Κύπελλο Ελλάδας: Στα ημιτελικά με νέα νίκη ο ΟΦΗ (video)

Κύπελλο Ελλάδας: Στα ημιτελικά με νέα νίκη ο ΟΦΗ (video)

Αφορά τον αγώνα ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - ΟΦΗ


Με γκολ των Μακρή (64’) και Ντουντού (80’), ο ΟΦΗ κέρδισε με 2-1 τον Πανιώνιο στη Νέα Σμύρνη και σε συνδυασμό με το 2-0 του πρώτου αγώνα στην Κρήτη, προκρίθηκε στα ημιτελικά του Κυπέλλου, εκεί όπου θα αντιμετωπίσει τον Παναθηναϊκό.

Το εισιτήριο για τους «4» του Κυπέλλου Ελλάδας «σφράγισε» ο ΟΦΗ ο οποίος κέρδισε με 2-1 τον Πανιώνιο στη Νέα Σμύρνη και με συνολικό σκορ 4-1, προκρίθηκε στα ημιτελικά εκεί όπου θα «διασταυρώσει τα ξίφη» του με τον Παναθηναϊκό.

Ο Πανιώνιος προσπάθησε να ανατρέψει το 2-0 του πρώτου αγώνα, δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες, ωστόσο δεν κατάφερε να αποφύγει ούτε τον αποκλεισμό, ούτε τη δεύτερη ήττα από την ομάδα της Κρήτης.

Οι φιλοξενούμενοι άντεξαν την πίεση των γηπεδούχων και στο 64’ πήραν το προβάδισμα με κεφαλιά του Μακρή, βάζοντας τέλος στις όποιες ελπίδες του Πανιωνίου για την ανατροπή.

Δύο λεπτά μετά ο Κολοβός με σουτ εκτός περιοχής ισοφάρισε σε 1-1 για τον Πανιώνιο ο οποίος θα μπορούσε να πετύχει και δεύτερο γκολ, με τον διαιτητή όμως να μην δίνει πέναλτι στο 76’ για φάουλ του Μπούρμπου στον Καμπάντη στην περιοχή.

Τελικώς, στο 88’ ο Ντουντού πετυχαίνοντας το δεύτερο γκολ του σε ισάριθμα παιχνίδι, διαμόρφωσε το τελικό 2-1 υπέρ του ΟΦΗ, ο οποίος πήρε το τρίτο εισιτήριο για τα ημιτελικά μετά τον Παναθηναϊκό και τον Ολυμπιακό.





Στοιχεία για τον αγώνα: ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - ΟΦΗ
1Χ2OverUnder1X12X2
2.452.752.752.301.351.31.31.38
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
3.001.703.401.901.55
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
2.201.754.5025.00

Σχολιασμός

10 σχόλια:

στις 13/02/2014 22:53
asxolisou me ton kiano astera varis p pezete mazi, kai ase ton megalo ofi stis epagelamtikes katigories diaplekomene...poustaria, paidia tou opap milate kai gia kathares omades eseis oi vrwmikoi pou kaate tosa xronia omada eis varos tou elinikou dimosiou!!!

στις 14/02/2014 09:37
ΡΕ ΑΕΚΑΚΙ ΣΕ ΚΟΒΩ ΓΙΑ ΧΑΖΟΥΛΙ ΟΥΣΤΤΤ ΑΠΟ ΔΩ ΤΣΟΓΛΑΝΑΚΙ ΠΟΥΣΤΑΡΙΟ

στις 14/02/2014 09:42
gamo tin aek sou tourkospore....geneitsaroi eiste oloi poutanopaida!!!!mono ofi!!

στις 14/02/2014 10:55
an kai den tha eprepe katholou na mpw se kouventa mazi sou, sou thimizw...29 oktwvriou 2011, 8i agwnistiki sto karaiskaki olimpiakos ofi 2-2...epeidi eixa soumpinio-soiledi-kartsikogiani legate pali parartima ton ofi...omws pira palikarisio X, me anatropi(apo 2-0 egine 2-2)...pes m ena parartima p to ekane auto tin 8i agwnistiki,pou tipota den exei krithei...

στις 14/02/2014 11:09
entaksei...sou edwsa paradeigma kai epimeneis..e ante kai gamisou swmateio tis klepsias, pou epairnes rivaldo me ta lefta toue llina forologoumenou poutanopaida ekei stin gama ethniki...kai min lete pws eiste prosfigiko swmateio..gelaei o kosmos..athinompastardoswmateio tis karpazias eisaste...prosfigiko swmateio einai o paniwnios smirnis kai o apollwn smirnis eseis eisaste poutanopaida aplws...

στις 14/02/2014 12:59
ρε κομπλεξικο αεκακι της δ εθνικης παρε το κουβαδακι σου και πηγενε στου ζωγραφου να παιξεις με τον αστερα και μετα πιες το γαλακι σου και υπνοοο αχχχχααααχχχααα οοοοοο

στις 14/02/2014 13:10
a re aekoula...posa kompleks vgazete poutanopaida...me kiano astera varis kai poli sou einai??re epeidi den proseksa, me pion paizeis stous 4 tou kipellou???axaxxaaaxaxaxaxa omadara exete re...xaxaxaxaxxaxaxaxxa min milas se parakalw gia omades pou paizoun se epagelmatika prwtathlimata, den eisai aksios na to kaneis ayto!!!

στις 14/02/2014 13:13
o megalos ofi sas katouraei re malakes...sas grafei sta @@ tou gt eiste mia trixa apo ta arxedia tou...vgalane glwssa kai oi erasitexnes katalaves???egw den vlepw oute o mandraikos na milaei oute o paok krousswna oute o ermis zwnianwn..afou den milane aytoi eseis gt na milate re????anathemasas kwlo-erasitexnes!!!!

στις 14/02/2014 18:17
2 νικες ακομα και φυγαμε για τελικο!

στις 14/02/2014 21:55
vlaka imperator...apo katavolis epagelmatikou podosfairou stin ellada...exw perissoteres simmetoxes stin a ethniki apo sena...ta ksnaaleme se 4-5 xronia p tha aneveis...twra me tous erasitexnes paize..

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.