Σούπερ Λιγκ: Επέστρεψε στις νίκες και ετοιμάζεται για Ατλέτικο

Σούπερ Λιγκ: Επέστρεψε στις νίκες και ετοιμάζεται για Ατλέτικο



Λίγα 24ωρά πριν το μεγάλο παιχνίδι με την Ατλέτικο, ο Ολυμπιακός κέρδισε με 3-0 τον ΟΦΗ στο «Γ. Καραϊσκάκης» και επέστρεψε στις νίκες στην Σούπερ Λιγκ. Αντελέγιε (22’ αυτ.), Ντουρμάζ (44’) και Τσόρι (54’) τα γκολ των «ερυθρόλευκων», είχε δοκάρι ο Μπενίτες στο 63’.

Τη δεύτερη νίκη του σε τρία παιχνίδια πανηγύρισε ο Ολυμπιακός, ο οποίος κέρδισε με 3-0 τον ΟΦΗ στο «Γ. Καραϊσκάκης» και μπορεί να σκέφτεται πλέον το παιχνίδι της Τρίτης με την Ατλέτικο για το Τσάμπιονς Λιγκ.

Οι «ερυθρόλευκοι» τα βρήκαν «σκούρα» για σχεδόν 20 λεπτά κόντρα στην ομάδα του Γκατούζο μέχρις ότου ο Αντελεγιέ με απίστευτο αυτογκόλ να δώσει το προβάδισμα στους γηπεδούχους.

Τα πράγματα απλοποιήθηκαν στη συνέχεια για τον Ολυμπιακό, ο οποίος ανέβασε την απόδοση του, απείλησε με τον Τσόρι στο 30’ και στο 44’ ο Ντουρμάζ με πλασέ έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του Μίτσελ.

Στην επανάληψη, οι «ερυθρόλευκοι» ξεκίνησαν δυνατά, με τον Κασάμι να απειλεί με δύο ωραία σουτ στο 46’ και στο 48’ αναγκάζοντας τον Λορια σε αποκρούσεις. Ωστόσο ο γκολκίπερ του ΟΦΗ δεν μπορούσε να κάνει τίποτα στο εξαιρετικό σουτ του Τσόρι στο 54’, με τον Αργεντινό να διαμορφώνει το τελικό 3-0.

Στα υπόλοιπα λεπτά, ο Ολυμπιακός έψαξε το 4ο γκολ, με τον Μίτσελ να ρίχνει στο παιχνίδι τους Μπενίτες και Μήτρογλου και τον πρώτο να είχε δοκάρι στο 63’ για να ανεβάσει ακόμα περισσότερο τον δείκτη του σκορ.

Ντεμπούτο πραγματοποίησε ο Μιλιβόγιεβιτς ο οποίος άφησε καλές εντυπώσεις στον πρώτο του αγώνα με την νέα του ομάδα.

Ολυμπιακός: Ρομπέρτο, Αμπιντάλ, Αυλωνίτης, Μαζουάκου, Σαλίνο, Μιλιβόγιεβιτς, Ντουρμάζ, Τσόρι (57’ Μπενίτες), Αφελάι (68’ Μπουχαλάκης) Κασάμι, Διαμαντάκος (55’ Μήτρογλου)

ΟΦΗ : Λόρια, Τριποτσέρης, Αντελέγιε, Μπανούσης (61’ Κάλαϊτζιτς), Μονιάκης, Κλέιτον (61’ Φερούζ), Λαμπρόπουλος, Μειτέ, Περογαμβράκης (78’ Ροβίθης), Στάθης, Μακρής.




Στοιχεία για τον αγώνα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ
1Χ2OverUnder1X12X2
4.153.301.802.051.501.841.261.16
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
4.501.902.351.851.60
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
2.501.704.0025.00

Σχολιασμός

21 σχόλια:

στις 13/09/2014 22:28
ΕΠΙΚΟ ΑΥΤΟΓΚΟΛ!!!

ΓΚΟΛΑΡΑ Ο ΤΣΟΡΙ!!

Ο ΜΗΤΡΟΓΛΟΥ ΘΕΛΕΙ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΑΚΟΜΑ...

ΑΥΤΑ ΛΟΙΠΟΝ..ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΜΕ ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ!!

στις 13/09/2014 22:32
xasame 500 faseis... parapanw apo 3-0 eprepe na einai to score!

στις 13/09/2014 22:38
paidia den eimai euxaristimenos apo emfanisi vareto match alla pisteuo to kaname epitides den itan toso tragelafikos o mitroglou eixe faseis poli grigoros o benitez

στις 13/09/2014 22:41
Παμα ρε θρυλε γερα

στις 13/09/2014 22:51
O OLYMPIAKOS THS KARDIAS MAS...

στις 13/09/2014 22:54
nai nai atletico tha tin nikhsi afou h olympiakara exei eukala tin real me tiin atletico tha duskoleutei....e re kati vlakeies pou akouww edw mesa

στις 13/09/2014 23:09
το αυτογκολ ηταν το καλυτερο

στις 13/09/2014 23:09
απλα φοβερο

στις 14/09/2014 00:05
AUTH TH FORA DEN KSEXASE NA PLHRWSEI O BAGELAS

στις 14/09/2014 00:37
A re klapste ligo .. mikroaste omades.. TA XOUME KAI TA DINOUME RE .. esi pou dn ta xeis klapseeee apla tpt allo.. piso apo to pc sou .! exete kai gnomi .. eimai kai tha eimai ena apo ta igiestera club ston kosmo .. nai exw xrima kai gamao ta poutanakia m.. !!!

στις 14/09/2014 00:37
APLA

στις 14/09/2014 00:38
twra klapse kai si mazi me tin kalomira ..!

στις 14/09/2014 03:25
Απο δευτερα δεν θα σε σωσουν οσα λεφτα και να εχεις...στο ΟΑΚΑ θα παιχτει η μπαλα η καλη!!!

στις 14/09/2014 07:27
με τον πατζιτζιφιακο να παίζαμε θα μας δυσκόλευε περισσότερο... αρε οφη ησουν για πολλαααα εχθες

στις 14/09/2014 13:22
symfono FootballFaN-2

στις 14/09/2014 13:30
ranger 4 ... kai na xaso .. pou dn tha xaso .. alla kai na xaso .. protathlima egw tha paro adelfe.. opote Mia i alli einai .. ante kerdiste emas .. gt sas 3eftilizoun kati levadiakoi kai kati veroies ;)

στις 14/09/2014 13:31
XARIZEI I OMADA <3

στις 14/09/2014 23:29
ΟΑΚΑ ειπα δεν ειπα τιποτα για καραισκακη, αλλα δεν σας ενημερωνουν καλα οι φυλλαδες σας.

στις 15/09/2014 09:44
pantos magkes gia na milame ligo antikoimenika .. egw dn exw na xoriso me kanenan tpt .. aplos o OSFP einai i megaliteri eteria stin ellada .. Dn exw na po kati allo :). kai pragmatika re pedes einai perito na vrizeste ( manes . paterades) eno pragmatika gnorizoume oli tin alitheia

στις 15/09/2014 09:45
Ranger adelfe gamo ta panta.. afou einai stimena ti na s leo kai ti na m les :) kana fragko na paroume einai to thema

στις 15/09/2014 19:36
θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου.

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.