Στο «International Champions Cup» ο Ολυμπιακός

Στο «International Champions Cup» ο Ολυμπιακός

Αφορά τον αγώνα ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ


Ανακοινώθηκε το απόγευμα της Τρίτης η συμμετοχή του Ολυμπιακού στο τουρνουά προετοιμασίας «International Champions Cup» που θα διαρκέσει από τις 26 Ιουλίου έως και τις 4 Αυγούστου.

Την 1η Φεβρουαρίου έγινε γνωστό πως ο Ολυμπιακός θα συμμετάσχει στο τουρνουά προετοιμασίας «International Champions Cup» και σήμερα, σε ειδική εκδήλωση στο Μαϊάμι, ανακοινώθηκε και επίσημα η συμμετοχή των «ερυθρόλευκων» μαζί με τις Ρεάλ Μαδρίτης, Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, Μάντσεστερ Σίτι, Λίβερπουλ, Μίλαν, Ίντερ και Ρόμα.

Το τουρνουά θα αρχίσει στις 26 Ιουλίου και θα ολοκληρωθεί στις 4 Αυγούστου και θα διεξαχθεί σε 13 πολιτείες. Οι 8 ομάδες θα χωριστού σε δύο γκρουπ των τεσσάρων ομάδων με τους νικητές να φτάνουν στα ημιτελικά και τον τελικό να γίνεται στο Μαϊάμι.

Σύμφωνα με τις πληροφορίες, ο Ολυμπιακός θα αντιμετωπίσει τις Λίβερπουλ (26 Ιουλίου, Σικάγο), Μάντσεστερ Σίτι (30 Ιουλίου Νέα Υοόρκη) και Μίλαν (2 Αυγούστου, Τορόντο) και μέσα στις επόμενες εβδομάδες αναμένεται να γίνουν γνωστές περισσότερες λεπτομέρειες για το πρόγραμμα των αγώνων και τη διάθεση εισιτηρίων.

Στο «International Champions Cup» ο ΟλυμπιακόςΤο παρών στην επίσημη παρουσίαση του τουρνουά στο Μαϊάμι έδωσε ο Αθλητικός Διευθυντής του Ολυμπιακού, Πιερ Ισά ο οποίος δήλωσε:

«Είναι μεγάλη τιμή και περηφάνια για εμάς, την ομάδα του Ολυμπιακού, το να βρισκόμαστε εδώ, ανάμεσα στις κορυφαίες ομάδες της Ευρώπης! Η θέση μας είναι εδώ και στόχος μας είναι το να δείξουμε την καλύτερη εικόνα για τους θεατές που θα παρακολουθήσουν τους αγώνες. Χαιρόμαστε ιδιαίτερα που θα βρεθούμε κοντά στην ελληνική Ομογένεια στις ΗΠΑ»!

Από την πλευρά του ο αρχηγός του Ολυμπιακού, Αβραάμ Παπαδόπουλος τόνισε: «Είναι μεγάλη τιμή για την ομάδα μας το να βρεθούμε δίπλα στις κορυφαίες ομάδες του πλανήτη. Ακόμη μεγαλύτερη χαρά μας δίνει το γεγονός ότι θα βρεθούμε κοντά στους ομογενείς των ΗΠΑ! Ο Ολυμπιακός είναι τεράστιο μέγεθος και η συμμετοχή του στο ICC είναι μία ακόμη μεγάλη απόδειξη»!

Να σημειωθεί πως πέρσι είχαν λάβει μέρος στο συγκεκριμένο τουρνουά οι Γιουβέντους, Τσέλσι, Μίλαν, Ίντερ, Βαλένθια, Έβερτον, Ρεάλ και Λος Άντζελες Γκάλαξι, με την Ρεάλ να κερδίζει στον τελικό την Τσέλσι με 3-1.




Στοιχεία για τον αγώνα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
1Χ212X2
1.384.006.251.132.44

Σχολιασμός

30 σχόλια:

στις 04/02/2014 18:59
ΘΡΥΛΑΡΑΑ ΜΟΥ!!!! ΘΑ ΣΕ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΤΟ ΒΡΑΔΑΚΙ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙΣ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΣΩΜΑΤΕΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ! ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΝ ΠΡΟΕΔΡΟ ΓΙΑ ΑΥΤΗΝ ΤΟΥ ΤΗΝ ΚΙΝΗΣΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΟ ΠΟΣΟ ΜΕΓΑΛΗ ΟΜΑΔΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ! ΜΑΝ.ΣΙΤΥ,ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ,ΜΙΛΑΝ ΠΩΠΩΠΩ!!

στις 04/02/2014 19:13
ΠΡΟΧΩΡΑ ΘΡΥΛΕ ΚΑΙ ΑΣΤΟΥΣ ΣΤΟ ΚΛΑΜΑ ΚΑΙ ΣΤΗ ΜΙΖΕΡΙΑ!

