΟ ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ ΑΚΟΜΑ ΣΤΑ ΟΡΓΙΑ ΤΗΣ ΜΥΚΟΝΟΥ ΜΕ ΤΑ ΞΕΚΩΛΑ ΜΟΝΤΕΛΑ ΚΑΙ Ο ΜΠΕΙΛ Ο GAY ΚΙΝΕΙΤΑΙ ΣΕ ΡΗΧΑ ΝΕΡΑ.ΜΕΓΑΛΕΣ ΑΠΩΛΕΙΕΣ Ο ΝΤΙ ΜΑΡΙΑ ΚΑΙ Ο ΑΛΟΝΣΟ.ΤΕΤΟΙΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΔΙΝΕΙΣ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΑΦΗΝΟΥΝ ΔΥΣΑΝΑΠΛΗΡΩΤΑ ΚΕΝΑ.

στις 14/09/2014 11:22
o simeone me diafora kalyteros stin eyropi ayti ti sztugmi.to pithanotero gia ton agona me olympiako einai na kerdisei aneta i athletico apo imixrono.xoris kakia einai 2 klaseis epano apo tin omada toy mitsel.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

στις 14/09/2014 11:55
χαχαχαχαχα lucadirisio γτ μιλας?χαχαχα τραγικε χασαμε σε ενα ΝΤΕΡΜΠΙ και η δικια σας η ομαδα με τις καλυτερες μεταγραφες στην αγγλια παιρνει τα αρχιδια μου απο την σουονσι αμπαλε

στις 14/09/2014 12:38
xaxaxa kanena soutien re paidia gia tin cristiana tin psoriara toy ultrex afou me to string cr7 tsimpise oli ti gay agora....efialtis toy i putsa tou simeone xaxaxa

στις 14/09/2014 12:58
tha ta sarosei pali oola h atletico

στις 14/09/2014 13:21
mpravo re atletico. 8a einai bebaia koyrasmenh gia to mats me ton thrylo.

στις 14/09/2014 13:26
εχασε η ρεαλ,βουτηξε ο ροναλντο

Ολα τα ειχε αυτο το παιχνιδι!

στις 14/09/2014 13:47
pios vouitxe re ampale des ti fasi.......k perisi etsi xekinise i real k kinigouse apo tin arxi ala pire cl min treleneste k auto to matas den itan gia na xasi opios xeri apo mpala sto telos xirizoun to gampro tha doume ........

στις 14/09/2014 16:53
POUSTOGAY-ROI SAS BLEPO GIA 7ARA PALI

στις 14/09/2014 18:53
Arda turan,και ξερο ψωμι.

στις 14/09/2014 19:28
Μπράβο στην Ατλέτικο. Εντομεταξύ ο Ρονάλντο με βουτιά το πήρε το πέναλτι...

στις 15/09/2014 11:14
tosous epithetikous paixtes pou mazeje o varemenos perezzzzz amina pios malakas tha paixei;;;real tsampions meta apo deka xronia pali kai prwtathlima otan xanagyrisei o mourinho.parte to xampari reee.den iparxei proponitis anceloti.to prwtathlima to xase me synexwmenes aytoktonies sto telos kai to champions st 93'''feyga.as einai kla o di maria pou to dwse kai as einai kala oi malakes tis real pou mas ton poulisasn.kaname ena dialeima kai synexizoume kariolides.united we stand

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.