Αφαίρεση τριών βαθμών για τον ΠΑΟΚ!

Αφαίρεση τριών βαθμών για τον ΠΑΟΚ!

Αφορά τον αγώνα ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΠΑΟΚ


Αφαίρεση 3 βαθμών, 2 αγωνιστικές κεκλεισμένων των θυρών και πρόστιμο 50.000 ευρώ προβλέπει η τιμωρία της Πειθαρχικής Επιτροπής της ΕΠΟ στον ΠΑΟΚ για τον ημιτελικό με τον Ολυμπιακό.

«Βαριά» καμπάνα για τον ΠΑΟΚ, καθώς η Πειθαρχική Επιτροπή της ΕΠΟ αποφάσισε να επιβάλει στο «Δικέφαλο του Βορρά» ποινή αφαίρεσης 3 βαθμών, 2 αγωνιστικές κεκλεισμένων των θυρών καθώς και πρόστιμο 50.000 ευρώ.

Να σημειωθεί πως δεν έχει διευκρινιστεί από ποια βαθμολογία (των πλέι οφ, της κανονικής διάρκειας ή της επόμενης σεζόν) θα αφαιρεθούν οι τρεις βαθμοί!

Η ποινή είναι εφέσιμη, ενώ στον «δικέφαλο του Βορρά» έχει ασκηθεί πειθαρχική δίωξη και για κάποια επεισόδια στον τελικό Κυπέλλου με τον Παναθηναϊκό, κάτι που σημαίνει πως εφόσον είναι υπότροπος, υπάρχει σοβαρός κίνδυνος για ακόμη μεγαλύτερη ποινή!

Αναλυτικά η απόφαση:

«Η Πειθαρχική Επιτροπή της ΕΠΟ δέχεται εν μέρει την πειθαρχική δίωξη του ποδοσφαιρικού εισαγγελέα κατά της ΠΑΕ ΠΑΟΚ. Απαλλάσσει την ΠΑΕ ΠΑΟΚ για την πράξη που αναφέρεται στο σκεπτικό. Κηρύσσει πειθαρχικά ελεγκτέα αυτή, κατά τα λοιπά. Επιβάλλει στην ΠΑΕ ΠΑΟΚ α) πειθαρχική χρηματική ποινή 50.000 ευρώ, β) ποινή διεξαγωγής δύο (2) αγώνων χωρίς θεατές, γ) αφαίρεση τριών (3) βαθμών από τον βαθμολογικό πίνακα (ημιτελικός Κυπέλλου Ελλάδας ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός στις 16/4)».




Στοιχεία για τον αγώνα: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΠΑΟΚ
1Χ2OverUnder1X12X2
1.653.354.351.801.651.111.21.89
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
2.151.954.501.701.75
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
2.901.803.2517.00

Σχολιασμός

23 σχόλια:

στις 30/04/2014 22:43
Το μουνακι που σας πεταγε γαμω το κατεστημένο σας μουνοπανα!! Μπασταρδε σαρρη πουστογαυρε

στις 30/04/2014 22:54
esti gamiolia poutses pantoy tora...

στις 30/04/2014 23:22
Στα παπάρια μας οι τιμωρίες σας ΠΑΟΚ ρε είσαι

στις 30/04/2014 23:31
kai me -3 h paokara pali proth tha vgei opote dn mas aggizete kan me tis pousties sas

στις 30/04/2014 23:41
-3 kai proti ???????????????? sovara simera ton astera den kerdise ??? ti tha kerdisei atromito i panahtinaiko apo afto 4 efage kai se teliko kipelou plaka kaneis file 1 ?????????? vlepis katholou mpala ??

στις 30/04/2014 23:46
Εδώ πληρώνονται όλα σκατοβουλγαροι

στις 30/04/2014 23:47
Σας αδικησε παλι το αθηναϊκο κατεστημενο!!!!

στις 30/04/2014 23:57
SFPAOKABALAEA είσαι βλαμενο ρε μαλακισμενο;από πιο άσυλο το εσκασες τε ανώμαλο κολοπαιδο;

στις 01/05/2014 00:20
γιατο πουτσο ειστε ρε μπαοκια ολο προλογο πουλατε παλιογεντικουλεδες

στις 01/05/2014 00:27
Μουνια βρωμοπαοκια θα πληρώσετε ακριβά αυτά που λέτε και κάνετε.Βρωμιά της χώρας μιάσματα χασικλιδες βρωμογυφτοι τσαντηραδες.

στις 01/05/2014 00:36
Γιατί ρε γίνονται άλο αυτά γαμώ την Επιτροπή της ΕΠΟ η παοκάρα απλός τάϊσε «γαύρακια» στον ολυμπιακό. Τι ανοησίες είναι αυτές αλλά αυτά μόνο στην ελλάδα γίνονται . Δε πειράζει πάοκ (στα @@@@ σου)

στις 01/05/2014 01:03
gamimenoi voulagaroi tora parte ti poutsa mas kai tou xronou ksanakante magkes....kai sto telos den tha ta pairnate ta tempi oyte eseis oyte oi paixtes sas

στις 01/05/2014 01:17
ETSI GIATI STHN ELLADA PREPEI NA MPEI MIA TA3H !!

στις 01/05/2014 01:41
thn ipes th malakia

στις 01/05/2014 02:32
GAMW TON MPAOK KAI TON KATHE PAOK ITHAGENEIS!

στις 01/05/2014 06:12
Βουλγαρα ειναι η μανα σας βρωμιαρηδες

στις 01/05/2014 09:14
da pipa krima gia ton mpaok

στις 01/05/2014 09:52
Ετσι πουτσα. Πανυγηριζαν τα ζωα επειδη νικησαν με το ξυλο τον ολυμπιακο και στο τελος : 0 κουπες και τιμωρια . Μπραβο ζωα τα καταφερατε

στις 01/05/2014 10:50
δικαιη η τημωρια

στις 01/05/2014 11:07
kmni777 ποσο γαυρομαλακας εισαι . αλλα το φτωχο μυαλο σου απογονε των αμερικανων (μπασταρδε) κοινος ετσι λεγονται αυτοι που δεν ξερουν των μπαμπα τους.

στις 01/05/2014 11:30
manoli κολοαρηανε εσυ εισαι στην β μην μιλας μπασταρδο , και ολοι εσεις με εμας ασχολειστε τοσο αναγκη μας εχετε?

στις 01/05/2014 11:30
κολοστημενα τις ελλαδος

στις 01/05/2014 15:22
Ακόμα αναρωτιέμαι τι κάνανε τόσα κιλά γαύρους από εκείνους που πετάξανε στον πάγκο του ολυμπιακού...θα ήταν καλή τηγανιά.

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.