στις 04/02/2014 19:26
imperator21 nai 8a faei 7ara alla mono pou phge ellhnikh omada einai megalo..giati 8a pai3ei apenanti se megales omades opws h Liverpool kai h Milan

στις 04/02/2014 19:28
H city den einai megalh omada me istoria alla mia omada pou ews to 2011 den uphrxe...apla thn phre enas aravas kai eri3e xrhma...

στις 04/02/2014 19:37
ΚΛΑΨΤΕ ΛΟΥΓΚΡΕΣ ΚΛΑΨΤΕ ΓΕΜΙΣΑΤΕ ΤΟ ΚΟΣΜΟ ΣΑΛΙΑ ΚΑΙ ΔΑΚΡΥ!!!

στις 04/02/2014 19:49
αχ κουλα.... ΕΡΧΟΣΑΣΤΕ....με το κωλο για αλλες 6αρες

στις 04/02/2014 19:49
ΜΙΛΑΤΕ ΓΙΑ ΕΦΤΑΡΕΣ ΡΕΕΕΕΕΕΕ?ΑΠΟ ΤΟ 11 ΜΕΧΡΙ ΤΑ ΜΕΣΑ ΤΟΥ 13 ΠΟΥ ΞΕΝΙΤΕΥΤΗΚΑΤΕ ΓΙΑ ΤΗ Γ' 16 ΦΛΟΚΙΑ ΕΧΕΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΘΡΥΛΟ ΚΑΙ ΒΑΛΑΤΕ ΜΟΝΟ ΕΝΑ, ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

στις 04/02/2014 20:04
ΞΕΡΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΧΑΝΟΥΜΙΑ ΦΩΝΑΖΟΥΝΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ???

στις 04/02/2014 20:06
ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΙΣ ΞΕΧΑΣΕΙ Ο ΘΡΥΛΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΡΑΤΗΣΗ ΘΕΣΗ ΣΤΟ ΧΑΡΕΜΙ ΤΟΥ

στις 04/02/2014 20:07
ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ Ο ΙΒΑΝ ΣΑΒΒΙΔΗΣ ΖΗΛΕΨΕ ΚΑΙ ΕΤΟΙΜΑΖΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ...ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΟΚ ΘΑ ΣΥΜΕΤΑΧΕΙ Η ΔΥΝΑΜΟΝ ΤΥΡΑΝΝΩΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΒΑΝΙΑ Η ΜΠΑΚΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΑΖΕΡΠΑΙΤΖΑΝ ΚΑΙ Η ΑΕΚ ΑΠΟ ΤΗΝ ΦΟΥΤΜΠΟΛ ΛΙΓΚ 2 ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ...ΚΑΛΕΣΜΕΝΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ,ΟΜΩΣ Ο ΑΛΑΦΟΥΖΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΕΤΑΔΟΘΕΙ ΤΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΣΤΟΝ ΣΚΑΙ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΚΟΛΛΑΕΙ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ Η ΣΥΜΦΩΝΙΑ.ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΔΕΧΤΕΙ Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ, Ο ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΤΗΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΟΜΑΔΑ ΑΟ ΜΑΛΑΚΑΣΑΣ...

στις 04/02/2014 20:19
ΠΟΝΑΕΘΙ ΤΟ ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΟ.ΠΟΝΑΕΙ ΠΟΛΥ.ΑΚΟΜΑ ΣΤΙΣ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΕΙΣΑΙ ΑΕΚΑΚΙ.ΚΑΙ ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚΑΚΙ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ.ΑΤΤΙΤΛΕ!

στις 04/02/2014 20:24
ΣΕ ΛΥΠΑΜΕ ΡΕ ΓΙΑΤΙ ΡΙΧΝΕΙΣ 8ΑΡΕΣ ΣΕ ΚΑΤΙ ΟΜΑΔΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΠΑΝΥΓΙΡΙΖΕΙΣ.ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΤΑΝΤΕΙΑ ΣΟΥ ΑΤΤΙΤΛΕ

στις 04/02/2014 20:28
ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ.ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΣΤΑΝ ΣΤΗΝ ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚ ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ>ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ 6ΑΡΕΣ ΤΡΩΓΑΤΕ.ΠΕΦΤΑΤΕ ΚΑΤΩ ΓΙΑ ΝΑ ΓΛΙΤΩΣΕΤΕ.ΠΕΣΤΕ ΚΑΤΩ ΟΕΟΕΟΕΟΕΟΟΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΧΑΧΧΑΧΑΧΧΧΑΑ

στις 04/02/2014 20:36
imperator21 ΤΙ ΩΡΑ ΘΑ ΡΘΕΙΤΕ ΡΕ ΓΙΑΤΙ ΝΥΣΤΑΞΑ?

