Πρέμιερ Λιγκ: Με τεσσάρα στη κορυφή η Λίβερπουλ (video)

Πρέμιερ Λιγκ: Με τεσσάρα στη κορυφή η Λίβερπουλ (video)

Αφορά τον αγώνα ΓΟΥΕΣΤ ΧΑΜ - ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ


Την μοναξιά στην κορυφή της Πρέμιερ Λιγκ απολαμβάνει η Λίβερπουλ, η οποία διέλυσε με 4-0 την Τότεναμ στο «Άνφιλντ» και πέρασε μόνη πρώτη στην 1η θέση της βαθμολογίας με +2 από την Τσέλσι και +4 από την Μάντσεστερ Σίτι, ομάδες που θα αντιμετωπίσει στην έδρα της!

Ασταμάτητη είναι η Λίβερπουλ, η οποία διέλυσε με 4-0 την Τότεναμ στο «Άνφιλντ», σημείωσε την 8η συνεχόμενη νίκη της και πλέον ο τίτλος περνάει από τα… πόδια της!

Οι «κόκκινοι» καθάρισαν από νωρίς την υπόθεση νίκη, καθώς μόλις στο 2ο λεπτό ο Καμπουλ άνοιξε το σκορ με αυτογκόλ, ενώ ο αμυντικός της Τότεναμ υπέπεσε σε νέο λάθος στο 25’ από το οποίο ο Σουάρες επωφελήθηκε και «έγραψε» το 2-0 για τους γηπεδούχους.

Η ομάδα του Μπρένταν Ρότζερς δεν πάτησε… φρένο, είχε μεγάλες ευκαιρίες για ένα 3ο γκολ πριν το ημίχρονο και στο 55’ κατάφερε να το πετύχει με τον Κουτίνιο.

Το τελικό 4-0 διαμόρφωσε στο 75’ ο Χέντερσον, με αποτέλεσμα η Λίβερπουλ να περάσει μόνη στην κορυφή της Πρέμιερ Λιγκ και εφόσον κερδίσει και τα 6 παιχνίδια που της απομένουν, θα στεφθεί πρωταθλήτρια Αγγλίας.

Και αυτό διότι η ομάδα του Μέρσεϊσαϊντ βρίσκεται στο +4 από την Μάντσεστερ Σίτι, η οποία έχει μεν δύο παιχνίδια λιγότερα, ωστόσο αντιμετωπίζει σε 2 εβδομάδες την Λίβερπουλ στο «Ανφίλντ».

Η βαθμολογία της πρώτης τετράδας:

1. Λίβερπουλ 71 (32 παιχνίδια)

1. Τσέλσι 69 (32 παιχνίδια)

3. Μάντσεστερ Σίτι 67 (30 παιχνίδια)

4. Άρσεναλ 64 (32 παιχνίδια)





Στοιχεία για τον αγώνα: ΓΟΥΕΣΤ ΧΑΜ - ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ
1Χ2OverUnder1X
7.505.001.251.302.503
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
6.502.601.551.601.85
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
5.502.202.106.00

Σχολιασμός

17 σχόλια:

στις 30/03/2014 20:13
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΘΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ!!!

στις 30/03/2014 20:19
Η LIVERPOOL ΕΙΝΑΙ..ΣΕ ΑΛΛΟ ΠΛΑΝΗΤΗ! ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΙΓΡΑΨΕΙΣ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ...ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΙ ΟΛΟΙ!!

στις 30/03/2014 20:20
den to pernete fetos

στις 30/03/2014 20:37
elpizo na to pari to titlo epidi me ti forma pou exone afti i pextes diskola na eine ke tou xronu mazi...enoo gia suarez,starig,koutinjo pu me ti ksero eine danikos apo inter

στις 30/03/2014 20:47
gogogo for premier league

στις 30/03/2014 20:57
LIVERPOOL LIVERPOOL LIVERPOOL LIVERPOOL LIVERPOOL LIVERPOOL LIVERPOOL LIVERPOOL

στις 30/03/2014 20:58
Titlo se anfield

στις 30/03/2014 21:24
μονο τσελση ρε

στις 30/03/2014 21:38
Ti na pw gia authn thn Liverpool einai h kaluterh liverpool twn teleutaiwn 10-15 mporei kai parapano apla pezei mpalaraaaa exei thn kaluterh epi8esh se olh thn premier league .... exoun meinei 6 paixnidia 8eloume 6 nikes na paroume auto to prwta8lhma se parakalwww liverpoolara dwse mas auth thn xara mas exoun meinei duskola mats chelsea kai city sthn edra mas pisteuw stous pextes mas GERAAAA PALIKARIA!!!!!! YNWA aa kai joel4005 o coutinho einai agorasmenos kai oxi danikos apo thn inter LIVERPOOL GIA PANTA!!!!

στις 30/03/2014 21:43
ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΗ Η ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ, ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ. ΒΑΘΟΣ ΣΤΟ ΠΑΓΚΟ ΤΗΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΟΠΩΣ ΑΛΛΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΔΙΕΚΔΙΚΟΥΝ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ!!! ΜΕ ΤΗ ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙ. ΑΛΛΑ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΜΙΚΡΟΤΕΡΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΑΣΘΕΝΕΣΤΕΡΕΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΚΕΡΔΙΖΕΙ. ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΑΜΥΝΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ, ΓΙΑΤΙ ΔΕΧΕΤΑΙ ΒΛΑΚΩΔΗΣ ΓΚΟΛ. Ο ΣΚΡΤΕΛ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ. ΒΑΖΕΙ ΚΑΙ ΓΚΟΛ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΞΙΛΛΕΩΘΕΙ!! Ο ΧΕΝΤΕΡΣΟΝ ΚΑΝΕΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΔΙΚΑ ΕΧΑΣΕ ΕΝΑ ΠΑΝΕΥΚΟΛΟ ΓΚΟΛ ΠΡΙΝ ΤΗ ΦΑΣΗ ΠΟΥ ΑΚΟΥΜΠΑΕΙ ΛΙΓΟ ΤΗ ΜΠΑΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΑ ΔΥΧΤΙΑ.

στις 30/03/2014 21:45
Ο ΦΛΑΝΑΓΚΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ, Μ'ΑΡΕΣΕΙ. Ο ΣΤΕΡΛΙΝΓΚ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΕΛΤΙΩΘΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟ. ΜΗ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΤΣΙΡΙΚΑΔΕΣ. Ο ΚΟΥΤΙΝΙΟ ΑΞΙΖΕ ΤΟ ΓΚΟΛ ΓΙΑΤΙ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΤΟ ΕΨΑΧΝΕ ΠΟΛΥ. ΠΑΡΑ ΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ ΠΟΥ ΚΑΤΕΧΟΥΜΕ ΤΩΡΑ, ΠΑΛΙ ΘΕΩΡΩ ΦΑΒΟΡΙ ΤΗΝ ΤΣΕΛΣΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΙΤΥ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ. ΤΗΝ ΣΙΤΥ ΟΧΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ -2 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ, ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΕΧΕΙ ΤΗ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΠΙΟ ΠΡΟΣΦΑΤΗ ΑΠΟ ΟΤΙ Η ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ!! ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΕ ΔΙΑΨΕΥΔΕΙ Η ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ!!! YNWA

στις 30/03/2014 21:45
να περασουμε πρωτα απο απτον παρκ......τον μουρινιο θα τον καταφερουμε οπως τοσες και τοσες φορες--αλλωστε θα αποβληθει στο συγκεκριμενο παιχνιδι...με τον μηχανικο τι κανουμε;σημερα ολοι ηταν αψογοι στο ανφιλντ....οσοι ελληνες δεν ερθετε απο λιβερπουλ στο λονδινο για τον αγωνα με γουεστ χαμ.....βαθμο μην περιμενετε!

στις 30/03/2014 22:36
TRELANE MAS FETOS MWRH OMADARA GAMW THN PANAGIA TOUSSSSS

στις 30/03/2014 22:45
His name is Luis Suarez, he wears the famous Red

I just can't get enough, I just can't get enough

When he scores a volley or when he scores a head

I just cant get enough, I just can't get enough

He scores a goal and the Kop go wild

And I just can't seem to get enough Suarez!

στις 30/03/2014 22:46
When you walk through a storm,

Hold your head up high,

And don't be afraid of the dark.

At the end of a storm,

There's a golden sky,

And the sweet silver song of a lark.

Walk on through the wind, Walk on through the rain, Though your dreams be tossed and blown.. Walk on, walk on, with hope in your heart, And you'll never walk alone....... You'll never walk alone. Walk on, walk on, with hope in your heart, And you'll never walk alone....... You'll never walk alone.

στις 31/03/2014 10:02
paides kali i liverpool kali kai i city metria i chelsea aetos omws o mourinho.....den eipe tin teleytea tou kouventa akoma kai as dilwse pos o titlos xathike gia fetos.metaferei tin piesi se city liverpool kai perimenei na xtipisei.tha to kanei;idwmen....ola ta lefta oi epomenes agwnistikes.programma pantws exei pio eykolo i chelsea

στις 01/04/2014 15:54
Στο χερι μας ειναι..

Παμε ρε LIVERPOOL!!!!!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.