στις 04/02/2014 20:36
ΜΙΛΑΝΕ ΚΑΙ ΟΙ ΤΟΥΡΚΟΙ ΤΗΣ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ.ΑΝΤΕ ΠΑΝΕ ΑΣΧΟΛΗΣΟΥ ΜΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ.ΑΝΤΕ

στις 04/02/2014 20:36
ΧΑΧΧΧΑΧΧΑΧΧΑΧΧΑ ΤΖΙΟΒΑΝΙ

στις 04/02/2014 20:39
ΑΝΤΕ ΡΕ ΣΤΗΝ ΙΝΣΤΑΜΠΟΥΛ

στις 04/02/2014 20:40
ΠΑΝΕ ΓΙΑ ΚΑΝΑ ΚΑΦΕ ΓΙΑΤΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΕΔΩ ΛΕΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ.ΑΝΤΕ ΑΓΟΡΑΚΙ ΜΟΥ ΝΑ ΞΕΣΚΑΣΕΙΣ.ΠΑΝΕ ΠΑΡΕ ΚΑΝΑ ΕΙΣΗΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΟ ΑΕΚΑΚΙ ΣΤΑ ΤΟΥΡΚΟΒΟΥΝΙΑ ΤΗΣ Γ ΕΘΝΙΚΗΣ.ΑΝΤΕ

στις 04/02/2014 20:49
ΕΧΕΙ ΚΟΨΕΙ ΚΑΡΑΒΟΣΧΟΙΝΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΡΕ(Ο imperator21) ΜΟΥ ΣΤΕΛΝΕΙ ΠΡΩΣΟΠΙΚΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΚΑΙ ΒΡΙΖΕΙ!

στις 04/02/2014 21:28
epitelous tha pexoume omades antaxies mas kai oxi xwria...

στις 04/02/2014 21:36
Betguy isai megalo mouni agori mou 1 den imaste 1 ethniki 2 den ehoume omada 1 ethnikis 3 otan tha anevoume tha trote esis 30ares

στις 04/02/2014 22:13
karagiozako barca kai istorika na to deis to kafeneio poy exeis gia omada etroge tis 5ares kai tis 6ares apo thn olympiakara giayto phgene gamhsoy kai mpes se kamia eidhsh tis omada soy klapsomoynhdes

στις 04/02/2014 22:49
Vre ante gamisou kai trava kerdise kanena match horis na inai stimeno palio pousta

στις 05/02/2014 02:43
ΡΕ ΑΕΚΑΚΙΑ ΜΗΝ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΜΙΛΑΤΕ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΤΑΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ !! ΜΟΛΙΣ ΑΝΕΒΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΟ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΝΑ ΤΟΤΕ ΜΙΛΑ ΜΑΓΚΙΑ ΣΟΥ . ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΒΕΒΑΙΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΑΛΛΑ 40 ΓΙΑ ΝΑ ΜΙΛΑΣ ΑΛΛΑ ΝΤΑΞΕΙ .ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ "ΤΟΥΡΚΟΙ" ΑΦΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΟΨΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΦΤΑ ΤΑ ΛΕΒΕ ΤΑ ΧΡΥΣΑ ΑΥΓΑ .

στις 05/02/2014 03:27
O olympiakos th sxesh exei me tou ypoloipous sylogous?

στις 05/02/2014 05:10
gamw ton olypiako sas

στις 05/02/2014 12:55
re mages ane3artitos ti tha ginei o olumpiakos ti sxei exei me autous tous silogous? nomiza oti tha paizane mpala kai oxi kwmodia.giati an paei eliniki omada peri komwdias prokeitai opoia kai na paei

στις 05/02/2014 14:02
kales 6ares

στις 05/02/2014 15:05
re ti sas noiazei o olympiacos re pethamenoi.gatakia xotheite oloi sta lagoumia sas kai vgeite 25/2 gia na piasete thesi ston kanape

στις 06/02/2014 05:50
Gatakia re aekaki nai se esena milaw..amesos me katalaves poutanaki eferes tn ispra3i?akou na deis opou mpeno se vlepo prwtw prwtw n sxoliazeis gt re mounoxeilo aplito?gt dn koitas to kafenio s gt?mallon eise gayros kata va8os kai goustaris kokkini psoli etsi eine e?ela paradexouto mn ntrpese mia parea hmaste...h mipos se gamaei o vagelas?tespa dn m afora pios se gamaei egw tn ispraksi stn wra tis 8elo...RE ALANIA K ESEIS AFISTE TO PAIDI NA VGALI TO AXTYTOU TOSA XRONIA TO GAMAME TO GAMAME TO GAMAME TO XYPAME TREXOUN APO DW KAI APO KEI AFISTE LIGO LIGAKI ISA POU RE ALANIA K META 8 GYRISI STIN PRAGMATIKOTITA TOU ERASITEXNIKOU XALAROSTE OPIOS MPENI S 8EMETA TOU 8RYLOU EINE 8RYLOS OLOI H ALI APLA GOUSTAROUN KATAKOKKINI PSOLI ALLA EIMEIS DN TOUS GAMAME GT EINE VROMOMYTREEEEEESSSSSSSSSSSSSSSSSS KAI SAPIA MOUNOXEILA

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.